Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.177
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Nitko te ne tjera da trpaš aspirin. Godišnje umre puno više od pušenja pa je opet dozvoljeno.

Ako nešto nije 100% sigurno, onda definitivno ne bi trebalo biti prisile, direktne ili indirektne(ne moraš cijepiti, ali ne možeš ovo, ovo, ovo itd...)

Simplificiraš problematiku. Pušenje nije dozvoljeno u javnim i komercijalnim zatvorenim prostorima upravo zato što pušaći ugrožavaju i tuđe zdravlje. Što će doma raditi u svoja četiri zida je njihova stvar ili na otvorenom gdje je taj utjecaj na druge gotovo nepostojeći. Znači postoje mjere i zakonske odredbe.

 

Ništa nije 100% sigurno. Kad su zarazne bolesti u pitanju onda je problem što se ugrožava druge, znači ti ne možeš reći imam gubu, ali boli me k... idem sad u disko jer si na taj način ugrozio zdravlje drugih osoba. Ako te boli glava to se tiče samo tebe i tako je svejedno da li će te boljeti doma ili u diskoteci punoj ljudi jer nisi nikakva ugroza za druge.

 

Da pojednostavnimo, jer mislim da te ovo muči.

 

Treba li uvesti nešto kao obavezno bez opsežne studije: NE

 

Da li ću se cijepiti protiv COVIDa19 ukoliko to ne bude zakonska obaveza: NEĆU

Zašto? Zato što za sve treba vremena, klinička testiranja traju, nuspojave se mogu vidjeti tek kroz određeni broj godina, a ja nisam u skupini koja je direktno ugrožena. Ova prva cjepiva su tu da prvenstveno zaštite one najugroženije koji nemaju previše izbora. Što ja mogu napraviti? Mogu paziti da ne izlažem druge opasnosti dok traje pandemija. Mogu se držati osnovnih smjernica, higijenskih i drugih. Mogu ukoliko sam zaražen ostati kod kuće dva tjedna i razviti antitijela, a ne laprdati okolo po gradu, trčati u ljekarnu, registrirati auto ili bančiti po kafićima, što ovih dana naši sugrađani rade.

15 godina
online
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

https://net.hr/magazin/zdravlje/sto-bi-moglo-poci-po-zlu-kao-lijecnika-ljudi-me-pitaju-je-li-sigurno-uzeti-novo-cjepivo-protiv-covida-evo-mog-vrlo-pazljivog-odgovora/

 

Jednostavno, ne treba žuriti. Kada se sa određenim vremenskim odmakom vidi ima li kakvih ozbiljnih nuspojava, e tada se može pričati o masovnom cijepljenju. U slučaju da je sve OK, ali ako nije - mislim da je odgovor jasan. Ne žuriti bezglavo!

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Mislim da izbor za cijepljenje nece postojat jer naprimjer ako budes isao na avion trebat ces se cijepit ako ides radit vani trebat ces se cijepit...  Sad je najvece pitanje dali je to cjepivo dovoljno sigurno obzirom da je razvijano u vremenskom periodu od pola godine.  Tako da si pokusni kunic cim se cjepis. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Mislim da izbor za cijepljenje nece postojat jer naprimjer ako budes isao na avion trebat ces se cijepit ako ides radit vani trebat ces se cijepit...  Sad je najvece pitanje dali je to cjepivo dovoljno sigurno obzirom da je razvijano u vremenskom periodu od pola godine.  Tako da si pokusni kunic cim se cjepis. 

 Zato rade klinička testiranja. Ukupno to je nekih cca 40k ljudi iz svih dobnih skupina i čim više etničkih skupina. To je dobar presjek za odobriti cjepivo ako nema ozbiljnijih nuspojava. Vidjeli su svi da se testiranja zaustavljaju pa makar ima jedan čovjek ozbiljnije nuspojave. Naravno taj broj ne garantira da netko neće dobiti teže nuspojave, ali tako je sa svakim lijekom. Sve je to statistika. Cjepiva čak imaju daleko manji broj ozbiljnih nuspojava od recimo nekih lijekova protiv bolova. Osobno imam naviku čitati one papiriće koje dobiš s lijekovima, i kod nekih je to dosta gadno na dosta malo ljudi (1 od 1000 itd).

 

Za prva cijepiva učinkovitost i sigurnost su više nego dovoljne da barem vatru smanjimo, restartamo ekonomije i oslobodimo zdravstvo. Bez zdrave nacije nema ni zdrave ekonomije (u direktnoj korelaciji su). Kasnije će vjerojatno doći još bolja cijepiva ili čak (možda) i lijekovi.

Nadglednik dina
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
A sjest na traktor i otić obradit zemlju od koje živiš?
Polja su ionak izvan grada.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
mzopg kaže...

Sve ima loše i dobre strane, ali se gleda omjer, koliko je to loše, a koliko dobro. Ako imaš cjepivo koje spasi 10.000 života, a pri tome ugrozi 10 života sa nekakvim nuspojavama i reakcijama, onda je besmisleno pričati da je cjepivo sranje. 

Ona ista struka koja danas govori kako će nas cjepivo spasiti je prije pola godine govorila da je za razvoj cjepiva potrebno 10 godina. Od tih 10 godina većina otpada na studije koje procjenjuju dugoročni rizik, dakle s jedne strane risk u risk/benefit analizi ti nije u potpunosti poznat.

 

S druge strane, ako je ovo točno (da je objavljeno na nekom dnevnom portalu, a ne arstehnici, vjerojatno ne bih ni gledao): https://arstechnica.com/science/2020/11/astrazenecas-best-covid-vaccine-result-was-a-fluke-experts-have-questions/ onda ne baratamo ni točnom benefit analizom.

 

Za one koji nisu čitali jer je memulica podijelio: pri početku studije su zaključili da su reakcije preblage i da su se preračunali s dozom, te da je potrebna duplo veća doza. Nove ispitanike su odmah cijepili s novom, punom dozom, a stare su nakon 28 dana docijepili. Efikasnost 90% je pokazana kod ovih docijepljenih koju su inicijalno primili pola doze. Postoji samo jedan detalj - to je prva grupa koja je limitirana po pitanju godina sudionika. Dakle, za prosječnog građanina će biti manja efikasnost ako je taj podatak točan.

 

 

Ja osobno neću stati prvi u red za primiti cjepivo, iako se zalažem za obavezna cijepljenja s provjerenim i dugoročno testiranim cjepivima. Korištenje nedovoljno testiranog cjepiva ne smatram svojom građanskom dužnošću i nemam u planu riskirati dugoročne nuspojave da bih zaštitio druge. To posebno vrijedi za mRNA cjepivo koje je nedovoljno testirano ne samo kao jedan proizvod, već i kao metoda, te nema garancije da neće doći do razvoja autoimunih bolesti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...

S druge strane imaš slučajeve gdje je to cjepivo napravilo više štete nego koristi.

Dakle, obje strane imaju lošu stranu.

 A gdje je to napravilo vise stete nego koristi? Pretpostavljam da imas neki relevantna izvor. I facebook post nije relevantan izvor...

Dex.pwn kaže...

Jel to netko ne može prihvatiti tuđi stav?

 Imas situacije gdje nemas pravo na svoj stav. Po tvojoj logici i voziti bez vozacke znaci imati svoj stav? Smijes li to raditi? Trebas li to raditi? Radis li to? 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
mzopg kaže...
 

Vjerujem da i neće biti propisano i moći ćeš sam odlučiti što želiš. Ukoliko struka ipak procijeni da se na taj način ozbiljno ugrožava druge stanovnike lijepe naše vrlo vjerojatno će postati obavezno, kao što je to bilo u prošlosti za određene bolesti. 

 Koja struka, pa ne određuje struka zakone. Plenković nije imao muda otkazati vjenčanja, mise i kolonu sjećanja, pa nema teoretske šanse da mu odjednom izrastu muda i uvede obavezno cijepljenje. Neće to raditi ni druge zapadne države, jer rizik ipak postoji pošto je cjepivo novo. To je samo magla koju prde antivakseri i koronaskeptici da dodatno iživciraju ljude. Tobože ih smeta panika, a sami ju najviše stvaraju.

 

Bit će restrikacija po pitanju putovanja i možda rada u nekim djelatnostima, ali to je oduvijek postojalo. U neke zemlje ne možeš ići bez cjepljenja protiv malarije i slično.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Zašto Facebook post ne bi mogao biti relevantan?
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.
Kako je kolega s mravom na slici rekao - ne osjećam građansku dužnost cijepiti sebe ili dijete s cijepivom koje me/ga može ugroziti, pa makar to bilo 10 na 10 000. Nope.

Za drugi citat nešto si krivo shvatio.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Zašto Facebook post ne bi mogao biti relevantan?
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.
Kako je kolega s mravom na slici rekao - ne osjećam građansku dužnost cijepiti sebe ili dijete s cijepivom koje me/ga može ugroziti, pa makar to bilo 10 na 10 000. Nope.

Za drugi citat nešto si krivo shvatio.

 Zato sto nema dokaza da je vakcina kriva za to. Ako ti vjerujes u sve sto procitas nije ni tebi lako.....

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Gle, zašto bi ljudi govorili da su im djeca postali biljke ako nisu?
Ne bih se složio da ne postoje dokazi. Gdje se para vrti, tu nema povjerenja. Barem od mene.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Gle, zašto bi ljudi govorili da su im djeca postali biljke ako nisu?
Ne bih se složio da ne postoje dokazi. Gdje se para vrti, tu nema povjerenja. Barem od mene.

 Hahahahahahahahaha

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Zašto Facebook post ne bi mogao biti relevantan?
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.

 Tako je, ovo si super rekao. Prvo, ne znamo tko laže i izmišlja, ali ignorirajmo na trenutak tu činjenicu. Kako iti jedan od tih roditelja zna da je baš cjepivo uzrokovalo loše promjene u nečjem zdravlju? Kako se zna da nije dijete rođeno s nekom manom, koja se manifestira u određenom periodu života? Odakle informacija da je sve što ljudi misle da vide uzrokovano upravo cjepivom? Gdje su dokazi za išta od tih rekla-kazala-na-facebooku priča? 

 

Čitao sam i ja tako priče o nekim izbjeljivačima, autizmu i parazitima... Da autizam uzrokuju paraziti (a ne loša reakcija na cjepivo), te da se te parazite može pobit s nekim sredstvima, koja na kraju ispadne da su izbjeljivač na bazi klora. Kunu se ljudi da im djeca nisu više autisti i da je iz njih izašla cijela vojska mrtvih parazita. Treba li vjerovati takvim postovima? Ima li tu igdje dokaza? I na kraju, želiš li stvarno na svom djetetu ispitivat takve tvrdnje, umjesto da se posluša koji put doktora, koji je ipak studirao godinama, učio o ljudskom tijelu, specijalizirao se na neko usko područje i to radi godinama, te ima gomile dokaza u obliku knjiga, testiranja, istraživanja, pokusa...

Live long and prosper.
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 Prije 50 godina roditi bolesno dijete je bila sramota za obitelj i cesto bi krivica spala na majku djeteta ili na praznovjerje, eto sada smo malo napredovali pa vise nisu krivi roditelji ili baba s ulice koja vam je grdo pogledala dijete nego cjepivo, pronasli drugog krivca, a pravi se najcesce skriva negdje upleten u genetski kod. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Zašto Facebook post ne bi mogao biti relevantan?
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.
Kako je kolega s mravom na slici rekao - ne osjećam građansku dužnost cijepiti sebe ili dijete s cijepivom koje me/ga može ugroziti, pa makar to bilo 10 na 10 000. Nope.

Moram te demantirati - na slici nije mrav, već bogomoljka.

 

Što se tiče djece i cjepiva, tu su stvari, zahvaljujući višegodišnjem iskustvu itekako poznate. Znaju se rizici i faktori rizika. Treba inzistirati na strožim kontrolama da se smanje eventualna odstupanja u pojedinačnim serijama, te inzistirati na tome da se prije cjepljenja provjeravaju individualni faktori rizika kako bi se rizik smanjio na minimalnu razinu. Međutim, upravo antivaxeri tu rade najveću štetu jer dižu buku u krivom smjeru, pa eventualni problemi pojedinih sustava praćenja kvalitete cjepiva padaju u drugi plan.

 

Mislim da ta situacija ni po čemu nije usporediva s novim cjepivom koje nije detaljno testirano.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivanzu kaže...

 Prije 50 godina roditi bolesno dijete je bila sramota za obitelj i cesto bi krivica spala na majku djeteta ili na praznovjerje, eto sada smo malo napredovali pa vise nisu krivi roditelji ili baba s ulice koja vam je grdo pogledala dijete nego cjepivo, pronasli drugog krivca, a pravi se najcesce skriva negdje upleten u genetski kod. 

 Odavno je obajšnjeno zašto se zadnjih desetljeća povećao broj autistične djece. Jednostavno, prije se nisu klasificirali kao autisti, nego ih se trpalo u isti koš s raznim drugim psihičkim poremećajima ili bi samo rekli da je dijete ograničeno. Danas ipak poznajemo pojam autizma, te razne spektre tog stanja, pa se tako i dijagnoze preciznije postavljaju, pa shodno tome ima i više autistične djece. Jer ih se više uspjeva dijagnosticirat, a ne zato jer svi sad naglo oboljevaju. Oboljevali su i prije, ali se to nije zvalo autizam.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...
Dex.pwn kaže...
Gle, zašto bi ljudi govorili da su im djeca postali biljke ako nisu?
Ne bih se složio da ne postoje dokazi. Gdje se para vrti, tu nema povjerenja. Barem od mene.

 Hahahahahahahahaha

 Nemoj se cuditi to je ovaj isti lik ;)

 

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Posmatrač kaže...

 Nemoj se cuditi to je ovaj isti lik ;)

 

 Hvala na ovome, sad je puno toga puno jasnije... Kakav lik.

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...
ivanzu kaže...

 Prije 50 godina roditi bolesno dijete je bila sramota za obitelj i cesto bi krivica spala na majku djeteta ili na praznovjerje, eto sada smo malo napredovali pa vise nisu krivi roditelji ili baba s ulice koja vam je grdo pogledala dijete nego cjepivo, pronasli drugog krivca, a pravi se najcesce skriva negdje upleten u genetski kod. 

 Odavno je obajšnjeno zašto se zadnjih desetljeća povećao broj autistične djece. Jednostavno, prije se nisu klasificirali kao autisti, nego ih se trpalo u isti koš s raznim drugim psihičkim poremećajima ili bi samo rekli da je dijete ograničeno. Danas ipak poznajemo pojam autizma, te razne spektre tog stanja, pa se tako i dijagnoze preciznije postavljaju, pa shodno tome ima i više autistične djece. Jer ih se više uspjeva dijagnosticirat, a ne zato jer svi sad naglo oboljevaju. Oboljevali su i prije, ali se to nije zvalo autizam.

 Znam, sada ako je dijete stidljivo odma ima autizam.

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivanzu kaže...
Filox kaže...
ivanzu kaže...

 Prije 50 godina roditi bolesno dijete je bila sramota za obitelj i cesto bi krivica spala na majku djeteta ili na praznovjerje, eto sada smo malo napredovali pa vise nisu krivi roditelji ili baba s ulice koja vam je grdo pogledala dijete nego cjepivo, pronasli drugog krivca, a pravi se najcesce skriva negdje upleten u genetski kod. 

 Odavno je obajšnjeno zašto se zadnjih desetljeća povećao broj autistične djece. Jednostavno, prije se nisu klasificirali kao autisti, nego ih se trpalo u isti koš s raznim drugim psihičkim poremećajima ili bi samo rekli da je dijete ograničeno. Danas ipak poznajemo pojam autizma, te razne spektre tog stanja, pa se tako i dijagnoze preciznije postavljaju, pa shodno tome ima i više autistične djece. Jer ih se više uspjeva dijagnosticirat, a ne zato jer svi sad naglo oboljevaju. Oboljevali su i prije, ali se to nije zvalo autizam.

 Znam, sada ako je dijete stidljivo odma ima autizam.

 Ne samo autizam, već autizam izazvan cjepivom. Molim te da budeš precizan u svojim izjavama.    

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 12:10 (Filox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Mislim da izbor za cijepljenje nece postojat jer naprimjer ako budes isao na avion trebat ces se cijepit ako ides radit vani trebat ces se cijepit...  Sad je najvece pitanje dali je to cjepivo dovoljno sigurno obzirom da je razvijano u vremenskom periodu od pola godine.  Tako da si pokusni kunic cim se cjepis. 

 Možda će biti dovoljno imati rezultat brzog testa, nešto kao što je za vrijeme prvog vala HIV-a bilo kod Amera, kad bi našao komada prije sexa bi prvo morao izaditi papir na kojem piše da si negativan na virus. 

 

MrBlc kaže...
mzopg kaže...

Sve ima loše i dobre strane, ali se gleda omjer, koliko je to loše, a koliko dobro. Ako imaš cjepivo koje spasi 10.000 života, a pri tome ugrozi 10 života sa nekakvim nuspojavama i reakcijama, onda je besmisleno pričati da je cjepivo sranje. 

Ona ista struka koja danas govori kako će nas cjepivo spasiti je prije pola godine govorila da je za razvoj cjepiva potrebno 10 godina. Od tih 10 godina većina otpada na studije koje procjenjuju dugoročni rizik, dakle s jedne strane risk u risk/benefit analizi ti nije u potpunosti poznat.

 

S druge strane, ako je ovo točno (da je objavljeno na nekom dnevnom portalu, a ne arstehnici, vjerojatno ne bih ni gledao): https://arstechnica.com/science/2020/11/astrazenecas-best-covid-vaccine-result-was-a-fluke-experts-have-questions/ onda ne baratamo ni točnom benefit analizom.

 

Za one koji nisu čitali jer je memulica podijelio: pri početku studije su zaključili da su reakcije preblage i da su se preračunali s dozom, te da je potrebna duplo veća doza. Nove ispitanike su odmah cijepili s novom, punom dozom, a stare su nakon 28 dana docijepili. Efikasnost 90% je pokazana kod ovih docijepljenih koju su inicijalno primili pola doze. Postoji samo jedan detalj - to je prva grupa koja je limitirana po pitanju godina sudionika. Dakle, za prosječnog građanina će biti manja efikasnost ako je taj podatak točan.

 

 

Ja osobno neću stati prvi u red za primiti cjepivo, iako se zalažem za obavezna cijepljenja s provjerenim i dugoročno testiranim cjepivima. Korištenje nedovoljno testiranog cjepiva ne smatram svojom građanskom dužnošću i nemam u planu riskirati dugoročne nuspojave da bih zaštitio druge. To posebno vrijedi za mRNA cjepivo koje je nedovoljno testirano ne samo kao jedan proizvod, već i kao metoda, te nema garancije da neće doći do razvoja autoimunih bolesti.

Kolega koliko sam ja shvatio pričalo se općenito o efikasnosti i korisnosti cjepiva, pa sam pisao u tom kontekstu. Znači cjepiva koja su tu već dugi niz godina, nikako ne ovo brzinski sklepano cjepivo u 12 mjeseci. Tvoj zadnji paragraf je otprilike ono što sam napisao u postu nakon ovog koji si citirao, tako da po tom pitanju imamo gotovo identično mišljenje.

 

Visak kaže...
mzopg kaže...
 

Vjerujem da i neće biti propisano i moći ćeš sam odlučiti što želiš. Ukoliko struka ipak procijeni da se na taj način ozbiljno ugrožava druge stanovnike lijepe naše vrlo vjerojatno će postati obavezno, kao što je to bilo u prošlosti za određene bolesti. 

 Koja struka, pa ne određuje struka zakone. Plenković nije imao muda otkazati vjenčanja, mise i kolonu sjećanja, pa nema teoretske šanse da mu odjednom izrastu muda i uvede obavezno cijepljenje. Neće to raditi ni druge zapadne države, jer rizik ipak postoji pošto je cjepivo novo. To je samo magla koju prde antivakseri i koronaskeptici da dodatno iživciraju ljude. Tobože ih smeta panika, a sami ju najviše stvaraju.

 

Bit će restrikacija po pitanju putovanja i možda rada u nekim djelatnostima, ali to je oduvijek postojalo. U neke zemlje ne možeš ići bez cjepljenja protiv malarije i slično.

Touche. Zanio sam se malo, iidealizirao situaciju i zaboravio tko u biti donosi konačne odluke. Nekako mi razum govori da bi trebalo uvažiti struku, ali politika je kurba.

Ovo drugo nemam što dodati, slažem se.

 

Dex.pwn kaže...
Zašto Facebook post ne bi mogao biti relevantan?
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.
Kako je kolega s mravom na slici rekao - ne osjećam građansku dužnost cijepiti sebe ili dijete s cijepivom koje me/ga može ugroziti, pa makar to bilo 10 na 10 000. Nope.

Za drugi citat nešto si krivo shvatio.

Imaš i hrpu fb ispovijesti gdje su im iz bolnice nudili novce da potpišu da su njihovi najdraži preminuli od korone, pa kad se pokušalo doći do tih ljudi svi su nestali kroz zemlju, tako da sve takve izjave treba uzeti sa velikom dozom sumnje. Sjeti se da je Amer upao u pizzeriju kako bi razbio pedofilski lanac na osnovu fb ispovijedi. Aktivan sam na više foruma i fascinantno je koliko malo vremena treba kad se pusti neka lažna vijest da obiđe sve te forume.

3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

za koliko se povećava rizik od autizma sa starošću majke, to nitko nije još spomenuo

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.

Ovo sam u prethodnom postu preskočio.

Imaš dosta svjedočanstava koji povezuju pojavu autizma s cjepljenjem. Međutim, stvar je u tome da se kalendar cjepljenja preklapa s periodom kad autizam počinje pokazivati prve znakove. Kad još tome dodaš znanstveno opovrgnutu tvrdnju da cjepivo uzrokuje autizam, onda imaš roditelje koji prve znakove počinju primjećivati nakon cjepljenja, iako su isti postojali i prije, samo roditelji nisu išli za tim jer prve znakove nije lako uočiti, a nakon cjepiva panično gledaju dijete tražeći znakove jer se boje da će ih cjepivo uzrokovati. To je kombinacija biasa i korelacije bez kauzalnosti.

 

Doduše, uzročno posljedična veza između autizma i cjepiva možda ipak postoji: https://www.smbc-comics.com/comic/autism-and-vaccines

 

mzopg kaže...

Kolega koliko sam ja shvatio pričalo se općenito o efikasnosti i korisnosti cjepiva, pa sam pisao u tom kontekstu. Znači cjepiva koja su tu već dugi niz godina, nikako ne ovo brzinski sklepano cjepivo u 12 mjeseci. Tvoj zadnji paragraf je otprilike ono što sam napisao u postu nakon ovog koji si citirao, tako da po tom pitanju imamo gotovo identično mišljenje.

To što sam imao potrebu pojasniti ne znači neslaganje. Dapače, upravo zato sam i pojasnio da tu postoji razlika.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivanzu kaže...

 Znam, sada ako je dijete stidljivo odma ima autizam.

 Pa normalno ako nije u točno određenoj kutijici i parametrima nije normalno i sigurno ima neki poremećaj. 

Imam osjećaj da sam u današnje vrijeme rođena sprašili bi me na Goljak iste sekunde. Sva sam bila nenormalna. Nikad nisam puzala(ne znam puzat ni dan danas) odmah iz sjedećeg položaja sam prohodala. Šutila sam ko riba do 2 godine i onda kad sam počela blebetat odmah su cijele rečenice izlazile i ko pravo žensko nisam začepila do dana današnjeg i tak. Svašta nešto što nije normalno. Prije su rekli dajte joj vremena ona bude propričala kad bude spremna a danas bi mi odmah nakeljili sto dijagnoza. 

MrBlc kaže...

... onda imaš roditelje koji prve znakove počinju primjećivati nakon cjepljenja, iako su isti postojali i prije, samo roditelji nisu išli za tim jer prve znakove nije lako uočiti, a nakon cjepiva panično gledaju dijete tražeći znakove jer se boje da će ih cjepivo uzrokovati...

 

 

  To ti je ono ko kad ti na sistematskom otkriju da imaju viši tlak i onda odmah 5 puta dnevno mjere tlak i ne funkcioniraju čim je iznad 130/90 a prije toga su godinama funkcionirali normalno bez ikakvih tegoba. Psiha je zajebana stvar.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 13:23 (ddarknessfairyy).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ddarknessfairyy kaže...
..

  To ti je ono ko kad ti na sistematskom otkriju da imaju viši tlak i onda odmah 5 puta dnevno mjere tlak i ne funkcioniraju čim je iznad 130/90 a prije toga su godinama funkcionirali normalno bez ikakvih tegoba. Psiha je zajebana stvar.

 + placebo liječi dobar dio..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Posmatrač kaže...
Dex.pwn kaže...
Zašto Facebook post ne bi mogao biti relevantan?
Imaš hrpu ispovjesti roditelja gdje tvrde da su im djeca postali biljke nakon primanja cjepiva.
Kako je kolega s mravom na slici rekao - ne osjećam građansku dužnost cijepiti sebe ili dijete s cijepivom koje me/ga može ugroziti, pa makar to bilo 10 na 10 000. Nope.

Za drugi citat nešto si krivo shvatio.

 Zato sto nema dokaza da je vakcina kriva za to. Ako ti vjerujes u sve sto procitas nije ni tebi lako.....

 

Odsutnost dokaza nije dokaz njegove odsutnosti.

 

Samo što dokaz nije čak ni odsutan. To za što ti tvrdiš da dokaza nema navedeno je na popisu

nuspojava na svakoj ambalaži cjepiva.

 

Čisto toliko da ih nitko ne može tužiti kada dođe do sranja

za koje "nema dokaza". Pa znali ste što činite, evo, napisali smo vam nuspojave, cijepili ste se na vlastitu odgovornost i što sad cendrate.

 

Što još nije jasno. Možda, kako je moguće da je silovanje iglom i mistery supstancijama legalni biznis?

 

Savršeno dobro sam svjestan razlike između uzročno posljedične veze i korelacije te slučajnog koegzistiranja dvaju zapravo nepovezanih događaj u vremenu i prostoru, koji se onda pogrešno nazivaju uzrokom i posljedicom.

 

Ali ovo nije takav slučaj. Ako toliko velik broj roditelja prijavljuje drastičnu promjenu kod svoje djece doslovno preko noći, a sami proizvođači cjepiva ti kažu da su takve nuspojave moguće i da je rizik prisutan, e pa onda jebemumater. Tko voli nek izvoli.

 

Ja vjerujem mamama, vi vjerujte mastodontskim organizacijama koje nikad ne bi pretpostavile ljudsku dobrobit svom profitu. Jer kad se takvo što dogodilo, zar ne?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 13:42 (Yo Momma).
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ddarknessfairyy kaže...
ivanzu kaže...

 Znam, sada ako je dijete stidljivo odma ima autizam.

 Pa normalno ako nije u točno određenoj kutijici i parametrima nije normalno i sigurno ima neki poremećaj. 

Imam osjećaj da sam u današnje vrijeme rođena sprašili bi me na Goljak iste sekunde. Sva sam bila nenormalna. Nikad nisam puzala(ne znam puzat ni dan danas) odmah iz sjedećeg položaja sam prohodala. Šutila sam ko riba do 2 godine i onda kad sam počela blebetat odmah su cijele rečenice izlazile i ko pravo žensko nisam začepila do dana današnjeg i tak. Svašta nešto što nije normalno. Prije su rekli dajte joj vremena ona bude propričala kad bude spremna a danas bi mi odmah nakeljili sto dijagnoza. 

 Da se nisi cjepila kao dijete, prohodala bi i progovorila kao i sva normalna djeca. Ovako si ostala nenormalna cijeli život, jer ti je cjepivo sjebalo mozak i sad nisi normalna. Eto, pa se vi ljudi cjepite, ovde imate iskustvo iz prve ruke.

 

 

 

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Yo Momma kaže...

 

Čisto toliko da ih nitko ne može tužiti kada dođe do sranja

za koje "nema dokaza". Pa znali ste što činite, evo, napisali smo vam nuspojave, cijepili ste se na vlastitu odgovornost i što sad cendrate.

 

Što još nije jasno. Možda, kako je moguće da je silovanje iglom i mistery supstancijama legalni biznis?

Koje točno vrste autizama su navedene kao nuspojave kojeg cjepiva?

Koga izjava na papiru oslobađa odgovornosti?

Silovanje iglom? Koje su to "mistery supstancije"?

 

Nuspojave nisu ništa novo, dapače redovno se prate i analiziraju. Kod nas je najveći problem cjepiva bio slučaj MoPaRua "slavnog" imunološkog, ali cjepiva u cjelini predstavljaju jako mali broj prijava u odnosu na mnoge druge lijekove koji se inače uzimaju bez razmišljanja.    

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Yo Momma kaže...
 

Odsutnost dokaza nije dokaz njegove odsutnosti.

 

Samo što dokaz nije čak ni odsutan. To za što ti tvrdiš da dokaza nema navedeno je na popisu

nuspojava na svakoj ambalaži cjepiva.

 

Čisto toliko da ih nitko ne može tužiti kada dođe do sranja

za koje "nema dokaza". Pa znali ste što činite, evo, napisali smo vam nuspojave, cijepili ste se na vlastitu odgovornost i što sad cendrate.

 

Što još nije jasno. Možda, kako je moguće da je silovanje iglom i mistery supstancijama legalni biznis?

 

Savršeno dobro sam svjestan razlike između uzročno posljedične veze i korelacije te slučajnog koegzistiranja dvaju zapravo nepovezanih događaj u vremenu i prostoru, koji se onda pogrešno nazivaju uzrokom i posljedicom.

 

Ali ovo nije takav slučaj. Ako toliko velik broj roditelja prijavljuje drastičnu promjenu kod svoje djece doslovno preko noći, a sami proizvođači cjepiva ti kažu da su takve nuspojave moguće i da je rizik prisutan, e pa onda jebemumater. Tko voli nek izvoli.

 

Ja vjerujem mamama, vi vjerujte mastodontskim organizacijama koje nikad ne bi pretpostavile ljudsku dobrobit svom profitu. Jer kad se takvo što dogodilo, zar ne?

 

 Slažem se da odsutnost dokaza nije dokaz odsutnosti, ali isto tako je totalno retardirano slušat samo ono što smo pročitali na nekim stranicama po nekom internetu. Koliko imaš prijatelja u stvarnom životu kojima se to dogodilo, netko kome vjeruješ 100%, a znaš da nije nepismena glupa osoba, sklona praznovjerju?

 

Isto tako treba imati na umu da se danas više manje SVI cijepe. Iznimno mali broj djece se ne cijepi, ovi antivekseri i djeca koja su alergična na cjepivo. 

 

A ova predzadnja rečenica je strašna... Ja znam puno mama, ali za jako malo njih mogu reći da su pametne što se tiće odgoja svoje djece. Svakakve gluposti te mame rade, a sve su uvjerene da rade za dobrobit svog djeteta. Ja se osobno zgrozim na neke metode ili ignoriranja, ali kako nisu moja djeca, ne mislim se miješati. Mastodontske organizacije... Šta, nikad nisi upoznao nekog doktora, ni jedan doktor ti nije prijatelj, rodbina? Ja ih, na sreću, poznajem dosta i molekularne biologe i doktore opće prakse i specijalizirane doktore i razne druge znanstvenike sličnih zanimanja, među ostalim  i nekoliko farmaceuta. Ja sam s nekima od tih ljudi odrastao i vjerujem im kao i svojoj majci, čak i više, jer mi majka nije medicinske struke, pa nema nekog smisla da njoj vjerujem više nego doktoru.

 

Organizacija kao takva može imat profit kao glavnu zadaću, ali treba koji put i popričat s osobom, doktorom osobom, ne priča se uvijek smao s cijelom besčutnom organizacijom. Ja komuniciram s ljudima od krvi i mesa, koji nisu najgora bića u svemiru i zamisli, ne gledaju kako mi oderat kožu s leđa. Apsolutno svi moji prijatelji medicinske struke se slažu oko stvari kao cjepiva, cjepljenja, kovid, opasnost, zaštita... Prema tome, nije to neka teorija zavjere, nego je to tako, a vi niste normalni ako vam je neka mama s 3 razreda osnovne pametnija od osoba koje su cijeli svoj život posvetile medicinskoj struci i liječenju ljudi.

 

 

EDIT:

"Premijer Andrej Plenković najavio je da će biti uvedene kazne za fizičke osobe koje krše mjere, a danas je to potvrdio i ministar Davor Božinović."

 

Dabogda vas sad sve iskažnjavalo, pa da budete malo u kreditima i dugovima, jer ne želite brnjicu na faci. Platit ćete svi! Hahahahaha...   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 14:24 (Filox).
7 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ddarknessfairyy kaže...

Šutila sam ko riba do 2 godine i onda kad sam počela blebetat odmah su cijele rečenice izlazile i ko pravo žensko nisam začepila do dana današnjeg i tak. 

 

 

Kruha i igala...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice