Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.198
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Radi li vam top up? Ne mogu nikako dodati lovu s maestrom od zabe. 

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Gdje zapinje, na kojem koraku?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Jel tko imao iskustva s ovakvim ekranom? Bratu sam poslao invitation prije 3 dana, instalirao je Revolut, unio osnovne podatke i nakon toga ovaj ekran već par dana...nije ni poslao sliku osobnih podataka za verifikaciju...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne mogu preko moba dodati sliku u poslani post, pa stavljam SS u novi...
Jel kome ovo iskočilo? U ovih par dana se samo promijenilo da sad ima 167 ljudi iza sebe...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kada Revolut pokreće uslugu na novom tržištu obično omoguće registraciju i onda bude red čekanja gdje postepeno otvaraju račune. Trenutno je u Singapuru tako.

Sa Hrvatskom ovo nisu radili tako da je ovo stvarno čudno. Vjerojatno neki bug. Jel brat možda slučajno stavio predbroj mobitela koji nije hrvatski?

 

Neka opet otvori link i upiše svoj broj pa vidi dal će proći. Reinstaliraj i aplikaciju pa probaj registraciju ponovno (ili login ako registracija ne prolazi).

 

Možeš im se probati javiti na Facebook ili na https://community.revolut.com/

It is hard being a person!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 23:03 (bed-boy11).
 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Na kraju. Ukucam broj iz tokena i onda javi da je odbijeno.

9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hvala, mislim da je to problem, jer se registrirao sa kanadskim brojem...jel u to moguće napraviti sa kanadskim brojem ili bolje da proba sa svojim hrvatskim...mislim da cak nije tu hr sim karticu ni uzeo sa sobom na put...
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dan1234567890 kaže...
Hvala, mislim da je to problem, jer se registrirao sa kanadskim brojem...jel u to moguće napraviti sa kanadskim brojem ili bolje da proba sa svojim hrvatskim...mislim da cak nije tu hr sim karticu ni uzeo sa sobom na put...

 Da, koliko vidim u Kanadi je tek early access faza pa je ta lista čekanja i onda će u serijama dopuštati registraciju. Sa hrvatskim brojem će mu sigurno odmah proć.

It is hard being a person!
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Vidim tu piše da je dostupan u Kanadi...i ko zna koliko će sada trajati ta lista čekanja... nažalost, nema HR sim karticu sa sobom...
https://www.revolut.com/help/getting-started/verifying-identity/what-countries-are-supported
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 3:47 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
areal kaže...

Na kraju. Ukucam broj iz tokena i onda javi da je odbijeno.

Vidim još ljudi koji imaju problem s maestrom - nisi jedini.

A ako pogledaš - sada u aplikaciji, kada dodaješ karticu, piše samo "Add Visa or Mastercard". Više nije naveden Maestro. Je li bug ili feature - vidjeti ćemo uskoro.

 

https://revolut.com/referral/fabija2p9c!G10D21
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da li je tko od vas radio isplatu sa Revoluta (Engleski IBAN) na Njemački IBAN ili Austrijski IBAN. Mislim na Njemačke i Austrijske tekuće račune, kao što mi imamo u PBZ-u ili ZABI? Kolika je naknada i koliko se čeka da nekome u Njemačkoj/Austriji sjedne novac na tekući račun?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

khm, khm   Linkovi u porukama - Zabranjeno je postavljanje tzv. referral linkova.   khm, khm

https://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 18:40 (Marko :D).
 
5 1 hvala 1
11 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jucer uspio napravit top up nakon sto me RBA visa debitna odbila nekih 10 ak puta pokusavao i uspjelo, jedini problem uzelo mi je neku naknadu imam racun u dolarima i nadodao 100 dolara na kraju preko on line bankarstva vidim uzelo 103.30 USD nikakvu konverziju nisam radio ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Isto imam problema sa top-upom sa Zaba-a Maestro kartice. :/

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Sad nešto kupovao na amazon.de i koristio virtualnu karticu i iako je iznos u eurima, amazon šalje zahtjev za naplatu u kunama? Jel treba negdje nešto podesiti na amazonu, standardni master od Zabe je uvijek teretio u eurima.

Za aliexpress mi uredno prolazi naplata u USD.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Meni isto ne prolazi top-up sa Erste devizne kartice, pokusao sam 10-ak puta. Javlja mi gresku da ne "transaction could not be proccesed because a value of the field is too long. Please check your input and try again. (400.1113)"...a unio sam samo iznos u revolutu s kojim bi top-up-ao. Prije 4 dana je sve bilo ok...

 

Edit: moja greška, dodavao sam billing adresu za karticu i očito unio predugu adresu. Sad sam je maknuo (ne da se skroz maknuti, nego sam samo ostavio poštanski broj od grada) i sada je prošla trx...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 9:21 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Da, prije kupnje sam prebacio kn u eure, točan iznos koliko je iznosio račun na amazonu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

odgovor Zaba-e vezano za Revolut nadoplatu Maestrom...

 

žao mi je zbog nastale situacije u vezi nadoplate Maestro karticom na svoju svoju Revolut karticu.

 

Uočili smo problem s korištenjem tih kartica na navedenom prihvatnom mjestu. Kako bi se riješila nastala situacija problem je prijavljen kartičnoj kući Mastercard čiji brend su i Maestro kartice.

 

Skrećem Vam pozornost da za sada na prihvatnom mjestu Revolut možete koristiti Visa i Mastercard kartice

 

Za dodatne upite na raspolaganju smo Vam na broju telefona 01 3789 620 ili e-adresi  kartice@unicreditgroup.zaba.hr. Srdačan pozdrav
MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 3
11 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo update u vezi top up-a preko deviznog racuna. Znaci u petak uplaceno 100 USD preko internet bankarstva stoji uplata 103,3 USD jucer navecer gledam stanje na racunu preko internet bankarstva i uplate vidim stoji sada 100 USD bez ikakvih dodatnih troskova. Ovo je preko RBA, nadam se da ce nekom ova informacija pomoc. Definitivno nastavljam s njima usput tecaj na banci za 1 USD danas je 6,57 na revolut 6,71 Kn.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
E-Skusa kaže...

Evo update u vezi top up-a preko deviznog racuna. Znaci u petak uplaceno 100 USD preko internet bankarstva stoji uplata 103,3 USD jucer navecer gledam stanje na racunu preko internet bankarstva i uplate vidim stoji sada 100 USD bez ikakvih dodatnih troskova. Ovo je preko RBA, nadam se da ce nekom ova informacija pomoc. Definitivno nastavljam s njima usput tecaj na banci za 1 USD danas je 6,57 na revolut 6,71 Kn.

 ja kada sam prebacivao eure sa deviznog u Erste na eure na Revolut išlo je ovako:

 

1. vidio sam autorizaciju transakcije (znači još nije bila proknjižena, nego samo u najavi) na svom deviznom računu po prodajnom tečaju u kunama - i mislio da nije dobro

2. idući dan je transakcija bila u eurima, ali i dalje je bilo rezerviran iznos u kunama po prodajnom tečaju - isto sam mislio da nije dobro

3. nakon 2 dana, kad je transakcija bila stvarno proknjižena (ne u najavi) bila je prokinjižena u eurima - točan iznos koji sam i prebacio

 

tako da sve dok je transakcija u najavi - rezervirani iznos je po prodajnom tečaju u kunama, a kad je stvarno proknjižena onda se skidaju čisti euri - tako da je sve ok. :)

13 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Da li mogu ja jedan mjesec uzeti Metal, naručiti metalnu karticu i onda jednostavno ukinuti Metal status te ostati na free? Znači čisto samo radi metalne kartice :D

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Gam3r kaže...

Da li mogu ja jedan mjesec uzeti Metal, naručiti metalnu karticu i onda jednostavno ukinuti Metal status te ostati na free? Znači čisto samo radi metalne kartice :D

 Obavezao si se na god dana. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Gam3r kaže...

Da li mogu ja jedan mjesec uzeti Metal, naručiti metalnu karticu i onda jednostavno ukinuti Metal status te ostati na free? Znači čisto samo radi metalne kartice :D

 

Tipični balkanac.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
možeš, platis fee od 200kn i odes na standard plan
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Znači u principu 300 kn samo za metalnu karticu? Dobra je i plastična 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

zato tete svrsavaju u trgovinama kad vide zlatnu metalnu 

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
E-Skusa kaže...

Evo update u vezi top up-a preko deviznog racuna...

Baš danas htjeo otići u banku provjerit zašto skida više.

Nakon čitanja tvoje poruke provjerim svoje stanje i isto vidim kako se smanjio iznos na pravu vrijednost.

 

Radi se PBZ-u, € u €.

10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Nitko ne komentira da Zaba od subote ima problema sa TopUp-om na Revolut sa Maestro kartice. Nekako mi smrdi da namjerno odugovlace sa popravkom jer ne mogu legalnim sredstvima sprijeciti Revolut a sve vise ljudi ga koristi na stetu domacih banaka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Da je pročitati stranicu-dvije pa komentirati...

https://revolut.com/referral/fabija2p9c!G10D21
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
10alex kaže...

Nitko ne komentira da Zaba od subote ima problema sa TopUp-om na Revolut sa Maestro kartice. Nekako mi smrdi da namjerno odugovlace sa popravkom jer ne mogu legalnim sredstvima sprijeciti Revolut a sve vise ljudi ga koristi na stetu domacih banaka.

 

Ne znam što je kod Zabe, ali nedavno su i druge banke imale problema s Revolutom. Banke imaju postavljen sigurnosni mehanizam za sprečavanja frauda, a Revolut mijenja neke svoje interfejse i onda te transakcije počnu padati u banci.

Riješenje je jednostavno, dodaš Revolut u whitelistu u fraud sustavu. No možda to i nije tako jednostavno, jer je pitanje kako su pisani ruleovi, kakve sustave imaš i kako su povezani i sl. Nekad nije jedan klik mišem nego su dani i dani posla.

Za ovaj slučaj kod jedne banke znam jer frend radi tamo i na kraju je Revolut morao popraviti sa svoje strane. Uglavnom hrpa ljudi je više od mjesec dana petljala s time da to opet proradi i komunicirali s Revolutom.

Revolut je svakako kriv, ali ljudi će kriviti banku jer ne znaju da je lanac ogroman i kako to sve funkcionira. Čak će prijetiti i prelaskom u drugu banku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 12:05 (Bitanga).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice