Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

poruka: 39
|
čitano: 7.755
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win".
4 godine
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

ne funkcionira ni jedna metoda :/

VelvetOverlap
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...

ne funkcionira ni jedna metoda :/

 Meni powershell radi uvijek kad trebam key.

7 godina
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

Vrijedi li ovo sve za OEM licence?

Ja imam laptop sa predinstaliranim windozama (7) i nekoliko puta sam želio reinstalirati, ali pitanje je bi li mogao onda ponovno dobiti licenciranu verziju ili bih ostao bez nje.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

Pa da, izvuces kljuc, skines Microsoft media creation tool, on ce ti skinuti pravu verziju OS-a za tvoj struj.

Odlucis da ga napravi na USB, i s njim napravis clean install - te prepises kljuc koji si prije toga spremio.

 

Takodjer se ne moras zezasti s kljucem, si ulogiran sa Microsoft accountom, jer tamo ce kljuc za tvoju masinu vec biti spremljen.

(makar ja radim backup, sigurno je sigurno)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...

ne funkcionira ni jedna metoda :/

 produkey ti radi sigurno...

 

skini si ZIP s Nirsoft stranica, pazi znaju neki AV ga vidjeti kao virus...

 

raspakiraj i pokreni kao admin

 

čita ti i aktivni broj, kao i broj iz BIOSa

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

Belarc Advisor radi istu stvar bez problema već dugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
Čitatelj kaže...

Pa da, izvuces kljuc, skines Microsoft media creation tool, on ce ti skinuti pravu verziju OS-a za tvoj struj.

Odlucis da ga napravi na USB, i s njim napravis clean install - te prepises kljuc koji si prije toga spremio.

 

Takodjer se ne moras zezasti s kljucem, si ulogiran sa Microsoft accountom, jer tamo ce kljuc za tvoju masinu vec biti spremljen.

(makar ja radim backup, sigurno je sigurno)

 
Jesi li siguran da to sve radi sa OEM licencama? Ja mislim da sve tvornički predinstalirane licence imaju isti ključ pa je upitno bi li se moglo ponovo registrirati.

7 godina
protjeran
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

Moras probati. Napravi image - izvuci kljuc - logiraj se sa MS accountom.

 

Uvijek mozes napraviti da ti se napravi "Refresh" windowsa bez aplikacija, ali tad se kljuc mice,

pa ga mozes probati vratiti, ako radi - super, ako ne - vratim image (Clonezilla).

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
Stric_Jura kaže...
VelvetOverlap kaže...

ne funkcionira ni jedna metoda :/

 produkey ti radi sigurno...

 

skini si ZIP s Nirsoft stranica, pazi znaju neki AV ga vidjeti kao virus...

 

raspakiraj i pokreni kao admin

 

čita ti i aktivni broj, kao i broj iz BIOSa

 probao sam sve navedene nacine iz clanka, ne radi. Imam W10 Enterprise , jel to ima veze?

VelvetOverlap
15 godina
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

metode su ovisne o verziji i tipu licence-aktivacije..

-jedini siguran način je korištenje gatherosstate .. (kreira kopiju licence..) do svi alati koji čitaju key ovise o sunčevim mjenama, konstelaciji zvjezda i sl.. pa ako ih koristite, ako nekome radi ok ne znači i ostalima.. prije nego se oslonite da je key točan, prvjerite tipkanjem slmgr /dlv u CMDu (vidljivo posljednjih 5 znakova..) i ako je jednako tad je ok.

-postojeći key u w7-8 će automatski biti preuzet u w10 nadogradnji, naravno ako je 'original' + važno je kod nadogradnje izabrati odgovarajuću verziju, ne pokušavati home nadograditi na pro, jer nije isti key tj može biti original-važeći ali neće aktivirati pro licencu. Kao i problem ako je npr stari os 32bitni (+jezik) jer upgrade može samo na 'isto' (osim kemijanja u reg za dozvoljenu nadogradnju ali tad izlazimao iz okvira malog perice&štefice).

-jednom aktiviran win 10 je memoriran na ms serveru i nakon tog se može format-c: -clean, na željenu verziju npr x64-jezik.. + ne mijenjati home-pro..

 

-zašto je čitanje keya problem? -nije problem, nego je stvar zaštite-skrivanja (ms nikad neće dati podatke, jer je to poslovna tajna..) i key-seed se mijenja, nije čak isti pattern za npr usa-eu-itd.. kao što se i keyevi razlikuju nrp oem-retal, home-pro itd. Drugi problem su vlk-oem predinstalirani keyevi, koji se mogu razlikovati od onog kojeg vidite na naljepnici w7 .. jer to je jedinstveni key, normalan-krosinički-oem, dok je tvornički umnožen-predinstaliran-aktiviran sasvim drugi key vlk, jer ne radi to proizvođač za svaki pojedini pc-lap, nego se napravi jedna image i umnožava za seriju računala. + sva moguća kemijanja oko zaštite-skrivanja tih keyeva, jer to ne smije biti lako dostupno korisnicima, pa zato postoje svakakve-posebne recovery particije, namjerno zakomplicirane 'nečitke', dok nije problem sam os kao neka mogućnost win, nego interesi vlansika, čuvanje keya.. skrivanje.

 

-ugl, ne računajte na to da ako nekome radi i vama radi.. nije isto, tad nije isti rezultat, + key koji je pogrešno dekodiran ne možete primjetiti grešku dok ga ne poželite unjeti, tad ga odbije a tad je kasno... odnosno, nije ako imate backup-image ili ako imate disk viška za clean dok to isprobavate ili rolbackate na staro itd.. naravno, dio korisnika ne zna da ima neki yogurt-pirat-aktivator kao ksm/loader..

 

a stvar je zapravo banalno jedonstavna, laka.. umjesto svih ovih briga, opustite se, sasvim legalno/legitimno, skinite win10 (32-64-oba, jezik hr..) i napravite install (usb, dvd do 4gb.. ili ..), install može biti od 2-7gb pa je medij od 8gb očekivan, fat32 ili ntfs, msctool, dvd2usb ili rufus.. + pripaziti koji mod uefi-legacy, gpt-mbr.. i što sve nudi bios, izbor.. samo sve jednako-kompatibilno radi, razlika i nema doska za install.. a tu u priču dolaze i ograničenja po starom MBR broju aktivnih particija i posebne particije (koje postoje više kao zaštita-smetalo..).. pa je svako najsigurnije imati neki novi čist-prazan disk dok stari stoji netaknut s prošlim win.. ili prije installa u diskpartu odraditi clean.. tad ode sve pa i mod mbr-gpt.. naravno sve to jeproblem za početnika, dok tema napredonm nije ni potrebna.. :)

-najljepši dio priče, osim što možete legalno skinuti i napraviti install medij, možete ga i instalirati BEZ KEYA.. tj postoji 'preskoči'.. i win radi najnormalnije, nema triala-gašenja, radi.. osim što ne dozvoljava podešavanje kao thema i nudi aktivaciju-kupnju.. a tad ako key koji imat ne radi, ima jeftinih na ebayu.. tj tek kad vidite da ste zadovoljni instaliranim, možete razmišljati o keyu, do tad je nepotreban kao i svo ovo zamaranje + mala šansa da će poćetnik sve iz prve napraviti ok, tj biti zadovoljan, pošto je to pravi trenutak za učenje-probavanje, pogotovo ako ima novi-prazan disk, može ponoviti install nekoliko puta, prosječno traje cca 15min.. brzi stikić i ssd.. može i za 5min. (+ sve ponuđeno možete odbiti, jer samo usporava, često smeta i ne koristi se.. a ako se želi, sve se može kasnije dodati npr cortana.., ponovo, sve što se nudi je 'višak'.. ništa nužno za win inače ne bi bila opcija, preporuka odbiti ili čitajte i klikajte.. ili probajte par puta pa se odlučite što vam je potrebno, jer dok jednom nešto ne probate ne možete ni znati trebate li ili ne, čemu služi itd.. + pitanje svrhe računala, npr gaming tad ne želimo 'smeće' .. nego što čišći pc koji će resurse tropiti za FPSe, ne za neke dodatke koje nikad ne upalite.. jer sve što je aktivno, traži resurse i računalo je tad sporije nego bez tog dodatnog tereta.

 

-probajte, ne mora iz prve sve biti 100% .. ponovite. Key je nepotreban, stvar koju kasnije kad znate da želite aktivirati možete.. + tad se ne oslanjajte previše na alate koji nekome rade, ne rade svima, jer MS stalno to mijenja, pa će tako neki alat točno pričitati npr key w7 i mso2013 ali ne novije.. mada je sve to ''isto''.. (nije, a tek kad je kasno primjetimo problem).

 

+ drugi način provjere izvučenog keya w7-8 je opet MS-download win.. tj za w7-8 traži unos važećeg keya (retail, ne oem) i tek tad dozvoljava DL.. ako to prođe, tad se sigurni da će key biti važeći. Ne zato jer nekome s foruma nešto radi ili ''jer ja tako kažem, jer meni radi..''.. -ne radi svima. :))

 

+ local account (klasičan win-login user način) i ms-online-acc su dva različita načina aktivacije, vezanja keya, jedan uh hw-pc-mbo, drugi uz korisničko ime. Od w8-10 se gura msacc, poželjno za većinu j eipak local-klasičan, tj ovisi o keyu.. a keyeva ima svakakvih + podsjetnik, pola juzera ni ne zna ima li pravi ili pirat.. jer win im radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 11:07 (ihush).
 
0 1 hvala 1
7 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
Čitatelj kaže...

Moras probati. Napravi image - izvuci kljuc - logiraj se sa MS accountom.

 

Uvijek mozes napraviti da ti se napravi "Refresh" windowsa bez aplikacija, ali tad se kljuc mice,

pa ga mozes probati vratiti, ako radi - super, ako ne - vratim image (Clonezilla).

 
Zar ima MS account na Win7 ?

15 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih

-može se napraviti i koristiti.. stvar je samo u generaciji-redosljedu, tj uveden je s w8 i guraju se juzeri na njega s novim osom-installom ili nadogradnjom dok se ne ističe da može i w7.. ali to uopće nije stvar OSa, tj razlike su nepostojeće ispod haube w7-8-10 .. tj w10 bi bio 6.3 da se nije preskakala verzijska oznaka ili sad popularan build kao najnoviji 1903.. -marketnig, ostalo je stvar mreže (interneta).. npr slično AD useru.

+ svakako je poželjno za sve (ili većinu, 99%) usera nadograditi na w10.. jer još pola godine do gašenja supporta w7.. a tad će možda biti kasno.

-user koji iz nekog razloga preferira w7 neće imati puno izbora.. ili-ili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 11:21 (ihush).
14 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...
Stric_Jura kaže...
VelvetOverlap kaže...

ne funkcionira ni jedna metoda :/

 produkey ti radi sigurno...

 

skini si ZIP s Nirsoft stranica, pazi znaju neki AV ga vidjeti kao virus...

 

raspakiraj i pokreni kao admin

 

čita ti i aktivni broj, kao i broj iz BIOSa

 probao sam sve navedene nacine iz clanka, ne radi. Imam W10 Enterprise , jel to ima veze?

 reci ti meni:

 

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
ihush kaže...

-može se napraviti i koristiti.. stvar je samo u generaciji-redosljedu, tj uveden je s w8 i guraju se juzeri na njega s novim osom-installom ili nadogradnjom dok se ne ističe da može i w7.. ali to uopće nije stvar OSa, tj razlike su nepostojeće ispod haube w7-8-10 .. tj w10 bi bio 6.3 da se nije preskakala verzijska oznaka ili sad popularan build kao najnoviji 1903.. -marketnig, ostalo je stvar mreže (interneta).. npr slično AD useru.

+ svakako je poželjno za sve (ili većinu, 99%) usera nadograditi na w10.. jer još pola godine do gašenja supporta w7.. a tad će možda biti kasno.

-user koji iz nekog razloga preferira w7 neće imati puno izbora.. ili-ili.

 Pa evo i da želim nadograditi na w10 (mada ne vidim potrebu) zar nije bolje imati licenciranu w7 pa preći na w10 ?
Svejedno će mi zatrebati ključ kad god poželim napraviti nanovo instalaciju

16 godina
odjavljen
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

Radi taj programcic bez greske. Ali zasto internet explorer prikazuje sa istim keyem kao i win?

 

 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...

 probao sam sve navedene nacine iz clanka, ne radi. Imam W10 Enterprise , jel to ima veze?

 A gdje si kupio W10 Enterprise key ???

4 godine
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
nicky.sl kaže...
VelvetOverlap kaže...

 probao sam sve navedene nacine iz clanka, ne radi. Imam W10 Enterprise , jel to ima veze?

 A gdje si kupio W10 Enterprise key ???

 nisam kupio, dobio sam ga. 

VelvetOverlap
10 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...
nicky.sl kaže...
VelvetOverlap kaže...

 probao sam sve navedene nacine iz clanka, ne radi. Imam W10 Enterprise , jel to ima veze?

 A gdje si kupio W10 Enterprise key ???

 nisam kupio, dobio sam ga. 

 Očito neki piratluk je u pitanju, meni oba programćića uredno očitavaju key 

6 godina
protjeran
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...

 nisam kupio, dobio sam ga. 

 gdje ga je kupio taj od koga si ga dobio ? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
Anđeo bez falinge kaže...
VelvetOverlap kaže...

 nisam kupio, dobio sam ga. 

 gdje ga je kupio taj od koga si ga dobio ? 

 na buvljaku očitogledno

4 godine
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
Anđeo bez falinge kaže...
VelvetOverlap kaže...

 nisam kupio, dobio sam ga. 

 gdje ga je kupio taj od koga si ga dobio ? 

 da ne ulazim u detalje, moj stari odrzava racunala itd, dobio je pun k licenci za neke skole i ja sam si zel jednu jer je bilo viska :)

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 16:51 (VelvetOverlap).
10 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
VelvetOverlap kaže...

 nisam kupio, dobio sam ga. 

 gdje ga je kupio taj od koga si ga dobio ? 

 da ne ulazim u datalje, moj stari odrzava racunala itd, dobio je pun k licenci za neke skole i ja sam si zel jednu jer je bilo viska :)

 Neznam detalje ali znam da škole u Šibenskom kraju učenicima dijele Windows 10 edukation licence a same škole ako su na desetci onda je to ili Home ili Pro verzija a još nisam vidio da škole dobijaju Enterprise koji je korporativna licenca

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 16:41 (nicky.sl).
4 godine
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
nicky.sl kaže...
VelvetOverlap kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
VelvetOverlap kaže...

 nisam kupio, dobio sam ga. 

 gdje ga je kupio taj od koga si ga dobio ? 

 da ne ulazim u datalje, moj stari odrzava racunala itd, dobio je pun k licenci za neke skole i ja sam si zel jednu jer je bilo viska :)

 Neznam detalje ali znam da škole u Šibenskom kraju učenicima dijele Windows 10 edukation licence a same škole ako su na desetci onda je to ili Home ili Pro verzija a još nisam vidio da škole dobijaju Enterprise koji je korporativna licenca

 a svi se cude i ne vjeruju kad kazem, al eto tako je. ja se ne zalim :P znam da i ovako mogu reinstalirati win itd tako da mi u pravilu ne treba ključ, ali bih ga volio imati jer ga nisam spremio...

VelvetOverlap
5 godina
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

škole možda prije daju edu verziju

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
VelvetOverlap kaže...
nicky.sl kaže...
VelvetOverlap kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
VelvetOverlap kaže...

 nisam kupio, dobio sam ga. 

 gdje ga je kupio taj od koga si ga dobio ? 

 da ne ulazim u datalje, moj stari odrzava racunala itd, dobio je pun k licenci za neke skole i ja sam si zel jednu jer je bilo viska :)

 Neznam detalje ali znam da škole u Šibenskom kraju učenicima dijele Windows 10 edukation licence a same škole ako su na desetci onda je to ili Home ili Pro verzija a još nisam vidio da škole dobijaju Enterprise koji je korporativna licenca

 a svi se cude i ne vjeruju kad kazem, al eto tako je. ja se ne zalim :P znam da i ovako mogu reinstalirati win itd tako da mi u pravilu ne treba ključ, ali bih ga volio imati jer ga nisam spremio...

 Ajd ne beri brigu sigurno je starom ostala još koja licenca ;)

15 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
Neuk kaže...
..

 Pa evo i da želim nadograditi na w10 (mada ne vidim potrebu) zar nije bolje imati licenciranu w7 pa preći na w10 ?
Svejedno će mi zatrebati ključ kad god poželim napraviti nanovo instalaciju

 -ha? ,... ili kako pročitati pitanje? Ako imaš w7, tad nadogradiš, key-licencu. Što je pitanje?

-jednom aktiviran w10 ostaje spremljen na ms serveru, kad ponovo napraviš install automatika obavi ostalo, aktivira..

 

VelvetOverlap kaže...
... znam da i ovako mogu reinstalirati win itd tako da mi u pravilu ne treba ključ, ali bih ga volio imati jer ga nisam spremio...

 -ne treba ti. + ovisi o tipu licence, osim što ga ne smiješ koristiti (to je korištenje bez važeće licence, jednako kao da vozis s tuđom vozačkom ili kamion..) + sasvim nepotrebno 'krasti' keyeve za kućne korisnike, može bez keya, radi, može za par dolara, + kad je jednom aktivirano, radi dok je ista mbo.. i možeš povući key sa w7-8 (pa i dobar dio pirata je uredno postalo origigi..).

-ms je darežljiv, bar iz pristojnosti ne treba 'krasti' školske licence, ako ništa drugo, prešutjeti... plaćamo ih kroz porez i ne želimo ćuti da to netko dijeli 'višak'.. za po doma (kad realno nema potrebe, jer radi i bez keya ili za 3$..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 17:06 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Kako saznati registracijski ključ instaliranih Win

Mislim da je kroz MSDN podjeljeno dovoljno keyeva za iducih 400 godina.

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
ihush kaže...
Neuk kaže...
..

 Pa evo i da želim nadograditi na w10 (mada ne vidim potrebu) zar nije bolje imati licenciranu w7 pa preći na w10 ?
Svejedno će mi zatrebati ključ kad god poželim napraviti nanovo instalaciju

 -ha? ,... ili kako pročitati pitanje? Ako imaš w7, tad nadogradiš, key-licencu. Što je pitanje?

-jednom aktiviran w10 ostaje spremljen na ms serveru, kad ponovo napraviš install automatika obavi ostalo, aktivira..

 

VelvetOverlap kaže...
... znam da i ovako mogu reinstalirati win itd tako da mi u pravilu ne treba ključ, ali bih ga volio imati jer ga nisam spremio...

 -ne treba ti. + ovisi o tipu licence, osim što ga ne smiješ koristiti (to je korištenje bez važeće licence, jednako kao da vozis s tuđom vozačkom ili kamion..) + sasvim nepotrebno 'krasti' keyeve za kućne korisnike, može bez keya, radi, može za par dolara, + kad je jednom aktivirano, radi dok je ista mbo.. i možeš povući key sa w7-8 (pa i dobar dio pirata je uredno postalo origigi..).

-ms je darežljiv, bar iz pristojnosti ne treba 'krasti' školske licence, ako ništa drugo, prešutjeti... plaćamo ih kroz porez i ne želimo ćuti da to netko dijeli 'višak'.. za po doma (kad realno nema potrebe, jer radi i bez keya ili za 3$..).

 a jebiga thug life, kolko su nam pokrali i rasprodali drzavu mislim da necemo propasti radi jedne licence 
kazes radit ce dok je ista mb, ja mislim da sam već mijenjao mb od kad imam tu licencu i dalje radi, jel to nešto novo ili?

VelvetOverlap
15 godina
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih

-ne, to je normalno za taj tip licence, tj key-vlk-ent.. institucije, to nije pojedinačna licenca oem-retail. .. .ali i problem, jer sve institucije koje koriste takve licence imaju odgovarajući ugovor, admina koji je za to odgovoran.. a jednog dana će se i to pitanje možda postaviti? Reći, svi kradu pa je ok?.. OK, .. no, ako može, radije ispusti taj dio kako dobijaš ključ, jer to što svi kradu ne znači da je tad ok i ovo, čisto kao neka interenet-etika, prešutiš.. a uz ebay ne vidim ni razlog zašto ti to ne bi sugerirao, jer cijena nije opravdanje + možeš i bez keya, za nula kuna, .. čemu tad krađa? Želiš podešavati theme pa ti je to bitno?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Kako saznati registracijski ključ instaliranih
ihush kaže...

-ne, to je normalno za taj tip licence, tj key-vlk-ent.. institucije, to nije pojedinačna licenca oem-retail. .. .ali i problem, jer sve institucije koje koriste takve licence imaju odgovarajući ugovor, admina koji je za to odgovoran.. a jednog dana će se i to pitanje možda postaviti? Reći, svi kradu pa je ok?.. OK, .. no, ako može, radije ispusti taj dio kako dobijaš ključ, jer to što svi kradu ne znači da je tad ok i ovo, čisto kao neka interenet-etika, prešutiš.. a uz ebay ne vidim ni razlog zašto ti to ne bi sugerirao, jer cijena nije opravdanje + možeš i bez keya, za nula kuna, .. čemu tad krađa? Želiš podešavati theme pa ti je to bitno?

 apsolutno, to nije opravdanje što smo  lopovskoj državi i slažem se sa svime što si rekao, to je bilo prije cca 4-5 godina, tad nisam uopce razmišljao o tome samo sam iskoristio priliku, nije da se hvalim s time samo sam zadovoljio znatiželju ljudi... nije mi bio cilj skrenuti s teme samo sam htio razjasniti od kud mi ključ jer sam pretpostavljao da je to jedan od faktora zašto nemogu doći do ključa... ako sam nekoga uznemirio ili uvrijedio na neki način, duboko se ispricavam .

VelvetOverlap
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice