Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?

poruka: 267
|
čitano: 80.869
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?".
16 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
silvio3105 kaže...
Pojasni

 O jbt, ljudima stvarno treba sve crtati...

10,90 kn - preračunato službenim tečajem 1,446678611719... €, zaokruženo 1,45€.

1,45€ preračunato i kune 10,925025 kn, zaokruženo 10,93.

8 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Ja shvatio da je cijena u eur 10.90, a na blagajni 10.93....

Ako je u kunama, sve 5, to ti je onaj eticki kodeks konverzije i zaokruzivanje cijena na nize, u korist kupca.

:)

Edit: nego, dali je netko naletio mozda na yt ili negdje na onu reklamu, unuka i baka, i "sve ce ti poskupjeti"? Da si skinem za uspomenu, one bakine rijeci "ma nista se ti ne brini"....

Pravo prorocanska reklama, jedina postena u cijeloj ovoj eurokalipsi...

Da, sve ce poskupjeti, ali nista se vi ne brinite.

Edit 2: nasao

https://m.youtube.com/watch?v=v93JPDRPpeA
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 13:57 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Damir22 kaže...
Ako je u kunama, sve 5, to ti je onaj eticki kodeks konverzije i zaokruzivanje cijena na nize, u korist kupca.

I po tom "kodeksu" je sve OK što se preračunavanja tiče: "preračunavanje cijena i drugih novčanih iskaza vrijednosti te zaokruživanje istih
obavljat će se isključivo po fiksnom tečaju konverzije u njegovom punom brojčanom iznosu te u skladu s matematičkim pravilima zaokruživanja;".

 

8 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Naravno, sve je ok....

Post je ironija, osvrt na reklame koje nas uvjeravaju da se sva preracunavanja zaokruzuju na manje, u korist kupca.

Jer u korist kupca je matematika 1.44eur ili 10.849lipa, znaci 10.85lipa.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 14:01 (Damir22).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Aa, mislio sam da traži 10.93€ za 10.90€ iz nekog razloga
6 godina
offline
Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?

ne znam, IMHO - ako je navedena cijena 10.90kn i placa se u kunama to ne može nikako biti 10.93, tj ako se preračunava trebalo bi biti <=10.90...

 

anyway... my 2 cents (20 lipa, da zaokruzimo)

NULL!=NULL
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Mjesečna kupnja 100€? To jednom ili više puta ma mjesec?
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Jednom na mjesec. Kupimo što treba iz Konzuma. Voće, povrće i meso ide s tržnice. Znači cirka 200e mjesečno na hranu.
16 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
silvio3105 kaže...
Jednom na mjesec. Kupimo što treba iz Konzuma. Voće, povrće i meso ide s tržnice. Znači cirka 200e mjesečno na hranu.

Jbt daj recept, ispod 100€ tjedno za špeceraj bez hrane ne ide...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Djevojka i ja. Tu ne računam ono što jedem na poslu.
Mada dobar dio godine imam mesine iz Slavonije pa ne moram kupovat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 15:59 (silvio3105).
8 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Na hranu ode najvise, ja sam u nekoliko navrata, jos i prije eura pokusao matematicki dokazati da se ponasam kao pijani milijunas i trosim bezveze, ali matematika me svaki put zayebala i dokazala da ustvari nemam novaca zato sto jedem svaki dan i platim rezije.

Sad, matematika je jos gora - ,1.20 kruh x 30 dana = 36 eura.

Mlijeko 1.06, litra dnevno = 31.8 eur. Nedajboze da se pravi neki kolac, palacinke, onda i 2 litre dnevno odu, znaci, 63.60eur.

Znaci preko 100eur mjesecno samo na kruh i mlijeko. 150eur rezije, 50 mobiteli, malo mesa, malo jaja, malo povrca...... Ode jos koja stoja.

Nista izlasci, nista restorani, nista nicega....

Jebote, nisam ja sirotinja, ja stvarno jesam milijunas kad to sve mogu placati ;)

Ma da, dobro je rekla kolinda.... Bit ce nama super u otoj evrope....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
 
6 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Slika
 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Logicno, grcka ravna, nema more, nema otoke, ako cemo pravo, nema ni planina....

A ne mi.... Te cesta, te planina, pa tunel, onda malo ravno - opa, most ili dva, taman mislis stigao sam kad ono otok. Samo se pojavi, iznenada...

Logisticka nocna mora.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 16:52 (Damir22).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Old Iggy kaže...
ivan dragi kaže...
Old Iggy kaže...

Događa se i inače samo od sebe neovisno o kn/€, ekonomskoj situaciji i slično.

Realno, bilo je očekivano da će kod promjene kn/€ to iskoristiti, zaokruživanja dizanjem cijena (cijene se ionako svakodnevno dižu), tako da ne vidim neki veliki problem.

Veći problem su obećanja "neće se dizati cijene" kad je potpuno svejedno digao cijenu tri dana prije uvođenja eura ili zajedno s uvođenjem.Mislim da je Mlinar to napravio prije 2 - 3 mjeseca, digli cijene i zaokružili u eurima, nitko nije posebno kukao.

 Nekako mislim da dok raja kupuje tu skupu robu nema potrebe spuštat cijene. Preko sezone se nakrtilo keša, kao kriza, a apartmani od 100 su se rentali po 200€. Isti kreveti, manje gostiju a zarada nam je bila kolko? 20%-30% veca. A di je jos "siva zona"..

...

 

Nije baš jednostavno ako osnovne potrebe uzimaju sve veći dio kolača iz prihoda.

Za dobar dio ljudi ova situacija predstavlja veliki problem i trajat će sve do trenutka dok plaće ne "stignu" poskupljenja, a to može trajati godinama.

 Bilo bi fantasticno kad bi cijene pale, a place porasle. I hoce nakon normalizacije ali ne za sve nego tamo di trziste odradi svoje. 

 

"U prvih 10 mjeseci svi su poduzetnici u sustavu fiskalizacije prijavili gotovo 25 posto veći promet nego lani (2021.) Do kraja listopada ostvarili su više od 214 milijardi kuna odnosno oko 42 milijarde više nego u 10 lanjskih mjeseci, s tim da je broj računa povećan 11,6 posto". - citat s poslovni hr.

 

Drugim rijecima, dok ljudi kupuju robu, ta roba pojeftinit nece. Kad keramicar ima posla sa cijenom od 20€/m², zašto bi radio za 15? Daj boze da radi i za 30. Ali i frizerka zasluzuje vecu placu pa rasmilite koliko ce kostat šišanje. A kad pekari shvate da je bolje imat 2.000€ placu... i jest. I mozda ovaj kaos i izrodi nekakvu situaciju gdje ljudi nece vise htjet radit za kikiriki (koji je isto poskupio pa mozda vise nije najbolji primjer) pa ce se sposobni izborit za bolje plaće. I prestat sa odlascima u Njemacku i Austriju.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?

a propos preživljavanja konverzije...

 

Erste Leasing ne funkcionira ni danas, 11.1. nema isplate na račun korisnika...

 

IT ekipa im se proslavila...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 18:05 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
ivan dragi kaže...
I mozda ovaj kaos i izrodi nekakvu situaciju gdje ljudi nece vise htjet radit za kikiriki (koji je isto poskupio pa mozda vise nije najbolji primjer) pa ce se sposobni izborit za bolje plaće. I prestat sa odlascima u Njemacku i Austriju.

 Nema boljih plaća, ako neće domaći raditi ima agencija koje "dobavljaju" Fiplince, Nepalce i tako to.

14 godina
online
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
captain_soap_McTawish kaže...
ivan dragi kaže...
I mozda ovaj kaos i izrodi nekakvu situaciju gdje ljudi nece vise htjet radit za kikiriki (koji je isto poskupio pa mozda vise nije najbolji primjer) pa ce se sposobni izborit za bolje plaće. I prestat sa odlascima u Njemacku i Austriju.

 Nema boljih plaća, ako neće domaći raditi ima agencija koje "dobavljaju" Fiplince, Nepalce i tako to.

 Zaboravljas na drzavu koja to dopusta a onda jos i ne kontrolira dali se postuju zakoni o radu, a mozda cak odvija i nekakav "sverc roblja" jer mislim da je sluzbena izjava bila u stilu da ih to bas i ne zanima... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 21:09 (konjRR).
8 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Stric_Jura kaže...

a propos preživljavanja konverzije...

 

Erste Leasing ne funkcionira ni danas, 11.1. nema isplate na račun korisnika...

 

IT ekipa im se proslavila...

Počeli su sa prilagodbom mislim 15.12., nešto mi je trebalo informativno, za usporedbu i rekli su da poslije tog datuma (ili je možda bio 20.?), ne otvaraju nove. Znači skoro mjesec dana i još ne radi... 

7 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
captain_soap_McTawish kaže...
ivan dragi kaže...
I mozda ovaj kaos i izrodi nekakvu situaciju gdje ljudi nece vise htjet radit za kikiriki (koji je isto poskupio pa mozda vise nije najbolji primjer) pa ce se sposobni izborit za bolje plaće. I prestat sa odlascima u Njemacku i Austriju.

 Nema boljih plaća, ako neće domaći raditi ima agencija koje "dobavljaju" Fiplince, Nepalce i tako to.

Upravo to, a najfascinantnije je kaj njih ne brine uopće to kaj gube kvalificirani kadar, i to kaj ih uvoz ovih, plaće i ostatak troškova (stanovanje itd.) košta i više nego duplo više nego kaj su plaćali sposobnog radnika.

Valjda neki rođo ima agenciju za uvoz radnika, nema veze kaj plaćaju penale jer kasne na projektima od par sto milijuna eura i koji su trebali biti gotovi još i prije korone, sve će to rođo namirit janjetinom...

 

I prije nego počnete da serem - ne, true story iz jedne uspješne domaće kompanije...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2023 12:05 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
captain_soap_McTawish kaže...
ivan dragi kaže...
I mozda ovaj kaos i izrodi nekakvu situaciju gdje ljudi nece vise htjet radit za kikiriki (koji je isto poskupio pa mozda vise nije najbolji primjer) pa ce se sposobni izborit za bolje plaće. I prestat sa odlascima u Njemacku i Austriju.

 Nema boljih plaća, ako neće domaći raditi ima agencija koje "dobavljaju" Fiplince, Nepalce i tako to.

 Pa i to je dobro za ekonomiju i rast plaća. Nigdje priljev nove radne snage nije uzrokovao lošiju gospodarsku situaciju. To Englezi plaše svoje birače sa takvim izjavama da će Poljaci otet dobra radna mjesta pa na kraju ispalo svima dobro. Daj bože da nam dođe što više novih radnika.

 

Tu ih imam za susjede. Fini ljudi, dosli s familijama, vidim skupa kupuju spezu po Lidlu i Konzumu. Ovi odmah uveli posebne police za istocnu hranu. Ima sto onih sosova iz "indokine".

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2023 11:26 (ivan dragi).
9 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Na hranu stvarno ide previse. Ja sam totalno izbacio kruh i mlijeko, meso ponekad kupim, i to pileće batke ili govedinu. I mogu reci da sam dosta smanjio troškove kad sam te dvije stvari maknuo, a i puno zdravije se hranim. Kupovati Kruh i mlijeko ama baš svaki dan je nazalost luksuz za mnoge.
8 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Zalosno, no svake godine se lista luksuza povecava, nekad je luksuz bilo ljetovanje na bahamima, vikendica na moru, dorucak-rucak-vecera u restoranima...

Danas su osnovne namirnice vec usle u kategoriju luksuza.

S druge strane, nisam siguran koliko se o tome prica, a da nije zapakovano u neki sladunjavi pr, kolicina hrane koja se baca nije zanemariva. Ne mislim na kucanstva, vec trgovine.

Jer njihov pojam "snizenja pred istek roka" znaci pojeftiniti kunu-dvije, sto bas i ne pomaze puno. Pa onda, po 2 puta preljepljuju naljepnicu s rokom, na kraju.... Ili vrate dobavljacu ili bace, otpisu....

Jer, nedajbozs skinuti to na par kn, pa bi prodali, a nekome bi to puno pomoglo.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Gogy7 kaže...
Na hranu stvarno ide previse. Ja sam totalno izbacio kruh i mlijeko, meso ponekad kupim, i to pileće batke ili govedinu. I mogu reci da sam dosta smanjio troškove kad sam te dvije stvari maknuo, a i puno zdravije se hranim. Kupovati Kruh i mlijeko ama baš svaki dan je nazalost luksuz za mnoge.

Ako se ikad zaželiš kruha, kupi si pekač.

Još uvijek 50% i više jeftinije od dućanskog kruha.

A mlijeko jedino ak imaš nekoga na selu tko proizvodi a da ne dere opako.

 

Damir22 kaže...
Zalosno, no svake godine se lista luksuza povecava, nekad je luksuz bilo ljetovanje na bahamima, vikendica na moru, dorucak-rucak-vecera u restoranima...

Danas su osnovne namirnice vec usle u kategoriju luksuza.

S druge strane, nisam siguran koliko se o tome prica, a da nije zapakovano u neki sladunjavi pr, kolicina hrane koja se baca nije zanemariva. Ne mislim na kucanstva, vec trgovine.

Jer njihov pojam "snizenja pred istek roka" znaci pojeftiniti kunu-dvije, sto bas i ne pomaze puno. Pa onda, po 2 puta preljepljuju naljepnicu s rokom, na kraju.... Ili vrate dobavljacu ili bace, otpisu....

Jer, nedajbozs skinuti to na par kn, pa bi prodali, a nekome bi to puno pomoglo.

Dobro znaš kak će to uskoro riješiti - većini proizvoda koji nisu baš obavezno kratkog roka (meso, mlijeko itd.) će produžiti rokove trajanja da se ne baca toliko.

Kaj im je opet isto jer i dalje nitko ne bude kupovao...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2023 12:03 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Damir22 kaže...
Na hranu ode najvise, ja sam u nekoliko navrata, jos i prije eura pokusao matematicki dokazati da se ponasam kao pijani milijunas i trosim bezveze, ali matematika me svaki put zayebala i dokazala da ustvari nemam novaca zato sto jedem svaki dan i platim rezije.

Sad, matematika je jos gora - ,1.20 kruh x 30 dana = 36 eura.

Mlijeko 1.06, litra dnevno = 31.8 eur. Nedajboze da se pravi neki kolac, palacinke, onda i 2 litre dnevno odu, znaci, 63.60eur.

Znaci preko 100eur mjesecno samo na kruh i mlijeko. 150eur rezije, 50 mobiteli, malo mesa, malo jaja, malo povrca...... Ode jos koja stoja.

Nista izlasci, nista restorani, nista nicega....

Jebote, nisam ja sirotinja, ja stvarno jesam milijunas kad to sve mogu placati ;)

Ma da, dobro je rekla kolinda.... Bit ce nama super u otoj evrope....

 Možda dobra prilika za izbaciti kruh i mlijeko iz prehrane? 

Ja sam ga odavno prestao jesti, tu i tamo napravim neki tost i to je to, jedan paket traje mjesec dana. Mlijeko također ne pijem, možda jednom u 2 tjedna sa proteinskim shakeom kad me lupi gušt (inače ga sa vodom pijem)

 

Ali ja isto vidim razliku u jajima jer se pred koji mjesec znao naći paket za 10kn, a sada je cijena 17-20kn. A ja ih sam pojedem 2 paketa na tjedan, tako da se to nakupilo 😅 

Stoja
8 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Ja se jednom zeznio, kupio mljeveno snizeno zbog roka.

Ne zato sto sam htio ustedjeti, nego sam toliko imao u djepu, nije mi se dalo ici kuci i vracati se.

Nikad vise. To nije pred istekom, to je vec nekoliko puta produzivano, takav kiseli miris ja nisam nikad na nicemu osjetio....

Jedan poznati trg lanac, to sam vidio ne jednom, pokupi meso kojem taj dan istice rok, znaci mljeveno, neke snicle, carsko i slicno, onda to mesar samelje u kobasice, pakuje ponovo s datumom "proizvodnje" od tog dana, i rokom iducih 5 ili 10 dana.....

A ovo sto im stoji po izlozima mesnica bolje ne komentirati, to je iz vojnih rezervi austrougarske vojske... :)

Ustedjeti mozes na jednom, no, namirit ces na drugom, kod mene recimo jaja ne idu bas.... Moj domet je mozda kutija jaja na godinu. Ne racunam ona upotrijebljena u nekom kolacu ili slicno
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2023 12:33 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Ja se sjecam kad je svijeze mlijeko bilo 4 kn i rok trajanja mu je bio oko 3 dana a danas "svijeze" mlijeko ima rok trajanja po par tjedana.

Tako i ja, jedan tost mi traje tjednima.
Nedam pare lopovima za losu hranu.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
Old Iggy kaže...
silvio3105 kaže...
Pojasni

 O jbt, ljudima stvarno treba sve crtati...

10,90 kn - preračunato službenim tečajem 1,446678611719... €, zaokruženo 1,45€.

1,45€ preračunato i kune 10,925025 kn, zaokruženo 10,93.

 To je prekršaj trgovca!

Nije dobro istaknuta dvojna cijena i treba ga prijaviti!

Oni su formirali cijenu u kinama i dvojno iskazali preračunate eure.

Onda je došao 1.1.2023. i blagajna registrira cijenu u eurima i dvojno iskazuje u kunama, ali to naravno nije isti iznos.

Oni idioti iz trgovine su trebali nalijepiti sve nove etikete. 

A najbolje od svega bi bilo da je HNB dogovorio tečaj 7.50000.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako ste "preživjeli" prelazak s kune na euro?
fer-de-lance kaže...
Gogy7 kaže...
Na hranu stvarno ide previse. Ja sam totalno izbacio kruh i mlijeko, meso ponekad kupim, i to pileće batke ili govedinu. I mogu reci da sam dosta smanjio troškove kad sam te dvije stvari maknuo, a i puno zdravije se hranim. Kupovati Kruh i mlijeko ama baš svaki dan je nazalost luksuz za mnoge.

Ako se ikad zaželiš kruha, kupi si pekač.

Još uvijek 50% i više jeftinije od dućanskog kruha.

A mlijeko jedino ak imaš nekoga na selu tko proizvodi a da ne dere opako.

 

Damir22 kaže...
Zalosno, no svake godine se lista luksuza povecava, nekad je luksuz bilo ljetovanje na bahamima, vikendica na moru, dorucak-rucak-vecera u restoranima...

Danas su osnovne namirnice vec usle u kategoriju luksuza.

S druge strane, nisam siguran koliko se o tome prica, a da nije zapakovano u neki sladunjavi pr, kolicina hrane koja se baca nije zanemariva. Ne mislim na kucanstva, vec trgovine.

Jer njihov pojam "snizenja pred istek roka" znaci pojeftiniti kunu-dvije, sto bas i ne pomaze puno. Pa onda, po 2 puta preljepljuju naljepnicu s rokom, na kraju.... Ili vrate dobavljacu ili bace, otpisu....

Jer, nedajbozs skinuti to na par kn, pa bi prodali, a nekome bi to puno pomoglo.

Dobro znaš kak će to uskoro riješiti - većini proizvoda koji nisu baš obavezno kratkog roka (meso, mlijeko itd.) će produžiti rokove trajanja da se ne baca toliko.

Kaj im je opet isto jer i dalje nitko ne bude kupovao...

 

Eto baš sam to mislio napisati kolegi Damir22 , puno troši na taj kruh. 

Kg dobrog brašna, ja uzmem eko pirovo, dođe oko 2 eura, a ako ćeš obično bijelo pšenično onda ga ima i za 60 centi.

Struje se potroši cca 25 centi po kruhu od 500 grama, što je dovoljno za dvije osobe za dva dana.

Znači mjesečno je to 18,75 eur za zdravu varijantu ili 8,25 eura za jeftiniju, ali opet bolju od većine kupovnih.

Divlji kvasac sami uzgojite to nije problem.

 

Mlijeko ne pijem, ali radimo biljno, uglavnom od badema, ali znamo i od zobi, kikirikija... Litra dođe oko 40 centi. Često ubacimo i malo meda ili datulja, kurkume, cimeta, papra... onda je malo skuplje, možda 50 centi po litri. Opet duplo jeftinije i daleko zdravije od kupovnog prerafiniranog čuda.

 

Damir22 kaže...
Ja se jednom zeznio, kupio mljeveno snizeno zbog roka.

Ne zato sto sam htio ustedjeti, nego sam toliko imao u djepu, nije mi se dalo ici kuci i vracati se.

Nikad vise. To nije pred istekom, to je vec nekoliko puta produzivano, takav kiseli miris ja nisam nikad na nicemu osjetio....

Jedan poznati trg lanac, to sam vidio ne jednom, pokupi meso kojem taj dan istice rok, znaci mljeveno, neke snicle, carsko i slicno, onda to mesar samelje u kobasice, pakuje ponovo s datumom "proizvodnje" od tog dana, i rokom iducih 5 ili 10 dana.....

A ovo sto im stoji po izlozima mesnica bolje ne komentirati, to je iz vojnih rezervi austrougarske vojske... :)

Ustedjeti mozes na jednom, no, namirit ces na drugom, kod mene recimo jaja ne idu bas.... Moj domet je mozda kutija jaja na godinu. Ne racunam ona upotrijebljena u nekom kolacu ili slicno

Amater , mljeveno jedem samo ono što samelje ispred mene. Naručio starcima jednom mljeveno preko dostave, stiglo izvana lijepo "crveno", a iznutra zeleno. Bljak.

 

Jaja trošimo kao ludi, ali imamo svoju domaću proizvodnju, tako da mi je tu trošak relativno malen.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice