Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

poruka: 15
|
čitano: 5.507
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima".
10 godina
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Steta sto nije ubacio negdje i lego kockice.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

tako sam i pretpostavljao: jebivjetar sudjeluje s jedva 10%. radije bih da mi prilijepe etiketu pčele nego truta. tužno je što je jednostavnije izmišljati dronad nego čuvati pčele. od drona slabo meda/voska/bla. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 11:25 (Ajar).
Moj PC  
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Istina pčele ne oprašuju na niskim temperaturama (ispod 12°C), no također pčele ne vole miris cvijeta kruške tj. preferiraju druge biljke ako su im dostupne.

Bumbari s druge strane nisu toliko izbirljivi, a i lete na nižim temperaturama (iznad 5°C).

 

 

 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Svaka cast za trud, ali ja ipak biram pcele.
Za mene su one civilizacija u svijetu insekata.

 
13 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Ne puštajte kćeri na pjena party, da se ne vrate oplođene.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

I zamisli tek tu mafije sto bi se izleglo.... recimo oces da ti tresnja rodi sljedece godine? Nema problema, da ti dovedemo roj dronova pcelica to kosta toliko i toliko... imas cijelu plantazu? Tarifa je sljedeca.... a kod zivih pcelica nema tarifi, i svake godine se odradi svako stablo.... 

Pcele treba cuvati koliko god je moguce i paziti na koristenje zabranjenih pesticida koji ih ubijaju, kao i pokusati ubijati legla strsljenova koji su im najveci neprijatelji... 

 
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Time bi se dao financijski poticaj industriji da skrsi pcele do zadnje.

 

Jer zasto bi pcele oprasivale besplatno ako ja imam pogon za proizvodnju dronova, patente, i ugradjujem se s oprasivanjem po hektaru s 150 EUR?

Pa rezervni dijelovi, distributeri, servisi, novi modeli, upgrade-i, brzi modeli, ucinkovitiji, manji, veci, plavi, zuti, limited verzija za 50-u godisnjicu osnutka HDZ-a itd

Pcele, crno vam se pise!

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 14:41 (Gebirgs).
 
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Šira slika postaje sve jasnija. Sve biološko se mijenja sa vještačkim i mehaničkim. Pitanje je koliko će na kraju ostati od čovjeka. Sad se ugrađuju vještački dijelovi samo kada otkaže neki organ, kasnije će ljudi željeti povećati pojedine sposobnosti, koji organ će ostati na kraju? Da li će ljudi u toj mehanizaciji izgubiti dušu i više se neće ni zvati ljudima jer nemaju ništa ljudsko ni u duhovnom niti u fizičkom smislu? Da li će se svesti na kutiju čipova koja nema potrebu da se kreće i komunicira s vanjskim svijetom jer se potpuno preselila u virtualni svijet? Zašto uopće da postoji onda? Ko će ga održavati na životu, zašto? Da li će biti zamijenjen kao pčela?

 
4 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Čemu patnja? Najbolje je oprašivati nuklearnim bombama. Udri ... i mir.

Minvajl, mi (ma, kurac mi, njih 6) teraformirali Mars te (nadalje) uživamo u blagodatima "civilizacije".

Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

"Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima"

 

Kaj postoje i krive pčele?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Drono
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Dronovima

Svojim komentarom pokušat ću obuhvatiti nekoliko postova... Dakle, najbolje je problem koji obrađuje tema shvatiti ako se postavi slično pitanje. Kako pokositi pšenicu sa običnom ručnom kosom sa slamnatim šeširom na glavi? Jednostavno, kao nekada, cijelodnevnim prženjem na suncu. Al neki zli ljudi izmislit će strojeve i onda će nam ih prodavati samo da na nama zarade, jel tako? Mnogi ne vide da je na proizvodnji jednog kombajna zaposleno daleko više ljudi nego na proizvodnji ručne kose i slamnatog šešira. Industrijska revolucija je donijela ono što danas zovemo slobodno vrijeme. Tako danas živimo. Naravno, ovdje se radi o čistom komforu ili ugodi, a i svijet nam je takav kakav je jer je tamo nama neki daleki predak želio komforniji život od onoga od vlažne i hladne pećine i spavanja na kamenu te pješačenju kilometrima da bi došao do hrane i nahranio obitelj. Ne radi se ovdje, u vezi pčela, o bezuvjetnoj zamjeni nego o rješavanju problema ako se dogodi njihov pomor. Pomor je i te kako moguć. Bilo prirodno, jer kroz povijest su se dešavali pomori ili izumiranja i prije industrijske revolucije, bilo egoističnim djelovanjem čovjeka koji misli da je svijet samo zbog njega pa sve resurse troši samo sebi za ugodu. Ne kažem da je ugoda nešto nužno loše, dapače. Objasnio sam na primjeru života u pećini. S druge strane, koliko bi vas, da je za spas pčela potrebno potpuno ugasiti i zabraniti IT industriju, bilo spremno to podržati? Pitanje je naravno retoričko. Razloga za zabrinutost međutim ima i mnogi smatraju da će pomorom pčela nestati života na Zemlji. To je vjerojatno samo pola istine jer život postoji i u vodi. A druga polovina istine vjerojatno je da će čovjek pronaći rješenje, pa barem i u vidu malih dronova :) Nemam uopće problem sa svojim naočalama, umjetnim zubima ili bilo kojim potencijalnim mehaničkim zamjenskim dijelom fizičkog tijela, sve dok će mi to poboljšati kvalitetu života. I da me potpuno zamijene, hoću li to i dalje biti ja? Hoću, ako i dalje bude zadržana moja osobnost, a ona je pak vezana uz prednji režanj mozga pa je logično da se samo tu ništa ne smije čačkati. Na kraju krajeva, uzmimo lobotomiju koja je danas uglavnom zabranjena jer je posljedica nerijetko bila potpuna promjena osobnosti (zbog toga se i radio zahvat) osobe nad kojom je primjenjena, a radila se često prije ovih stvari o kojima danas raspravljamo.

Moj zaključak: Uvijek možete odbiti terapiju koja će vam spasiti život.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako oprašivati biljke bez pravih pčela? Drono
Nije li definicija drona (truta) - onaj koji ne oprašuje cvjetove? To se zove ironija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice