Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.624
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

Dabogda vas sad sve iskažnjavalo, pa da budete malo u kreditima i dugovima, jer ne želite brnjicu na faci. Platit ćete svi! Hahahahaha...   

 

 

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...
ddarknessfairyy kaže...

Šutila sam ko riba do 2 godine i onda kad sam počela blebetat odmah su cijele rečenice izlazile i ko pravo žensko nisam začepila do dana današnjeg i tak. 

  

 Fer, brate, ako trebas pomoc udaraj duple spaceove (jebiga ne mozes trepnuti ocima, ne vidimo te)

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
3 godine
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Dex.pwn kaže...
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.

Ovo sam u prethodnom postu preskočio.

Imaš dosta svjedočanstava koji povezuju pojavu autizma s cjepljenjem. Međutim, stvar je u tome da se kalendar cjepljenja preklapa s periodom kad autizam počinje pokazivati prve znakove. Kad još tome dodaš znanstveno opovrgnutu tvrdnju da cjepivo uzrokuje autizam, onda imaš roditelje koji prve znakove počinju primjećivati nakon cjepljenja, iako su isti postojali i prije, samo roditelji nisu išli za tim jer prve znakove nije lako uočiti, a nakon cjepiva panično gledaju dijete tražeći znakove jer se boje da će ih cjepivo uzrokovati. To je kombinacija biasa i korelacije bez kauzalnosti.

 

Doduše, uzročno posljedična veza između autizma i cjepiva možda ipak postoji: https://www.smbc-comics.com/comic/autism-and-vaccines

 

mzopg kaže...

Kolega koliko sam ja shvatio pričalo se općenito o efikasnosti i korisnosti cjepiva, pa sam pisao u tom kontekstu. Znači cjepiva koja su tu već dugi niz godina, nikako ne ovo brzinski sklepano cjepivo u 12 mjeseci. Tvoj zadnji paragraf je otprilike ono što sam napisao u postu nakon ovog koji si citirao, tako da po tom pitanju imamo gotovo identično mišljenje.

To što sam imao potrebu pojasniti ne znači neslaganje. Dapače, upravo zato sam i pojasnio da tu postoji razlika.

 

 Upravo to sam htio napisat, znakovi autizma kod djece se manifestiraju kasnije prilikom razvoja, cijepljenje se provodi na novorođenčadi. Kako roditelji mogu dokazati da im je dijete autistično zbog određenog cjepiva? Razvilo bi jednake simptome i da se nije cijepilo.

 

Uvijek su "aktivističke" grupe bile najglasnije pa tako u njih spada i antivaxerska grupa - kada na to sve nadodamo manje obrazovane ljude koji šire propagandu jakim oružjima poput slika na Facebook-u dobije se gadna kombinacija. Prilog u skeptičnosti oko cjepiva ide to što im se daje previše medijskog prostora, općenita ljudska skeptičnost u vezi korone i jako brz razvitak cjepiva. Cjepivo da bi se razvilo treba proći kroz pretklinička i potom klinička istraživanja (koja imaju još četiri faze). Prva klinička faza traje uobičajeno nekoliko mjeseci, druga od nekoliko mjeseci do nekoliko godina, treća naravno traje nekoliko godina, a u 4. fazu uđe izrazito mali broj lijekova. Od sinteze potencijalnog lijeka do dolaska na tržište prođe 10-15 godina otprilike - razlog je što pretklinička istraživanja prođe 1 od 10000 lijekova, a 1 od 10 u kliničkim dođe na tržište - i moe se dogoditi da jako brzo bude povučen s istog. Je li ovo ekstremno brz razvitak cjepiva - itekako je brz, ali na tržište sigurno neće pustiti lijek koji je štetan za ljude. Postoji li mogućnost da bude neučinkovit i da su se razne države zaletjele i dale silan novac kako bi ga osigurale - postoji. Hoće li uzrokovati štetu ljudima - jako teško.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 15:28 (crorockycro).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
"Upravo to sam htio napisat, znakovi autizma kod djece se manifestiraju kasnije prilikom razvoja, cijepljenje se provodi na novorođenčadi. Kako roditelji mogu dokazati da im je dijete autistično zbog određenog cjepiva? Razvilo bi jednake simptome i da se nije cijepilo."

Baš zato što je gotovo nemoguće dokazati, roditelji se ne žele zajebavati, nateravati se po sudu. Dijete nije auto ili bicikl pa da ti je svejedno.
Onda iznesu svoje mišljenje i budu napadnuti od drugih.
8 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Cjepiva imaju manje nuspujava od lijekova, koje neki moraju svakodnevno koristiti.

 

A čak i da nova cjepiva imaju relevantne nuspojave, da li riskirat te minorne nuspojave koje nisu veće od nuspojava aspirina bubam 0.01%, il ćeš rađe riskirat da dobiš Covid bez cjepljenja pa ćeš imat recimo 5% šansi da završiš u bolnici, i 1% da umreš? Što naravno ovisi o dobi, zdravlju i genskoj lutriji (nisam uspio googlat takve podatke).

 

Ako vam već biologija i medicina nije jača strana, da li je bar matematika?

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Napišeš podatke koje si bubnio. Jel moram dalje?
Ako ćemo tako, onda ja sebi smanjujem šansu na 0%(nisam guglao).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Napišeš podatke koje si bubnio. Jel moram dalje?
Ako ćemo tako, onda ja sebi smanjujem šansu na 0%(nisam guglao).

 Ja sam, reimo, vidio 14.000 prijava nuspojava.

Kreni pisti doktorat iz farmakologije, dobiješ pristup.

Cjepiva su kikiriki. Recimo, alergološki testovi, niz lijekova protiv bolova i slično su puno gori.

A da vidiš što stvarno radi fatalne posljedice...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Osnova za stjecanje bilo kakvog znanja je znati procijeniti vjerodostojnost izvora. Uzalud ti informacije ako ne znaš koliko su točne, što više upijaš netočne informacije, to manje znaš.

Pri tome netočna informacija može biti i korisna, ali ako znaš da je netočna.

Znači prvo selektirajmo izvore, pa onda možemo pričati o onome što kažu. Zabrinuta majka na FB nije relevantan izvor.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
"Upravo to sam htio napisat, znakovi autizma kod djece se manifestiraju kasnije prilikom razvoja, cijepljenje se provodi na novorođenčadi. Kako roditelji mogu dokazati da im je dijete autistično zbog određenog cjepiva? Razvilo bi jednake simptome i da se nije cijepilo."

Baš zato što je gotovo nemoguće dokazati, roditelji se ne žele zajebavati, nateravati se po sudu. Dijete nije auto ili bicikl pa da ti je svejedno.
Onda iznesu svoje mišljenje i budu napadnuti od drugih.

 I onda takav roditelj sjedne u auto sa pocupanim DPF-om, EGR-om, katalizatorom pa dok vozi i pusi kao turcin jebe mater doktoru sto mu je dijete bolesno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 16:57 (ivanzu).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ali ispovijest, tj post s pričom(ne brigom, baš pričom)?
Pa mislim ono, neće okolo slat poštom, il nedajbože dat unovine.
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Napišeš podatke koje si bubnio. Jel moram dalje?
Ako ćemo tako, onda ja sebi smanjujem šansu na 0%(nisam guglao).

 Ja tebi moram navesti egzaktne podatke, a ti možeš bubetati po forumima bez ikakvih podataka 10 poruka dnevno?

 

 

US stats

"By decade, the risk of hospitalization from infection with the new coronavirus is:

1% for people aged 20 to 29; 3.4% for people aged 30 to 39; 4.3% for people in their 40s; 8.2% for those in their 50s; "

 

Za svoje godine (41) šansa da završim u bolnici mi je 4.3%, dakle otprilike sam naveo približan broj (5%), koji raste s godinama života.

 

side-effects

Nuspojave cjepiva su "Short lived fatigue, headache and pain were reported after the injection in some patients.":

 

"Most people will escape “severe” side effects, defined as those that prevent daily activity. Fewer than 2% of recipients of the Pfizer and Moderna vaccines developed severe fevers of 39°C to 40°C. But if the companies win regulatory approvals, they're aiming to supply vaccine to 35 million people worldwide by the end of December. If 2% experienced severe fever, that would be 700,000 people.

Other transient side effects would likely affect even more people. The independent board that conducted the interim analysis of Moderna's huge trial found that severe side effects included fatigue in 9.7% of participants, muscle pain in 8.9%, joint pain in 5.2%, and headache in 4.5%. In the Pfizer/BioNTech vaccine trial, the numbers were lower: Severe side effects included fatigue (3.8%) and headache (2%)."

 

Napominjem, ako je ovo točno, da i tih 2% cjepljenih koji će razviti visoku temp, ili ovih sa ostalim nuspojavavama, ne moraju zbog toga završiti u bolnici.

I za onih 5-10% cjepljenih za koje cjepivo ne bude spriječilo razvoj bolesti, vjerojatno će im olakšati simptome, kako je uobičajeno kod cjepiva.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Ali ispovijest, tj post s pričom(ne brigom, baš pričom)?
Pa mislim ono, neće okolo slat poštom, il nedajbože dat unovine.

Anegdotalni dokaz se smatra najslabijim dokazom. To nisam ja izmislio.

 

 Naslušao sam se svakakvih priča, a njaviše su me se dojmile one u kojima sam osobno sudjelovao, ali kad bi ih netko drugi prepričavao to nije imalo veze s onim kako sam ja doživio taj događaj.

Ponekad se radilo o različito zapamćenim detaljima, ponekad o preuveličavanju da bi priča bila zanimljivija, ponekad bi pripovjedač dodao stvari koje se nisu dogodile, ali je on pretpostavio da logično idu uz takav događaj. Ukratko, priča koju ti netko priča, a ne možeš ju provjeriti, treba biti uzeta s određenom rezervom.

 

I roditelji silovatelja i roditelji žena koje su lažno prijavile silovanje duboko vjeruju da njihovo dijete govori istinu, a druga strana laže. Ljudi lažu, to je jedina sigurna stvar (sigurnija i od poreza), lažu sebe, a lažu i druge. Zato smo razvili posebne tehnike kojima provjeravamo istinitost tvrdnji i kod ozbiljnih stvari nikome ne vjerujemo na riječ.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Na koliko velikoj skupini su dobili te brojke?
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Vidio sam nešto o autizmu. Dakle studije su pokazale da je jedan od dominantnih uzroka autizma crijevna flora u rodilja, a nikakva cijepiva. Mislim da je ta ogromna studija izašla prošle ili čak početkom ove godine. Moram iskopati.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

evo, da dolijem malo ulja na vatru...

 

Imam frenda kome se dijete samo ugasilo par dana nakon cijepljenja i sad je autistično

 

jebat ga :/

NULL!=NULL
 
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

I što to znači?

 

Moja mama je umrla par dana nakon što je prvi put jela u McDonaldsu.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

dupli post /briši

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 22:00 (memulica).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

I što to znači?

 

Moja mama je umrla par dana nakon što je prvi put jela u McDonaldsu.

 

 

Gle, vjerujem da ti je majka bila starija žena. Ne vjerujem da bi starija žena jela u Meku.

Lažeš!

16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

dupli post/briši

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 21:59 (memulica).
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Za one koji nisu čitali jer je memulica podijelio:

 Valjda ne znaju engleski, pa eto im na hrvatskom jeziku:

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/dionice-pale-kritike-sve-glasnije-strucnjak-to-cjepivo-nikad-nece-biti-odobreno-u-sad-u-15033656

Cjepivo protiv covida-19 koje su razvili britanski laboratorij AstraZeneca i Sveučilište Oxford morat će proći novo ispitivanje jer su kritičari doveli u pitanje tvrdnju da može pružiti 90-postotnu zaštitu kod ljudi od koronavirusa.

 

Evo još malo zanimljivih statistički podataka za napaćeni narod uz napomenu da podaci za 2020. godinu nisu dovršeni. Kod nas je najsmrtonosniji siječanj, pa očekujte ogromnu paniku/histeriju nakon Nove godine. Petogodišnji rekord drži siječanj 2017. kad je obična gripa sj*bala cjepivo do kraja, a bolnice su bile krcate i tražio se respirator viška.

 

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

 
  

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 22:01 (memulica).
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

I što to znači?

 

Moja mama je umrla par dana nakon što je prvi put jela u McDonaldsu.

 

ja ne tvrdim niti da je niti da nije cjepivo uzrok.... Samo iznosim činjenice.

 

Čitam ovih 90ak stranica i gledam kako se u biti raspravljaju ljudi koji su istih stavova ali jedni idu u +  ("cjepivo djeluje lose samo u 1 na 10.000") a drugi u - ("umiru samo stari") itd itd... nigdje neke normalne sredine (doduše, što je danas normalno?)

 

Ne znam... Da se igra loto i da je vjerojvatnost mogućnosti dobitka 1/10.000 debelo bih razmislio o igranju...

 

A ovo što si napisao za mamu (ako nije istina - što pretpostavljam da nije) govori samo tvojoj determinaciji da "budeš u pravu" iako sam prezentirao konkretan slučaj a ne rekla-facebook-post-kazala... i opet, ponavljam da ne znam što je uzrok autizmu samo govorim što mi prijatelj govori...

 

Inače, nakon tog čuda dijete je toliko otišlo u k da mora imati zamotane ruke u krpe jer se nesvjesno grize do krvi (komadi kože itd)...

 

 

 

 

 

 

NULL!=NULL
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Na koliko velikoj skupini su dobili te brojke?

 Googlaj malo...

 

Za Pfizer:

"Study enrolled 43,538 participants, with 42% having diverse backgrounds, and no serious safety concerns have been observed; Safety and additional efficacy data continue to be collected"

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
VladRi kaže...
 

A ovo što si napisao za mamu (ako nije istina - što pretpostavljam da nije) govori samo tvojoj determinaciji da "budeš u pravu" iako sam prezentirao konkretan slučaj a ne rekla-facebook-post-kazala... i opet, ponavljam da ne znam što je uzrok autizmu samo govorim što mi prijatelj govori...

 

 Istina je, bili smo na putu i trebali restoran s wc-om za invalide, ali naravno da njezina smrt nema veze s McDonaldsom. Zanimljivo kako niste u stanju prepoznati istinu, kao ni to da koincidencija ne znači povezanost događaja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Da je Mek kriv, vjerojatno bi bilo u svim novinama, a samim time bi i znali(većina).

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

...kao ni to da koincidencija ne znači povezanost događaja.

 Tocno!

No medjutim ovdje (u konkretnom primjeru u zadnjih desetak upisa) igra poprilicnu ulogu i psiha, odnosno trenutno psiholosko stanje gradjana jedne zemlje.

Nazalost, na to se ne moze prisiti nikakva brojka, no ne mogu se oteti dojmu da hodamo prema sve tanjem i tanjem ledu, upravo radi zanemarivanja tog aspekta.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

No medjutim ovdje (u konkretnom primjeru u zadnjih desetak upisa) igra poprilicnu ulogu i psiha, odnosno trenutno psiholosko stanje gradjana jedne zemlje.

Nazalost, na to se ne moze prisiti nikakva brojka, no ne mogu se oteti dojmu da hodamo prema sve tanjem i tanjem ledu, upravo radi zanemarivanja tog aspekta.

 Antivakseri nisu nastali s koronom, to su dugogodišnje gluposti koje su sada dobile dodatni zamah. Ljudi su su se nekoć bojali vještica, vlakova, mikrovalnih pećnica... Neznanje i strah su oduvijek išli ruku pod ruku. Oni koji druge optužuju za paničarenje su najveći paničari, a svojim slomovima živaca će samo pogoršati sutuaciju. No moraju li se svi u čamcu utopiti jer se netko usrao, pa ljulja čamac u oluji?

 

Pita me danas mladi kolega je li stvarno u Jugi bilo kao što se priča. I meni je danas teško povjerovati da si za vic mogao završiti u zatvoru, a njemu je to nepojmljivo, no s druge strane osobna sloboda je prerasla u sebičnost, pa sad svi misle da se na njih nikakva pravila ne odnose, a političari se boje onih najglasnijih, koji su rijetko kada i najpametniji.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Antivakseri nisu nastali s koronom, to su dugogodišnje gluposti koje su sada dobile dodatni zamah. Ljudi su su se nekoć bojali vještica, vlakova, mikrovalnih pećnica... Neznanje i strah su oduvijek išli ruku pod ruku. Oni koji druge optužuju za paničarenje su najveći paničari, a svojim slomovima živaca će samo pogoršati sutuaciju. No moraju li se svi u čamcu utopiti jer se netko usrao, pa ljulja čamac u oluji?

 

Pita me danas mladi kolega je li stvarno u Jugi bilo kao što se priča. I meni je danas teško povjerovati da si za vic mogao završiti u zatvoru, a njemu je to nepojmljivo, no s druge strane osobna sloboda je prerasla u sebičnost, pa sad svi misle da se na njih nikakva pravila ne odnose, a političari se boje onih najglasnijih, koji su rijetko kada i najpametniji.

 

 Ma sve stoji.

 

No kako sam negdje (cak mislim bas na ovom forumu) bio upisao, da li se mozes prisjetiti, kada je taj antivaxerski pokret dobijao zamah, da se netko iz farmaceutske industrije odlucio organizirati javnu tribinu gdje bi direktno odgovarao na pitanja gradjana i zatukao teorije urote na licu mjesta?

 

Dopustiti cu si odgovoriti umjesto tebe i reci da takvo nesto se nije nigdje dogodilo.

I sada se cudimo kada ljudi povezuju 5G sa coronom, ili cijepljenje sa autizmom.

 

Znam da si ti osjetljiv na narancastog preko bare, ali eto sada sa odmakom od 4 godine i kada je skoro posve sigurno da je izgubio izbore, iskoristiti cu ga kao paralelu sa trenutnom situacijom.

Da li ti je jasno zasto je on uopce dobio izbore 2016 godine?

Upravo zato sto su ignorirani bili ljudi koji su bili stavljeni gotovo pred zid, a ostatak ljudio nije suosjecao sa njima i nisu mogli shvatiti da postoji kriticna masa koja moze preokrenuti zivot svima naopako.

 

Identicnu gresku radimo upravo sada (doduse potpomognuti smo i sa kriznim stozerom koji ima stav "piskiti cu, kakiti cu").

 

Mislim tko ih vise moze shvatiti ozbiljno?

 

 

Kao argument na vrijednost empatije staviti cu ovaj link na isjecak iz, po meni fantasticnog dokumentarca "Fog Of War" sa Robertom McNamarom (svakako ga vrijedi pogledi cijeloga)

 

 

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
 

No kako sam negdje (cak mislim bas na ovom forumu) bio upisao, da li se mozes prisjetiti, kada je taj antivaxerski pokret dobijao zamah, da se netko iz farmaceutske industrije odlucio organizirati javnu tribinu gdje bi direktno odgovarao na pitanja gradjana i zatukao teorije urote na licu mjesta?

 

Takvo što se neće dogoditi. Ozbiljne stvari se ne raspravljaju na javnim tribinama, bez obzira bilo to cijepljenje, 5G ili planet Zemlja.

Pitanja se odgovaraju u službenim analizama, objašnjenja imaš koliko želiš, ali se ne može obraniti od neosnovanih tvrdnji koje, na kraju završe s "varaju nas" ili "svi su u zavjeri".

6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

hehe

NULL!=NULL
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

Takvo što se neće dogoditi. Ozbiljne stvari se ne raspravljaju na javnim tribinama, bez obzira bilo to cijepljenje, 5G ili planet Zemlja.

Pitanja se odgovaraju u službenim analizama, objašnjenja imaš koliko želiš, ali se ne može obraniti od neosnovanih tvrdnji koje, na kraju završe s "varaju nas" ili "svi su u zavjeri".

 Tocno.

 

Ali kad ti vecinu populacije cini polovicno obrazovana, a ti ocekujes da od njih da sa razumijevanjem shvate "sluzbene analize" na prilicno strucnom nivou, slozio si upravo recept za ovo gdje se nalazimo.

 

I dalje cu tvrditi da nedostatak empatije nas gura prema ponoru.

 

Kako je isla ona popularna mema, "Change my mind"...

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice