Kako najlakše upravljati Android telefonom s Windo

poruka: 12
|
čitano: 3.728
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako najlakše upravljati Android telefonom s Windo".
Kako najlakše upravljati Android telefonom s Windo

Na samsungu Galaxy S6 mi je ova aplikacija posve beskorisna. Jedino sto moze (ignoriram dio s SMSovima, to ne znam da li itko ikad vise koristi) jest pregledavati i skidati fotografije, ali to radi toliko sporo da mislim da se radi o Dial-up pristupu. Doslovce brze mi je fotografiju na Androidu poslati kao attachment u email i onda otvoriti email na PC. Ne zajebavam se, mjerio sam.

 

Ali ma daj, danas 2021. godine i dalje nema nekakve nativne/user friendly podrske za remote pristup Androidu, odnosno njegovom disku. Zasto mi to treba? Na PCu imam datoteku koju bih htio otvoriti na Androidu. Moram prebaciti datoteku na USB, pa onda USB preko konvertera na Android.Tada preko preocajnog file exporera nanovo kopirati s USBa na Android memoriju. Cemu dupla radnja?? Pod uvjetom da DISK nije exFAT jer tada ne mogu, moram instalirati 2 zasebna programa (exfat reader i norton commander)

 

Dakle idealno rjesenje:

A) Nativno na windowsima otvoriti Android Disk (bez kerefeka s rootanjem IP adresama ili SSH pristupom, govorim user friendly, idiot proof nacin)

 

ili

 

B) Na Androidu nativno citati disk na PCu (opet, bez ikakvih kerefeka i 3rd party programcica)

 

 

 

Mozda me samo vrijeme pregazilo (nije) ili sam neupucen (lako moguce, ali ja predstavljam prosjecnog Android korisnika i to je onda zabrinjavajuce jer nesto ocito ne funkcionira kako bi trebalo) ali ne mogu pronaci nista sto bi mi pomoglo u tim radnjama.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako najlakše upravljati Android telefonom s W
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Na samsungu Galaxy S6 mi je ova aplikacija posve beskorisna. Jedino sto moze (ignoriram dio s SMSovima, to ne znam da li itko ikad vise koristi) jest pregledavati i skidati fotografije, ali to radi toliko sporo da mislim da se radi o Dial-up pristupu. Doslovce brze mi je fotografiju na Androidu poslati kao attachment u email i onda otvoriti email na PC. Ne zajebavam se, mjerio sam.

 

Ali ma daj, danas 2021. godine i dalje nema nekakve nativne/user friendly podrske za remote pristup Androidu, odnosno njegovom disku. Zasto mi to treba? Na PCu imam datoteku koju bih htio otvoriti na Androidu. Moram prebaciti datoteku na USB, pa onda USB preko konvertera na Android.Tada preko preocajnog file exporera nanovo kopirati s USBa na Android memoriju. Cemu dupla radnja?? Pod uvjetom da DISK nije exFAT jer tada ne mogu, moram instalirati 2 zasebna programa (exfat reader i norton commander)

 

Dakle idealno rjesenje:

A) Nativno na windowsima otvoriti Android Disk (bez kerefeka s rootanjem IP adresama ili SSH pristupom, govorim user friendly, idiot proof nacin)

 

ili

 

B) Na Androidu nativno citati disk na PCu (opet, bez ikakvih kerefeka i 3rd party programcica)

 

 

 

Mozda me samo vrijeme pregazilo (nije) ili sam neupucen (lako moguce, ali ja predstavljam prosjecnog Android korisnika i to je onda zabrinjavajuce jer nesto ocito ne funkcionira kako bi trebalo) ali ne mogu pronaci nista sto bi mi pomoglo u tim radnjama.

 

 

 Pregazilo i tebe i telefon. Mozes pristupiti preko USB-a, preko ftpa, preko ove aplikacije....

Toliko je idiot proof da bukvalno moras prikopcati telefon kao sto moras prikopcati vanjski disk... Nista vise od toga....

Re: Kako najlakše upravljati Android telefonom s W
Posmatrač kaže...

 

 Pregazilo i tebe i telefon. Mozes pristupiti preko USB-a, preko ftpa, preko ove aplikacije....

Toliko je idiot proof da bukvalno moras prikopcati telefon kao sto moras prikopcati vanjski disk... Nista vise od toga....

 

 

Ali ne mogu spojiti Android putem USB-a. Mogu jedino wirelessom.

 

A dio za FTP:
https://www.howtogeek.com/howto/41583/how-to-transfer-files-between-your-pc-and-android-phone-wirelessly/

 

 

Jel tebi ovo djeluje kao "idiot proof" način na koji bi prosječni korisnik mogao spojiti Android na PC??

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 7:46 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
9 godina
offline
Re: Kako najlakše upravljati Android telefonom s W
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
 

 

Ali ne mogu spojiti Android putem USB-a. Mogu jedino wirelessom.

 

A dio za FTP:
https://www.howtogeek.com/howto/41583/how-to-transfer-files-between-your-pc-and-android-phone-wirelessly/

 

 

Jel tebi ovo djeluje kao "idiot proof" način na koji bi prosječni korisnik mogao spojiti Android na PC??

 

kako ne možeš spojiti preko USB-a? Pa stariji uređaji od tvojeg bez problema se spajaju preko USB-a.

10 godina
offline
Kako najlakše upravljati Android telefonom s Windo

Daj vise detalja zasto ne mozes kablom spojiti na USB? To je najjednostavniji nacin. Ili mozda preko google drive-a da kopiras sa PC-a na mobitel i obratno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 8:05 (10alex).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kako najlakše upravljati Android telefonom s Windo

Poprilično loša aplikacija - za sada. AirDroid je bolji u svim segmentima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako najlakše upravljati Android telefonom s W
Thinker kaže...
* * *

 

kako ne možeš spojiti preko USB-a? Pa stariji uređaji od tvojeg bez problema se spajaju preko USB-a.

Što je noviji Android to je gori Android. Na Androidu Nougat (7.x.x). bez problem sam mogao screenshoota što god poželim, drag'n'drop također a već u verziji 9 i 10 na nekim uređajima to ne mogu.

Štancaju samo džaba brojeve i slova.

Ajde probam (po 2. put) ovu aplikaciju pa da ju konačno ocjenim kako treba.. (odavno ju imam kao Insider korisnik).

Uređivano: I dalje loše.

Uređivano 2: Linkao sam da mi obavijesti dolaze na Moj Telefon unutar Windowsa 10. I prva poruka sa WhatsAppa uredno je stigla i nakon što odgovrim nestane sve. Pa onda čekaj opet da ti druga strana odgovri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 9:39 (Envy).
14 godina
offline
Kako najlakše upravljati Android telefonom s Windo

Ja ga dosta koristim pri radu od kuće, zavalim se u fotelju ispred računala, slušalice uštekane u računalo, sva komunikacija, bilo audio, bilo tekstualna ide preko računala, telefon ni ne vadim. Nekad zvoni teams, nekad tel. poziv, nekad skype, ja miran. Jednom dnevno u prosjeku ispadne veza računala i mobitela, ali se nakon restarta aplikacije na računalu vrati. Jedino mi smeta što ne mogu koristiti bluetooth slušalice, jer je ta veza iskorištena za povezivanje računala i mobitela.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako najlakše upravljati Android telefonom s W
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Posmatrač kaže...

 

 Pregazilo i tebe i telefon. Mozes pristupiti preko USB-a, preko ftpa, preko ove aplikacije....

Toliko je idiot proof da bukvalno moras prikopcati telefon kao sto moras prikopcati vanjski disk... Nista vise od toga....

 

 

Ali ne mogu spojiti Android putem USB-a. Mogu jedino wirelessom.

 

A dio za FTP:
https://www.howtogeek.com/howto/41583/how-to-transfer-files-between-your-pc-and-android-phone-wirelessly/

 

 

Jel tebi ovo djeluje kao "idiot proof" način na koji bi prosječni korisnik mogao spojiti Android na PC??

 A cuj definisi sta je idiot. Ja na telefonu trebam kliknuti na jednu ikonu i na kompu pokrenuti vezu koju sam sam ranije napravio. A pravljenje veze se svodi na ukucavanje IP adrese mobitela....

 

A nekima je i vezivanje pertli SF tako da..... 

A clanak koji si linkao je iz 2017 godine ;) Zastario zajedno sa tobom i tvojim mobitelom ;)

15 godina
offline
Re: Kako najlakše upravljati Android telefonom s W
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Na samsungu Galaxy S6 mi je ova aplikacija posve beskorisna. Jedino sto moze (ignoriram dio s SMSovima, to ne znam da li itko ikad vise koristi) jest pregledavati i skidati fotografije, ali to radi toliko sporo da mislim da se radi o Dial-up pristupu. Doslovce brze mi je fotografiju na Androidu poslati kao attachment u email i onda otvoriti email na PC. Ne zajebavam se, mjerio sam.

 

Ali ma daj, danas 2021. godine i dalje nema nekakve nativne/user friendly podrske za remote pristup Androidu, odnosno njegovom disku. Zasto mi to treba? Na PCu imam datoteku koju bih htio otvoriti na Androidu. Moram prebaciti datoteku na USB, pa onda USB preko konvertera na Android.Tada preko preocajnog file exporera nanovo kopirati s USBa na Android memoriju. Cemu dupla radnja?? Pod uvjetom da DISK nije exFAT jer tada ne mogu, moram instalirati 2 zasebna programa (exfat reader i norton commander)

 

Dakle idealno rjesenje:

A) Nativno na windowsima otvoriti Android Disk (bez kerefeka s rootanjem IP adresama ili SSH pristupom, govorim user friendly, idiot proof nacin)

 

ili

 

B) Na Androidu nativno citati disk na PCu (opet, bez ikakvih kerefeka i 3rd party programcica)

 

 

 

Mozda me samo vrijeme pregazilo (nije) ili sam neupucen (lako moguce, ali ja predstavljam prosjecnog Android korisnika i to je onda zabrinjavajuce jer nesto ocito ne funkcionira kako bi trebalo) ali ne mogu pronaci nista sto bi mi pomoglo u tim radnjama.

 

 

S6 se nekada stvarno nece spojiti preko USB-a, imao sam davno slican problem. Mozda ovo pomogne:

https://windowsreport.com/samsung-galaxy-s6-edge-windows-10/

 

https://thedroidguy.com/samsung-galaxy-s6-cant-connect-to-pc-and-other-related-concerns-1048283

 

Ili kupis jednostavno noviji mob. :-) to danas nije vise skupo npr. Honor 8x ili 9x super mob za tu lovu (koristim vec 2 g. i odlican mob za prosjecnog korisnika)

15 godina
offline
Kako najlakše upravljati Android telefonom s Windo

Nesto slicno vec koristim nekoliko godina. Bogami navikao se skroz. Mob skoro da ni ne vadim iz jakne kad dodjem doma.

 

https://kdeconnect.kde.org/

 

Vidim da ima i windows verzija.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako najlakše upravljati Android telefonom s W

Nisam probao verziju za linux. Na windowsima štekaju neke stvari no sviđa mi se jednostavnost i veličina programa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice