Kako pomoći stradalima?

poruka: 36
|
čitano: 8.467
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako pomoći stradalima?".
13 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

Hvala na info!

Jedna napomena, nije ime aplikacije Heroku, vec je Heroku platforma na kojoj je aplikacija servirana

 

I mogli bi linkat s ovom temom: https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/potresi-hrvatskoj/93474.aspx?jumpto=6288440&sort=asc&view=flat&page=6

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 12:36 (Top Bugovac).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Kako pomoći stradalima?

 U posljednoj rečenici objave je spomenuta i linkana ova tema, ali nije suvišno i ovdje je istaknuti.

...
4 godine
offline
Kako pomoći stradalima?

Dobro je objaviti samo PROVJERENE informacije. Kao i u svakoj izvanrednoj situaciji i sada se nakotilo stvorova koji šalju lažne informacije putem raznih platformi za komuniciranje.

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
Da li bilo tko u pogođenim općinama postavio besplatne access pointe prema HT, VIP,Tele2? Ljudima osim smještaja, hrane i vode treba sustav razmjene informacija. Da li su možda ti davaoci usluga pristup svojim resursima otvorili bez naplate? Oni u redovnim uvjetima uzimaju velike novce a u uvjetima krize moraju biti društveno odgovorni.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
8 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?

interesantno pitanje, vjerojatno se ne moze zbog tehnickih poteskoca :)

12 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
ned kaže...
Da li bilo tko u pogođenim općinama postavio besplatne access pointe prema HT, VIP,Tele2? Ljudima osim smještaja, hrane i vode treba sustav razmjene informacija. Da li su možda ti davaoci usluga pristup svojim resursima otvorili bez naplate? Oni u redovnim uvjetima uzimaju velike novce a u uvjetima krize moraju biti društveno odgovorni.

 Još će im struju i vodu naplatiti kakva je država.

everyday i'm shuffling...
Kako pomoći stradalima?

Ako poznajete nekoga od stradalnika, uplatite im novce direktno na račun. Nikakve udruge kao posrednici, a posebice ne katoličke udruge. Eventualno trajne namirnice, ali i to je već uglavnom riješeno ogromnim paketima pomoći od Dukata i Podravke (sveukupno 20 tona hrane). 

 

Naravno, i ovo što se nudi, besplatni smještaj, mislim da je to ljudima daleko bitnije o bilo kakvih drugih paketa pomoći. Nevjerojatno dirljiva i hvalevrijedna gesta brojnih građana.

 

 

Svako dobro želim svakome, samo moje skromno mišljenje. Svima ugodni blagdani. 

 

 

P.S.

i ne impulzivno odlaziti na mjesto nesreće kao udruge navijača pa raditi logističke/poslove potrage, niti su obučeni za tako nešto, niti su organizirani. Na terenu je vojska, ima dovoljno vojnika i pomoć u ljudima trenutačno nije potrebna. Može samo štetiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 15:12 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
8 8 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kako pomoći stradalima?

Kupiti avio kartu za Irsku?

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ako poznajete nekoga od stradalnika, uplatite im novce direktno na račun. Nikakve udruge kao posrednici, a posebice ne katoličke udruge. Eventualno trajne namirnice, ali i to je već uglavnom riješeno ogromnim paketima pomoći od Dukata i Podravke (sveukupno 20 tona hrane). 

 

Naravno, i ovo što se nudi, besplatni smještaj, mislim da je to ljudima daleko bitnije o bilo kakvih drugih paketa pomoći. Nevjerojatno dirljiva i hvalevrijedna gesta brojnih građana.

 

 

Svako dobro želim svakome, samo moje skromno mišljenje. Svima ugodni blagdani. 

 

 

P.S.

i ne impulzivno odlaziti na mjesto nesreće kao udruge navijača pa raditi logističke/poslove potrage, niti su obučeni za tako nešto, niti su organizirani. Na terenu je vojska, ima dovoljno vojnika i pomoć u ljudima trenutačno nije potrebna. Može samo štetiti.

 S ovim se neizmjerno slažem. Udruge ubiru dio oplaćenih novaca za sebe. Pomažite direktno ako možete.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
Gallu kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ako poznajete nekoga od stradalnika, uplatite im novce direktno na račun. Nikakve udruge kao posrednici, a posebice ne katoličke udruge. Eventualno trajne namirnice, ali i to je već uglavnom riješeno ogromnim paketima pomoći od Dukata i Podravke (sveukupno 20 tona hrane). 

 

Naravno, i ovo što se nudi, besplatni smještaj, mislim da je to ljudima daleko bitnije o bilo kakvih drugih paketa pomoći. Nevjerojatno dirljiva i hvalevrijedna gesta brojnih građana.

 

 

Svako dobro želim svakome, samo moje skromno mišljenje. Svima ugodni blagdani. 

 

 

P.S.

i ne impulzivno odlaziti na mjesto nesreće kao udruge navijača pa raditi logističke/poslove potrage, niti su obučeni za tako nešto, niti su organizirani. Na terenu je vojska, ima dovoljno vojnika i pomoć u ljudima trenutačno nije potrebna. Može samo štetiti.

 S ovim se neizmjerno slažem. Udruge ubiru dio oplaćenih novaca za sebe. Pomažite direktno ako možete.

 Nacelno da, dio novca ostaje udrugama, ali cisto for-the-record, pruzanje prve pomoci/potraga i spasavanje/transfuzijske aktivnosti itd. - kostaju (tko bi rekao...).
Vise detalja ovdje: https://www.hck.hr/tko-smo/godisnja-financijska-izvjesca/10084 gdje se moze vidjeti na sto sve odlazi novac.

Problem jest, ono sto je zaista potrebno (agregati, satori, sustavi grijanja itd.) vecina fizickih osoba nema. Ukratko, pomoc ce biti potrebna i nakon sto se inicijalna situacija sanira, ljudi ce morati obnoviti zivote od nule. Direktna donacija novca sada je vise-manje bez efekta, jer ga se nema gdje potrositi (sve je unisteno), a druge stvari su potrebne (opet, osnovne stvari za odrzanje zivota - struja, voda, "krov" nad glavom, grijanje itd.).

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 18:16 (FinX).
15 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

Pretrpani su dole ljudima koji su samoinicijativno došli pomagati.

 

Sa jedne strane lijepo je gledati ljude koji žele pomoć, sa druge strane stvaraju se gužve, čepovi, neko vrijeme službe nisu mogle prolaziti.

 

Koliko vidim deka i odjeće ugl imaju dovoljno, trebat će vjv za djecu odjeća, pelene, formula za bebe, vode uvijek fali jer nema opskrbe (popucale cijevi, fali struje za pumpe)

Ljudima će za 3-4 dana biti dosadno, djeci falit bojanki, igračaka, možda koja knjigica, križaljke, bojanke.

Vode uvijek i stalno, možete slati slijedeća 2-3 tjedna dok se ne sredi opskrba.

Hrana samo konzervirana, ali putem crvenog križa, ne u autu od kuće do kuće, samo gužve stvarati.

 

Građevinski materijal, zidari, krovopokrivači, to je ono što im puno treba.

Za koji dan/tjedan hrane za životinje, žica za ograde, privremene nastambe, kao gore građevinski materijal.

Večina je pred kućama, dolaze šatori, kontejneri, kamp kućice, al trebat će sigurno plinskih kuhala/boca.

 

Po meni uplata Crvenom križu nikad nemamviška, krenuli su raditi bez da su čekali uplate, daju što imaju, organiziraju dostavu pomoći, neće pare otić u privatne džepove.

Obnova kuća o zgrada, radije donirat materijal i ruke ko ima/može jer obnova preko fondova ići će po dosadašnjem "hrvatskom modelu", "ZNA SE di idu pare"

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 20:08 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

Zna li se tko pomaže životinjama i kakvu vrstu pomoći za njih treba?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ako poznajete nekoga od stradalnika, uplatite im novce direktno na račun. Nikakve udruge kao posrednici, a posebice ne katoličke udruge.

Upravo suprotno. Pomoć nastradalima u potresu valja slati isključivo preko Hrvatskog crvenog križa ili Caritasa, jer je to doslovno jedini način da ne završi u privatnim džepovima:

HCK:
https://www.hck.hr/

Caritas:
https://www.caritas.hr/ (server je zagušen)
https://www.caritas.org/where-caritas-work/europe/croatia/

Mržnju i primitivizam ostavite ovakvim i inim tipovima koji žrtve broje prema etničkoj i vjerskoj pripadnosti.

 

Edit: poveznica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 8:04 (Judg3 Dr3dd).
9 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

imam kod kuće dvoje djece, mlađa je nekoliko tjedana stara, tako da stvarno nemam baš ni vremena a iskreno ni energije da idem po trgovinama kupovati, tako da bi mi najjednostavnije bilo da uplatim neku kintu. Vidim da mi je keks pay izbacio neki račun gdje se može uplatiti, valjda je to pouzdano? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?

A kome onda uplatiti lovu?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

Može li ovo netko provjeriti? Mislim, ne pada mi na pamet da  novce uplaćujem na ikakav račun povezan sa našom lopovskom vladom ali ovo me zanima je li moguće.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?

Nikome, doniraj potrepštine, nisu valjda takvi da budu to išli preprodavat, premda...

 

Kruha i igala...
5 godina
protjeran
offline
Re: Kako pomoći stradalima?

... upravo je tako Kerumoid došao do prvog milijuna-dva-tri-sto.

Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 11:24 (Antiseptik).
6 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
kod nas stiže jedna obitelj...djete je već doživjelo šok od prije...pa su već bili(apartman)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

Ne znam šta vam je i kakvo blačenje Crvenog križa?

Crveni križ je organizacija koja je u svakoj situaciji prisutna, pomaže, organizira, dijeli vodu, hranu, deke. Da, koristi za isto i donacije građana, jer, gle čuda, tome i služe.

 

Pljuvat po njima je kao pljuvat po HGSS-a da donirani novac troše na sebe - pa imaju troškove.

 

Novac doniran Crvenom križu nije bačen novac. Nitko ga neće u vlastiti džep gurat, nitko ga neće pajdi u džep kanalizirat. Sve što kupuju, kupuju po veleprodajnim cijenama, sigurno jeftinije nego da vi odete u dućan i kupite 20 konzervi tune i odnesete im. Primit će i to, naravno, jer im treba, ali sve što kupuju kupuju jeftinije od građana, daju koliko imaju.

 

 

 

Pljujte po Bandićevih 34 miliona vrijednim projektima poput novog spomenika ispred Lisinskog. Betonska klupa sa staklenim zidom ispred. 34 miliona kuna... iskop na ravnom, zemljanom terenu, sa dijelom infrastrukture već prisutnim. Nešto betona, armature, nešto rasvjete i plinskih instalacija, stakleni zid od 30ak metara., nazad obnovljen travnjak. to je recimo primjer izvlačenja novca. Izgradnja zgrade, vrhunske kvalitete, ključ u ruke (sve osim namještaja i kuhinje) je, da sam radiš, 750-850€/m2  , dok je to sa svim, PDV uključen i sam plaćaš radove, građevinari to mogu i znatno manje platiti. Jednostavnom računicom možemo doći da je Bandić za iste pare mogao napraviti:

42500 m2 stambenog prostora po 800€/m2

Od čega je recimo 10 000 m2 raznog prostora tipa garaža (nešto jeftinije, pretvaram 8500m2 u tih 10 000 plus iskop) te ostaje 34 000 m2. Neka su 4000m2 stubišta, hodnici, liftovi, 30 000 m2 stambenog prostora, u prosjeku od 80m2 bi bilo 375 stanova.

 

Eto, to je pljačka, kad umjesto stambene zgrade za 375 obitelji, gradskim novcem isfinanciraš betonsku klupu ispred koje stoji stakleni zid.

 

 

To Crveni križe NE RADI... to radi Bandić, "ZNA SE", to rade sličnji njeg(njih)ovi i drugi pajdaši koji se bave obnovom i izgradnjom. To NE TREBA financirati.

Na žalost na ovaj način funkcionira i lokalna uprava/samouprava posvuda i zato izbjegavaju novac Europske Unije jer tamo su stroge kontrole i ako nešto košta 1000€/m (primjer cesta) , onda ne može biti 10 000€/m naknadnim aneksima, ne može falit materijal, naprosto ne dozvoljavaju mehanizmi sličan pristup.

 

 

 

 

Gdje ćete vi donirati, to je vaša stvar. Donacija Crvenom križu, HGSS-u i slično neće biti bačena.

 

Ako želite radije donirajte gotove proizvode, konzerve, hranu, vodu... I opet, preko Crvenog križa, nemojte sami nosit.

 

Ako imate firme sa građevinskim materijalom, povežite se sa nekim građevinarima, makar nastambe za životinje idite raditi privremene, priručne, jer za ljude trenutno stižu kamp kućice, kontejneri, šatori, ljudi su uglavnom trenutno zbrinuti, ili će biti, više manje svima su živine na otvorenom, na hladnom, dio i gladne... Organizirajte se pa im oko toga pomažite, njima ne treba puno, to su uglavnom zidovi protiv vjetra i krov proziv kiše, ni struja, voda, ništa, samo za prvu ruku da se ne smrzavaju, svi dole će biti zahvalni.

 

 

EDIT:

 

zaboravio sam reć, uvijek možete donirati "nematerijalno", odnosno jučer i prekjučer je bio izuzetno velik odaziv donatora krvi. Međutim, krvi će falit i slijedeći tjedan, i sredinom siječnja, veljača, ožujak... Ne morate donirati samo u Petrinju, ne morate donirati samo novac, možete donirati krv, vrijeme (volonterske udruge) i slično. Donirat možete uvijek i da ste sigurni da ide onima kojima treba, ukoliko ste skeptični prema bilo kojoj udruzi.

 

Jedino što ne trebate donirati su "lajkovi" na Facebooku, instagramu, klikat na članke gdje Severina suosjeća sa žrtvama obitelji izdaleka i slične pizdarije, jedni drugima "jalkat" statuse dobrih želja, jer na žalost tim dobrim željama, pozdravima, mislima i molitvama, sljevate novac u organizacije i privatne džepove gnjusoba koje sjede doma i žive od vaših klikova i "lajkova", a ljudi kojima oni šalju tople želje, molitve i pozdrave od toga nemaju ništa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 12:05 (Rhodin).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Kako pomoći stradalima?

@Rhodin 

 

Samo jedan link ... kao odgovor na tvoj (pre)dugački post: 

Tko je Robert Markt, kontroverzni šef Crvenog križa? - tportal 

Mislim, organizacija u kojoj su svi iz HDZ-a. Organizacija u kojoj je jedna od podpredsjednica bila(?) Josipa Rimac. 

 

 

I, da, nitko nije spomenuo HGSS. Uz njih, povjerenje imam i u ekipu iz Solidarne. 

Pis on ju :P
10 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

Kaj reći na ovo 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
Rhodin kaže...

Ne znam šta vam je i kakvo blačenje Crvenog križa?

Crveni križ je organizacija koja je u svakoj situaciji prisutna, pomaže, organizira, dijeli vodu, hranu, deke. Da, koristi za isto i donacije građana, jer, gle čuda, tome i služe.

 

Pljuvat po njima je kao pljuvat po HGSS-a da donirani novac troše na sebe - pa imaju troškove.

 

Novac doniran Crvenom križu nije bačen novac. Nitko ga neće u vlastiti džep gurat, nitko ga neće pajdi u džep kanalizirat. Sve što kupuju, kupuju po veleprodajnim cijenama, sigurno jeftinije nego da vi odete u dućan i kupite 20 konzervi tune i odnesete im. Primit će i to, naravno, jer im treba, ali sve što kupuju kupuju jeftinije od građana, daju koliko imaju.

 

 

 

Pljujte po Bandićevih 34 miliona vrijednim projektima poput novog spomenika ispred Lisinskog. Betonska klupa sa staklenim zidom ispred. 34 miliona kuna... iskop na ravnom, zemljanom terenu, sa dijelom infrastrukture već prisutnim. Nešto betona, armature, nešto rasvjete i plinskih instalacija, stakleni zid od 30ak metara., nazad obnovljen travnjak. to je recimo primjer izvlačenja novca. Izgradnja zgrade, vrhunske kvalitete, ključ u ruke (sve osim namještaja i kuhinje) je, da sam radiš, 750-850€/m2  , dok je to sa svim, PDV uključen i sam plaćaš radove, građevinari to mogu i znatno manje platiti. Jednostavnom računicom možemo doći da je Bandić za iste pare mogao napraviti:

42500 m2 stambenog prostora po 800€/m2

Od čega je recimo 10 000 m2 raznog prostora tipa garaža (nešto jeftinije, pretvaram 8500m2 u tih 10 000 plus iskop) te ostaje 34 000 m2. Neka su 4000m2 stubišta, hodnici, liftovi, 30 000 m2 stambenog prostora, u prosjeku od 80m2 bi bilo 375 stanova.

 

Eto, to je pljačka, kad umjesto stambene zgrade za 375 obitelji, gradskim novcem isfinanciraš betonsku klupu ispred koje stoji stakleni zid.

 

 

To Crveni križe NE RADI... to radi Bandić, "ZNA SE", to rade sličnji njeg(njih)ovi i drugi pajdaši koji se bave obnovom i izgradnjom. To NE TREBA financirati.

Na žalost na ovaj način funkcionira i lokalna uprava/samouprava posvuda i zato izbjegavaju novac Europske Unije jer tamo su stroge kontrole i ako nešto košta 1000€/m (primjer cesta) , onda ne može biti 10 000€/m naknadnim aneksima, ne može falit materijal, naprosto ne dozvoljavaju mehanizmi sličan pristup.

 

 

 

 

Gdje ćete vi donirati, to je vaša stvar. Donacija Crvenom križu, HGSS-u i slično neće biti bačena.

 

Ako želite radije donirajte gotove proizvode, konzerve, hranu, vodu... I opet, preko Crvenog križa, nemojte sami nosit.

 

Ako imate firme sa građevinskim materijalom, povežite se sa nekim građevinarima, makar nastambe za životinje idite raditi privremene, priručne, jer za ljude trenutno stižu kamp kućice, kontejneri, šatori, ljudi su uglavnom trenutno zbrinuti, ili će biti, više manje svima su živine na otvorenom, na hladnom, dio i gladne... Organizirajte se pa im oko toga pomažite, njima ne treba puno, to su uglavnom zidovi protiv vjetra i krov proziv kiše, ni struja, voda, ništa, samo za prvu ruku da se ne smrzavaju, svi dole će biti zahvalni.

 

 

EDIT:

 

zaboravio sam reć, uvijek možete donirati "nematerijalno", odnosno jučer i prekjučer je bio izuzetno velik odaziv donatora krvi. Međutim, krvi će falit i slijedeći tjedan, i sredinom siječnja, veljača, ožujak... Ne morate donirati samo u Petrinju, ne morate donirati samo novac, možete donirati krv, vrijeme (volonterske udruge) i slično. Donirat možete uvijek i da ste sigurni da ide onima kojima treba, ukoliko ste skeptični prema bilo kojoj udruzi.

 

Jedino što ne trebate donirati su "lajkovi" na Facebooku, instagramu, klikat na članke gdje Severina suosjeća sa žrtvama obitelji izdaleka i slične pizdarije, jedni drugima "jalkat" statuse dobrih želja, jer na žalost tim dobrim željama, pozdravima, mislima i molitvama, sljevate novac u organizacije i privatne džepove gnjusoba koje sjede doma i žive od vaših klikova i "lajkova", a ljudi kojima oni šalju tople želje, molitve i pozdrave od toga nemaju ništa.

 

Post iz jedne druge teme

 

(...) Prije šest godina kad su bile poplave u Županjskoj posavini, u Crvenom križu se kralo i to bez pardona.
Sestra je bila volonter tamo(skladište) i mahom starije žene zvane mečke(mečka u jednini), koje su svake nedjelje prve u crkvi, krale su sebi i svojima - stvari, čizme, hranu, slatkiše, igračke....
Kao da su se dijelili paketići za Božić.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
gocc01 kaže...

Može li ovo netko provjeriti? Mislim, ne pada mi na pamet da  novce uplaćujem na ikakav račun povezan sa našom lopovskom vladom ali ovo me zanima je li moguće.

 Provjereno, brojcana oznaka grada/opcine + kontrolni broj, u ovom slucaju Pokupsko (epicentar prvog potresa, jel...).

gocc01 kaže...

Kaj reci na ovo

Sigurno nisu nikoga odbili za vodu i hranu, samo malo strpljenja i dobre volje, nista drugo, nije covjek jedini. Ako/kako je doslo do nesporazuma, sigurno nije kraj svijeta.

 

 

Suzdrzite se od politikanstva barem oko ovakvih situacija, ako mozete pomoci, pomozite, inace budite odgovorni pa se makar cuvajte korone (gledajte tv, i to je doprinos).
Netko je vec naveo, u 48h se kompletno promijenila situacija oko zaliha krvi, koje su bile vrlo blizu premalih zaliha. I tu se moze pomoci, vise info ovdje: https://hztm.hr/hr/content/22/zalihe-krvi/831/zalihe-krvi

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 16:18 (FinX).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
Ja bi drage volje doniral krv, nek iscijede kolko treba, ali kaj kad mi ne daju zbog tetoviranja prije 5 mjeseci...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 14:56 (foofajter).
13 godina
offline
Kako pomoći stradalima?

cek kaj bi netko trebo popušit ovu sms spiku da deda od 82 spava pored hangara gladan i crveni križ mu neda jest? u ovim okolnostima? a krcati su hranom? ono daj me nemoj j***  

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
Spike1983 kaže...

cek kaj bi netko trebo popušit ovu sms spiku da deda od 82 spava pored hangara gladan i crveni križ mu neda jest? u ovim okolnostima? a krcati su hranom? ono daj me nemoj j***  

 Kao da je Mamićev "stručnjak" malo retuširao smsove 

9 godina
protjeran
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
Spike1983 kaže...

cek kaj bi netko trebo popušit ovu sms spiku da deda od 82 spava pored hangara gladan i crveni križ mu neda jest? u ovim okolnostima? a krcati su hranom? ono daj me nemoj j***  

 Dovoljno je da popušiš da im je jedna josipa rimac bila potpredsjednica, odnosno da je zločinačka premrežila crveni križ

Pojmite više ljudi nakon trideset godina da gdje je lova-tu je hdz, a gdje je hdz-tu se krade

16 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?

A zasto bacaju hranu bez deklaracije u smece?

16 godina
offline
Re: Kako pomoći stradalima?
FinX kaže...

Kod slanja hrane, misli se na slanje trajnih namirnica (osuseno/konzervirano/pasterizirano) tj. nekvarljvive robe s dugim rokom trajanja.

Imate popis ovdje: https://www.hck.hr/novosti/upute-kako-pomoci-pogodjenima-potresom/10649
Jedna od osnovnih premisa pomaganja jest i ne pogorsati trenutno stanje (tipa, trovanjem hranom)...

 Tko se jos otrovao od suhog domaceg graha?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice