Kako često mijenjate mobitel?

poruka: 65
|
čitano: 14.960
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako često mijenjate mobitel?".
12 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Uzmem flagship i miran sam dvi tri godine, na pocecima mobitela sam cesto ih mjenjao jer svaki je izgledao drugacije a danas su izgledom svi isti.

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Prečesto. I sam znam da nema smisla tako da sad planiram malo usporiti... :) Ako sam nešto naučio iz tog čestog mijenjanja je to da nema savršenog mobitela.
16 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

kupim godinu-dvije star flagship (nov, zapakiran), i miran sam 3+ godina za bar 50% manje love nego kolko kosta novi.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
28 2 hvala 0
13 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Pet godina Galaxy Note 2, sad već četiri OP5 koji je kupljen jer je ovaj krepao. Ne vidim razlog za promjenu, radi sve što mi treba. Iako mi idući neće biti ni blizu ovima po cijeni. Brzo punjenje i veći RR  displaya su mi jedine bitne novotarije u zadnjih X godina.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
4 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Već 3g imam mobitel. Mid range. 3k kuna platio. Sve dok baterija bude držala ne mijenjam.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
S obzirom da danas sve kosta skoro duplo, dok trenutni LG V30 ne krepa, a to ce potrajat...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 9:32 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

U principu, dok sam davnih dana bio na android platformi "samo", mjenjao sam svake dvije godine mobilni gadget, čisto iz razloga, neredovita podrška u nadogradnjama! 
Nakon što sam prešao u  tabor, oni iP8 Max sam imao zeru manje od pune 4 godine, nekih ako 15 dana manje, a ovi iPXsMax ću 12 travnja imati točno 2,5 godina! Ako bude izašao iP12s ostajem na starom, ako izađe IP13, vjerojatno prelazim na njega, ali bez obnove ugovora, plaćanjem pouzećem! 
Ako bude sreće i zdravlja, i njega ću imati minimalno preko tri godine, moguće i četri! 

ATJ Lučko
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Još malo pune četiri godine od kad moj Redmi Note 4X diše, a mislim da će i još tolko, premda mi je battery health pao na good, ali se dvoumim kupit novu bateriju, košta 100 kuna, a to je više od vrijednosti cijelog mobitela 

Dok dela dela...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 9:37 (fer-de-lance).
 
5 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Valjda koliko često?
Life is meant to die. Accept your fates.
 
26 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Prije 2 godine kupio redmi 5+.Prije toga sam 3 godine imao ZTE Blade Q maxi (onda je 5" bio veeliki ekran), pa ga zamijenio sa sadašnjim. Razlika nebo i zemlja. Xiaomi i dan danas radi ko novi i čekati će još barem 2-3 godine na zamjenu ili kad krepa baterija,, što dođe prije. Ona prva dva prcvoljka od mobitela, sa ekranom veličine poštanske  marke (neki Alcatel i neki mali LG) ni ne brojim u mobitele.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 10:04 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Huawei Mate 10 pro je prvi mobitel koji ću imati tri godine! - prije toga vrlo često mjenjao uređaje

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?

Krivo! "how often" se nepismeno prevodi u "kako cesto".

Da li je kako cesto ili koliko cesto? Odgovor je vrlo rijetko :)

12 godina
protjeran
offline
Kako često mijenjate mobitel?

iPhone SE kupljen novi u 11/17 jer mi je njegov prethodnik (isto SE) pao u more. Naravno, taj SE je prezivio plivanje, unatoc tome sto je IP-NE-certificiran stajao na dnu hladnog mora preko pola sata i to s upaljenim flashlightom. Kako sam morao ic na hitnu, cim je izvadjen samo sam ga ugasio (doslovno "slide to turn off") i pozabavio se s njime iduci dan. Dan danas radi, sluzi mi za igranje nekih igrica i backup u drzavama gdje nema EU-roaminga.

 

Sve sto je na iPhoneu crklo nakon pola sata u moru:

- vibro motor (s vremenom, zaruzinavio, imam zamjenski, moram promijeniti)

- baterija (ocito) i njen konektor (zamijenjen za 150 kn?)

 

Ovaj sadasnji mi radi savrseno na iOS-u 14, ne pokazuje znakove zastarijevanja, kompaktan je, stane u svaki dzep, u dlanu je savrsen, nema smisla mijenjati ga. Razmisljao sam o iPhone 12 mini, ali mi fali touch ID (face ID ne mogu i ne zelim smisliti), kao i tipka (da je SE 2020 ostrih rubova, vjerojatno bih presao na njega kad budem morao). I sto je najbolje: mogu sam promijeniti bateriju i sl. kad zatreba. Ova lijepljena sr*nja - ne hvala.

 

Dakle: ne mijenjaj konja koji pobjedjuje :D

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Isključivo kad crnke,ili se razbije,u praksi to potonje uvijek prvo nastupi

I kupujem isključivo niži cijenovni rang
Svemirski mega car
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Svakih godinu dana, zato što mogu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Ja furam S9+ star nekih 2 i pol godine. Mislim da ga necu barem jos godinu-dvije mjenjati. Sluzi mi za pozive, MFA, viber, lagano surfanje i amazon... Dok god baterija bude pristojna necu ga mjenjati (punim ga po noci a baterija navecer uglavnom na 50-60% tako da sam miran). I mislim da uopce necu vise uzimati high end modele jer zali Boze resursa koje ne koristim uopce

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Svakih dvije do tri godine i uzimam nove mid-range uređaje.
Know your world.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Koristim mobitel. I pri tome baš mislim na jeftini mobitel od 300-400kn. Funkcije smartphonea mi još nikada nisu zatrebale. Ako mi ikada budu zatrebale, uzet ću neki osnovni model. Ionako večina ljudi koliko vidim te skupe smartphone uzima samo kako bi se hvalili, a koriste ih kao i ja za pozive/ poruke. I naravno antisocijalne mreže i gledanje debilnih videa na internetu. Hrpa zombija na cesti pognute glave šeta i gleda u male ekrane. Ljudi sjede zajedno na terasi kafića,za istim stolom. Nitko s nikime ne razgovara, samo tipkaju po smartphoneu. Taj phone možda jest smart, ali definitivno su zaglupili puno ljudi.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Kupio Honor 8(edit: našao račun, imam ga 4 i pol god) na prvoj rasprodaji, možda manje od god dana nakon izlaska, 2300ili 2400kn u elipsu. Radi ko švicarski sat. I dosad najdulje što sam imao neki mobitel. A i najzadovoljniji.

 

Prije sam uvijek imao flagshipe, i isprobao sam ih sve. Ne patim od mobitela, bitno je da ne šteka i da baterija izdrži 1d min.

 

Jedino što ću idući put gledati pod must-bee, je da mob ima IR kotroler, jer me ovaj razmazio glede toga.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 12:20 (ramzocro-HCR).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Sams Note 8 sad već skoro 3.5 godine. Prije njega Note 3 isto 3 godine. Note jer često škrabam olovkom. Trenutno razmatram da nabavim nešto novo. Note moguće ne izbace ove godine, ip xs max sam prije par dana pokušao zavoljeti ali nije išlo. Zanima me što će novo Xiaomi prekosutra predstaviti.  

 

Nekad su godišnje promjene u tehnologiji mobitela bile ogromne. Sad ti je svejedno dok je unutar 2-3 godine. Ono što me zanima s tehnološke strane je Z fold 3 jer spominju olovku ali cijena je no no

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 12:39 (Dario7).
13 godina
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Godinu i pol otprilike taman kad baterija pocne slabit, prodam za dobru lovu dodam 500 kn i uzmem s njuskala zapakirani ili par dana koristen i opet ga derem god i pol i tak u krug 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Ne koristim mobitele. Druzim se s ljudima i pijem pive.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Prije 10-ak godina sam znao po nekoliko mobitela godišnje promijeniti s time da sam uglavnom dobro “utopio” stari. Bila su to vremena HTC-a, Sonya, a otkako sam prešao na iPhone nemam potrebe ni želje. Imao sam u medjuvremeno paralelno S8, Huawei P30 i Xiaomi Redmi Note, no kratko radi potreba testiranja aplikacije.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako često mijenjate mobitel?

 

To je samo mobitel, ne treba to mistificirati. Isto kao da me pitate koliko cesto mjenjam perilicu, mikser ili toster. Manje me opterecuje u zivotu komad elektronike zvan mobitel otkad ga tretiram kao bilo koji komad kucne elektronike.

 

Prije sam mobitelu pridavao mnogo paznje, mjenjao cesto cim je novi iphone izasao gledao sam ga uzeti. 

Onda sam napustio apple zbog njihove politike, i sad kupim android od 2000 kn.  Nemam potrebe dati preko toga, jer za 2000 se dobije solidan mob koji ima sve sto treba. 

 

Dok rade aplikacije koje koristim ne mjenjam. 

Samo sam bateriju promjenio u servisu jer mi je bas tlaka uzet novi mob i premjestati se i navikavati na novi.

 

A koliko cesto vi mjenjate usisivac? 

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Honor 8x vec par godina, prije toga sony xperia, prije toga neki lg smart ni ne sjecam se vise naziva, a prije njega nokia 3210....

Da, jako cesto mjenjam mobitele.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
Imam OP3 star 5.godina i Galaxy J6 star 2,5 god.Zamjeniti ću kad bude nekakav solidan 5g za 200€.A takvi će doći računam iduće godine.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Kako često mijenjate mobitel?

Nekada su mobiteli zastarjevali nešto brže nego danas zbog napretka raznih tehnologija. Sada mi se čini da nema potrebe za promjenom mobitela jer time mogu samo napuniti blagajnu pojedinim ionako bogatim firmama, a neću dobiti ništa bitno boljega od ovoga što imam sada. Tako da realno nemam zašto promijeniti mobitel dok 5G stvarno ne zaživi jače na 3,5GHz  i ne donese veće brzine, a operateri bolje tarife. Ovo drugo je pusti san jer je nevjerojatno što nam se servira u sadašnjima tarifama (manje od gige prometa, 3GB, 5GB, 7GB...).

 

Moram dodati da nemam službeni mobitel i da je to jedna sasvim druga priča kada si svakodnevno prisiljen koristiti mobitel za posao od jutra do mraka. Meni mobitel nerijetko stoji po pola dana ili više netaknut, sve dok ne pogledam poruke i pozive, pa se povratno javim (jer sam u međuvremenu nedostupan zbog posla).

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako često mijenjate mobitel?

imam trenutno poco F1 star 2.5 godine, zasad jos radi, baterija drzi al nema vise sluzbenih upgrejdova. Uzela firma novi Samsung S21+ 5G, eno stoji mi na stolu al ne vidim neki veliki razlog za prebacivanje; je malo brzi, bolja kamera i manje "bezele" al koga briga.

Jedini razlog za prebacivanje bi bio novi android 11 i security patchevi jer realno nema neke velike razlike, danasnji mobiteli slice ko jaje jajetu, uopce ne kuzim poantu mijenjanja telefona svakih godinu dana.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako često mijenjate mobitel?
S7edge kupljen priko njuške novi s garom prije 3 godine...još minimalno do sljedeće godine mada ni tada ne bih morao ali eto htio bih bolji kamera setup.

Realno hardware od 2016 je dovoljan za većinu toga ali kapitalizam ne radi tako.

Budimo realni mobiteli nisu PC pa da ta snaga baš ima smisla.

Neka mi netko reće naslov app-a kojeg flagship iz 2016 ne vrti.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 15:07 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice