Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.611
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Malo mi je sumnjivo ovo s drugim valom - obzirom na zaraznost virusa, vrlo lako ponovo krene, a u Singapuru se već i dogodio drugi val.

Ne znam kako je bilo s honkonškom gripom, ali ne sjećam se baš nekih posebnih karantena kod nas zbog nje.

Hvala na članku, BTW! 

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 7:46 (Veliki Brat).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Da niti meni nije jasan taj dio s drugim valom. Ako dobro kužim, kod Španjolske gripe je drugi bio smrtonosniji jer se vojska vraćala sa bojišnica doma nakon 1. svjetskog i onda je došlo do masovnog širenja, što ne?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 

U Singapuru se dogio proboj među strane radnike koji žive u svojevrsnim kolektivima pa je širenje brzo. Ne bih to zvao drugim valom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nadam se da ce do 15.06 završiti da odem malo na ljetovanje i da se otvori granica.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

a u koliko sati (ne paše mi ujutro)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
35 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Doc i matiša 😅
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Meni ide na živce nediscipliniranost ljudi. I potpuno mi je neshvatljivo kako nošenje maski nije ZAKONSKI OBVEZNO u apsolutno svim prodajnim prostorima. Primjerice ja uvijek idem sa maskom..SVUDA. Da bih zaštitio ostale ljude od mene. Dok večina ostalih ne nosi nikakvu masku kako bi mene zaštitili od njih. Ne samo to nego se ne pridržavaju ni distance. Jučer mi se u kauflanu na blagajni neki tip nabije doslovno rame uz rame dok sam plaćao. Nije nosio masku i još je bio zadihan sav i disao glasno na usta. Pa što reči takvim idiotima? Ovi iz stožera preporučuju nošenje zaštitnih maski. Ma kakva preporuka? To treba biti OBVEZA kažnjiva zakonom.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
21 26 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
dreadmoore kaže...
Nadam se da ce do 15.06 završiti da odem malo na ljetovanje i da se otvori granica.

 Taman da potrošim stari godišnji :P

16 godina
odjavljen
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Zanimljiv model. Jedini problem kojeg ja vidim je to sto se ne testira dovoljno pa ulazni podaci vjerojatno narusavaju tocnost. Garbage in - garbage out

Freak Show Inc.
 
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ide ti na živce jer ti misliš da je ispravno i donosio bi zakone, a bez da si malo pročitao o tome.

 

Nošenje maske se preporučuje samo onima koji su u kontaktu s osobama koje imaju virus ili se sumnja da imaju virus. 

 

Izvor:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks

 

Također postoji niz pravila kojih se treba držati prilikom stavljanja i skidanja maske kojih se većina ne drži (tako da činjenica da netko ima masku ne znači da od te maske ima koristi).

 

Osobno ne nosim masku niti ću je nositi dok mi netko ne propiše da je trebam nositi, ne smatram da sam zato nediscipliniran, idem u dućan maksimalno jednom tjedno, obavim šoping za sebe i druge i ne odlazim nepotrebno. 

14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DuxCro kaže...

Meni ide na živce nediscipliniranost ljudi. I potpuno mi je neshvatljivo kako nošenje maski nije ZAKONSKI OBVEZNO u apsolutno svim prodajnim prostorima. Primjerice ja uvijek idem sa maskom..SVUDA. Da bih zaštitio ostale ljude od mene. Dok večina ostalih ne nosi nikakvu masku kako bi mene zaštitili od njih. Ne samo to nego se ne pridržavaju ni distance. Jučer mi se u kauflanu na blagajni neki tip nabije doslovno rame uz rame dok sam plaćao. Nije nosio masku i još je bio zadihan sav i disao glasno na usta. Pa što reči takvim idiotima? Ovi iz stožera preporučuju nošenje zaštitnih maski. Ma kakva preporuka? To treba biti OBVEZA kažnjiva zakonom.

1. maske koje većina ljudi nosi su gotovo beskorisne. Povrh toga, mnogi masku nose neispravno. Osobno ne nosim masku, iako ju imam doma, ali izbjegavam ljude/bliski kontakt.
2. reći ovima u Kauflandu da ćeš ih prijaviti inspekciji, nije tvoj posao da opominješ lika da drži prikladno rastojanje. Ne volim kad mi se ljudi nasade za vrat na blagajni i kad nije pandemijsko doba a kamo li sad. Ljudi su neodgojena govna.

5 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Između ekonomije i zdravlja odlučeno je za ovo prvo.Stado se nije držalo pravila u ovih zadnjih 30 dana stoga sad nakon popuštanja budemo vidjeli pravo stanje stvari.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Friday kaže...

Zanimljiv model. Jedini problem kojeg ja vidim je to sto se ne testira dovoljno pa ulazni podaci vjerojatno narusavaju tocnost. Garbage in - garbage out

 Ima nekoliko problema po tom pitanju

(disclaimer, laik sam koji se educira preko dostupnih podataka)

 

PCR testovi (ovi koji se koriste za utvrdjivanje prisutnosti aktivnog virusa) su iznimno spori ali prema dostupnim podacima, problem je i pouzdanosti. Negdje sam procitao da ima nezanemariv broj krivo pozitivnih, ali i krivo negativnih (ako me pritisnes, potrudii cu se potraziti gdje sam procitao)

Takodjer i njihova primjena je upitna. Naime, do unazad tjedan ili dva, testirali su se samo oni koji na koje se sumnja da bi mogli biti zarazeni pa samim time (zbog odabira uzorka) opravdano je sumnjati da su dobiveni rezultati nepuzdaniji u odredjivanu postotka smrtnosti nego da se testirala generalna populacija.

 

Za sada, jedinu nadu (po pitanju testova) polazem na testove za provjeru antitijela koji bi mogli dati tocniju sliku, iako i dalje nepotpunu, koliko se zapravo korona prosirila u stanovnistvu.

 

Prema preliminarnim podacima (na podrucju New Yorka samo) , antitijela su otkrivena u 15% populacije, sto znaci da samo u New Yorku 1 500 000 ljudi je bilo inficirano (kazu da New York ima oko 10 milijuna stanovnika)

 

Ukoliko uzmemo podatke i metodu iz videa kojeg je JakovP postavio u drugoj temi, i kao postotak smrtnosti uzmemo 0,5% ,a zatim na osnovu toga probamo projicirati broj zarazenih, u RH je zapravo broj inficiranih oko ~90 000 a ne oko ~2000 koliko je sluzbeno testirano/potvrdjeno.

 

Na zalost, zbog nepotpunih podataka, sve se to jos uvijek moze usporediti sa gledanjem u kristalnu kuglu.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 

Ovo su doista sjajne vijesti i ulijevaju optimizam te malo sreće, u naše ipak značajno pogođene živote.

Iako priznajem da sam zbog ove epidemije nakon ne znam koliko godina po prvi puta čuo pjev ptičica ujutro, gledao zvjezdano nebo i po praznoj cesti (inače uvijek jako prometnoj)  vidio bicikliste, romobiliste i joggere. Čak sam mogao i po pločniku prolaziti, jer nije bilo parkiranih automobila. Čudo jedno koliko grad može biti lijepši bez automobila.

 

 

Ja se ipak ne bih toliko hvatao grafova i statistika jer su se u velikom broju slučajeva pokazali kako posve promašeni. Posebice kod ove bolesti, nitko zapravo nije siguran niti u njenu smrtnost niti u točan broj zaraženih niti znamo išta o njoj. Ovo su samo pretpostavke na temelju podataka koji ne moraju biti točni. Kakvi podaci takve pretpostavke.

 

 

Svejedno, držim fige!

 

 

P.S.

Zašto 97%? Što je toliko čarobno u tom broju? Zašto ne 86% ili 93%?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 12:20 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
jozef kaže...

1. maske koje većina ljudi nosi su gotovo beskorisne. Povrh toga, mnogi masku nose neispravno. Osobno ne nosim masku, iako ju imam doma, ali izbjegavam ljude/bliski kontakt.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
vrba1989 kaže...

Ide ti na živce jer ti misliš da je ispravno i donosio bi zakone, a bez da si malo pročitao o tome.

 

Nošenje maske se preporučuje samo onima koji su u kontaktu s osobama koje imaju virus ili se sumnja da imaju virus. 

 

Izvor:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks

 

Također postoji niz pravila kojih se treba držati prilikom stavljanja i skidanja maske kojih se većina ne drži (tako da činjenica da netko ima masku ne znači da od te maske ima koristi).

 

Osobno ne nosim masku niti ću je nositi dok mi netko ne propiše da je trebam nositi, ne smatram da sam zato nediscipliniran, idem u dućan maksimalno jednom tjedno, obavim šoping za sebe i druge i ne odlazim nepotrebno. 

 Da, a u azijskim zemljama zive idioti pa nose maske iz zajebancije. Pocelo i polako na zapadu da se preporuca (California). 

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
jozef kaže...

1. maske koje većina ljudi nosi su gotovo beskorisne. Povrh toga, mnogi masku nose neispravno. Osobno ne nosim masku, iako ju imam doma, ali izbjegavam ljude/bliski kontakt.

 

 

A evo ti iskustvo iz prve ruke.

 

Nekidan konacno otisao do Bauhausa kupiti nesto (zena me ozbiljno pritisnula da popravim par stvari u kuci, iako mi nije jasno cemu panika, jer muskarac kad nesto kaze da ce napraviti, napraviti ce, ne treba ga svakih 6 mjesci podsjecati na to )

 

Uglavnom, dosao bez maske, cekam da mi iznesu narucenu robu vani i covjek mi bez pardona krene spocitavati zasto nemam masku.

Gledam njega (ima klasicnu kirursku masku) i pitam ga kad je zadnji puta promijenio masku? (ovoj mu se vec na 2 metra udaljenosti vidi crno po rubovima)

 

Majstor mi 'ladno odgovara da sto to mene briga, ali i  dalje mi broji zasto ja nemam svoju.

 

Da mu se stavi ta maska pod mikroskop, kladim se da bi nasli neke nove sojeve bakterija naslonjene direktno na njegov nos.

Valjda bi i David Attenborough pozelio snimiti dokumetarac o tome, a znanstvenici otisli dopuniti Darwinovu teoriju evolucije.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
MrBlc kaže...
jozef kaže...

1. maske koje većina ljudi nosi su gotovo beskorisne. Povrh toga, mnogi masku nose neispravno. Osobno ne nosim masku, iako ju imam doma, ali izbjegavam ljude/bliski kontakt.

 

 

A evo ti iskustvo iz prve ruke.

 

Nekidan konacno otisao do Bauhausa kupiti nesto (zena me ozbiljno pritisnula da popravim par stvari u kuci, iako mi nije jasno cemu panika, jer muskarac kad nesto kaze da ce napraviti, napraviti ce, ne treba ga svakih 6 mjesci podsjecati na to )

 

Uglavnom, dosao bez maske, cekam da mi iznesu narucenu robu vani i covjek mi bez pardona krene spocitavati zasto nemam masku.

Gledam njega (ima klasicnu kirursku masku) i pitam ga kad je zadnji puta promijenio masku? (ovoj mu se vec na 2 metra udaljenosti vidi crno po rubovima)

 

Majstor mi 'ladno odgovara da sto to mene briga, ali i  dalje mi broji zasto ja nemam svoju.

 

Da mu se stavi ta maska pod mikroskop, kladim se da bi nasli neke nove sojeve bakterija naslonjene direktno na njegov nos.

Valjda bi i David Attenborough pozelio snimiti dokumetarac o tome, a znanstvenici otisli dopuniti Darwinovu teoriju evolucije.

 ne možeš ti to debilima objasniti...

7 godina
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

A do kad cemo prat ruke, zna li se sta?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
19 0 hvala 1
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

A kad cemo smjeti prati noge? 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

A evo ti iskustvo iz prve ruke.

Znači, zbog ljudi koji idu okolo zapišani je bolje ne nositi hlače?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Noge nikako, osim kućnim ljubimcima
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
syncmaster245b kaže...

A evo ti iskustvo iz prve ruke.

Znači, zbog ljudi koji idu okolo zapišani je bolje ne nositi hlače?

 Pa naravno da ne.

Ali s druge strane, zasto se ne zapitas kakvi su to ljudi koji izadju sa zapisanim hlacama vani.

 

Da li to znaci da se mi moramo njima prilagodjavati?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 13:12 (syncmaster245b).
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Što se tiče koristi ili beskorisnosti nošenja zaštitnih maski, evo mišljenja najpoznatijeg južnokorejskog stručnjaka za covid-19, pogledajte video, pa na temelju mišljenja vrhunskog eksperta sami donesite zaključak. 

 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 

Zanimljiva je ta matematika. Osnova i temelj svih prirodnih znanosti. 

 

Raduju me ovi datumi, pa da ovo ludilo već više jednom prođe.

Mada je cirkus oko C-19  najbolje pokazao sve slabosti HR sistema. Od ovog nakradnog državnog sistema se ni ne može očekivati pomoć, nego samo da rade što manje štete.

Kao olfo nisu oni ništa tobože krivi, te još sebe prikazuju kao neke junake, narodne heroje...Oni nečim kao upravljaju, bla, bla,.... puno vike nizašto. Virus je imao svoj tok

Vjeruješ uništaveljima Imunološkog, kriminalcim, profiterima, uništavateljima Hrvatske da ćete će te spasiti i da brinu oko tvog zdravlja? Okay, sretno vam bilo.

Ovdje ne postoji država, nego banda razbojnička. Država je gansterska.

 

Najbolje je pouzdati u sebe, te samostalno biti odgovoran za svoje zdravlje. 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nema potrebe nosit hlače, samo uvest propis da se zmiju obavezno veže uz nogu. Pa nek piša sebi u cipele...
Sad se mislim, jel ok nosit cipele bez hlača...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Neće nikad završit, biti će uvijek tu sa nama kao što je i gripa i obična prehlada.

 

 

 

 
11 1 hvala 1
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

hvala docu na jos jednom izvrsnom clanku - po meni najkompetentniji izvor informacija u moru kojecega, tako mi infodemije.

 

vijest je svakako dobra za nas ucrvale smrtnike mjesina ovjesenih preko rubova gaca koji su siti privatnog zatvora.

premda nastojim biciklirati svaki dan kad god ima sunca - svejedno mi nedostaje - druzenje, kulturni rituali, gluposti poput odlaska na trznicu i

dakako - da izgrlim i izljubim svoje najblize i da mi mirno idu na zivce.

 

ono sto na zalost u grafovima i projekcijama nije uracunato jest slast koji su osjetili diktatori svih fela ne samo u jugoslaviji, vec i sire.

smradovi od politicara koji se isprva sprdali, kojima "je pucao k", kojima je ovo bio "najsmesniji virus na svetu", kojima je to bio samo "light flu"

uspjeli su nas pozatvarati ko stoku, oteti nam pravo kretanja redovito se izbalegavsi na sve zakone, osnovna prava i slobode zgazivsi

nam i dostojanstvo, a mi smo sve nase zdravstvene radnike pocastili zescom rundom aplauza oko 20h. dodje kao nekad vlazni stisak ruke.

 

neki napredni politicari su se bas pravo napalili i pokusali uvaliti rovca, kao onaj sjajni plan sa utrpavanjem postojece prakse uhodjenja 

civila preko mobitela u zakonske okvire - ljudi ce to brzo zaboraviti kad im se uklone Ausweissi i malo ih se pusti na sunce.

 

sve ove mjere, ovo svjetsko cvrkutanje istih mantri - cuvajmo nase stare, let's flatten the curve isl. -

kad je politicare bolilo dupe za ikog osim njih samih, a pogotovo za matore? ocajno stanje zdravstva i bolnica je glavni razlog

da iste nemaju dovljan broj kreveta, aparata isl. tarik filipovic je davnih dana zaglavio fest kaznu kad je pomenuo klaicevu

a samo je rekao da je car gol, kao sto se vidjelo nakon potresa. a pablo ce opet dijeliti vase novce svojim kumovima.

 

i dakako na kraju, isti ti virolozi, umine kineskih formata, i njihova misljenja su samo paravan za sve ove mjere koje su donijeli - ne oni,

nego - politicari. znaci nista struka, nista od kritickih glasova zdravog razuma i to bas ljudi iz struke (ali ne i na liniji) - sva protuustavna

otvaranja kucnih pritvora i policijskih satova i izvanrednih stanja ostat ce visjeti - nigdje.

parlamenti i sabori ce se sakriti iza "stozera" i istih tih lijecnika ali odluke su *uvijek* bile politicke!

 

primjeri lijecnika koji su ukazali da je car gol i koji su progovorili, cak i u kakti civiliziranim zemljama stare jevrope - poput austrije,

njih se citira u lijecnicke komore i prijeti im se "brisanjem sa liste" iliti oduzimanjem licence. zasto? zato sto bi ispali papci, jer su puhali

u iste svirale i izgubili bi ono sto su godinama gradili - doc je lijepo na predavanju lijepo primijetio - vjerodostojnost.

 

link za tebe, danen , umjesto ljepote Goethea, vjezbaj:

 

a za sve ostale koji zile rezu na billa gatesa, ovdje video o dogadjaju "Event 201" koji je organizirala njegova&zhenice mu zaklada, a na kojem su

nazocile glavesine iz notornog Johns Hopkins univerziteta, Lufthanse, banaka iz Singapura, Australije, globalnih "komunikacijskih savjetnika" Edelmana,

likovi iz Johsona & Johnsona isl. a koja je tema eventa bila? nabodite sami:

 

 

igralo se tu i "role playa", npr. sef kineskog centra za kontrolu bolesti i prevenciju George Fu Gao u sljedecem videu, dkle je rijec je o "simuliranju"

i hendlanju "fake newsa":

 

koga zanima, ovdje je zakljucak eventa u pdf-u i svi objavljani video snimci

 

da li vam ista izgleda poznato?

pitanje za miLJon: kad se odigrao ovaj dogadjaj? 

uzivajte i njezno zablejite! mozete i zapljeskati oko 20h.

 

 

 
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
mGT kaže...

Neće nikad završit, biti će uvijek tu sa nama kao što je i gripa i obična prehlada.

 

Ako cemo se ravnati prema izjzavi dr. Wolfgang Wodarga, korona virusi su gotovo pa oduvijek bili prisutni sezonskim infekcijama respiratornog sustava.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 13:35 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

 

Obzirom da velika većina ne nosi maske ili nose prljave maske, čudi me da dnevno nemamo nekoliko stotina pa i tisuća zaraženih, umjesto samo nekoliko desetkaka.

 Nije li to dovoljan razlog za malo zamisliti se?

 

Ja koliko sam upucen, klasicna kirurska maska (najcesci model koji vidimo na licima sugradjana) je apsolutno jednokratna.

Dakle prvi put nakon sto je skines, ide ravno u smece.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice