Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

poruka: 36
|
čitano: 8.490
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio ".
15 godina
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

Ne upotrebljavam Signal, al im skidam kapu za ovaj potez.

 

Apsolutno vrijedno baniranja.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
49 1 hvala 2
7 godina
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

Ja smatram Signalov potez briljantnim. Samo su pokazali koliko je Facebook jedno lazljivo, beskorisno spijunsko smece.

I sto sada sto su im ukinuli racun? Oni su svoje dokazali i ova novost se prosirila po internetu i mislim da je to i bio njihov cilj.

 
59 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

Pa što ako znaju sve o meni ... i onako nemam što skrivati  (glupa je rečenica kojom glupani opravdavaju neopravdano).

Pis on ju :P
Moj PC  
15 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Ili:
"Pa što ako nosim mobitel (sa hrpu senzora, i radim kao mula za facebook, Google, apple) , je li skrivate nešto"




Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 17:09 (ccc2002).
15 godina
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

A Bug na Facebookovoj strani... 

Moj PC  
17 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Judg3 Dr3dd kaže...

A Bug na Facebookovoj strani... 

 da lol, facebook samo pokazuje kolko je jadan, a signalu su sa ovim potezom samo pomogli

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
neaktivan
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

Sad se ne postavlja pitanje slobode govora? Kada FB blokira patološkog lašca, to je veliki problem, a kada blokira istinu, i to vrlo bitnu istinu, onda nikome ništa?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
29 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

Ček malo, jel ovo BUG favorizira Facebook a Signal otkrio doseg praćenja tj. ISTINU?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 22:25 (Noel).
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Noel kaže...

Ček malo, jel ovo BUG favorizira Facebook a Signal otkrio doseg praćenja tj. ISTINU?

 

 

 Copy-paste clanci nemaju misljenje. Mala greska u odabiru izvora. Bug rula nadmocno 

4 godine
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Visak kaže...

Sad se ne postavlja pitanje slobode govora? Kada FB blokira patološkog lašca, to je veliki problem, a kada blokira istinu, i to vrlo bitnu istinu, onda nikome ništa?

 Ako ne želimo biti licemjerni, ovaj potez je sasvim ok. FB je zaključio da ovi krše pravila njihove platforme i sukladno tome su ih blokirali. Pošto si ti u temama o patološkom lašcu govorio da FB (kao privatna korporacija) ima svako pravo na takvo postupanje i da ne postoji potpuna sloboda govora, ovo ti ne bi trebalo predstavljati problem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 4:17 (NoDe31).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Kad smo već kod takvih, Zuckerberg prekriva kameru trakom na svom laptopu, (postoji slika), te ima instaliran Signal, (to su doznali kad mu je telefonski broj procurio s facebooka)
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 6:59 (ccc2002).
12 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Baš me zanima koja pravila njihove platforme krše ovi oglasi. Raspolažeš li sa informacijama ili je ova izjava bez pokrića?
15 godina
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

Imam jako loše mišljenje o tom Facebook "algoritmu". Npr. na Watch redovno mi dolaze sadržaji iz Srbije, na ćirilici, iako ja ćirilicu ne znam čitati i nikad ne posječujem takve stranice. Istovremeno, pratim pedesetak grupa s područja filma, glazbe, 3d modeliranja i igara i filmovi vezani uz takve teme rijetko mi dolaze. Blokirao sam stotine ćiriličnih sadržaja, a oni mi i dalje svako malo dolaze. 

 

Druga je sad stvar da ovdje mnogim "informatičarima" nije jasno da toliki sustav ne može funkcionirati bez prihoda i pitam se što je tim ljudima jasno o stvarnosti. Ti "stručnjaci" bi htjeli da ih Facebook ne prati i da ne moraju plačati pretplatu nego da samo nekako postoji jer to njima treba, ono, bez pretplate, bez pračenja, bez reklama, server se materijalizira jer to Štefu treba, a umjesto na struju pokreče se na Štefovu potrebu za uslugom bez prihoda. 

 

Ti isti "mozgovi" onda još znaju da corone nema, ili da cjepivo nije zdravo, traže sastav cjepiva kao da bi im nešto bilo jasno da ga vide, nešto tipa, da moja baba vidi izvorni kod Windowsa onda bi joj bilo jasno kako to funkcionira. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 8:24 (rjakopec).
 
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
rjakopec kaže...

Imam jako loše mišljenje o tom Facebook "algoritmu". Npr. na Watch redovno mi dolaze sadržaji iz Srbije, na ćirilici, iako ja ćirilicu ne znam čitati i nikad ne posječujem takve stranice. Istovremeno, pratim pedesetak grupa s područja filma, glazbe, 3d modeliranja i igara i filmovi vezani uz takve teme rijetko mi dolaze. Blokirao sam stotine ćiriličnih sadržaja, a oni mi i dalje svako malo dolaze. 

 Ništa čudno, uvijek su nas trpali sve u isti koš, jer smo mi za njih sve jedni Balkanci. 

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do

@rjakopec
može funkcionirati , evo ti primjer diaspora*, https://en.wikipedia.org/wiki/Diaspora_(social_network)

 

Struju plaća onaj tko uspostavi node. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 9:09 (ccc2002).
8 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
rjakopec kaže...

Imam jako loše mišljenje o tom Facebook "algoritmu". Npr. na Watch redovno mi dolaze sadržaji iz Srbije, na ćirilici, iako ja ćirilicu ne znam čitati i nikad ne posječujem takve stranice. Istovremeno, pratim pedesetak grupa s područja filma, glazbe, 3d modeliranja i igara i filmovi vezani uz takve teme rijetko mi dolaze. Blokirao sam stotine ćiriličnih sadržaja, a oni mi i dalje svako malo dolaze. 

 

Druga je sad stvar da ovdje mnogim "informatičarima" nije jasno da toliki sustav ne može funkcionirati bez prihoda i pitam se što je tim ljudima jasno o stvarnosti. Ti "stručnjaci" bi htjeli da ih Facebook ne prati i da ne moraju plačati pretplatu nego da samo nekako postoji jer to njima treba, ono, bez pretplate, bez pračenja, bez reklama, server se materijalizira jer to Štefu treba, a umjesto na struju pokreče se na Štefovu potrebu za uslugom bez prihoda. 

 

Ti isti "mozgovi" onda još znaju da corone nema, ili da cjepivo nije zdravo, traže sastav cjepiva kao da bi im nešto bilo jasno da ga vide, nešto tipa, da moja baba vidi izvorni kod Windowsa onda bi joj bilo jasno kako to funkcionira. 

 Da signal treba placati onda bi ga placao.

Isto bi tak platio whatsapp nego pristao na to njihovo pracenje.

 

Kupio sam svakakve aplikacije za mobitel i dost skupe programe za racunalo pa ne vidim zasto nebi i jedan signal.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
kerum kaže...
Baš me zanima koja pravila njihove platforme krše ovi oglasi. Raspolažeš li sa informacijama ili je ova izjava bez pokrića?

 Ban ti je pokriće, a za razlog pitaj FB, možda dobiješ odgovor... Uostalom, kao da FB ne može izmislit novo pravilo... Niti prva, niti zadnja platforma (rade to i Youtube i Twitch) koja je u hodu izmislila pravilo za ciljani ban... 

Mene više fascinira što se pojedinci sada čude kao pura dreku, pa nije valjda da se mislilo kako će to stati na Trumpu i desnici... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 9:02 (NoDe31).
12 godina
offline
Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa dobio

Problem je u tome što facebook negira to prikupljanje i prodaju podataka marketinškim firmama u obujmu u kojem to rade. Ogromni problem je u tome što se ne žele podrediti zakonodavnoj vlasti, ne žele tržišnu regulaciju jer im je dobro ovako kako je. Problem je što Facebook sada bije bitku protiv Applea na foru da svoje kancerogeno poslovanje i baratanje najintimnijim podacima o nama brani  forama da oni štite "male biznise i njihovo poslovanje".

Problem je što su licemjeri, brane slobodu govora, ali istovremeno protjeruju neistomišljenike, utječu na rezultate izbora - izravno utječu na tijek i rad demokracije.

Tiranija na djelu.

 

Problem je što Facebook, Whatsapp ne nude nikakav drugi način financiranja - nema pretplate, nema jednokratnog plaćanja. Evo odmah bi platio korištenje whatsappa, samo da mi ne skaču reklame o trosjedima iz jyska i lesnine kada sa ženi pošaljem par linkova sa njihovih trgovina. A veza je kao end-to-end kriptirana. Malo morgen.

 

Gadi mi se to sve. Ali još više mi se gadi indiferentnost ljudi, pokemona koji tvrde - "briga me kaj mi čitaju poruke i gledaju fotke, nemam kaj skrivati", jer eto, dobili su besplatnu lizalicu u vidu korištenja vacappa pa mogu slat slike qrca. Đabe je, to je najbitnije.

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do

Iskaču ti reklame u whatsapp-u?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
NoDe31 kaže...

Uostalom, kao da FB ne može izmislit novo pravilo... Niti prva, niti zadnja platforma (rade to i Youtube i Twitch) koja je u hodu izmislila pravilo za ciljani ban... 

Zapravo, ne. Platforma može izmisliti novo pravilo, te može na temelju njega zabraniti daljnje prikazivanje nekog sadržaja, ali ako ide retroaktivno sankcionirati, to je podložno tužbama. Jedino ostaje pitanje ima li onaj koga je to zahvatilo resursa za pravnu bitku.

 

Pero Dinamit kaže...

Iskaču ti reklame u whatsapp-u?

Ne iskaču na WA, već na povezanim platformama temeljem podataka prikupljenim u WA.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do

Znači u chromeu/FF-u/Edgeu/koji god preglednik već/ iskaču reklame? One koje se vide zbog cookia, na to misliš? Kakve veze ima WA s time?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Visak kaže...

Sad se ne postavlja pitanje slobode govora? Kada FB blokira patološkog lašca, to je veliki problem, a kada blokira istinu, i to vrlo bitnu istinu, onda nikome ništa?

NoDe31 kaže...

 Ako ne želimo biti licemjerni, ovaj potez je sasvim ok. FB je zaključio da ovi krše pravila njihove platforme i sukladno tome su ih blokirali. Pošto si ti u temama o patološkom lašcu govorio da FB (kao privatna korporacija) ima svako pravo na takvo postupanje i da ne postoji potpuna sloboda govora, ovo ti ne bi trebalo predstavljati problem.

 Kao prvo nemaš pojma je li ikakvo pravilo prekršeno, lupaš napamet.

 

Kao drugo ja uopće nisam postavio pitanje je li FB imao pravo tako postupiti, nego sam pitao gdje su sada branitelji slobode govora. Ako je zabrinutost oko Trumpa bila principjelne prirode, jer bi se ovakva stvarna kršenja mogla dogoditi, onda bi čovjek očekivao osudu kada do tih stvarnih kršenja dođe i to znatno veću s obzirom na okolnosti.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Pero Dinamit kaže...

Znači u chromeu/FF-u/Edgeu/koji god preglednik već/ iskaču reklame? One koje se vide zbog cookia, na to misliš? Kakve veze ima WA s time?

Na Facebooku iskaču reklame, a vjerojatno i na drugim stranicama koje koriste FB kao marketing platformu. WA prikuplja podatke i povezuje s tvojim FB accountom, a njega preko raznih FB pluginova i widgeta s posjetama ostalih stranica.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Pero Dinamit kaže...

Znači u chromeu/FF-u/Edgeu/koji god preglednik već/ iskaču reklame? One koje se vide zbog cookia, na to misliš? Kakve veze ima WA s time?

 Pazi ovo pricam s curom na wa kak bi na Islandu trebalo auto iznajmit i na instagramu mi baca reklame rent a car island, a nisam tamo nist upisivo u vezi tog cak niti na firefoxu s kojim on ionako nebi trebao imat vezu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Visak kaže...

 Kao prvo nemaš pojma je li ikakvo pravilo prekršeno, lupaš napamet.

 

Kao drugo ja uopće nisam postavio pitanje je li FB imao pravo tako postupiti, nego sam pitao gdje su sada branitelji slobode govora. Ako je zabrinutost oko Trumpa bila principjelne prirode, jer bi se ovakva stvarna kršenja mogla dogoditi, onda bi čovjek očekivao osudu kada do tih stvarnih kršenja dođe i to znatno veću s obzirom na okolnosti.

 

 Ti si smiješan lik... Jel im facebook lupio ban? Je... Zašto? Jer može i jer pravila pišu kako njima paše... Znam ja dobro što si pitao, isto kao što znam da si prvi koji ne može izravno srati jer bi ispao licemjer... Kad se samo sjetim kako si se napjenio na Dragu kad je upozorio na ovakve scenarije, no tada je bilo ok, jer eto, bio je Trump u pitanju... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 10:56 (NoDe31).
16 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Santana kaže...

 Pazi ovo pricam s curom na wa kak bi na Islandu trebalo auto iznajmit i na instagramu mi baca reklame rent a car island, a nisam tamo nist upisivo u vezi tog cak niti na firefoxu s kojim on ionako nebi trebao imat vezu

 Ako si prije to surfao, zašto nije moguće da ti nudi te reklame?

 

Čisto sumnjam da WA kupi te podatke, pogotovo da zna hrvatski (ako si pričao, ne dopisivao se). I da onda pretvori u realtimeu vaš razgovor u oglas na prvoj aplikaciji koja ima oglase. Mislim, moguće je, ali nekako mi to previše nategnuto. Tebi ne?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
NoDe31 kaže...

 Ti si smiješan lik... Jel im facebook lupio ban? Je... Zašto? Jer može i jer pravila pišu kako njima paše... Znam ja dobro što si pitao, isto kao što znam da si prvi koji ne može izravno srati jer bi ispao licemjer... Kad se samo sjetim kako si se napjenio na Dragu kad je upozorio na ovakve scenarije, no tada je bilo ok, jer eto, bio je Trump u pitanju... 

 Ti si žalostan lik.

 

Očito ne razumiješ koncept pravila i poštovanja istih. Ako pravilo postoji onda navedi koje je prekršeno, ako ne postoji onda nije po pravilu, ako ne znaš onda nemoj pričati kao da znaš. To što je nešto realno odrađeno ne znači da je po pravilu. Ako postoje pravila to što je netko vlasnik ne znači da je svaka njegova radnja po pravilu. Da, on može promijeniti pravila, ali dok ih ne promijeni ona su takva kakva jesu. Znači ili su poštivali pravila ili nisu. Ti to ne znaš, pa ne možeš pričati kao da znaš.

 

Kod Trumpa je bilo OK, jer je pozivao na puč u kojem je bilo ljudskih žrtava, a ovdje se radi o razotkrivanju istine kako FB radi, valjda je jasno da to nisu iste stvari kad su u pitanju sankcije? U prvom slučaju je postojala opasnost daljnje eskalacije nasilja, a u drugom nema nikakvih štetnih posljedica po društvo, upravo suprotno. Ne vidim kakvog smisla ima plakati nad nekim tko je zaslužio kaznu, jer bi se eto jednog dana moglo kazniti nekoga tko nije zaslužio. To je bio potpuno promašen vapaj za pravdom, a vidi se po tonu ovog članka i vrlo neprincipjelan.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Pero Dinamit kaže...
Santana kaže...

 Pazi ovo pricam s curom na wa kak bi na Islandu trebalo auto iznajmit i na instagramu mi baca reklame rent a car island, a nisam tamo nist upisivo u vezi tog cak niti na firefoxu s kojim on ionako nebi trebao imat vezu

 Ako si prije to surfao, zašto nije moguće da ti nudi te reklame?

 

Čisto sumnjam da WA kupi te podatke, pogotovo da zna hrvatski (ako si pričao, ne dopisivao se). I da onda pretvori u realtimeu vaš razgovor u oglas na prvoj aplikaciji koja ima oglase. Mislim, moguće je, ali nekako mi to previše nategnuto. Tebi ne?

 Nisam, ali i da jesam od kuda IG aplikaciji uvid u to kaj sam ja surfao ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
Visak kaže...

 Ti si žalostan lik.

 

Očito ne razumiješ koncept pravila i poštovanja istih. Ako pravilo postoji onda navedi koje je prekršeno, ako ne postoji onda nije po pravilu, ako ne znaš onda nemoj pričati kao da znaš. To što je nešto realno odrađeno ne znači da je po pravilu. Ako postoje pravila to što je netko vlasnik ne znači da je svaka njegova radnja po pravilu. Da, on može promijeniti pravila, ali dok ih ne promijeni ona su takva kakva jesu. Znači ili su poštivali pravila ili nisu. Ti to ne znaš, pa ne možeš pričati kao da znaš.

 

Kod Trumpa je bilo OK, jer je pozivao na puč u kojem je bilo ljudskih žrtava, a ovdje se radi o razotkrivanju istine kako FB radi, valjda je jasno da to nisu iste stvari kad su u pitanju sankcije? U prvom slučaju je postojala opasnost daljnje eskalacije nasilja, a u drugom nema nikakvih štetnih posljedica po društvo, upravo suprotno. Ne vidim kakvog smisla ima plakati nad nekim tko je zaslužio kaznu, jer bi se eto jednog dana moglo kazniti nekoga tko nije zaslužio. To je bio potpuno promašen vapaj za pravdom, a vidi se po tonu ovog članka i vrlo neprincipjelan.

Pokupili su ban, dakle nešto nije bilo po volji Facebooka i tu svaka diskusija prestaje... BTW, Trump nije postao na Facebooku... Ne samo da si smiješan, već si i izrazito licemjeran lik... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 11:41 (NoDe31).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako je Signal pokušao trolati Facebook, pa do
@Santana
Ček, ti to ozbiljno?
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 11:42 (ccc2002).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice