Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 440.935
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
https://www.telegram.hr/zivot/zbilja-vas-stisne-u-grlu-dok-citate-kako-doktor-sestra-i-vozac-hitne-opisuju-kako-ih-gradani-nisu-htjeli-propustiti/

Baš neobično da na skupu ljudi kojima je zajedničko da ne mare za tuđi život i zdravlje kola hitne pomoći pod rotirkama nisu propuštena.

I baš neobično da se u toj ekipi koja ne mari za druge nađu Krišto, Hasanbegović i Bujanec.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

vidović krišto s maskom

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
I baš neobično da se u toj ekipi koja ne mari za druge nađu Krišto, Hasanbegović i Bujanec.

 Čvenk na trgu u 5 kod konja. Šifra - Supremacija Bijelog.

 

(A nekako se i sasma slucajno nasla zanimljiva zastava)

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Sve njih kad bi bilo moguće vremeplovom vratiti 500 godina u nazad i moraju provesti točno 365 dana tamo i onda tko preživi vraća se nazad
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ista ta ekipa koja cvili što par mjeseci treba nositi masku za spasiti živote istovremeno pokušava upravljati tuđim maternicama pod izgovorom da se bore za život. Nije problem mučiti neku silovanu ženu neželjenom trudnoćom, ali je problem staviti masku na vlastitu gubicu.

 

Pro-lifere spašavanje života zanima samo do rođenja, nakon toga mogu krepat što se njih tiče.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 19:15 (Visak).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Onog idiota koji je odlučio ići hitnom kroz gomilu prosvjednika treba tužiti i dat mu otkaz, a ove dnovinare konačno oklepiti u visini dvije plaće/honorara za svaki lažnu vijest.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 5 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ovo nije prva niti zadnja pandemija na Zemlji...sve su završile pa će završiti i ova...samo se nadam da će politika nešto naučiti iz nje da se nebi desilo puno gora stvar...možda i bolje da se desila...jerbo se čovječanstvo malo uljulalo...zaboravili su da nismo ništa posebno i da potrebno je samo malo da se vratimo prilično unazad
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Onog idiota koji je odlučio ići hitnom kroz gomilu prosvjednika treba tužiti i dat mu otkaz, a ove dnovinare konačno oklepiti u visini dvije plaće/honorara za svaki lažnu vijest.

 Nego kuda? Da preleti preko nijih? Ide hitna pod rotirkom, svatko normalan se makne. Ovo je jedan kvalitetan skup debila i nista koristi na jednom mjestu.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Samo kompletni idiot misli da može proći kroz masu ljudi i to onih nervoznih/ljutih koji zbog nečega prosvjeduju.

Ekipa iz vozila su samo poluidioti (neki i bez maske), a kompletni idiot (imenom i prezimenom) koji im je to naredio treba na sud.

 

Na kraju su išli drugim putem, ali svoj cilj su ispunili.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 21:00 (memulica).
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
Osobno sam bio na Facebooku pozvan u grupu koja je organizirala prosvjed. Bacio sam oko i odbio poziv. Naime, tamo je stvarno bilo normalnih ljudi koji su tražili veću transparentnost, bolji pravni okvir nadzora rada stožera i spriječavanje i zlouporabe...

Međutim, isto tako je bilo i ljudi koji očigledno imaju viška vremena i glasiji su koji bulazne ili o teorijama zavjere ili imaju lupaju ekstremno desno. Ne bih rekao da je većina grupe takva, ali je taj dio dovoljno glasan da se ja maknem dalje od njih.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
4 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Meni nije jasno zakaj ova tema nije zaključana?

Isto tak nije mi jasno kak ja još neki karton nisam popio? Čak sam sam sebe prijavio. A onda se iHush čudi di su moderatori.

U svakom slučaju, moj prijedlog je da se zaključa. Ima par ljudi koji pokušavaju konkretno pisat o koroni, ali nas par to ne pušimo pa samo seremo jer nam je pun k hadezeovog stožera, i tak se vrtimo u krug.

Korona neće nikad nestati, a cjepivo ćemo imat ko zna kad...neki kažu za mjesec dana, neki za godinu i pol. Mislim da će se sve vidjeti sad na jesen. Ako bude stanje kao u početku, onda će opet bit pizdarija, ako bude stanje ko i sad, dakle puno zaraženih, minimalno bolesnih, onda mislim da bi na proljeće lagano mogli odjebat s mjerama i vratit se u normalu, a do onda predlažem ključ!

I da ne ispadne da samo trkeljam i serem i nemam obzira prema nikom. Skandinavci, u ovom slučaju samo Šveđani su još jednom dokazali da su spejs šatl za ostatak svijeta

https://bit.ly/3bxOwht
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 21:44 (kbenzema).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Samo kompletni idiot misli da može proći kroz masu ljudi i to onih nervoznih/ljutih koji zbog nečega prosvjeduju.

Ekipa iz vozila su samo poluidioti (neki i bez maske), a kompletni idiot (imenom i prezimenom) koji im je to naredio treba na sud.

 

Na kraju su išli drugim putem, ali svoj cilj su ispunili.

 

 

Nervozni i ljuti? Ja sam vidio da se čaga sve u 16 i lagano miga kukovima. Ide hitna, razmaknes se i pustis hitnu. 

 

Jedva cekam kad ce 20-30% tih iz prosvjeda trebat zdravstvenu skrb zbog zaraze. Onda nek blokiraju i hebu mater hitnoj. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
https://bit.ly/2DDooFC

Dalo bi se raspravljat o tom. Došli su očito do dijela di nisu mogli dalje i koliko vidim milicioner im govori di da idu. Da njih gomila nije pustila, onda mislim da bi se milicioner na njih namjerio, a ne objašnjavao hitnoj di da ide.

Ne branim nijednu stranu, ali moj dojam je takav
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
SimeKZ kaže...

Nervozni i ljuti? Ja sam vidio da se čaga sve u 16 i lagano miga kukovima. Ide hitna, razmaknes se i pustis hitnu. 

 

Jedva cekam kad ce 20-30% tih iz prosvjeda trebat zdravstvenu skrb zbog zaraze. Onda nek blokiraju i hebu mater hitnoj. 

 

Ide se rubom prosvjeda, a ne kroz gomilu ljudi. Na kraju ih je policija morala preusumjeriti, jer idioti nisu znali što će sami sa sobom.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 21:50 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

 

Ide se rubom prosvjeda, a ne kroz gomilu ljudi. Na kraju ih je policija morala preusumjeriti, jer idioti nisu znali što će sami sa sobom.

 je da hitna se obično šunja po rubovima zbivanja tako da dođu što duljom rutom do unesrećenog... inače rotirke upale za divlje životinje koje bi ih mogle napasti dok zaobilaznicama i makadamom izbjegavaju gradske gužve

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ne kažem da je memulica u pravu jer nisam bio tamo i nisam vidio točno što se dogodilo, ali ne, hitna ne ide najkraćim, već najbržim putem. Brzina kojom se rulja može razmaknuti je ograničena, te se smanjuje od rubova prema sredini i zapravo bi redari trebali biti ti koji bi, u dogovoru s policijom, trebali osigurati koridor. Tu su zakazali i policija i redari, dok je hitna vjerojatno samo postupala po informacijama koje ima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Zanimljivo je to sto se ne raspravlja o samome prosvjedu ili o brojnim prosvjedima diljem cijeloga svijeta,nego sto se fokus prebacuje na totalno nebitne stvari uz veliku medijsku cenzuru!

Kod nas nema kvalitetnoga novinarstva koji se bavi pitanjem,zasto uopce ljudi prosvjeduju,nego se namece slika bezobraznih ravnozemljasa/antivaksera koji se nisu maknuli hitnoj.

U videu gore jasno se vidi da je vozac hitne debil (bez maske) i da je profulao zanimanje totalno,jer se zalece u rulju(postoji video gdije vozac se dere na ljude i maše rukama,na prilicno ruzan nacin-garant rođo od Bandića)...no to necete procitati u novinama,nego "Gnjevna rulja","Urlanje prosvjednika","napad na hitnu plastičnim čašama"....

Gade mi se danasnji novinari!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ne kažem da je memulica u pravu jer nisam bio tamo i nisam vidio točno što se dogodilo, ali ne, hitna ne ide najkraćim, već najbržim putem. Brzina kojom se rulja može razmaknuti je ograničena, te se smanjuje od rubova prema sredini i zapravo bi redari trebali biti ti koji bi, u dogovoru s policijom, trebali osigurati koridor. Tu su zakazali i policija i redari, dok je hitna vjerojatno samo postupala po informacijama koje ima.

 tako je, upravo radi toga je dio okupljenih bacao boce na hitnu kako bi ih što kvalitetnije preusmjerio na pravi put a "uaaa" prisutnih je služio kao glasovni savjet i ohrabrenje vozaču

13 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nema smisla raspravljati jer to nije do nas, kako oni odluče tako će biti. Nikakav prosvjed ne može pomoći u tome.

Ne želim davati svoje mišljenje o tome previše jer bi jedne nasmijao, a druge možda i natjerao na razmišljanje, ali mogu samo reći kako je covid tu da ostane i da se moramo svi pripremiti na "novo" normalno i nadati se da će jednom ta glupost završiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Milka30 kaže...

Zanimljivo je to sto se ne raspravlja o samome prosvjedu ili o brojnim prosvjedima diljem cijeloga svijeta,nego sto se fokus prebacuje na totalno nebitne stvari uz veliku medijsku cenzuru!

Kod nas nema kvalitetnoga novinarstva koji se bavi pitanjem,zasto uopce ljudi prosvjeduju,nego se namece slika bezobraznih ravnozemljasa/antivaksera koji se nisu maknuli hitnoj.

U videu gore jasno se vidi da je vozac hitne debil (bez maske) i da je profulao zanimanje totalno,jer se zalece u rulju(postoji video gdije vozac se dere na ljude i maše rukama,na prilicno ruzan nacin-garant rođo od Bandića)...no to necete procitati u novinama,nego "Gnjevna rulja","Urlanje prosvjednika","napad na hitnu plastičnim čašama"....

Gade mi se danasnji novinari!

 Možda je vozač tako reagirao, jer ima ispred sebe unesrećenog čovjeka do kojeg ne može doći, jer mu glupa rulja stoji na putu. Stvarno je teško maknut se i napravit koridor kad vidiš hitnu. Ne, ne trebaju redari za radit koridor, treba mozak, pa da kad vidiš hitnu, fino se makneš s puta, bez obzira na broj ljudi i gužvu koridor se mogao i morao stvorit. I na autocesti bude gužva, pa se svi razmaknu kad su hitne službe s rotacijama, penju se ljudi gdje god mogu, ne bi li hitna služba prošla.

 

Ne postoji opravdanje za nepropuštanje hitne pomoći. Sramota i ponižavajuće.

Live long and prosper.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nema ni smisla komentirat ako nisi bio tamo i govorit da nije hitna propuštena. Koliko se na snimci vidi, ljudi su ih propustili i Cjepinski je na razglas rekao da ih se propusti. Vozač je došao do nekog dijela di više nije mogao dalje. Ali to se ne vidi na snimci kaj se točno dešava. Da je rulja problem, to je murja mogla riješiti, ali je murja preusmjerila hitnu na drugi put.

Tumačit da rulja nije propustila hitnu je glupost jer ni ti ni ja ne znamo što se točno desilo. Nemoj čitat medije i bit će sve oke.

Vozači hitne su itekakvi pacijenti. Živim kilometar od hitne pa kad su dolazili po staru trebalo im je skoro 10 minuta, alo 10 minuta. Ja za 8 min stignem pješice.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 11:04 (kbenzema).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Milka30 kaže...

Zanimljivo je to sto se ne raspravlja o samome prosvjedu ili o brojnim prosvjedima diljem cijeloga svijeta,nego sto se fokus prebacuje na totalno nebitne stvari uz veliku medijsku cenzuru!

 ta tema je već otvorena i nalazi se pod ostalo, teorije zavjera

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 tako je, upravo radi toga je dio okupljenih bacao boce na hitnu kako bi ih što kvalitetnije preusmjerio na pravi put a "uaaa" prisutnih je služio kao glasovni savjet i ohrabrenje vozaču

To što sam ti napisao da ti tvrdnja nije točna, znači samo to - da ti tvrdnja nije točna. To ne znači da pravdam kretene, a ako si slučajno to i pomislio, činjenica da sam napisao da su zakazali redari koji su te kretene trebali držati pod kontrolom ti je trebala biti hint da ipak briješ bez veze.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Prvo pravilo pružanja hitne pomoći je ne ugroziti sebe i druge. Ako uljećeš među par tisuća ljudi s vozilom ugrožavaš živote. Problem je nastao što je hitna uletjela među ljude i probali proći tamo gdje se ne može i onda okretala dok su je policajci usmjeravali gdje treba ići. Na snimkama se dobro vidi da su se svi razmaknuli i da nije bilo nikakvog problema osim što glupan od vozača nije znao kuda treba ići. Sve se moglo izbjeći da su bili pametni i išli po rubu gomile 30 metara i skrenuli gore kod fontane i Johana Francka a ne uljetati kao samoubojice tamo gdje je najveća gustoća ljudi. To kaj je idiot Bujanec zalio hitnu vodom je bilo zato jer su im bili prljavi prozori😁🤦

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 je da hitna se obično šunja po rubovima zbivanja tako da dođu što duljom rutom do unesrećenog... inače rotirke upale za divlje životinje koje bi ih mogle napasti dok zaobilaznicama i makadamom izbjegavaju gradske gužve

Da razjasnimo svima ovako hitna obično ne postupa, osim u slučaju da je baš na prosvjedu netko na samrti, a i onda se nebi ovako suludo/nepotrebno zabivala u zid ljudi. 

 

Ovo je kratko i jasno:

 

NAMJERNA PROVOKACIJA S CILJEM IZAZIVANJA NEREDA NA MIRNOME PROSVJEDU.

 

 

J*biga neki idioti su umislili sad ćemo mi tim 'ravnozemljašima' pokazati što ih ide. Zašto mislim tako? Pa dosta je pogledati reakcije i naručene članke od dnovinara/posvuduša/itd poslije tog incidenta.

Dakle netko je to potpuno svjesno uradio i zato treba odgovarati. Eto predlažem da za kaznu čuva stado ovaca godinu dana po Velebitu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

To što sam ti napisao da ti tvrdnja nije točna, znači samo to - da ti tvrdnja nije točna. To ne znači da pravdam kretene, a ako si slučajno to i pomislio, činjenica da sam napisao da su zakazali redari koji su te kretene trebali držati pod kontrolom ti je trebala biti hint da ipak briješ bez veze.

 možda bi se trebao fokusirati na bitno, tko su ljudi koji su bili na prosvjedu i što žele, tema je covid19 i reakcije a ne tehnikalije, što tim ljudima predstavlja hitna, čemu uopće prosvjed? jesu li moja građanska prava bitnija od patnje i smrti najosjetljivije populacije i to...

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Da razjasnimo svima ovako hitna obično ne postupa, osim u slučaju da je baš na prosvjedu netko na samrti, a i onda se nebi ovako suludo/nepotrebno zabivala u zid ljudi. 

 

Ovo je kratko i jasno:

 

NAMJERNA PROVOKACIJA S CILJEM IZAZIVANJA NEREDA NA MIRNOME PROSVJEDU.

 

 

J*biga neki idioti su umislili sad ćemo mi tim 'ravnozemljašima' pokazati što ih ide. Zašto mislim tako? Pa dosta je pogledati reakcije i naručene članke od dnovinara/posvuduša/itd poslije tog incidenta.

Dakle netko je to potpuno svjesno uradio i zato treba odgovarati. Eto predlažem da za kaznu čuva stado ovaca godinu dana po Velebitu.

 Čisto sumnjam da je hitna pomoć poslana da namjerno radi nerede. To su notorne gluposti.

 

Ali po ovome što svi pišete, možda stvarno nije rulja kriva, nego je vozač pogriješio, odabrao krivi put i onda napravio njesra. Šta je logičnije i normalnije, ljudska greška i glupost ili da netko upravlja hitnu pomoć da namjerno gazi ljude? 

 

Ono nije bio mirni prosvjed, nego novo žarište zaraze.   

Live long and prosper.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

Stvarno je teško maknut se i napravit koridor kad vidiš hitnu. Ne, ne trebaju redari za radit koridor, treba mozak, pa da kad vidiš hitnu, fino se makneš s puta, bez obzira na broj ljudi i gužvu koridor se mogao i morao stvorit. I na autocesti bude gužva, pa se svi razmaknu kad su hitne službe s rotacijama, penju se ljudi gdje god mogu, ne bi li hitna služba prošla.

 

Ne postoji opravdanje za nepropuštanje hitne pomoći. Sramota i ponižavajuće.

Zapravo, psihologija mase se baš ne bi složila. Ljudi jako loše funkcioniraju u masi i takve stvari se daleko brže i efikasnije rješavaju ako postoji autoritet koji dirigira. Taj dio nema veze s time što je netko kreten koji se ne želi maknuti jer je zabrijao na neku zavjeru, već i u masi u kojoj se svaki pojedinac želi maknuti imaš daleko brže vrijeme reakcije kad imaš autoritet koji im naređuje nego kad se masa samoorganizira. Dovoljno je da ti odlučiš da ti se brže maknuti desno, a osoba desno od tebe zaključi da joj se brže maknuti lijevo, oduzeli ste u prosjeku pola sekunde, pa sad zamisli koliko takvih imaš ispred hitne i koliko je to sekundi.

 

Usporedba s autocestom je promašena jer tamo točno znaš kud će hitna proći, te imaš točno propisanu proceduru iz koje trake se mičeš lijevo, a iz koje se mičeš desno, a u zadnje vrijeme imaš i podsjetnike na to svakih par desetaka kilometara. To je daleko sličnije redarima koji osiguravaju koridor nego samoorganizaciji mase.

 

 

Onda dalje, na 50 ljudi već imaš veliku šansu da imaš u grupi kretena. To što je postojanje tog kretena statistički očekivana pojava, tog kretena ne opravdava. Ali jednako kao što to tog kretena ne opravdava, organizatorima nameće obvezu predviditi postojanje takvog kretena i upravo zato se na većim skupovima propisuje broj redara koji moraju biti u kontaktu s policijom kako bi takvog kretan što prije uočili i informirali policiju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc, pusti ga. Registrirao se prije tri tjedna i trenutno je najjpametniji na forumu.
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Eh, i da je hitna nekoga "pokupila", ne bi bilo gubitka inteligentnog zivota.

Tamna sala na stranu, ocekujem da cemo kroz tjedan dana cuti o velikom broju novih zarazenih vezanih za ovaj prosvjed. Koliko god da je to prakticki nemoguce, drzim fige da se apsolutno svatko od prosvjedara zarazi i dozivi tezi oblik bolesti. Neki ljudi odbijaju razumijeti zasto se prsti ne guraju u uticnicu i ako im ne mozes objasniti teorijski, moraju to dozivjeti u praksi.

Jos za bonus bod, ako njihovi "dinosauri" preminu, tesko ce biti suzu pustiti. Osobno mi je dozlogrdilo drzati moralni "high ground" i pokusavati objasniti debilima zasto su u krivu.

 
1 2 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice