Kakav je život moguć na Ceresu?

poruka: 24
|
čitano: 6.823
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kakav je život moguć na Ceresu?".
15 godina
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

kladim se s vama, profesore, da ćemo u svemiru prije pronaći nešto inteligentno nego na zemlji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?

Pa sigurno hoćemo, pogotovo kad uzmemo tebe kao primjer.

Po cijele dane vrebat portal i prvi komentirat vijesti na bugu sa nehumorističnim komentarima - vrhunac inteligencije i utrošenog vremena.

9 godina
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Je, naći će na Ceresu brata blizanca Josipa Manolića koji će biti nazočan kada se pojave lokalni Adam i Eva.

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
bill_jobs kaže...

Pa sigurno hoćemo, pogotovo kad uzmemo tebe kao primjer.

Po cijele dane vrebat portal i prvi komentirat vijesti na bugu sa nehumorističnim komentarima - vrhunac inteligencije i utrošenog vremena.

 Slažem se, Ajar je pravi Stalker, možda i tebe promatra, pogleć kroz prozor.

 

15 godina
neaktivan
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Smiješna je ta ljudska opsesija postojanjem života van Zemlje. Pronalazak bilo čega što postoji na Zemlji negdje drugdje u svemiru ne smatra se neočekivanim. Jedino samoreplikacija kompleksnih molekula, koja nema nikakvog razloga postojati samo na jednom mjestu u cijelom svemiru, izaziva nevjericu i čuđenje. A sve jer smo u doba kad nismo ama baš ništa znali o svijetu oko sebe proglasili svoje postojanje izuzetnim i jedinstvenim i usprkos svemu do sada naučenom držimo se te priče.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 0 hvala 0
Kakav je život moguć na Ceresu?

Evo i ja ću također nešto komentirati.

Moj PC  
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Slažem se sa svime što kaže Visak, ali znanost hoće dokaz. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
mGT kaže...

 

 Slažem se, Ajar je pravi Stalker, možda i tebe promatra, pogleć kroz prozor.

 

 početkom listopada, čim predam ovaj projekt na kojem se mrcvarim već mjesec (ali ne ceres) i pol, na ceresu otvaram (tihi) obrt za vrebanje. čuo sam da je sve tamo plaža povrh mora, što je idealno za vrebing. ovo je samo (i jedino) upozorenje onima kojima se dodatno pogorša ionako labilna psihička ravnoteža kad ih se vreba. po kućama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Život na Cresu je poprilično ugodan, posebno volim tamo otići krajem 8. i početkom 9. mjeseca

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
Pravo pitanje je kakav sve život postoji. Kad smo se makli iz Evrope našli smo biljke i životinje kakve nismo mogli ni zamisliti. Isto i kad smo zaronili, pa opet isto kad smo pogledali kroz mikroskop. A sve to na planeti gdje svi imamo zajedničkog pretka, što nas tek čeka negdje gdje je život nastao neovisno i u sasvim drugačijim uvjetima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
Trebalo bi poslati misionare... naravno kršćanske da ih preobrate na pravu vjeru...jelte
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Ceres bi bio idealan kao početna točka za istraživanje/prikupljanje resursa iz Asteroidnog pojasa.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
bill_jobs kaže...

Pa sigurno hoćemo, pogotovo kad uzmemo tebe kao primjer.

Po cijele dane vrebat portal i prvi komentirat vijesti na bugu sa nehumorističnim komentarima - vrhunac inteligencije i utrošenog vremena.

 SVI SMO MI AJ(V)AR

 

Zaheb je to...neka u svakoj galaksiji ima samo jedna tehnološki napredna civilizacija...svemir bi bio krcat tehnološkim civilizacijama....ALI brzina svjetlosti je konačna A udaljenosti među  galaksijama se broji u milijunima svjetlosnih godina...Astronomija znanost koja definitivno korisnika baca u depru:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Ceres je u svakom slučaju  zanimljiv. Em ima puno vode a i drugih korisnih stvari, em je relativno veliki dotok sunčeve energije. Tu bi svakako bila dobra baza za daljnja istraživanja Sunčevog sustava a vjerovatno i dobro rudarsko mjesto. A ako ljudi odu na Ceres, neće tamo biti samo nekakvih mikroba, već i nešto puno krupnije i kompleksnije. Osim toga, nije toliko dalek kao Jupiterova Europa ili Saturnov Titan, pa bi vjerovatno bilo puno lakše njega kolonizirati i napraviti baze za daljnje operacije po sustavu. S obzirom na malu površinsku gravitaciju, sa Ceresa bi svemirski brodovi mogli uzlijetati sa puno manje potrebnog goriva nego sa Zemlje. Osim toga, voda se jako lijepo elektrolizom pretvori u raketno gorivo

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 11:21 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Ako nađemo život negdje onda je prvo pitanje što ćemo s njime. Hoćemo li ga kontaminirati s našim životom, što kolonizacija neumitno donosi, hoćemo li ga donijeti na Zemlju, što je rizik za nas, ili ćemo ga pustiti da se razvija neometano?

 

Clarke je imao odgovor na to:

ALL THESE WORLDS ARE YOURS – EXCEPT EUROPA.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
Pitao bih ja tog crnog monolita...A đes ti bio 91'
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
10 godina
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

 

 

Ljudi ostaju na Zemlji. Industriju, proizvodnju i sve ostalo seliš na neki drugi planet. To je poanta.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?

Mislim da je disperzija bolje rješenje. Ako si kao civilizacija rasut na više planeta ili čak i na više galaksija, ta civilizacija bu preživjela jer nekakva kataklizma nebu odjednom pogodila više planeta niti više galaksija....

Zar Sunce nije u zadnjoj trećini svog života ? A znamo kaj bu sa okolnim planetama tada, među njima i sa našom zemljom. E dotada moramo biti daleko daleko... 😉

10 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?

 

 

@bunker

 

Koliko malo znam, drugi planeti naše galaksije nisu pogodni za čovjeka. Eventualno neki sateliti tih planeta. Zato bolje da mi ostanemo na Zemlji, a tešku prljavu industriju izvezemo na druge planete.

Nisam to proučavao, tako da malo znam o tome.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
offline
Kakav je život moguć na Ceresu?

Za sve zainteresirane pogledajte ovaj channel, za ovakve i slične teme..

 

This channel focuses on exploring concepts in science with an emphasis on futurism and space exploration, along with a healthy dose of science fiction. While we explore many concepts and technologies that are far beyond us now, we try to keep everything inside the bounds of known science or major theories.

 

 

Isaac Arthur

https://m.youtube.com/channel/UCZFipeZtQM5CKUjx6grh54g

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
#PzKpfw

Jel ti znaš koliko je broj planeta u našoj galaksiji...minimalno tisuću MILIJARDI...znači među njima vjerojatno ima i Planeta koji su već sada bolji nego Zemlja...ali problem je udaljenost...čak i i našoj galaksiji brzina svjetlosti predstavlja ograničenje:(

Jedini način da mi ljudi to sve istražimo je da svijest prebacimo u robotsko tijelo...bez toga nema šanse... slijedeći korak u evoluciji čovjeka će napraviti sam čovjek...postat ćemo strojevi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 21:10 (HCMAA).
7 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?

Hcmaa, to vrijedi prema onome što danas znamo. No možda kroz koju godinu ili desetljeće dođemo do novih spoznaja koje će nam omogućiti ta putovanja....

6 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?
Još i dalje koristimo kemijske raketne motore...želje su jedno...stvarnost sasvim drugo...politika više voli trošiti pare na uvođenje demokracije u Afganistanu...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
7 godina
offline
Re: Kakav je život moguć na Ceresu?

Hcmaa, da, danas je to tako. Imaš žnj klasu čovječanstva koja preživljava dan sa šakom riže ili nekakvog povrća, a imaš i aaa klasu kojoj cijeli timovi slažu jelovnike sa točnim količinama proteina, ugljikohidrata i sl te im osmišljava plan vježbanja, izlaganja suncu i sl...

Kada dođu neki rokovi pred istek, ili kada bi se nazirao kraj mogućnosti života na ovoj planeti, ta aaa klasa će sve resurse planete brzo upregnuti u ciljeve koji njima znače opstanak, ne nužno i tebi...

Oduvijek je lova u pozadini svakog rata ( zanemarimo nekakve plemenske ili ljubavne čarke susjeda ), tako da i taj rat povećava nečije bogatstvo koje će opet biti uloženo u nešto. Neminovno da bu dio uložen u novi rat, no dio bu uložen i u znanost ( makar i u vojnu, jer će te tehnologije uvjek naći i svoju primjenu u civilnoj upotrebi )

Uvođenje demokracije je fin naziv za osiguravanje koncesijskih ugovora na 99 godina svojim kompanijama, ili borba za to tko bu izborio mjesto za svoje panele u afričkim pustinjama... Problem je kaj mi iz naše mišje perspektive jako malo i kratko vidimo i znamo...

Da, rakete, kakve takve ali ipak tisuće puta "bolje" od katapulta prije 500 godina. Ako za isti postotak "napredujemo" u sljedećih 500 godina, možda bude moguće ono kaj nam danas izgleda nemoguće...



1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice