Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.317
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
A roditelji?
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Tko govori za trajni imunitet? Ni cijepivo ti ne daje trajni imunitet. Eto kod mene je situacija kad prebolim težu gripu, onda sam slijedeće dvije sezone više manje miran.

 

Pričam da (opet) naučimo živjeti sa virusima, a ne da ih treba iskorjeniti. To je (zasad) nemoguće.

 

Ovisno je o vrsti virusa i cjepivu. To što si ti "miran" nakon što preboliš gripu ne znači da si imun na sljedeće sezone (niti to ima ikakve veze).

Samo virusa gripe poznajemo preko 130, koliko se sjećam, plus što svi mutiraju. Zato se svake godine radi novo.

Dobar dio virusa ne možemo prevenirati (npr. HIV), neke djelomično (gripa), neke gotovo u potpunosti. S nekim virusima živimo i "učimo" odavno, neke biološki ne možemo naučiti (gripa, korona).

Hazar kaže...

 Lakše ćeš natjerat čovjeka da u sebe uneseno bilo kakvo cjepivo nego da mora pazit šta jede, više se kretat, ne pušit itd.

Možeš se kretati koliko želiš, paziti što jedeš i slično, ako te dohvati nešto na što imaš krivi ili loš imunološki odgovor, pa pa...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nije mu jasno kako se recimo ja nisam zarazio gripom? Prošlo je više od 10 godina kako sam zadnji put bio bolestan, a eto, još je nisam dobio.

Kolega iz prošle firme se cijepio protiv gripe, dva tjedna kasnije je lego u krevet na tjedan ipo - gripa.
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

 

A u Zagrebu sam prošli tjedan samo punca i punicu triput vozio na preglede, dvaput Sv. Duh jednom Rebro. I što je najbolje brze narudžbe i ekstremno kratko čekanje u bolnici (jedan pregled su napravili prije nego što sam došao nazad doma). Potpuno bizarno u odnosu na standardni modus operandi.

 Na Sv. Duhu pregledi tak funkcioniraju godinama. Istina jako ovisi od odjela do odjela, ali na manje više svima ako ti je termin u 10:30 onda si tada na redu. Jedino kod liječnika koji su u isto vrijeme dežurni na odjelu se čeka dulje. Na Rebru znam da su prije korone imali onu foru od 8-12 pa kad dođeš na red dođeš. Iako je i to na nekim odjelima logično. Tipa na kirurgiji nebitno kad dobiješ termin ako si stari pacijent čekaš jer prednost imaju friško operirani što je logično jer oni ne mogu čekati. Al bolničko liječenje je praktički u kolapsu. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Zdravstveni sustav nije Zg samo.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...
memulica kaže...
Old Iggy kaže...

Nemoj reć'?!? Kako dubokoumno, cjepivo pomoglo da ublažimo smrtnost...

Nije to nešto dubokoumno, već je to činjenica. Sad umire u prosjeku pola milijuna, a ne 2-50 milijuna godišnje.

 

 

BTW, imunitet na gripu je praktički nepostojeći, zato se gripa prati / na osnovu prvih pojava generira cjepivo / procjepljuje što se može.

Kolektivni imunitet je potvrđen kad se po drugi put pojavila mutacija španjolske gripe i kad je starija populacija bolje prošla od mlađe. Također ni tvz. ptičja ili svinjska gripa nisu prerasle u vrlo smrtnosnu pandemiju, iako nismo imali nikakvo cjepivo.  Sličnu situaciju imamo i kod korone, jer ju je određeni dio populacije 'ubio' sirovim imunitetom. Vrlo moguće je i da smo u prošlosti 'neprimjetno' prebolili slične virusne bolesti.

 

Po meni trebamo sve znanstvene resurse koncentrirati na istraživanje i pojačavanje imuniteta ljudi, a ne se zakašnjelo baviti posljedicama ili lijekovima.

 

 

A sad nekih ozbiljnijih mjera kod nas praktički i nema, struka bi ih uvela, politika ne želi. Malo shizofreno, ali...

 

A ovo o maskama, zločincima i slično...

Mjere su donesene najmanje 6 mjeseci prekasno i nisu pridonijele usporavanju ili sprečavanju širenja pandemije. Kad je potvrđena i sezonalnost, onda više nema smisla se baviti nikakvim posebnim mjerama (treba se sad skoncentrirati na bolnice i ostale zdravstvene ustanove). Mjera sad kao i da nema, jer virus je u samoj populaciji. Po meni cijepivo će opet doći prekasno, a kako ovaj virus nije značajno mutirao doći će do kolektivnog imuniteta prirodnim putem.

 

 

 

 Lakše ćeš natjerat čovjeka da u sebe uneseno bilo kakvo cjepivo nego da mora pazit šta jede, više se kretat, ne pušit itd.

 -uz moguć rizik da napravimo još veću štetu.. jer lako je napraviti loše, slučajno ili novac.. dok za dobro mora sve funkcionirati a kad je globalno-pandemija tad je problem kao hr-sabor na x-tu potenciju veći, skoro nemoguć kao uvjet. Lakše je kriviti sve ostale-druge nego nešto napraviti.. a pojedinci su nemoćni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Nije mu jasno kako se recimo ja nisam zarazio gripom? Prošlo je više od 10 godina kako sam zadnji put bio bolestan, a eto, još je nisam dobio.

Kolega iz prošle firme se cijepio protiv gripe, dva tjedna kasnije je lego u krevet na tjedan ipo - gripa.

Nisam ni ja, nikad. Bar ne znam za to (tj. nisam imao posljedice kakve ljudi obično imaju). Jesam li bio u "kontaktu"? Definitivno.

Cjepivo nije 100& pouzdano i reagira s "kašnjenjem", a i ne pogode uvijek vrstu virusa gripe.

16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Zdravstveni sustav nije Zg samo.

Naravno da nije, ali se i dobar dio ljudi van Zg liječe u Zg.

10 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Kakve veze onkologija ima s koronom. Eto da objasnim. Na odjelima infektologije ne rade sad samo infektolozi i intezivisti, nego čak i ginekolozi, jer NEMA LJUDI! Da, mogu osobno potvrditi da čak i ginekolozi rade na intezivnim odjelima jer nema toliko ljudi da se brine za sve te pacijente sa teškim oblicima bolesti.

 

Ali dex to ne može shvatiti. Njemu je osnovna funkcija da bude kontra, argumenti i činjenice ga ne jebu ni pol posto.

 

Sposobnost mjenjanja mišljenja s obzirom na nove podatke je definicija mudrosti. Mislim da je jasno što je suprotno.

 

p.s. Samo me nemoj pilit kako je to problem hrvatskog zdravstvenog sustava, jer nije. To je isključivo problem epidemije koja se više ne može kontrolirati.

 

 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 20:54 (Miro).
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...

Kakve veze onkologija ima s koronom. Eto da objasnim. Na odjelima infektologije ne rade sad samo infektolozi i intezivisti, nego čak i ginekolozi, jer NEMA LJUDI! Da, mogu osobno potvrditi da čak i ginekolozi rade na intezivnim odjelima jer nema toliko ljudi da se brine za sve te pacijente sa teškim oblicima bolesti.

 

Ali ovaj tupson dex to ne može shvatiti. Njemu je osnovna funkcija da bude kontra, argumenti i činjenice ga ne jebu ni pol posto.

 

Sposobnost mjenjanja mišljenja s obzirom na nove podatke je definicija mudrosti. Mislim da je jasno što je suprotno.

 

p.s. Samo me nemoj pilit kako je to problem hrvatskog zdravstvenog sustava, jer nije. To je isključivo problem epidemije koja se više ne može kontrolirati.

 

 

 Ja ne razumijem zašto svi ovi kao dex ne odu malo u bolnicu, pomoć na nekom odjelu, malo vidit u kakvim uvjetima ljudi rade i što sve rade. Malo bi trebali volontirat, možda shvatite onda bar dio problema. To je idealno rješenje za sve koji misle da je ovo dizanje panike, da su mjere glupe i da ništa ne znače, da treba pustit sve normalno i živit ko da nema ničega...

 

A sve koji negiraju postojanje virusa bi poslao da malo rade po bolničkim odjelima bez ikakve zaštite. Pa tko preživi - pričat će.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

-ne možeš (ih malo poslati..) jer je npr zabranjeno. Tj ne možeš ih educirati tom metodom jer je kvaka-22 problem ili kokoš-jaje. Lakše običnom batinom, manje etičkih problema, no tad počnu etnički i ostali pa to ne funkcionira :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
A što misliš zašto se većina ljudi izvan Zga liječi u Zgu?
Recimo ja sam za fiksni aparatić iz Slavonije išao i 250km udaljeni Zg. Misliš da sam išao jer sam htio dat guzici lufta pa ić po Zgu?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
A zašto nema ljudi? Jel smo opet Memulica, ja i ostatak ekipe krivi što u zdravstvu nema ljudi?
7 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
A zašto nema ljudi? Jel smo opet Memulica, ja i ostatak ekipe krivi što u zdravstvu nema ljudi?

 ne, imo kriv si što širiš gluposti po internetu i njima zajedno s covidiotima stvaraš atmosferu neposluha napamet, budalaštine i debilizma koja preplavljuje javno mnijenje, stvara krivu sliku situacije koja je u stvarnosti porazna i iznimno opasna, stoga te molim da začepiš

 

btw. imaš opciju editiranja poruke, ne moraš rafalno postati gomile glupih postova već ih sakupiti u jednoj poruci

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 15:30 (Louis Pluto).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Po tebi širim gluposti, nekome drugome je to moj stav, na kojeg imam pravo kao i ti.
Za razliku od vas tu koji odmah krenete vrijeđati(sad ćeš sigurno pitati gdje si me uvrijedio), ja iznesem stav bez da ikog uvrijedim.

Ne mogu spojiti više postova jer sam na mobitelu. Kao što te ne mogu ni blokirat, ni prijavit za vrijeđanje. Budem kad dođem doma.
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Sto s ovima sto napisu da im je netko umro od corone i napisu da su svi ostali krivi? 

Sto je s ovima sto su se slozili s frajerom Koji je sam sebi dao dijagnozu i stvarno bio tesko bolestan kako kaze?

Tko mu je isao u ducan? Tko mu je dao bolovanje ako nije isao doktoru? Jel zivi Sam? Jesu se testirali ostali koji zive s njim? Jel isao sam sebi u ducan s maskom i mislio da je to to? Mozes biti bolestan i ici okolo i nikome nece biti nista ako nosis masku?

Laki ste na rijecima. 

Jeste se zapitali kako na druge utjece pandemija? Samo ja ja ja.

Kako je u toj hrvatskoj bilo doktorima tijekom lockdown-a ici u Zagreb na posao a ne zive tamo? 

Bla

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
A što misliš zašto se većina ljudi izvan Zga liječi u Zgu?
Recimo ja sam za fiksni aparatić iz Slavonije išao i 250km udaljeni Zg. Misliš da sam išao jer sam htio dat guzici lufta pa ić po Zgu?

Naravno da ćeš ići u ZG, malo je stomatoloških fakulteta po RH, a i pitanje je imaju li svi ortodonciju / pedodonciju.

Kolacic kaže...

Jeste se zapitali kako na druge utjece pandemija? Samo ja ja ja.

Kako je u toj hrvatskoj bilo doktorima tijekom lockdown-a ici u Zagreb na posao a ne zive tamo? 

 

Išli su relativno normalno na posao. Nije baš sve bilo blokirano.

I uvijek je ja, ja i ja. Meni su već tri prijatelja / poznanika preminula (od 42 do 55 godina). Niti jedan s ozbiljnijim problemima, dva dobra IT stručnjaka, nije baš za igru.

Gledati "ma sve je to samo igra" mi je jako glupa.

6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

sve je to K! Evo, draga prebolila da je dva puta zakasljala - ja nisam (jos) ni dobio - a njena frendica i muz (83g) jedva disu - temp skoro 39...

 

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ček ček, kakve veze ima to što s najbolji faksovi u ZGu?????
Nećeš vjerovati, ljudi iz Osijeka i drugih gradova mogu studirati u Zgu.

Stvar je da je izvan Zga usluga loša. To nema veze s lokacijom najboljih faksova
7 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
VladRi kaže...

sve je to K! Evo, draga prebolila da je dva puta zakasljala - ja nisam (jos) ni dobio - a njena frendica i muz (83g) jedva disu - temp skoro 39...

 

jesi li bio u samoizolaciji?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 16:53 (Louis Pluto).
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Ček ček, kakve veze ima to što s najbolji faksovi u ZGu?????
Nećeš vjerovati, ljudi iz Osijeka i drugih gradova mogu studirati u Zgu.

Stvar je da je izvan Zga usluga loša. To nema veze s lokacijom najboljih faksova

Ajde malo prošeći po sobi, udahni, razmisli.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jesam, i s maskom, i bez maske.


Opet - lokacija faksa nema veze zašto je u Zgu bolja usluga već u ostatku Lijepe naše.
Misliš da bi ostao u Zgu nakon med. faksa il se vratio nazad u Slavoniju?
Evo ti jedan primjer vezan uz medicinu. U rodnom gradu farmaceuti imaju preko 10k kuna(netto) plaću. Misliš da bi imali toliko da ih ima više? 90% da ne.
Vjerojatno je slična stvar i s liječnicima.
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
JOpet - lokacija faksa nema veze zašto je u Zgu bolja usluga već u ostatku Lijepe naše.
Misliš da bi ostao u Zgu nakon med. faksa il se vratio nazad u Slavoniju?
Evo ti jedan primjer vezan uz medicinu. U rodnom gradu farmaceuti imaju preko 10k kuna(netto) plaću. Misliš da bi imali toliko da ih ima više? 90% da ne.
Vjerojatno je slična stvar i s liječnicima.

Ajd opet.

Svako selo mora imati faks? CT? MR? HNK? Posebno na državni račun?

 

Opet masku navuci, đir po sobi, udahni dobro, razmisli...

14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Nisam ni očekivao da Županja ima sve kao i ZG - nije isplativo

Izgleda da si me krivo razumio.-ak km)

Za ortodonta sam išao prvo u Osijek(80-ak km). Kako sam bio maloljetan imao sam pravo na besplatan aparatić, na pregledu je rekla što je kod mene problem(zubarica mi je govorila da će to proći kad umnjaci izrastu) te da ću doći na red tek za šest mjeseci.

Sva sreća pa je bratić išao u Zg pa sam tamo otišao na pregled, aparatić dobio sljedeći mjesec(i gore i dole).

Ovo više nema veze s temom.

16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...

Nisam ni očekivao da Županja ima sve kao i ZG - nije isplativo

Izgleda da si me krivo razumio.-ak km)

Za ortodonta sam išao prvo u Osijek(80-ak km). Kako sam bio maloljetan imao sam pravo na besplatan aparatić, na pregledu je rekla što je kod mene problem(zubarica mi je govorila da će to proći kad umnjaci izrastu) te da ću doći na red tek za šest mjeseci.

Sva sreća pa je bratić išao u Zg pa sam tamo otišao na pregled, aparatić dobio sljedeći mjesec(i gore i dole).

Ovo više nema veze s temom.

U Zagrebu se čeka par godina.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

 Ne vidim nikakvu nervozu. Dobro je dijagnosticirao da je problem u Plenkoviću koji se skriva iza stožera i za razliku od svih ozbiljnih političara u drugim zemljama nije u stanju izaći pred javnost i preuzeti odgovornost, nego tjera trio fantastikus da se govoreći gluposti koje on dirigira sramote pred narodom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

E vidiš, u tom zecu leži grm.

Predviđanja im se temelje na kretanju stanovništva kroz duže razdoblje, npr. ovo ti je dobar prikaz (povijesni podaci su im valjda točni, slove za pouzdanu stranicu):

https://www.worldometers.info/world-population/world-population-by-year/

 

Ako nemamo, tražim neko objašnjenje, kako je moguće da su toliki pomrli od korone a nema viška mrtvih?

Meni to nema nikakvog smisla.

Ne vidim logike da je toliko ljudi dodatno preživjelo zbog mjera, a ni stožer ne vidi jer ni ne kažu to.

E da, i statistike pokazuje da u RH bi u normalnoj situaciji ove godine moralo umrijeti 1,5% više nego prošle (imaš povijesne podatke, googlaj), pa ne samo da korona ako nas je i dovela na nulu u 9. mjesecu (ako su ti dotični stvarno umrli od korone, a za mnoge znamo iz medija da nisu), nego još mora i pokositi +1,5% da dođe na očekivano, + tek onda višak umrlih.

Uglavnom, ova cijela rasprava nema smisla, istinu će nam reći DZS u ožujku (mislim da je tad sljedeći obračun), jer oni imaju službeni podatke (svakoga tko umre se upiše u maticu) pa budemo vidjeli.

 

Smatram te razumnim i inteligentnim članom ove naše male zajednice pa mi nije jasno da se baviš ovakvim prilagođavanjem podataka, možda nisi svjestan da sve što iznosiš je izrazito subjektivno jer ignoriraš podatke koji ti se ne sviđaju, a koristiš one koji idu u prilog tvojoj tezi.

 

Meni osobno je apsurdno da nakon cca 9 mjeseci korone u ovim našim krajevima mi i dalje tupimo jedno te isto. I dalje negiramo struku i pravimo se pametniji od svih njih. Uopće ne trebam pogledati niti jednu statistiku, niti poslušati iti jedan youtube video da bi došao do zaključka da je korona ozbiljna prijetnja ili je netko toliko genijalan da je uspio uvjeriti gotovo cijeli svijet da se zaključa u kuće zbog kako se ovdje često kaže "gripice". Ako je tako svaka mu čast. Treba računati da nisu pod mjerama samo države koje priznaju opasnost već i države kojima upravljaju državnici koji su izričito protiv korona virusa i negiraju puno toga oko njega, ali unatoč tome su se odlučili za određene mjere. Valjda i to nešto govori.

 

Uglavnom u ovih cca 9 mjeseci smo prošli sve i svašta kako bi pronašli nekakvu pukotinu i prokazali stručnjake lažljivcima, a sebe genijalcima koji nisu ovce i misle svojom glavom. Šteta što u toj glavi i nema nešto pameti, ali to je manje bitno jer danas svi sve znaju. Pola sata googla i youtubea i eto novih stručnjaka.

 

Pa da vidimo, COVID-19 u dvadeset i devet točaka:

1. krenulo je sa 5G mrežama koje svojim frekvencijama uzrokuju stvaranje korona virusa

 

2. zatim je Bill Gates dobio rogove, registrirao patent za ubrizgavanje čipova pod kožu, postao svjetski neprijatelj broj jedan i sotona

 

3. nakon toga smo shvatili da je COVID-19 samo malo opasnija gripica

 

4. pa su talijani falsificirali fotografije i lažirali broj preminulih, a i te preminule su u biti sami pobili stavljajući ih na respiratore jer što će ljudima koji nemogu disati respiratori, njima kisik dolazi preko pupčane vrpce

 

5. onda smo našli studije koje su nam ukazale da je korona stigla iz laboratorija jer se netko ranije bavio takvom pretpostavkom pa je to sigurno sve planirano

 

6. u međuvremenu su iz nekog čudnog razloga Šveđani postali heroji u borbi protiv Covida unatoč tome što su tada bili u TOP10 država po smrtnosti na 1mil. stan.

 

7. zatim smo našli još jedan dokaz da je COVID-19 nastao davno prije 2019. jer su pakiranja lijekova imala godinu 2018.

 

8. mi smo i dalje sve negirali, jer jebiga nitko u Hrvata nije poznavao nikoga tko ima Covid pa je to 100% izmišljotina

 

9. pa su ljudi koji se nisu testirali počeli primati rezultate testova koji kažu da su pozitivni, mamicu im prevarantsku, sad ih imamo

 

10. onda se pročulo da doktori i bolnice plaćaju obiteljima da potpišu da je pacijent preminuo od nećeg desetog preminuo od korone, spominju se i ozbiljne cifre koje dobri doktori plaćaju iz vlastitog džepa

 

11. vrlo brzo se otkrio pravi razlog cijele ove predstave, mračne sile žele uvesti fašizam i nametnuti nam brnjice i vladati nama, nema veze što će pritom stradati svjetsko gospodarstvo, neki kažu da opet Nijemci stoje iza svega

 

12. nedugo zatim otkrilo se da kad te pregazi bus ti si upisan kao stradao od korone jer si bio pozitivan, što sve neće smisliti kako bi prikazali što veću smrtnost od ove smijurije

 

13. zatim smo ipak čuli da je netko od poznatih bio pozitivan, ali brate mili nije mu bilo ama baš ništa, još jedna potvrda da je sve to pizdarija

 

14. uskrsnuli silni stručnjaci na youtubeu, koji zagovaraju teorije zavjera i sve to gle čuda šire koristeći 4G/5G mreže i youtube kanale, a ljudi navališe na gledanje tih jadnih uglavnom poremećenih pojedinaca, a dobrim dijelom i opasnih manipulatora

 

15. stižu snimke praznih bolnica, još jedan dokaz da je sve jedna velika izmišljotina u režiji ne znamo još koga, ali smo sigurni da je tako. doktori u biti igraju tetris po cijeli dan, a bolnice zjape prazne

 

16. onda napokon pravo otkriće, kod Amerikanaca je u biti samo 6% preminulih od COVIDa-19, eto napokon dokaza da je to bezopasan virus, i to je CDC posakrito u okrilju noći objavio na svojim javno dostupni stranicama, prevaranti! Šteta što teoretičari ne znaju čitati podatke pa bi vidjeli da se tih 6% odnosi na krivo ispunjene obrasce

 

17. maske ne djeluju, jer jebiga mora biti ili crno ili bijelo, nema ništa između

 

18. newsflash većina nas je u biti već prebolila koronu, ma svih je nešto krajem 2019. češkalo grlo i tako to... sjebala nas serološka ispitivanja pa ispalo da je svega 2-4% ovisno o državi ekipe preboljelo COVID-19

 

19. imunitet krda, ne znamo što je to, ali to nam treba, nema veze što još ne znamo koliko taj imunitet traje, mjesec, šest, godinu, i što treba žrtvovati dobar dio stanovništva, Šveđani to žele dajte i nama

 

20. stigli i naši vrli ekonomi reći koju pa zaključili kako će puno više ljudi stradati zbog mjera protiv korone nego od same korone, eto nam nove mantre

 

21. škole treba otvoriti jer djeca ionako nisu ugrožena grupa, nema veze što se pokazalo da su škole žarišta pa da ta djeca virus donose doma roditeljima, a oni zatim svojim roditeljima

 

22. zatim nam je rečeno da lockdown u biti ne djeluje i da nema nikakve koristi od njega, mada sama logika nalaže suprotno, a razum ne vidi razliku između donošenja i provođenja mjera

 

23. pa su PCR testovi neprecizni i igra sreće, jer u pitanju su samo glupi primitivni testovi koji koriste DNA kako bi u 40+ ciklusa detektirali tragove genskog materijala, koga zanima više https://www.fda.gov/media/134922/download

 

24. eh kad smo kod DNA, pa sad je jasno da PCR test ne valja jer COVID-19 koristi RNA, kakve budale ti doktori. Šteta što majstori ne znaju da već desetljećima postoji enzim koji radi konverziju RNA u DNA

 

25. kad već spominjemo neefikasnost maskica zašto nitko ne spominje u istom tom stilu razmišljanja i da lockdown ne proizvodi štetu, s obzirom da Šveđani imaju veći pad bdp-a od svojih susjeda koji su bili u lockdownu, iz tog eto zaključka da lockdown ne djeluje na ekonomiju

 

26. za svaku mjeru se vikalo da je debilna, pa je tako besmisleno smanjiti glazbu u lokalima jer kakve to ima veze, ne pada nikome na pamet da kod glasne glazbe ljudi stoje bliže, deru se, pljucaju dok glasnije govore... pa kakve veze imaju vjenčanja, zanemaruje se da se nakon 4-5 čaša vina izgubi svaki osjećaj za opreznost pa se svi grle, bale, znoje i trljaju jedni od druge, pa onda zabrana rada lokala iza 22h opet ista stvar, što piju prosječni ljudi preko dana, a što iza 22h? pa valjda alkohol, a onda se opet gubi osjećaj i svima se *ebe za viruse

 

27. kaže ekipa sad više ne postoje druge bolesti, sve ide samo pod koronu, a one koji priznaju koronu nije briga za druge bolesti. svašta. odakle te informacije? sad ćemo suditi prema sadržaju medija? pa normalno da je njima sad fora pisati samo o koroni jer to donosi klikove, ali to ne znači da su druge bolesti nestale i da ih drugi negiraju, a kamoli da se sad sve vodi pod koronu, očito su ljudi upoznati kako se ispunjavaju obrasci i bilježi uzrok smrti

 

28. u Varaždinu stavljaju pacijente u šatore, Čakovčani ih šalju u druge bolnice jer nemaju gdje s njima, a mi i dalje trkeljamo iste pizdarije i pravimo se pametni

 

29. sad već mnogi od nas znaju preminule, neki su bili bolesni, neki ne previše i mogli su poživjeti još dugo

 

 

Pa kažeš:

Ako nemamo, tražim neko objašnjenje, kako je moguće da su toliki pomrli od korone a nema viška mrtvih?

Sad bi ti ja mogao staviti desetke linkova koji će ti pokazati da itekako imamo viška mrtvih. Isto tako bi mogao napisati da relativiziraš statistiku i uspoređuješ godine bez svih potrebnih podataka i čak kad DZS stavi nove podatke nećeš previše znati jer je svaka godina drugačija, produžuje se životni vijek, manje je smrtnosti od raznih bolešćina, s druge strane karantena utječe na druge smrtno stradale u npr. prometu, od posljedica zagađenosti zraka, pa s treće strane imaš kolateralne žrtve koje su stradale zbog kolapsa zdravstvenog sistema... itd. itd. i na kraju potrošimo sate i sate na mlaćenje prazne slame.

 

Ali nemam mira, a upucao sam već "žali Bože" sate i sate na ovu temu, idiot, priznajem.

Ovo je za "blaži" dio godine, bez ovog jesensko/zimskog.

https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/11438257/3-19102020-BP-EN.pdf/cc763e0b-38c3-f99f-1f9c-81fa5f3d3850

Weekly deaths statistics - March to June 2020
Almost 170 000 additional deaths in the EU
A peak in late March - early April

 

https://ourworldindata.org/excess-mortality-covid

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

 

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Weekly_death_statistics&stable

Preliminary data from 31 European countries show that there were almost 230 000 more deaths from March to June 2020 than the average number of deaths during the same period in 2016 to 2019.

 

i malo popularne Švedske:

 

 Je li dovoljno? Ili ćemo i dalje zbrajati, oduzimati, negirati?

 

Evo i Amerikanaca, da njih ne zanemarimo, u prosjeku do listopada imaju +330.000 više preminulih u odnosu na prethodne godine, do kraja godine će to biti još +100k do 150k:

2020: 2,581,682
2019: 2,289,054
2018: 2,287,231
2017: 2,253,790
2016: 2,187,995
2015: 2,180,382

 

2020 is up from each year by,
2019: 292,628
2018: 294,451
2017: 327,892
2016: 393,687
2015: 401,300

 

Izvor CDC

 

 

 

walentkane kaže...

Za početak, službeni podaci WHO-a govore o smrtnosti  od 2.366% https://covid19.who.int/

Gledano globalno i bez emocija to je vrlo mali broj, ali kad se baš u tom postotku nađe netko nama blizak, malo je teže razmišljati objektivno. Ali ipak, po svim normalnim razmišljanjima to je vrlo mali broj.

 

Poanta mog posta je da ćete upravo vi odlučiti hočete li riskirati sa smrtnošću od 2.3% ili sa cjepivom koje dolazi nakon godinu dana istraživanja. Također dajte i drugima priliku da odluče o tome, bez nametanja vašeg stava.

To je smrtnost 10-12x veća od smrtnosti od gripe, ali slažem se nije u rangu ebole ili druge daleko opasnije ugroze, ali po 456335 put smrtnost je samo dio opasnosti.

Nije stvar hoćeš li riskirati sa 2.3% smrtnosti, već hoćeš li ugroziti funkcioniranje zdravstvenog sustava.

 

Zamisli da imaš restoran koji prima 50 osoba, pa ti svaki dan lijepo rapoređeno dođe 150 osoba na ručak i večeru i ti to sve lijepo odradiš, a onda jedan dan netko kaže da dijeliš mukte ćevape i dođe ti 3000 osoba i okupira restoran. I što onda imaš? Kolaps. Više nitko ne može dobiti uslugu, ljudi umiru od gladi i oni koji su redovni gosti i ovi koji su došli osladiti brk mukte. E pa kad zbog ovih koji sami odlučuju dođe do toga da trebaju medicinsku skrb, pa netko tko poštuje mjere bude uskraćen za istu zbog takvih što onda? Mogu li ti koji sami odlučuju lijepo potpisati papir da u slučaju "gripice" neće tražiti medicinsku pomoć i da neće ugrožavati druge i izlagati zarazi zbog svoje sebičnosti?

 

 

Horatio_Hornblower kaže...

Nazalost ekonomski psiholoski socijalni i razni drugi efekti korone ce biti mnogo mnogo gori od broja umrlih.

Turizam je u svijetu umro (za neupucene) nasa drzava zivi od toga(startupove jednoroge elektricne automobile necu brojat jer smo s njima jaci od jedne Švicarske)...  To prehranjuje veliki broj obitelji od dalmacije istre primorja slavonije zagreba i svih koji dolaze na sezonu do pomoraca agencija taksista lokalnih restorana i slicnih stvari koje se sad nemogu sjetit. 

Virus se vise nikako ne moze sprijecit da cirkulira pogotovo ne maskama jer nisu nepoznati ljudi na cesti problem, problem je zatvoreni prostor di smo u vecini sa obitelji i prijateljima...  Zalim sve umrle i drzim se mjera za sebe ali lockdown zatvaranja i sve slicno tome je pogrešno jer to je vec trebalo bit napravljeno i sad je to prekasno... 

Floskule floskule i opet floskule. Možda će biti možda neće. Pokazalo se da se gospodarstvo u stanju oporaviti jako brzo, pogledaj SAD i njihovo kretanje nezaposlenosti. Pogledaj malo i burze, kriptovalute, ode sve u nebesa, a navodno se sve raspada zbog korone.

 

Nema tu dobro-loše, svaki potez će imati i loše i dobre posljedice. Bio to lockdown, za koji nisam ili potpuno normalno ponašanje. Da su ljudi disciplinirani i razumni ne bi nam trebale mjere, već smjernice i upute, ali mi očito volimo diktaturu i tražimo da nas netko dobro nagasi i uvede zabrane jer smo jebeno glupi sami neke stvari shvatiti i zaključiti.

 

I još jedna stvar, najviše kukaju oni koji najviše imaju, najbučniji su sad likovi koji godina ubiru ozbiljnu zaradu, a sada su prvi koji režu, smanjuju plaće radnicima i kukaju po medijima. Daj ti meni reci koliko je ugostitelja tu na moru korigiralo cijene? Koliko je restorana reklo idemo uvesti dostavu i ponuditi razumne cijene? Jako jako malo ih je to napravilo većina i dalje nudi bifteke po 180kn, srdele po 90kn, hamburgere po 70kn i pizze po 80kn, jer ne isplati se napraviti pizzu ispod 80kn ipak svi oni imaju top dostavu i masno plaćaju radnu snagu. I ti su najglasniji. Vidim da su osnovali i udrugu BaNNDa ako se ne varam. Dobro su si odabrali kraticu.

 

fer-de-lance kaže...
 Prvo, mala isprika, ja sam krivo napisao, očekivano broj umrlih ove godine u svijetu je za razliku od prošle godine + cca. 250 000 veći od prošle, tj. cca. 1,2 milijuna.

A ovo 6000 umrlih od korone, i 5000 viška ti isto uopće ništa ne govori jer ne znaš koliko je trebalo biti,  niti znaš koliko zapravo i je od korone (premda se slažem da svakoga tko je imao koronu treba pisati da je umro od korone, jer ionak nemre nitko dokazati da je ili nije,  a bar to ljudima diže morala, premda mi je malo bezobrazno pisati one umrle od sepse i u prometnim nesrećama pod to, ali političari su uvijek beskrupulozni, pa neka ih).

 

Ma kolega koga briga, pola milijuna gore dole, ne bi da itko to provjerava, TD i TU se ionako dodjeljuje prema osobnim preferencijama, a ne prema napisanim činjenicama.

 

Vidiš ja tu kod nas znam više nego nekoliko preminulih koji su imali sve simptome COVIDa, a nitko ih uopće nije niti testirao i upisani su pod svoje primarne bolesti od kojih su preminuli. To sa prometnim nesrećama su gluposti, isto kao i sa cjepivima, uvijek postoji određeni postotak grešaka i sada se na račun toga sve generalizira i stavlja u isti koš.

 

 

fer-de-lance kaže...
mzopg kaže...

Da ali je rekao i "tak da bi morale biti i za ovu godinu", a u napomenama lijepo stoji "NOTE: All 2020 and later data are UN projections and DO NOT include any impacts of the COVID-19 virus.", pa je onda teško očekivati da će te procjene biti precizne i relevantne.

 Pa da, očekivano je da bude 250000 mrtvih više nego prošle godine (po procjenama bez korone).

onda ako bude toliko ili manje onda gdje je tu još broj smrti od korone?

Moralo bi biti znači 2,25 milijuna mrtvih više samo do ovog trenutka, a pandemija se "tek rasplamsala" pa znači još i više, cca. 3 milijuna do kraj godine.

Vidjet ćemo...

 

Edit: ovo ti bude dobro objasnilo:

https://ourworldindata.org/births-and-deaths

 

 Dobro sam upoznat sa linkovima koje stavljaš, kad smo kod ovog imaš i lijep prikaz pada smrtnosti u zadnjih 150+ godina i produženje životnog vijeka pa i to treba uvrstiti u računicu.

 

 

ddarknessfairyy kaže...

 

Uglavnom zdravstvo funkcionira...dok ti ne treba.

Zdravstvo ne funkcionira već godinama, ali to znaju samo oni kojima zatreba, a oni šute i trpe. Diže se galama i prosvjedi radi maskica i to je sad strašno, ali kad si naručen na pregled za 2 godine od danas onda je to ok. Prioriteti na nivou.

 

 

Dex.pwn kaže...
A zašto nema ljudi? Jel smo opet Memulica, ja i ostatak ekipe krivi što u zdravstvu nema ljudi?

Memulica sigurno je jer crpi sve resurse na svom odjelu, a za tebe još nisam siguran. 

Šalu na stranu ovo što ti spominješ je neka potpuno druga tema.

6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Louis Pluto kaže...
VladRi kaže...

sve je to K! Evo, draga prebolila da je dva puta zakasljala - ja nisam (jos) ni dobio - a njena frendica i muz (83g) jedva disu - temp skoro 39...

 

jesi li bio u samoizolaciji?

 nope - taman bili posvadjali i nismo se vidjeli jedno tjedna kad je pokupila to sranje ...nes dobro u svemu i tome i guess...

 

i fun fact - nisu je pitali za kontakte (ali bas nista)... go figure (doduse, ne zivimo skupa ali svejedno...)

 

 

 

NULL!=NULL
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Još samo policijski sat uvest u nas upravo poćeo
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice