Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 440.732
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...

Hahahahahahaha

Necu se cijepiti,drzim se svih mjera. Slobodno umrite.

 Hahahaha... Mjere će trajati zauvijek, ili bar dok se ti ne cjepiš. Nećemo umrit tebi za dišpet.

 

 

E, jedno pitanje za vas koji se ne želite cjepit. Ako se Toni Cjepinski ode cjepit, hoćete li i vi onda?

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 14:44 (Filox).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

“Vaše osobne slobode neće vam ništa značiti kad vas intubiram, a onda umrete” - Kenneth E. Remy, MD, MHSc, FCCM (liječnik s intenzivnog odjela u SAD)

 Ameri su ozbiljno bolesni, dakle Dijabetes pa ako ga imaš debelo si ugroženiji od raznih Korona težih ili teških komplikacija.Brojke su vrlo neugodne, ili velike za ozbiljnu glavobolju. Ali to je sve očekivano za neaktivno/bez Auta ne mrdam nikud potrošačko društvo, koje večinom u sebe trpa smeče od hrane.

 

https://www.cdc.gov/diabetes/library/features/diabetes-stat-report.html

 

  • "New diagnosed cases of type 1 and type 2 diabetes have significantly increased among US youth".
AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 14:45 (rambox).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Naravno da ne, ne bi se cijepio ni da mi drže pištolj na čelu

ak vam je cijepivo toliko djelotvorno i sigurno slobodno se cijepite, onda nemrete dobit opasnu koronu jelda?

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
rambox kaže...
Filox kaže...

“Vaše osobne slobode neće vam ništa značiti kad vas intubiram, a onda umrete” - Kenneth E. Remy, MD, MHSc, FCCM (liječnik s intenzivnog odjela u SAD)

 Ameri su ozbiljno bolesni, dakle Dijabetes pa ako ga imaš debelo si ugroženiji od raznih Korona težih ili teških komplikacija.Brojke su vrlo neugodne, ili velike za ozbiljnu glavobolju. Ali to je sve očekivano za neaktivno/bez Auta ne mrdam nikud potrošačko društvo, koje večinom u sebe trpa smeče od hrane.

 

https://www.cdc.gov/diabetes/library/features/diabetes-stat-report.html

 

  • "New diagnosed cases of type 1 and type 2 diabetes have significantly increased among US youth".

 Istina, ali i onaj tko u Hrvatskoj završi na respiratoru ima velike šanse da mu je zadnje što je vidio upravo onaj doktor koji ga intubira, tako da se izjava super jednostavno može koristit i u nas, nije samo za Ameriku. Zar ne čitate što doktori govore, ovi naši?

Live long and prosper.
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nemoj mene u tu grupu svrstit.

Jesam ja trebao kriviti nekog kad Sam skoro umro od gripe sa 13 godina? Hmmm

Kako ovaj krivi neke(ostale?) ljude jer mu je deda umro od Covid-19 sa 80 godina,kako moj deda nije umro od Covid-19 sa 85 godina?

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Matija4321 kaže...

Naravno da ne, ne bi se cijepio ni da mi drže pištolj na čelu

ak vam je cijepivo toliko djelotvorno i sigurno slobodno se cijepite, onda nemrete dobit opasnu koronu jelda?

 Ne znam što je smiješno, osim ako se zajebaješ. Sad se ne bi cjepio ni da ti drže pištolj na čelu, ali si uredno kao beba primio razne koktele cjepiva i u jednom poprilično velikom postotku si danas živ upravo zbog tih cjepiva i imuniteta koji imaš? Ne razumijem...

 

Cjepivo je djelotvorno koliko je djelotvorno. Nakon imunizacije postoji neki period kad se ne može dobir korona, da. Ali to ne traje zauvijek, nije takva bolest, nije takvo cjepivo, nije naš imunitet takav.

 

Ako misliš da kovid nije opasan, zašto ne odeš malo u bolnicu dat ruke doktorima i sestrama, siguran sam da ima masu treba pomoć. A eto, na tebe bolest ne djeluje jer je izmišljena, pa ajde malo, pomozi, budi drug, budi čovjek, budi faca.

Live long and prosper.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ljudi očekuju pomoć države, države za koju su se borili, kojoj plaćaju poreze, zdravstveno(oba) itd....
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Matija4321 kaže...

Naravno da ne, ne bi se cijepio ni da mi drže pištolj na čelu

ak vam je cijepivo toliko djelotvorno i sigurno slobodno se cijepite, onda nemrete dobit opasnu koronu jelda?

Nema 100% pozdanog cjepiva, to si već mogao naučiti.

Ali i to može, ako ćeš sam snositi troškove liječenja. Nadodao bi i onih koje zaraziš.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

pa vi cijepljeni se nemrete zarazit a ja sam ju prebolio sa temperaturom 37,2 tak da mi je svejedno

naravno da ne snosim tuđe troškove, ne trebate van iz kuće izlazit.

 

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Matija4321 kaže...

pa vi cijepljeni se nemrete zarazit a ja sam ju prebolio sa temperaturom 37,2 tak da mi je svejedno

naravno da ne snosim tuđe troškove, ne trebate van iz kuće izlazit.

 

Sve krivo.

Naravno da se i cijepljeni mogu zaraziti, naravno da je možeš ponovno dobiti s drugačijim posljedicama, naravno da snosiš tuđe troškove, a oni koji ne bi trebali izlaziti van su upravo oni neodgovorni.

8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Matija4321 kaže...

pa vi cijepljeni se nemrete zarazit a ja sam ju prebolio sa temperaturom 37,2 tak da mi je svejedno

naravno da ne snosim tuđe troškove, ne trebate van iz kuće izlazit.

 

 Cjepiva stvaraju imunitet u oko 95% slučajeva, ne 100%  Ako se ne procijepi dovoljan postotak ljudi, dio onih koji su ugroženi, čak i ako prime cjepivo a njima ne stvori imunitet, mogu stradati.

Zbog njih, slabije populacije, se treba procijepiti. Inače ovi koji se ne cijepe indirektvno snose odgovornost za nepotrebne smrti.

 

A po anketama preko 50% ljudi kaže da se neće cijepiti. Na indexu bio članak o mogućoj obavezi cijepljenja, komentari su bili skoro svi redom tipa "prije ću primiti metak nego cjepivo".

 

Užas u kakvom društvu idiota živimo. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Šta nije to demokracija?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dugogodišnji trud antivaksera se napokon isplatio. Do sad su se glupirali oko već suzbijenih bolesti, pa šteta nije bila velika, no sad će biti odgovorni za nastavak širenja pandemije i nepotrebne žrtve.

Čista, nepatvorena glupost u punom sjaju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 3 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

My body my choice

Na silu me nitko neće cijepit sa tko zna čim

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Šta nije to demokracija?

To nije značenje demokracije.

Matija4321 kaže...

My body my choice

Actually not exactly.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Probaj cijepit na silu sa drugom Kim Jong Plenkyijem i stožerom, nisu vam ljudi tolika stoka da će se predat samo tako.

ali slobodno probajte

znam otprilike, ali  ne zanima me previše jer se ne mislim cijepit ni pod kojim uvjetom

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 17:47 (Matija4321).
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Matija4321 kaže...

My body my choice

Na silu me nitko neće cijepit sa tko zna čim

 Nemoj se ljutit što pitam, ali jel ti znaš kako djeluje cjepivo? I kako bi moglo biti štetno?

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Matija4321 kaže...

Probaj cijepit na silu sa drugom Kim Jong Plenkyijem i stožerom, nisu vam ljudi tolika stoka da će se predat samo tako.

ali slobodno probajte

znam otprilike, ali  ne zanima me previše jer se ne mislim cijepit ni pod kojim uvjetom

Plenki i ekipa nisu u stanju odlučiti koji bi WC papir u špeceraju kupili, posebno ako je žena s njima. Tu i je osnovni problem.

Teško da će država zahtijevati cijepljenje, ali bi se moglo pokazati kasnije problematično - putovanja, zapošljavanja...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Već to što uopće pričaš o nasilnom cijepljenju pokazuje da nisi baš povezan s realnošću.
Neće biti prisilnog cijepljenja, to je lažnjak antivaksera da se stvori odbojnost prema samoj ideji cijepljenja.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ucijenjivanje je jedino što možete napravi i neće vam proći

9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Daj nemojte o cjepivu. 

Ne mogu shvatiti kako vi ne shvacate da mjere nemaju smisla.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
don4ld kaže...


Jebote inače se cjepiva rade godinama, a za koronu su uspjeli izmislit cjepivo za pol godine, ma i manje. Zanimljivo.

Cjepiva "za koronu" se razvijaju već desetljećima.

Ovo je sedma verzija koronavirusa koji napada čovjeka.

Kolacic kaže...

Daj nemojte o cjepivu. 

Ne mogu shvatiti kako vi ne shvacate da mjere nemaju smisla.

Mjere trenutno jedino imaju smisla.

 
0 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Pa neće me s lisicama odvest na iglu. Već će vjerojatno bit da dijete nema pravo na upis u školu ako nije cijepljeno protiv korone, ako nisi cijepljen ne možeš ući u zemlju (neku, ne mislim na HR samo), ako hoćeš putovat vlakom ili busom moraš biti cijepljen i taj način prisile.

Kad bi došli po mene da me vode na cijepljenje, samo bi ih pokosio rafal s vrata i bok.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Pa neće me s lisicama odvest na iglu. Već će vjerojatno bit da dijete nema pravo na upis u školu ako nije cijepljeno protiv korone, ako nisi cijepljen ne možeš ući u zemlju (neku, ne mislim na HR samo), ako hoćeš putovat vlakom ili busom moraš biti cijepljen i taj način prisile.

Kad bi došli po mene da me vode na cijepljenje, samo bi ih pokosio rafal s vrata i bok.

Baš to.

A za rafal... Mislim da je bolje mRNA cjepivo do olovnog.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ti si neki rođak one budale s Markovog trga?
Nadam se da netko ovo čita tamo gdje treba.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Čisto da vas malo spustim na zemlju u realnost, jer ste opet poletjeli halucinirati u te svoje ružičaste oblake. Malo ćete se načekati do cjepiva, a pogotovo do onog masovnog.

 

https://arstechnica.com/science/2020/11/astrazenecas-best-covid-vaccine-result-was-a-fluke-experts-have-questions/

Pharmaceutical giant AstraZeneca and the University of Oxford made an exciting announcement Monday: the COVID-19 vaccine they developed together appeared up to 90 percent effective at preventing disease. But in the days since, that exciting news melted into a pool of confusion after it became clear that the 90 percent figure came about from a complete accident. Now, experts are scratching their heads over what actually happened in the trial and what it means for the vaccine’s future

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 18:13 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Čisto da vas malo spustim na zemlju u realnost, jer ste opet poletjeli halucinirati u te svoje ružičaste oblake. Malo ćete se načekati do cjepiva, a pogotovo do onog masovnog.

 

https://arstechnica.com/science/2020/11/astrazenecas-best-covid-vaccine-result-was-a-fluke-experts-have-questions/

Pharmaceutical giant AstraZeneca and the University of Oxford made an exciting announcement Monday: the COVID-19 vaccine they developed together appeared up to 90 percent effective at preventing disease. But in the days since, that exciting news melted into a pool of confusion after it became clear that the 90 percent figure came about from a complete accident. Now, experts are scratching their heads over what actually happened in the trial and what it means for the vaccine’s future

A pjesnik je htio reći?

11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Kopirano od statusa jednog frenda s fb. 

Laku noć Hrvatska, jednom ćete se sramiti ovoga

Kad vrijeme malo razbistri glave, a strah se kao asimptomatski slučaj prikrije u vama do idućeg ludila, bit će vas stid ovoga što radite (ako uopće imate obraza ispod tih maski iza kojih se skrivate). I ne samo vas u stožeru koji krivnju za svoju nesposobnost i nedosljednost prebacujete na 'neodgovorne građane', ne samo vas epidemiologe, imunologe, pulmologe... i ostale ‘loge’ koji ste se odvažili samoprozvati stručnima i medijski prostituirati, pričajući o nečemu o čemu očito ne znate dovoljno, umjesto da se bavite svojim medicinskim/znanstvenim radom i dajete maksimalni doprinos liječenju te pomognete preopterećenim i vrijednim medicinskim sestrama, liječnicima i ostalim zdravstvenim radnicima na koje je spao ogroman teret nesposobnog vođenja borbe s epidemijom. I ne samo vas u nekim medijima koji potencirate strah, psihozu i senzacionalizam radi povećanja čitanosti, ne samo vas u politici koji iskorištavate situaciju da diskreditirate suprotnu stranku i skupljate političke bodove, ne samo vas u zdravstvu koji koristite koronu za prikrivanje kontinuiranog uništavanja zdravstvenog sustava,... nego najviše vas, dragi građani, koji ste pali pod utjecaj ove histerije.
Vas mladih, drčnih, buntovnih,... vas studenata, intelektualaca, umjetnika, erudita,... koji ste uvijek kroz povijest mijenjali svijet, a sada niste rekli ‘dosta je bilo’. A trebali ste. Jeftino ste prodali skupu godinu svojih života.

Ne trebaš imati puno više od 3 razreda osnovne škole pa da znaš da respiratorni virus prelazi s jednog živog bića na drugo, ako su u bliskom kontaktu. Ne trebaš biti niti puno pametniji od prosječnog osnovnoškolca pa da shvatiš kako se širenje virusa zaustavlja nepostojanjem takvog bliskog kontakta. Međutim, realni život ne funkcionira bez fizičkog kontakta. Zato trebaš imati puno znanja, iskustva, kreativnosti, hrabrosti, intuicije i zdravog razuma da nadješ rješenje koje dugoročno radi više koristi, nego štete (psihološke, drušvene, financijske, intelektualne, zdravstvene...), bez obzira na neizbježne žrtve na tom putu. Jer to je jedino rješenje koje je prihvatljivo na duge staze. Sve drugo je greška koja se radi stihijskim odlukama. A obično je bolje ne djelovati nikako, nego djelovati pogrešno.

Zamislite da, svaki put kad neki obijesni egocentrik autom ubije čovjeka na cesti, njegov prijatelj traži zatvaranje cijelog prometa u zemlji jer su ceste opasne. Naša iskrena sućut, ali država tako ne smije funkcionirati.

Ako iz Europe već kopirate loš model ubijanja društva, onda barem kopirajte dobar i adekvatan model financijske kompenzacije. Njemačka, koju volite gledati kao uzor, svima isplaćuje 75% prošlogodišnjeg prometa za period zabrane rada. Nije savršeno, ali je barem pošteno. Godinama i godinama nam uzimate jednu četvrtinu prometa, a da prstom za to niste maknuli, sada je vrijeme da barem tisućiti dio toga vratite. Ponašate se kao žaba koja je vidjela da potkivaju konja pa je i sama podigla nogu. Međutim, za potkivanje nije dovoljno dignuti nogu, treba imati i kopito.

Kako ste samo bili samouvjereni i hrabri prije dva mjeseca dok ste govorili da lockdown nije opcija. Sve veliki kapetani nakon nevere, nadajući se da do nove nevere neće doći. Ali došlo je jer život je more. Brod je propustio, a vi ste prepustili da situacijom upravljaju mornari u potpalublju čiji zadatak je izbacivanje vode, a jedina želja i opsesija im je da vode nestane. Ne vide kopno, ne vide kompas, ne vide nebo, ne vide prognozu, ne vide druge brodove, ne vide ništa osim te vode koja prodire i samo žele da svi s broda sjednu na tu rupu i tako zaustave vodu. Dok zajedno ne polude, ne umru od gladi ili se ne zabiju u stijenu. I baš zato, u oluji brodom ne upravljaju mornari iz potpalublja, nego kapetan. A mi kapetana nemamo.

Ali i kod najvećih havarija postoje brodolomci koji prežive. Nije ni do broda, ni do mora, ni do kapetana, nego do njih samih...

Vidimo se zato na nekoj drugoj plovidbi... vi koji preživite zajedno s nama. A vama ostalima želimo sigurno sjedenje na toj brodskoj rupi, sve do prve stijene koja će vas razvaliti.

Laku noć Hrvatska, jednom ćete se sramiti ovoga.

Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Kopirano od statusa jednog frenda s fb.

Samo neka takve gluposti ostanu na FB.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
don4ld kaže...
I vi ste tu većina uvjereni da će sve biti normalno kad se procijepimo? Korona će nestat samo tak. Sve će se vratiti u normalu. Kroz euro i olimpijadu će proći milijuni ljudi, festivali će se vratit, orgijanja po crkvama također, sve će biti bajno i nikad bolje.

Jebote inače se cjepiva rade godinama, a za koronu su uspjeli izmislit cjepivo za pol godine, ma i manje. Zanimljivo.

 Neće, nije im to plan.

ovo "novo normalno" koje mediji forsiraju je tu za stalno, tj. toliko dugo dok ljudima ne prekipi, al treba prvo ekonomije uništit do kraja, posebno EU i američku.

 

 
0 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice