Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.780
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Vidim na drugoj temi da si antivakser. Odmah je sve jasnije.

Ej ladičaru. Pa dis' mi ti?

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...

 boohooo

 

Nije poanta u tebi niti se maska nosi "zbog sebe samoga". Doć će neka baba nakon tebe u vagon i krepat nakon par dana jer se tebi ne nosi maska. To što netko u kontroliranim uvijetima skida masku, ili puši 300 kuraca u glory holeu, ne znači da moraš bit debil i tražit glupave iznimke da bi trošio pamet u vrijeme dokolice.

 

Maska košta jebenih 2 kune ili 10. Realno je da pored ovih registriranih 1000, ima bar 5 puta toliko prenosioca kojima nije baš ništa. Svaki od tih prenosioca je potencijalno opasan za sve ugrožene skupine i zato su propisali maske u cijelom svijetu. Em da ne štrcaš okolo klice koje možda imaš ili nemaš, em da te upozporava da se ne uvlačiš u svačiji privatni prostor kad netreba.

 

Kad kažu da je stožer dosadan. Ne, ljudi su enormno retardirani. U dućanu mi se baš svaki put dogodi da upozoravam ove iza sebe da se jebeno odmaknu. Na onom mcdonalds ekranu, cura i momak stoje dovoljno blizu iza mene da mi komotno mogu brojat sijede na glavi. I sad se ona, kao i ti pravi pametna. Joj, nismo mi opasni, nije nam ništa. Objasni ti budali da možda i jest opasna, da doma imam kroničnog astmatičara sa preboljena 3 infarkta i da ako krepa prvo što ću napravit je otić je tražit po gradu da joj kresnem kacot u glavu.

 

Da, nama 99% neće bit ništa. Slobodno liži kvake po javnim veceima, cuclaj opuške s poda.. al zbog nečije babe stavi jebenu masku jer te ne košta ništa.

Ne izlazi vanka, ako izlaziš, nabi dvi brnjice, možeš i hazmat odijelo, stavi rizičnog ukućana pod stakleno zvono i poštedi svijet moraliziranja. Ili jednostavno prihvati činjenicu da postoje ljudi kojima rizik od prehlade ne predstavlja razlog za razjebavanje svjetske ekonomije, malih i srednjih poduzetnika, ljudskih sloboda, uključujući odluku stavljanja brnjica na facu, pa i djeci od 7 godina koja sada uče da su svi ljudi potencijalni ubojice i širitelji smrtonosnih virusa i bakterija i koji, nedao im Bog, ne smiju dati priki komad sendviča, ili bojicu, ili da se ne smiju dobacivati loptom preko odmora. Novonormalna retardacija krda. 

I naravno da nisu pravila za sve ista. To ne mjenja činjenicu da okolo vrluda, za neke "kritične" ljude smrtonosan virus i da je maska potencijalni spas za takve ljude. Ja tu vidim samo problem s egom i "štaš ti meni pričat" fore.

Miješaš "problem s egom" sa "kritičkim razmišljanjem". Ja, s druge strane, kod tebe vidim problem s mentalitetom krda i "štaš ti NAMA pričat, nama koji pratimo vijesti?". 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nek se ugroženi paze
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
E paničari, daj mi još jednom objasnite kak to da otkad nosimo maske imamo puno više zaraženih?

Vjerujem da će jedan od odgovora biti jer se više testira. Ili jer ljudi prkose i ne žele nositi maske. Ili jer se svadbe održavaju. Znam da ćete već nešto naći i to je oke

A ja bi baš napravio eksperiment i zabranio maske pa da vidimo da li će biti razlike. Vjerujem da ne bi bilo. Ili bi bilo jer bi još više pojačali testiranja samo da dokažu da maske imaju smisla. Imaju moj kurac.

Virus je tu i neće nestati ama baš nikad. Neće ni cjepivo pomoći. Ljudi će od ovog virusa umirat isto kak će i od gripe samo će se to zaboraviti nakon par godina kad se stvari vrate u normalu, a vratit će se onda kad to javnost odluči, odnosno kad se prestane korona forsirat kroz medije, a pogotovo brojanje zaraženih koje nema nikakvog smisla.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 18:29 (kbenzema).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
E paničari, daj mi još jednom objasnite kak to da otkad nosimo maske imamo puno više zaraženih?

Vjerujem da će jedan od odgovora biti jer se više testira. Ili jer ljudi prkose i ne žele nositi maske. Ili jer se svadbe održavaju. Znam da ćete već nešto naći i to je oke

A ja bi baš napravio eksperiment i zabranio maske pa da vidimo da li će biti razlike. Vjerujem da ne bi bilo. Ili bi bilo jer bi još više pojačali testiranja samo da dokažu da maske imaju smisla. Imaju moj kurac.

Virus je tu i neće nestati ama baš nikad. Neće ni cjepivo pomoći. Ljudi će od ovog virusa umirat isto kak će i od gripe samo će se to zaboraviti nakon par godina kad se stvari vrate u normalu, a vratit će se onda kad to javnost odluči, odnosno kad se prestane korona forsirat kroz medije, a pogotovo brojanje zaraženih koje nema nikakvog smisla.

ma imaju smisla, vidiš da se pacijenti u bolnicama ne zaraze.. uuups, ipak jesu.. kako to? kako to?

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Pero Dinamit kaže...


A ti syncmaster, sto mislis zasto doktori nose maske kada operiraju? Da ih ne prepoznas ako sto zayebu ili?

 Ajd majketi dosta više tih gluposti o maskama i doktorima. Maske se u bolnicama nose (ima već stoljeće i kusur), zbog bakterija i infekcija povezanih s njima.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 20:44 (memulica).
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Inače brzinom svjetlosti je riješen onaj incident sa groficom Alemkom i ekipom dnovinara iz CNN filijale.

 

 

https://www.liberal.hr/kristijan-glogovic-napad-presuda-n1-televizija-gong-hnd-270

Manje od 48 sati trebalo je da obave razgovor na policiji, privedu ga prekršajnoj sutkinji i ona odredi kaznu. Zbog narušavanja javnog reda i mira kažnjen je s 20 dana zatvora, ali uvjetno, što znači da se kazna neće izvršiti ako sljedećih 12 mjeseci ne počini isto ili teže djelo.

 

 

Kad treba zgazit kmeta, onda rade i prekovremno. Kad treba suditi feudalcu, onda procesi traju godinama ili se predmeti gube između ladica.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

 

Kad treba zgazit kmeta, onda rade i prekovremno. Kad treba suditi feudalcu, onda procesi traju godinama ili se predmeti gube između ladica.

 Prekršajni sudovi tako rade. Ulove te navečer pijanoga, prespavaš u Vrapču da se otrijezniš, ujutro si pred sucem, za ručak si kod kuće.

Provjereno. 

 

Ali da, bolje zvuči ako to povežemo s big farmom, koja osim liječnika plaća i suce.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
Miješaš "problem s egom" sa "kritičkim razmišljanjem". Ja, s druge strane, kod tebe vidim problem s mentalitetom krda i "štaš ti NAMA pričat, nama koji pratimo vijesti?". 

 Kao što sam rekao, radi šta želiš samo budi obziran prema babama i metni "brnjicu na čube". (Valjda imaš neki mazohistički trip kada 15 gramski papir na faci nazivaš brnjicom?).

 

Jedino oko čega postoji više manje globalni konsenzus je da ukoliko ZAISTA svi budu nosili maske, manje su šanse da istovremeno imamo 1.010 ljudi na 1000 respiratora. Nitko nikad nije ni rekao da su maske čarobni štapić za zaustavljanje zaraze "na nulu" već da se s maskama i distancom broj može održavati, možda i smanjivati, a da se ne ujebe cijeli bolnički sustav (dok ne dođe cjepivo/tablete/medikament).

 

Eto nek vam bude sreće, neka raspuste stožer, zabrane maske i zakonom propišu da distanca nesmije bit veća od 30 cm pod obveznim kihanjem i kašljenjem na sve oko sebe, a posebno u staračkim domovima. I šta onda? Oće li se svjetska ekonomija pokrenut? Oće li svi avioni doć u Zagreb? Oće li EU stavit RH na zelenu listu uz preporuku da baš kod nas svi moraju ić jer eto, građanske slobode. Pa nek tebe veleumnog kritičara pozovu u bolnicu pa odluči kome ćeš metnut crijevo u grlo a kome nećeš. Problem je u tome što od današnjih 27 na respiratoru može doći do 1000 u desetak dana ako nastane raspašoj. Vidimo svi po cesti koliko se nose maske, koliko se krivo "nose" maske, koliko ima doktora znanosti sa vlastitim mišljenjima kao da im netko gura pendrek u dupe, a ne papirnatu masku na lice. 

 

Avioni ne lete nigdje, sve države su proglasile bar nekakve preporuke, sad si se ti našao sa 47 doktorata pričati o slobodama i maloumnim srcedrapajućim komentarima o djeci i pravdi. Jest, sve države su u krivu, ti si u pravu.

 

Uključi svoj "kritički", "mozak", dodaj malo zdravog razuma pa objasni svijetu kako ćeš sa 1000 respiratora zadovoljit 1010 pacijenta? "Eto, danas smo morali 10 pacijenata poslat u grob jer fali 10 respiratora". To nije dizanje panike. Nitko ne histerizira, onomad je Merkel mirnog glasa objasnila što znači eksponencijalni rast, a što broj R i zašto bi bilo dobro da se maske i distanca stave pod normalno dok se situacija ne stabilizira. A hoće, možda ne prekosutra ali kroz koji mjesec će se ovo riješit. Pa ajmo onda pokušat dočekati "kraj" vodeći se zdravim razumom da pritom ne dovedemo baš sve u riziko. 

 

Peri ruke nakon sranja. Stavi masku kad si među ljudima ili u zatvorenom javnom prostoru. Ako su svi u svijetu stavili maske u znak određene solidarnosti prema starcima (itd) kao minimum doprinosa trenutnoj situaciji (odnosno ajmo ne odmoć ako s maskom možemo pomoć), čemu sad tu dizat pobunu. Oke, vlast ti ne paše, dizao bi revolucije i ustanke, sve to okej - samo metni masku i to je to ko što valjda pereš ruke nakon kenjanja. Nek je Markotićka blesava, al stavi masku, nek je Beroš debil, al stavi masku. Viči ZDS ili SFSN, šta ti već paše, al glumit demokraciju i igrat se građanskih neposluha nenošenjem maske nema smisla jer ne ugrožavaš ove "na vlasti" nego brižne ljude oko sebe. Kad smo već solidarni pa plaćamo solidarno zdravstvo, maske ne bi trebale biti problem, kao što ni pranje ruku nakon sranja valjda nisu problem (pretpostavljam da nakon sranja opereš ruke ne zato što te stožer na to tjera, nego da svoja govna ne bacaš skupa s tom loptom s kojom se djeca naprosto moraju dobacivati. - A koliko bulje u ekrane, čak bi zakonom i tjerao djecu na loptanje). To je razumno (prat ruke od govana) i to bi svatko trebao raditi bez obzira na osobne slobode i na činjenicu da nigdje nije zakonom definirano da se ruke peru nakon kenjanja.

 

Ili budite fer pa recite da vas boli kurac za sve, neka pocrkaju ko im jebe mater, ionako su stari i za pod zemlju jer "tako ćeš pokazat svoj "stick it to the man" stav."

15 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Vidiš, kad korona prođe prestajem prati ruke, a tko se boji da bi mogao pokupiti e-coli na nekoj kvaki ili kolicima supermarketa neka fino ostane kod kuće. Što će meni netko nametati što ću ja sa svojim posranim rukama raditi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...

...sad si se ti našao sa 47 doktorata pričati o slobodama i maloumnim srcedrapajućim komentarima o djeci i pravdi. Jest, sve države su u krivu, ti si u pravu.

To što tebe boli kurac što ćemo, ako ovako nastavimo, kroz nekoliko generacija imati degeneričnu, socialno neinteligentnu djecu/mlade koji će nam sutra voditi poduzeća, državu... meni treba predstavljat nekakav dodatni razlog da tvoju brigu za tuđim zdravljem shvatim ozbiljno? 

 

Jest, sve države su u krivu, ti si u pravu.

Ovako govori onaj koji je pao s Marsa prije 5 minuta pa nije još upoznat sa neviđenom cenzurom na svim medijima, cenzurom svih onih koji tvrde drugačije... To je novo normalno. I to je normalno, jelda? 

Uključi svoj "kritički", "mozak", dodaj malo zdravog razuma pa objasni svijetu kako ćeš sa 1000 respiratora zadovoljit 1010 pacijenta? "Eto, danas smo morali 10 pacijenata poslat u grob jer fali 10 respiratora"

Misliš na iste one respiratore koji "ubiju" 9 od 10 ljudi? 

Nitko ne histerizira, onomad je Merkel mirnog glasa objasnila što znači eksponencijalni rast, a što broj R i zašto bi bilo dobro da se maske i distanca stave pod normalno dok se situacija ne stabilizira.

Ista Merkelica koja je, u svojoj proročkoj stručnoj supermoći, skontala da treba pozatvarati kafiće i restorane, pa je sud odjebo i reko "ne histeriziraj". Misliš na nju?

Jedino oko čega postoji više manje globalni konsenzus je da ukoliko ZAISTA svi budu nosili maske, manje su šanse da istovremeno imamo 1.010 ljudi na 1000 respiratora. Nitko nikad nije ni rekao da su maske čarobni štapić za zaustavljanje zaraze "na nulu" već da se s maskama i distancom broj može održavati, možda i smanjivati, a da se ne ujebe cijeli bolnički sustav (dok ne dođe cjepivo/tablete/medikament).

Tako je, kao što vrlo jasno sugerira friška studija CDC-a, kako 70% simptomatičnih covid pacijenata UVIJEK nosilo masku, a njih 15ak% često. Ma, sigurno su je nosili ispod nosa! 

 

Si čuo možda, nedavno se dosta priča o "airborne sarscov2"? Vele, da je gotovo sigurno tako. Pa, recimo, ako je tako, a STRUČNJACI vele da je, jel može tvoj genijalni um skontati što to znači za tvoju brnjicu kojom odašilješ signale svog altruizma? 

 

A nije ni teško zamislit i skontat da se virus širi I aerosolno. Jer, pobogu, nije valjda da ljudi pljuju po 10m u dalj ili da svi ližemo štange po parkićima... A nije ni ništa novo jer većina respiratornih virusa se širi i aerosolno.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Vidiš, kad korona prođe prestajem prati ruke, a tko se boji da bi mogao pokupiti e-coli na nekoj kvaki ili kolicima supermarketa neka fino ostane kod kuće. Što će meni netko nametati što ću ja sa svojim posranim rukama raditi.

Zamisli da, svaki put kad mi djeca pokupe prehladu u vrtiću, idem u vrtić tražit djecu i onda kucat na vrata roditeljima da su neodgovorna stoka jer im je dijete prehlađeno išlo u vrtić?

 

Virusi i bakterije su s nama, oduvijek. Vele STRUČNJACI da neki dvoznamenkasti postotak genoma je virusnog podrijetla. Odjednom, danas, ako imaš virus si jebeno smrtonosno oružje. I najbolje od svega, upravo zato što ne znamo imamo li smrtonosno oružje, svi smo smrtonosno oružje. Bog, te, mazo. Daj se umijte ladnom vodom i opalite dvi pleske ako vam još nije jasno.

 

 

Vi ste totalna smijurija, bogami. Znači zadnji put kad si dobio bilo kakvu bakt. ili virus, si išao psovat majku onome ko ti je to dao?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
E paničari, daj mi još jednom objasnite kak to da otkad nosimo maske imamo puno više zaraženih?

 Misliš na ove jednokratne koje čuvamo u džepu zadnja 2-3 mjeseca i nosimo ispod nosa?

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
Visak kaže...

Vidiš, kad korona prođe prestajem prati ruke, a tko se boji da bi mogao pokupiti e-coli na nekoj kvaki ili kolicima supermarketa neka fino ostane kod kuće. Što će meni netko nametati što ću ja sa svojim posranim rukama raditi.

Zamisli da, svaki put kad mi djeca pokupe prehladu u vrtiću, idem u vrtić tražit djecu i onda kucat na vrata roditeljima da su neodgovorna stoka jer im je dijete prehlađeno išlo u vrtić?

 

Virusi i bakterije su s nama, oduvijek. Vele STRUČNJACI da neki dvoznamenkasti postotak genoma je virusnog podrijetla. Odjednom, danas, ako imaš virus si jebeno smrtonosno oružje. I najbolje od svega, upravo zato što ne znamo imamo li smrtonosno oružje, svi smo smrtonosno oružje. Bog, te, mazo. Daj se umijte ladnom vodom i opalite dvi pleske ako vam još nije jasno.

 

 

Vi ste totalna smijurija, bogami. Znači zadnji put kad si dobio bilo kakvu bakt. ili virus, si išao psovat majku onome ko ti je to dao?

 

 
Isto bi mislio, pardon, lupetao i da ti djeca pomru od te "prehlade"? 

5 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

I izbijanjem pandemije španjolke 1919. u Americi, točnije u San Franciscu javio se pokret protiv nošenja medicinskih maski, koji je bio aktivan sve do ukidanja te uredbe iste godine. Nakon toga je idući val pokosio još više života (bar što se tog grada tiče) i uredba je vraćena. Danas San Francisco prednjači s mjerama za suzbijanje ove aktualne pandemije.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Mask_League_of_San_Francisco
https://www.businessinsider.com/san-francisco-anti-mask-league-1918-spanish-flu-pandemic-2020-5

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

Misliš na iste one respiratore koji "ubiju" 9 od 10 ljudi? 

Nitko ne histerizira, onomad je Merkel mirnog glasa objasnila što znači eksponencijalni rast, a što broj R i zašto bi bilo dobro da se maske i distanca stave pod normalno dok se situacija ne stabilizira.

Ista Merkelica koja je, u svojoj proročkoj stručnoj supermoći, skontala da treba pozatvarati kafiće i restorane, pa je sud odjebo i reko "ne histeriziraj". Misliš na nju?

Jedino oko čega postoji više manje globalni konsenzus je da ukoliko ZAISTA svi budu nosili maske, manje su šanse da istovremeno imamo 1.010 ljudi na 1000 respiratora. Nitko nikad nije ni rekao da su maske čarobni štapić za zaustavljanje zaraze "na nulu" već da se s maskama i distancom broj može održavati, možda i smanjivati, a da se ne ujebe cijeli bolnički sustav (dok ne dođe cjepivo/tablete/medikament).

Tako je, kao što vrlo jasno sugerira friška studija CDC-a, kako 70% simptomatičnih covid pacijenata UVIJEK nosilo masku, a njih 15ak% često. Ma, sigurno su je nosili ispod nosa! 

 

Si čuo možda, nedavno se dosta priča o "airborne sarscov2"? Vele, da je gotovo sigurno tako. Pa, recimo, ako je tako, a STRUČNJACI vele da je, jel može tvoj genijalni um skontati što to znači za tvoju brnjicu kojom odašilješ signale svog altruizma? 

 

A nije ni teško zamislit i skontat da se virus širi I aerosolno. Jer, pobogu, nije valjda da ljudi pljuju po 10m u dalj ili da svi ližemo štange po parkićima... A nije ni ništa novo jer većina respiratornih virusa se širi i aerosolno.

 A je li tih 10 pacijenata na respiratoru završilo tako da su nasumično izabrani iz populacije, ili su se svojim simptomima i znacima bolesti "kvalificirali" za respirator?

Nadalje, nije sasvim sigurno da se SARS-Cov2 širi aerosolno, pa je možda, možda slučaj da je virus stanovito kraće vrijeme bio u sklopu aerosola, a ne kapljice, toliko da ga izloženost zraku nije stigla ubiti prije nego je pao na pogodnu podlogu, nečiju sluznicu, gdje se dalje nastavio umnožavati. Nešto kao kad čovjeku stane srce, pa imaš još četiri minute dok mozak ne odumre zbog manjka kisika. Da je umjesto na sluznicu taj virus pao na masku bio bi inaktiviran.

10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...
 Kao što sam rekao, radi šta želiš samo budi obziran prema babama i metni "brnjicu na čube". (Valjda imaš neki mazohistički trip kada 15 gramski papir na faci nazivaš brnjicom?).

 

Jedino oko čega postoji više manje globalni konsenzus je da ukoliko ZAISTA svi budu nosili maske, manje su šanse da istovremeno imamo 1.010 ljudi na 1000 respiratora. Nitko nikad nije ni rekao da su maske čarobni štapić za zaustavljanje zaraze "na nulu" već da se s maskama i distancom broj može održavati, možda i smanjivati, a da se ne ujebe cijeli bolnički sustav (dok ne dođe cjepivo/tablete/medikament).

 

Eto nek vam bude sreće, neka raspuste stožer, zabrane maske i zakonom propišu da distanca nesmije bit veća od 30 cm pod obveznim kihanjem i kašljenjem na sve oko sebe, a posebno u staračkim domovima. I šta onda? Oće li se svjetska ekonomija pokrenut? Oće li svi avioni doć u Zagreb? Oće li EU stavit RH na zelenu listu uz preporuku da baš kod nas svi moraju ić jer eto, građanske slobode. Pa nek tebe veleumnog kritičara pozovu u bolnicu pa odluči kome ćeš metnut crijevo u grlo a kome nećeš. Problem je u tome što od današnjih 27 na respiratoru može doći do 1000 u desetak dana ako nastane raspašoj. Vidimo svi po cesti koliko se nose maske, koliko se krivo "nose" maske, koliko ima doktora znanosti sa vlastitim mišljenjima kao da im netko gura pendrek u dupe, a ne papirnatu masku na lice. 

 

Avioni ne lete nigdje, sve države su proglasile bar nekakve preporuke, sad si se ti našao sa 47 doktorata pričati o slobodama i maloumnim srcedrapajućim komentarima o djeci i pravdi. Jest, sve države su u krivu, ti si u pravu.

 

Uključi svoj "kritički", "mozak", dodaj malo zdravog razuma pa objasni svijetu kako ćeš sa 1000 respiratora zadovoljit 1010 pacijenta? "Eto, danas smo morali 10 pacijenata poslat u grob jer fali 10 respiratora". To nije dizanje panike. Nitko ne histerizira, onomad je Merkel mirnog glasa objasnila što znači eksponencijalni rast, a što broj R i zašto bi bilo dobro da se maske i distanca stave pod normalno dok se situacija ne stabilizira. A hoće, možda ne prekosutra ali kroz koji mjesec će se ovo riješit. Pa ajmo onda pokušat dočekati "kraj" vodeći se zdravim razumom da pritom ne dovedemo baš sve u riziko. 

 

Peri ruke nakon sranja. Stavi masku kad si među ljudima ili u zatvorenom javnom prostoru. Ako su svi u svijetu stavili maske u znak određene solidarnosti prema starcima (itd) kao minimum doprinosa trenutnoj situaciji (odnosno ajmo ne odmoć ako s maskom možemo pomoć), čemu sad tu dizat pobunu. Oke, vlast ti ne paše, dizao bi revolucije i ustanke, sve to okej - samo metni masku i to je to ko što valjda pereš ruke nakon kenjanja. Nek je Markotićka blesava, al stavi masku, nek je Beroš debil, al stavi masku. Viči ZDS ili SFSN, šta ti već paše, al glumit demokraciju i igrat se građanskih neposluha nenošenjem maske nema smisla jer ne ugrožavaš ove "na vlasti" nego brižne ljude oko sebe. Kad smo već solidarni pa plaćamo solidarno zdravstvo, maske ne bi trebale biti problem, kao što ni pranje ruku nakon sranja valjda nisu problem (pretpostavljam da nakon sranja opereš ruke ne zato što te stožer na to tjera, nego da svoja govna ne bacaš skupa s tom loptom s kojom se djeca naprosto moraju dobacivati. - A koliko bulje u ekrane, čak bi zakonom i tjerao djecu na loptanje). To je razumno (prat ruke od govana) i to bi svatko trebao raditi bez obzira na osobne slobode i na činjenicu da nigdje nije zakonom definirano da se ruke peru nakon kenjanja.

 

Ili budite fer pa recite da vas boli kurac za sve, neka pocrkaju ko im jebe mater, ionako su stari i za pod zemlju jer "tako ćeš pokazat svoj "stick it to the man" stav."

 Bravo kolega. Ovo bi trebao biti komentar dana. Nažalost ovima kojima pokušavaš to objasniti neće ići u te tvrde glavetine. Ili su trolovi, ili toliko glupi da ne mogu shvatiti ili previše jubitubia gledaju i misle da žive u americi pa laprdaju o nekim slobodama. Internet doktori, jubitubi gurui, wikipedia sveznalice, a u stvari duboko isfrustrirani pojedinici nezadovoljni sobom, svojim životom pa im je cijeli svijet kriv za sve, odnosno misle da im duguje nešto.

 

Stavi komad papira na gubec dok ideš u dućan na 5 minuat iz solidarnosti prema drugima - kraj svijeta. Armagedon. Tolike slobode izgubljene da je to nevjerojatno. Još malo pa će nas čipirati (Bil Gejc radi na tome), jer su tamo neki skladištari, ljudi koji rade na šalterima, automehaničari, vrlo bitni i treba ih čipirati.

 

I ekonomija će propasti. Nije bitno što će bolnice krahirati i otići u hladni pogon pa će ljudi umirati od svih mogućih uzroka, ne, treba spasiti ekonomiju. Pod ekonomijom oni misle na britije, klubove i svugdje gdje gube ionako već izgubljeno vrijeme.

 

"Imaš rak? 70 godina? Ma ionako ćeš umrijeti za par mjeseci, godina, pusti nas da cuclamo žuje i žderemo bureke u miru. Meni ne treba doktor i bolnica." Zasad.

 

I to ti je suma summarum. Što god tu rekao, dobit ćeš odgovor u obliku jubitubi linkova, linkova na 24 sata, jutarnji, kolumne i opskurne blogove. Jer to je što oni mogu pročitati, izvući svoje neke "činjenice" i/ili naći pogled na svijet koji se poklapa s njihovim. Barem je to jednostavno danas u doba globalne povezanosti. Isto kako se pamentni ljudi mogu povezati, tako se i kompletne budaletine i luđaci mogu povezati.

Nadglednik dina
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
 

Stavi komad papira na gubec dok ideš u dućan na 5 minuat iz solidarnosti prema drugima

 Upravo u tome i jest problem - čim se nošenje maski doživljava kao 'solidarnost' tj. signaliziranje vrline očigledno je da nešto ne štima i da je korisnost cijele mjere u epidemološkom smislu upitna. Zato barem pola ljudi nosi masku nepravilno i ne pere je: "dovoljno je da imam neku krpu i da pokažem kako sam solidaran pa će me pustiti na miru". Dodatno, dobar dio ljudi je alergičan na masovno signaliziranje vrlina ("nisam ovca") tako da im nametanje maski u ime nekakve solidarnosti stvara totalno iracionalni otpor prema istima.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Al Crane kaže...

 
Isto bi mislio, pardon, lupetao i da ti djeca pomru od te "prehlade"? 

Ne nego bi unajmio Capaka i Markotićku da mi trejsaju virus do superspreadera, pa bi ga zatukao, zvao policiju, koronaredare... 

 

Budi heroj novonormalnog svijeta. Osnuj međunarodni sud za viroubojice - one koji ubijaju šireći viruse.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jim_Owens kaže...

 Upravo u tome i jest problem - čim se nošenje maski doživljava kao 'solidarnost' tj. signaliziranje vrline očigledno je da nešto ne štima i da je korisnost cijele mjere u epidemološkom smislu upitna. 

 Apsolutno netočno. I pranje ruku, stavljanje ruke ispred usta kod kihanja/kašljanja, i tisuću drugih stvari se doživljava kao 'signaliziranje vrlina (da si dobro odgkjen i misliš na druge ljude), a itekako je korisno.

 

Jim_Owens kaže...

Dodatno, dobar dio ljudi je alergičan na masovno signaliziranje vrlina ("nisam ovca") tako da im nametanje maski u ime nekakve solidarnosti stvara totalno iracionalni otpor prema istima.

 Taj dio ljudi je alergičan na promjene, pa traži bilo kakvu izliku da to opravda.

Ono što su naučili kao mali, ma koliko pametno ili glupo bilo, im je standard i svaka nova ideja (ne treba pušiti na javnim mjestima, ne treba tući pedere, treba nositi maske) narušava učmalost u njihovim glavama. 

 

Ali to da je otpor iracionalan je potpuno točno. Otpor ne dolazi zbog nekih dobrih razloga protiv nošenja maski, nego se očajnički traže razlozi da se taj iracionalni otpor nekako opravda.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Pročitao sam ovlaš studiju CDCa, baš da me netko spraši da sam kreten koji ne zna čitati.

 

Ali, po tome što sam pročitao ispada da su ti tvrdnje kontradiktorne. Naime u studiji se baš govori kako u zatvorenom prostoru gdje ima vise socijalnih kontakata i gdje nije moguće nositi masku u potpunosti vremena boravka da ima više zaraženih.

 

Što bi bio argument za regulaciju barova i restorana, jer je tamo nemoguće ograničiti dodirni i fizički kontakt zaeazene osobe sa okolinom, pa čak ni sa maskom jer ju se skida za stolom ili tijekom konzumacije.

 

Zaključak studije ide kontra zaključku suda, jer sud tvrdi da nema dokaza da barovi i restorani koji slijede mjere (maske i distanca) doprinose zarazi, dok ti studija kaže suprotno - da je zaraznost veća kod ljudi koji su prijavili boravak u baru i restoranu - maski usprkos.

 

Sad - možemo zaključiti prema studiji i reći dvije stvari:

1. Maske i distanca su agregirajuce mjere koje se donekle nadopunjuju ali nisu potpuna zaštita

2. Povecana zaraznost u mjestima visoke oralno/dodirne interakcije sa ljudima i okolinom govori o načinu prijenosa ali i da u slučaju visoke interakcije mjera maske nije dovoljna jer distanca nije uvijek poštovana na takvim mjestima, nasuprot primjerice u parku.

 

Studija bi bila dokaz koji sud kaze da nedostaje, jer sud tvrdi sa su maska i distanca unutar bara/restorana dovoljna mjera jer nema dokaza za pojacanu zaraznost, a studija baš govori da usprkos tim mjerama je zaraznost veća.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 12:40 (wyks).
12 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

-vrlo jednostavno objašnjenje.. ni sud ni studija ne uzimaju stvarnost nego samo formalnost-propis kao robotsko ponašanje ljudi, koji tad hodaju, sjede, piju piće.. a npr ne sexaju se, ličko rukovanje itd. .. odnosno, osnovno pitanje zašto ljudi (mladi-stari) izlaze fali i implicira odgovor tj nedostatak robotske formule kao faktor x ili kontakti koji se ostvaruju, piješ iz boce-čaše s ekipom oko hnk i daš frendovima ili nakon barenja ubodeš.. maska i distanca u kafiću kao ni radno vrijeme ili 2m nemaju veze.

-zato neke zemlje uvode jednog člana izvan domaćinstva kao dozvoljeno.. što je pak s druge strane smiješno ako nam država određuje koliko se možemo sexati, npr svaki dan s 342 nepoznate osobe kojima ne moramo ni ime znati :) .. ok, karikiran vlažni san prosječnog mužjaka.. ali banalizirano da pojednostavi primjer, ono što fali u formuli koja zato ne može biti referenca.

-ljudi se druže, to uključuje i dodir, sve ostalo, mjere s tim nemaju neke pomoći, tj može se osoba upoznati pod maskom, u kafiću.. i odete doma u krevet... gdje je tad mjesto transmisije virusa, kafić ili krevet i ima li tad maska utjecaj, odnosno ima jednako kao i gaće.. :)

 

-nisu studije ilisud u krivu, nego formula daje onakve rezultate kao ih ubacimo u simulator.. a to je za ljdusko ponašanje ipak malo složeniji model.

-opet banalno, ruka na ustima dok se kašlje je navika, odgoj, refleks.. i može štititi jednako kao i maskica tj ista prepreka direktnom špricanju, no nije svejedno što tad s tom rukom radimo, kao ni s maskicom. Beskorisno ako nakon tog ne operemo ruke, kao što je beskorisno ako tad ne bacimo kontaminiranu maskicu i to čak ne u smeće nego posebno biohazard.. neku vrećicu barem, jer može iduća osoba koja prazni smeće dodirnuti itd. (kao što se zbrinjava bolnički otpad..) :)

 

-no da.. najvažnije tad, je jel osoba zdrava ili zaražena.. a to se gubi iz vida-fokusa, iz formule-modela..

-osoba koja nije zaražena, neovisno o maskici, mjerama, ne širi virus, samo zaražena osoba.. i ako se želimo boriti protiv pandemije, tad moramo testirati, testirati, testirati.. i sve pozitivne staviti u izolaciju, tako se jedino to radi, jedino tako se može.. odnosno, 25% manji promet ljudi = 46% manje transisije virusa (širenja) tj umjereno vs eksponencijalno ili uz teorije zavjere može i kontrolirano pa i dozirano.. tj možda nije cilj suzbiti širenje nego održavati, panika, biz, interesi.. tko zna, možda :) jer da je to cilj, tad imamo LD-karantena. Tako se to radi kad se mora.

Zašto je ukinut LD? ---zbog npr turizma, tj novca-prihoda.. pa sad imamo posljedice, ne zato jer su ljudi nosili maskicu u kafiću ili busu nego zato jer su to ljudi i kad skinu gaće tad ni maskica ne pomaže a to studije recimo previde (dok oni drugi diskretno kažu jedna osoba..).

 

-zašto se ne provode masovna testiranja? evo kina neki dan 8mil, 5mil obrađeno-negativno.. jučer češka novih 11.000 zaraženih, to je valjda pozitivnih testova, ne nagađanje.. a koliko je tad ljudi zaraženo? Zašto sad u češkoj a ne npr u proljeće? .. maskice? maskice su posljedica popuštanja LD zbog turizma, zbog sexa, tj osnove smisla-života u svemiru za sva živa bića.. pa i virus, tj virus se karikirano sexa.. ljudi se sexaju, mladi kad izađu, jer upravo zato izlaze van, ne zato da bi nosili maskice ili širili virus nego da bi se 'družili' a to uključuje i kontakt-dodir + ostalo. .. ako to izgubimo iz formule dobijemo 'robota' i tad se čudimo zašto su rezultati čudni, no oni su zapravo normalni-realni, formula robota nije normalna.

 

-zato maskice nisu fix, ne pomažu, jer ignoriraju činjenicu da je to ok npr za javni prijevoz ... a najgore što ignoriraju činjenicu da zdravi ne šire, nego samo isključivo zaraženi a ako želimo eliminirati zarazu tad to ne radimo tako da zdravi nose maskicu nego da zarazne izoliramo.. zar ne?

-a preduvjet tome je test, test, test.. ne neki proglas, pravilnik, uredba nego test, pozitivan-negativan. Pozitivan-izolacija-karantena, do pojave lijeka-cjepiva jedini način ili stjecanje imuniteta.

 

-može li netko biti siguran da već nije prebolio-imun? dobar dio nema nikakve simptome ili blage, ako je izloženost i zaraznost visoka tad smo već veinom bili izloženi i time zaraženi.. a tad to znači da imamo neki imunitet genetski dok ga recimo latinoamerikanci nemaju ili slabije.. Švedski model ue upravo to, imunitet, no tad farmaceutika nema zaradu i jasan je moguć interes vlasnika-proizvođača, jer to postaje strateški resurs, važniji od nafte-zlata.. a panika je tad poželjna, no kao s požarom ne želi se previše-premalo, previše i tad je slom tržišta, pomru kupci, premalo i ugasi se.. a tad nema biza, tj ograničavanje kretanja kao LD tad služi samo farmaceutiki ili održavanju napetosti-panike-cijene.. ne iskorjenjvavnju zaraze. Karantena je karantena, kad je nužna tad se provede. (točka).. zašto se danas kemija s LD, čak se po izjavama političara odbacuje.. biznis? Tko odlučuje, struka, medicina ili ekonomija? Da je struka već bi bilo gotovo, ovako je kao ograničen-kontroliran požar.. a to je u samom smislu riječi indikator nekog interesa, cilja, plana.. tj ne mora biti zavjera, ne mora biti nešto nezamislivo, nego je to oportunizam kapitalizma, legitiman u kapitalizmu, dok istovremeno karikirano pomaže trumpu protiv mexikanaca.. još malo pa će izumrijeti.. tj u vicu-southparku trumpu je dovoljno aktivno ne raditi ništa da se riješi latinosa.. :)

 

-poljska prije par godina nije kupila na tržištu cjepiva protiv gripe.. milijunski biz, sad se prodaju količine ko blesave.. tko može biti siguran da mjere ne služe održavanju stanja i stvaranju panike za potražnjom cjepiva, jer je moguće, oportuno-logično .. i djela su takva, tj zašto nema testova i zašto se navedeni kontakti ne testiraju nego samo pošalju u samoizolaciju? Test i tad si pozitivan ili negativan.. ako si negativan postoji barem podatak-statistika, ako si pozitivan, karantena. Tako se to radi kad se mora, a ako je ovo smrtonosna pandemija tad se mora kao što je i bio uveden LD pa se opustilo... i opet pitanje, zašto se LD opustio? Zato da se virus proširi? Kontroliran požar? Veći bolje djeluje na države kao poljska u narudžbama?

 

-ok, idila, nema nepoštenih, nemoralnih, nije profit cilj.. i da se danas potvrdi cjepivo, kad će biti dostupno u količinama za sve? Cijena? Politika? Interesi?.. evo rusi i kinezi jure sa svojim cjepivom, čak i ameri s trumpom kao reklamom.. s razlikom istok je obećao da će podjeliti sa svima, zapad ne, nego its a biz.. i time legitimno otvara teoriju zavjera kao moguću, ne nategnutu, dok cjepivo postaje ultimaivni strateški resurs, čak i ako je običan placebo, vodica ali skupa..

- + kad je 'panika' tad npr možda 1% štetnosti cjepiva može proći? ... možemo li neki lijek nazvati lijekom ako je recimo smrtnost ista kao od bolesti? Što kaže medicina, struka, što je znanstvena metoda.. mjeriti-testirati.. ponoviti test tisuću puta, .. a test za covid19 ne? Zašto se ne testiraju ljudi, masovno ili barem kontakti osim ako pokažu simptome? Osnovna stvar je test. Da nemamo test ne bi na taj način prigovarao, ali imamo test, testira se.. jučer u češkoj barem 11.000 (koliko je tad realno obavljenih testova ako se cca 8% nađe pozitivno, dok je jedna starački dom u OS izuzetak s 90% pozitivnih..) ... možemo zaključiti da su jučer česi obavili 100.000 testova.. dakle može se. Ako mogu 100.000 u jednom danu, zašto mi ne bi mogli sve stanovništvo u mjesec? Zašto se ne testira? Ako je jedini način karantena a preduvjet efikasne karantene je izolacija zaraženih.. tj test. Kome to jedino može koristiti -farmaceutici koja time zarađuje na panici, pandemiji, potražnji. Strateški resurs koji može biti i obična vodica... izum jači od fuzije u tegli.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Slovačka testira sve stanovnike, kroz 2 vikenda, pa ćemo vidjeti kakvo je stanje kod njih

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 19:48 (ministar).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Apsolutno netočno. I pranje ruku, stavljanje ruke ispred usta kod kihanja/kašljanja, i tisuću drugih stvari se doživljava kao 'signaliziranje vrlina (da si dobro odgkjen i misliš na druge ljude), a itekako je korisno.

Zapravo, od svih tih higijenskih navika naučenih u djetinjstvu, većini ljudi je jasno zašto služe. Jedina koja se doživljava kao stvar pristojnosti je stavljanje ruke na usta dok zijevaš.

 

 

Naravno, ovime ne želim reći da je maska loša mjera, ali je očiti indikator da je loše iskomunicirana, a time i loše implementirana. Također, prerano inzistiranje na maskama u situacijama u kojima nije bilo značajnog rizika od zaraze kojeg bi maske smanjile je također moglo dovesti do takve percepcije javnosti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Al Crane kaže...

I izbijanjem pandemije španjolke 1919. u Americi, točnije u San Franciscu javio se pokret protiv nošenja medicinskih maski, koji je bio aktivan sve do ukidanja te uredbe iste godine. Nakon toga je idući val pokosio još više života (bar što se tog grada tiče) i uredba je vraćena. Danas San Francisco prednjači s mjerama za suzbijanje ove aktualne pandemije.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Mask_League_of_San_Francisco
https://www.businessinsider.com/san-francisco-anti-mask-league-1918-spanish-flu-pandemic-2020-5

Valjda znaš da se u to doba pod medicinskom maskom smatrao komad gaze presavijen u par slojeva!? Hoćeš reć da je komad gaze spriječio španjolsku gripu!?

 

Inače tu smo temu završili i dao sam link na iskustva iz bolnica u to doba.

 

Jbga kolega, ali gaza/platnene maske nisu spriječili širenja niti jednog virusa u povijesti ljudske vrste i to danas vidimo iz prve ruke u praksi. Ovaj virus se širio kroz globalnu populaciju ima sad već 12 mjeseci (najmanje 3 mjeseca bez ikakvih mjera), pa mi je smiješno uopće pričati/slušati o bilokakvim maskama ili kotroliranju širenja virusa. Sad ni one s brojevima većim od 90 ne pomažu. Predlažem da još malo pojačaju kružno izdrk*vanje po napaćenom narodu.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 20:22 (memulica).
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Dovoljno mi je jutros otvorit medije vidit naslove i mogu počiniti  harakiri... 

Svi vriste zarazeno ovo ono rekordan broj a broj umrlih u citqvom svijetu oko 3000?

Dajte nemojte me sad da ne budem prost jer ovo je smjesno... Ali da naravno sad ce dezurni dusebriznisci rec a sto da je netko tvoj ovo ono maske 2 metra i slicno..  Vecina tih Umrlih je proslo 65 a rizik da umres u toj dobi je takav da te i prehlada moze pokosit...

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Al Crane kaže...

I izbijanjem pandemije španjolke 1919. u Americi, točnije u San Franciscu javio se pokret protiv nošenja medicinskih maski, koji je bio aktivan sve do ukidanja te uredbe iste godine. Nakon toga je idući val pokosio još više života (bar što se tog grada tiče) i uredba je vraćena. Danas San Francisco prednjači s mjerama za suzbijanje ove aktualne pandemije.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Mask_League_of_San_Francisco
https://www.businessinsider.com/san-francisco-anti-mask-league-1918-spanish-flu-pandemic-2020-5

Valjda znaš da se u to doba pod medicinskom maskom smatrao komad gaze presavijen u par slojeva!? Hoćeš reć da je komad gaze spriječio španjolsku gripu!?

 

Inače tu smo temu završili i dao sam link na iskustva iz bolnica u to doba.

 

Jbga kolega, ali gaza/platnene maske nisu spriječili širenja niti jednog virusa u povijesti ljudske vrste i to danas vidimo iz prve ruke u praksi. Ovaj virus se širio kroz globalnu populaciju ima sad već 12 mjeseci (najmanje 3 mjeseca bez ikakvih mjera), pa mi je smiješno uopće pričati/slušati o bilokakvim maskama ili kotroliranju širenja virusa. Sad ni one s brojevima većim od 90 ne pomažu. Predlažem da još malo pojačaju kružno izdrk*vanje po napaćenom narodu.

 

 Daj reci Donaldu da ga pozdravljam.

Dakle, tvoja logika je da ne bi trebalo nikoga testirati, tko umre, umro je, ali necemo znati da je umro od korone?

Reci mileni, zasto mislis da se gripa zvala Spanjolska? Jer kasnije studije su pokazale da je potekla iz SADa i pokorila ogroman dio svijeta dok su u SADu i dalje odrzavali parade i tvrdili da nema nikakve bolesti nakon sto je dio ljudi nakon parada preminuo.

Kuzim ja da se ti nadas ugovoru sa History Channelom i svojim programom, koji ce sigurno biti ekvivalent Drevnim Vanzemaljcima, ali prijave za takav posao se ne vrse na bug.hr forumu i sumnjam da ce ti uzeti tekst na hrvatskom pod "gradnju portfolia".

10 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Upalim tv, a ono Vili u dnevniku trkelja, naravno bez maske jer pravila nisu ista za sve.

Mislim, kak oni očekuju da netko nosi masku ako ju ne nosi ni ministar koji bi prvi trebao biti primjer svima... oni stvarno ne kuže otkud taj bijes građana i odupiranje mjerama...

Nismo svi jednaki jer kao bi to izgledalo da oni muljaju (oprosti mumljaju) pod maskama

 

Capak je pojasnio kako postoje i takva mjesta koja jesu u zatvorenom prostoru, a gdje je nošenje maski nemoguće.

- Naprimjer, nisam nigdje vidio da vođenje Dnevnika, u niti jednoj europskoj zemlji, da onaj koji vodi Dnevnik ima masku i da kad mu dođe gost u studio da i on i gost imaju masku. Drži se razmak, iako je to zatvoreni prostor - ne nosi se maska. Ili recimo vaš show Zvijezde pjevaju - ne znam kako bi to izgledalo kada bi ovi koji pjevaju nosili maske, kazao je Capak

 

 

 https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/capak-pojasnio-sve-o-novim-mjerama-komentirala-se-i-nevjerojatna-snimka-kraj-doma-na-savi-15024829

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:43 (yaqyaq).
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

https://www.index.hr/vijesti/clanak/covjek-koji-je-vrijedjao-markotic-objavio-video-pozvao-na-bdjenje-protiv-mjera/2223146.aspx?index_ref=read_more_d

 

Amerika ima MAGA kape, Francuska je imala zute prsluke, vrijeme je i da Hrvatska dobije "Smeđe Skafandere, nijanse rijetke stolice".

 

Treba li se trenirani dobrerman dovesti o vlastitom trošku i organizaciji, ili ce se isti dobiti na bdijenju?

 

Mislim da je pravo vrijeme da i Hrvatska dobije novog narodnog vođu, pučkog tribuna, najvrlijeg od vrlih, nakon Keruma, Petrova, Sincica, Kolakusica i Pernara vrijeme je da imamo na čelu kolone onog koji je spreman ženi od 60 godina reći da je stara kurvetina.

 

#IJaSamKristijanGlogović

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice