Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 440.731
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
...

Pošto si se tek sada udostojio komentirat, prvo odgovori na prijašnji post u kojem si pričao o gripi:

picajzla0707 kaže...
za razliku od gripe, bez drastičnih mjera, korona ima potencijal ubiti daleko više ljudi, ne samo zbog vlastite smrtnosti koja je dosta veća..

"Today we know that 90 percent of those infected have never been diagnosed. If we previously assumed that the mortality was one percent or lower, then with the new knowledge it is closer to one per thousand. This puts us in the order of magnitude of the seasonal flu in terms of mortality." Dr. Pietro Vernazza, Chefarzt der Infektiologie und seit 1985 beim Kantonsspital St. Gallen

 

"The lethality of Covid-19 is between 0.1% and 0.5% and does not “radically differ” from influenza."¹ dr. Anders Tegnell, State epidemiologist, Director

 

"The lethality (IFR) of Covid-19 is about 0.1% to 0.3% and is thus comparable to previous flu epidemics and pandemics." ²- Prof. Carl Heneghan, Director of the Oxford Centre for Evidence-Based Medicine

 

"Covid-19 is comparable to a pandemic (but not seasonal) influenza. The main difference is the age-risk distribution: while Covid-19 is mainly dangerous for older people, a pandemic influenza is also life-threatening for younger people and children." - epidemiologist and systems biologist Professor Francois Balloux

 

¹

 

²

 

 

Sad, za ovu konferenciju švaba patologa - opet dokazuješ koliko si covid-paničar i dopaš strahom. Pušel i, recimo ova ekipa, su već mjesecima znali za trombozu kod kovid pacijenata, ali TI i tebi slični, odn. novinari koji žive od širenja panike, ste se tek sad upecali na te spoznaje pokušavajući opravdat sjebavanje svjetske ekonomije i perpetuiranje pandemije strahom jer, eto, VIDITE - I OD KOVIDA SE MOŽE UMRIJETI. Misli, nemoj faking srat. Možeš umrit i OD prehlade, gripe... i? To što par promila pacijenata umre fakat od tromboze uzrokovane covidom ne znači da je u redu sjebat svjetsku ekonomiju i mijenjat društvenu normu u orvelijansku distopiju.

 

ps. Ako ćeš linkat konferencije doktora, mogu ti poslat jednu u kojoj 160 doktora skoro unisono kažu da je sve ovo farsa, da je sve ovo napumpano strahom kroz medije i da je prvenstveno zbog medija i straha kojeg siju moguće uvoditi ovakve mjere.

 

 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Korona vjerojatno ima simptome svih bolesti koje postoje, za svaki slučaj, nek se nađe. Pa kad te testiraju, o gle, evo jedan simptom, piši pozitivan.

Ovo možda nije prevara stoljeća u smislu ne postojanja jer očito hara neki virus, ali virusa ima milijun. Kolko puta sam preko ljeta bio prehlađen, a sjećam se prije tri godine kad smo imali 10 godina mature, imao sam temperaturu više od 38 i potrošio valjda 10 paketa maramica, umirao sam ko glogoški 91.-e. Vjerojatno sam imao koronu, bio sam ispred vremena.

Ali je u svakom slučaju prevara stoljeća u smislu kakve glupe mjere se donose i u slučajevima koje sam naveo, tipa muž i dijete imaju koronu, žena nema, a svi žive i spavaju skupa i svi živi i zdravi bez simptoma. Znači ako to nije dovoljno da neki skuže da tu nekaj ne štima, onda ne znam. Zatvarajmo ljude koji nemaju simptome i koji nisu bolesni jer eto, neko pametan se tog sjetio. Zabranimo ljudima sve, a uostalom ne vidim razlog zakaj i disanje nebi bio simptom korone
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 7:19 (kbenzema).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

Iznimno je mala vjerojatnost obdukcije u oba slučaja.

I 0,1% i 0,01% su male vjerojatnosti, pa je opet jedna veća 10 puta od druge.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ja sam u drugi mjesec imao "gripu" di sam imao 38 39 temperaturu zujilo mi u plućima ko da imam turbinu izaslo iz mene tona alienske sluzi i malo caj limun med i sve proslo... Tako da nitko ne zna mozda sam u 2 mjesec imao coronu?? 

I po svemu sudeći ko zna stvarno koliko ljudi ima koronu sad kad vidim kad su oni proglasili nultog pacijenta mozda je ubdrzavi vec bilo ko zna koliko bolesnih... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

Sad, za ovu konferenciju švaba patologa - opet dokazuješ koliko si covid-paničar i dopaš strahom. Pušel i, recimo ova ekipa, su već mjesecima znali za trombozu kod kovid pacijenata, ali TI i tebi slični, odn. novinari koji žive od širenja panike, ste se tek sad upecali na te spoznaje pokušavajući opravdat sjebavanje svjetske ekonomije i perpetuiranje pandemije strahom jer, eto, VIDITE - I OD KOVIDA SE MOŽE UMRIJETI. Misli, nemoj faking srat. Možeš umrit i OD prehlade, gripe... i? To što par promila pacijenata umre fakat od tromboze uzrokovane covidom ne znači da je u redu sjebat svjetsku ekonomiju i mijenjat društvenu normu u orvelijansku distopiju.

 

ps. Ako ćeš linkat konferencije doktora, mogu ti poslat jednu u kojoj 160 doktora skoro unisono kažu da je sve ovo farsa, da je sve ovo napumpano strahom kroz medije i da je prvenstveno zbog medija i straha kojeg siju moguće uvoditi ovakve mjere.

 

 

 nisam ja nikakav paničar, dvoje kolega mi je imalo koronu

jedan je još u bolnici, druga je rekla da nikad u životu nije imala goru bolest

obadvoje su inače zdravi i mlađi od mene, pa mi je jedina reakcija bila - da ćemo najebat jer moramo pokrivat i njihov posao

 

vijest koju sam prenio je analiza stručnjaka patologa - ne zato jer sam se uspaničio, nego zato jer se o ovoj bolesti neprestano nešto novo saznaje i ti patolozi su izašli s onim što su utvrdili na osnovu njihove analize

na ranije poruke ti ne odgovaram jer sam već rekao da mi se ne da raspravljat o nekim stvarima, zašto - zato jer cherrypickate ono što vam paše, a ono što vam ne paše to odbacujete po defoltu kao rezultat panike ili neke zavjere

tako i ovo - analizu petorice vrhunskih patologa koji predstavljaju rezultate obdukcija (koliko se može razumjeti, svih obdukcija vezanih uz korona virus u njemačkoj) odbacuješ kao nešto banalno, ali doktora pušela uzimaš bez ikakvih sumnji kao nešto što je ispravno, samo zato jer paše tvojim teorijama

ne pada ti na pamet da je doktor pušel možda to rekao dosta ranije s manjkom informacija, da je možda njegov uzorak malen, ne, tu ništa ne preispituješ, jer ti paše njegova izjava, druge da ne spominjem

pa jebiga, s takvima mi se ne da raspravljat

 

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Old Iggy kaže...

Iznimno je mala vjerojatnost obdukcije u oba slučaja.

I 0,1% i 0,01% su male vjerojatnosti, pa je opet jedna veća 10 puta od druge.

Samo su obje i dalje neznatne.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Jednostavna matematika:

 

Ako imamo posudu s 4 000 000 kuglica, od kojih su neke plave, a neke crvene, i biramo ih 40, vjerojatnost za svaku pojedinu kuglicu je reda veličine 0,001%.

 

Ako izvučemo 40 kuglica i 30 je crvenih, a 10 plavih, onda možemo reći da im je omjer oko 3:1, ali je uzorak toliko mali da je raspon mogućih omjera preširok da bismo išta sa sigurnošću mogli zaključiti.

 

S druge strane, ako ih izvučemo 4 000, s omjerom 3000:1000, uzorak je dovoljno velik da na temelju njega tvrdimo da je omjer 3:1 točan.

 

To je dio u vezi veličine uzroka.

 

E, sad, što se tiče omjera vjerojatnosti. Ako uzimamo kuglice s vrha, a crvene su lakše, onda će ih na vrhu biti više čak i ako ih je ukupno manje. Ako primjerice ima 2 000 000 crvenih i isto toliko plavih, ali na vrhu imamo tri put više crvenih nego plavih, dok na dnu imamo tri put više plavih nego crvenih, omjer kuglica uzetih s vrha će biti 3:1 iako ih zapravo ukupno u posudi ima jednako. Ako izvučemo 40, možda nećemo imati 30:10, možda ćemo imati 25:15 ili 35:5 zbog malog uzorka, a što se više uzorak povećava, to ćemo se više približavati omjeru 3:1.

 

Znači, greška zbog lošeg uzrokovanja nije nebitna kod malog uzorka, već se superponira statističkog grešci zbog veličine uzorka.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

 

Ako izvučemo 40 kuglica i 30 je crvenih, a 10 plavih, onda možemo reći da im je omjer oko 3:1, ali je uzorak toliko mali da je raspon mogućih omjera preširok da bismo išta sa sigurnošću mogli zaključiti.

 

 

E, sad, što se tiče omjera vjerojatnosti. Ako uzimamo kuglice s vrha, a crvene su lakše, onda će ih na vrhu biti više čak i ako ih je ukupno manje. 

 

 

Znači, greška zbog lošeg uzrokovanja nije nebitna kod malog uzorka, već se superponira statističkog grešci zbog veličine uzorka.

 uzorak jest mali, no s druge strane i dovoljno je velik (150+ obdukcija), da bi njemački patolozi smatrali bitnim obavijestiti javnost o rezultatima analize onih obdukcija koje imaju na raspolaganja

a rezultat je da su 3/4 mrtvih umrli radi samog virusa, to je indikativno i obzirom na udio (75%) i relativno velik broj obdukcija, trebalo bi valjda uzeti u obzir da su rezultati više točni nego da nisu, a dodatne informacije tražiti nakon što bude dostupan veći broj obdukcija

diskreditirati njihove rezultate bilo bi u najmanju ruku neoprezno i bedasto

 

isto to vrijedi i za ove 'lakše i teže' kuglice - otkud pretpostavka da su obdukcije vršene po tom izboru, umjesto da pretpostavimo da broj obdukcija (150+) zapravo daje veću vjerojatnost da se radi o random slučajevima, a tad ne vrijedi ova filozifija o 'uzimanju s vrha'

 

u svakom slučaju, odbacivanje ovih rezultata zbog moguće statističke greške veća je greška sama po sebi, jer nama osobno ti rezultati ne znače puno, koliko zapravo znače onima koji su ključni u borbi protiv korona virusa, a to su oni na terenu - epidemiolozi, liječnici i ostali koji se brinu o zaraženima i razvoju bolesti

 

nama ovdje ova rasprava bitna je, ponajviše, zato što neki imaju utvrđene stavove i ne vole da se ti stavovi narušavaju - poput recimo stava da je ova bolest prehladica, da nije ništa opasnija od gripe i da ljudi ionako umiru radi koječega drugog, njima ovi rezultati izazivaju problem i zato im jesu upitni

6 godina
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

pogreška ili greška ?!

šalim se...

 

 

možemo mi ovdje raspravljati poput prof.dr.sc Ivana Đikića o njegovih "deset točaka", na što mu je jedan prof.dr.sc Infektolog nedavno odgovorio , "a što se peljate u C-19 kada niste infektolog" ?!

gdje je tu više kraj našoj amaterskoj raspravi u odnosu na njihove tzv. "stručne rasprave" ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 13:51 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Jesu li naveli išta o randomiziranosti uzorka? Ako nisu, to je već metodološka pogreška. Kvalitetno istraživanje analizira koliko je kvalitetno uzrokovanje i koliku grešku može uzrokovati. Jednostavna činjenica da se za one koji su bili u terminalnoj fazi nije imalo zašto provoditi obdukciju, jer se sve već zna, dok za one koji su prije oboljenja od COVID-a bili zdravi itekako postoji visoki interes za obdukciju govori da uzrokovanje, ako podaci nisu naknadno normalizirani, nije kvalitetno.

 

Uvijek se sjetim priče profesora iz statistike:

Prije prvih izbora, rađena je anketa. Uzorak je bio poprilično velik, a rezultati su govorili da će SDP pobjediti debelom većinom. Međutim, stanje na izborima je bilo suprotno.

 

U čemu je bio problem - anketa se provodila telefonski, a kako je nasljeđe iz Juge bilo da je više partijskih članova imalo telefon nego običnih građana, to je bilo dovoljno da uzorak ne bude reprezentativan.

 

I velika je razlika između "uzeti s velikom dozom rezerve zbog nedostatnih informacija o randomiziranosti uzorka" i "odbaciti zbog moguće greške".

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 14:29 (MrBlc).
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kako ne kužiš, radi se o svim (ako se ne varam) obdukcijama povezanim s koronom u njemačkoj, otkud uopće ideja da nisu randomizirane? Nije da su zbog nečega obitelji onih u terminalnoj fazi radije davali tijela na obdukciju od drugih ili obrnuto - sama tvoja pretpostavka čini mi se pogrešna, a na osnovu nje dovodiš u pitanje rezultate. Isto tako ih uspoređuješ s izborima s kojima ovo nema veze - ne radi se o tome tko će pobijediti, nego pokazuje u vrlo visokom omjeru i na velikom broju slučajeva da je korona uglavnom uzročnik smrti, dakle ne starost ili neka druga bolest, iako je normalno da su zbog starosti i drugih bolesti stariji ljudi ugroženiji.
Isto tako pokazuju se i druge informacije, učestalost tromboza koja je drastično veća nego kod gripe, napad na krvožilni sustav i drugo.
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Hrvatska je ekonomski nesigurna zemlja i to je veći problem nego ove gluposti oko corone! Ove godine čak ima manje umrlih nego prošle, a vidjeti ćemo koliko će se roditi djece iduće godine! Ne bi se trebali iznenaditi ako bude rekordno malo...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Radi se o svim koje su izvršene. Izvršene su one za koje je obitelj dala suglasnost, a bolnica odobrila trošak.

Bi li ti prije dao suglasnost za djeda koji je bio u terminalnoj fazi nele bolesti, pa je uz to još pokupio koronu ili za sina/muža/ženu mladih godina bez prethodnog stanja?

Isto tako, ni s financijske ni sa znanstvene strane, za osobu koja je bila teško bolesna i očekivano je da bi mogla umrijeti, obdukcija nije isplativa, dok bi za osobu koja je bila zdrava obdukcija mogla otkriti nešto što nije bilo na prvu očito i/ili neki novi mehanizam djelovanja bolesti.

Znači, za one koji su umrli bez komorbiditeta je vjerojatnije da će završiti na obdukcijskom stolu, a onda je vjerojatnije da će veći udio među njima imati jače sistematske učinke korone.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Znači, za one koji su umrli bez komorbiditeta je vjerojatnije da će završiti na obdukcijskom stolu, a onda je vjerojatnije da će veći udio među njima imati jače sistematske učinke korone.

Točno to.

Obzirom da se radi o oko 1,5% ukupnog broja slučajeva prije se radi o obdukcijama rađenim "jer im je nešto bilo čudno" nego o "standardnim" slučajevima.

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Tim više su ti rezultati upozoravajući, jer ako je takva situacija kod onih koji su mlađi i zdraviji, za starije i bolesne je potecijalno još opasnija, ne obrnuto
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ne nužno jer to nije jedini mehanizam djelovanja. Ovisno o stanju organizma, vremenu koje se netko može opirati bolesti jačini reakcije imunološkog sustava, različiti mehanizmi mogu imati presudni utjecaj.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

vidjeti ćemo koliko će se roditi djece iduće godine! Ne bi se trebali iznenaditi ako bude rekordno malo...

 

Možda bude i rekordno puno - nemoj zaboravii da su ljudi puno više vremena provodili zatvoreni u 4 zida, a dosada čuda čini. 

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Radi se o umrlima za koje je utvrđeno da ih je 3/4 odapelo od same korone. Ako i jest riječ o tome da je većina obdukcija bila onih mlađih i zdravijih logično je za zaključiti da će sa starijima bit još gora situacija, znači da rezultati s više obdukcija mogu biti i gori.
Ali to je sve 'što ako ovo', 'što ako ono', kao da namjerno tražiš moguće izlike za obezvrijediti rezultate. Ovdje se ne radi o dvije ili dvanaest obdukcija, ovo je ipak više od 150 slučajeva i analiza je poprilično reprezentativna bez obzira na udio u broju umrlih.
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
Radi se o umrlima za koje je utvrđeno da ih je 3/4 odapelo od same korone. Ako i jest riječ o tome da je većina obdukcija bila onih mlađih i zdravijih logično je za zaključiti da će sa starijima bit još gora situacija, znači da rezultati s više obdukcija mogu biti i gori.
Ali to je sve 'što ako ovo', 'što ako ono', kao da namjerno tražiš moguće izlike za obezvrijediti rezultate. Ovdje se ne radi o dvije ili dvanaest obdukcija, ovo je ipak više od 150 slučajeva i analiza je poprilično reprezentativna bez obzira na udio u broju umrlih.

 ne pokušava on toliko obezvrijediti rezultate koliko ti paničariš

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ne paničarim, nego baš obrnuto. Rezultati patoloških analiza pokazuju da korona ipak nije prehladica, pa 'paničare' oni čija je to teorija jer im jebe koncepciju da ovo nije ništa gore od gripe
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ako netko ima začepljene žile, šećer, tromboze, pa onda na to još dođe malo smeća od korone, to je samo mali doprinos korone na to sve.

Kad je netko zdrav i mlad, pa ga korona pokosi, onda tu mora biti neki mehanizam koji su sad otkrili.

Taj mehanizam postoji i kod gripe, što uredno piše i u studiji o kojoj pričamo, samo je razlika u učestalosti. Oni ističu da je ključno što korona ima 9 puta veću učestalost tog mehanizma, ali da bismo to mogli sa sigurnošću utvrditi, uzorkovanje i u slučaju gripe i u slučaju korone mora biti identično. Dok nije, radi se tek o jakoj indiciji koja traži daljnje istraživanje.

Isto misle i znanstvenici koji su istraživanje proveli jer njihov zaključak na temelju rezultata nije da treba nešto poduzeti u vezi korone, van mjera koje su trenutno na snazi, već da treba povećati broj obdukcija kako bi se stvar dalje istražila.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Ako netko ima začepljene žile, šećer, tromboze, pa onda na to još dođe malo smeća od korone, to je samo mali doprinos korone na to sve.

Taj mehanizam postoji i kod gripe, što uredno piše i u studiji o kojoj pričamo, samo je razlika u učestalosti. Oni ističu da je ključno što korona ima 9 puta veću učestalost tog mehanizma, ali da bismo to mogli sa sigurnošću utvrditi, uzorkovanje i u slučaju gripe i u slučaju korone mora biti identično. Dok nije, radi se tek o jakoj indiciji koja traži daljnje istraživanje.

 jbga, ti sad govoriš sasvim suprotno od onoga što su rekli stručnjaci

 

„U više od tri četvrtine obdukcija, zaključeno je da je Kovid-19 bio glavna ili jedina bolest koja je dovela do smrti. Ti ljudi nisu umrli od prethodnih bolesti ili od starosti", rekao je ..."

jedino ako su u onoj jednoj četvrtini svi bolesni od začeplejnih žila, tromboze i šećera, a ovi u 3/4 toga nisu imali, ali to je opet pretpostavka

 

za ovo drugo, oni kažu samo da su tromboze devet puta učestalije nego kod gripe, dok isto tako kažu i "Kliničke obdukcije također dokazuju da se SARS-CoV-2 po mnogo čemu razlikuje od normalnog virusa gripe."

pa jebiga sad, stručnjaci kažu jedno, ti uporno drugo

 

 

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...
MrBlc kaže...
Ako netko ima začepljene žile, šećer, tromboze, pa onda na to još dođe malo smeća od korone, to je samo mali doprinos korone na to sve.

Taj mehanizam postoji i kod gripe, što uredno piše i u studiji o kojoj pričamo, samo je razlika u učestalosti. Oni ističu da je ključno što korona ima 9 puta veću učestalost tog mehanizma, ali da bismo to mogli sa sigurnošću utvrditi, uzorkovanje i u slučaju gripe i u slučaju korone mora biti identično. Dok nije, radi se tek o jakoj indiciji koja traži daljnje istraživanje.

 jbga, ti sad govoriš sasvim suprotno od onoga što su rekli stručnjaci

 

„U više od tri četvrtine obdukcija, zaključeno je da je Kovid-19 bio glavna ili jedina bolest koja je dovela do smrti. Ti ljudi nisu umrli od prethodnih bolesti ili od starosti", rekao je ..."

jedino ako su u onoj jednoj četvrtini svi bolesni od začeplejnih žila, tromboze i šećera, a ovi u 3/4 toga nisu imali, ali to je opet pretpostavka

 

za ovo drugo, oni kažu samo da su tromboze devet puta učestalije nego kod gripe, dok isto tako kažu i "Kliničke obdukcije također dokazuju da se SARS-CoV-2 po mnogo čemu razlikuje od normalnog virusa gripe."

pa jebiga sad, stručnjaci kažu jedno, ti uporno drugo

 

 

 -koliko je umrlih u hr? +170.. s koliko godina/starosti? Najstarija žena 101 godinu, većina iznad 70 godina (prosjek umrlih 77g dok je prosječan živtoni vijek muškarca 72g). Većina umrlih su kronični u terminalnoj fazi kao onkologija. Koliko ih je u odnosu na 3/4 ove analize i sl? Sasvim suprotan rezultat, loše osnove-baze, loš statistički uzorak kojeg su možda vodili nestručni ljudi (statistički) tj svatko je stručan za nešto, doktori za zdravlje ali ne za statistiku, dok su ipak na platnom spisku farmaceutike i države-interesa. Jednostavno je netočan rezultat ako takva studija kaže da je smrtnost kod zdravih, bez drugih simptoma-bolesti ili godina.. što god da navedu kao 'ispriku' (objašnejnje ako mali uzrak je alibij ako se ispostavi da su rezultati netočni ili možda namjerno zavaravajući..) tj nigdje, ponajmanje u njemačkoj ne umiru mladi, zdravi u tolikom broju u odnosu na stare, bolesne, u njemačkoj, japanu, čak ni u italiji-španjolskoj (najkrtičniije u staračkim domovima..), u brazilu, srbiji.. gdje možeš pronaći podatak o takvoj smrtnosti mladih-zdravih? .. nigdje osim u ovoj vijesti. Što to govori, .. pa to da ili su pogriješili, slučajno.. ili namjerno, jer je netočno, suprotno činjenicama.

-znanstveni pristup.. ne rezultat neke želje, nego mjernja, činjenica, ne interpretacije nego mjerljivo-ponovljivo i neosporivo. Ako nije takvo tad je 'loto' nagađanje, šaraltanstvo ili još gore (namjera).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
3/4 onih na kojima se rađene obdukcije ne moraju nužno predstavljati 3/4 umrlih. Toga su svjesni i stručnjaci koji su radili istraživanje, te im je zato glavni zaključak da je potrebno raditi više indukcija.

Ovo ostalo je odgovor na tvoje hipoteze, a ne njihove jer ti si taj koji tu iz njihovih preliminarnih rezultata koji upućuju da je potrebno daljnje istraživanje izvlačiš panične zaključke.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ne, glavni zaljučak je da je korona glavni ili jedini razlog 3/4 smrti, oni to nepobitno tvrde, a za dodatne obdukcije kažu da su potrebne kako bi otkrili dodatne informacije, ne kako bi potvrdili ove rezultate. Oni su sigurni u rezultate, a ti uporno pokušavaš dati drukčiju interpretaciju.
I koji su to moji panični zaključci, osim rasprave s tobom koji izmišljaš razloge zašto ovu analizu treba zanemariti. Postavljaš pitanja o statistici, iako ona možda uopće nije upitna, postavljaš je kao ključni faktor, iako je i tu samo ti postavljaš kao nešto što bi značajno promijenilo rezultate, uz 'možda ovo, možda ono', sve kako bi to diskreditirao.
Ili ovaj gore što ih odmah svrstava na platnu listu farmaceutike. A ja sam paničar :)))
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

3/4 smrti obduciranih. Oni to ne prezentiraju da vrijedi za opću populaciju, to je tvoja projekcija. Oni pozivaju da se poveća broj obdukcija kako bi se moglo utvrditi stanje u općoj populaciji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Točno, ali po čemu zaključuješ da 150+ obdukcija nije pokazatelj onoga što su prikazali kao rezultate. Pročitaj pažljivo što pišu - veći broj obdukcija doveo bi do mnogo više saznanja, ne kažu da su ovi rezultati nepouzdani niti da bi veći broj obdukcija ro potvrdio, već doveo do NOVIH SAZNANJA.

EDIT
sad vidim da ubacuješ i opću populaciju... hehe, pa naravno da to ne vrijedi za opću populaciju jer ne reagiraju svi jednako na bolest, isto kao što ne reagiraju svi isto na gripu. I sve što su rekli da u slučaju umrlih koji su obducirani, ne opće populacije, korona je većinski razlog smrti i da je značajno drukčija id gripe. Ništa više, ništa manje.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2020 9:35 (picajzla0707).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Opća populacija u kontekstu statistike znači ukupan broj onih koji su umrli zaraženi koronom - skup iz koje je uzet uzorak, a ne ukupno stanovništvo, uključujući i žive ili umrle od drugih bolesti.

 

 

Ako do sada nisi shvatio zašto podskup umrlih zaraženih koronom kojima je odobrena obdukcija nije nužno dobar predstavnik svih umrlih zaraženih s koronom, vjerojatno ni nećeš, ali, da još jednom pokušam: 17% testiranih je pozitivno na koronu. Misliš li da to znači da imamo 680000 zaraženih ili se tih 17% ipak ne može preslikati na opću populaciju jer postoji pozitivna selekcija za testiranje na temelju vjerojatnosti da netko stvarno i ima bolest?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Uporno guraš statistiku kao neki faktor. Jel pomišljaš da je statistika obdukcija možda ista ili manja u broju smrti kod drugih bolesti, ali je kroz vrijeme učinjen dovoljan broj obdukcija da se zna većina bitnih stvari bez obzira na udio obdukcija u broju smrti.
Ne, samo ovdje postavljaš veliki upitnik nad rezultate prema proizvoljno izabranom faktoru statistike. Koliko će se mijenjati rezultati povećanjem broja obdukcija, hoće li to biti 4/5 smrti ili 2/3 ili će razlika biti još manja, hoće li se promijeniti zaključci o učestalosti tromboze na 10x ili 8x češće od gripe i koliko je to bitno?
Ne, ti i dalje furaš svoju filozofiju da korona samo 'dodatno pogura' i da nije glavni uzrok smrti, iako nemaš osnove za takvu tvrdnju, a oni koji imaju rezultate kao osnovu govore suprotno - pa sad te rezultate treba zanemariti bilo iz kojeg razloga. Previše si subjektivan, a uostalom za par dana je konferencija eu patologije pa ćemo znati više. Iako ne sumnjam da će se i tu izmisliti razlozi zašto možda/vrlo možda/najvjerojatnije struka nije u pravu, a ionako su svi na platnoj listi farmaceutike :)))
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ako na nekom uzorku napraviš ispitivanje koje želiš primijeniti na širi skup, onda statistika jest bitan alat.

 

I ne, nije bitno samo povećanje broja obdukcija - ako povećaš broj obdukcija, ali i dalje odabireš umrle na način da je vjerojatnije da će ista biti odobrena ako je više nejasnoća vezano uz tu smrt, onda ćeš imati manju statističku pogrešku, ali ćeš i dalje imati nereprezentativan uzorak.

 

Kad bi gledao po statistici iz obdukcija, ispalo bi i da je daleko više ljudi umrlo nasilnom smrću nego je zapravo umrlo jer svaka smrt za koju se smatra da je rezultat kaznenog djela po sili zakona povlači obdukciju. Što manje obdukcija radiš, to je među njima veći udio onih koji su umrli nasilnom smrću.

 

 

I opet radiš straw man-a. Ja ne tvrdim da te rezultate treba zanemariti, već, upravo suprotno - da su jaka indicija za oprez i dodatno istraživanje. Jedino što treba zanemariti je katastrofični stil novinskog prenošenja koji implicira da taj rezultat predstavlja opću sliku svih umrlih, što ti uredno pušiš.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice