Kako često mijenjate mobitel?

poruka: 65
|
čitano: 14.993
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako često mijenjate mobitel?".
9 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Prije kupovanja flagshipa sam bio na mid-rangerima i njih sam imao max. godinu i pol. S8 sam koristio 3 godine do S20 od kojeg očekujem isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Hh, iPhone 5S. 2013.? Promijenio bateriju prošle godine.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
#cvaja997

po tebi bi Apple otišao u vječna lovišta...uozbilji se...misli na druge:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
protjeran
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
trolaslavonska kaže...

Krivo! "how often" se nepismeno prevodi u "kako cesto".

Da li je kako cesto ili koliko cesto? Odgovor je vrlo rijetko :)

 

Po ovome ispada da oni znaju da mi često mijenjamo mobitele pa nas pitaju kako ih mijenjamo.

Pa fino, otiđemo i kupimo novi.

Life is meant to die. Accept your fates.
4 godine
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Ne vidim trenutno razlog da zamijenenim svoj Galaxy S10+

Kameru ne trebam bolju...dovraga i ova je previše dobra za moje potrebe...hlađenje, GPU i CPU su drek za ono što meni treba, a to je igranje pucačina...a previše snažni za surfanje i multimediju. Moram priznati da razmišljam o ROG Phoneu 5 kao daily driveru...iako sam sumnjičav da će i on imati stanovitih problema s hlađenjem nakon igranja zahtjevnijih igara...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?

Nagovaram se već 2 godine da kupim novi Xiaomi, al... Ne.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
S9+ već je dugo kod mene. Prije njega je bio s7 edge, kojeg ni tad ne bih mijnjao da se nije razbio.

Trenutni s9+ nemam namjeru mijenjati dok god bude čitav. Radi odlično. Jedini problem je što je baterija već poprilično slaba.
morrisoN
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Kupujem isključivo mid-range mobitele (IMHO najbolji omjer uloženog-dobivenog) i mijenjam ih jednom u tri godine. Trenutno imam XA2 Ultra od 2018. i nekako mislim da ću ga koristiti dok ne ode baterija ili dok se ne pokvari. Zdravlje baterije i dalje vrhunsko...

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

nekoć svake 2 god..sada otprilike svake 3 god 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
S20 kupio prošle godine jer mi je na S9+ krepao usb-c. Popravio bi ja taj port da mi nije hitno trebao mob. Kupio bi i novu bateriju s vremenom jer iskreno taj mob bi bio okej još 3 godine sigurno. Nadam se da će s20 izdržati barem 2 godine s originalnom baterijom, pa onda ide u extended life sa mijenjanjem dijelova.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Mjenjam ga kad baterija toliko oslabi da ga moram punit svaku večer. A tad jednostavno izaberem stari mobitel od svojih rođaka koji ih često mjenjaju. Još uvijek su dobri mobiteli. Donesem par piva za kompenzaciju i sve 5. Ne sjećam se kad sam zadnji put kupio novi mobitel.

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Entry Point kaže...
S20 kupio prošle godine jer mi je na S9+ krepao usb-c.

 

 Ja isto kontam da me to ceka. Nisi razmatrao kupovinu bezicnog punjaca?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

S5 3-4 godine imao (još je živ i radi), zatim imao S7, neke 3 godine, super zadovoljan bio i danas je kod cure u pogonu. Zatim upgradeao na polovan S9, ali mi je baterija dosta slaba bila, zezalo me punjenje, prošle godine sam zbog toga promjenio na S10+, i vjerujem da sam miran još godinu dvije, baterija je daleko bolja i nemam baš nikakvih problema.

 

S druge strane, zbog posla uzeo sam privatno i iPhone X, zanimljiv i interesantan mobitel, moram priznat da mi se svidio, nisam prije puno radio na iPhone uređajima, puno fludiniji mobitel od svega što sam prethodno koristio. Ali smatram da nikako ne vrijedi tog novca (u aspektima baterije, kamere i izdržljivost) te preživio mi je jedva 3 tjedna, pao sa radnog stola, 70cm visine i gotov, ekran otišao, krhiju stvar nisam do sad vidio, a sa nekim Samsung modelima sam imao gorih situacija i svi su živi i većinom bez ogrebotina, moja sreća je što i razbijen iPhone puno vrijedi.  

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Friday kaže...

 

 Ja isto kontam da me to ceka. Nisi razmatrao kupovinu bezicnog punjaca?

 U tom trenutku mi iskreno nije palo na pamet (moja greška). USB port je nekih 50 € popravak, nova original baterija ti je isto toliko (plus zamjena). Dakle, možeš ga tjerat još dugo za male pare. Taj mobitel mi je stvarno odličan bio, format, veličina ekrana i notifikacijska led dioda.

 

Dobro, sad mi je i s20 5g dobar jer je 6.2" što mi je odlično, mogu jednom rukom sve raditi 

Nadglednik dina
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Imam više mobitela, za neke ni ne znam. Većina ih je još u funkciji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 9:32 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Uzeo na akcii LG Thinq 8s 360e. Inace mu pocetna cjena bila oko 800e ak se ne varam. To je bilo prije nekih godinu i nesto. Za mene je ovo top. Iduci mob kad budem uzimao bit ce isti fazon. Top model star nekih godinu na debelom snizenju. Prije toga sam imao LG Optimus II ili tak nesto. Sluzio me dobrih 5g dok bas nije bio prespor za bilo sta. Poceo je bas da otkazuje. Zvucnici, baterija itd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Imao motorolu moto g za neke smijesne novce iz britanije (mobicitiy bila baza s porezom)

Nakon toga samo meizu a najdulje sam imao mx 4 pro 3 i po godine sad meizu 16. I vjerojatno za 3 godine meizu koji tad bude jer sam prezadovoljan s njihovim mobitelima. Imace meizu 16 sam kupio za 1800kn sa 128gb interne 6 rama snapdragonom 845 stereo zvucnicima amoledom i jedino sto bi moglo bit bolje je baterija ali ima brzi punjac pa se napuni stvarno brzo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Kako često mijenjate mobitel?

Kad čovjek ovu temu čita, sve mu toplo pri srcu.

Ima nas još normalnih, a ne samo ovi koji ili mijenjaju mobitel svaki tjedan ili su preglupi za koristit wc školjku, a kamoli mobitel (imao sam jedan slučaj gdje si je ženska zaboravila šifru od facebooka  i kupila novi mobitel jer je bila uvjerena da će joj ponuditi podatke za autocomplete, jer je stari mobitel očito zakazao i zaboravio ).

I onda mene pitaju zašto sam depresivan i suicidalan...

 

Uglavnom, svaka vam čast ekipa, držite se, malo nas je al nas ima, rulamo nadmoćno itd.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 11:12 (fer-de-lance).
 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Entry Point kaže...

 U tom trenutku mi iskreno nije palo na pamet (moja greška). USB port je nekih 50 € popravak, nova original baterija ti je isto toliko (plus zamjena). Dakle, možeš ga tjerat još dugo za male pare. Taj mobitel mi je stvarno odličan bio, format, veličina ekrana i notifikacijska led dioda.

 

Dobro, sad mi je i s20 5g dobar jer je 6.2" što mi je odlično, mogu jednom rukom sve raditi 

 

Ma ja cu onda vjerojatno bateriju zamjeniti kad dodje vrijeme. Stvarno me sluzi izuzetno dobro.

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Ja ne mijenjam mobitele. Stalno imam iPhone
Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Vozim Lenovo Tab 4 8" LTE već preko 3 godine, ali ga moram mijenjati radi veličine. 8" Tablet kao telefon u svemu funkcionira kao telefon samo rad iveličine totalno je nepraktičan za nošenje.
Imam HTC One (M7) i znam da se može sa Androida 5 nadograditi na 7.x ali ja nisam u tim vodama.. ako ima netko neka mi se javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Između pola godine do godinu i pol.
Midrange uglavnom.
RN9S, Mi8SE, Leeco Max2, Redmi 5+, Mi Max, Mi 4c, Meizu note nešto, Samsung S1, S3, iPhone 4s, 5....
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Prvi mobi mi je bio tamo negdje 2004-2005, roditelji kupili kad sam zakoracio u srednju, Siemens c60 (dušio sam ga sa stack attackom), onda dalje Ericsson k750i (nevjerojatna kamera za to vrijeme), samsung Galaxy fit (prvi smartfon, kamera osjetno lošija od eriksona, užasan tft ekra , al taj prvi wow sa tipkanjem po ekranu), lumia 520, lumia 730, redmi note 4x, redmi note 5 pro, redmi note 7, mi a3, pixel 3a, iphone 11, oneplus 7t, i sada trenutno na oneplus 7t pro...

Trenutno sam zadovoljan, ekran bez rupa i fleka na vrhu, baterija još uvijek ubija, kamere odlična za neko fotkanje za uspomene... Preskočio op 8, budem i 9, ne vraćam se više na oklještaren ekran.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
s obzirom na snagu hardware-a flagship star dvi godine je Always best buy

evo neka netko napiše koji je to app toliko gladan da flagship iz 2016 ga neće probaviti

a da ne govorimo o ovima iz 2018....2019 godine

prije će oni sami nešto sabotirati nego da to neće raditi


pa oni sami recimo Samsung se igraju recikliranja pa izbace neki jeftiniji mob koji dobija najnoviji android a s druge strane taj mob je hardware na razini flagship iz 2016
i onda flagship 2016 je kao slab pa ne dobija update a ovaj koji je čak i slabiji dobija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Kako često mijenjate mobitel?

Kad već nabrajamo, pokušat ću redosljedom.

Ericsson A1018, Siemens S25, ME45, Panasonic GD87, Sonyer. Z1010, M600, P1i, Nokia N95-8GB- uništen rigotinom nakon burnog izlaska, Iphone 4, Nokia N9 - lijep telefon, vrhunski sw, prerano napušten zbog ms-a, Lumia 800, Lumia 925, Sams Note3, Sams Note8, iP xs max - tu i tamo upalim za testirat nešto kod servisa.

 

Bilo je toga, moguće da sam neke i zaboravio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
HCMAA kaže...
s obzirom na snagu hardware-a flagship star dvi godine je Always best buy

evo neka netko napiše koji je to app toliko gladan da flagship iz 2016 ga neće probaviti


 Facebook. Probavit će ga, ali kako. Probao sam ja na mobitelu iz 2013. u 2018. s tada gotovo najnovijim Androidom (custom ROM) napraviti fotku i šerati je u Facebooku. Bolje da sam išao klesati fotku u kamenu poput Flinstonesa jer bi bilo kraće, toliko je to trajalo. 

12 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

fejs je priča za sebe, kako na desk izdanju, tako i na mobitelima. meni je nevjerojatno da dok koristim fejs na laptopu (4c/8t ryzen, 12gb ram) prekida, tj. pucketa bluetooth veza zvučnika i to baš sinkronizirano dok skrolam po npr. marketu. ugasim tab sa fejsom - sve šljaka ko singerica. 

 

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Volio bi imati legendarnu Nokia 3310, ima li novih baterija za taj mobitel?

Da batalim smartphone.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 12:57 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako često mijenjate mobitel?
ccc2002 kaže...
Volio bi imati legendarnu Nokia 3310, ima li novih baterija za taj mobitel?

Da batalim smartphone.

 bolje 6310i

12 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Huawei P20 Pro... od dana kad je izasao ulovio ga na njuskalu za 3k kuna. Dan danas sve kako treba. Kad danas vidim cijene mobitela, dode mi slabo. Kaj sam sve dobio u P20 Pro, danas skoro pa duplo platis ''napredak''. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 13:08 (SimeKZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice