Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 439.897
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ja bih bio Selakica, pa da se podam alfa mužjaku Raspudiću.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Ja bih bio Selakica, pa da se podam alfa mužjaku Raspudiću.

-sexizam koji demonstrira tvoje političke stavove.. (lajkanje, tko vs što)

-evo ja ću se žrtvovati i biti tvoj raspudić.. (oni su trenutno zauzeti modnim izričajem i bebom, aktivizmom, što sve maldi parovi rade..).

-ili imaš alternativu, torrentea, primjerak mužjaka, tipičnog, sitnozubog, rvatinu, ono što inače nazivaš stokom, no to rade sve žene muževima pa tad nije šovinizam nego bračna stečevina i pjesnička sloboda, u ostalim slučajevima je.

 

a sad opet na temu :) ..

-njemačka/francuska uvode ograničeni LD.

-potrebno je, odgovarajuće mjere. Dosta je svaljivanja na obične ljude uz floskulu o pranju ruku. Vlast-stožer su vlast, imaju ovlasti, imaju informacije, imaju slobodne ruke za odluku i tad ćemo je provoditi. Maskice, pranje ruku, distanca.. no bez LDa je to ništa, kao sveta vodica. Jedino što se ovaj put najavljuje ograničeni LD, tj pametniji su nego prvi put, pa će tako raditi trgovine i škole, ne kafići-fitnes itd..

-slažem se s takvim mjerama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...

-sexizam koji demonstrira tvoje političke stavove.. (lajkanje, tko vs što)

-evo ja ću se žrtvovati i biti tvoj raspudić.. (oni su trenutno zauzeti modnim izričajem i bebom, aktivizmom, što sve maldi parovi rade..).

-ili imaš alternativu, torrentea, primjerak mužjaka, tipičnog, sitnozubog, rvatinu, ono što inače nazivaš stokom, no to rade sve žene muževima pa tad nije šovinizam nego bračna stečevina i pjesnička sloboda, u ostalim slučajevima je.

 

a sad opet na temu :) ..

-njemačka/francuska uvode ograničeni LD.

-potrebno je, odgovarajuće mjere. Dosta je svaljivanja na obične ljude uz floskulu o pranju ruku. Vlast-stožer su vlast, imaju ovlasti, imaju informacije, imaju slobodne ruke za odluku i tad ćemo je provoditi. Maskice, pranje ruku, distanca.. no bez LDa je to ništa, kao sveta vodica. Jedino što se ovaj put najavljuje ograničeni LD, tj pametniji su nego prvi put, pa će tako raditi trgovine i škole, ne kafići-fitnes itd..

-slažem se s takvim mjerama.

 Neka zatvaraju što god hoće, samo da ne ukinu putovanja iz grada u grad, iz općine u općinu, iz županije u županiju. Takva vrsta lockdowna je grozna, ali ako bude i to, preživit ćemo, samo nećemo moć bježat iz grada na osamu.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...
-ili imaš alternativu, torrentea, primjerak mužjaka, tipičnog, sitnozubog, rvatinu, ono što inače nazivaš stokom, no to rade sve žene muževima pa tad nije šovinizam nego bračna stečevina i pjesnička sloboda, u ostalim slučajevima je

 tebi neću dat plesku...tebi ću zakopat nogu u prkno 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

rađe šaku u oko, ono mačo-mačo.. triska i prkno je za 'selakicu' :)

-evo, tipična mačo situacija, gdje se dvojica bore za naklonost ženke, pravo na parenje.. 'baš smo par' :)))

 

-smjenjuju upravu kbc dubrava, birokracija, institucije rade, boroš, jer što je važnije, doktor-sestra ili neki birokrat kao ravnatelj.. panika i pranje ruku od odgovornosti, raspad, ne plaćanje ljekova dobavljačima, novac... no sad će sve biti sređeno, idila.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

 

slušaj liče , ti si

 Nemam ja što slušat takve psihotične i histerične likove poput tebe ni na forumu, a pogotovo ne uživo.

 

Čisto sumnjam da si takva 'velika' faca&lola po Stradunu, pa mi se čini da ovdje liječiš nekakve komplekse/frustracije koje mene uopće ne zanimaju.

 

Da se ne zaj*bavmo više, ode ti na ignore listu.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nekad se ove štabi mećali torentea na ignor listu micalo s foruma.

 

 

Nije do torentea , al nekako se uvijek pojavi ko lakmus papir.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
To ko Njonjo, koga taj pljune već je politički mrtav, samo to još ne zna.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Gluposti.

 

Iako cu prvi reci da memulica je preagresivan u iznosenjima svojih stavova, svaki njegov post je argumentiran ili sa linkom, ili grafikonom ili....

 

Kada krenu ad hominem napadi, posve je jasno da nemate/neznate argumente za uzvratiti.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

svaki njegov post je argumentiran ili sa linkom, ili grafikonom ili....

 

Kada krenu ad hominem napadi, posve je jasno da nemate/neznate argumente za uzvratiti.

 

 

što se ima argumentirat grafikonima oko svadbe od 200 ljudi?

Kako je najviše aerosola izbačeno na Matu Bulića "gori borovina?"

 

tebi isto 

r--r-- 1 root root

linux#ls -l _noga_prkno

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

tebi isto 

r--r-- 1 root root

linux#ls -l _noga_prkno

 

 I rest my case.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

...preživit ćemo, samo nećemo moć bježat iz grada na osamu.

 taman nam falite da se sjatite iz zagreba sad kad je frka i uvalite nas u karantenu

htjeli ste grad, život, bolje plaće, sad tamo i sjedite doma dok frka ne prođe

14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ja se zalažem da se otvoreno kaže - jebe se meni, neka pocrkaju ljudi. Razumijem da ima i takvih, impotentnih, ka ono kad razred bira kudaće na maturalac, pa bi njih troje povraćali po Pragu dok bi ostalih 25 u Grčku. I onda se dure, pušu, prde.

 

Onda bar znam, jebe ti se, pošteno se mogu onda i obranit kad te vidim da mi bliskošću brojiš hemeroide na kasi jer su tebi žute crte za pičke. I to ne šakom nego bosanskim grahom s kiselim kupusom.

 

Netko nije timski igrač, netko misli da će nenošenjem maske pokazat neki kurac, realnost je teška pa mu mozak igra psihološke obrambene igrice, imam kontrolu i te fore. Razumijem da nisu svi ni intelektualno kapacitirani, misli da je pametan ako na razgovor za posao dođe u trenerci za pljevit kupus. Jebeš društvene norme i to.

 

Nekad prije sam rekao, kad se čovjek posere - nadam se da opere ruke.  Nećeš ni u taxi/tramvaj/autobus uć pa se isprdit ko životinja.

 

Ako svaka budala u državi misli provodit vlastita pravila, ajmo ukinut sva pravila pa se poubijat. Baš si ti poseban i baš su tvoja pravila najbolja, Džingiše Khane, demokracija je kurac, uvest ponovno oko za oko, koji će nama kurac ministar zdravstva, jebeš i državu i izbore i mandat vlade i pravila. Konsenzus je za pičke, kad je po mom onda igram, kad nije - okolo palim kuće i crtam grafikone.

Moj PC  
12 2 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Super komentar sa jednog clanka 

Politički vođe su stvorili mnoge krize s mnogo nevinih žrtava. Od ratnih, dužničkih, izbjegličkih, migrantskih. Sad su stvorili novu - zdravstvenu. Zbog svoje nesposobnosti, ne znaju napraviti analizu kalkuliranog rizika, pa mjerama za bolest COVID-19, uzimaju više života nego spašavaju. Tako su uvođenjem silnih kontrola, te izolacijom pozitivnog, a zdravog medicinskog osoblja, drastično srezali zdravstvene kapacitete i riziku izložili 99 posto pacijenata koji boluju od drugih bolesti. Očiti primjer je onkologija gdje je došlo do pada dijagnoza za 50 posto. A što su postigli? Pa smanjili su rizik obolijevanja od COVID-19 - bolesti od koje umire manje od 1% ukupno umrlih. Ako je i medicinsko osoblje pozitivno, te zarazi pacijente, to ne znači da će pacijenti oboljeti od COVID-19. Jer većina pozitivnih je asimptomatska ili samo ima prehladu. No, neki obole - ali ozdrave. Neki pak nažalost i umiru. No, puno više ih umire od 99 ostalih bolesti i trauma, zbog mjerama hendikepiranog zdravstva. S pozicije kalkuliranog rizika, ugroziti 99 bolesnih, da se zaštiti 1, je ludilo nikad viđeno u povijesti zdravstva. Zato unatoč opasnijim virusima, i unatoč tome što medicinsko osoblje redovito širi zarazu među pacijentima (gripa npr.), nismo imali masovna testiranja zdrave i prehlađene populacije, te masovnu izolaciju pozitivnog, a zdravog medicinskog osoblja. To je novi izum političkih vođa. To je od njih stvorena kriza koja uzima nevine žrtve
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Samo se vi tješite međusobno i poslušno izvršavajte naredbe. Baš su vas dobro izdresirali i cijepili od zdravog razuma.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

nacizam smrdi a smrde i govna koja misle samo o sebi

 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

umjesto partizana&ustaša sad imamo covid-nazzije? novo normalno .. i otužno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Očiti primjer je onkologija gdje je došlo do pada dijagnoza za 50 posto. A što su postigli? Pa smanjili su rizik obolijevanja od COVID-19 - bolesti od koje umire manje od 1% ukupno umrlih. Ako je i medicinsko osoblje pozitivno, te zarazi pacijente, to ne znači da će pacijenti oboljeti od COVID-19.

 S jedne strane naglašavate da većina umrlih ima neku drugu bolest i da samo takve treba izolirati da bi vi mogli hopsati, a onda predlažete da zaraženo medicinsko osoblje radi s onkološkim bolesnicima, čiji imuni sistem je vrlo slab. To je ta zaštita od virusa koju bi im pružio, zaraženi liječnici i sestre?

 

Koji kaos mora da je u tvojoj glavi. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...

umjesto partizana&ustaša sad imamo covid-nazzije? novo normalno .. i otužno.

 

13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Za gripu imaš cjepivo.
Maske nisu svemoćno rješenje, nisu čak ni neko jako dobro, ali u ovakvoj situaciji kad nemamo boljih koristimo maske kao jednu od mjera, da bi na bilo koji način spriječili stvarno teške posljedice.

Ni u doba obične gripe ne preporuča se neodgovorno ponašanje, ali pošto ugroza nije ni približno ovako velika, a ranjivi se mogu cijepiti, maske nisu toliko potrebne.
Zbog efekta kuhanja žabe gripu nismo doživljavali posebno opasnom jer smo se saživjeli s njom. Ponavljam, da je došla pandemija gripe s ovakvim brojevima vjerojatno bi se isto reagiralo.

No cijela rasprava o gripi je čisti whataboutizam i traženje dlake u jajetu.

 Al vidiš znači za gripu postoji cjepivo i kako kažeš ugroza nije ni približno ovako velika, a opet sam vidio da se procjenjuje da u Hrvatskoj oko 500 ljudi godišnje umre zbog gripe, brojka koju je korona tek sad prestigla.

 

Pa me sad zanima, hoće li ljudi isto tako nastavljati umirati od korone, ako da, nekako se bojim da ova njena medijska popraćenost neće još jako dugo splasnuti i da će neki oblik mjera još jedno duže vrijeme biti na snazi.

 

Mislim da nas do cjepiva dijeli još dosta, nije problem samo u izradi, treba i doći do svih ljudi kojima je nužno. I hoće li se svi cijepiti? Već imaju one ankete hoćete li se cijepiti ovo ono, mislim da do tog da se cijepi cijelo stanovništvo imamo još predugo da bismo na njega gledali kao na neki spas. Svi nekako iščekuju to i misle da će kao u filmu samo izaći sunce, ptice će zacvrkutati i sve će biti gotovo. Mišljenja sam da što duže ovo traje, to će dulje trajati i povratak na staro.

 

Isto tako, vidim tu ljudi napadaju i vrijeđaju ljude bez maske, ja ne znam koji su to ljudi bez maske, idem svaka dan bar negdje u neki zatvoreni prostor i ne sjećam se kad sam vidio nekog bez maske, stvarno se ljudi pridržavaju odredbi, sad to što seru po njima jebiga, to je druga stvari, seremo skoro svi po političarima, vladi itd. pa se držimo zakona, većina jel.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 7:32 (Hazar).
15 godina
odjavljen
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Genijalna komunikacija s javnošću udara opet:

- imamo problema, dosta ljudi ne vjeruje u koronu, misle da su brojke napumpane da bismo opravdali mjere, da testovi daju puno lažno pozitivnih.

- ok, kako ćemo to riješiti?

- imam ideju: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/odluka-koja-izaziva-brigu-lijecnici-ce-i-bez-testa-moci-osobu-proglasiti-pozitivnom-na-covid-15028741

 

Naime, na sjednici Vlade govorio je o novostima za testiranja koja uključuju prioritetne skupine, ali i to da će liječnici obiteljske medicine osobe koje imaju simptome nalik infekciji covidom bez testiranja moći proglasiti covid pozitivnima.

 

- da, to će svakako pomoći

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Očiti primjer je onkologija gdje je došlo do pada dijagnoza za 50 posto. A što su postigli? Pa smanjili su rizik obolijevanja od COVID-19 - bolesti od koje umire manje od 1% ukupno umrlih. Ako je i medicinsko osoblje pozitivno, te zarazi pacijente, to ne znači da će pacijenti oboljeti od COVID-19.

 S jedne strane naglašavate da većina umrlih ima neku drugu bolest i da samo takve treba izolirati da bi vi mogli hopsati, a onda predlažete da zaraženo medicinsko osoblje radi s onkološkim bolesnicima, čiji imuni sistem je vrlo slab. To je ta zaštita od virusa koju bi im pružio, zaraženi liječnici i sestre?

 

Koji kaos mora da je u tvojoj glavi. 

 Znaci svi koji rade u bolnicama su zdravi savršenog zdravlja nema srecom zarazenih doktora i sestara jer brnjica štiti sto posto. Zaraženi doktori i sestre su radile rade i radit ce sa pacijentima svih bolesti. Dali to znaci da će netko zbog toga umrijeti od covida? Ne mora znacit da je pacijent umra od korone cak i takvi onkoloski bolesnici koji nemaju imunitet.  Očito procitat nesto i razumit to je preteška zadaća... Jer sljedeća dva tjedna su kljucna brnjice spašavaju ok je pit alkohol do ponoci iza ne i slične  gluposti ali to su mjere mogu slobodno radit i lockdown.

Meni je tebe žao ali rekao sam ti vec imam ti prazan otok ako te guši covid otiđi tamo svježi morski zrak i etericni miris bora bit ces ko novi... Nemoras cekat lockdown. E i kad si tako pametan evo jedna zagonetka za tebe " jeli ima ove godine gripe u zraku upala sinusa upala grla prehlade nazeblina propuha"? 

Jedva cekam odgovor.

Ps Izadi nekad vani pogotovo kad je sunčano mislim da bi mogao uzivati i probaj nac neke prijatelje ili drustvo zaboravit ces na brnjicu u roku keks. Ako nemas sto ženske nadi je ali obavezno na obe glave stavi kabanicu i masku jer nikad ne znas mozes se zarazit a onda su ti sljedeća dva tjedna bitna za preživljavanje jer bolnice su popunjene niti 5-10% a teski je raspad sistema. 

"moje iskustvo je da ja moram cekat pregled ko zna koliko iako sam na imunosupresivnoj terapiji" pa nemoj mi filozofirat kako su bolnice krasne divne njima je ovo palo ko budali triska manje posla nego ikad prije=manje troskova ozbiljnih obrada. prije bi svaka baba i dida na promjeni vrimena trcali u bolnicu sad ih je ipak trta od corone jer jbg kosi te stare koji su zaboravili umrit.... 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...
Visak kaže...
Za gripu imaš cjepivo.
Maske nisu svemoćno rješenje, nisu čak ni neko jako dobro, ali u ovakvoj situaciji kad nemamo boljih koristimo maske kao jednu od mjera, da bi na bilo koji način spriječili stvarno teške posljedice.

Ni u doba obične gripe ne preporuča se neodgovorno ponašanje, ali pošto ugroza nije ni približno ovako velika, a ranjivi se mogu cijepiti, maske nisu toliko potrebne.
Zbog efekta kuhanja žabe gripu nismo doživljavali posebno opasnom jer smo se saživjeli s njom. Ponavljam, da je došla pandemija gripe s ovakvim brojevima vjerojatno bi se isto reagiralo.

No cijela rasprava o gripi je čisti whataboutizam i traženje dlake u jajetu.

 Al vidiš znači za gripu postoji cjepivo i kako kažeš ugroza nije ni približno ovako velika, a opet sam vidio da se procjenjuje da u Hrvatskoj oko 500 ljudi godišnje umre zbog gripe, brojka koju je korona tek sad prestigla.

 

Pa me sad zanima, hoće li ljudi isto tako nastavljati umirati od korone, ako da, nekako se bojim da ova njena medijska popraćenost neće još jako dugo splasnuti i da će neki oblik mjera još jedno duže vrijeme biti na snazi.

 

Mislim da nas do cjepiva dijeli još dosta, nije problem samo u izradi, treba i doći do svih ljudi kojima je nužno. I hoće li se svi cijepiti? Već imaju one ankete hoćete li se cijepiti ovo ono, mislim da do tog da se cijepi cijelo stanovništvo imamo još predugo da bismo na njega gledali kao na neki spas. Svi nekako iščekuju to i misle da će kao u filmu samo izaći sunce, ptice će zacvrkutati i sve će biti gotovo. Mišljenja sam da što duže ovo traje, to će dulje trajati i povratak na staro.

 

Isto tako, vidim tu ljudi napadaju i vrijeđaju ljude bez maske, ja ne znam koji su to ljudi bez maske, idem svaka dan bar negdje u neki zatvoreni prostor i ne sjećam se kad sam vidio nekog bez maske, stvarno se ljudi pridržavaju odredbi, sad to što seru po njima jebiga, to je druga stvari, seremo skoro svi po političarima, vladi itd. pa se držimo zakona, većina jel.

 Ne postoji gripa zlato zlato moje...  

Boli me ruka boli me noga...  Kako je samo bio u pravu sad je samo korona... 

14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

kurim treći dan 38,5, za nedjelju uspio rezervirati termin za testiranje. nemam pojma što sam i gdje pokupio, prvi sam od ukućana. vozim se autu, ne idem u kafiće, nosio masku, koristio dezificijens itd.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...

 Al vidiš znači za gripu postoji cjepivo i kako kažeš ugroza nije ni približno ovako velika, a opet sam vidio da se procjenjuje da u Hrvatskoj oko 500 ljudi godišnje umre zbog gripe, brojka koju je korona tek sad prestigla.

 

 Da, ugroza nije ni približno ista, jer gripa bez ikakvih dodatnih mjera ubije kroz cijelu godinu 500 i to je to. Korona je u 7 najmanje opasnih mjeseci, uz lockdown i brdo drugih mjera ubila isto toliko, sad zamisli potencijal kroz cijelu godinu i bez ikakvih mjera. Ako ti je teško zamisliti pogledaj brojke u najteže pogođenim državama, opet - samo za taj period, još nitko nema cijelu godinu.

 

Cjepivo neće preko noći riješiti problem, ali će značajno pomoći. Da, pitanje je kada će doći, koliko će biti efikasno, koliko dugo će štititi i koliko će biti dostupno. Nitko pametan nije rekao da predstava završava tog i tog datuma, jedino su budale poput Trumpa zbog političkog profita uvjeravale druge budale kako je magično cjepivo tu iza ugla.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Znate sto mi je najgore,svi ovi supci/stoka koja govori da je covid-19 zavjera protiv ljudi,kontrola,cipiranje itd.,ne stavljaju ruku na usta dok kisu ili kaslju i usput se boje kao da je vrag a ne bolest.

Isto mislim da bi testiranje trebalo biti besplatno,medunarodna putovanja ukinuta potpuno dok se ne "napravi" nesto,malo bolja pravila,da svaka drzava da doprinos da sakupi najbolje lijecnike/znanstvenike s njima sastanci. Onda se okupe vode drzava kad smisle nesto i sve to iznesu javnosti. 

Ovako ja NEMAM POJMA sto se dogada i ZASTO. 

Sve vise sam za potpunu slobodu,pa tko se boji nek ostane doma i nek zive od pomoci drzave dok mogu.(iako ni ovo nema smisla) 

Ducan moze raditi gdje apsolutno svi moraju ici,skola ne moze,kafic moze i ne moze,konobar mora nositi masku a svi koji sjede unutra jedni na drugima ne moraju. Drzavne institucije ne rade odnosno sve online. Jel moze teta u vrticu,konobar,ljudi u proizvodnji itd jos mali milion primjera.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
forumaš kaže...

kurim treći dan 38,5, za nedjelju uspio rezervirati termin za testiranje. nemam pojma što sam i gdje pokupio, prvi sam od ukućana. vozim se autu, ne idem u kafiće, nosio masku, koristio dezificijens itd.

 I ja sam kurio,kasljao i kihao,nos curio. Obicna prehlada ali doktora je zanimao samo Covid-19. 

 

13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Hazar kaže...

 Al vidiš znači za gripu postoji cjepivo i kako kažeš ugroza nije ni približno ovako velika, a opet sam vidio da se procjenjuje da u Hrvatskoj oko 500 ljudi godišnje umre zbog gripe, brojka koju je korona tek sad prestigla.

 

 Da, ugroza nije ni približno ista, jer gripa bez ikakvih dodatnih mjera ubije kroz cijelu godinu 500 i to je to. Korona je u 7 najmanje opasnih mjeseci, uz lockdown i brdo drugih mjera ubila isto toliko, sad zamisli potencijal kroz cijelu godinu i bez ikakvih mjera. Ako ti je teško zamisliti pogledaj brojke u najteže pogođenim državama, opet - samo za taj period, još nitko nema cijelu godinu.

 

Cjepivo neće preko noći riješiti problem, ali će značajno pomoći. Da, pitanje je kada će doći, koliko će biti efikasno, koliko dugo će štititi i koliko će biti dostupno. Nitko pametan nije rekao da predstava završava tog i tog datuma, jedino su budale poput Trumpa zbog političkog profita uvjeravale druge budale kako je magično cjepivo tu iza ugla.

 

 Da, bojim se da nas mjere u strožem ili blažem obliku očekuju još najmanje cijelu 2021.

16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

što će vam studije.. efekt maski je vidljiv na južnoj hemisferi..

sličica od prije jedne godina i danas.

 

isti efekt će se dogoditi sa bakterijskom lepezom boleština .. 2018 se onako tu i tamo svako peto pišanje pralo ruke, a sada se pere nakon kvake od vrata

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice