Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.726
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
wyks kaže...

 

 

#IJaSamKristijanGlogović

 

 

 Tip je, poput onog bezglavog majmuna s gornjeg grada, ljubitelj ZDS. Baš neobično kako se upravo taj profil pacijenata odaje agresiji.

 

 

in both 2018 and 2019, right-wing attackers caused more than 90 percent of the terrorism-related deaths in the United States.

https://www.nbcnews.com/news/us-news/jihadist-plots-used-be-u-s-europe-s-biggest-terrorist-n1234840

------------

 

To authorize dedicated domestic terrorism offices within the Department of Homeland Security, the Department of Justice, and the Federal Bureau of Investigation to analyze and monitor domestic terrorist activity and require the Federal Government to take steps to prevent domestic terrorism.

Congress finds the following:

(1) White supremacists and other far-right-wing extremists are the most significant domestic terrorism threat facing the United States.

(2) On February 22, 2019, a Trump Administration United States Department of Justice official wrote in a New York Times op-ed that “white supremacy and far-right extremism are among the greatest domestic-security threats facing the United States. Regrettably, over the past 25 years, law enforcement, at both the Federal and State levels, has been slow to respond. … Killings committed by individuals and groups associated with far-right extremist groups have risen significantly.”.

https://www.congress.gov/116/bills/s894/BILLS-116s894is.xml

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
zar nebi bilo najbolje da svi koji smatraju da su ovo teorije zavjere potpišu da se doživotno odriču medicine u zamjenu za svoje pravo na izbor...eto jedna je meni rekla da ona ne viruje da ovaj virus postoji...a kad sam je pitao za gripu rekla je da viruje...a kad sam joj rekao da ista tehnika se koristi u oba slučaja za dokazivanje:)

eto bill gates će ih čipirati a koriste njegov proizvod zadnjih 20 godina...zar se oni ne boje da možda nisu već čipirani priko sublimacijskih poruka slanih priko Windows koje koriste zadnjih 20 godina

bolje je ne nositi masku nego je nositi ispod nosa..kao što radi mogu reći večina...očito u njihovom slučaju nos nije spojen na pluća nego na guzicu a guzica direkt na glavu...pa imaju govno u glavi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 18:59 (HCMAA).
Moj PC  
4 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
HCMAA kaže...
zar nebi bilo najbolje da svi koji smatraju da su ovo teorije zavjere potpišu da se doživotno odriču medicine u zamjenu za svoje pravo na izbor...eto jedna je meni rekla da ona ne viruje da ovaj virus postoji...a kad sam je pitao za gripu rekla je da viruje...a kad sam joj rekao da ista tehnika se koristi u oba slučaja za dokazivanje:)

eto bill gates će ih čipirati a koriste njegov proizvod zadnjih 20 godina...zar se oni ne boje da možda nisu već čipirani priko sublimacijskih poruka slanih priko Windows koje koriste zadnjih 20 godina

bolje je ne nositi masku nego je nositi ispod nosa..kao što radi mogu reći večina...očito u njihovom slučaju nos nije spojen na pluća nego na guzicu a guzica direkt na glavu...pa imaju govno u glavi

 U biti nisi ni svjestan da si 100% u pravu. Nepravilno nošenje maske povećava šansu zaraze.

 

Super je sve objašnjeno u ovom divnom poučnom youtube videu.    

 

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...
Kuzim ja ....

Ne kužiš ti moj ništa, jer ja pozdravljam povratak Moralesa i pobjedu napaćenog naroda Bolivije na slobodnim izborima. Trumpastičnog i američku idiokraciju prepuštam vama zabludjelim ovcama koji ne vide ništa izvan svog tora.

 

Ovakva testiranje više ničemu ne služe, jer je najmanje 12 mjeseci virus kružio kroz populaciju i od toga prvih nekoliko mjeseci bez ikakvih mjera. Vrijeme je da krenemo dalje sa životom, jer ovo više zaista nema smisla i činimo sve veću štetu koju nećemo moći ispraviti desetljećima.

 

 

Usput svileni već sam davno prije napisao dovoljno o 'španjolici' tu po forumu, pa ponavljanje gradiva prepuštam tebi. Također malo ponovi gradivo kako izgleda gaza i koliko je efikasna u zaštiti od virusa.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 0:38 (memulica).
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Eto nismo dugo čekali i Wales je prvi probio led i otvorio novu karantensku/ostanidoma sezonu.

 

https://www.bbc.com/news/uk-wales-54598136

 

Ajmo sad svi na balkone i zapjevajmo ushićeno hrabrim Velšanima.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

A u kuac. Evo i Irci krenuli udarnički. Ajmo stožeraši što se čeka. Kad mi startamo?

 

https://www.irishmirror.ie/news/irish-news/live-covid-19-ireland-updates-22867468

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

-nakon izbora u usa..?

.. .ali samo ako se za zg-advent relaxaju mjere, jer negdje se srednjeeuropska mladež mora jeftino zabaviti, drogirati-napiti.. i zg je u tome ko zrče al jači :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 1:00 (ihush).
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Ne kužiš ti moj ništa, jer ja pozdravljam povratak Moralesa i pobjedu napaćenog naroda Bolivije na slobodnim izborima. Trumpastičnog i američku idiokraciju prepuštam vama zabludjelim ovcama koji ne vide ništa izvan svog tora.

 

Ovakva testiranje više ničemu ne služe, jer je najmanje 12 mjeseci virus kružio kroz populaciju i od toga prvih nekoliko mjeseci bez ikakvih mjera. Vrijeme je da krenemo dalje sa životom, jer ovo više zaista nema smisla i činimo sve veću štetu koju nećemo moći ispraviti desetljećima.

 

 

Usput svileni već sam davno prije napisao dovoljno o 'španjolici' tu po forumu, pa ponavljanje gradiva prepuštam tebi. Također malo ponovi gradivo kako izgleda gaza i koliko je efikasna u zaštiti od virusa.

Hvala dr. Internet, bez tebe ne bi znali kuda sa sobom. 

 

Testovi ne valjaju, ali ti znaš da je virus kružio populacijom 12 mjeseci prije mjera. Ti mora da si super znanstvenik.

Pa onda malo virus ne postoji.

Pa bi bez mjera, a kad se bolnice počinju puniti, onda su krivi na vlasti jer su napunili bolnice, a ne budaletine koje su sami sebi najvažnije.

 

Vi covidioti se počinjete gubiti u vlastitim teorijama zavjera i činjenicama. Ajmo malo konzistencije. Jel virus postoji ili ne postoji? Jel se skrivao 12 mjeseci u sačekuši, pa je onda ubio milijun ljudi? Jel isti ko gripa, mada gripa ne ubija 400 ljudi godišnje?  

 

Koje su zadnje informacije sa jutjuba? Jutarnjeg? 24 sata?

 

Kad ćemo dobiti konačnu teoriju?

 

p.s. Ako nisi pazio na satu geografije, mi nismo ni u Americi, ni u Južnoj Americi. Manje interneta, jer što se tamo događa apsolutno nema nikakve veze s nama i povezivanje politike i događaje u Americi s Hrvatskom može samo netko tko malo previše zabrijao da ako čita o događajima tamo da se to odnosi na njega. U drugoj državi. Na drugom kontinentu.

Nadglednik dina
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
memulica kaže...

Ne kužiš ti moj ništa, jer ja pozdravljam povratak Moralesa i pobjedu napaćenog naroda Bolivije na slobodnim izborima. Trumpastičnog i američku idiokraciju prepuštam vama zabludjelim ovcama koji ne vide ništa izvan svog tora.

 

Ovakva testiranje više ničemu ne služe, jer je najmanje 12 mjeseci virus kružio kroz populaciju i od toga prvih nekoliko mjeseci bez ikakvih mjera. Vrijeme je da krenemo dalje sa životom, jer ovo više zaista nema smisla i činimo sve veću štetu koju nećemo moći ispraviti desetljećima.

 

 

Usput svileni već sam davno prije napisao dovoljno o 'španjolici' tu po forumu, pa ponavljanje gradiva prepuštam tebi. Također malo ponovi gradivo kako izgleda gaza i koliko je efikasna u zaštiti od virusa.

Hvala dr. Internet, bez tebe ne bi znali kuda sa sobom. 

 

Testovi ne valjaju, ali ti znaš da je virus kružio populacijom 12 mjeseci prije mjera. Ti mora da si super znanstvenik.

Pa onda malo virus ne postoji.

Pa bi bez mjera, a kad se bolnice počinju puniti, onda su krivi na vlasti jer su napunili bolnice, a ne budaletine koje su sami sebi najvažnije.

 

Vi covidioti se počinjete gubiti u vlastitim teorijama zavjera i činjenicama. Ajmo malo konzistencije. Jel virus postoji ili ne postoji? Jel se skrivao 12 mjeseci u sačekuši, pa je onda ubio milijun ljudi? Jel isti ko gripa, mada gripa ne ubija 400 ljudi godišnje?  - DA, ALI MOZDA I NE

 

Koje su zadnje informacije sa jutjuba? Jutarnjeg? 24 sata?

 

Kad ćemo dobiti konačnu teoriju?

 

p.s. Ako nisi pazio na satu geografije, mi nismo ni u Americi, ni u Južnoj Americi. Manje interneta, jer što se tamo događa apsolutno nema nikakve veze s nama i povezivanje politike i događaje u Americi s Hrvatskom može samo netko tko malo previše zabrijao da ako čita o događajima tamo da se to odnosi na njega. U drugoj državi. Na drugom kontinentu.

 Svida mi se kako je prebacio temu sa direktnog "Trump Speak"a sa slikom - Testiranje - Pozitivni - Panika - Testiranje.

Ako nista drugo, barem nam je tu da si ostataku foruma malo digne raspolozenje kada shvate da nisu u donjoj polovici IQ krivulje :)

11 godina
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Već je bogme teško pratiti ko koga u ovoj temi.

Neki vidim promijenili mišljenja i stavove, neki se isključili, novih žrtava nema u temi ... jbg.

 

Evo, prošlo je neko vrijeme od mog zadnjeg javljanja, u međuvremenu se bolnice pune, Capaku se odjednom sviđa Švedski liberalni pristup epidemiji, Švedska odustaje od toga i ide na stroge mjere ... mi uvijek u krivo nekud putujemo.

 

Nakon par mjeseci teorija urota i maltretiranja javnosti, stožer popustio idiotskoj većini i donosi loše zaključke i mjere.

 

Neki dan kod sebe sam imao preminulog od "korone", dobio je na rutinskoj bezazlenoj operaciji, zakomplicirala se cijela slika pacijenta, dobio sepsu i umro. Da nije korone bilo, čovjek bi sad doma pio kavu i čudio se odlukama stožera.

 

 

Osim fizičkih i psihičkih posljedica, korona kao posljedicu ima o overload medicinskog sustava. U par dana je u stanju napuniti sve bolničke krevete, pa će ljudi sa drugim problemima primati lošu ili nikakvu medicinsku uslugu. A pacijent je pacijent, nemožeš ih sve otjerati van jer imaju istu dijagnozu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jarvan kaže...

Već je bogme teško pratiti ko koga u ovoj temi.

Neki vidim promijenili mišljenja i stavove, neki se isključili, novih žrtava nema u temi ... jbg.

 

Evo, prošlo je neko vrijeme od mog zadnjeg javljanja, u međuvremenu se bolnice pune, Capaku se odjednom sviđa Švedski liberalni pristup epidemiji, Švedska odustaje od toga i ide na stroge mjere ... mi uvijek u krivo nekud putujemo.

 

Nakon par mjeseci teorija urota i maltretiranja javnosti, stožer popustio idiotskoj većini i donosi loše zaključke i mjere.

 

Neki dan kod sebe sam imao preminulog od "korone", dobio je na rutinskoj bezazlenoj operaciji, zakomplicirala se cijela slika pacijenta, dobio sepsu i umro. Da nije korone bilo, čovjek bi sad doma pio kavu i čudio se odlukama stožera.

 

 

Osim fizičkih i psihičkih posljedica, korona kao posljedicu ima o overload medicinskog sustava. U par dana je u stanju napuniti sve bolničke krevete, pa će ljudi sa drugim problemima primati lošu ili nikakvu medicinsku uslugu. A pacijent je pacijent, nemožeš ih sve otjerati van jer imaju istu dijagnozu.

neka potvrda za ovo?.. jučer im glavni epidemiolog priča kako ni po javnom prijevozu ne nose maske jer više vole imati poluprazne autobuse i tramvaje, nego da se gužvaju s maskama..

 

vjerojatno isti izvor kao i kad su u Češkoj uveli maske i na otvorenom, a pravo stanje je bilo da su tek uveli u zatvorenom

11 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ministar kaže...
Jarvan kaže...

Već je bogme teško pratiti ko koga u ovoj temi.

Neki vidim promijenili mišljenja i stavove, neki se isključili, novih žrtava nema u temi ... jbg.

 

Evo, prošlo je neko vrijeme od mog zadnjeg javljanja, u međuvremenu se bolnice pune, Capaku se odjednom sviđa Švedski liberalni pristup epidemiji, Švedska odustaje od toga i ide na stroge mjere ... mi uvijek u krivo nekud putujemo.

 

Nakon par mjeseci teorija urota i maltretiranja javnosti, stožer popustio idiotskoj većini i donosi loše zaključke i mjere.

 

Neki dan kod sebe sam imao preminulog od "korone", dobio je na rutinskoj bezazlenoj operaciji, zakomplicirala se cijela slika pacijenta, dobio sepsu i umro. Da nije korone bilo, čovjek bi sad doma pio kavu i čudio se odlukama stožera.

 

 

Osim fizičkih i psihičkih posljedica, korona kao posljedicu ima o overload medicinskog sustava. U par dana je u stanju napuniti sve bolničke krevete, pa će ljudi sa drugim problemima primati lošu ili nikakvu medicinsku uslugu. A pacijent je pacijent, nemožeš ih sve otjerati van jer imaju istu dijagnozu.

neka potvrda za ovo?.. jučer im glavni epidemiolog priča kako ni po javnom prijevozu ne nose maske jer više vole imati poluprazne autobuse i tramvaje, nego da se gužvaju s maskama..

 

vjerojatno isti izvor kao i kad su u Češkoj uveli maske i na otvorenom, a pravo stanje je bilo da su tek uveli u zatvorenom

 Slušao jutros na radio 101 u autu. Nisam išao tražiti izjavu njihovog epidemiologa i stožera, vjerojatno će do kraja dana biti na nekom od portala.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
To je bilo jučer na indexu i nije točna informacija.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...
HCMAA kaže...
zar nebi bilo najbolje da svi koji smatraju da su ovo teorije zavjere potpišu da se doživotno odriču medicine u zamjenu za svoje pravo na izbor...eto jedna je meni rekla da ona ne viruje da ovaj virus postoji...a kad sam je pitao za gripu rekla je da viruje...a kad sam joj rekao da ista tehnika se koristi u oba slučaja za dokazivanje:)

eto bill gates će ih čipirati a koriste njegov proizvod zadnjih 20 godina...zar se oni ne boje da možda nisu već čipirani priko sublimacijskih poruka slanih priko Windows koje koriste zadnjih 20 godina

bolje je ne nositi masku nego je nositi ispod nosa..kao što radi mogu reći večina...očito u njihovom slučaju nos nije spojen na pluća nego na guzicu a guzica direkt na glavu...pa imaju govno u glavi

 U biti nisi ni svjestan da si 100% u pravu. Nepravilno nošenje maske povećava šansu zaraze.

 

Super je sve objašnjeno u ovom divnom poučnom youtube videu.    

 

 

Ja bi vas molio da odvojite pola sata i poslušate ovaj video, ovdje su sve relevantne informacije o maskama i mislim da je ovo najbolje skupljena i složena informacija o efikasnosti maski. Jednako je poučno i za protivnike i za zagovaratelje nošenja maski.

 

Thoughty2

 

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Visak kaže...

 Pa odavno znamo da se umire nakon par tjedana.

Istina. S druge strane, 15.09. smo imali preko 2300 aktivnih slučajeva, što je gotovo duplo od najgoreg perioda na proljeće, a broj ljudi na respiratoru (danas, 4+ tjedna kasnije) je znatno manji nego u najgorem periodu na proljeće. 

 

Onda opet, danas imamo skoro duplo aktivnih slučajeva nego 15.09., unatoč tome što je u jednom danu bio pad od 800 slučajeva administrativne prirode.

 

Pa onda opet, imamo veliki broj hospitaliziranih, ali onda opet imamo i službenu potvrdu da su se do sad asimptomatski štićenici domova hospitalizirali: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/neocekivana-odluka-zarazeni-iz-domova-ce-u-posebne-karantene-a-ne-u-bolnice-15025302 - po meni je sramotno da im je trebalo toliko vremena da skuže da je to potencijalni problem.

Također, veliki udio u slučajevima su opet prodori u domove, što s jedne strane znači da se takve intezivnije testira, pa je veća vjerojatnost da asimptomatska osoba bude testirana, a s druge strane, oni među njima koji pokažu simptome, imaju veći rizik od težih simptoma.

 

Kako okreneš da okreneš, situcija nije dobra, ali opet ima i utješnih činjenica

 

 Pogledaj krivulju umrlih, pa mi objasni gdje su te utješne činjenice? Uzmi u obzir da zadnjih dana imamo rekordne brojeve zaraženih, što se na grafu umrlih još ne vidi, a i da zemlje po cijeloj Evropi bilježe rekorde kojima se mi nismo ni približili, ali nema nikakve garancije da nećemo.

 

Jedina utješna činjenica je da kada se počne masovno umirati jedan dio ljudi će stvar ipak početi shvaćati ozbiljnije. Nažalost samo jedan dio, iz iskustva zemalja s velikim brojem mrtvih vidimo da nekima ni to nije dovoljno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Pogledaj krivulju umrlih, pa mi objasni gdje su te utješne činjenice? Uzmi u obzir da zadnjih dana imamo rekordne brojeve zaraženih, što se na grafu umrlih još ne vidi, a i da zemlje po cijeloj Evropi bilježe rekorde kojima se mi nismo ni približili, ali nema nikakve garancije da nećemo.

 

Jedina utješna činjenica je da kada se počne masovno umirati jedan dio ljudi će stvar ipak početi shvaćati ozbiljnije. Nažalost samo jedan dio, iz iskustva zemalja s velikim brojem mrtvih vidimo da nekima ni to nije dovoljno.

Utješna činjenica je u tome da i dalje imamo manji omjer umrlih i novozaraženih čak i kad broj novozaraženih gledaš s odmakom od 4 tjedna (iako je u prosjeku manji period od zaraze do smrti). 

 

Pogledaj 7-dnevni prosjek broj umrlih i novozaraženih na proljeće i vidi omjere krivulja tad i sad. Sad je manji. Naravno, u vrijeme pisanja mog komentara kojeg si citirao, situacija prema broju zauzetih respiratora je izgledala bolje nego sad izgleda iz grafa, ali to ne znači da sad možeš biti general nakon bitke. 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

srbija ima manji broj novozaraženih od hrvatske, mene bi bilo sram, srbija je bolja od hrvatske, četkare razvaljuju ustaše, ustaše na aparatima

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 12:42 (nemrem_stara_mi_sere).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
 Naravno, u vrijeme pisanja mog komentara kojeg si citirao, situacija prema broju zauzetih respiratora je izgledala bolje nego sad izgleda iz grafa, ali to ne znači da sad možeš biti general nakon bitke. 

Dakle:

- ja kažem kako jedan umrli u tom jednom danu nije nikakav razlog za optimizam, jer zbog povećanog broja zaraženih možemo uskoro očekivati i povećani broj smrti - dakle to je bilo 'prije bitke'

- zatim ti kombiniraš neke brojeve i iz toga izvlačiš ničim opravdani optimizam

- nakon četiri dana ukažem ti da nisi bio u pravu

- ti me optužuješ da sam general poslije bitke, jer se ostvarilo ono na što sam na početku upozorio

 

svašta 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Preliminary data from 31 European countries show that there were almost 230 000 more deaths from March to June 2020 than the average number of deaths during the same period in 2016 to 2019.

 

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Weekly_death_statistics&stable

 

Što sad?

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
mzopg kaže...

 

 

Što sad?

 Ništa, neki ljudi ne razumiju brojeve. Dok se hodajući po cesti ne sapliću po tijelima za njih je to obična gripa. Samo 'ja sam vidio...' i 'ja sam čuo...' nešto vrijede, statitstika je za one glupe znanstvenike.

 

Trump plaši svoje ovce retorikom 'Biden će slušati one znanstvenike'. Ajme strahote.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
MrBlc kaže...
Visak kaže...

 Pa odavno znamo da se umire nakon par tjedana.

Istina. S druge strane, 15.09. smo imali preko 2300 aktivnih slučajeva, što je gotovo duplo od najgoreg perioda na proljeće, a broj ljudi na respiratoru (danas, 4+ tjedna kasnije) je znatno manji nego u najgorem periodu na proljeće. 

 

Onda opet, danas imamo skoro duplo aktivnih slučajeva nego 15.09., unatoč tome što je u jednom danu bio pad od 800 slučajeva administrativne prirode.

 

Pa onda opet, imamo veliki broj hospitaliziranih, ali onda opet imamo i službenu potvrdu da su se do sad asimptomatski štićenici domova hospitalizirali: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/neocekivana-odluka-zarazeni-iz-domova-ce-u-posebne-karantene-a-ne-u-bolnice-15025302 - po meni je sramotno da im je trebalo toliko vremena da skuže da je to potencijalni problem.

Također, veliki udio u slučajevima su opet prodori u domove, što s jedne strane znači da se takve intezivnije testira, pa je veća vjerojatnost da asimptomatska osoba bude testirana, a s druge strane, oni među njima koji pokažu simptome, imaju veći rizik od težih simptoma.

 

Kako okreneš da okreneš, situcija nije dobra, ali opet ima i utješnih činjenica

 

 Pogledaj krivulju umrlih, pa mi objasni gdje su te utješne činjenice? Uzmi u obzir da zadnjih dana imamo rekordne brojeve zaraženih, što se na grafu umrlih još ne vidi, a i da zemlje po cijeloj Evropi bilježe rekorde kojima se mi nismo ni približili, ali nema nikakve garancije da nećemo.

 

Jedina utješna činjenica je da kada se počne masovno umirati jedan dio ljudi će stvar ipak početi shvaćati ozbiljnije. Nažalost samo jedan dio, iz iskustva zemalja s velikim brojem mrtvih vidimo da nekima ni to nije dovoljno.

 

Ja bih ovakve grafove uzimao sa zrnom sumnje općenito, ne samo za Hrvatsku. Brat one djevojke koja je umrla, bolovala je od raznih bolesti, ali je otkriveno i da je pozitivna na koronu, je rekao da su trebali potpisati da se piše da je osoba umrla od korone. Puno relevantniji podatak bi mi bio koliko je ljudi umrlo više nego prošle godine, ili u odnosu na prosjek zadnjih 5 godina. Isto tako, vidio sam graf iz Walesa, ako netko baš hoće naći ću ga, gdje se prikazuje broj umrlih od raka, bolesti krvožnilnog sustava itd. i prema grafu je ove godine od gotovo svih tih bolesti umrlo manje ljudi nego inače, i onda ima jedan stupac (Covid 19) koji strši.

 

Recimo, ne znam koliko je poznat taj podatak, ali ove godine je do 9. mjeseca umrlo oko 1000 ljudi manje nego u istom tom razdoblju prošle godine. Tako da, Korona bi morala uzrokovati jedan popriličan broj dodatnih smrti do kraja ove godine kako bi ova godina bila kao prošla, a dobiva se puno gori dojam.

 

Ne mislim da virus ne postoji, ali mi je response svijeta u najmanju ruku pretjeran i po mom mišljenju ne odgovara stvarnoj opasnosti. Mislim da već postoji neka deklaracija koju je potpisao nemali broj znanstvenika i doktora koji se čvrsto protive lockdownu i sličnim metodama zatvaranja, ali eto, ovo je već toliko daleko, sad je to već onaj snowball efekt, kugla se toliko zavrtila i toliko narasla da ju je teško zaustaviti.

 

I za ove maske, protivim se, ali ih nosim, vjerujem da su učinkovite "u vakuumu", u kontroliranim uvjetima, ali ovo kako ih se nosi, sumnjam da ima neki utjecaj dosta ljudi ispod nosa, dosta ih samo strpa u džep i istu masku nosi mjesecima, a trebalo bi ju valjda više puta dnevno mijenjat, ali eto, daje nekakav privid sigurnosti, a i svatko tko ne želi imat posla s nekim bullyjima zaštitarima će stavit. Mislim, pa danas više ljudi po Europi nosi maske nego ikad do sad u vrijeme pandemije pa imamo najgore brojke.

13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
mzopg kaže...

Preliminary data from 31 European countries show that there were almost 230 000 more deaths from March to June 2020 than the average number of deaths during the same period in 2016 to 2019.

 

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Weekly_death_statistics&stable

 

Što sad?

 

Pitanje koliko to ima veze s tim što manje ljudi ide doktoru, reklo se da je manje dijagnoza raka nego ikad do sad, teže je doći do bolničke pomoći itd.

12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...

Ja bih ovakve grafove uzimao sa zrnom sumnje općenito, ne samo za Hrvatsku. [...] Ne mislim da virus ne postoji, ali mi je response svijeta u najmanju ruku pretjeran i po mom mišljenju ne odgovara stvarnoj opasnosti.

 Stvarno, čini ti se da je odgovor pretjeran?

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Od raka se ne umire u roku par dana, a povećane smrti se vremenski točno podudaraju s registriranim smrtima od korone.

U prvom postu kažeš da statistika umrlih od korone nije pouzdana i da bi trebalo gledati ukupnu povećanu smrtnost, a onda u drugom negiraš i tu ukupnu povećanu smrtnost, dakle upravo ono što si malo prije predložio. Ajde razmisli, pa se odluči koje kriterije priznaješ.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Dakle:

- ja kažem kako jedan umrli u tom jednom danu nije nikakav razlog za optimizam, jer zbog povećanog broja zaraženih možemo uskoro očekivati i povećani broj smrti - dakle to je bilo 'prije bitke'

- zatim ti kombiniraš neke brojeve i iz toga izvlačiš ničim opravdani optimizam

- nakon četiri dana ukažem ti da nisi bio u pravu

- ti me optužuješ da sam general poslije bitke, jer se ostvarilo ono na što sam na početku upozorio

 

svašta 

Zanimljivo da te od čitavog posta samo to "taklo".

 

Ajmo redom:

- nisam ja napisao da je pozitivno što imamo samo jednog umrlog, već sexytoiletpaper. Ako ništa drugo, s njegovom izjavom se ne mogu složiti jer je jedan mrtvi moguć u sklopu dnevnih oscilacija i pri daleko goroj slici. Ti nisi prije bitke dao nikakvu suvislu prognozu, samo si ga poklopio posprdnim tonom.

- na tvoj post sam se vezao tako da sam ga potvrdio i dao okvirnu analizu stanja koje uključuje i upozorenje na negativne stvare, vezane nastavno upravo na tvoj komentar, te određene stvari koje su u tom trenutku bile utješni pokazatelj.

- u tom trenutku je definitivno utješna činjenica bila da u bolnicama imamo preventivno hospitaliziranih asimptomatskih slučajeva i da je omjer ljudi na respiratoru i aktivnih slučajeva 4 tjedna ranije povoljniji nego na proljeće, tako da time nisam pogriješio. Isto tako sam naveo da je zabrinjavajuće da ipak broj slučajeva raste i da je opet među zaraženima puno štićenika domova koji bi mogli ipak imati teži oblik bolesti iako su sad mnogi u predsimptomatskoj fazi. Ako smatraš da ijedna od tih tvrdnji nije točna, napiši koja.

- upozorio si da broj umrlih kasni u odnosu na broj zaraženih, s čime sam se apsolutno složio, ali isto tako, to spada u opće znanje i mislim da je svima jasno. Ok, sexytoiletpaper se malo zaletio u optimizam, ali, s obzirom na ono što inače piše vjerujem da je ciljao općenito na smrtnost koja je i dalje manja nego na proljeće (uzevši u obzir i delaj, odnosno uspoređujući slučajeve od prije koji tjedan i smrtnost danas). Tvoje upozorenje je bilo u rangu onoga "svi ćemo umrijeti" - biti ćeš u pravu ako sutra bude smak svijeta i ako svi umremo u dubokoj starosti. Apsolutni broj će svakako rasti s određenom odgodom u odnosu na broj slučajeva, ali to ne znači da nije utješno ako smrtnost u odnosu na broj slučajeva pada, te da nije utješna činjenica da imamo prostor za osloboditi bolničke kapacitete premiještanjem onih kojima zdravstvena skrb ne treba u nezdravstvene izolacijske kapacitete.

Ako sam išta pogriješio, možda ipak nisi general nego kapetan...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
Al Crane kaže...

 
Isto bi mislio, pardon, lupetao i da ti djeca pomru od te "prehlade"? 

Ne nego bi unajmio Capaka i Markotićku da mi trejsaju virus do superspreadera, pa bi ga zatukao, zvao policiju, koronaredare... 

 

Budi heroj novonormalnog svijeta. Osnuj međunarodni sud za viroubojice - one koji ubijaju šireći viruse.

 

 

 
Aj pogodi kako su u Jugoslaviji 1972. zaustavili epidemiju velikih boginja. Um, ne, spriječili su širenje sloboda 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...

Ja bih ovakve grafove uzimao sa zrnom sumnje općenito, ne samo za Hrvatsku. Brat one djevojke koja je umrla, bolovala je od raznih bolesti, ali je otkriveno i da je pozitivna na koronu, je rekao da su trebali potpisati da se piše da je osoba umrla od korone.

Potpisao je papirologiju koja je nužna da bi bolnica mogla predati tijelo pogrebnom poduzeću, a na kojem piše uzrok smrti. Njegov potpis na tom papiru ni na koji način ne potvrđuje uzrok smrti niti je njegovo da ga utvrdi. On eventualno može tražiti autopsiju ako smatra da postoji opravdan razlog (iako ne znači da će ista biti odobrena).

 

S druge strane, da, da nije testirana, pisalo bi se pod primarnu bolest zbog koje je i bila u bolnici. Oko toga ima puno polemika, te će se vidjeti kasnije na statistikama kroz dulji period razlika. Ali isto tako, ima regija i gradova koji već sad imaju jasno vidljiv višak umrlih. Dok situacija ne izmakne kontroli, ni smrtnost nije visoka, a kad voda dođe do grla, stvari krenu nizbrdo jako brzo. Problem je što nema jasnih poveznica što i kako do toga dovodi, odnosno kako spriječiti. Strogi lockdown će jedina zagarantirano funkcionalna mjera, ali je neodrživ dugoročno, te nakon prolaska stvari se brzo krenu vraćati na staro. Sve ostale mjere imaju toliku varijabilnost među državama da nikom nije jasno što se događa.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Al Crane kaže...

I izbijanjem pandemije španjolke 1919. u Americi, točnije u San Franciscu javio se pokret protiv nošenja medicinskih maski, koji je bio aktivan sve do ukidanja te uredbe iste godine. Nakon toga je idući val pokosio još više života (bar što se tog grada tiče) i uredba je vraćena. Danas San Francisco prednjači s mjerama za suzbijanje ove aktualne pandemije.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Mask_League_of_San_Francisco
https://www.businessinsider.com/san-francisco-anti-mask-league-1918-spanish-flu-pandemic-2020-5

Valjda znaš da se u to doba pod medicinskom maskom smatrao komad gaze presavijen u par slojeva!? Hoćeš reć da je komad gaze spriječio španjolsku gripu!?

 

Inače tu smo temu završili i dao sam link na iskustva iz bolnica u to doba.

 

Jbga kolega, ali gaza/platnene maske nisu spriječili širenja niti jednog virusa u povijesti ljudske vrste i to danas vidimo iz prve ruke u praksi. Ovaj virus se širio kroz globalnu populaciju ima sad već 12 mjeseci (najmanje 3 mjeseca bez ikakvih mjera), pa mi je smiješno uopće pričati/slušati o bilokakvim maskama ili kotroliranju širenja virusa. Sad ni one s brojevima većim od 90 ne pomažu. Predlažem da još malo pojačaju kružno izdrk*vanje po napaćenom narodu.

 

 

A primijetio sam već da ti uvijek imaš neku svoju interpretaciju stvarnosti kontra svim trustovima stručnjaka, ili izbjegavaš čitati dijelove koji ti se ne poklapaju s preduvjerenjima.

"However, according to medical historians, the decline in deaths from influenza in San Francisco can be partly attributed to the mandatory mask-wearing policies.
[16]"

5 godina
offline
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

- ti me optužuješ da sam general poslije bitke, jer se ostvarilo ono na što sam na početku upozorio

 

 

 Da smo prosli fazu starackih domova u travnju?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice