Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 687.737
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel zna netko dali če plačanje sa Revolut računa na tekući račun ići brže zbog eura ili i dalje 2-3 dana da sjednu novci. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Jučer sam sebi na HPB TEKUĆI, poslao 22.51€, u 14.31, lova je bez naknada s bilo koje strane sjela u 18.15. S tim da banke još uvijek imaju gužve zbog prelaska na €.
najdix
 
2 0 hvala 7
16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

može i ekipa koja proba u drugim bankama isto napisati da znamo, potrebno vrijeme za transfer i naknada

 

iako imam feeling da ako sada nema naknada da će ih naši mudraci uvesti kroz koji mjesec jer zašto ne

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

To znaci da bi se i rezije mogle placat skeniranjem koda bez straha da ce drugoj strani uzet 70 kn ko prije

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo ja sam poslao na tekući OTP banke pa javim

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hacker002 kaže...

može i ekipa koja proba u drugim bankama isto napisati da znamo, potrebno vrijeme za transfer i naknada

 

iako imam feeling da ako sada nema naknada da će ih naši mudraci uvesti kroz koji mjesec jer zašto ne

 

Onda bi morali uvesti iste naknade za sve transkacije i između domaćih banaka. U SEPA-i je protuzakonito diskriminirati iban po državi iz koje je. Ako je dio SEPA-e mora biti jednako tretiran.

Evo Revolut ima cak post o tome na blogu: https://blog.revolut.com/fighting-against-iban-discrimination/

 

Mislim da se mogu sada i rezije placati bez da primatelj ima dodatne naknade jer banke moraju tretirati isto bilo da je uplata došla s HR racuna ili LT računa, ako je u eurima.

It is hard being a person!
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo da javim, sjelo bez ikakvih naknada. Poslano u 11 h, sjelo na tekući u 15:10 h.

Revolut➡️OTP banka

 
4 0 hvala 3
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Revolut prema PBZ , 3 sata.

Moj PC  
3 0 hvala 3
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da li je tko spojio racun sa revolutom, https://www.revolut.com/open-banking/

Kako to funkcionira u realnosti?
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Moguce je samo zaba i pbz koliko vidim za sada. Imao sam spojen open banking s nekom drugom aplikacijom. U pricipu revolut dobije uvid u sve tvoje transakcije (možda može i inicirati transakcije, svakako ce ti pisat prilikom prvog odobrenja) i onda valjda i to napune u analitiku.

Ako si u zabi ili pbz probaj pa javi kakvo je. Ne brini, uvijek možeš povući privolu na pristup

It is hard being a person!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 21:56 (bed-boy11).
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Postoji i SEPA instant transfer ali banke moraju biti sudionice. Keš sjeda unutar 10 sekundi. Revolut nudi tu opciju, bar se hvale u brošurama, a od naših banaka su navodno ove sudionici
Adiko
HPB
Istarska
Pbz
Zaba
Partner banka

 

EDIT.

Ipak nema naših banaka na popisu za instant payment. Ovo je lista Klik

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 10:32 (izzy007).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
saberrider kaže...

Jel zna netko dali če plačanje sa Revolut računa na tekući račun ići brže zbog eura ili i dalje 2-3 dana da sjednu novci. 

I ranije je sjedalo kroz par sati unutar radnog vremena banke, ali si morao slati u kunama, a ne u eurima. Ili SEPA na EU račun.

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...

Moguce je samo zaba i pbz koliko vidim za sada. Imao sam spojen open banking s nekom drugom aplikacijom. U pricipu revolut dobije uvid u sve tvoje transakcije (možda može i inicirati transakcije, svakako ce ti pisat prilikom prvog odobrenja) i onda valjda i to napune u analitiku.

Ako si u zabi ili pbz probaj pa javi kakvo je. Ne brini, uvijek možeš povući privolu na pristup

 nisam nigdje našao opciju da otvorim taj pristup ili dam privolu unutar zabine aplikacije pa ne znam jel to ide nekim direktnim kanalima? Ima li netko iskustva ZABA -Revolut kombinacija?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
saberrider kaže...

Jel zna netko dali če plačanje sa Revolut računa na tekući račun ići brže zbog eura ili i dalje 2-3 dana da sjednu novci. 

I ranije je sjedalo kroz par sati unutar radnog vremena banke, ali si morao slati u kunama, a ne u eurima. Ili SEPA na EU račun.

 Prije nove godine ako sam poslao novce ujutro (u kunama), na revolut-u je pisalo sjeda danas ali iz nekog razloga u banci je sjelo sljedeči dan oko 9. Ako sam poslao poslije 10 ujutro onda na revolut-u piše sjeda sutra što znači prekosutra u banci.

Govorim o OTP banci. Tako da meni ovo kroz par sati puno znači za neke transakcije. 

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
genije_čudo_prirode kaže...

 nisam nigdje našao opciju da otvorim taj pristup ili dam privolu unutar zabine aplikacije pa ne znam jel to ide nekim direktnim kanalima? Ima li netko iskustva ZABA -Revolut kombinacija?

 Sve ide preko revolut aplikacije i sluzbeno je. Preusmjerit ce te na zabinu stranicu da potvrdis tokenom/mBankarstvom.

 

Ideš u revolut app na onaj Hub (dolje desno kockice) pa Linked.

 

16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Je li dizao tko novce s RLT karticom na HR bankomatima sada kada je € uveden? Na kojima nema nikakve provizije?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav, jedno pitanje nedavno sam se registrira na revoult, slucajno sam uzeo premium racun, sad me zanima kako mogu to otkazat? Ne mogu pronac nigdje jedino sto mi nude je downgrade na njihov nizi standard plan po 2.99e.
Jos me zanima zbog cega su mi oduzeli 10e s HPB banke i kako je to opce moguce da mi bez moga odobrenja skinu s banke novac ukoliko ja nisam to potvrdio Mtokenom i slicno?
Neznam dali je to njihova naknada ukoliko misle poslat fizicku karticu ili nesto drugo samo mi je nejasno kako su mi uspili sist 10e na HPB banku bez ikakve potvrde s moje strane... Na taj nacin mogu skinut koliko zele..
Pod opis placanja na HPB mi je samo stiglo 9045Revolut***3075*Dublin

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 16:56 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Belick1 kaže...

Pozdrav, jedno pitanje nedavno sam se registrira na revoult, slucajno sam uzeo premium racun, sad me zanima kako mogu to otkazat? Ne mogu pronac nigdje jedino sto mi nude je downgrade na njihov nizi standard plan po 2.99e.
Jos me zanima zbog cega su mi oduzeli 10e s HPB banke i kako je to opce moguce da mi bez moga odobrenja skinu s banke novac ukoliko ja nisam to potvrdio Mtokenom i slicno?
Neznam dali je to njihova naknada ukoliko misle poslat fizicku karticu ili nesto drugo samo mi je nejasno kako su mi uspili sist 10e na HPB banku bez ikakve potvrde s moje strane... Na taj nacin mogu skinut koliko zele..
Pod opis placanja na HPB mi je samo stiglo 9045Revolut***3075*Dublin

 S obzirom da si uspio "slučajno kupiti premium račun", teško mi je povjerovati da ti je revolut nešto naplatio bez tvog znanja, biti će prije da si opet slučajno nešto potvrdio, kupio, aktivirao... 

 

Kako god, odeš u revolut, transakcije i pogledaš što ti je naplaćeno.

 

Standard plan je besplatni plan, on ne košta 2.99 eura, to je Plus plan.

10 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni
Sve uredu, javili su mi promjenu racuna 10e jutros a nisam nista skidao tek sada vidim da su mi onih 10e skinutih u sobotu premistili na vrh liste i javili promjenu stanja racuna pa sam mislio da mi je opet skinuto.



Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 18:22 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hacker002 kaže...

Je li dizao tko novce s RLT karticom na HR bankomatima sada kada je € uveden? Na kojima nema nikakve provizije?

 Mene isto ovo zanima. I zar ne bi trebalo negdje u Revolutovim Terms & Conditions pisati koje su to banke na kojima Revolut neće naplaćivati proviziju?

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Danas podignuo 10€, na Zaba bankomatu, nema nikakve provizije.
najdix
 
1 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
milinho kaže...
Hacker002 kaže...

Je li dizao tko novce s RLT karticom na HR bankomatima sada kada je € uveden? Na kojima nema nikakve provizije?

 Mene isto ovo zanima. I zar ne bi trebalo negdje u Revolutovim Terms & Conditions pisati koje su to banke na kojima Revolut neće naplaćivati proviziju?

Pa piše, ovisno o planu koji imaš do određene svote je bez ikakve naknade, a preko te svote piše koliko revolut naplaćuje svoju naknadu. Problem je što određene banke naplaćuju dodatno korištenje njihovih bankomata, ali to nema veze s revolutom.

 

Za sada znamo da Zaba i HPB ne naplaćuju korištenje njihovih bankomata za revolut kartice.

RBA, PBZ uopće ne dozvoljavaju podizanje sa revolut VISA karticom, stanje prije eura, nisam provjerio nakon 01.01.

OTP, Addiko, Auro Domus naplaćuju naknadu oko 35kn, piše na bankomatu kad se zatraži podizanje novca 

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Sa rba bankomata sam uvijek dizao bez naknade kao i sa onih atm bankomata na plazama

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 22:25 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
domac5 kaže...

Sa rba bankomata sam uvijek dizao bez naknade kao i sa onih atm bankomata na plazama

 VISA ili Mastercard? Meni Visa ne prolazi već dugo, javlja grešku, probao 5-6 RBA bankomata i na svima isto.

Ti na plažama su vjerojatno EuroNet.

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Visa

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
domac5 kaže...

Visa

 Moja ne radi na RBA i to od prošlog ljeta. Provjerim ponovno ovih dana.

9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Visa

 Moja ne radi na RBA i to od prošlog ljeta. Provjerim ponovno ovih dana.

 moguće da obojica imate VISU, ali vam je različit BIN pa se kartica ponaša drugačije. Tu možete provjeriti svoj BIN: https://payspacemagazine.com/bin-card/

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dan1234567890 kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Visa

 Moja ne radi na RBA i to od prošlog ljeta. Provjerim ponovno ovih dana.

 moguće da obojica imate VISU, ali vam je različit BIN pa se kartica ponaša drugačije. Tu možete provjeriti svoj BIN: https://payspacemagazine.com/bin-card/

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
domac5 kaže...
Dan1234567890 kaže...
mzopg kaže...
domac5 kaže...

Visa

 Moja ne radi na RBA i to od prošlog ljeta. Provjerim ponovno ovih dana.

 moguće da obojica imate VISU, ali vam je različit BIN pa se kartica ponaša drugačije. Tu možete provjeriti svoj BIN: https://payspacemagazine.com/bin-card/

 

 Isto je i kod mene.

 

Isprobati ću je ovih dana, imam i mastercard pa isprobam i nju.

10 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Na koji nacin otkazat mjesecnu preplatu na revolutu?

Dali imaju koji kontakt br na koji ih je moguce dobit, ako imaju agenta kojeg u HR?

 

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice