Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

poruka: 22
|
čitano: 19.283
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer".
16 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Evo jedan s terena. Kupljen u ljekarni, ožujak.

Do danas na jednom frekventnom mjestu izmjerio preko 5000 mjerenja.

Jako pouzdan. 580kn

 

 

Edit: neće da mi prođe slika s moba

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 7:20 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Najbolje kupiti kineski za 150 kn preko interneta. Naravno, ako zaista postoji nužda za istim; ranije buđenje može jednako riješiti problem, kao i nabava više "klasičnih" toplomjera.

 

Ukoliko postoji sumnja na povišenu temperaturu, i taj će biti dovoljan da ju pobudi, a nakon takvog mjerenja, ionako će svatko inzistirati i na mjerenju "klasičnim" toplomjerom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Cofoe sa Alia za 60kn sa dostavom mjeri kao 550kn Omron - osobno isprobao prije 10 dana kada mi je došao.

 

 
1 0 hvala 0
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Niste napisali, dolaze li ovi novi toplomjeri s produzetkom za guranje u dupe, ili se to mora naknadno kupiti?

Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Niste napisali, dolaze li ovi novi toplomjeri s produzetkom za guranje u dupe, ili se to mora naknadno kupiti?

 svi koji nasjednu na koronoprofitiranje beskorisnim "gadgetima" s maržama 12000% (iako doma sigurno imaju živin toplomjer i/ili onaj digitalac za pod jezik) već su se sami naguzili pa će rado to dokupiti za samo 1500 novaca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
online
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Postoji jedan probelm s beskontaktnim toplomjerima a taj je da mjere površinsku temperaturu kože što ne daje točne rezultate npr ako je mjereni dio kože bio izložen toplini, npr suncu ili hladnoći, npr klimi pa lako ispadne da imaš 38°C jer si se vozio u tramvaju (doživio ljetos, srećom ovaj što mjeri je bio razuman pa me pričekao da se ohladim i onda izmjerio 36,5°C) ili 35,3°C koliko sam imao jer sam došao iz jako rashlađenog ureda

 
6 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplo
Ges kaže...

Postoji jedan probelm s beskontaktnim toplomjerima a taj je da mjere površinsku temperaturu kože što ne daje točne rezultate npr ako je mjereni dio kože bio izložen toplini, npr suncu ili hladnoći, npr klimi pa lako ispadne da imaš 38°C jer si se vozio u tramvaju (doživio ljetos, srećom ovaj što mjeri je bio razuman pa me pričekao da se ohladim i onda izmjerio 36,5°C) ili 35,3°C koliko sam imao jer sam došao iz jako rashlađenog ureda

 

Da, to je generalno problem beskontaktnih toplomjera. Farmaceutkinja mi je u razgovoru spomenula to isto, a naveo sam taj problem i u tekstu. Zato je uvijek potrebno pričekati da se tijelo normalizira, ili izmjeriti temperaturu na zapešću ili vratu. S druge strane, ako mjerenje u normalnim okolnostima pokaže visoku temperaturu, potrebno je to potvrditi aksilarnim mjerenjem (ispod pazuha). Beskontaktni toplomjeri su orijentacijsko sredstvo mjerenja. Pri normalnim okolnostima imaju odstupanje od +/- 0,2°C. No, to je dovoljno točno za jutarnju kontrolu temperature koja je na ovaj način puno brža. Svaki dan spremam dvoje djece u vrtić i znam o čemu govorim...

Vinko Krištić | BUG Marketing
14 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

ja upravo naručio beurera, 350 kn s dostavom...

 

za klinku, da si pred školu izmjeri...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Meni moja Doc uvijek mjeri u uhu, zar nije to preciznije/bolje od čelenke ?

Sad po ovom hladnijem vremenu kada dolazim na posao u 6h malo sam pothlađen, očitava mi 35C ili uopće ne očita

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Ovaj zadnji HeTaiDa imam, doduše pod nekim drugim imenom, ali sasvim je isti. Naručio s aliexpressa za nekih 20$ pred cca 5g :) Mogu reći da je odličan, može se mjeriti s skupljima

 

[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

bacanje novaca

 
1 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplo
Izgledaju ko fejzor...postavimo ga na omamljivanje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplo

AAHHHAHAHA

Care

Hot Rodney
8 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

meni u firmi uredno mjere od 35.5 do 36.5C. jako precizno beskontaktno mjerenje, pogotovo ove temp ispod 36 su sasvim realne. tko god ima ili je imao malo dijete, zna koja vrsta toplomjera će dati jednak rezultat u više mjerenja. hint, nije elektronički.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplo
lidl, parkside, 150kn...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplo
HCMAA kaže...
Izgledaju ko fejzor...postavimo ga na omamljivanje

 -slično kao i pištolj za ubijanje stoke-svinja.. problem ako se ujutro nakon kolinja ili fuša u mesnici ne razbudiš a radiš kao domar pa dječica krenu.. (malo morbidno, ali satira-humor liječe sve, pa i pandemiju..)

 

bruno1026 kaže...

meni u firmi uredno mjere od 35.5 do 36.5C. jako precizno beskontaktno mjerenje, pogotovo ove temp ispod 36 su sasvim realne. tko god ima ili je imao malo dijete, zna koja vrsta toplomjera će dati jednak rezultat u više mjerenja. hint, nije elektronički.

 -imam jedan savršen, brži (najbrži), plastičan toplomjer, dječi doktorski kit, s otisnutom temperaturom pa smo svi zdravi za svaki slučaj.. ako nešto dogovorim možda podjelim po školama, bezopasno, nema žive i dalje željeni rezultat-očitanje.. dok pri tome možemo jednako biti i zdravi, tj ni test nije baš neka sreća-preciznost a ovo je barem jeftinije + politički-ekonomski opravdano-ispaltivo tj time bi trenutno eliminirali širenje zaraze (jedino što to nema veze s činjenicama, samo s mjernjem-testom i statistikom koja se pri tome kroisti ili zloupotrebljava ovisno o potrebama dnevne politike i biza..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Koja je razlika u oralnom i analnom toplomjeru? Razlika je u ukusu (Fortune Cookie - Shadow Warrior).

 

Ne'š ti vaših beskontaktnih toplomjera, stara iz Raymonda cmokne u čelo i izmiri brže i preciznije od ikakvog toplomjera.

 

Kakva živa? Već se duže vrime koristi galij.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Bicikliram do posla kada istocnoirsko vrijeme to dopusta.

Prva odluka uprave bila je kako svi moramo izmjeriti temperaturu na ulazu prije nego odemo u ured.

Druga odluka uprave bila je da se to ne odnosi na mene, jer termometar ne reagira dok ne odsjedim nekih pola sata u uredu i dok mi se temperatura ne stabilizira.

 

Zacudilo me kako i ljudi koji imaju malu djecu ne razumiju da kod razlicitih tipova mjerenja i termometara postoje odstupanja kod mjerenja na celu, jeziku, pazuhu i u prknu.

 

Magicna granica na kojoj te deportiraju kuci postavljena je na 38 stupnjeva.

Ako bi to izmjerili IC termometrom na celu, to znaci da sam vec u horizontalnom polozaju i da ne bih niti bio u stanju doci do ureda.

Nakon citanja uputstva za termometar treca odluka bila je da postavljamo granicu na 37.2 stupnja, barem za ovaj termometar koji trenutno imamo.

Prvi model koji smo imali nije bio u stanju napraviti 5 uzastopnih mjerenja iste celenke, s iste udaljenosti, a da ostane u granicama deklariranih odstupanja ili iole blizu njih.

Takav navodno imaju u Fejsbuku, pa ga i mi nabavili. Sretno im bilo.

 

 

Ako je mjerni uredjaj pouzdan, najbitniji u cijeloj prici je kontinuitet i mjerenje s istim uredjajem.

Nakon nekih tjedan-dva kada imas referencu, tada se dalje prate odstupanja i vrlo lako se vidi kada je netko betezan.
Svaki dan temperatura celenke mi je oko 35.9-36.2 stupnja.
Prosli petak otislo je nekih 0.7 stupnjeva prema gore. Da, pokupio nekakvu prehladu jer je zgadija krenula u skolu prije 10 dana, pa dovukli kucama.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Beskontaktni nema nikakvog smisla za kucnu uporabu. To je samo za mjerenje nepoznatim ljudima kojima bas zato sto su nepoznati mjeris na daljinu bez kontakta.

Za kucnu uporabu postoje obicni digitalni, a jos pouzdaniji stari zivini toplomjeri, daleko jeftiniji.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

Mislim da je bolje kupiti od renomiranog, poznatog proizvođača (Omron) nego ove Kineske. Na dva mjesta su mi mjerili temperaturu sa dva različita modela i izmjerili mi temperaturu od 28, 28,5 pa 18 i 19 stupnjeva.  

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplo

ovaj beurer FT 85 radi OK, uglavnom u 3 mjerenja razlika je 0.1 °C, pa klinka zapiše "dvostruku" vrijednost...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Kako odabrati medicinski beskontaktni IC toplomjer

-ja, kao opunomoćeni zamjenik vidovitog milana i ćorave babe s grahom i nadnaravnim moćima.. (ili kao coperfield na tv-u..), sad prognoziram-temperaturu, na daljinu, svima.

-imate 36,4c .. uz prihvatljivu toleranciju dovoljno sam dobar, jeftin, siguran (zaraza), ekološki (nema baterija, plastike..) itd. nešto ko bibliski lik, pokretom ruke, na što već raja pada onako prema nebesima ili mađioničarski. ...

ponovimo, imate 36,4 .. i većinom sam u pravu, mada je to bezvezarija. Jednako tako toplomjer može biti dječja plastična igračka s otisnutim vrijednostima kao i sat koji stoji ali pokaže točno vrijeme dva puta dnevno, tj moja prognoza-nagađanje je neusporedivo točnija i češće pogađa od takvog sata. .. .jesam li ja tad čudo (od deteta ili prirode).. ili je to samo po sebi čudo, neobično, ili postoji realno jednostavno objašnjenje. .. bez upitnika na kraju, jer je hipotetsko :)

 

disklejmer, odričem svaku odgovornost za posljedice, nestručno rukovanje ili interpretaciju prorečene tjelesne temperature pojedine osobe pravne ili fizičke, grupe-rase-vjere i ostalih fičera kao spola i dob, dok si zadržavam sva patentna prava pa ako google-apple-ms ili mesnica (ime lokalnog mesara..) poželi nešto od tog, može uplatiti ili ne koristiti u komercijalne ili one druge svrhe. (dva tri pečata, copyrighta i sl.)..

-jer tako često vidimo na nekim lijekovima ili stomak-zub eliminatorima, čajevima, nečemu-ničemu, pa nek se nađe.

npr ako bi sad apple poželio negdje napisati brojku 36,4 tad si uzimam za pravo patenta, jednako kao što je to pravo imala swis-željeznica za izgled cagera sata.. ako mogu oni, mogu i ja, zar ne? :))

 

donacije možete uplatiti osobno na šalteru banke ili kod mice-konobarice, na tajni iban xxxx (koji je maskiran iksićima jer je tajni, osobni podatak po gdpru..) i prihvaća se čak i bitcoin ili nova marka pošte povodom godišnjice, stare DM ako netko ima, kune.. i svaki oblik robne razmjene u vidu darivanja, pršut, janje, kokoš.. sve što se inače nosi doktrima i svećenicima, koji vam ne pomažu kao ja, odnosno, ja vam ovom metodom proricanja temprerature štedim vrijeme i novac, time je etički-moralna obveza s vaše strane to uzvratiti simboličkim darivanjem (ne plaćanjem-uplatom jer je porezno oporezivo). .. ah, život je lijep a na smrti i panici se može zaraditi.. zar ne? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 15:13 (ihush).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice