Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.947
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

https://mob.hr/zelite-primati-placu-na-revolut-razmislite-jos-jednom/

 

Revolt, primanje plaće na njega, mišljenje Porezne, stvarni i mogući problemi...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

nisam bas nesto pretjerano uvjeren s clankom. vecinu toga je osobno iskustvo autora teksta. koristim revolut vec par godina i samo sam jednom imao iskustvo kao autor. 

 

ali jedan poziv u banku je rijesio sve i za nekoliko sati sam imao novce na racunu. djelatnica u banci je objasnila da su novci bili rezervirani za revolut ali revolut ih nije preuzeo zbog greske u sustavu. da nisam nazvao nakon 14 dana bi se iznos sam od sebe odblokirao. ali ce ona to odmah pustiti i maknuti rezervaciju. nakon par sati su novci bili na racunu. 

 

koliko vidim to je jedini autorov arugment zasto ne primati placu na njega.

 

mene vise brinu oni ljudi koji su znali uplatiti vece iznose na revolut pa im revolut blokira racun jer je sumnjiv... 

 

ali svejedno ne mislim preci na primanje place na revolut. 

 

revolut i imam zbog toga da odredeni iznos prebacim mjesecno na njega i samo tu karticu nosim sa sobom i imam spremljeno u gpayu. a ostale kartice su na sigurnom... :D 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
CyberDemonVZ kaže...

https://mob.hr/zelite-primati-placu-na-revolut-razmislite-jos-jednom/

 

Revolt, primanje plaće na njega, mišljenje Porezne, stvarni i mogući problemi...

 napisao je tekst u stilu uvrijeđenog tinejdžera jer mu cura nije dala. 

16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Vikendom više ne bude nepovoljniji tečaj kao što je bio prije, bude normalan ali dodaju 1% naknadu za zamjenu valuta, ako sam dobro povezao? Jer sam sada gledao čet/pet/sub, bio mi je isti tečaj svo vrijeme ali dodatno 1% naknade za konverziju vikendom.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hacker002 kaže...

Vikendom više ne bude nepovoljniji tečaj kao što je bio prije, bude normalan ali dodaju 1% naknadu za zamjenu valuta, ako sam dobro povezao? Jer sam sada gledao čet/pet/sub, bio mi je isti tečaj svo vrijeme ali dodatno 1% naknade za konverziju vikendom.

 upravo obrnuto, vikendom se naplacivao fee i tecaj je bio nepovoljniji, pon-pet mijenjaj

Anything that can be connected, will be connected.
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ne razumiješ šta pišem. Prije je vikendom bio dosta nepovoljniji tečaj, sada je isti kao preko tjedna samo što su dodali 1% naknadu za konverziju.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

 

Jako malo rečeno u članku. 

Ako je vjerovati ovome : https://www.helpnetsecurity.com/2022/09/20/revolut-data-breach-phishing/

 

Riječ je bila o phishingu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
protest431 kaže...

Phishing je došao nakon prve krađe podataka, a za prvu krađu samo znamo da je isto u pitanju nekakav "social engineering".

12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pitanjce, koji od nasih bankomata nece naplatiti proviziju za skidanje gotovine sa Revolut kartice?

Nasao sam ovo: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0&fbclid=IwAR1hDsGLOPYVLSFBRAvhJ0jYZsy9Auy691Go-BmILTPdTkReKuDA7iqHjBY

To je kao "official" lista za free ATM withdrawal, no moje iskustvo je malo drugacije, recimo zadnje sam probao OTP banku, i naplatili su 35kn provizije (doslovno prije par dana), prije par mjeseci probao PBZ ali ne sjecam se koliko je bilo.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2022 21:46 (kameni_zg).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kameni_zg kaže...

Pitanjce, koji od nasih bankomata nece naplatiti proviziju za skidanje gotovine sa Revolut kartice?

Nasao sam ovo: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0&fbclid=IwAR1hDsGLOPYVLSFBRAvhJ0jYZsy9Auy691Go-BmILTPdTkReKuDA7iqHjBY

To je kao "official" lista za free ATM withdrawal, no moje iskustvo je malo drugacije, recimo zadnje sam probao OTP banku, i naplatili su 35kn provizije (doslovno prije par dana), prije par mjeseci probao PBZ ali ne sjecam se koliko je bilo.

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/kako-koristiti-revolut-digitalni-pametni-mobilni/6523886.aspx

 

Mislim i da tip kartice utječe, VISA ili Mastercard, očito nije isto.

16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Da, nije svejedno koja kartica je. 

Dok sam imao Master mogao sam skidati na PBZu bez naknade a ZABA je imala naknadu. Sada kada imam Visu je obratno.

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Napravio Revoult pozvao 2 osobe, obe se registrirale preko poveznice obavile 3 transakcije u iznosu od 25 kn min a ja nisam dobio ništa. Netko imao sličan problem?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
vax kaže...

Napravio Revoult pozvao 2 osobe, obe se registrirale preko poveznice obavile 3 transakcije u iznosu od 25 kn min a ja nisam dobio ništa. Netko imao sličan problem?

 Je li sve obavljeno u roku koji je revolut odredio?

5 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
vax kaže...

Napravio Revoult pozvao 2 osobe, obe se registrirale preko poveznice obavile 3 transakcije u iznosu od 25 kn min a ja nisam dobio ništa. Netko imao sličan problem?

 Je li sve obavljeno u roku koji je revolut odredio?

 Da još je ostalo par dana viška.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
vax kaže...
mzopg kaže...
vax kaže...

Napravio Revoult pozvao 2 osobe, obe se registrirale preko poveznice obavile 3 transakcije u iznosu od 25 kn min a ja nisam dobio ništa. Netko imao sličan problem?

 Je li sve obavljeno u roku koji je revolut odredio?

 Da još je ostalo par dana viška.

 Onda ti je najbolje kontaktirati revolut podršku, imaju chat pa preko njega to brzo središ.

5 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
vax kaže...
mzopg kaže...
vax kaže...

Napravio Revoult pozvao 2 osobe, obe se registrirale preko poveznice obavile 3 transakcije u iznosu od 25 kn min a ja nisam dobio ništa. Netko imao sličan problem?

 Je li sve obavljeno u roku koji je revolut odredio?

 Da još je ostalo par dana viška.

 Onda ti je najbolje kontaktirati revolut podršku, imaju chat pa preko njega to brzo središ.

Vidim da piše da je potrebno i karticu naručiti, to nije napravljeno moguće da je do toga.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
vax kaže...
mzopg kaže...
vax kaže...
mzopg kaže...
vax kaže...

Napravio Revoult pozvao 2 osobe, obe se registrirale preko poveznice obavile 3 transakcije u iznosu od 25 kn min a ja nisam dobio ništa. Netko imao sličan problem?

 Je li sve obavljeno u roku koji je revolut odredio?

 Da još je ostalo par dana viška.

 Onda ti je najbolje kontaktirati revolut podršku, imaju chat pa preko njega to brzo središ.

Vidim da piše da je potrebno i karticu naručiti, to nije napravljeno moguće da je do toga.

Onda ipak nije sve obavljeno. Srećom imaš vremena.

 

What do my friends need to do?
1. Create a Revolut account using your unique referral link
2. Verify their identity and pass our Know Your Customer (KYC) checks
3. Top up their account by connecting another bank account or using a bank card
4. Order a physical Revolut card (delivery fees may apply)
5. Complete 3 purchases of at least kn25 each with their Revolut card. (Note: purchases can be done with a virtual card while they wait for their physical one)
6. All before xx.xx.xxxx.

 

Ovih 5 koraka je potrebno napraviti u roku koji je definiran u 6. koraku kako bi se dobio bonus.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 16:03 (mzopg).
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kada se ode u pozivnice ili promociju klikne se točno na osobu koja je registrirana i vidi se koje korake je obavila koje ne.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Hvala, riješeno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Neke kolege su ranije pitali kako će Revolut provesti promjenu službene valute u HR.

Izgleda, više-manje kako sam i očekivao, jedino iznenađenje je raniji datum - Revolut neće čekati 01. siječanj 2023., već će sve obaviti već 12. prosinca 2022. 

 

Pozdrav,

 

Primijetili smo da u aplikaciji Revolut imate račun u kunama.

Budući da će Hrvatska uskoro usvojiti euro kao službenu valutu, prestajemo koristiti kunu.

Naveli smo načine na koje bi ova promjena mogla utjecati na vas:

 

  1. 1. Prestat ćemo pružati usluge koje podržavaju kunu od 12. prosinca 2022. Kao rezultat toga, vaš će račun u kunama biti zatvoren, a sav će preostali saldo u kunama biti pretvoren u eure na spomenuti datum.

 

2. Vaš će saldo u kunama biti konvertiran po sljedećem fiksnom tečaju: 1 euro = 7,53450 kuna. 

 

3. Konverzija će se odviti automatski te će ista biti besplatna i neće promijeniti vaš jedinstveni broj računa.

 

4. Konverzija će se izvršiti primjenom pune stope za konverziju (uključujući sva decimalna mjesta). Preračunato stanje u eurima bit će zaokruženo na dvije decimale.

 

5. Sve redovne naknade koje se plaćaju za usluge, kao što su pretplate i usluge transakcija, počet će se naplaćivati u eurima od 12. prosinca 2022. Uvjeti vezani za način na koji se naknade izračunavaju i naplaćuju neće se izmjeniti, što znači da vam neće biti naplaćeni nikakvi dodatni troškovi kao rezultat ove promjene valute.

 

6. Bilo koji trezor za štednju ili džep u kunama (uključujući sve osobne i grupne trezore) bit će zatvoreni 12. prosinca 2022.

 

    • Osobni trezori i džepovi: Sva sredstva u kunama koja ostanu u vašem osobnom trezoru ili džepovima, bit će 12. prosinca 2022. automatski prebačena na vaš glavni kunski račun te pretvorena u eure kako je navedeno. Možete otvoriti nove trezore i džepove u eurima od 13. prosinca 2022.
    • Grupni trezori: Budući da će zatvaranje grupnih trezora rezultirati poništavanjem preostalog salda u kunama i prebacivanjem istog na glavni račun administratora trezora (osobe koja je otvorila trezor), preporučujemo da organizirate raspodjelu sredstava prije 12. prosinca 2022. – datuma zatvaranja trezora. Od tog će datuma samo administrator trezora imati pristup tom saldu. Možete otvoriti novi grupni trezor u eurima od 13. prosinca 2022.

 

7. Svi će povrati sredstava, izdani nakon 12. prosinca 2022., biti obrađeni u eurima (čak i ako je izvorna transakcija izvršena u kunama).

 

8. Bilo koji ograničeni ili stop nalozi u kunama koji su na čekanju neće se izvršiti nakon 12. prosinca 2022.

Moj PC  
0 1 hvala 2
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Jel se može dizati lova na bankomatima u Srbiji, i ako da, jel ima koja banka bez naknade?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ako je ova lista i dalje redovito updateana:

https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0

 

Onda u Srbiji moze 

Addiko Bank  (as of Jul 2019)

AIK Banka Jubanka (with MC as of May 2018)

Erste Bank (with MC as of May 2018)

Multicard ATM (as of Jul 2019)

 

Izbjegavati:
AVOID Raiffeisen (fee of 500RSD), Vojvodanska (fee of 500 RSD)

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 13:48 (Beno).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
stiffler13 kaže...
Jel se može dizati lova na bankomatima u Srbiji, i ako da, jel ima koja banka bez naknade?

Ovdje ima nekakva lista, samo ne znam koliko je aktualna:

https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0

 

Koliko vidim u Srbiji imaju Euronet i Erste. Mislim da na Euronet ide MC bez naknade, ali to možeš provjeriti i kod nas.

 

EDIT: pretekao me kolega 

 

 

 

Zadnje što sam "testirao":

Auro Domus - Revolut Visa - naknada 39,99kn

PBZ - Revolut Visa - naknada 36kn

HPB - Revolut Visa - bez naknade

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 14:03 (mzopg).
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kad dode euro jel ce i dalje bit tih glupih naknada? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
domac5 kaže...

Kad dode euro jel ce i dalje bit tih glupih naknada? 

 a zašto ne bi bilo pitaju bankari?

 

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Pa da, kakve veze ima uvođenje euro s mrežom bankomata pojedine banke?

Sad će neka banka izgraditi svoju mrežu bankomata, a neka druga neće uložiti ništa da bi negdje postavila svoje, logično je onda očekivati da će ova koja je uložila nešto u svoju mrežu naplaćivati naknade za druge korisnike.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Gokage kaže...

Neke kolege su ranije pitali kako će Revolut provesti promjenu službene valute u HR.

Izgleda, više-manje kako sam i očekivao, jedino iznenađenje je raniji datum - Revolut neće čekati 01. siječanj 2023., već će sve obaviti već 12. prosinca 2022. 

 

 

Pozdrav,

 

Primijetili smo da u aplikaciji Revolut imate račun u kunama.

Budući da će Hrvatska uskoro usvojiti euro kao službenu valutu, prestajemo koristiti kunu.

Naveli smo načine na koje bi ova promjena mogla utjecati na vas:

 

  1. 1. Prestat ćemo pružati usluge koje podržavaju kunu od 12. prosinca 2022. Kao rezultat toga, vaš će račun u kunama biti zatvoren, a sav će preostali saldo u kunama biti pretvoren u eure na spomenuti datum.

 

2. Vaš će saldo u kunama biti konvertiran po sljedećem fiksnom tečaju: 1 euro = 7,53450 kuna. 

 

3. Konverzija će se odviti automatski te će ista biti besplatna i neće promijeniti vaš jedinstveni broj računa.

 

4. Konverzija će se izvršiti primjenom pune stope za konverziju (uključujući sva decimalna mjesta). Preračunato stanje u eurima bit će zaokruženo na dvije decimale.

 

5. Sve redovne naknade koje se plaćaju za usluge, kao što su pretplate i usluge transakcija, počet će se naplaćivati u eurima od 12. prosinca 2022. Uvjeti vezani za način na koji se naknade izračunavaju i naplaćuju neće se izmjeniti, što znači da vam neće biti naplaćeni nikakvi dodatni troškovi kao rezultat ove promjene valute.

 

6. Bilo koji trezor za štednju ili džep u kunama (uključujući sve osobne i grupne trezore) bit će zatvoreni 12. prosinca 2022.

 

    • Osobni trezori i džepovi: Sva sredstva u kunama koja ostanu u vašem osobnom trezoru ili džepovima, bit će 12. prosinca 2022. automatski prebačena na vaš glavni kunski račun te pretvorena u eure kako je navedeno. Možete otvoriti nove trezore i džepove u eurima od 13. prosinca 2022.
    • Grupni trezori: Budući da će zatvaranje grupnih trezora rezultirati poništavanjem preostalog salda u kunama i prebacivanjem istog na glavni račun administratora trezora (osobe koja je otvorila trezor), preporučujemo da organizirate raspodjelu sredstava prije 12. prosinca 2022. – datuma zatvaranja trezora. Od tog će datuma samo administrator trezora imati pristup tom saldu. Možete otvoriti novi grupni trezor u eurima od 13. prosinca 2022.

 

7. Svi će povrati sredstava, izdani nakon 12. prosinca 2022., biti obrađeni u eurima (čak i ako je izvorna transakcija izvršena u kunama).

 

8. Bilo koji ograničeni ili stop nalozi u kunama koji su na čekanju neće se izvršiti nakon 12. prosinca 2022.

 

Evo da podijelim svoj pokušaj da saznam po kojem tecaju ce se raditi konverzija kad nakon 12.12. kupim nešto u kunama. Na kraju sam samo odustao.

 

EDIT: Evo i link, vidim da bug baš ne voli veće slike: https://freeimage.host/i/HH9tl2a

It is hard being a person!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 14:59 (bed-boy11).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...
Na kraju sam samo odustao.

 Ne kužim ovaj dio.  Inače sve djeluje jako jasno i korektno iz tvog dopisivanja sa Revolut podrškom.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ma mislim da me nije skužio na šta ja mislim. Poprilično sam siguran. On samo ponavlja da ću dobit eure po fiksnom tecaju, a nije uopće pitanje to nego dal ce bit i paymenti nakon 14.12. po fiksnom tecaju. Jer zakonski ne mora bit fiksni tecaj prije 01.01. ako se ne varam

It is hard being a person!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 15:45 (bed-boy11).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice