Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

poruka: 51
|
čitano: 20.266
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru".
16 godina
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Bivši policijski referent za umnažanje edukacijskog/uredskog materijala

i vozač ministarstva se bave sitnim kriminalom, a šefovi im se bave krupnim.

 

Ne vidim ništa čudno ili senzacionalno.

 

Eglezi bi rekli:

 

Keep Calm and Carry On

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
23 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

 

 

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 20:48 (hrvooje).
 
35 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Jel mi mozete dati broj od Šefa svemira, htio bih ga pitat nesto?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Kod nas je sve lažno
Lažni haker
Lažni gospodarstvenik
Lažni političar
Lažni doktor
Jel imamo i jednog prvog?stručnjaka
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Hrvoje.RH kaže...
Kod nas je sve lažno
Lažni haker
Lažni gospodarstvenik
Lažni političar
Lažni doktor
Jel imamo i jednog prvog?stručnjaka

 Imamo. Rimca!

Only real programmers collect their own garbage.
9 godina
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

.

Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Najnovija vijest da su mu u pretresu pronašli 20 laptopa i 15 mobitela, baca sumnju da se radi samo o bezazlenim SMS_ovima. Moglo bi se tu naći puno većeg kompromitirajućeg sadržaja, ako ga njegov šef ne uspije izvući. Mislim da nije imao vremena ukloniti cijeli kompromitirajući sadržaj. Sad traži da se brani sa slobode, kako bi što prije zbrisao u BiH.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

 

Jalova lova, jadno društvo kojem je htio pripadati. Veliku lovu možeš zaraditi i svojim znanjem, a da se ne moraš prodati ljudima čudnih običaja i/ili sumnjivog morala.

A, ovaj Mamićev haker nije prezentirao neko veliko znanje.

Nije motiv samo novac, nego i osjećaj nadmoći nad prosjekom kada se družiš sa pobjednicima hrvatske tranzicije.

Modrić&Lovren nisu ništa bolji od ovog luzera. Samo, eto mas mediji tako ne gledaju na tzv. junake koji su tobože ginuli za Hrvatsku na svjetskom...

Ljudi ginu na ratištu, a na terenu se samo igra.

 

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 23:09 (PzKpfw).
Moj PC  
15 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
A deckima je bilo dosadno, ipak su svi u 30-ima umirovljeni. Visak vremena nije bas dobar.
Nevjerojatno je s kakvim superlativima su u medijima opisivali ovog SMS fakera, ali to je nebitno. Bitno je da mi svi skupo placamo te igrokaze, a pritom fino tonemo kao drustvo.
 
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Koja sprdacina jbt. Bilo bi me sramota da netko na poslu to vidi i da me pita nesto o tome...

Freak Show Inc.
 
14 0 hvala 0
16 godina
online
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

I opet će biti izio vuk magare. Dok god narod ne počne tražiti odgovornost, neće se apsolutno ništa promijeniti. Kakav narod, takva vlast.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

.

 
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Friday kaže...

Koja sprdacina jbt. Bilo bi me sramota da netko na poslu to vidi i da me pita nesto o tome...

 On je optimirao svoj radni proces: uz malo truda i još manje znanja uspijeva mnogo zaraditi. Ne bih rekla da se toga treba stidjeti. Postigao je ono što ne mogu ni vrhunski stručnjaci u području menadžmenta.

All work and no play makes Jack a dull boy.
14 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Ovo je  ljudi  čista  sramota  sprdačina  i   jedan velik  cirkus što  se radi  kod nas a  još  tim  gore slušam svakim danom svi bih  htjeli bit hakeri fale  se  informatičkom diplomom i školom  baš sam  prije davno je to bilo  imo takvog  pametnjakovića veli ja  sam  Računalni  Stručnjak imam veliku zavšenu informatičku školu  a  tip  nije znao ni  gde se moj  kompjuter pali  a  tek ulaz  u  MS-DOS  ili bios  bio je  farsa  svih  farsi doslovce  ispostavilo se da tip nema  pojma  o  kompjuterima a  kamo li što god  veće:Žalosno je samo jedna  stvar da  se kod nas u školama daju  dipolome  i onima  koji  idu  u školu  i  oko  nje a takvih  je  baš  najviše  sve  u  sve kad  vidiš ovakve  vijesti  gde  ko  glumi  nakakvog hakera  a  pojma  nema  zgrči mi se odmah u želudcu  te mi  se  stomak okrene  više  od takbvih  tipova

 

Dalibor  Jugović

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 7:25 (Master Infirmiy).
6 godina
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Klinci od 7 godina bolje lažiraju od ovog. Promjeniš ime kontakta i to je to

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Za laike je svako haker tko zna vise od osnovnih radnji na racunalu.Kad smo vec kod sms-a npr zanima me jel postoji mogucnost slanja sms-a a da se nevidi broj i jel moguce slati sms na display telefona a da ne ostaje u telefonu kao neki vid informativne poruke. Jer se sjecam jednog modela od sonya koji imao mogucnost slanja sms-a na ekran ali nije ostajala u inboxu koliko se sjecam.Uglavnom model je iz 2002-2005 ako se nevaram i imao je kao potenciometar sa strane gdje si prolazio kroz meni u telefonu.
https://m.gsmarena.com/sony_cmd_j70-280.php evo ovaj model ako se nevaram bas je bio fora m
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 8:44 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
 devotion kaže...

.

 Kad si već fejkao trebao si napisati ćuza a ne čuza...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 8:44 (Anđeo bez falinge).
12 godina
online
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Ne znam. Meni djeluje autentično, osim toga svjedoči o časnim namjerama ovog učesnika spora.

 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Sjedim u svom uredu u Dublinu, citam i smijem se :D glavna vijest u RH vec danima kako je jedan "haker" krivotvorio SMS poruke. Automatski lik zavrsi u zatvoru, SVE moguce specijalne postrojbe love i hapse covjeka koji mu je dojavio da ce biti uhicen te nakon toga USKOK hvata takodjer vjerojatno sa 90% specijalnim postrojbama Brkicevog (KRADEZE) kuma i trazi od njega mjesec dana istraznog zatvora?!  Ovo bi bilo smijesno da nije tuzno jer se desava u RH. Inace covjek istuce zenu i dijete, pokusa ih ubiti i zavrsi samo 24 sata u pritvoru, izadje van i odmah istu vecer ubije tu zenu, ali BITNO da je RH policija zatvorila na mjesec dana covjeka koji je dojavio nekome da ce ga uhititi i to ZBOG JEXXNIH SMS poruka :D bas mi je drago sto sam otisao iz ove vukoXXXine i sto se svemu tome samo smijem tisucama kilometara daleko :D

OMG (One Man Games) Studio
 
5 9 hvala 1
10 godina
offline
Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Mene u cijeloj priči fasciniraju idiotski i beskrupulozni novinari (Bugovci isključeni, naravno) koji su prenosili takve bombastične objave SMS-ova za čiju autentičnost nema nikakvih dokaza.

Dobili su isprintane nekakve screenshote, koji su navodno došli s mobitela raznih ključnih ljudi.

A od dokaza autentičnosti, naravno, ništa. Štoviše, tvrdnje o autentičnosti dolaze od ljudi potpuno narušenog kredibiliteta!

Konačno, nitko od novinara nije se zapitao, kako su navedeni screenshoti uopće pribavljeni - screenshoti podrazumijevaju da je doušnik imao pristup mobitelu tih ljudi. Iz mog subjektivnog pogleda, to baš i nije čest slučaj - mobitel mi je zaključan, a većinu vremena je uz mene, osim kad sam kod kuće i spavam. Realnije bi mi djelovalo da se prikazao nekakav ispis iz sustava teleoperatera, nego pokazivati screenshote s mobitela.

 

A što se tiče profesionalnog odrađivanja lažiranja SMS-ova, moj prijedlog bio bi:

1. Kupiš dva mobitela - mogu biti i stari, ali bolje je zbog IMEI anonimno kupiti nove. Ako se tako dobro plaća, nije neki problem.

2. Kupiš dva SIMa na kiosku.

3. U imenik upišeš broj onog drugog kao "Donald Trump" i "Angelina Merkel".

4. Mijenjaš datum i vrijeme u postavkama telefona, prema zahtjevima naručitelja. Šalješ ljubavne poruke na engleskom i njemačkom te radiš screenshote.

5. Screenshote staviš na stick (koji nikad nisi primio golom rukom) te ga isporučiš naručitelju.

6. Nakon obavljenog posla, uništiš odvojeno mobitele (ekološki osviještena osoba odnijela bi ih na reciklažno dvorište) i SIMove.

 

Ne znam što vi kažete, ali ovako lažirane poruke djelovale bi vrlo autentično (jer su stvarno napravljene i postoje pravi screenshoti koje je moguće isporučiti novinarima na CD-u), a svejedno bi bilo trivijalno napraviti ih! Pritom bi sve bilo vrlo sigurno za "hakera".

 

Dakle, pravo pitanje za mene nije tko je lažirao i koliko loše. Za mene su prava pitanja: "Koliko su glupi i nesposobni hrvatski novinari?" i "Koji je omjer gluposti i korumpiranosti među novinarima koji rade ovakve idiotarije?"

Subjektivno rečeno, smatram da su za loše stanje u državi velikim dijelom odgovorni i novinari (mediji).

 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Živa istina, ekipa iz kvarta ulovila kradljivca motocikla i zovu policiju. Čekaju i čekaju nema policije te se svi dogovore da se više nema smisla čekat te lopov ostavi osobnu i raziđu se.Policija došla nakon dva sata.Vjerovatno su bili zauzeti hvatanjem neke bakice na pazaru koja sa strane prodaje luk.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
online
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
SveZauzeto kaže...
 

Ne znam što vi kažete, ali ovako lažirane poruke djelovale bi vrlo autentično

Što tu ima autentično?

U tome i je tuga, s jedne strane netko prikazuje te "poruke", s druge netko to proguta.

Ne znaš tko je luđi.

12 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Anđeo bez falinge kaže...
 devotion kaže...

.

 Kad si već fejkao trebao si napisati ćuza a ne čuza...

 Pa onda ne bi bio vjerodostojan.

15 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

a) plaćeno mu je da šuti, ne toliko da isprinta SMS-ove

b) tko danas provjerava bilo koju vijest - isprintani SMS-ov za prosječnog Hrvata su dovoljni dokaz da tu država, kojoj ionako ne vjeruju, nešto muti

c) novinarima je daleko lakše njega bilo klasificirat kao hakera nego kao "dečko koji je izradio isprintao lažne SMS-ove na komad papira", jednostavno nije toliko sexy

d) heap / stack dump (ne vezano uz SMS-ove, više kao primjer autentičnog rada) je i za jednog profesionalca poprilično suhoparna stvar

e) mali koji popravlja printer u redakciji je slobodan, može ga se posudiit na pola sata i ne košta, a progura ga se kao "informatičkog stručnjaka"; forenzičar će imati svoju konzultantsku tarifu uvećanu za troškove izlaska na teren i dostupan je za cca 2 mjeseca

f) efektivno, koga boli kiki kad ionako većini dalje od upali računalo -> browser / igra / office polako spada u domenu crne magije i ritualnih žrtvovanja

Što brže / bolje prodati vijest na što jeftiniji način. Pa koliko stvari pročitam o sustavima i IT (izuzetno izuzetno rijetko, ali čak se i Bugu tako nešto dogodi) koji nemaju veze sa mozgom.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Bukva kaže...

..

c) novinarima je daleko lakše njega bilo klasificirat kao hakera nego kao "dečko koji je izradio isprintao lažne SMS-ove na komad papira", jednostavno nije toliko sexy

..

Što brže / bolje prodati vijest na što jeftiniji način. Pa koliko stvari pročitam o sustavima i IT (izuzetno izuzetno rijetko, ali čak se i Bugu tako nešto dogodi) koji nemaju veze sa mozgom.

 -da. .. a sve zajedno je žuto smeće, kao da je režiser maminjo.. (ili bez kao).

zabavno je bilo čuti jedan nogometaški iskaz, o tabletama,.. ne o lijeku, nego tablet. No sve je to na nivou režije 'švedskog dokumentarca'.

-realno, problem je što sudstvo tako funkcionira. Sve može biti 'dokaz', word i mašta.. (photoshop je već SF za tu klasu režisera).

-podsjetnik na prošlotjednu isplatu grada Đakova.. 50.000€ u trenu. Sjede li u tim foteljama baš sami kreteni, retardusi i djeca? .. nisu valjda svi šoferi i expolicajci? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
SveZauzeto kaže...

Mene u cijeloj priči fasciniraju idiotski i beskrupulozni novinari (Bugovci isključeni, naravno) koji su prenosili takve bombastične objave SMS-ova za čiju autentičnost nema nikakvih dokaza.

Dakle, pravo pitanje za mene nije tko je lažirao i koliko loše. Za mene su prava pitanja: "Koliko su glupi i nesposobni hrvatski novinari?" i "Koji je omjer gluposti i korumpiranosti među novinarima koji rade ovakve idiotarije?"

Subjektivno rečeno, smatram da su za loše stanje u državi velikim dijelom odgovorni i novinari (mediji).

Novinari u hrvatskoj pisu ono sto im urednici novina odrede, a u tisak/web vijesti idu nakon sto to odobri par njih. Kako najvece novine i urednici rade sto im se kaze od strane HDZ/SDP, nema sanse da glavna vijest bude nesto sto je istina, nego nesto na sto ce narod gubiti vrijeme i razmisljati nepotrebno. Partizani, ustase i cetnici su skuzili da ljude posebno pali, pa je zato toliko u novinama. Dok se ljudi pale na trenutno nebitne rasprave, oni i dalje sprovode svoj plan sistematskog pljackanja.

Domagoj Margetic (neovisni novinar) strajka gladju vec 21 dan, bas iz razloga sto mu se ne dopusta rad i iznosenje istine (s cinjenicama!). Jel treba jos nesto reci?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Sud je odbacio te SMSove u Mamićevom slučaju, znači nisu baš svi ludi. Ionako to što Mamić govori ima težinu samo za pacijente koji mu iz nekog razloga baš žele vjerovati. Svima ostalima je jasno da ako su mu usta otvorena nekakva laž upravo izlazi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru

Ništa čudno u državi gdje se pod poznavanje rada na računalu podrazumjeva igranje Solitaire-a pola radnog vremena.

15 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
Ljudi ne razumiju koliko su nasi politicari, tajkuni, odvjetnici(da odvjetnici) nestrucni. Netko normalan misli da je to sve namjesteno jer nitko nebi bio tako glup, e kako su u zabludi. Likovi poput vase, karamarka i slicni doslovno ne znaju upalit komp. Jucer u otvorenom ugledni odvjetnik i bivsi glavni drzavni odvjetnik nema pojima da operateri cuvaju vrijeme i geolokaciju, a ne i sadrzaj poruka/poziva. Ta razina diletantizma je fascinantna...
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kakav haker! Lažirao je SMS-ove – na papiru
hrvooje kaže...

 

 

 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

*# @Frk #*/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice