Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.300
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...
memulica kaže...
 

Ali to se je sve znalo i prije ove pandemije. Da maske ne nose zdravi/asimptomatični, da opća karantena ne pomaže, da zatvaranje granica ne pomaže, da praćenje kontakata ne pomaže, itd.

Upravo obrnuto, znali su da sve to pomaže. Azijati.

Samo je nama to valjda bilo teško za shvatiti.

 točno.. proljetni podaci iz kine, koji su statistički relevantniji jer ih ima više, milijuni.. i tad je uzorak-formula zadovoljavajuće točna.

-25% smanjen promet, 47% smanjeno širenje zaraze.. a time nema pandemije, tj lockdown radi upravo to da ograničeno kretanje uspori transmisiju, kao što to radi voda u nuklearnom gorivu i ne eksplodira.

-ne liječi, ne spriječava, smanjuje jednostavno manjim brojem kontakata koji je posljedica ograničenog kretanja .. jednako kao što je posljedica manje prometnih nesreća kad ljudi manje voze (a pri tome su vozači i vozila isti, nisu bolji-lošiji ili imuni..).

 

-teoretski, kao svaka karantena, .. ako zamrznemo stanje, svaka pandemija će proći, no zaustavljanje države-Zemlje je problem i biz barem elementarni mora ići, barem kruh-voda.. a to znači da barem dio ljudi mora raditi svoj posao kao pekari, smetlari, policija, doktori.. i to eliminira mogućnost karantenom kao rješenjem tj da karantena djeluje za 40minuta tad bi bila 'lijek' ali ako je potrebno 40 dana tad nije, tj kao što moramo disati, moramo i jesti, ne svake minute ali povremeno i time smo ograničeni tj nismo ribe pa da dišemo u vodi i trošimo hranu pa sunce nije dovoljno itd.. (da, novi prijdlozi 5-10dana samoizolacije, uobičajeno 14 dana, u početku su naši išli na 21-28 kao sigurnije, no karntena=40 povijesno kao značenje).

 

-drugi problem su testovi.. preosjetljivi ili falsepozitivni.. osoba koja je prebolila je i dalje pozitivna za test mada možda ne širi zarazu.. i tad je test bez simptoma besmislica jer je preosjetljiv tj nije ono što bi test trebao biti a da ima smisla tj filter onih koji žire zarazu vs onih koji ne šire. Da je test takav, tad bi pozitivna osoba u izolaciji bila fix, ovako bi opet čitava populacija završila u izolaciji tj lockodwnu a tad opet znamo da dio mora raditi i ne možemo svi u izolaciju.. kvaka-22 ili-ili-kontradikcija u logici koja eliminira mogućnost takve izolacije već u startu.

-realno se svede na to da se samo uspori ekplozija, broj zaraženih, broj oboljelih, teže, raspirator.. smrt. Tj svaki od tih je samo jedan filter, zaraženi ne znači i oboljeli, kao što zaražen ne mora imati simptome, pa čak ni oboljeli odnosno asimptomatski dok osoba ne završi u krevetu ili umre.. Većinom umiru oni koji imaju neki komorbiitet.. stari-bolesni, dok mladi često nemaju ni simptome.

-kako se tad boriti kad ni test nemamo tj onaj koji imamo svaki put vikne ''vuk''..  (peđa i vuk..). Odnosno, koji smisao je testa jer jedino što nam može pomoći je imunitet ili cjepivo ili da nekom čarolijom virus nestane, možda karantenom.. no tko će tad takvu karantenu preživjeti? Globalni raspad sustava koji bi pravom karantenom nastao? Npr banalno, što da smetlari ne rade mjesec dana? Što da su zatvorene trgovine, ne shoping nego kruh i mlijeko? Koliko ti stane u frižider hrane za obitelj? .. tjedan, što dalje? Mjesec je dug, to je problem dok bi karantena u srednjem vijeku jednostavno bila za usidren broj nrp na lokrumu pa dok kuga ne prođe.. no to je brod i srednji vijek.. danas to moramo napraviti globalno svi da bi bio takav rezultat a to je možda neizvedivo odnosno možda je to lijek koji osim virusa ubije i pacijenta.. a tad nije lijek tj beskoristan kao i ovakav test ili maske.

 

no za razliku od onih koji su protiv maski, ograničenog kretanja i sl. .. ja to podržavam, kao mjeru, kao ono što struka preporuča jer nemamo ništa bolje, mada znamo da to nije fix čak više placebo. Razlika je što znam da maske ne pomažu i što mi smeta kao i ostalima za disanje, ali ne prigovaram tome nego nosim kako je propisano, dok suprotna strana ide isključivosti-inat i sl. pa do tog da je kriterij sdp-hdz što je tek besmisleno.

 

-test, kakav je je besmislen, 'vuk!!!' istina, ako sad imamo fejktest koji će u 99% slučajeva osobu proglasiti pozitivnom, tad taj test ima najjači filter tj ako nakon tog tu osobu izoliramo 99% da ćemo izolirati sve zaržene i time spriječiti širenje.. no problem je što smo tad u izolaciju stavili nepotrebno (false) 98% ljudi, koji moraju nešto raditi kao pekara, da bi 'pacijent' (ljudi-zemlja) preživio.. tj takav test je kao sat koji stoji i pokaže točno vrijeme dva puta dnevno, dok neki test koji će točnije filtrirati recimo 10%, daje i veću mogućnost da je neka osoba prošla filter a prenosi zarazu + sinergijski ako je 99% u izolaciji tad je to jednako kao lockdown apsolutni i time bi pandemija kao pravom karantenom bila suzbita u roku od recimo 14 dana.. tj tko preživi. No u tom modelu je problem 14 dana i upravo zato je neizvedivo, dok da je to 14 sati bilo bi lako rješivo-prihvatljivo..

 

-test, maske.. nisu rješenje, samo placebo i amortizer kao što kaciga ne štiti od pada motoristu, nego štiti kad padne od teže ozljede ali barem štiti, dok ovo ne + panika i sve što oportunizmom tad može biti kao profiterstvo.

-rješenje je imunitet.. prirodni ili cjepivo i neki se kao švedi odlučuju za prirodni kao u srednjem vijeku, dok većina za cjepivo kao nadu u fix.. a možda to nikad ne dočekamo tj kako vrjieme ide radi za odluku šveda mada su početno možda imali veću smrtnost u odnosu na ostale pogotovo kad pogledamo njima okolne zemlje + standard.. tj disproporcija u broju umrlih koji je veći nego sve njim asusjedne zemlje pa je upitno i metodologija kriterij po kojem je nešto os-s covid ili se sve piše pod covid a možda je gripa, možda infarkt ili starost.. kao što u italiji nisu rađene obdukcije u vrhuncu i tad ništa po brojevima ne možemo zaključiti (što je početno, statistika.. kina, bar jedna država pa je metodologija jedna) ..

osim da je statistika čudo prirode, alat.. kojim možemo svašta, ali nije lijek ni test pa tako ni rješenje covid krize, no možda kao i maska dio pomoći u tome kako to bez raspada sustava preboljeti. Manji promet = manje transmisija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Kolega Visak "Mišljenje je kao dupe, svi ga imaju" a da bi se dobio scenarij 4 jahača apoklipse bilo bi dobro da mozak nade put iz guzice vani... 

Eto toliko imam da kazem na temu smrtnosti i ozbiljnosti od korone... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

dupli post

 

 briši

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:05 (memulica).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...
memulica kaže...

Ajd više prekinite širit laži oko Azijata, jer su oni počeli nositi maske zbog zagađenja.

 Dadada.

Trebaš podesiti datume u tražilici prije ove godine svih debila.

 

https://www.cbc.ca/news/world/china-air-pollution-mask-study-1.4647218

https://www.dw.com/en/life-behind-a-mask-chinas-cities-still-choking-on-smog/a-42199104

https://www.latimes.com/archives/la-xpm-2011-may-16-la-fg-japan-surgical-masks-20110515-story.html

https://www.vox.com/the-goods/2019/3/19/18262556/face-mask-air-filter-pollution-vogmask-airpop

https://airlief.com/why-do-chinese-wear-masks/

 

 

Inače maske se još uvijek ne preporučaju kod virusa gripe, iako se prenosi na potpuno isti način kao i SARS-CoV-1. Naravno kad izbije smrtonosna pandemija nove mutacije virusa gripe, onda će promjeniti ploču i pričati nam nove bajke za malu djecu.

 

https://www.who.int/news-room/q-a-detail/how-can-i-avoid-getting-the-flu

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:06 (memulica).
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Old Iggy kaže...
memulica kaže...

Ajd više prekinite širit laži oko Azijata, jer su oni počeli nositi maske zbog zagađenja.


 

 

Ne trebam.

Počelo je dvadesetih, s gripom, nastavilo za vrijeme Kanto potresa, opet gripe i zagađenje - ostalo kao must have.

Na stranu Taoizam i njegov smisao disanja, Azijatima je nezamislivo nemati masku ako samo posumnjaju da su bolesni.

Zato su i spremni i ne treba im objašnjavati. Na stranu što smo i mi došli do istih rezultata, samo su nam trebali mjeseci.

 

Gluposti o "virusu gripe" neću ni spominjati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:00 (Old Iggy).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

dupli post

 

 briši

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:00 (memulica).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

 

 

Ne trebam.

Počelo je dvadesetih, s gripom, nastavilo za vrijeme Kanto potresa, opet gripe i zagađenje - ostalo kao must have.

Na stranu Taoizam i njegov smisao disanja, Azijatima je nezamislivo nemati masku ako samo posumnjaju da su bolesni.

Zato su i spremni i ne treba im objašnjavati. Na stranu što smo i mi došli do istih rezultata, samo su nam trebali mjeseci.

 

Gluposti o "virusu gripe" neću ni spominjati...

Nemoj spominjati, jer ćeš se još više osramotiti. Dosta je pogledati pandemije gripe dosad i broj mrtvih. Pogotovo u toj maskama prekrivenoj Aziji.

 

Usput

Azijati su samo Japanci!? Odličan si mi ti lik.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Old Iggy kaže...

 

 

Ne trebam.

Počelo je dvadesetih, s gripom, nastavilo za vrijeme Kanto potresa, opet gripe i zagađenje - ostalo kao must have.

Na stranu Taoizam i njegov smisao disanja, Azijatima je nezamislivo nemati masku ako samo posumnjaju da su bolesni.

Zato su i spremni i ne treba im objašnjavati. Na stranu što smo i mi došli do istih rezultata, samo su nam trebali mjeseci.

 

Gluposti o "virusu gripe" neću ni spominjati...

Nemoj spominjati, jer ćeš se još više osramotiti. Dosta je pogledati pandemije gripe dosad i broj mrtvih. Pogotovo u toj maskama prekrivenoj Aziji.

 

Usput

Azijati su samo Japanci!? Odličan si mi ti lik.

Da, poručit ću svim svojima da ih ne trebaju nositi.

Da, pogledaj rezultate Azije.

11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Neka prvo srede testove da su precizni i funkcionalni.

A maske se u kini nose jer svatko ko je bio tamo zna da ne bi mogao disat zbog kolicine smoga u zraku...  A japan malo tko to nosi dok korejanci uvijek to imaju na sebi... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Kolega Visak "Mišljenje je kao dupe, svi ga imaju" a da bi se dobio scenarij 4 jahača apoklipse bilo bi dobro da mozak nade put iz guzice vani... 

Eto toliko imam da kazem na temu smrtnosti i ozbiljnosti od koron

 Dobro si rekao, a sad to primjeni na sebe.

 

Dao sam ti objašnjenje kako maske, distanca, pranje ruku i sve ostale mjere fonkcioniraju, no tebe objašnjenja uopće ne zanimaju. Nisi spreman naučiti nešto ili razmišljati, jedino što te zanima je ovdje ventilirati svoje frustracije kao još nekoliko njih i mislim da bi vas, s obzirom da ste potpuno nekonstruktivni i samo beskrajno ponavljate iste laži i gluposti, trebalo lagano bananirati. Ne sve koji se ne slažu s mjerama, nego ove što ne raspravljaju nego samo goli trče uokolo, posvuda obavljaju nuždu i histerično vrište. Liječite se ljekovima, a ne pisanjem po forumu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Da evo kopamo masovne jame za umrle jer umiremo od toga ko muhe... O tome da bolnice za regularne oboljele nema prostora mjesta ni sluha o tome nista samo je korona problem... 

U americi procitao sam negdje 90% umrilh je starije od 55 godina i vecinom su dijabeticari ili imaju problema sa bmi ijem ili imaju neka kronicna stanja... Mlafi od toga u 98 % imaju kronicna oboljenja ili kompromitirani imunitet zbog alkohola droge ili neceg treceg...  Sto to ne kazes kad si tako pametan i ulje si povrh vode? 

Ali ne maske i pranje ruka odbijaju taj tvoj smrtonosni virus...  Malo si mi smjesan ko neko dijete iz vrtica kad mu prodaju bajku pa on stavlja zub pod jastuk...  Srecom svako ima svoje misljenje a mislim da je vecina populacije zasicena i dosta im je ovog izmisljenog stanja zbog necega sto je apstraktno... Uuuu to je opasno to ubija umro par od 60 godina u 5min razlike i slicne gluposti...  Ako ces ti vjerovat u to vjeruj budi u vjecnom strahu nemoj samo da te maska zavara jer kad budes isao vani treba ti full gumeno odijelo i obavezno boca kisika tako da nemoj tu prodavat neke suplje price i pravit se zastrašujuće pametan jer peres ruke i nosis masku.... Sutra mozes bit na parkingu lik ne nosa masku kihne kraj tebe ti se zarazis i to je to vjerojatno neces ni znat da si bolestan i onda ces se testirat na ultra neprecizan test koji ce bit pozitivan.... A mozda samo imas gripu... 

Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

 

@Horatio_Hornblower 

 

Kaj misliš druže, jel Zemlja ravna?

 

C-19 jest možda histerija, ali to je potrebno da se neopterete zdrastveni resursi, pogotovo kod nas, gdje sistem i bez korone ne funkcionira kako bi trebao.

 

Ljudi se prave pametni, jel' im u prvi mah nije ništa, a čim malo zaboli, odmah idu doktoru po pomoć.

 

C-19 ne treba shvatiti kao nešto što nas blokira, nego trebamo sa razumom prihvatiti faktičko stanje, te se prilagoditi i naučiti živjeti sa koronom. 

 

Nemoj pisati o ljudskom zdravlju i životima, tako bahato, sa vsoka, nemoj osuđivati ljude kaj su stari, bolesni, što su podobna skupina za viruse s obzirom na svoje zdravlje. Rađe bude afirmativan, te pomozi ljudima u njihovim nedaćama.

 

Problem je kaj ljudi bahato samo gledaju na sebe, te ne vidi širu sliku i strategiju kako treba upravljati sa nekim sistemom.

 

Masku i ruke dobro je koristi i bez i sa koronom oko nas. Distancu treba držati, ne samo fizičku, nego i mentalnu od budala kao što su ovi raznorazni negatori korone, okrugle Zemlje, itd.

 

Svma svako dobro svima  i čuvajte se korone, vi nevjerni Tome.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

Da, poručit ću svim svojima da ih ne trebaju nositi.

Da, pogledaj rezultate Azije.

 

Eto da pogledamo npr. rezultate zadnje pandemije virusa gripe iz 2009. Možeš prosvjetliti napaćeni narod di se ono 'masovno' nose brnjice (od stoljeća sedmog) i zašto efekte te čudotvorne krpe (uopće) ne vidimo na priloženoj slici?

 

 

Inače da razj*bemo na proste faktore tu laž dnovinara o nekakvom masovnom nošenju brnjica po Aziji i pogledamo kakvo je stvarno stanje. Samo da napomenem da su snimke prije ove Godine svih debila.

 

Evo da napaćeni narod pogleda kako se to 'masovno' nose brnjice po Aziji.

 

SEOUL (Južna Koreja):

 

TOKIO (Japan):

 

PEKING (Kina):

 

WUHAN (Kina):

 

HONG KONG (Kina):

 

SHANGHAI (Kina):

 

TAIPEI (Tajvan):

 

SINGAPORE:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Kako stvari stoje nikad nece stvari doci u normalu...

Danas 5 znanstvenika 10 mišljenja.. Ne znaju ni oni sami najgore od svega sto svako kaze nesto svoje...  Najgore od svega je to sto nas ovo sputava u svemu i mozda je samo pocetak kontrole svih nas...  

Ali ne mozes ti ovdje to rec jer  ta korona je smrtonosna to ubija.... 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Više te kontroliraju društvene mreže, igre i YouTube nego jedan javnozdravstveni problem. Ne znate više ni razmišljati bez da ne kopate po jutjubu, wikipedii i obskurnim blogovima. Kad ste zadnji puta bili u knjižnici? Izmanipulirani ste ili kretenima na internetu ili zlonamjernim akterima. Ali to po vama nije manipulacija i kontrola, to je "istina".
Pola godine u dućanima morate maske nositi i kraj svijeta je. Masovna zavjeta protiv vaših sloboda. Ne možete izdržati tu represiju. Jbt ljudi su u podrumima bili po par godina tijekom rata, a vi kmecite ko curice o nekim urotama i zlim ljudima, a mozgovi vam isprani na internetu sa svih strana. Nije ni čudo da je globalni IQ u padu.
Nadglednik dina
Moj PC  
21 0 hvala 5
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

slažem se generalno s tvojim stavom, ali ne bih rekao da ljude kontroliraju društvene mreže i YouBiTo...

 

ljudi NE ŽELE razmišljati, pa kad im se na prvu nešto čini smisleno - e to je to, to je NOVA ISTINA...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 9:02 (Stric_Jura).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Mislio sam da je Bosna specijalna država, ali izgleda da je krenulo i kod nas, a vjerojatno je tak i u cijelom svijetu.

Ljudi kad umru, onda obiteljima nude da potpišu da su umrli od korone uz određenu naknadu.

Sad će pobornici covida reći da lupam gluposti, ali oke.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Stric_Jura kaže...

slažem se generalno s tvojim stavom, ali ne bih rekao da ljude kontroliraju društvene mreže i YouBiTo...

 

ljudi NE ŽELE razmišljati, pa kad im se na prvu nešto čini smisleno - e to je to, to je NOVA ISTINA...

Prvo prikupljaju podatke koje im dostavljaš svjesno i nesvjesno, a zatim ti prema tome plasiraju informacije koje su po njima relevantne, tako da bi se moglo reći da se radi o svojevrsnoj kontroli.

 

kbenzema kaže...
Mislio sam da je Bosna specijalna država, ali izgleda da je krenulo i kod nas, a vjerojatno je tak i u cijelom svijetu.

Ljudi kad umru, onda obiteljima nude da potpišu da su umrli od korone uz određenu naknadu.

Sad će pobornici covida reći da lupam gluposti, ali oke.

Naravno, jer je svakoj državi u interesu imati što više oboljelih i preminulih od Covida19. Ja ti isto tako mogu navesti nekoliko slučajeva tu kod nas gdje bolesne i preminule nisu niti testirali na koronu, unatoč tome što su osobe imale sve simptome, ali uz njih su imali i ranije bolesti i automatski ih se bilježilo pod primarnu bolest. Isto tako kad dođeš na hitnu nekad ti mjere temperaturu nekad ih uopće nije briga. Kod otpuštanja iz bolnice ista stvar...

12 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Mislio sam da je Bosna specijalna država, ali izgleda da je krenulo i kod nas, a vjerojatno je tak i u cijelom svijetu.

Ljudi kad umru, onda obiteljima nude da potpišu da su umrli od korone uz određenu naknadu.

Sad će pobornici covida reći da lupam gluposti, ali oke.

 Da, inače je poznato da čovjek kad umre uzrok smrti piše obitelj, a ne liječnik. 

 

Ja sam npr svog susjeda upisao da je poginuo s bicikla, a imao 90 godina i umro od srčanog. Ali ja potpisao tako. 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
A Ranko frende stari pa di si? Samo sam čekao prvog pacijenta koji će reći da serem, ali to je bilo očekivano. Očito je lik koji je dobio 1000 kn lagao, dali su mu tak, reda radi.

A jučer sam čuo i primjer kako je lik išao na posao sa koronom, nakon par mjeseci pauze zbog manjka posla jer su mu trebale pare i znate kolko se ljudi zarazilo zbog njega? Nula, ali dobro, ne radi sa puno ljudi, možda stotinjak.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 9:32 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Bill Gates je nekoć plaćao za proslijeđivanje mailova, a sada plaća za svakog umrlog od korone.

A političarima je u interesu da bude što više mrtvih i da mjere traju što duže i naprave što veću štetu gospodarstvu, jer su to sve pokazatelji njihove uspješnosti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
A Ranko frende stari pa di si? Samo sam čekao prvog pacijenta koji će reći da serem, ali to je bilo očekivano. Očito je lik koji je dobio 1000 kn lagao, dali su mu tak, reda radi.

A jučer sam čuo i primjer kako je lik išao na posao sa koronom, nakon par mjeseci pauze zbog manjka posla jer su mu trebale pare i znate kolko se ljudi zarazilo zbog njega? Nula, ali dobro, ne radi sa puno ljudi, možda stotinjak.

 Kakva glupost, naravno da ti nitko ne vjeruje u takve glupe tvrdnje, da ljudima plaćaju 1000 kn da pišu da je netko umro od korone. Totalna nebuloza, pa samo doktor može napisat od čega je netko službeno umro.

 

Čuo si ti svašta, čujem i ja svašta, evo ti sad ovde pričaš svašta. Ne znači to da je išta od toga istina. To što si nešto čuo ne znači baš puno.

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

@mzopg

Još prije bi se moglo reći da je to pokušaj kontrole koji na nekome uspije a na nekome ne uspije. Naravno da će Google meni plasirati reklame temeljem informacija koje su prikupili tijekom mog surfanja, no ja sam taj koji će potražiti i sam informacije a neću se oslanjati samo na ono kaj mi je samo došlo na zaslon .


@kbenzema

Imaš li kakve relevantne izvore za to što tvrdiš da netko ljudima daje pare ? Možeš li navesti tko to točno i što traži od obitelji preminulog ? Na koji način im daje lovu, nosaju gotovinu u džepu pa ti da ako nešto potpišeš ? Imaš link na relevantni izvor da je negdje podignuta kaznena prijava zbog toga ?? Spike u stilu "znam ja, reko susjed, "....su na nivou vijesti o spuštanju malih zelenih....

Bez relevantnih izvora ( a to svakako nisu internet portali koji žive od broja klikova, nego stranice sudova, ministarstava, vlade....) komotno smatramo da lažeš i pričaš ono kaj ti paše da bi nekoga naveo na nekakvi zaključak...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ok
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
A političarima je u interesu da bude što više mrtvih i da mjere traju što duže i naprave što veću štetu gospodarstvu, jer su to sve pokazatelji njihove uspješnosti.

Ovisi, recimo našima političarima je korona došla ko naručena - ionako smo bili pred krizom, država u rasulu, nužne reforme nisu provedene na vrijeme da ublaže krizu, a u krizi su većinom neprovedive. Da nije bilo korone, krivi bi bili političari, a sad će biti kriv virus.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Visak kaže...
A političarima je u interesu da bude što više mrtvih i da mjere traju što duže i naprave što veću štetu gospodarstvu, jer su to sve pokazatelji njihove uspješnosti.

Ovisi, recimo našima političarima je korona došla ko naručena - ionako smo bili pred krizom, država u rasulu, nužne reforme nisu provedene na vrijeme da ublaže krizu, a u krizi su većinom neprovedive. Da nije bilo korone, krivi bi bili političari, a sad će biti kriv virus.

 Pa i ne, oni imaju podršku za što rade 29 godina. Korona ili ne, mogu i dalje lagano nastaviti sa statusom quo - zasad. Korona nije ništa promjenila osim što im je panika kako isplatiti sve interesne skupine kad su prihodi u slobodnom padu. Štoviše, zbog toga im je korona zadnja stvar koju su htjeli. Nerazumni i pohlepni sindikati pritišću, golemi javni sektor se neće odreći ni lipe, još i povišice traže, mastodontske propale firme traže novac za još jedan "spas" itd. Do 2020 BDP je rastao brzinom puža, odnosno koliko može u ovoj katastrofi of države, ali je taman bilo dovoljno da se podijeli kome se treba podijeliti za mir u kući.

 

Iako kriza neće dugo trajati, dovoljno je trajala da ovu krhku rodijačku ekonomiju baci na koljena. Zamisli da kriza traje par godina. Tako da oni baš i nisu fanovi korone i ono što donosi, a dugoročno donosi socijalne nemire.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 11:27 (Entry Point).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ne brini, i za to imaju rješenje - izgube izbore, dođe SDP, pa onda za sve optuže SDP, sruše ga s vlasti, pa nastave po starom.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Bill Gates je nekoć plaćao za proslijeđivanje mailova, a sada plaća za svakog umrlog od korone.

A političarima je u interesu da bude što više mrtvih i da mjere traju što duže i naprave što veću štetu gospodarstvu, jer su to sve pokazatelji njihove uspješnosti.

Evo je i prije par dana Đoković preko fejsa dijelio 50.000 Eura, krenuo je sa 20.000, ali je brzo podigao letvicu na 50.000 eura. 

 

bunker kaže...

@mzopg

Još prije bi se moglo reći da je to pokušaj kontrole koji na nekome uspije a na nekome ne uspije. Naravno da će Google meni plasirati reklame temeljem informacija koje su prikupili tijekom mog surfanja, no ja sam taj koji će potražiti i sam informacije a neću se oslanjati samo na ono kaj mi je samo došlo na zaslon .

 Nisu u pitanju samo reklame, odnosno sadržaj oblikovan kao reklama. Plasiraju se i razne "preporuke", pa prema tome se utječe i na tvoje razmišljanje, usmjerava te u smjeru koji "algoritmu" odgovara. Jasno je da ljudi koji su u IT sektoru kuže barem otprilike kako to funkcionira, ali vjeruj mi da ih ogroman broj pojma nema, a još veći broj ih sve što mu se prikaže na mobitelu uzima za provjerenu informaciju. Znaš li koliko sam dnevno imao poziva kad je krenula ona "Modrić bitcoin" kampanja. 

 

Netko je negdje "pro*rao" informaciju da doktori plaćaju "korona potpis" i to se sad širi okolo poput požara. Uskoro će postati urbana legenda.

Ljudi svašta rade i pišu, netko iz zloće, netko iz dosade, a većina iz neznanja.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ovisi, recimo našima političarima je korona došla ko naručena - ionako smo bili pred krizom, država u rasulu, nužne reforme nisu provedene na vrijeme da ublaže krizu, a u krizi su većinom neprovedive. Da nije bilo korone, krivi bi bili političari, a sad će biti kriv virus.

 Hoćeš reći da bi Hrvati glasali u skladu s ostvarenim i predviđenim makroekonomskim kretanjima u državi, kao i na svim dosadašnjim izborima, ali ih je korona zbunila, pa su zbog nje greškom odabrali one koji već 30 godina pljačkaju?

 

Korona ih je dodatno ugrožavala zbog zabrane okupljanja i zatvorene BiH granice, no to se lako riješilo potezom pera.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Mzopg , da , slažem se , s time da ja u tome nevidim ništa novoga ....

Otkako je ljudskog roda, uvjek su neki pojedinci ili skupine ili organizacije nastojali manipulirati ostalim članovima njihove zajednice da bi ih naveli u smjeru koji odgovara tom manipulatoru ( vraču, poglavici, svećeniku, faraonu, kralju, predsjedniku....).

Razvojem tehnike, prometne povezanosti, izobrazbe stanovništva...su se mijenjali i načini na koje će se to pokušati odraditi , a ljudska mašta i bezskurpuloznost je bezgranična tako da me ništa ne čudi niti iznenađuje...

Novost je samo globalizacija i tehnološki napredak koji omogućuje da je sve više skupina tih "manipulatora" ( sad to nisu više samo vladari i svećenstvo nego su tu sada i korporacije, i mafija, i ko zna koječega je tu još zmiksano ) i sve je veći bazen osoba koje možeš zahvatiti tim radnjama...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice