Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 684.999
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Trenutno su Standard kartice opet Mastercard, ali do kada to nitko ne zna.

It is hard being a person!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 18:15 (bed-boy11).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kod koristenja Revoluta moze se kupovati kriptovalute i prodavati. Ako kod prodaje budes u plusu, tj zaradi se. dal treba kaj s poreznom rjesavat. S obzirom da na dionice treba, kak funkcionira porez s Revolutom i kriptovalutama?
Dal je bitna velicina cifre ili?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pokušavam sad napraviti acc i vidim traže da fotkam osobnu ili passaporte, koliko je to sigurno? Malo me frnja, zamisli da se negdje u indiji pojavi autohtonni zagorec

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

svi smo to prosli.

 

12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Onda nebu valda samo mene hakirali

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Morat ćeš im poslat i sliku sebe..

A kasnije poslikat još papira, ako bude trebalo..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Registracijom na Revolut otvarate bankovni račun. Niti u našim bankama se ne može otvoriti račun bez osobne. 

It is hard being a person!
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Je li zna netko zasto revolut konstantno trazi validaciju za topup. Prije mi je trazilo prvi put kad sam poceo koristiti i to je to, a sada za svaku nadoplatu trazi withkey od PBZa, bez obzira radilo se o 90 ili 300 kn. 

Vidim da je jos ljudi imalo takav problem, ali nigdi ne mogu pronaci rjesenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Coder256 kaže...

Je li zna netko zasto revolut konstantno trazi validaciju za topup. Prije mi je trazilo prvi put kad sam poceo koristiti i to je to, a sada za svaku nadoplatu trazi withkey od PBZa, bez obzira radilo se o 90 ili 300 kn. 

Vidim da je jos ljudi imalo takav problem, ali nigdi ne mogu pronaci rjesenje.

 Nešto je negdje vjerojatno trigeriralo neki alarm.

Il ti nije prošlo nekoliko uplata za redom, ili si puno puta stavljao malen topup.. ili .. tko zna što oni prate.

Pa sad možda temeljitije prate račun. Pretpostavljam da takvi podaci ne postoje online, tako da ćeš jako teško saznati.

 

Ja bi na tvom mjestu pisao i Revolutu i banci, možda nešto saznaš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bila je obavijest na revolutu neki dan u vezi toga
I mene sad traži autentifikaciju svaki put a do sada je išlo automatski.
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
darkborg kaže...
Bila je obavijest na revolutu neki dan u vezi toga
I mene sad traži autentifikaciju svaki put a do sada je išlo automatski.

 meni tekući u erste (visa kartica) i dalje bez dodatne autentifikacije ide, automatizmom...nadam se da ce tako i ostati 😬

3 godine
protjeran
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozvao sam curu na Revolut, dobio sam 55 kn kada je ona prvi put nešto platila. Ali ona nije dobila ništa, još je morala platiti karticu 40kn, šta i ona nije trebala dobiti 55kn bonusa na račun?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
user2206 kaže...

Pozvao sam curu na Revolut, dobio sam 55 kn kada je ona prvi put nešto platila. Ali ona nije dobila ništa, još je morala platiti karticu 40kn, šta i ona nije trebala dobiti 55kn bonusa na račun?

 Prije su bili i novci za oboje i free kartica. Sada su samo novci za pozivatelja

It is hard being a person!
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo da ne bude iznenađenja, "fees update"

 

Uglavnom tl;dr je da polako nama besplatnim korisnicima daju odjeb 😁


Tko koristi trading će od 1.3. imati samo jedan commission free trade mjesečno (do sada tri)

Od 23.4. : Bankomati - uz dosadašnji mjesečni limit od 1700 kn bez provizije, uvode i limit od max pet podizanja bez provizije, koje god se dosegne prvo.
Kad se pređe taj limit, ide kao i do sada 2% provizije s tim da uvode minimalni fee od 10kn.

Isto tako uvode fees za svako slanje izvan eu/eaa, i spomenuli su mogući rast cijene dostave kartice.

 

Evo dolje cijela obavijest koga zanima.

 

Revolut
We’ve made some changes to our fees

 


We've been working hard to improve your Revolut experience and have made some updates to our features. As a result, we’ve also made some changes to our Terms & Conditions that we’d like to share with you. Trading changes will take effect on March 1, 2021, while ATM and International Money Transfer changes will take effect on April 23, 2021.

 

Trading
We are restructuring trading allowances and pricing as follows:

Standard users will receive one commission free trade per month (previously 3).
Plus users will continue to receive three commission free trades per month.
Premium users will receive five commission free trades per month (previously 8).
Metal users will continue to receive unlimited commission free trading.
Lastly, the custody fee will change from one basis point (0.01%) of asset value per annum to twelve basis points (0.12%) of asset value per annum. Applicable SEC and FINRA fees on US Stock trading may apply.

Read our Trading Terms


ATM Withdrawals


If you're on a Standard plan

As a reminder, there is currently a HRK1700 limit on free monthly ATM withdrawals on our Standard plan. After this, you begin paying a 2% fee. We are changing this, by adding a limit on the total number of ATM withdrawals as well, and by setting a minimum fee once your free allowance runs out.

Going forward:

Your HRK1700 free monthly limit will remain the same, and once you hit it you will still begin paying a fee.
We are also introducing a limit of five ATM withdrawals as well. Once you hit this, you will also begin paying a fee.
Both of these limits apply independently. You will start paying a fee as soon as you hit one, even if you don’t hit the other.
The fee is still 2%, but we are adding a minimum fee of HRK10. This means you will pay the greater of HRK10 or 2% of the withdrawal.


If you're on a Plus, Premium or Metal Plan

Our free ATM withdrawal limits for Plus, Premium and Metal customers will remain the same, and we are not limiting the number of withdrawals you can make fee-free on these plans. Fees on ATM withdrawals above these limits will stay the same, at 2%, but we are also introducing a minimum fee of HRK10 per withdrawal.

 

International Money Transfers


Our most popular payment types, used by over 90% of our customers, will remain fee-free. These include:

Free local bank transfers in your home currency
Free local and international transfers in Euros to any country within SEPA (which includes EU/EEA countries, the UK, Switzerland)
Free transfers to other Revolut customers (peer-to-peer) in any country in the world
The following fee changes will only affect customers sending money outside the SEPA area (which includes EU/EEA countries, and the UK, Switzerland), or if you are making a cross-border transfer in a currency other than Euros.

 

Currently, Revolut offers two types of international transfer: “cross-border” transfers and “SWIFT” payments. They each have two separate allowances:

Standard and Plus customers get one free cross border transfer per month, then pay HRK4 per transfer. SWIFT transfers cost either HRK25 or HRK40, depending on currency.
Premium and Metal customers do not pay fees for cross-border transfers and get one free SWIFT transfer per month, and then pay HRK25 or HRK40, depending on currency.
What's changing

We are combining “cross-border” and “SWIFT” into one simple and transparent category we call “international payments”.

International transfer fees will range between HRK2 and HRK40, depending on how much you transfer and where. Our Premium and Metal customers will still benefit from an allowance of payments for free, while EUR transfers within SEPA countries (including the UK) will remain free for all customers.

Standard and Plus. No fee-free allowance. These plans are best suited for those who only occasionally send international transfers.
Premium. One fee-free international payment per month. Best for people who make international transfers on a monthly basis.
Metal. Three fee-free international payments per month. Best for those who frequently send international transfers.
You can see more details about our new pricing with examples here.

Delivery Charge for Revolut Cards
Up until now, our terms have confirmed that customers on the Standard plan would be charged 4.99 GBP or currency equivalent for standard delivery of a Revolut card and EUR 19.99 or currency equivalent for express delivery. The delivery charge could be more depending on where you asked us to send your card.

From April 23rd, we will show you what fee applies for standard or express delivery before you order your card in the Revolut app. As always, the delivery charge may vary depending on where you are sending the card.

If you’d like to close your account because of these changes, you can do so without charge, but we’ll be sad to see you go.

If you have any questions, you can read our FAQ here.

Thanks,

Team Revolut

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ima li onda smisla otvarati standard racun ili ne?
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pa sve zavisi od toga za što planiraš koristiti revolut. Meni je i dalje super jer mi uglavnom služi za online plaćanja ili za plaćanje mobitelom(Google pay) ako mi slučajno novčanik nije pri ruci i u rijetkim slučajevima dizanje na bankomatima kad u blizini nema bankomata moje banke. Nikad nisam došao niti blizu ovom limitu od 1700kn a mislim da nisam nikada ni više od pet puta dizao u jednom mjesecu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
E to je lijepo znati, otvorit cu si sigurno onda, treba mi za online plaćanja uglavnom. Jos samo informacija je li mi fizicka kartica prijeko potrebna ili je aplikacija dovoljna?
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
U aplikaciji napraviš virtualnu karticu i normalno online sve plaćaš s njom. A možeš ju i povezati na Google pay pa plaćati mobitelom u trgovini ako ti mobitel ima nfc.
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
jedino ako zelis na atm dizat keš, a za pos placanja uvijek mozes spojiti virtualnu sa gpay ili applepay
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo revolut daje 100kn za dovođenje novih članova. Koliko vidim dovedeni član ne dobiva nikakav bonus ali ja nudim pola svog bonusa(50kn) ako se netko želi registrirati preko mene 

 

Evo cijela obavijest:

 

Earn HRK100 for every friend you invite 💰
A special offer just for you!

Once upon a time, getting access to cryptocurrency was complicated, slow and expensive. When Revolut entered the scene, we made the entire process fast, affordable and transparent.

If you know someone looking for a safe and secure way to buy crypto, invite them to join Revolut, and we’ll give you HRK100 for each person you successfully invite.

 

How do I invite friends?
1. Tap on the button below

2. Select a friend or family member

3. Send the invite

 

What do my friends need to do?
1. Sign up to a Revolut using your link

2. Add money to their account

3. Order their physical Revolut card

4. Make 3 purchases with their Revolut card (can be using a virtual card while they wait for their physical one)

 

 

You can refer up to 25 friends, and they cannot be existing Revolut customers. You’ll be credited HRK100 for every eligible friend you invite.

This promotion will run until 15-March-2021,11:59PM-GMT. See terms on our blog.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Hej, meni nude samo 60, ti si bolji  Dosta ga koristiš? Ja skoro ništa, malo dionice. Uopće ne plaćam s njime.

 

 

Btw, pohvala za podjelu 50/50!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Pa realno i  ne baš tako puno. Evo sad sam brzinu pogledao, isto sam malo švrljao po dionicama sad kad je bilo ovo ludilo, malo kripto. Par sitnih online plaćanja, nekih 200kn i dva dizanja na bankomatu u zadnja 2-3 mjeseca.

Da budem iskren, bio sam siguran da je ovaj dio "special offer, just for you" samo preseravanje koje su poslali svima 

 

Ne znam, možda je do "staža"? Ali nemam pojma kad sam se registrirao , možda 9 mjesec 2019. 

 

15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni
Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja sam aktivirao depozitni account, unio oib i podatke koje me tražilo, ali nije mi jasno što sam s time točno dobio...
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Revolut je dobar za konverzije, ja sad putujem za DE gdje ću i raditi. Sa svog glavnog računa u erste banci, gdje mi je sve u kunama naravno i sa moje kartice ću do par mjeseci plaćat po njemačkoj

Meni se naveliko isplati sve kupovati preko revoluta u njemačkoj? Plaćati režije i za stan? U DE i na bankomatima mogu dizat svu tu lovu? U mom slučaju se isplati plaćati premium uslugu?

Hvala...

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 0:30 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav, jel moguce placanje na rate s ovom virtualnom/besplatnom revolut karticom? U nasim trgovinama mislim, naravno..
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne, s nijednom revolut karticom. Uostalom, svaka trgovina ima na stranici način plaćanja di možeš provjeriti koje kartice prolaze na rate, a to su u većini slučajeva pbz i zaba mastercard i diners
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 11:23 (foofajter).
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dan1234567890 kaže...
Ja sam aktivirao depozitni account, unio oib i podatke koje me tražilo, ali nije mi jasno što sam s time točno dobio...

 Za sada ništa posebno. Depoziti su osigurani do 100 000 eura od strane Litvanske središnje banke (dakle ako Revolut propadne trebao bi dobiti novac nazad).

Vjerojatno će uskoro početi nuditi kredite i štednje. 

It is hard being a person!
9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ekipa pozdrav!

 

Pročitao sam 3 teme ovdje o revolutu, dosta toga sam našao što me zanima, a nešto ipak nisam, odnosno čitam oprečna mišljenja, pa ako netko iz prve ruke može reći;

 

 

1) s kojeg KUNSKOG TEKUĆEG računa banke u hrvatskoj se može prebaciti novac na KUNSKI revolut IBAN, a da banka u hrvatskoj ne uzima naknadu? (Ako je to KEKS pay, GEORGE od Erste banke, ili nešto drugo, koji je postupak?

2) ako netko plaća mjesečne račune (komunalije, telekom, i ostalo) preko revoluta, kako točno i ima li naknade? Da li idete na Send  - pa Bank accounts, pa upišete podatke? ili kak?

Logikom napisanom dolje za PBZ, ispada da banka tome poduzeću čiji račun plaćate, uzme tih 7,5 kn?

 

 

 

Ostale osnove sam savladao. A recimo i ovo kao informaciju za druge (provjereno);

Ako idete Top up Revolut račun sa Visa Prem. g. karticom PBZ-a, Visa naplaćuje 2,5 posto "naknadu za uplate u korist drugih platnih instrumenata")

Također, ako sa kunskog revolut računa transferirate novac na kunski tekući račun u PBZ (send - Bank transfer), PBZ uzima naknadu od 7,5 HRK za "obradu priljeva iz inozemstva"

Ne znam kako je to ako se radi sa eurima, a ne sa kunama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
ZdravacVZ kaže...

Ekipa pozdrav!

 

Pročitao sam 3 teme ovdje o revolutu, dosta toga sam našao što me zanima, a nešto ipak nisam, odnosno čitam oprečna mišljenja, pa ako netko iz prve ruke može reći;

 

 

1) s kojeg KUNSKOG TEKUĆEG računa banke u hrvatskoj se može prebaciti novac na KUNSKI revolut IBAN, a da banka u hrvatskoj ne uzima naknadu? (Ako je to KEKS pay, GEORGE od Erste banke, ili nešto drugo, koji je postupak?

2) ako netko plaća mjesečne račune (komunalije, telekom, i ostalo) preko revoluta, kako točno i ima li naknade? Da li idete na Send  - pa Bank accounts, pa upišete podatke? ili kak?

Logikom napisanom dolje za PBZ, ispada da banka tome poduzeću čiji račun plaćate, uzme tih 7,5 kn?

 

 

 

Ostale osnove sam savladao. A recimo i ovo kao informaciju za druge (provjereno);

Ako idete Top up Revolut račun sa Visa Prem. g. karticom PBZ-a, Visa naplaćuje 2,5 posto "naknadu za uplate u korist drugih platnih instrumenata")

Također, ako sa kunskog revolut računa transferirate novac na kunski tekući račun u PBZ (send - Bank transfer), PBZ uzima naknadu od 7,5 HRK za "obradu priljeva iz inozemstva"

Ne znam kako je to ako se radi sa eurima, a ne sa kunama.

 Ovo prvo pitanje koliko znam nijedna banka ne uzima naknadu sa prebacivanje novca sa tekuceg na revolut.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice