Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

poruka: 127
|
čitano: 25.829
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?".
15 godina
offline
Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

Joj kolko filozofiranja i zaobilazenja konkretnih odgovora. Cemu toliko skrivati place juniora, kao ne moze se reci. Naravno da se moze, sto volim kad me neko pravi glupim i misli da nitko nista ne zna.

i sto je ljudima bitno ili zasto idu u druge firme, naravno ako u firmi generalno nije dobro, los  management ili losi ljudski od osi, ljudi ce odlazit. Moze se opet filozofirati koliko hoce, ali se na kraju sve svede na financijski aspekt. Jos mlada ekipa i gleda neke druge stvari, ali kadnije sve vise , pogotovo kod seniora gledas financije (ako je firma generalno ok)

A i ovo o mentorstvu juniora, da vidim kako seniori kraj sveg posla koji imaju obozavaju obucavati juniore, daj se uozbiljite.

meni ovaj video izgleda samo kao promocija dvije firme kako bi privukli nove ljude.

A da, i filozofije kod povratnika iz vana, nisi se snasao i gotovo, nije sramota, ali opet bez filozofija.

To so je netko radio za fb ili nekog drugog, ok, super, ne vidim da bi to trebao biti kriterij da je bolji od svih drugih, imamo mi jako dobrih ljudi koji nisu otisli u te razvikane kompanije, a i kad suradujes s raznim firmama skuzis da ovdje cesto imamo daleko bolje i sposobnije ljude neko u tim razvikanim firmama.

 

 
40 1 hvala 12
10 godina
online
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Juniori tamo imaju vjerojatno između 6-8k kn.
Nadglednik dina
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

U mojoj firmi juniori imaju 6k plaću s time što im nakon šest mjeseci rada i isteka probnog roka plaća raste za još 1k ili 2k ako je riječ o boljem junioru. Ono gdje nastaju problemi su kada se prijeđe iz juniora u neki mid level - e to nastaje kaos. Neki su full stack pa nisu dobili povišicu već dvije godine, drugima se obećaje povišica od 2k ako nauče backend, ako recimo rade samo frontend. Uglavnom, gube se svi kriteriji i to je glavni razlog zašto ljudi odlaze iz firme. 

 

Nemojte me pitati o kojoj se firmi radi. :) 

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

Bruto-neto? Ako je neto onda je prosjek je bez djece ili sa jednim ili vise djece? Koji porezni razred i prirez? 

 
0 0 hvala 0
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Ne znam u čemu je problem. Firme ti služe da se naucis raditi poslu.

Nakon par godina otvoriš svoj paušalni i radiš kao contractor za stranu firmu iz Irske remoting. Dodje vrijeme kad shvatiš da su ti sve ove IT firme neozbiljne i neinteresantne. A plaća je tu manji problem. Ide se do cca 15000kn prosjek što je vrhunski primitak. Ali shvatiš s vremenom da ti nisi više za to, da si ih prerastao. Da ti idu na neku stvar i da si okružen klincima 15 godina mladima od tebe .

Netko doista misli cijeli život raditi za hrvata u jednoj firmi??
Moj PC  
12 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj? Pa prek veze to svi znaju!

Moj PC  
2 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

Ako je satnica 40 - 50 kn/h za studenta juniora sistem administratora, onda junior developeri sigurno imaju dosta veću plaću od samo 6 - 8k kn.

10 godina
offline
Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

 

Još jedna u nizu od vrlo dobrih emisija sa strane mašeg bugovca drPetrica.

 

To su sasvim okay kompanije. Svatko bira svoj put, te gdje ti nije dobro ideš od tamo ka bolje.

Samo dajte više naučite, nećete se obogatiti u i sa IT-em. Ako želite zaraditi lovu, budite hrabri, bavite se nečim drugim i tako to.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Pa 15 tisuća i nije vise neka vrhunska plaća, a odeš li odmah tu preko austrijske granice za isti posao dobivaš duplo. Imam sličnu dilemu, došao sam do situacije da u firmi napredovati bas i ne mogu vise, ostaje mi ili paušalni ili jdoo i krenuti sa nečim svojim. Zapadne firme nasušno trebaju IT stručnjake i osim odlaska postoji i opcija da te outsourceaju, dobro njima, dobro tebi.
A naravno da je ovo samo reklama za spomenute firme (ili je možda bolje to tretirati kao jednu firmu)
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Vandit kaže...

U mojoj firmi juniori imaju 6k plaću s time što im nakon šest mjeseci rada i isteka probnog roka plaća raste za još 1k ili 2k ako je riječ o boljem junioru. Ono gdje nastaju problemi su kada se prijeđe iz juniora u neki mid level - e to nastaje kaos. Neki su full stack pa nisu dobili povišicu već dvije godine, drugima se obećaje povišica od 2k ako nauče backend, ako recimo rade samo frontend. Uglavnom, gube se svi kriteriji i to je glavni razlog zašto ljudi odlaze iz firme. 

 

Nemojte me pitati o kojoj se firmi radi. :) 

 Sta cekaju ti fullsteckovi?
Ako misle da zasluzuju, a poslodavac im ne nudi, neka sami traze povisicu ili migriraju drugdje, simple.

 

cauchy kaže...

Ako je satnica 40 - 50 kn/h za studenta juniora sistem administratora, onda junior developeri sigurno imaju dosta veću plaću od samo 6 - 8k kn.

Pa to i je ta placa, samo sto im se vise isplati juniora drzat na studentskom jer ne moraju placati doprinose, pa ispadne puno jeftinije radna snaga.

- Psiho246
6 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ne znam u čemu je problem. Firme ti služe da se naucis raditi poslu.

 

To mi je i cilj. Onda krećem dalje. 

 

 

Psiho246 kaže...

Sta cekaju ti fullsteckovi?
Ako misle da zasluzuju, a poslodavac im ne nudi, neka sami traze povisicu ili migriraju drugdje, simple.

 

Vjeruj mi to i mene zanima. Ima ih koji svaki dan rade po 10+ sati, imaju ogromno znanje ali su i dalje tu. 

14 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Vandit kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ne znam u čemu je problem. Firme ti služe da se naucis raditi poslu.

 

To mi je i cilj. Onda krećem dalje. 

 

 

Psiho246 kaže...

Sta cekaju ti fullsteckovi?
Ako misle da zasluzuju, a poslodavac im ne nudi, neka sami traze povisicu ili migriraju drugdje, simple.

 

Vjeruj mi to i mene zanima. Ima ih koji svaki dan rade po 10+ sati, imaju ogromno znanje ali su i dalje tu. 

Bit' će da su strah i nesigurnost u vlastite vrijednosti i sposobnosti jako gadna te nezgodna stvar pogotovo kada ti netko svaki dan govori viš' kako malo znaš, viš' kako si nepsoban tj. ima toliko boljih of tebe, a mi (ja) smo dovoljno dobri što te držimo ovdje i birnemo o tebi, zapravo, još bi ti nama trebao platiti što dolaziš tu i učiš od nas, ...

 

Da, osim toga, i na faxu te uče (bar ovi STEM s kojima imam osobnih isjustava) baš takvom svojevrsnom pokorničkom ponašanju, bez propitivanja i izgradnje vlastitog samopouzdanja.

 

Tako da, uopće me ne čudi što su i dalje tu!

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 18:19 (Jehonan).
4 godine
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Jehonan kaže...
 

Da, osim toga, i na faxu te uče (bar ovi STEM s kojima imam osobnih isjustava) baš takvom svojevrsnom pokorničkom ponašanju, bez propitivanja i izgradnje vlastitog samopouzdanja.

 

 Koji to fakulteti uče pokorničkom ponašanju? Prilično oštre riječi.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
"Ne znam u čemu je problem. Firme ti služe da se naucis raditi poslu."


"To mi je i cilj. Onda krećem dalje."

Da sam ja poslodavac, samo bi ti rekao ovako: evo tu ti je računalo juniore, zaradi mi pare juniore, dio od toga češ dobiti kao plaću.

To bi bila cijela komunikacija s juniorom. I ulaganje u obrazovanje juniora.

Samo rijetki juniori bi opstali nakon probnog roka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 19:46 (ccc2002).
 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Pixel kaže...

A i ovo o mentorstvu juniora, da vidim kako seniori kraj sveg posla koji imaju obozavaju obucavati juniore, daj se uozbiljite.

 meni su na zadnjoj praksi dodijelili starijeg mentora i mlađeg(godinu dana rada), pogodite tko se skoro uopće nije javljao :')

14 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
zelenapaprika kaže...
Jehonan kaže...
 

Da, osim toga, i na faxu te uče (bar ovi STEM s kojima imam osobnih isjustava) baš takvom svojevrsnom pokorničkom ponašanju, bez propitivanja i izgradnje vlastitog samopouzdanja.

 

 Koji to fakulteti uče pokorničkom ponašanju? Prilično oštre riječi.

 

 dobra, dobra!

 

Nego hajd', u dobroj namjeri i neimanja volje za silnu raspravu ( s moje strane) rekao bih, a niti jedan!

 

Eto, jel' sada OK?!

 

Svi su naš fakulteti odreda uzor dobre suradnje između profesora, asistenti i studenata te krajnje ljubopitljivosti prema znanju, tako da zbilja ne znam što mi bi da napišem te prilično oštre riječi.

 

Živjela politička korektnost, auto cenzura, svi su ljudi braća te bratstvo i jedinstvo!

 

Sve je super!

14 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
ccc2002 kaže...
"Ne znam u čemu je problem. Firme ti služe da se naucis raditi poslu."


"To mi je i cilj. Onda krećem dalje."

Da sam ja poslodavac, samo bi ti rekao ovako: evo tu ti je računalo juniore, zaradi mi pare juniore, dio od toga češ dobiti kao plaću.

To bi bila cijela komunikacija s juniorom. I ulaganje u obrazovanje juniora.

Samo rijetki juniori bi opstali nakon probnog roka.

Kog će vraga onda u današnje vrijeme junioru uopće senior dakle posladavac tj. nešto mi u toj jednadžbi gadno ne štima!

 

Uglavnom, tek sada vidim koliko su ovi "seniori" u Irskoj, Engleskoj, Njemačkoj silno glupi što uredno plaćaju "juniore", šalju ih na dodatna obrazovanja, daju im razne povlastice, ....

 

A mogli bi jednostavon tutnit svakom junioru u ruke laptop i da te vidim, zaradi mi kune, jesi li dostojan toga "juniore", hajmo, još nisi gotov, ....

 

Eee da!

 

Da je to tako jednostavo i "naše" političke stranke bi sve od reda imale svoje informatičke "juniore" od formata.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
"Kog će vraga onda u današnje vrijeme junioru uopće senior dakle posladavac tj. nešto mi u toj jednadžbi gadno ne štima!"

Uvijek si slobodan otvoriti vlastitu firmu. Pa se bakči s juniorima kako ti želiš.

Hahahaha.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 20:07 (ccc2002).
4 godine
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Jehonan kaže...
zelenapaprika kaže...
Jehonan kaže...
 

Da, osim toga, i na faxu te uče (bar ovi STEM s kojima imam osobnih isjustava) baš takvom svojevrsnom pokorničkom ponašanju, bez propitivanja i izgradnje vlastitog samopouzdanja.

 

 Koji to fakulteti uče pokorničkom ponašanju? Prilično oštre riječi.

 

 dobra, dobra!

 

Nego hajd', u dobroj namjeri i neimanja volje za silnu raspravu ( s moje strane) rekao bih, a niti jedan!

 

Eto, jel' sada OK?!

 

Svi su naš fakulteti odreda uzor dobre suradnje između profesora, asistenti i studenata te krajnje ljubopitljivosti prema znanju, tako da zbilja ne znam što mi bi da napišem te prilično oštre riječi.

 

Živjela politička korektnost, auto cenzura, svi su ljudi braća te bratstvo i jedinstvo!

 

Sve je super!

 Čudna neka ekipa obitava ovdje na forumu. Prvo nešto izjavite, a onda kreće povlaćenje na rezervne položaje. 

 

Suradnje uvijek ima, ovisi kakav si ti kao profesor, asistent ili student.

4 godine
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Jehonan kaže...

 

A mogli bi jednostavon tutnit svakom junioru u ruke laptop i da te vidim, zaradi mi kune, jesi li dostojan toga "juniore", hajmo, još nisi gotov, ....

 

To ćeš vidjeti samo u šuć muć firmama. Junior koji dolazi na prvi posao u životu mora imati kraj sebe seniora koji će ga pratiti u prvo vrijeme. Pametne firme angažiraju studente već tijekom njihovog studija na raznim ljetnim školama, mini projektima i sl. Tu se regrutiraju mlađi i novi. Pa ako im se svidi, i ako se oni svide i pokažu početnu ambiciju da nešto nauče, onda i ostanu. E, sad, koliko brzo i koliko daleko u hijerarhiji mogu napredovati, to je već drugo pitanje za svakoga od njih i u skladu s njihovm sposobnostima.

14 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
ccc2002 kaže...
"Kog će vraga onda u današnje vrijeme junioru uopće senior dakle posladavac tj. nešto mi u toj jednadžbi gadno ne štima!"

Uvijek si slobodan otvoriti vlastitu firmu. Pa se bakči s juniorima kako ti želiš.

Hahahaha.

A vidi, ja sam ti samo odgovorio istim načinom kao i ti sam. Naravno.

 

Hahahahahaha...

14 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
zelenapaprika kaže...
Jehonan kaže...
zelenapaprika kaže...
Jehonan kaže...
 

Da, osim toga, i na faxu te uče (bar ovi STEM s kojima imam osobnih isjustava) baš takvom svojevrsnom pokorničkom ponašanju, bez propitivanja i izgradnje vlastitog samopouzdanja.

 

 Koji to fakulteti uče pokorničkom ponašanju? Prilično oštre riječi.

 

 dobra, dobra!

 

Nego hajd', u dobroj namjeri i neimanja volje za silnu raspravu ( s moje strane) rekao bih, a niti jedan!

 

Eto, jel' sada OK?!

 

Svi su naš fakulteti odreda uzor dobre suradnje između profesora, asistenti i studenata te krajnje ljubopitljivosti prema znanju, tako da zbilja ne znam što mi bi da napišem te prilično oštre riječi.

 

Živjela politička korektnost, auto cenzura, svi su ljudi braća te bratstvo i jedinstvo!

 

Sve je super!

 Čudna neka ekipa obitava ovdje na forumu. Prvo nešto izjavite, a onda kreće povlaćenje na rezervne položaje. 

 

Suradnje uvijek ima, ovisi kakav si ti kao profesor, asistent ili student.

Ma dobar je strah tko ga ima, nema to veze sa čuđenjem i ekipom!

 

Osim toga, relativizacija je fantastična stvar, zar ne?!

14 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
zelenapaprika kaže...
Jehonan kaže...

 

A mogli bi jednostavon tutnit svakom junioru u ruke laptop i da te vidim, zaradi mi kune, jesi li dostojan toga "juniore", hajmo, još nisi gotov, ....

 

To ćeš vidjeti samo u šuć muć firmama. Junior koji dolazi na prvi posao u životu mora imati kraj sebe seniora koji će ga pratiti u prvo vrijeme. Pametne firme angažiraju studente već tijekom njihovog studija na raznim ljetnim školama, mini projektima i sl. Tu se regrutiraju mlađi i novi. Pa ako im se svidi, i ako se oni svide i pokažu početnu ambiciju da nešto nauče, onda i ostanu. E, sad, koliko brzo i koliko daleko u hijerarhiji mogu napredovati, to je već drugo pitanje za svakoga od njih i u skladu s njihovm sposobnostima.

A naravno, to mi i bijaše intenacija ukazati te sam to i napisao, dakle slažem se!

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Nevidim ni ja logiku za poslodavca.
Mora junioru isplaćivati plaću taj rok.
I još ga educirati, da bi junior onda otišao u irsku ili gdje već.

Ne štima jednadžba.

" Junior koji dolazi na prvi posao u životu mora imati kraj sebe seniora koji će ga pratiti u prvo vrijeme."

Ti to misliš. Ustvari ne mora. Nigdje u zakonu to ne piše. Senior ima pametnijeg posla nego educirati hrvatske emigrante.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 22:10 (ccc2002).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

Zar opet "aaaa, nedostaje developeraaa!"?

Jok, developera ima dovoljno. Ako ste ih voljni pošteno platiti i tretirati kao ljudska bića.
Većina RH poslodavaca zapinje na barem jednom od to dvoje.

 

Krkanjerosi, pozdrav iz Irske, pozdrav iz Njemačke, pozdrav od lokalnih paušalnih obrtalaca.

A vi i dalje laprdajte, naslikavajte se i međusobno si ljubite prkna jednom godišnje na nekakvoj podjeli fiktivnih nagrada.

 
7 0 hvala 2
11 godina
offline
Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?

Idući mjesec mi stiže junior ili juniorka, ovisno o rezultatima razgovora i testiranja.

Trebali smo nekoga da pripomogne, tražimo osnovno poznavanje materije, ne mogu na juniora natovariti planiranje i arhitekturu.

Sada već radim plan edukacije i pripremam materijale. To je ujedno i dobra provjera nedostataka u dokumentaciji.

Možda ostane na radnom mjestu više od godine dana, možda ne. To mi i nije toliko bitno, jer ja ne dajem plaću iz svog džepa.

Na meni je da iskoristim vrijeme i dovoljno dobro odradim edukaciju da nema previše praznog hoda.

Kao nadređenom baš to mi je bitno, jer će ta osoba rasteretiti mene za to vrijeme koje će aktivno i produktivno provesti na radnome mjestu.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
ccc2002 kaže...
Nevidim ni ja logiku za poslodavca.
Mora junioru isplaćivati plaću taj rok.
I još ga educirati, da bi junior onda otišao u irsku ili gdje već.

 

Psssst. Ako mu ponudiš dobre uvjete (u što ulazi i ta edukacija) šansa za odlazak je puno manja.

 

Ako ga 2 godine siluješ a on silom prilika nešto i nauči, naravno da će pobjeći čim mu se ukaže prilika.

6 godina
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Jehonan kaže...

Bit' će da su strah i nesigurnost u vlastite vrijednosti i sposobnosti jako gadna te nezgodna stvar pogotovo kada ti netko svaki dan govori viš' kako malo znaš, viš' kako si nepsoban tj. ima toliko boljih of tebe, a mi (ja) smo dovoljno dobri što te držimo ovdje i birnemo o tebi, zapravo, još bi ti nama trebao platiti što dolaziš tu i učiš od nas, ...

 

Da, osim toga, i na faxu te uče (bar ovi STEM s kojima imam osobnih isjustava) baš takvom svojevrsnom pokorničkom ponašanju, bez propitivanja i izgradnje vlastitog samopouzdanja.

 

Tako da, uopće me ne čudi što su i dalje tu!

 

Sigurno da ima toga. Baš sam neki dan pričao s kolegom koji je u firmi skoro pet godina, fullstack je i kaže kako se osjeća da ne zna ni jedno ni drugo, da uopće nema dojam da je dobar programer. 

 

Što se tiče mentorstva koji se ovdje spominje, ja imam mentora. Meni je ovo prvi IT posao i ne znam kako bi radio bez mentora koji mi daje podršku, prenosi znanje i pazi da ne radim prevelike gluposti. Ako netko smatra da junioru ne treba mentor, svaka vam čast, ali ja bi bez mentora dao otkaz nakon tjedan dana. Mentor mi pomaže na poslu, a moje je da u slobodno vrijeme proučavam literaturu i učim. 

15 godina
online
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Vandit kaže...
Jehonan kaže...

Bit' će da su strah i nesigurnost u vlastite vrijednosti i sposobnosti jako gadna te nezgodna stvar pogotovo kada ti netko svaki dan govori viš' kako malo znaš, viš' kako si nepsoban tj. ima toliko boljih of tebe, a mi (ja) smo dovoljno dobri što te držimo ovdje i birnemo o tebi, zapravo, još bi ti nama trebao platiti što dolaziš tu i učiš od nas, ...

 

Da, osim toga, i na faxu te uče (bar ovi STEM s kojima imam osobnih isjustava) baš takvom svojevrsnom pokorničkom ponašanju, bez propitivanja i izgradnje vlastitog samopouzdanja.

 

Tako da, uopće me ne čudi što su i dalje tu!

 

Sigurno da ima toga. Baš sam neki dan pričao s kolegom koji je u firmi skoro pet godina, fullstack je i kaže kako se osjeća da ne zna ni jedno ni drugo, da uopće nema dojam da je dobar programer. 

 

Što se tiče mentorstva koji se ovdje spominje, ja imam mentora. Meni je ovo prvi IT posao i ne znam kako bi radio bez mentora koji mi daje podršku, prenosi znanje i pazi da ne radim prevelike gluposti. Ako netko smatra da junioru ne treba mentor, svaka vam čast, ali ja bi bez mentora dao otkaz nakon tjedan dana. Mentor mi pomaže na poslu, a moje je da u slobodno vrijeme proučavam literaturu i učim. 

 

Naravno da treba mentor. Ja sam bio mentor hrpi praktikanata i juniora. No stvar je da dosadi nakon nekog vremena. Pogotovo za praktikante - koji dođu, budu 1mj ili dva jer moraju, i odu. A u isto vrijeme se moj opseg posla ne smanjuje.

 

A što se tiče znanja, u većini firmi koje su projektno orijentirane se koriste razne tehnologije i onda od svake znaš pomalo koliko ti je trebalo da nešto napraviš u čim kraćem vremenu i onda je normalno da se ljudi osjećaju tako kao da od svega znaju po malo, a ništa u potpunosti. Što je i istina, jer se tehnologije mijenjaju toliko brzo da kad radiš ozbiljan posao uglavnom ne stigneš ni pratiti sve te silne promjene u tehnologijama koje koristiš. Pogotovo kad radiš na više projekata, a ne samo jednom dugoročnom.

 

Sve je to u ITu potpuno neuređeno. Da se tako grade zgrade kako se radi IT development svaki dan bi ih se 10 srušilo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako se zapošljavaju developeri u Hrvatskoj?
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Idući mjesec mi stiže junior ili juniorka, ovisno o rezultatima razgovora i testiranja.


 

 

Ja upravo dobio jednog

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice