Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.460
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
13 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
hummer0 kaže...

 

To smo vec prosli u drugoj temi.

 

Kolega MrBlc je pronasao link koji opovrgava taj navod, odnosno pojasnjava tocno o cemu se radi.

 

 

Inace izuzetno je ironicno, oksimoronski ili jednostavno glupo kada politicari u ovakvim situacijama objavljuju rat.

 

npr. citat iz clanka:

Sada ih je zastava ujedinila i mobilizirala. Švedska nije ratovala 200 godina, a sad se prema virusu, kao i prema kritičnim glasovima odnose se kao prema neprijateljima i okupatorima. Psihološki, u ratu smo – govori dr. Jon Tallinger te ističe: –Švedsku je ovaj “napad” paralizirao.

Naravno da pritom ignoriraju cinjenicu da odredjen broj ljudi u ratu generali nerijetko namjerno zrtvuju radi postizanja viseg cilja?
A tko zna, mozda je i to bila njegova skrivena poruka.
With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 11:41 (syncmaster245b).
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

@syncmaster245b

 

Ulijećem u raspravu, ali moram se na ovo osvrnuti....Naime....

Ne uzlazeći ovdje u C-19 ratove koji je pristup bolji i efikasniji s obzirom na razne faktore, htio bi se osvrnuti na tu ratnu tematiku koja se i kod nas spominje prilikom borbe kontra C-19.

 

Naime, svaki rat je zlo, te ga treba sve raditi da ne dođe do ratova. Zato i ne volim da političari bilo kojih fela, na tako prizemne načine spominju nekakve tobožnje ratove.

Uvijek radnička klasa, najniži ekonomski slojevi stradavaju u ratovima, a tzv. elite kupe vrhnje. 

SWE istina nije bila u ratnom odnosu dugo vremena, al' su primjerice tokom WWII bili u milosti hitlerovaca, te su im isporučivali ratni materijal. To ih nije smetalo, iako su bilo tobože neutralni.

Šveđani su baš bili Hitleru onako po ćefu. Oni su bili uzori nazi bagri. Tobožnja nordijska čista rasa.

 

BTW, ovo frende kaj pišeš da se netko namjerno žrtvuje u ratu za dobrobit ostalih. Da to su uglavnom korisne budale, svojevrsni fanatici. Ili se žrtvuješ u ratu ili te drugi žrtvuju.

Kao primjerice novokomponirane elite kada su žrtvovale obespravljenu radničku klasu za punjenje svojih mafijaških džepova u prošlim balkaskim ratovima iz 90-ih godina.

Žrtva drugih može biti iskorištena za stvaranje boljeg svijeta ili pak za uništavanje svega postojećega. Zavadi pa vladaj!

 

I dan danas se narodi ovih prostora truju sa ratnom patetikom za niske politikanske interese. Mafijaške.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 11:31 (PzKpfw).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
PzKpfw kaže...

@syncmaster245b

 

Ulijećem u raspravu, ali moram se na ovo osvrnuti....Naime....

 Ajoj, nemoj toliko u off topic se zalijetati.

 

Zalockati ce nam i ovu temu.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

@syncmaster245b

 

Okay, ma neću off-topičariti, al' ne volim borbu kontra C-19 povezivati sa nekim niskim prizmenim ljudskim strastima.

Rat nikome nije brat.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 11:42 (PzKpfw).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

 Samo što se radi o dvije različite stvari. MrBlcov link govori o internom dokumentu Karolinske, koji određuje prioritizaciju po dobi u slučaju prebukiranosti, dok ovaj članak govori o liječniku privatne prakse i državnom memorandumu koji je dobio da se bez obzira na kapacitete starim pacijentima ne daje kisik, nego morfij. 

 

Prilično različito, pod uvjetom da je liječnik vjerno prenio sadržaj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 13:19 (Visak).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ovo se odnosilo na drugi članak, ali je svakako indikativno postojanje takvih podvala i logično se zapitati da li su obe vijesti doše iz istog izvora, te gornju vijest uzeti sa zdravom dozom rezerve.

 

Edit:

Visak kaže...

Prilično različito, pod uvjetom da je liječnik vjerno prenio sadržaj.

Tek sad vidim tvoj odgovor. Upravo tako, ali, kao što sam gore napisao, i onaj prvi memorandum je netko servirao medijima uz vađenje iz konteksta, pa je očito da postoji neka agenda kontra službene politike i da takve stvari ipak treba uzeti sa zrnom soli. Doduše, isto vrijedi i za ono što službena politika servira.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 13:59 (MrBlc).
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ovo se odnosilo na drugi članak, ali je svakako indikativno postojanje takvih podvala i logično se zapitati da li su obe vijesti doše iz istog izvora, te gornju vijest uzeti sa zdravom dozom rezerve.

 

Edit:

Visak kaže...

Prilično različito, pod uvjetom da je liječnik vjerno prenio sadržaj.

Tek sad vidim tvoj odgovor. Upravo tako, ali, kao što sam gore napisao, i onaj prvi memorandum je netko servirao medijima uz vađenje iz konteksta, pa je očito da postoji neka agenda kontra službene politike i da takve stvari ipak treba uzeti sa zrnom soli. Doduše, isto vrijedi i za ono što službena politika servira.

 Moguće da je također sevirano sa istom svrhom, bio je članak s izjavom naše doktorice koja gore radi u kojoj kaže da njena kolegica ostavi oboljelog muža kod kuće i ode na vikend provod. Dio o imunitetu krda, minoriziranja opasnosti se da lako provjeriti. Sve u svemu, ako su ove posljednje stvari podvale, sami su si otvorili prostor za to.

Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Visak kaže...

Drugi tabor nije za koncept popuštanja mjera, oni su protiv strogih mjera od početka, jer je to 'kao gripa', 'proći će samo od sebe' i 'nema dokaza o smrtnosti'. Mislim, sada jesu za popuštanje mjera, ali po njima ih nije ni trebalo biti.

 

...

 

Među onima koji su za prvi koncept može biti razmimoilaženja oko dinamike popuštanja, ali to je sve isti tabor, drugi tabor su oni po kojima mjera ne bi ni bilo ili bi bile banalne, a koji sada koriste svaku grešku u koracima da cijeli koncept prikažu pogrešnim. Tu istina nije na pola puta.

Tu radiš jedno grubo podmetanje koje je zapravo i bilo primarna motivacija mog prvog posta na ovu temu. S jedne strane govoriš da svi koji su za ikakve mjere spadaju u prvi tabor u kojem postoje razlike u dinamici donošenja i popuštanja mjera, a s druge strane, sve one koji su za mjere koje, po tvojim kriterijima, nisu stroge od početka ili su banalne ipak svrstavaš u drugi tabor. Znači, onoga tko je za ranije donošenje blažih mjera, te donošenje težih mjera tek ukoliko to situacija na terenu pokaže kao opravdano i funkcionalno, u istom postu uspijevaš svrstati i u jedan i u drugi tabor, te još pritom tvrditi da ne postoji ništa između.

Ja govorim o dva koncepta, jedan je brzi lockdown i polako popuštanje do optimalnih mjera, a drugi je blaga reakcija i pojačavanje mjera po potrebi. Ne vidim koja je treća opcija, odmah iz prve pogoditi prave mjere?

Drugi tabor možemo podijeliti na one koji inicijalno ne bi baš ništa napravili i one koji bi minimalno. Drugi na one koji bi produžili mjere i one kioji bi ih ranije ukinuli. Naravno da uvijek i među ljudima koji slično razmišljaju postoje razlike.

 

Švedska se odlučila za drugi pristup i dok je problem s domovima kod nas greška u konceptu lockdowna, u njihovom konceptu je to feature, jer tek ako se pokaže da negdje postoji problem tamo treba pojačati mjere. Znači pustićemo da restorani, teretane i domovi ostanu otvoreni, pa tamo gdje izbrojimo puno mrtvih ćemo nešto poduzeti, dok smo mi zatvorili sve, pa ćemo postupno nešto od toga otvoriti. Na kraju ćemo možda doći da su iste institucije otvorene kao i u Švedskoj, samo smo do toga došli različitim putevima. I dakako uz manje žrtava.

 

Naknadno se lako praviti pametan da se ovo ili ono možda nije trebalo zatvarati, no u trenutku odluke nije bilo dovoljno podataka za točnu procjenu i po prvom konceptu se išlo široko zapasati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Feudalac kaže...
MrBlc kaže...
Visak kaže...

Prilično različito, pod uvjetom da je liječnik vjerno prenio sadržaj.

Tek sad vidim tvoj odgovor. Upravo tako, ali, kao što sam gore napisao, i onaj prvi memorandum je netko servirao medijima uz vađenje iz konteksta, pa je očito da postoji neka agenda kontra službene politike i da takve stvari ipak treba uzeti sa zrnom soli. Doduše, isto vrijedi i za ono što službena politika servira.

 Moguće da je također sevirano sa istom svrhom, bio je članak s izjavom naše doktorice koja gore radi u kojoj kaže da njena kolegica ostavi oboljelog muža kod kuće i ode na vikend provod. Dio o imunitetu krda, minoriziranja opasnosti se da lako provjeriti. Sve u svemu, ako su ove posljednje stvari podvale, sami su si otvorili prostor za to.

 Sad ga ti i Blc natežete. To što postoji mogućnost da je krivo prenešeno i to što je netko nešto prije krivo prenio ne govori baš nimalo o točnosti ovog članka. Znači članak stoji dok ga netko ne opovrgne konkretnim podacima.

 

Na taj način teoretičari zavjera funkcioniraju, nađu nekog doktora koji je nekad negdje lagao i sve što doktori kažu proglase za laž. Tamo gdje im odgovara, poslije nađu doktora koji potvrđuje njihovo i taj je dobar.

 

Moja ograda stoji jer se radi o članku u našim novinama bez linka na izvor i u pravilu sam skeptičan prema svakom novinarskom prepisivanju. No reći bez dokaza da to što piše nije istina je još veća greška.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Feudalac kaže...
MrBlc kaže...
Visak kaže...

Prilično različito, pod uvjetom da je liječnik vjerno prenio sadržaj.

Tek sad vidim tvoj odgovor. Upravo tako, ali, kao što sam gore napisao, i onaj prvi memorandum je netko servirao medijima uz vađenje iz konteksta, pa je očito da postoji neka agenda kontra službene politike i da takve stvari ipak treba uzeti sa zrnom soli. Doduše, isto vrijedi i za ono što službena politika servira.

 Moguće da je također sevirano sa istom svrhom, bio je članak s izjavom naše doktorice koja gore radi u kojoj kaže da njena kolegica ostavi oboljelog muža kod kuće i ode na vikend provod. Dio o imunitetu krda, minoriziranja opasnosti se da lako provjeriti. Sve u svemu, ako su ove posljednje stvari podvale, sami su si otvorili prostor za to.

 Sad ga ti i Blc natežete. To što postoji mogućnost da je krivo prenešeno i to što je netko nešto prije krivo prenio ne govori baš nimalo o točnosti ovog članka. Znači članak stoji dok ga netko ne opovrgne konkretnim podacima.

 

Na taj način teoretičari zavjera funkcioniraju, nađu nekog doktora koji je nekad negdje lagao i sve što doktori kažu proglase za laž. Tamo gdje im odgovara, poslije nađu doktora koji potvrđuje njihovo i taj je dobar.

 

Moja ograda stoji jer se radi o članku u našim novinama bez linka na izvor i u pravilu sam skeptičan prema svakom novinarskom prepisivanju. No reći bez dokaza da to što piše nije istina je još veća greška.

 u ovome se slažem s tobom osim zadnje rečenice, ona ne slijedi iz ovog što si napisao. upravo suprotno, istina se dobiva sumnjom, postavljanjem pitanja, provjerom.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DuxCro kaže...

Meni ide na živce nediscipliniranost ljudi. I potpuno mi je neshvatljivo kako nošenje maski nije ZAKONSKI OBVEZNO u apsolutno svim prodajnim prostorima. Primjerice ja uvijek idem sa maskom..SVUDA. Da bih zaštitio ostale ljude od mene. Dok večina ostalih ne nosi nikakvu masku kako bi mene zaštitili od njih. Ne samo to nego se ne pridržavaju ni distance. Jučer mi se u kauflanu na blagajni neki tip nabije doslovno rame uz rame dok sam plaćao. Nije nosio masku i još je bio zadihan sav i disao glasno na usta. Pa što reči takvim idiotima? Ovi iz stožera preporučuju nošenje zaštitnih maski. Ma kakva preporuka? To treba biti OBVEZA kažnjiva zakonom.

Par činjenica za početak:

 

Najveći broj umrlih za koje se u javnosti tvrdi da su umrli od Korone su ljudi starije životne dobi. Dakle, ljudi koji što zbog godina, što zbog trenutne zdravstvene slike imaju oslabljen imunitet. Najbolji primjer je Italija. Rijetko gdje ćeš vidjeti ili čuti da je prosječna dob umrlih oko 80 godina. To se očito ne smije spominjati, zabranjeno, cenzura, itd...

Postoje i rubni slučajevi gdje su ljudi mlađe dobi završili također fatalno, međutim skrivanje dijela inofmacija mi ostavlja sumnju da postoji nešto za javnost nedostupno i kod tih mlađih. Izračunaj si postotak zaraženih, umrlih i vjerojatnost da će se netko zaraziti. Brojke su u domeni zanemarivih, ali očito je netko odlučio drugačije ovaj put.

 

Postoji nepoznat broj asimptomatskih "pacijanata". To je isto nešto, što nije dobro došlo u raspravi oko korone. A prosječno intelignetnoj osobi je jasno da ta činjanica znači da se Korone ne možeš riješiti.

 

Možeš ti paradirati s maskom koliko god želiš, ali tip maske od koje pouzdano ima koristi košta pun kurac danas, disposable je i zbog prevelike potražnje imaju ih samo najbogatiji. Ja živim u Skandinaviji i ovdje možda jedan na par tisuća ljudi nosi običnu platnenu masku od koje nema nikakve koristi. Ne moraš biti ekspert za viruse da bi to znao. Vidio sam samo jednog čovjeka sa FFP3 maskom!!!

 

Tebi nitko ne brani zatvaranje u 4 zida doživotno, ali ovo fašistički nastrojeno ponašanje je do te mjere otišlo da sam se spreman boriti protiv takvih kao što si ti.

 

Ovdje se isto dio ljudi ponaša kao ovce, a onda kad treba ući u shipping halu tipa Buahas, Ikea isl, onda odjednom stavljamo sve na pauzu i nagruvani smo svi kao mravi unutra. Po Ikei i Bauhausu plaze mlađi ljudi, svi su na hrpi, nitko nema maske i nikome ništa, a ima nas unutra stotine. Kako to da nismo svi pomrli u roku 14 dana????!

 

Stožer?? Majmuni koji plešu kako politika svira. Dobili su vas na uzicu do te mjere da će ti frizerka uzimati i uzorak krvi i stolice ako treba, ali ovce ni ne zaslužuju drugačije, jer popovi smiju držati mise kako žele. Njih valjda bog čuva od korone. Kad pogledaš stariju populaciju koja se prva gura u crkve, onda ni ne mogu reći da ih žalim, jer su oni prvi koji bi trebali ostati u svoja 4 zida. Ali, jebiga, neobrazovanost se skupo plaća.

 

Malo su maske korisne, pa malo nisu, pa malo ovako, malo onako.... Te Bosanske diplome su prilagodljive kao plastelin.

Na kraju će ti taj stožer prodati priču sad pred ljeto kako je sve super i ok, jer bez turista nema ni pustih milijardi od turizma. A to znači da ćete kopat oči jedni drugima, što političarima nikako ne paše. Mark my words, pred ljeto će ti neki mediokritet iz stožera provalit kako je sve super i ok.

 

I onda bi likovi poput tebe kažnjavali Golim otokom sve one koji se ne pridržavaju kaotičnih uputa fenomenalnog stožera. 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...
DuxCro kaže...

Meni ide na živce nediscipliniranost ljudi. I potpuno mi je neshvatljivo kako nošenje maski nije ZAKONSKI OBVEZNO u apsolutno svim prodajnim prostorima. Primjerice ja uvijek idem sa maskom..SVUDA. Da bih zaštitio ostale ljude od mene. Dok večina ostalih ne nosi nikakvu masku kako bi mene zaštitili od njih. Ne samo to nego se ne pridržavaju ni distance. Jučer mi se u kauflanu na blagajni neki tip nabije doslovno rame uz rame dok sam plaćao. Nije nosio masku i još je bio zadihan sav i disao glasno na usta. Pa što reči takvim idiotima? Ovi iz stožera preporučuju nošenje zaštitnih maski. Ma kakva preporuka? To treba biti OBVEZA kažnjiva zakonom.

Par činjenica za početak:

 

Najveći broj umrlih za koje se u javnosti tvrdi da su umrli od Korone su ljudi starije životne dobi. Dakle, ljudi koji što zbog godina, što zbog trenutne zdravstvene slike imaju oslabljen imunitet. Najbolji primjer je Italija. Rijetko gdje ćeš vidjeti ili čuti da je prosječna dob umrlih oko 80 godina. To se očito ne smije spominjati, zabranjeno, cenzura, itd...

Postoje i rubni slučajevi gdje su ljudi mlađe dobi završili također fatalno, međutim skrivanje dijela inofmacija mi ostavlja sumnju da postoji nešto za javnost nedostupno i kod tih mlađih. Izračunaj si postotak zaraženih, umrlih i vjerojatnost da će se netko zaraziti. Brojke su u domeni zanemarivih, ali očito je netko odlučio drugačije ovaj put.

 

Postoji nepoznat broj asimptomatskih "pacijanata". To je isto nešto, što nije dobro došlo u raspravi oko korone. A prosječno intelignetnoj osobi je jasno da ta činjanica znači da se Korone ne možeš riješiti.

 

Možeš ti paradirati s maskom koliko god želiš, ali tip maske od koje pouzdano ima koristi košta pun kurac danas, disposable je i zbog prevelike potražnje imaju ih samo najbogatiji. Ja živim u Skandinaviji i ovdje možda jedan na par tisuća ljudi nosi običnu platnenu masku od koje nema nikakve koristi. Ne moraš biti ekspert za viruse da bi to znao. Vidio sam samo jednog čovjeka sa FFP3 maskom!!!

 

Tebi nitko ne brani zatvaranje u 4 zida doživotno, ali ovo fašistički nastrojeno ponašanje je do te mjere otišlo da sam se spreman boriti protiv takvih kao što si ti.

 

Ovdje se isto dio ljudi ponaša kao ovce, a onda kad treba ući u shipping halu tipa Buahas, Ikea isl, onda odjednom stavljamo sve na pauzu i nagruvani smo svi kao mravi unutra. Po Ikei i Bauhausu plaze mlađi ljudi, svi su na hrpi, nitko nema maske i nikome ništa, a ima nas unutra stotine. Kako to da nismo svi pomrli u roku 14 dana????!

 

Stožer?? Majmuni koji plešu kako politika svira. Dobili su vas na uzicu do te mjere da će ti frizerka uzimati i uzorak krvi i stolice ako treba, ali ovce ni ne zaslužuju drugačije, jer popovi smiju držati mise kako žele. Njih valjda bog čuva od korone. Kad pogledaš stariju populaciju koja se prva gura u crkve, onda ni ne mogu reći da ih žalim, jer su oni prvi koji bi trebali ostati u svoja 4 zida. Ali, jebiga, neobrazovanost se skupo plaća.

 

Malo su maske korisne, pa malo nisu, pa malo ovako, malo onako.... Te Bosanske diplome su prilagodljive kao plastelin.

Na kraju će ti taj stožer prodati priču sad pred ljeto kako je sve super i ok, jer bez turista nema ni pustih milijardi od turizma. A to znači da ćete kopat oči jedni drugima, što političarima nikako ne paše. Mark my words, pred ljeto će ti neki mediokritet iz stožera provalit kako je sve super i ok.

 

I onda bi likovi poput tebe kažnjavali Golim otokom sve one koji se ne pridržavaju kaotičnih uputa fenomenalnog stožera. 

 

 

Ok, i sad uz sve to reci koliko u Švedskoj ima mrtvih na 1mil stanovnika, a koliko u HR?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jakovp kaže...
neutrino kaže...
DuxCro kaže...

Meni ide na živce nediscipliniranost ljudi. I potpuno mi je neshvatljivo kako nošenje maski nije ZAKONSKI OBVEZNO u apsolutno svim prodajnim prostorima. Primjerice ja uvijek idem sa maskom..SVUDA. Da bih zaštitio ostale ljude od mene. Dok večina ostalih ne nosi nikakvu masku kako bi mene zaštitili od njih. Ne samo to nego se ne pridržavaju ni distance. Jučer mi se u kauflanu na blagajni neki tip nabije doslovno rame uz rame dok sam plaćao. Nije nosio masku i još je bio zadihan sav i disao glasno na usta. Pa što reči takvim idiotima? Ovi iz stožera preporučuju nošenje zaštitnih maski. Ma kakva preporuka? To treba biti OBVEZA kažnjiva zakonom.

Par činjenica za početak:

 

Najveći broj umrlih za koje se u javnosti tvrdi da su umrli od Korone su ljudi starije životne dobi. Dakle, ljudi koji što zbog godina, što zbog trenutne zdravstvene slike imaju oslabljen imunitet. Najbolji primjer je Italija. Rijetko gdje ćeš vidjeti ili čuti da je prosječna dob umrlih oko 80 godina. To se očito ne smije spominjati, zabranjeno, cenzura, itd...

Postoje i rubni slučajevi gdje su ljudi mlađe dobi završili također fatalno, međutim skrivanje dijela inofmacija mi ostavlja sumnju da postoji nešto za javnost nedostupno i kod tih mlađih. Izračunaj si postotak zaraženih, umrlih i vjerojatnost da će se netko zaraziti. Brojke su u domeni zanemarivih, ali očito je netko odlučio drugačije ovaj put.

 

Postoji nepoznat broj asimptomatskih "pacijanata". To je isto nešto, što nije dobro došlo u raspravi oko korone. A prosječno intelignetnoj osobi je jasno da ta činjanica znači da se Korone ne možeš riješiti.

 

Možeš ti paradirati s maskom koliko god želiš, ali tip maske od koje pouzdano ima koristi košta pun kurac danas, disposable je i zbog prevelike potražnje imaju ih samo najbogatiji. Ja živim u Skandinaviji i ovdje možda jedan na par tisuća ljudi nosi običnu platnenu masku od koje nema nikakve koristi. Ne moraš biti ekspert za viruse da bi to znao. Vidio sam samo jednog čovjeka sa FFP3 maskom!!!

 

Tebi nitko ne brani zatvaranje u 4 zida doživotno, ali ovo fašistički nastrojeno ponašanje je do te mjere otišlo da sam se spreman boriti protiv takvih kao što si ti.

 

Ovdje se isto dio ljudi ponaša kao ovce, a onda kad treba ući u shipping halu tipa Buahas, Ikea isl, onda odjednom stavljamo sve na pauzu i nagruvani smo svi kao mravi unutra. Po Ikei i Bauhausu plaze mlađi ljudi, svi su na hrpi, nitko nema maske i nikome ništa, a ima nas unutra stotine. Kako to da nismo svi pomrli u roku 14 dana????!

 

Stožer?? Majmuni koji plešu kako politika svira. Dobili su vas na uzicu do te mjere da će ti frizerka uzimati i uzorak krvi i stolice ako treba, ali ovce ni ne zaslužuju drugačije, jer popovi smiju držati mise kako žele. Njih valjda bog čuva od korone. Kad pogledaš stariju populaciju koja se prva gura u crkve, onda ni ne mogu reći da ih žalim, jer su oni prvi koji bi trebali ostati u svoja 4 zida. Ali, jebiga, neobrazovanost se skupo plaća.

 

Malo su maske korisne, pa malo nisu, pa malo ovako, malo onako.... Te Bosanske diplome su prilagodljive kao plastelin.

Na kraju će ti taj stožer prodati priču sad pred ljeto kako je sve super i ok, jer bez turista nema ni pustih milijardi od turizma. A to znači da ćete kopat oči jedni drugima, što političarima nikako ne paše. Mark my words, pred ljeto će ti neki mediokritet iz stožera provalit kako je sve super i ok.

 

I onda bi likovi poput tebe kažnjavali Golim otokom sve one koji se ne pridržavaju kaotičnih uputa fenomenalnog stožera. 

 

 

Ok, i sad uz sve to reci koliko u Švedskoj ima mrtvih na 1mil stanovnika, a koliko u HR?

Nije bitna samo suhoparna brojka. Tako se ekipa poput tebe šamara sa situacijom u Italiji. Bitno je KAKVI pacijenti su umrli, a da im je dodana korona etiketa.

U Italiji je prosječna dob oko 80 godina. Razumiješ li upće u čemu je problem? Osoba koja ima 80-ak godina čak i ako je fizički zdrava, zbog godina ima slabiji imunitet. A da ne spominjem ostale koji se bore sa tko zna kakvim bolestima. Korona je samo kap koja prelije čašu. Ti pacijenti da su dobili upalu pluća, isto bi umrli, samo onda ne bi rekli da su umrli od upale pluća (licemjerje na kvadrat). Kada bi netko umro u Italiji, rekli bi "umrla pacijentica u dobi od 74 godine", a onda sa strane doznaš da je ta ista pacijentica bila i onkološki pacijent. Ako imaš te godine i na onkologiji si, život ti visi o niti i bilo što će preliti čašu. Ali, eto, zgodno je stisnuti etiketu "korona". Farmacija ili neki njihov dioničar će trljati ručicama na kraju kad "izmisle" cjepivo nabrzaka i bez previše testiranja ga svima uvale.

6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...

Par činjenica za početak:

 

Najveći broj umrlih za koje se u javnosti tvrdi da su umrli od Korone su ljudi starije životne dobi. Dakle, ljudi koji što zbog godina, što zbog trenutne zdravstvene slike imaju oslabljen imunitet. Najbolji primjer je Italija. Rijetko gdje ćeš vidjeti ili čuti da je prosječna dob umrlih oko 80 godina.

 

Ti si povezao Italiju s brojem godina u odnosu na smrtnost?

10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

Švecka na današnji dan ima 200-tinjak novozaraženih i 10-ak umrlih, što je veliko smanjenje i, ako se tako nastavi, krivulja bude u laganom padu. Da su pripazili na staračke domove, prošli bi bolje nego mnoge zemlje s brutalnim lockdownom, što će vjerojatno posebno doći do izražaja kad se ove sve više krenu otvarati, u pokušajima da se pokrene što se možda bespotrebno sj3balo:

 

Europa je napravila grešku i platit će cijenu, cjepiva će na kraju biti uzaludna

nemoj to tako olako interpretirat jer se svaki vikend ponavlja ista situacija

 

"There is some delay in reporting and supplementing data on new cases and deaths, so the numbers from recent days (especially during weekends) should be interpreted with caution. The statistics are compiled daily based on reports received up until 11.30am the same day. The current and previous day's number is incomplete and will only be complete the following day." - Public Health Agency

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Teški DEBILIZAM! Italija ima manji prosjek godina od Njemačke, manji broj stanovnika iznad 65 godina a ti tvrdiš da je to razlog brojki smrtnosti od COVID-19! 

Onda bi Njemačka imala veće brojke umrlih jel..

I onda se čudim što ljudi tvrde takve gluposti koje se demantiraju u manje od par minuta google istraživanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 18:40 (love2ml86).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

Švecka na današnji dan ima 200-tinjak novozaraženih i 10-ak umrlih, što je veliko smanjenje i, ako se tako nastavi, krivulja bude u laganom padu. Da su pripazili na staračke domove, prošli bi bolje nego mnoge zemlje s brutalnim lockdownom, što će vjerojatno posebno doći do izražaja kad se ove sve više krenu otvarati, u pokušajima da se pokrene što se možda bespotrebno sj3balo:

 

Europa je napravila grešku i platit će cijenu, cjepiva će na kraju biti uzaludna

 Švedska tradicionalno vikendom prijavljuje manji broj. Ne brini, u ponedjeljak ili utorak su na staroj stazi. Pogledaj malo povijesne podatke.

 

Tip priča gluposti, najveća je da su Hrvati pametni i poslušali bi preporuke.

 

Švedski recept, tvrdi, primjenjiv je svuda i disciplinirano ponašanje Šveđana nema mnogo veze s kulturološkim specifičnostima te zemlje. Isti bi rezultati, uvjeren je, bili i u Hrvatskoj, Engleskoj, Španjolskoj, da su te države primijenile isti model. To što bi negdje možda u prosjeku bilo nešto više svojeglavih, po njemu nije razlog za neuspjeh.

 

Pa Engleska je išla tim modelom i sada su u govnima. Ili hoće reći da je lockdown povećao broj umrlih? Španjolska slično, samo ne toliko namjerno. Ne razumijem po kojoj logici bi zemlje koje imaju veći broj umrlih od Švedske imale manje da su išle do kraja njihovim putem? Njihov put možda je bolji za ekonomiju, ali nikako ne umanjuje broj mrtvih. Totalni sumrak logike.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

i to imaj na umu da švedska ima gustoću naseljenosti od 22 stan./km2 što im uvelike doprinosi brojkama

 

italija - 201

njemačka - 235

francuska - 118

UK - 279

španjolska - 92

hrvatska - 73

14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
love2ml86 kaže...

Teški DEBILIZAM! Italija ima manji prosjek godina od Njemačke, manji broj stanovnika iznad 65 godina a ti tvrdiš da je to razlog brojki smrtnosti od COVID-19! 

Onda bi Njemačka imala veće brojke umrlih jel..

I onda se čudim što ljudi tvrde takve gluposti koje se demantiraju u manje od par minuta google istraživanja.

 https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-18/99-of-those-who-died-from-virus-had-other-illness-italy-says

 

Prosjek godina umrlih je 79.5 u Italiji, a 99% ih je bolovalo od nečega prije korone.

 

Citat:

All of Italy’s victims under 40 have been males with serious existing medical conditions.

 

Debilizam? Za neke možda da... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 19:22 (neutrino).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

Švecka na današnji dan ima 200-tinjak novozaraženih i 10-ak umrlih, što je veliko smanjenje i, ako se tako nastavi, krivulja bude u laganom padu. Da su pripazili na staračke domove, prošli bi bolje nego mnoge zemlje s brutalnim lockdownom, što će vjerojatno posebno doći do izražaja kad se ove sve više krenu otvarati, u pokušajima da se pokrene što se možda bespotrebno sj3balo:

 

Europa je napravila grešku i platit će cijenu, cjepiva će na kraju biti uzaludna

 

Taman sam mislio taj link podijeliti ovdje kad sam vidio da si me vec pretekao.

 

Nevezano za konkretne podatke u ovom i slicnim linkovima.

 

Nije li znakovito da gotova sva stajalista koja su u suprotnosti sa mainstreamom daju upravo doktori/strucnjaci koji su pred penzijom ili u penziji?

 

Zasto je to tako?

 

Ja imam nekoliko teorija, ali bih volio cuti sto drugi misle po tom pitanju.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak:

Ma slušaju Hrvati, samo lik, Šveđanin, priča gluposti. Nije uopće stvar u tome. Kad se kod nas zarazi jedna osoba to znači da su zaražene tri generacije. Kad se kod njih zarazi jedan, zarazio se samo jedan. Nema tamo starijeg od 25 da živi s roditeljima a pogotovo da još dovede ženu i ima djecu. Oni su u karanteni jako dugo samo si to neće priznati. Njihovi starci, posebno žene, masovno žive sami. Ne rukuju se a još manje grle i ljube kad se nađu s nekim. Vjerojatno nisu pogriješili ali samo za svoje uvjete. Kod nas bi njihove mjere napravile pokolj uz istu poslušnost
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 20:10 (Feudalac).
13 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

A što ako Trump djelomično govori istinu da su Kinezi nakon što su skužili da će im ekonomija trpiti i da je virus jako zarazan poslala ljude sa asimptomatskim slučajevima dalje po svijetu da prošire virus korone da i druge ekonomije nadrapaju??

Stvarno je čudno da su oni ostali na samo 83000 slučajeva nešto tu stvarno ne štima.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hummer0:

Moguće je. A moguće je i da je Kina uvela brutalne, surove mjere kakve na zapadu pa i kod nas primjenjujemo samo prema životinjama? Oni su jednostavno ljude stavili u kućni pritvor, dosllovce ih zatvorili u stanove. Nula šetnje. Stanovništvo jedne švedske. Plus stroga karantena za ostatak pokrajine i mjere širom zemlje. Misliš da to izgleda kao lako ćemo? Sve znamo i možemo pa ćemo dozirati drugima? To je bila totalna panika, kaos.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...
syncmaster245b kaže...
Nije li znakovito da gotova sva stajalista koja su u suprotnosti sa mainstreamom daju upravo doktori/strucnjaci koji su pred penzijom ili u penziji?

 

Slažem se, ali nije li ista stvar u znanosti? Koliko se nadobudnih znanstvenika mladaca odlučuje riskirati karijeru i ići protiv struje s teorijama za koje nemaju dovoljno dobru potvrdu pa da se usude ne samo staviti ruku u vatru nego i držati ju tamo neodređeno dugo? Logika stvari kaže da manjina ima dovoljno znanja, samopouzdanja, sreće i upornosti da se usuđuje stati iza svojih kontroverznih tvrdnji / radova, ako im stariji kolege nisu takvo što blagoslovili. Tu ne kažem da se to ne može uopće nego da nije zdravo za napredak u struci. Nitko ne voli biti šikaniran od strane kolega niti želi izvršiti karijerno samoubojstvo tako da bude proglašen Pernarovim prijateljem, kako tu običavaju reći, i ravnozemljašem koji s alu folijom na glavi strepi od zaprašivanja i 5G tornjeva.

Nisi ti uopće shvatio poantu... ni izdaleka. Nema to nikakve veze sa Pernarom, ravnozemljašima ni genijalcima iz Bibinja.

Ne postoje u znanosti "sulude teorije" niti postoji "nedovoljno dobra potvrda". Svaki znanstvenik pali novac svojim radom i zbog toga je potreban investitor koji financira ili projekt, ili sveučilište, labos, i sl...

Ako investitor želi određeni rezultat istraživanja, ili možda ne želi istinu o istraživanju podijeliti s ostalima, znanstvenici koji rade na takvim projektima imaju dvije opcije, ili šutiš, radiš i primaš plaću, ili ti se režu financije i snalazi se kako znaš.

Etablirana ekipa i ako pokuša ići kontra toga gubi posao sigurno, a ide se tako daleko da su liku kojeg poznam u četiri oka rekli "ili pričepiš, ili ti slijedi tužba za pedofiliju". I to sa "utreniranim" svjedocima, namještenim dokazima, the whole nine yards. U tom trenutku ti je karijera gotova. Epilog na sudu je nebitan, stigma te prati doživotno i posao u struci više nećeš dobiti.

 

Tek u penziji ti više ništa ne mogu. Imaš iza sebe karijeru koja daje na težini tvojih tvrdnji, a penziju ti ne mogu uzeti.

Moj PC  
6 1 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...
love2ml86 kaže...

Teški DEBILIZAM! Italija ima manji prosjek godina od Njemačke, manji broj stanovnika iznad 65 godina a ti tvrdiš da je to razlog brojki smrtnosti od COVID-19! 

Onda bi Njemačka imala veće brojke umrlih jel..

I onda se čudim što ljudi tvrde takve gluposti koje se demantiraju u manje od par minuta google istraživanja.

 https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-18/99-of-those-who-died-from-virus-had-other-illness-italy-says

 

Prosjek godina umrlih je 79.5 u Italiji, a 99% ih je bolovalo od nečega prije korone.

 

Citat:

All of Italy’s victims under 40 have been males with serious existing medical conditions.

 

Debilizam? Za neke možda da... 

Broj godina umrlih? WTF, kakve Italija ima veze s time? Što je prosjek godina umrlih u Njemačkoj 40?? Da, debilizam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 20:56 (love2ml86).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Ja govorim o dva koncepta, jedan je brzi lockdown i polako popuštanje do optimalnih mjera, a drugi je blaga reakcija i pojačavanje mjera po potrebi. Ne vidim koja je treća opcija, odmah iz prve pogoditi prave mjere?

Drugi tabor možemo podijeliti na one koji inicijalno ne bi baš ništa napravili i one koji bi minimalno. Drugi na one koji bi produžili mjere i one kioji bi ih ranije ukinuli. Naravno da uvijek i među ljudima koji slično razmišljaju postoje razlike.

Ti i dalje ne kužiš da ti se ta dva tabora preklapaju i da uredno ljude koji sebe svrstavaju u tvoj tabor zapravo nastojiš diskreditirati tako što ih svrstavaš u suprotni tabor na temelju neslaganja u vezi dinamike?

 

Visak kaže...

Švedska se odlučila za drugi pristup i dok je problem s domovima kod nas greška u konceptu lockdowna, u njihovom konceptu je to feature, jer tek ako se pokaže da negdje postoji problem tamo treba pojačati mjere. Znači pustićemo da restorani, teretane i domovi ostanu otvoreni, pa tamo gdje izbrojimo puno mrtvih ćemo nešto poduzeti, dok smo mi zatvorili sve, pa ćemo postupno nešto od toga otvoriti. Na kraju ćemo možda doći da su iste institucije otvorene kao i u Švedskoj, samo smo do toga došli različitim putevima. I dakako uz manje žrtava.


Naknadno se lako praviti pametan da se ovo ili ono možda nije trebalo zatvarati, no u trenutku odluke nije bilo dovoljno podataka za točnu procjenu i po prvom konceptu se išlo široko zapasati.

Švedska se odlučila na isti, odnosno sličan pristup sa malo drugačijom dinamikom, u skladu s društvenim razlikama koje postoje između naših društava. Da su se pritom "malo" preračunali je sasvim jasno, ali još nije jasno u čemu - da li su mjere bile nedovoljne, kasne, loše iskomunicirane s javnošću (s obzirom da su se temeljile na odgovornosti pojedinca) ili je samo stvar u tome što su precijenili stručnost kadra u staračkim domovima. Kao što kažeš, lako se naknadno praviti pametan, ali oni su svoje odluke donosili na temelju različitih podataka od većine država - podataci o životnim navikama i odgovornosti građana između Hrvatske i Švedske su dijametralno suprotni. Da, slažem se da je u startu sigurnije igrati na sigurno, pa onda popustiti, međutim i tu treba gledati podatke koji su ti u tom trenutku dostupni i primijeniti teoriju igara.

 

Kad pogledaš trenutnu situaciju u Švedskoj i trendove, da situacija je gora nego su Šveđani očekivali, ali je daleko bliža onome što su Šveđani očekivali, nego onome što su analitičari drugih zemalja predviđali.

 

Ako gledamo trenutnu situaciju, popušili su, ali ako pretpostavimo da je izgledan dolazak drugog vala, ne bih baš stavio ruku u vatru da će Švedska ostati pri vrhu ukupne smrtnosti - ako je cilj peglanje krivulje (što službeno i jest cilj većine država), a ne potpuno suzbijanje virusa, te se očekuje drugi val, onda nije cilj imati što manje zaraženih, već je cilj držati ukupan broj zaraženih na razini koja ne ugrožava rad zdravstvenog sustava, te što manji boj zaraženih iz ugrožene skupine (tu su definitivno kiksali).

 

 

Visak kaže...

 Sad ga ti i Blc natežete. To što postoji mogućnost da je krivo prenešeno i to što je netko nešto prije krivo prenio ne govori baš nimalo o točnosti ovog članka. Znači članak stoji dok ga netko ne opovrgne konkretnim podacima.

Na taj način teoretičari zavjera funkcioniraju, nađu nekog doktora koji je nekad negdje lagao i sve što doktori kažu proglase za laž. Tamo gdje im odgovara, poslije nađu doktora koji potvrđuje njihovo i taj je dobar.

Moja ograda stoji jer se radi o članku u našim novinama bez linka na izvor i u pravilu sam skeptičan prema svakom novinarskom prepisivanju. No reći bez dokaza da to što piše nije istina je još veća greška.

Ja sam samo napisao da treba uzeti s dozom rezerve, upravo zato što nema linka na izvor i zato što smo već vidjeli slična podmetanja. To se ni po čemu ne razlikuje od tvoje ograde.

 

Međutim, sad sam si dao malo truda i situacija je poprilično ideološki obojena. Ovo je izvor: https://rairfoundation.com/exclusive-swedish-doctor-pleads-for-help-govt-denies-elderly-coronavirus-patients-life-saving-oxygen-watch/

 

RAIR je kratica od Resistance Against Islamic Radicals, ekstremne desne organizacije. Između ostalog, vijest su prenijeli i drugi ekstremno desni portali poput http://www.demokracija.si/tujina/kultura-smrti-levicarske-oblasti-na-svedskem-dale-navodilo-da-je-treba-starejse-s-covid-19-za-vedno-uspavati.html i https://projektsanning.com/2020/04/12/jon-tallinger-specialist-i-allmanmedicin-md-gp-vi-behover-syrgas-nu/. Večernji je "najnormalniji" (u smislu neutralnosti) medij koji je to prenio, ali i medij koji se već isticao i s desnim sadržajim i s bezumnim prepisivanjem.

 

Na originalnom članku imaš i navodni dokument upitne vjerodostojnosti i s odrezanim footerom, dok je u headeru samo logo regije i datum. Ono što se u startu može reći je da dokument ne odgovara naslovu članka u Večernjem, te da su neke tvrdnje izvučene iz konteksta, čak i ako dokument jest vjerodostojan - dokument kaže da morfij bolje ublažava simptome od kisika kod pacijenata kod kojih oporavak nije vjerojatan, preporuča da se svaki slučaj zasebno promatra (za razliku od generalizacije koju Večernji sugerira da stariji pacijenti neće dobiti skrb), te da, u slučaju da se razmatra prelazak na palijativnu skrb, o istom odlučuju dva liječnika u dogovoru s pacijentom i njegovom obitelji.

 

U prijevodu, bullshit detektor mi ni ovaj put nije zakazao...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

U prijevodu, bullshit detektor mi ni ovaj put nije zakazao...

 Slažem se.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

Švecka na današnji dan ima 200-tinjak novozaraženih i 10-ak umrlih, što je veliko smanjenje

 Zadnja tri dana imaju 90, 85 i 87 umrla i 400 do 700 novozaraženih. Ti pogledaj opet za vikend, pa se veseli kako je već sve završilo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Obzirom na nepoznti broj asimptomatskih "pacijenata" je zaista bedasto očekivati de će išta "završiti". Korona je egzistirala i prije ove idiotske panike, što su Francuzi potvrdili i ostat će ovdje (osim ako netko od dežurnih fašista ne uvede odstrel kao "razumnu" mjeru).

Ljudi oslabljenog imuniteta bi se trebali pobrinuti za sebe.

 

Ali, kad ljudi u RH vole biti gaženi 

Moj PC  
1 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice