Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 689.198
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

"Igrajući" se ovih dana po aplikaciji stisnuo sam onu opciju "nova virtualna kartica" i vidio nudi mi besplatno "Disposable virtual card" (kartica koja promijeni broj nakon svake transakcije). Iz znatiželje pritisnem i stvarno dobijem besplatnu rozu virtualnu disposable karticu. Sad sam čitao malo po internetu i izgleda da su to uključili u standardni paket ili je to možda nešto privremeno za korona-krizu. Bilo kako bilo, eto, kome treba, nije loše znati.

 

I da se nadovežem na raspravu od gore MC ili Visa. Ja sam tako ljubomoran na one koji imaju MC jer bih baš volio da sam proširio lepezu mogućnosti jer sam naišao na dosta mjesta na kojima prihvaćaju MC, a Visu ne pa bi baš bilo zgodno da imam MC fizičku, a virtualnu Visa.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Potpisujem.
Imam PBZ Visu i baš bi mi dobro došla MC da sam pokriven. Al eto dopala me Visa
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Koliko treba top-up-ati da bi se omogućilo stvaranje veze na plaćanje? Nekakvih 400kn sam do sad stavio i dalje ju ne mogu napraviti, uvijek napiše da trebam još novca staviti da bi mi se ta funkcija omogućila.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Imaju neki algoritam za takve stvari i javno nije poznato koji su uvjeti niti će ti ih korisnička podrška reći.
Nije stvar samo u top up već mislim da moraš i trošiti.
Mislim da se meni otključalo nakon cca. mjesec dana od otvaranja
It is hard being a person!
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ja moram pohvaliti korisničku službu Revoluta, kupio sam neku glupost za cca 400kn i naravno kasnije otkrio da je cijela stranica scam. Prijavio sam moju grešku i u roku od par sati su mi se javili, (javio se robot odmah, ali dok sam dobio agenta) malo slanja podataka, pričanja i kroz 2 dana sam imao novac nazad.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
gamer001 kaže...

"Igrajući" se ovih dana po aplikaciji stisnuo sam onu opciju "nova virtualna kartica" i vidio nudi mi besplatno "Disposable virtual card" (kartica koja promijeni broj nakon svake transakcije). Iz znatiželje pritisnem i stvarno dobijem besplatnu rozu virtualnu disposable karticu. Sad sam čitao malo po internetu i izgleda da su to uključili u standardni paket ili je to možda nešto privremeno za korona-krizu. Bilo kako bilo, eto, kome treba, nije loše znati.

 

I da se nadovežem na raspravu od gore MC ili Visa. Ja sam tako ljubomoran na one koji imaju MC jer bih baš volio da sam proširio lepezu mogućnosti jer sam naišao na dosta mjesta na kojima prihvaćaju MC, a Visu ne pa bi baš bilo zgodno da imam MC fizičku, a virtualnu Visa.

 

Čitam tvoj komentar i čudim se otkuda ti da se virtualna kartica naplaćuje, i pogledam pricing na njihovoj stranici, i stavrno je sad u premium paketu. Prije je bila uključena u Standard paket i to mi je bio jedan od razloga odabira Revoluta, pošto nju sad koristim za online kupnje.

 

I virtualna je MC, a za novu virtualnu mi nudi VISU, što mi se čini dosta zgodno.

 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
On je pričao o jednokratnoj virtualnoj, to nije bilo uključeno u standardni paket, ali sad je, baš sam neki dan isprobao.

Izgleda da mi koji smo se zadnje u rujnu registrirali smo dobro prošli, i fizička i virtualna su mi master, a ova jednokratna je visa. A već dugo uopće nije bio promo da pozoveš korisnika i da nakon prve kupnje dobijete svaki 50 kn.
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Aha,OK, previdio  sam "disposable"

13 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

I samo provjera prije nego potrošim 43kn za dodatnu VISA virtualnu karticu, ta prolazi za popust npr. na ekupi ako kažu sve VISA kartice?

https://www.ekupi.hr/hr/Ostani-doma-kupuj-sigurno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Zašto bi potrošio 43kn za virtualnu karticu?

 

I prolazi na ekupi, možeš to uvijek testirati tako da dodaš u košaricu šta trebaš, odeš na korak naplate s nekim bezveze podatcima i upišeš broj kartice, ako ne prolazi odmah će ti odbiti. Napravi to u privatnom modu za test uvijek i znaš na čemu si.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Zato jer imam standard paket, i prva virtulna koju sam aktivirao unutar tog paketa je MC. Sad bi uzeo dodatnu virtualnu VISU upravo iz razloga što vidim da sad ekupi ima dosta akcija na VISU, a za dodatnu virtualni VISU Revolut me traži 43kn.

11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Aktiviraj si disposable virtualnu.
Sad je free i mozes je vec uz jednu postojeću virtualnu uzeti.
Bit će ti Visa, jedino sto ce ti se promijeniti broj kartice cim platis nesto, ali to ionako ne smeta za web shop.
It is hard being a person!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav ljudi,

moze pomoc oko prebacivanja novca sa paypala balanca na revolut.

Bas mi je danas stigla VISA revolut fizicka kartica, aktivirao sam je tako da sam u ducanu kupio nesto za sitni iznos. Sve Ok proslo...

Posto imam neki iznos na paypal balancu, htio bih sam to prebaciti na revolut ali na nacin da ostane u dolarima.
Logirao sam se u PP i dodao novu karticu. Unio sam podatke od fizicke kartice revoluta i onda sam s PP balanca withdrawao 10 dolara na R. Za 10 dollara mi je sjelo 64,64 kn. Tj 66,64(2kn je PP uzeo fee)

Mislio sam da ce mi dolare s PP balanca prebaciti na R u dollarima, ali nije, prebaceno mi je u kune i to po dosta slabijem tecaju.
Gdje sam pogrjesio? Da li sam trebao prvo papypalu javiti da zelim da mi glavna valuta na paypalu bude u dollarima ili?

Mozda da preformuliram pitanje...Nadao sam se da cu prebacivanjem 10 dollara sa PP dobiti 10 dollara na R, no medjutim sjelo mi ju kunama i to po nesto losijem tecaju.
Evo slika:
https://ibb.co/3BdtkLD


hvala na odgovorima.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
vapingguy kaže...
Da li sam trebao prvo papypalu javiti da zelim da mi glavna valuta na paypalu bude u dollarima ili?

Trebaš im javiti da ti je točno ta kartica u dolarima.

Sam račun nije vizan za valutu.

Imam i ja revolut pozivnice s novcima i besplatnom dostavom, pa slobodno se javite. | Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Prije par dana mi dosla revolut kartica, i danas sam isao u ducan racun 96kn, na revolutu 500kn, kad ubacim karticu u pos trazi sifru, a ne pin, poslije toga isprobano beskontaktno i provlacenje kartice nista, pos uopce ne reagira. Trgovkinja uopce nije upoznata sa tim da pos trazi sifru. Ja sam ukucao pin, ali pos javlja da je kriva sifra.

Da li je jos tko imao takvu situaciju, online transakcije prolaze, u app sve mogucnosti placanja su omogucene ali ne ide nikako.
so we agree? i wont tell anyone if you dont.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 18:46 (qwxy).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
thanks!
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
qwxy kaže...
Prije par dana mi dosla revolut kartica, i danas sam isao u ducan racun 96kn, na revolutu 500kn, kad ubacim karticu u pos trazi sifru, a ne pin, poslije toga isprobano beskontaktno i provlacenje kartice nista, pos uopce ne reagira. Trgovkinja uopce nije upoznata sa tim da pos trazi sifru. Ja sam ukucao pin, ali pos javlja da je kriva sifra.

Da li je jos tko imao takvu situaciju, online transakcije prolaze, u app sve mogucnosti placanja su omogucene ali ne ide nikako.

 Kad si išao platiti jesi pogledao na mobitel, možda te kroz app tražio autorizaciju?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne, na mob nista, niti notifikacija, niti ista u app
so we agree? i wont tell anyone if you dont.
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
qwxy kaže...
Prije par dana mi dosla revolut kartica, i danas sam isao u ducan racun 96kn, na revolutu 500kn, kad ubacim karticu u pos trazi sifru, a ne pin, poslije toga isprobano beskontaktno i provlacenje kartice nista, pos uopce ne reagira. Trgovkinja uopce nije upoznata sa tim da pos trazi sifru. Ja sam ukucao pin, ali pos javlja da je kriva sifra.

Da li je jos tko imao takvu situaciju, online transakcije prolaze, u app sve mogucnosti placanja su omogucene ali ne ide nikako.

 Prva transakcija na svakoj kartici mora biti autorizirana PIN-om. Ja sa svakom novom karticom odem na bankomat i tražim npr. stanje računa ili dignem 100 kn. Nakon toga se odobravaju transakcije bez PIN-a i beskontaktna plaćanja.

 

Sa Revolutom je bila ista stvar. Što se tiče beskontaktnih plaćanja mobitelom (čisto za info, znam da nisi pitao), na mobu mora biti postavljena neka metoda sigurnog otključavanja i prije transakcije ekran mora biti upaljen i otključan.

12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Trudim se da počnem koristiti Revolut, ali izgleda ništa.

 

Prvo sam se pokušao registrirati, slika osobne i portet.

"Identifikacija dokumenta nije uspjela"

 

Zatim sam poslikao kao da je skenirano, savršena slika, oštro, od ruba do ruba.

Ista stvar, Nije uspjelo.

 

Reko, ajde bar idem uplatiti tih 70 kn.

Uplata ne prolazi..

Kaj je sad?

 

Otvori mi se stranica od moje banke (RBA) i piše od tog i tog datuma za odobrenje uplate moram imati token ili aplikaciju. Ništa od toga nemam.

Zašto prolaze uplate na PayPalu, Amazonu... a ovo ne radi? Ne znam.

 

Ništa, izgleda da sam ostao bez Revoluta... 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
CyberDemonVZ kaže...

Trudim se da počnem koristiti Revolut, ali izgleda ništa.

 

Prvo sam se pokušao registrirati, slika osobne i portet.

"Identifikacija dokumenta nije uspjela"

 

Zatim sam poslikao kao da je skenirano, savršena slika, oštro, od ruba do ruba.

Ista stvar, Nije uspjelo.

 

Reko, ajde bar idem uplatiti tih 70 kn.

Uplata ne prolazi..

Kaj je sad?

 

Otvori mi se stranica od moje banke (RBA) i piše od tog i tog datuma za odobrenje uplate moram imati token ili aplikaciju. Ništa od toga nemam.

Zašto prolaze uplate na PayPalu, Amazonu... a ovo ne radi? Ne znam.

 

Ništa, izgleda da sam ostao bez Revoluta... 

 Ako se ne varam uplata mora bit 90kn prvi put.

To za dokumente ne znam, javi im se na chat pa vidit šta će reć, meni uredno prošlo slikao sam sa mobitelom.

 

A što se tiče ovoga za token, mislim da je to standardno za svaku banku... barem meni u ZABA moram imati token za uplaćivanje novaca sa računa na račun (Revolut).

Druga je stvar Paypal, on sam uzima novac sa žiro računa (ili tekućeg) odnosno sa kartice (VISA i sl)...

13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
CyberDemonVZ kaže...

 

Otvori mi se stranica od moje banke (RBA) i piše od tog i tog datuma za odobrenje uplate moram imati token ili aplikaciju. Ništa od toga nemam.

Zašto prolaze uplate na PayPalu, Amazonu... a ovo ne radi? Ne znam.

 

Ništa, izgleda da sam ostao bez Revoluta... 

 O sličnoj temi sam ti odgovaro u Amazon temi (CVV kod), 3D secure provjera ovisi o tome traži li je online trgovina ili ne, a Revolut je traži za svaku uplatu, za razliku od paypala ili amazona gdje si trebao samo upisati broj kartice. Tako da ćeš ili morati u banci zatražiti tu uslugu ili prebacivati npr sepa transferom. Ili prepaid kartica.

12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

A ne radi mi ni autetifikacija... :/

Ah, ne treba mi. Ako bude trebalo, onda ću se potruditi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel netko radio internacionalna placanja mozda revolutom?

 

Imam 500 eura na revolutu i trebao bih to prebaciti na račun slovenske banke.

 

Kako najjefitnije i najjednostavnije to odraditi, moze i na pm.


hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
GrimReaperKC kaže...

Jel netko radio internacionalna placanja mozda revolutom?

 

Imam 500 eura na revolutu i trebao bih to prebaciti na račun slovenske banke.

 

Kako najjefitnije i najjednostavnije to odraditi, moze i na pm.


hvala

 ja sam plaćao u italiju i sam sebi na kunski račun - procedura je ista - ideš na Payements/bank transfer. Tu prije toga unesi onoga kome plćas (add bank account) i kad ga jednom imas unesenog, odaberes primatelja i iznos i to je to...

12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dan1234567890 kaže...
GrimReaperKC kaže...

Jel netko radio internacionalna placanja mozda revolutom?

 

Imam 500 eura na revolutu i trebao bih to prebaciti na račun slovenske banke.

 

Kako najjefitnije i najjednostavnije to odraditi, moze i na pm.


hvala

 ja sam plaćao u italiju i sam sebi na kunski račun - procedura je ista - ideš na Payements/bank transfer. Tu prije toga unesi onoga kome plćas (add bank account) i kad ga jednom imas unesenog, odaberes primatelja i iznos i to je to...

 jel ima kakvih naknada? il ce meni uzet 500 eura, njima sjest 500 eura i to je to?

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
GrimReaperKC kaže...
Dan1234567890 kaže...
GrimReaperKC kaže...

Jel netko radio internacionalna placanja mozda revolutom?

 

Imam 500 eura na revolutu i trebao bih to prebaciti na račun slovenske banke.

 

Kako najjefitnije i najjednostavnije to odraditi, moze i na pm.


hvala

 ja sam plaćao u italiju i sam sebi na kunski račun - procedura je ista - ideš na Payements/bank transfer. Tu prije toga unesi onoga kome plćas (add bank account) i kad ga jednom imas unesenog, odaberes primatelja i iznos i to je to...

 jel ima kakvih naknada? il ce meni uzet 500 eura, njima sjest 500 eura i to je to?

 Revolut neće naplatiti naknadu, ali treba provjeriti kakva je politika slovenske banke tj. naplaćuju li uplate izvan Slovenije.

9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Tako je. Meni je ovo u Italiju prošlo bez ikakve naknade i banke primatelja, tako da je primatelj dobio točno koliko sam i poslao. Da sam to radio preko naše banke i internet bankarstva, naknada je cca 70ak kn...
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Poslao sam.

Prošlo sve ok, e sad nadam se da addiko u SLo nema naknade.

 

A to negdje ovako naći i iščitati je ravno dobitku na lutriji.

 

Ugl budu mi javili iz trgovine ako nešto nije u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja sam uplaćivao sa revoluta na Njemački IBAN, istina mali iznos, prošlo idući dan. Valuta je bila EUR. Nije ni meni ni primatelju uzeta naknada. Unutar EU se koristi SEPA, odnosno ako zemlja članica EU ima službenu valutu Euro, najbolje je u Eurima slati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice