Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 688.179
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Čista info oko ove konverzije valuta na RLT vikendom, onda vas ispadne 99,5% isto kao u našim bankama. A s tim da naše banke još naplate neku proviziju kad se plaća u stranoj valuti pa opet RLT ispadne jeftiniji. A preko tjedna nema usporedbe, RLT je puno jeftiniji, pogovoto tko često koristi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
stiffler13 kaže...

Situacija i pitanje: trenutno imam tekući i devizni u PBZ-u, tekući koristim normalno za kupovine a devizni mi je uglavnom na 0. Kada nešto kupujem (Amazon, Ali, nešto preko PayPal ili inozemne trgovine) kupim eure na deviznom i u istom trenutku ih potrošim. Uvođenjem Eura, imati ćemo 60 dana da odlučimo hoćemo li zatvarati devizni, što vjerojatno hoću. Sad me zanima da li mogu to isto raditi preko Revoluta: znači s PBZ tekućeg prebaciti lovu na Revolut, te plaćati Paypalom, i u trgovinama usluge u inozemstvu? I da li ima naknada? Do sad me to košta 0 kuna

Žašto uopće radiš ručne konverzije sa kunskog na devizni, da bi onda kupovao online? Plaćaš svojom debitnom kunskom karticom i banka će automatski napraviti konverziju, a kod paypala samo odabereš da konverziju obavlja banka, a ne paypal jer oni imaju jako loš tečaj.

 

Revolut ti je još bolja opcija jer su tečajevi još povoljniji, samo pazi da nije vikend. Dalje možeš plaćati direktno Revolutom (isto imaš zaštitu, chargeback ako zatreba), a ako baš želiš dvostruku sigurnost onda ideš preko PayPala koji je povezan sa Revolut karticom.

 

Naknada nema, jedino što te čeka su konverzije iz jedne valute u drugu. Revolut vikendom to naplaćuje, a van vikenda ovisi o paketu koji imaš kod njih.

https://www.revolut.com/en-HR/our-pricing-plans

Na tekućem imam veću količinu love, te ne želim taj račun i karticu koristiti bilo gdje... Dok na deviznom je uglavnom stanje 0, naručim hard disk za 150 eura, prebacim lovu na devizni, platim i opet sam na 0. Čisto radi zaštite... Znači Revolut kartica može na PayPal?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
stiffler13 kaže...

Na tekućem imam veću količinu love, te ne želim taj račun i karticu koristiti bilo gdje... Dok na deviznom je uglavnom stanje 0, naručim hard disk za 150 eura, prebacim lovu na devizni, platim i opet sam na 0. Čisto radi zaštite... Znači Revolut kartica može na PayPal?

Opet ćeš je povezati sa Revolut računom. 

Revolut ti ima i virtualne jednokratne kartice koje su idealne kad se kupuje na mjestima gdje nisi 100% siguran u trgovca.

 

Ne znam kako je kod tvoje banke, ali većina naplaćuje vođenje računa kad ima prometa po računu, tako da meni bi recimo naplatili da radim te konverzije sa kunskog na devizni i nikad ga ne bi mogao držati na 0.

 

Revolut karticu možeš normalno dodati u PayPal, radi bez problema.

12 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Isprobao podizanje na još dva RBA bankomata i nula bodova, samo javi da transakciju nije moguće provesti. Na drugim bankomatima normalno podižem, kao i na tim RBA bankomatima sa RBA karticom. Znači namjerno su blokirali Revolut. 

Pošaljem im upit, da vidimo što će reći.

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel moraju biti 3 transakcije za Bonus ili se moze dobiti nakon jedne od 500 eura?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kolacic kaže...

Jel moraju biti 3 transakcije za Bonus ili se moze dobiti nakon jedne od 500 eura?

 Bas 3 transakcije preko 25 kn moraju bit..

Mozes recimo kupit 3 gluposti sa aliexpressa i onda odmah nakon 10 min zatrazit povrat novca jer ipak ne zelis taj item.. Imas na to pravo dok god seller ne posalje postom prema tebi stvar.. Tak sam ja odradio

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
domac5 kaže...
Kolacic kaže...

Jel moraju biti 3 transakcije za Bonus ili se moze dobiti nakon jedne od 500 eura?

 Bas 3 transakcije preko 25 kn moraju bit..

Mozes recimo kupit 3 gluposti sa aliexpressa i onda odmah nakon 10 min zatrazit povrat novca jer ipak ne zelis taj item.. Imas na to pravo dok god seller ne posalje postom prema tebi stvar.. Tak sam ja odradio

 Onda ce prek Sportspar tri transakcije imaju jeftine stvari uvijek. 

16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Umjesto Revolut Mastera kojeg sam imao do nedavno dobio sam Visu i na ZABA i RBA bankomatima se novci ne mogu podići a na PBZ-u je naknada 36 kuna. Sa Masterom sam svuda (i u HR i vani) dizao bez problema i bez naknade tako da sam u zadnje vrijeme za bankomate opet "prisiljen" koristiti karticu od tekućeg računa. Revolut je trenutno prilično u banani.

FOR THE HORDE
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Zoki kaže...

Umjesto Revolut Mastera kojeg sam imao do nedavno dobio sam Visu i na ZABA i RBA bankomatima se novci ne mogu podići a na PBZ-u je naknada 36 kuna. Sa Masterom sam svuda (i u HR i vani) dizao bez problema i bez naknade tako da sam u zadnje vrijeme za bankomate opet "prisiljen" koristiti karticu od tekućeg računa. Revolut je trenutno prilično u banani.

Ja sam mislio da je to do banke, da su promijenili jer sam ranije na RBA normalno podizao sa VISom, a sada više ne ide.

Ovo je zadnje stanje:

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/kako-koristiti-revolut-digitalni-pametni-mobilni/6523886.aspx

 

Imam Revolut MC i VISA kartice pa baš isprobam jednu i drugu.

5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav, vidim da se kriptovalute mogu kupiti preko Revoulta. Zanima me ima li netko iskustva dali je sigurno? Može li se u bilo kojem trenutku prodati, kupiti , isplatiti i kako ide sa plaćanjem poreza na moguće ostvarivanje dobiti prodajom kripta? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
vax kaže...

Pozdrav, vidim da se kriptovalute mogu kupiti preko Revoulta. Zanima me ima li netko iskustva dali je sigurno? Može li se u bilo kojem trenutku prodati, kupiti , isplatiti i kako ide sa plaćanjem poreza na moguće ostvarivanje dobiti prodajom kripta? 

 Možeš ali imaj na umu da kupuješ derivat ne pravu valutu. Također, revolut ti može u svakom trenutku ugasiti trgovanje određenom crypto valutom te ti jednostavno napravi isplatu na fiat po tecaju koji je u tom trenutku vrijedio.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
JackIsBack kaže...
vax kaže...

Pozdrav, vidim da se kriptovalute mogu kupiti preko Revoulta. Zanima me ima li netko iskustva dali je sigurno? Može li se u bilo kojem trenutku prodati, kupiti , isplatiti i kako ide sa plaćanjem poreza na moguće ostvarivanje dobiti prodajom kripta? 

 Možeš ali imaj na umu da kupuješ derivat ne pravu valutu. Također, revolut ti može u svakom trenutku ugasiti trgovanje određenom crypto valutom te ti jednostavno napravi isplatu na fiat po tecaju koji je u tom trenutku vrijedio.

 Sto znaci derivat

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Znaci da ti zapravo ne kupuješ crypto nego daješ nalog revolutu da kupi crypto. Vlasnik crypta je revolut a ti zauzvrat u revolut aplikaciji dobiješ crypto wallet gdje piše da si vlasnik određene crypto valute i u kojem iznosu.
Uglavnom, za vecinu crypto entuzijasta i nije bitno ali eto da se zna.
5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Znači npr Binance, Coinbase, Trustwallet i slični su puno bolje opcije?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ako želiš trgovati sa kriptom onda definitvno da

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Zavisi za što misliš koristiti crypto. Ako ti je na umu zarada od variranja cijene (u što spada 99.99% cryptaša), Revolut ti je puno jednostavnija opcija. Ako si "napredni" korisnik, okreni se nečem drugom (mada bi, u tom slučaju, i sam znao odgovor na postavljeno pitanje).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
vax kaže...

Pozdrav, vidim da se kriptovalute mogu kupiti preko Revoulta. Zanima me ima li netko iskustva dali je sigurno? Može li se u bilo kojem trenutku prodati, kupiti , isplatiti i kako ide sa plaćanjem poreza na moguće ostvarivanje dobiti prodajom kripta? 

Sve što su ti kolege napisale stoji.

 

Sigurnije je nego kod većine drugih kripto mjenjačnica. Međutim postoje bitne razlike. Na revolutu ti nisi pravi vlasnik te kripto valute, što znači da si jako limitiran jer nemaš wallet iz kojeg je možeš prebaciti u neki drugi wallet, nemaš pravu opciju trejdanja za neku drugu kriptovalutu, također nemaš mogućnost stejkanja ili nekog drugog načina "štednje/kamata". Ono što možeš je pretvoriti je u FIAT ili drugu kriptovalutu i poslati je nekome unutar revoluta. Također treba računati da je Revolut registrirana i regulirana banka, što je prednost nad mnogim kriptomjenjačnicama.

 

Možeš je bilo kada kupiti, prodati, isplatiti. Porez plaćaš na ostvarenu dobit i računa se onog trena kad si je pretvorio u FIAT novac unutar dvije godine od dana kupovine kripta, a prijava i plaćanje ide do kraja veljače za prethodnu godinu. Ukoliko je prošlo dvije godine ili više od dana kupovine onda si oslobođen plaćanja poreza.

Također se unutar iste godine zarada i gubitci "zbrajaju", pa ako si na jednoj "trgovini" zaradio, a na drugoj izgubio onda se porez obračunava na razliku (dobit - gubitak). Imaš nekoliko postova ranije preciznu raspravu na tu temu pa da ne ponavljam ponovno sve.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 15:42 (mzopg).
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ne znam je li tko potegnuo ovo pitanje na ovih 48 stanica (nisam pronasao) - Ima li informacija sto ce se dogoditi sa kunama na Revolut racunima kad predjemo na Euro? Sa scheduled kunskim uplatama u Vault? Konverzija po Revolut tecaju? Kopao sam po njihovom FAQ, ali nisam pronasao odgovor.

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dogodit će se isto što i u bilo kojoj banci u HR.
Na Novu Godinu će sve kune koje imaš na Revolut računu biti automatski konvertirane u euro po fiksnom tečaju.

Bilo što drugo bi bilo nezakonito.

Čak i ako bi odlučili ignorirati "Zakon o uvođenju eura kao službene valute u Republici Hrvatskoj" (a neće), tu bi se onda radilo i o kršenju čitavog niza EU direktiva koje reguliraju uvođenje eura u zemlju članicu (uvođenje eura nije neki bezvezni, sitni hrvatski projekt 😁), što bi imalo za posljedicu kako financijske kazne tako i oduzimanje licence za pružanje usluga na čitavom EEA području.
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Imam pitanje, sorry ako je već odgovoreno...jel je moguće na (npr. PBZ ) bankomatu koji ima beskontaktni čitač podići novac sa revoluta sa mobitelom, dakle bez fizičke kartice? Povezano mi je i na (Google) wallet ako je to bitno..
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Isplatio sam ti bio kune s RLT na Zabu i naplaćena mi je u Zabi naknada od 7,5kn, RLT ništa. Čitam sada uvjete, kaže za inozemne priljeve u EUR Zaba ne naplaćuje nikakvu naknadu pa sam si mislio poslatieure sa RLT na Zabu, ali vidim da se to na RLT ne može odraditi? Kada odaberem slanje na svoj račun i odaberem eure, opet ostaje za slanje kuna ali mi uzima od eura. Za pretpostaviti je onda da je trenutno nemoguće poslati EUR u tom kontekstu?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hacker002 kaže...

Isplatio sam ti bio kune s RLT na Zabu i naplaćena mi je u Zabi naknada od 7,5kn, RLT ništa. Čitam sada uvjete, kaže za inozemne priljeve u EUR Zaba ne naplaćuje nikakvu naknadu pa sam si mislio poslatieure sa RLT na Zabu, ali vidim da se to na RLT ne može odraditi? Kada odaberem slanje na svoj račun i odaberem eure, opet ostaje za slanje kuna ali mi uzima od eura. Za pretpostaviti je onda da je trenutno nemoguće poslati EUR u tom kontekstu?

 Preciznije bi bilo reći da se priljev EUR iz bilo koje banke unutar SEPA područja (a Revolut to definitivno je) na račun u HR tretira na isti način kao da se radi o nacionalnom (a ne međunarodnom) transferu - dakle bez naknade.

Šija, vrat ... nevažno. 

 

Trebalo bi ti raditi. Provjeri još jednom.

Upravo sam si poslao 2 EUR sa Revoluta na kunski tekući račun u Zabi. Sve uredno prošlo  (s Revolut strane barem, uplata neće biti vidljiva na tekućem do sutra).

 

 

Iako mislim da ti to nije najbolja šema - trebao bi sve staviti na papir i razmisliti što se više isplati.

 

Slati kune i platiti naknadu za transfer kuna?

Slati EUR i platiti cijenu nepovoljnog tečaja? 

U svakom slučaju, nepovoljnijeg od tečaja koji koristi Revo.

EUR ne mogu "sjesti" na kunski račun, što znači da će Zaba automatski pretvoriti te EUR u kune po svom tečaju (po trenutnom kupovnom tečaju to je 7,46kn za svaki EUR).

Daleko je to od 7,53 .

 

Vjerojatno bi bilo bolje otvoriti devizni račun pa na njega slati EUR, koje onda možeš pretvarati u kune kada tebi odgovara i po tečaju koji tebi odgovara.

 

Ili čekati do Nove Godine, kada više tečaji i naknade za tansfer neće igrati ulogu, jer više neće biti kuna. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 18:41 (Gokage).
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Znači kada dođe Euro, račune preko IBAN-a će biti moguće platiti bez naknada od strane "naših" banaka? Pošto će biti ista valuta, svi u SEPA sustavu, neće biti više potrebe za naknadama od strane domaćih banaka? Revolut nema ni sada naknada za takve prijenose. Osim kada se prekorače određeni limiti.
najdix
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pa već sada to radi za eure.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Rade, ali te domaće banke opelješe na tečaju EUR→HRK.
najdix
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Elles D. kaže...

Pa već sada to radi za eure.

 Radi za prebacivanje EUR sa, recimo, Revoluta na račun u HR (kao jedna fizička osoba drugoj fizičkoj osobi).

 

 

Ali kolegu zanima plaćanje računa (voda, struja i sl.). Drugi par cipela. S obzirom da račune još uvijek primamo denominirane u kunama.

 

Nakone Nove Godine, kad počnemo primati račune u EUR onda više ne bi trebalo biti nikakve razlike gdje si ga platio.

 

Recimo, duguješ HEPu 50€ za struju. HEP ima transakcijski račun u PBZ (ako se ne varam  ... nevažno, samo za primjer).

PBZ ne smije diskriminirati (recimo naplaćivati dodatne naknade za uplate sa "stranih" računa) tj. mora na isti način tretirati platni nalog bez obzira da li je plaćen preko Zabe, Revoluta ili neke treće banke, recimo iz Austrije.

Za kune ta obveza ne postoji.

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ekipa, prije 2-3 dana sam pitao za dizanje na bankomatu(nfc, beskontaktno) bez fizičke kartice. Probao sam danas na PBZ-ovom ali nula bodova. Jel je to možda do bankomata ili to ne prolazi. Nitko mi nije odgovorio pa da vidim da probam na nekom drugom bankomatu ili to uopće nije moguće
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
MENIT kaže...
Ekipa, prije 2-3 dana sam pitao za dizanje na bankomatu(nfc, beskontaktno) bez fizičke kartice. Probao sam danas na PBZ-ovom ali nula bodova. Jel je to možda do bankomata ili to ne prolazi. Nitko mi nije odgovorio pa da vidim da probam na nekom drugom bankomatu ili to uopće nije moguće

 PBZ nema upaljenu funkcionalnost beskontaktno na bankomatima. Probaj ZABAu i mislim da ti RBA ima aktiviran NFC na bankomatima. 

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
To kralju, thx!
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
WackyZG kaže...
MENIT kaže...
Ekipa, prije 2-3 dana sam pitao za dizanje na bankomatu(nfc, beskontaktno) bez fizičke kartice. Probao sam danas na PBZ-ovom ali nula bodova. Jel je to možda do bankomata ili to ne prolazi. Nitko mi nije odgovorio pa da vidim da probam na nekom drugom bankomatu ili to uopće nije moguće

 PBZ nema upaljenu funkcionalnost beskontaktno na bankomatima. Probaj ZABAu i mislim da ti RBA ima aktiviran NFC na bankomatima. 

Kod Zabe bi trebalo raditi bez problema, kod RBA će raditi prijava, ali ne isplaćuju novce sa Revoluta, barem je meni tako bilo u više navrata. Neka kolega slobodno provjeri pa javi rezultat.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice