Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.700
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

što će vam studije.. efekt maski je vidljiv na južnoj hemisferi..

sličica od prije jedne godina i danas.

 

isti efekt će se dogoditi sa bakterijskom lepezom boleština .. 2018 se onako tu i tamo svako peto pišanje pralo ruke, a sada se pere nakon kvake od vrata

 

 

 

 

Da, mislim da pogledom na države dalekog istoka možemo vidjet kako će u budućnosti i kod nas biti, maske će se puno više nositi pri obavljanju svakodnevnih aktivnosti koje uključuju boravak na prostoru gdje se nalazi veliki broj ljudi.

16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

lako za daleki istok. oni imaju tu žicu pčelinje košnice i kolektiva.

ovo je zanimljivije...Australija.  ne trebam trošit riječi da se radi o "neurednoj" populaciji koja nema k od košnice.

i sada su muku mučili sa nekoliko svojih...kako ih zovu..distrikti ili sl / županije.  jedino policijski sredio stvar.

ali...eto.  gripa isparila 2020g, a do tada su bili mjerilo onoga što će uslijedit sjevernoj hemisferi.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 1 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Onda Trump nije jedina budala jer je Plenkara prekjučer rekao da će se mjere balansirati dok se ne verificira jedno od cjepiva. Dakle, po njemu čim se cjepivo pojavi, vraćamo se u normalu što je naravno glupost.

Više vjerujem Laucu koji je izjavio da se na proljeće vraćamo u normalu jer će toliko ljudi do onda biti zaraženo pa da virus više neće moći toliko cirkulirati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 10:23 (kbenzema).
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Onda Trump nije jedina budala jer je Plenkara prekjučer rekao da će se mjere balansirati dok se ne verificira jedno od cjepiva. Dakle, po njemu čim se cjepivo pojavi, vraćamo se u normalu što je naravno glupost.

Više vjerujem Laucu koji je izjavio da se na proljeće vraćamo u normalu jer će toliko ljudi do onda biti zaraženo pa da virus više neće moći toliko cirkulirati.

 

Teško, mislim da je korona medijima postala zlatna koka koje se neće samo tako odreći, a panični naslovi, "prijelomne vijesti" su ono što privlači pažnju, pa čak i ako bude to slučaj na proljeće mislim da će naslovi koji će i dalje promovirati paniku i strah učiniti to da se ljudi neće opustiti dok ne dobiju iglu u ruku.

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...

Znate sto mi je najgore,svi ovi supci/stoka koja govori da je covid-19 zavjera protiv ljudi,kontrola,cipiranje itd.,ne stavljaju ruku na usta dok kisu ili kaslju i usput se boje kao da je vrag a ne bolest.

Isto mislim da bi testiranje trebalo biti besplatno,medunarodna putovanja ukinuta potpuno dok se ne "napravi" nesto,malo bolja pravila,da svaka drzava da doprinos da sakupi najbolje lijecnike/znanstvenike s njima sastanci. Onda se okupe vode drzava kad smisle nesto i sve to iznesu javnosti. 

Ovako ja NEMAM POJMA sto se dogada i ZASTO. 

Sve vise sam za potpunu slobodu,pa tko se boji nek ostane doma i nek zive od pomoci drzave dok mogu.(iako ni ovo nema smisla) 

Ducan moze raditi gdje apsolutno svi moraju ici,skola ne moze,kafic moze i ne moze,konobar mora nositi masku a svi koji sjede unutra jedni na drugima ne moraju. Drzavne institucije ne rade odnosno sve online. Jel moze teta u vrticu,konobar,ljudi u proizvodnji itd jos mali milion primjera.

 

 SARS Cov2 je nov virus a usto i pokretna meta, pa se o bolesti Covid-19 uči u hodu. Zato je nerealno očekivati da se odmah sve zna.

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Genijalna komunikacija s javnošću udara opet:

- imamo problema, dosta ljudi ne vjeruje u koronu, misle da su brojke napumpane da bismo opravdali mjere, da testovi daju puno lažno pozitivnih.

- ok, kako ćemo to riješiti?

- imam ideju: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/odluka-koja-izaziva-brigu-lijecnici-ce-i-bez-testa-moci-osobu-proglasiti-pozitivnom-na-covid-15028741

 

Naime, na sjednici Vlade govorio je o novostima za testiranja koja uključuju prioritetne skupine, ali i to da će liječnici obiteljske medicine osobe koje imaju simptome nalik infekciji covidom bez testiranja moći proglasiti covid pozitivnima.

 

- da, to će svakako pomoći

 

 

 

Da ponovimo što su klaunovi iz stožera rekli kako razlikovati gripu/viroze i koronu bez testa. Ukratko NIKAKO se ne razlikuju.

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/alemka-markotic-u-dnevniku-nove-tv-o-novim-mjerama-u-borbi-protiv-korone---616445.html

Na pitanje kako ćemo ujesen razlikovati koronu od gripe i viroze, odgovorila je: "Klinički će to biti teško razlikovati, ali liječnici i zdravstveni sustav potrudit će se da definiramo o kojoj se bolesti radi. Sigurno će se ići na savjete da oni s blažim respiratornim problemima ostanu kod kuće, a da oni s težim simptomima odu u bolnicu", kazala je dr. Alemka Markotić. 

 

Molim sad veliki pljesak za njihov kolosalni trud da sve respiratorne bolesti i njihove simptome stave u samo jednu rubriku; COVID 19. Ni dijete od 4 godine, nebi bolje napravilo. Prosto sam zabezeknut (ne i iznenadjen) kako su došli na ovakvu 'genijalnu' ideju pred sezonu respiratornih bolesti i smrti od njih.

 

 

 

Inače to ide po ovom protokolu Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo:

https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Kriteriji-za-testiranje-na-SARS-CoV-2-prekid-izolacije-i-karantene-ver-4.pdf

U situaciji proširene bolesti COVID-19 u populaciji kakva je trenutno u Hrvatskoj, a u slučaju ograničenih kapaciteta kada prednost za testiranje imaju osobe koje su navedene u prethodnom paragrafu, sve osobe koje nisu prioritet za testiranje, a imaju simptome koji upućuju na bolest COVID-19, treba tretirati kao oboljele tj. uputiti ih u izolaciju 10 dana od početka bolesti, a njihove bliske kontakte u karantenu/samoizolaciju.Liječnik primarne zdravstvene zaštite treba ovakve slučajeve prijaviti kao vjerojatne slučajeve putem prijave zarazne bolesti (digitalne platforme)

 

 

 

 

On je izronio na vidjelo prije nekoliko dana na Fejsu (https://www.facebook.com/groups/koronaviruscovid19).

https://www.logicno.com/politika/korona-aktiviste-treba-staviti-u-specijaliziranu-ustanovu-ovo-je-ociti-dokaz.html

I nakon svega toga Stožer vas uvjerava da su oni struka i da oni znaju kako se najbolje obraniti od ove prevare. I ljudi im još uvijek vjeruju da je Vlada skupila najbolje što Hrvatska može dati i da su oni struka.

Vratimo se na ovu vijest. U par redaka već možete vidjeti šta će se dalje događati. Upravo ste saznali da im je to protokol i iako je to vama sada potpuno nelogično, dapače to je kazneno djelo, jer zatvaraju osobe na 14 dana na temelju takve gluposti, već vas počinju uvjeravati da je to zapravo ispravno uspoređujući to sa odbijanjem alkotesta ili testa na droge. Ovdje neću ulaziti u raspravu koliko su to promašene usporedbe nego ću vam reći što možete očekivati.

 

 


 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 11:32 (memulica).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
telefon 2 kaže...
Kolacic kaže...

Znate sto mi je najgore,svi ovi supci/stoka koja govori da je covid-19 zavjera protiv ljudi,kontrola,cipiranje itd.,ne stavljaju ruku na usta dok kisu ili kaslju i usput se boje kao da je vrag a ne bolest.

Isto mislim da bi testiranje trebalo biti besplatno,medunarodna putovanja ukinuta potpuno dok se ne "napravi" nesto,malo bolja pravila,da svaka drzava da doprinos da sakupi najbolje lijecnike/znanstvenike s njima sastanci. Onda se okupe vode drzava kad smisle nesto i sve to iznesu javnosti. 

Ovako ja NEMAM POJMA sto se dogada i ZASTO. 

Sve vise sam za potpunu slobodu,pa tko se boji nek ostane doma i nek zive od pomoci drzave dok mogu.(iako ni ovo nema smisla) 

Ducan moze raditi gdje apsolutno svi moraju ici,skola ne moze,kafic moze i ne moze,konobar mora nositi masku a svi koji sjede unutra jedni na drugima ne moraju. Drzavne institucije ne rade odnosno sve online. Jel moze teta u vrticu,konobar,ljudi u proizvodnji itd jos mali milion primjera.

 

 SARS Cov2 je nov virus a usto i pokretna meta, pa se o bolesti Covid-19 uči u hodu. Zato je nerealno očekivati da se odmah sve zna.

nije nego je obicna nova gripa ,,ostalo je izmisljotina šišmiši da bas, moja babazarazila sve 

kao sto je 2004/5 umrlo po mjesecu 40tak ljudi na 20000 od te nove sorte 

bolnice bile zatvorene ako nisi hitan slucaj ,i maske i spricanje ruku telefon 

sad kao sto su rekli da obnove posrnulu med industriju izmislili provo sars koji nije bio nest 

pa je taj lab napravio sars2 i medicinari dobili "poticaj" a sve drzave milijarde da panicare

vrtici teraju malu dijecu da nose maske , dodjes s povisenom temp jer si bio uznojen i ovo vrjeme gdje je i hladno i vruce ucini svoje  covid nema da je nes drugo  ,a debili idu i placu deeme testiraj na covid  aaaa 

kao sto vidite gore primjer tih istih 

cinjenica kaze od 100% umprlis sto su uspjeli staviti pod koronu 92% su bolovali od akutnih bolesti ,sto prevedeno debilima znaci da im je ova prehlada tj grips samo pojacala akutnu bolest i dokrajcila nazalost

5% posto su umrli jer su debili (ovi sto su trazlili veze za respirator) i umrli zbog respiratora jer cinjenica je da nakon 48 sati ako nisi skunut s njeg pluca su skoro pa gotova 

a onaj jedan posto su umrli od upale pluca  jer ih debili u bolinici nisu tretirali ljekovima 

primjer lik kašlje ono oce pluca iskašljati dosao u bolnicu auto ima koronu 

drzali ga 3 dana tako bez da su mu dali ista ni sumamed nista ,tak oda lik moze pricati kako je skoro umro od korone, kasnije bio i na tv radiju s tim ,,da bi mu kasnije dali 4 tabletice sumameda i cudo nevidjeno  ozdravio  yeh tarzan/supermen/batman mix covjeka 

 

eto to je korona 

3m firma u prvom kvartalu preko 700% vise zarade 

kartel trovaca tabletama 420% zarade (a bili skoro u minusu) 

 

 

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
cumur kaže...

a onaj jedan posto su umrli od upale pluca  jer ih debili u bolinici nisu tretirali ljekovima 

primjer lik kašlje ono oce pluca iskašljati dosao u bolnicu auto ima koronu 

drzali ga 3 dana tako bez da su mu dali ista ni sumamed nista ,tak oda lik moze pricati kako je skoro umro od korone, kasnije bio i na tv radiju s tim ,,da bi mu kasnije dali 4 tabletice sumameda i cudo nevidjeno  ozdravio  yeh tarzan/supermen/batman mix covjeka 

 Virusi i virusne upale se ne liječe s antibioticima, jer antibiotici ne djeluju na viruse, nego samo na bakterije. Sumamed je antibiotik. O čemu ti pričaš? Rekla-kazala lažna priča s facebooka, koja nema veze sa stvarnošću. Prestanite lagat i izmišljat priče, jebo vas facebook i vaše razumijevanje medicine s facebooka.

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...
cumur kaže...

a onaj jedan posto su umrli od upale pluca  jer ih debili u bolinici nisu tretirali ljekovima 

primjer lik kašlje ono oce pluca iskašljati dosao u bolnicu auto ima koronu 

drzali ga 3 dana tako bez da su mu dali ista ni sumamed nista ,tak oda lik moze pricati kako je skoro umro od korone, kasnije bio i na tv radiju s tim ,,da bi mu kasnije dali 4 tabletice sumameda i cudo nevidjeno  ozdravio  yeh tarzan/supermen/batman mix covjeka 

 Virusi i virusne upale se ne liječe s antibioticima, jer antibiotici ne djeluju na viruse, nego samo na bakterije. Sumamed je antibiotik. O čemu ti pričaš? Rekla-kazala lažna priča s facebooka, koja nema veze sa stvarnošću. Prestanite lagat i izmišljat priče, jebo vas facebook i vaše razumijevanje medicine s facebooka.

 I youtube eksperti

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

niš ga nisam razumio, linije su u prekidu, kolega ćumur možete li ponoviti?

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

niš ga nisam razumio, linije su u prekidu, kolega ćumur možete li ponoviti?

 Ma kako ga nisi razumio...

 

Korona ti je obična gripa, ljudi koji su više od 48 sati na respiratoru umiru 100%, bez obzira zašto su na respiratoru, sumamed je za lječit koronu, kao i upalu pluća, svi šta su umrli su imali neke akutne bolesti...

 

Uglavnom, belosvetksa zavera jebo te. Medicinari su plaćeni da nas zastrašuju, sve vlade su plaćene, a sve su to platile Big-Pharma kompanije.

 

Šta ti još nije jasno, reci, pojasnit ću ti ja.

 

 

 

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

hehe što ti je bit sivonja... svi ovi što su dobili , vrlo jednostavno su znali što su dobili.

jučer mi dvoje potvrdi u razgovoru.

nema njuha ni okusa.

 95% razikovanja riješeno gripa vs covid.

i prije testa ćeš sam sebe testirat... jeo top delikatesu ili govna, okus i miris ...nula.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 12:04 (torrente).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
cumur kaže...

eto to je korona 

 

 

 Ček, nisi u stanju savladati velika i mala slova i interpunkcije, ali epidemiologiju imaš u malom prstu?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
cumur kaže...

eto to je korona 

 

 

 Ček, nisi u stanju savladati velika i mala slova i interpunkcije, ali epidemiologiju imaš u malom prstu?

 Nije imao vremena na medicini uciti gramatiku i pravopis.

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

 Ma kako ga nisi razumio...

 

Korona ti je obična gripa, ljudi koji su više od 48 sati na respiratoru umiru 100%, bez obzira zašto su na respiratoru, sumamed je za lječit koronu, kao i upalu pluća, svi šta su umrli su imali neke akutne bolesti...

 

Uglavnom, belosvetksa zavera jebo te. Medicinari su plaćeni da nas zastrašuju, sve vlade su plaćene, a sve su to platile Big-Pharma kompanije.

 

Šta ti još nije jasno, reci, pojasnit ću ti ja.

 zaboravio si ovo da vrtići tjeraju djecu nosit maske, e to je tek pizdarija

udružile se i tete s farmaceutima, ide kuna za svaku masku teti, ravnatelju dvije, ministru pet, obračun mjesečni

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
Filox kaže...

 Ma kako ga nisi razumio...

 

Korona ti je obična gripa, ljudi koji su više od 48 sati na respiratoru umiru 100%, bez obzira zašto su na respiratoru, sumamed je za lječit koronu, kao i upalu pluća, svi šta su umrli su imali neke akutne bolesti...

 

Uglavnom, belosvetksa zavera jebo te. Medicinari su plaćeni da nas zastrašuju, sve vlade su plaćene, a sve su to platile Big-Pharma kompanije.

 

Šta ti još nije jasno, reci, pojasnit ću ti ja.

 zaboravio si ovo da vrtići tjeraju djecu nosit maske, e to je tek pizdarija

udružile se i tete s farmaceutima, ide kuna za svaku masku teti, ravnatelju dvije, ministru pet, obračun mjesečni

 

Nosite vi masku ovako, pa ćete isto kao i Amfilohije završit. Sve su geyevi krivi, ovo nije bolest nego božja kazna za ovaj moderan život. Očito je i njega imalo zašto kaznit onda...   

 

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 12:40 (Filox).
13 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nekim ljudima teže padaju promjene pogotovo ovako iznenadne koje se tiču svakodnevnice i nisu ovo baš mentalno najzdraviji uvjeti i treba imati razumijevanja, mislim da sam vidio da su u Kanadi javili da su alkoholizam i broj samoubojstava u očiglednom porastu, ali trebamo prihvatiti i pomiriti se s tim da će ovo još potrajat, možda do proljeća, možda do ljeta, možda još cijelu iduću godinu, a možda još godinama, teško je procijeniti, ali što prije to prihvatimo to će nam lakše biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 13:05 (Hazar).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...
Nosite vi masku ovako, pa ćete isto kao i Amfilohije završit. Sve su geyevi krivi, ovo nije bolest nego božja kazna za ovaj moderan život. Očito je i njega imalo zašto kaznit onda...   

 

 prvo..to đubre je krepalo u mukama.  umiru i pate se ostali.

6 mjeseci je paradiro bez maske kroz cijelu Crnu Goru sa neobuzdanim nacional-šovinistima i osim što je rušio CG, širili su po litijama zarazu.

 

na vratima pakla su mu sinoć oštancali barkod  i sada je kao na amzonovoj traci razvrstan za pećnu isporuku.

pošto je gore velika gužva, čekat će u redu sa onim majmunima što prijete Fancuskoj.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

hehe što ti je bit sivonja... svi ovi što su dobili , vrlo jednostavno su znali što su dobili.

jučer mi dvoje potvrdi u razgovoru.

nema njuha ni okusa.

 95% razikovanja riješeno gripa vs covid.

i prije testa ćeš sam sebe testirat... jeo top delikatesu ili govna, okus i miris ...nula.

 -ne, kad imaš prehladu-gripu, klasično curenje nosa, nemaš okus (čak je dovoljno zatvoriti nos dok zdrav jedeš nešto i ne prepoznaš hranu, drugi okus..) tako da ti sipmtomi ne pomažu + nos/njuh je direktno povezan s okusom. Kad god imaš temperaturu hrana počne biti bljutava.. (pa i pušačima cigareta gadljiva..).

--- za sad, je jedino niža-povišena temp cca 37.nešto.38c simptom dok jača gripa obično skoči na 39+

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Da ponovimo što su klaunovi iz stožera rekli kako razlikovati gripu/viroze i koronu bez testa. Ukratko NIKAKO se ne razlikuju. 

 A brate mili.

 

Nitko ovdje ne pjeva hvalospjeve stožeru. Pače, jebe se svima za političare i stožer.

 

Radi se o činjenici da netko MORA organizirat sve božje preporuke koje dolaze do javnosti, uzet u obzir obje strane jednadžbe, koordinirat inozemne preporuke, pročitat nove informacije koje danas imaš po 15 puta dnevno i donest ODLUKU štoćmo i kakoćmo.

 

Taj netko nemože doć sa oxforda ili fejsbuka vojnim pučem, dekretom Pere Perića, na osobni zahtjev. Ako želimo civilizirano društvo, u ovakvim situacijama jedino rješenje je izabrat nekoga i držat se preporuka jer je svaka druga alternativa kaos, pljačkanje trgovina, razbijanje auta po cesti, klanje za kvas i brašno.

 

Kad se nekoga bira - u pravilu taj netko po defoltu nemože bit najbolje rješenje jer konsenzus ne definira "najbolje rješenje za sve" već "dogovoreni minimum". Nije ministar zdravstva pobjedio na natjecanju doktora pa je najbolji nego je narodnim konsenzusom na posljednjim izborima legalno dobio mandat po zakonu i ustavu da propisuje šta misli da treba propisivat. Ni meni se nesviđa sve, šta koga boli kurac šta bi ja.!? Ali zanimljivo je kako u ime "demokracije i sloboda" ekipa protestuje zanemarujući baš demokratske odluke i slobodu.

 

A minimum konsenzusa je distanca, pranje i dezinficiranje, nošenje maske.

 

Ovo što ti sad propitkuješ je zdrav razum. Ako se dnevno može testirat 10.000 ljudi, a potreba prelazi tih 10.000, i ako imaš simptome bolesti koji nalikuju coroni - ajde uključi na kalkulatoru ono "log" za logiku pa izračunaj šta je najbolje. Bravo, najbolje čovjeku reć  da možda ima - možda nema coronu ali ako ima slabije simptome najbolje da ni nejde među ljude i neka 1o dana ostane doma, a i da se zdravstveni resursi/doktori/kreveti.. ostave za ove šta su životno ugroženi.

 

Kad imaš proljev 2 dana, i treći dan te stisne za prdnut - oće izić prdac? Bi ga rokno hrabro ili bi ipak sjeo na školjku?

14 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...
memulica kaže...

 

Kad imaš proljev 2 dana, i treći dan te stisne za prdnut - oće izić prdac? Bi ga rokno hrabro ili bi ipak sjeo na školjku?

 pa naravno da on pusti goluba, mama pere gaće sineku...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...
torrente kaže...

hehe što ti je bit sivonja... svi ovi što su dobili , vrlo jednostavno su znali što su dobili.

jučer mi dvoje potvrdi u razgovoru.

nema njuha ni okusa.

 95% razikovanja riješeno gripa vs covid.

i prije testa ćeš sam sebe testirat... jeo top delikatesu ili govna, okus i miris ...nula.

 -ne, kad imaš prehladu-gripu, klasično curenje nosa, nemaš okus (čak je dovoljno zatvoriti nos dok zdrav jedeš nešto i ne prepoznaš hranu, drugi okus..) tako da ti sipmtomi ne pomažu + nos/njuh je direktno povezan s okusom. Kad god imaš temperaturu hrana počne biti bljutava.. (pa i pušačima cigareta gadljiva..).

--- za sad, je jedino niža-povišena temp cca 37.nešto.38c simptom dok jača gripa obično skoči na 39+

ali kod covida se ne bali iz nosa, što se dešava kod uobičajenih respiratornih bolesti i što je uzrok neimanja njuha a pošto je taj osjet kod ljudi isprepleten s okusom tada je teže i razaznati što je točno posrijedi i imaš osjećaj da ne radi ni jedno ni drugo, kod covida je drugačiji mehanizam i ima veze sa kemijom mozga... kažu metabolički poremećaj moždane kore, među kojima su i dijelovi zaduženi za miris

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 17:12 (nemrem_stara_mi_sere).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...
..

ali kod covida se ne bali iz nosa, što se dešava kod uobičajenih respiratornih bolesti i što je uzrok neimanja njuha a pošto je taj osjet kod ljudi isprepleten s okusom tada je teže i razaznati što je točno po srijedi i imaš osjećaj da ne radi ni jedno ni drugo, kod covida je drugačiji mehanizam i ima veze sa kemijom mozga... kažu metabolički poremećaj moždane kore, među kojima su i dijelovi zaduženi za miris

 -kažu svašta.. uobičajeno nabadanje i gatanje iz graha. npr ovakav opis je encifalitis.. ako je virus došao raspiratornim putem tad je logika da prvo napadne rasporatorni dio pa i dio mozga kamo ide impuls-živac tj sinusi su u glavi, nisu u dupetu pa da im je npr jetra bliža za napad.. da te ugrize zmija, nije isto za nogu-ruku ili oko.. i ako otrov ugrizom za oko dođe do mozga to nije zato jer zmija-otrov napada mozak nego naprosto lokacija dok krvotok raznese po tijelu do organa itd itd..

-moguće, moguće je svašta pa čak i da je ovo točno kao info.. no u ovih godinu nisam naletio na takav opis, tj ako je tako tad je neobično da se o tome više ne govori odnosno da nema takvih posljedica na oboljele, npr svi imaju problem s disanjem, ali nitko ne opisuje kao glavobolju .. neuvjerljivo, mada ne nemoguće kao dobiti na lotu. Kad je nešto takvo, tad se odbacuje ili traži poseban dokaz-indikator.. barem skepticizam preporučljivo (ne vjerovati baš svemu, čak i kad iza stoji neki stručnjak s titulom..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...
..

ali kod covida se ne bali iz nosa, što se dešava kod uobičajenih respiratornih bolesti i što je uzrok neimanja njuha a pošto je taj osjet kod ljudi isprepleten s okusom tada je teže i razaznati što je točno po srijedi i imaš osjećaj da ne radi ni jedno ni drugo, kod covida je drugačiji mehanizam i ima veze sa kemijom mozga... kažu metabolički poremećaj moždane kore, među kojima su i dijelovi zaduženi za miris

 -kažu svašta.. uobičajeno nabadanje i gatanje iz graha. npr ovakav opis je encifalitis.. ako je virus došao raspiratornim putem tad je logika da prvo napadne rasporatorni dio pa i dio mozga kamo ide impuls-živac tj sinusi su u glavi, nisu u dupetu pa da im je npr jetra bliža za napad.. da te ugrize zmija, nije isto za nogu-ruku ili oko.. i ako otrov ugrizom za oko dođe do mozga to nije zato jer zmija-otrov napada mozak nego naprosto lokacija dok krvotok raznese po tijelu do organa itd itd..

-moguće, moguće je svašta pa čak i da je ovo točno kao info.. no u ovih godinu nisam naletio na takav opis, tj ako je tako tad je neobično da se o tome više ne govori odnosno da nema takvih posljedica na oboljele, npr svi imaju problem s disanjem, ali nitko ne opisuje kao glavobolju .. neuvjerljivo, mada ne nemoguće kao dobiti na lotu. Kad je nešto takvo, tad se odbacuje ili traži poseban dokaz-indikator.. barem skepticizam preporučljivo (ne vjerovati baš svemu, čak i kad iza stoji neki stručnjak s titulom..) :)

 nema curenja iz nosa a nemam ni njuha je dovoljan indikator da imam covid, koji su mehanizmi u pitanju manje je važno, btw riječ je o nekom španjolskom istraživanju, nemam volje ponovno tražiti, nebitno je

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 17:13 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 nema curenja iz nosa a nemam ni njuha je dovoljan indikator da imam covid, koji su mehanizmi u pitanju manje je važno, btw riječ je o nekom španjolskom istraživanju, nemam volje ponovno tražiti, nebitno je

Ima kod koronaša i curenja iz nosa i ispravnih osjetila.

16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

stari podaci barataju sa 63% zaraženih koji nisu ništa osjećali (normalno disali, nije još počeo suhi kašalj), nego im je naprasno nestao POTPUNO omjer gorko-slatko.

pokazalo se da zaraženi nemaju apsolutno pojma što je kava, češnjak, naranča, limun i šećer.

 

sve je dijametralno suprotno od gripe.

https://www.bbc.com/news/health-53810610

 

Enzim pod imenom ACE-2 navodno je 'ulazna točka' koja koronavirusu dozvoljava ulazak u stanice te započne infekciju. 

sve ostale pojave su u malom postotku,a mogu se svrstati pod gripu...recimo kostobolja, malaksalost..eto te dvije stvari su udarna konjica gripe...kod covida će se pojaviti 8-9 dan kada već pripremaju respirator.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 nema curenja iz nosa a nemam ni njuha je dovoljan indikator da imam covid, koji su mehanizmi u pitanju manje je važno, btw riječ je o nekom španjolskom istraživanju, nemam volje ponovno tražiti, nebitno je

Ima kod koronaša i curenja iz nosa i ispravnih osjetila.

ima, ima ih i sa slomljenom nogom ali rijetko... kada nemaš osjetilo mirisa ili okusa što je češće i ne šmrćeš, što je često, imaš covid a rijetko encefalitis ili tumor na mozgu

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 19:52 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Imam sad nekoliko njih s koronom i šmrcanjem. Prije je to bilo jako rijetko, sad je češće, možda radi uvjeta, vremena, centralnog...
Čak ni gubitak osjeta nije uvijek prisutan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 20:50 (Old Iggy).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...
Imam sad nekoliko njih s koronom i šmrcanjem. Prije je to bilo jako rijetko, sad je češće, možda radi uvjeta, vremena, centralnog...
Čak ni gubitak osjeta nije uvijek prisutan.

moguće, ne znam, gdje god sam čitao piše, šmrcanje je rijedak ili ga uopće ne navode kao simptom, na googlovoj WHO poveznici primjerice, dok je gubitak njuha ili okusa označen kao manje uobičajen, kako god, tvrdnja koju sam već nekoliko puta ponovio stoji

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:37 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...

 A brate mili.

 

Nitko ovdje ne pjeva hvalospjeve stožeru. Pače, jebe se svima za političare i stožer.

Kad te napaćeni narod više ne sluša usred pandemije, onda znaš koliko je sati. Barem znaju oni pametniji, ali to ovi klaunovi (još) ne shvaćaju. Vode nas obični poslušnici i politički podobni kadrovi, a ne stručnjaci. Stručnjaci su odavno otišli ili su uklonjeni. Kad vidimo kako nas svjesno vode u ekonomski/društveni kolaps po tuđim naređenjima, onda ih možemo komotno nazvati i veleizdajnicima.

 

Sad opet baljezgaju kako će doći do sloma zdravstva, a i malo dijete u vrtiću zna da je naše zdravstvo ošlo odavno u 3pm prije ohoho godina. Ovo što sad gledamo je samo preostala fasada i koja je samo čeka da udari malo jači reful bure.


A minimum konsenzusa je distanca, pranje i dezinficiranje, nošenje maske.

Jedino se je Švedska dosljedno držala tog konsenzusa, tj. prethodno dogovorenih pravila u slučaju globalne pandemije i jedino je ona postupila bez panike i u skladu sa prijetnjom. Ostale države su se uspaničile ko krdo bizona i napravili sve što u tim dogovorenim pravilima piše da se NE RADI NI U KOJEM SLUČAJU. Sve ono što je bilo dogovoreno do 2019. je prvim danom 2020. izbrisano i za te budale otad počinje NULTA COVID GODINA u kojoj kao ništa ne znaju o ničemu.

 

Dakle svjesno/namjerno su učinili veleizdaju/zločine prema čovječanstvu i zato trebaju biti što prije privedeni pravdi, jer koliko vidimo ne misle stati sa svojim zlodjelima i bit će sve gore i gore..

 


 

Ovo što ti sad propitkuješ je zdrav razum. Ako se dnevno može testirat 10.000 ljudi, a potreba prelazi tih 10.000, i ako imaš simptome bolesti koji nalikuju coroni

Jel tebi jasno da tvz. CONTACT TRACING u prethodno dogovorenim pravilima nije preporučen ni u kojem slučaju. Što misliš zašto? Ono zdravorazumski što misliš, ZAŠTO se nije preporučivao!?

Usput sad ovi klaunovi još uvode i antigenske brze testove, a koji su još veće smeće od dosadašnjih nabrijanih PCR testova.

 

Vidim ovdje nekima nije jasno koji su to točno simptomi po kojima će se tako odoka osuđivati nevine ljude na kućni pritvor. Evo tu su vam crno na bijelo simptomi da nebi bilo nismo znali:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/capak-rekao-koga-se-moze-smatrati-pozitivnim-i-bez-testiranja/2226336.aspx

Prioriteti su osobe koje imaju simptome i njih će testirati brzim antigenskim testovima. "To će nam pomoći u brzini testiranja i obuhvatu populacije", rekao je.

S obzirom na to da dolazi i sezona gripe, Capak ponavlja da će je biti teško razlikovati od koronavirusa jer će biti puno respiratornih simptoma.

"Idemo sada sa zajedničkim testovima i to će biti značajna pomoć u dijagnostici", istaknuo je.

"Osobe koje imaju karakteristične simptome za covid - temperaturu, kašalj, teško disanje i druge simptome - i bile su u kontaktu sa zaraženima, a ne testiraju se, smatraju se pozitivnima", kaže šef HZJZ-a.

 

Dakle pričamo o simptomima koje su bili prisutni i prije ove nulte godine svih debila, a pogotovo su prisutni u sezoni respiratornih bolesti. Ove godine neće biti gripe/prehlade/itd. i sad sve to ide pod koronu po dekretu komiteta.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice