Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

poruka: 25
|
čitano: 6.870
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj".
16 godina
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Bio bi i popularniji da se ljudi ne boje gasenja servisa.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Vidi se da autor teksta ponovno nije obavio svoj posao. 50 GB imate samo prvi mjesec nakon registracije, zatim prostor pada na 15 GB. Naravno, postoje i razni bonusi, ali ni to nije trajno kao kod drugih servisa nego ističe nakon određenog vremena i opet se vraćate na 15 GB.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 10:40 (Marko :D).
 
9 0 hvala 3
11 godina
protjeran
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Takodjer ono sto malo tko zna account se brise ukoliko se ne koristi aktivno samo da znate. Ja evo vec 5 registriram jer zaboravim na koji mjesec i samo dobijem mail da mi je racun deaktiviran zbog neaktivnosti.

 
0 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
ja i zaboravio da ga imam...a vjerojatno ga imam od početka...meni osobno sva ta cloud pohrana je bezveze...za pare koje im daš za neku ozbiljnu količinu prostora možeš kupiti bolji usb stick

bilo bi recimo jedino idealno kad bi mogao trajno uzeti taj prostor...ali po boljoj cijeni nego fizička pohrana

bio bih spreman dati 100€ za 4TB trajne cloud pohrane...međutim u tom slučaju to bi bilo puno gore nego torenti:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
HCMAA kaže...
ja i zaboravio da ga imam...a vjerojatno ga imam od početka...meni osobno sva ta cloud pohrana je bezveze...za pare koje im daš za neku ozbiljnu količinu prostora možeš kupiti bolji usb stick

Bez veze ti je zato što ne razumiješ poantu pohrane u oblaku, a to je sigurnost. HDD, SSD i USB stick se mogu pokvariti svakog trenutka, a ti ostati bez svojih podataka. Upravo tu leži uloga oblaka. Ono što ti je važno, sigurnosno ćeš kopirati i prenijeti u oblak, te ćeš datotekama moći pristupiti bilo gdje, bilo kada i na bilo kojem uređaju.

HCMAA kaže...
bilo bi recimo jedino idealno kad bi mogao trajno uzeti taj prostor...ali po boljoj cijeni nego fizička pohrana 
bio bih spreman dati 100€ za 4TB trajne cloud pohrane...međutim u tom slučaju to bi bilo puno gore nego torenti:)

Oprema za pohranjivanje tvojih podataka, mjesto gdje se nalazi, ljudi koji tamo rade 24/7/365 ne plaćaju se jednokratno. Održavanje jednog takvog kompleksnog sustava košta i to jako puno, a poslužitelji na kojima se nalaze tvoje datoteke zahtjevaju konstantnu pažnju. Zato ni jedna ozbiljna kompanija ne nudi jednokratno plaćanje prostora u oblaku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 11:57 (Marko :D).
15 godina
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

kako do mnogo toga besplatno, a niste "influencer(ica)"/djelatnik omiljenog časopisa/policajac/državni dužnosnik te skloni žicanju tužna pogleda i još tužnije priče u podlozi? brze noge i dobro poznavanje rasporeda nadzornih kamera. jataci nisu naodmet. uglavnom, na sitno se ne isplati. samo velike njuške (i zaslužni članovi, jasno) prolaze nekažnjeno.  

men je mega povremeno OK - daju najviše za transfere koječega kojekamo i funkcioniraju dobro ("eo ja sam ti skinuo film/sve sezone serije pa ti stavim na megu, da ne moraš tražiti i prtljati"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
Marko :D kaže...

Vidi se da autor teksta ponovno nije obavio svoj posao. 50 GB imate samo prvi mjesec nakon registracije, zatim prostor pada na 15 GB. Naravno, postoje i razni bonusi, ali ni to nije trajno kao kod drugih servisa nego ističe nakon određenog vremena i opet se vraćate na 15 GB.

 Baš išao provjeravati. Možda je to neka novija politika pa je tako s novim računima, al ja sam se reg Siječanj 2013. god. i još uvijek imam 50 GB , za sad iskorišteno 17GB.

 

Gadgeti kaže...

Takodjer ono sto malo tko zna account se brise ukoliko se ne koristi aktivno samo da znate. Ja evo vec 5 registriram jer zaboravim na koji mjesec i samo dobijem mail da mi je racun deaktiviran zbog neaktivnosti.

 Ja sam imao sigurno perioda kad se na account nisam ulogirao preko godinu dana, niti je bilo nekih aktivnosti pa mi se to još nikad nije dogodilo. Inače koristim OneDrive, ali sam napravio acc i na MEGI jer imaju 50gb pa tu ubacim neke gluposti koje mi vjv nikad više neće trebati, ali eto, za svaki slučaj ostavim. Vjerojatno da sad krenem njuškati i sam bi se iznenadio čega sve tu ima. :D

10 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
Mega je ok, ali nikad ne znaš koliko je sigurno da se neće u dogledno vrijeme ugasiti.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
Marko :D kaže...

Vidi se da autor teksta ponovno nije obavio svoj posao. 50 GB imate samo prvi mjesec nakon registracije, zatim prostor pada na 15 GB. Naravno, postoje i razni bonusi, ali ni to nije trajno kao kod drugih servisa nego ističe nakon određenog vremena i opet se vraćate na 15 GB.

Prije bih rekao da autor izvlači stare informacije kao nove,

a u međuvremenu ne provjerava što se promijenilo.

MEGA postoji odavno, ja ga već godinama koristim i imam

potpuno besplatne račune sa po 50 GB. Šteta što ih nisam

otvorio više :(

 

U međuvremenu to se promijenilo i sad je točno da daju

potencijalnih 50, ali u principu samo 15GB + nekakvi

dodaci kojima možeš povećati na 50GB, što više i nije

tako zanimljivo kao inicijalnih 50GB.

ali_dzi@yahoo.com
15 godina
neaktivan
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Kad smo kod cloud backupa, jel netko koristio 

zoolz.com

elephantdrive.com

ili ako može neka druga preporuka/kombinacija za cloud backup?

Tnx

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Radije placam 50-tak eurica mjesecto za unlimited GDrive i miran sam s petabajtima, a imate recimo pCloud od 2 TB, platis jednom i imas zauvijek (ponekada budu i akcije gdje uustedite do 30-tak posto ali treba naletiti). Takoder, bilo je i drugih koji su nudili 1 - 3TB zauvijek (samo u trenucima ako naletite).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 18:55 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
komir kaže...

Kad smo kod cloud backupa, jel netko koristio 

zoolz.com

elephantdrive.com

ili ako može neka druga preporuka/kombinacija za cloud backup?

Tnx

 Ja sam dobio 100 GB besplatno po mailu na zoolz.com preko SharewareOnSale (svaki dan daju neki besplatan softver ili igru) https://sharewareonsale.com/s/prodad-prodrenalin-giveaway-coupon-sale

Ali na jedan Account sam uplodao oko 10 GB drloga i nisam koristio Account više i nakon nekog vremena su me počeli obavještavati "Your account has expired". Možda nisam pročitao uvjete korištenja...

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
lovac82 kaže...

Radije placam 50-tak eurica mjesecto za unlimited GDrive i miran sam s petabajtima, a imate recimo pCloud od 2 TB, platis jednom i imas zauvijek (ponekada budu i akcije gdje uustedite do 30-tak posto ali treba naletiti). Takoder, bilo je i drugih koji su nudili 1 - 3TB zauvijek (samo u trenucima ako naletite).

50 EUR/mj * 12mj * 5god = 3000 EUR = 22 500 HRK

Kupiš npr. Synology DS420+ za 4200kn

https://www.nabava.net/nas-uredaji?q=ds420&cod=&cdo=

https://www.synology.com/en-global/products/DS420+

 

Diskove WD40EFRX 4TB za 850kn: https://www.nabava.net/search.php?q=WD40EFRX

Kupiš 4 takva diska. U RAID5 dobiješ 3x4TB-10%

= skoro 11 TB prostora za 7 600 HRK.

 

Ostane ti oko 15 000 HRK s kojima kupiš najnoviji LG OLED TV veličine 65"

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+oled65

 

I još ti ostane love za popit i pojest.

A taj synology i diskovi će trajati puno dulje od 5 godina, barem dvostruko.

 

Sretno!

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 22:04 (Keso).
15 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
Keso kaže...
lovac82 kaže...

Radije placam 50-tak eurica mjesecto za unlimited GDrive i miran sam s petabajtima, a imate recimo pCloud od 2 TB, platis jednom i imas zauvijek (ponekada budu i akcije gdje uustedite do 30-tak posto ali treba naletiti). Takoder, bilo je i drugih koji su nudili 1 - 3TB zauvijek (samo u trenucima ako naletite).

50 EUR/mj * 12mj * 5god = 3000 EUR = 22 500 HRK

Kupiš npr. Synology DS420+ za 4200kn

https://www.nabava.net/nas-uredaji?q=ds420&cod=&cdo=

https://www.synology.com/en-global/products/DS420+

 

Diskove WD40EFRX 4TB za 850kn: https://www.nabava.net/search.php?q=WD40EFRX

Kupiš 4 takva diska. U RAID5 dobiješ 3x4TB-10%

= skoro 11 TB prostora za 7 600 HRK.

 

Ostane ti oko 15 000 HRK s kojima kupiš najnoviji LG OLED TV veličine 65"

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+oled65

 

I još ti ostane love za popit i pojest.

A taj synology i diskovi će trajati puno dulje od 5 godina, barem dvostruko.

 

Sretno!

 Vec imam (offline) ali znaaaatno vise prostora..... ali kod Gdrive-a je stvar u "sharingu", prezervaciji i "mozak na pasu" (nek se oni hebu s ovim zadnjim i sve sto ide uz odrzavanje i pruzanje usluge da ne moram ja), a iskreno nije mi to uopce puno. Jos ako zajedno placas s ostalim "the choosen ones" i dobijes neki "income" s druge strane ali ne za obogatiti se preko ovoga jer to mi nije cilj vec samo da se NE dovedes do, da tako kazem minusa, eh tada uopce nije skupo

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Ima nekoliko servisa koji su "pay for life." Mislim da sam kupio 2TB za tipa 15$... moram provjerit uopće, ne razmišljam o tome - nema mjesešnog podsjetnika.

Pitanje koliko će trajat, ali s obzirom da i oni imaju "pro" pretplate, te da cijene padaju maltene dnevno, mislim da neće biti ukidanja servisa.

 

Ipak, iskustvo me uči da držim i lokalnu kopiju, sve ima backup.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Ja za važne stvari imam uz lokalni backup i dislociranu fizičku kopiju. Nije idealno ali mi nekako ulijeva više povjerenja od backupa u cloudu. Imam na Box.com 50GB već desetak godina (dobio uz Xperiu X10) i možda sam iskoristio 30% do sad. Ne znam što bih s više. Koristim to samo za dijeljenje dokumenata i projekata, a i oni imaju vijek i verzije pa se dosta toga može brisati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Kako stvari stoje, prijeci cu i na tapeove..... hah

 

https://searchdatabackup.techtarget.com/definition/Linear-Tape-Open-LTO

 

 

Nego, kada ce konacno 30 - 50 TB HDD-i, barem 10 - 20 TB SSD-i (ali brzi, ne spori) da budu blizi "mainstreamu". FuzeDrive solucija isto nije losa....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
lovac82 kaže...

 Vec imam (offline) ali znaaaatno vise prostora.....

Znatiželjan sam, koliko više od 11 TB imaš u offline? Kućni korisnici rijetko idu do recimo 100TB, vrlo rijetko, a do 100TB dođeš sa 12 diskova po 10TB svaki i uređaj koji prima 12 diskova, recimo ovaj za 14 000 HRK.

11TB je 733x više od 15GB koje MEGA servis nudi.

Da nisi pomiješao GB i TB?

Ako ti trebaju petabajti (PB), onda npr.

od https://www.45drives.com/products/storage/

Podržava clustere pa možeš gurati u rack puno petabajta. Ali ako to trebaš, onda si veći od nekih banaka i telekoma, stvarno si faca!

Idi i radi nešto korisno!
4 godine
protjeran
offline
Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, probaj

Pocne se tekst sa kako je jedan od zacetnika Kim Dotcom i na tome se stane. I sada je normalno za misliti da Kim Dotcom ima veze s ovom megom sto apsolutno nema. Podrzimo hrvatsko novinarstvo!

 

ps: Moze tekst kako koristiti adblock? :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
Keso kaže...
lovac82 kaže...

Radije placam 50-tak eurica mjesecto za unlimited GDrive i miran sam s petabajtima, a imate recimo pCloud od 2 TB, platis jednom i imas zauvijek (ponekada budu i akcije gdje uustedite do 30-tak posto ali treba naletiti). Takoder, bilo je i drugih koji su nudili 1 - 3TB zauvijek (samo u trenucima ako naletite).

50 EUR/mj * 12mj * 5god = 3000 EUR = 22 500 HRK

Kupiš npr. Synology DS420+ za 4200kn

https://www.nabava.net/nas-uredaji?q=ds420&cod=&cdo=

https://www.synology.com/en-global/products/DS420+

 

Diskove WD40EFRX 4TB za 850kn: https://www.nabava.net/search.php?q=WD40EFRX

Kupiš 4 takva diska. U RAID5 dobiješ 3x4TB-10%

= skoro 11 TB prostora za 7 600 HRK.

 

Ostane ti oko 15 000 HRK s kojima kupiš najnoviji LG OLED TV veličine 65"

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+oled65

 

I još ti ostane love za popit i pojest.

A taj synology i diskovi će trajati puno dulje od 5 godina, barem dvostruko.

 

Sretno!

 I onda ti uleti kripto virus, izgori stan/kuća (nedajbože) pun grom u instalaciju.... i ostane Mate bez podataka.

Ja osobno imam sve na 3 mjesta, na domačem NAS-u, svako 3-4 mjeseca napravim backup na vanjski USB disk, i sve još na oblačiću (kriptirano). Pa ako uspije sve skupa crknit od puta e onda jeb... očito mi nije suđeno, ali šansa za to je 1:10000000000000000000000

 

Nekome to sigurno izgleda paranoično ali sa obzirom da sve to, osim kopiranja na usb disk par puta godišnje, sistem radi sam automatski par puta dnevno, iskreno niti ne razmišljam o tome niti vidim da se išta događa. Ali da moram birat samo jednog od svega toga definitivno bi izabrao oblak, jer tamo su definitivno podatki najsigurniji.

 

Usput ako koga zanima koristim Idrive 5TB za cca 50ak ojra godišnje (trenutno akcija za 7 dolara za prvu godinu !!!) što je iskreno sića...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 19:09 (nikonja).
15 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr

Čini se da je to s popustom 6.95 USD mjesečno. Dakle godišnje 52.12 USD - i dalje vrlo povoljno s obzirom da se radi o 5 TB (1000x više od recimo dropbox free).

Međutim, kad pogledam za "business" to je oko 1200 USD godišnje. Poprilično skuplje "deru" business korisnike. Sad je li to ukupno 5TB za sve usere ili po useru pa unlimited users...

Idi i radi nešto korisno!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr

I ja razmišljam da uzmem iDrive ali ne znam koliko su podaci tamo sigurni, ne znam kako uspijevaju održavati sustav za takve novce?

Nije gotovo
6 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr

Zato što 90% korisnika ne uploada više od 10ak GB gledano na statistiku, uz to da google, dropbox i Onedrive imaju 90% tržišta tako da moraš privuč ljude nekako a to je najlakše sa nižom cjenom na početku. Ali glavna strana je kod svih oblaka je dobit firme jer su tamo pare jer se ugovori potpisuju za tisuće usera za više godina.

Koliko sam uspio saznat čačkanjem po internetu i čitanjem ocjena firma je stabilna, dugo je na trgu i ne daje znakove da će nestat.

 

Ako češ gledat po stabilnosti i pouzdanju onda je sveto trojstvo Google, MS One Drive i Dropbox na vrhu ( gura se i Amazon) ali njima ne dam svoje podatke pa da mi đabe daju, pogotovo što niti jedan od njih ne omogučava end-to-edn enkripciju podataka i da samo korisnik ima ključ. Možda moji podatki nisu ni tako važni ali ko ih j.... dovoljno vide šta radim na mobitelu tako da ne trebaju mi kopat i po tim podatcima.

6 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 20:57 (nikonja).
6 godina
offline
Re: Kako do besplatnog prostora u oblaku? Lako, pr
Keso kaže...

Čini se da je to s popustom 6.95 USD mjesečno. Dakle godišnje 52.12 USD - i dalje vrlo povoljno s obzirom da se radi o 5 TB (1000x više od recimo dropbox free).

Međutim, kad pogledam za "business" to je oko 1200 USD godišnje. Poprilično skuplje "deru" business korisnike. Sad je li to ukupno 5TB za sve usere ili po useru pa unlimited users...

 Tih 5TB se djeli na sve usere inače nebi baš imalo smisla finacijski za njih :)

 

Koliko sam uspio skužit jedan user je admin i on vidi sve podatke, ostali useri samo svoje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice