Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

poruka: 19
|
čitano: 14.149
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete".
12 godina
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

Pa upravo je i trosak postupka problem. 25% nije bas strasno, jos kad se radi o 22 eura glavnice....

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

Logicno bi bilo da bilo gdje na netu da se nesto kupi da se plati domicilni porez i da se on od trgovca prosljedi u doticnu drzavu, jednostavno i automatizirano... ako kinez nesto kupi ovdje plati svoj porez koji trgovac posalje u kinu sa njegovim poreznim brojem..

 

Inace se dobiva cirkus zesci, od zaposljevanja jos brdo ljudi, koji rade nepotreban posao, a u konacnici ces za neku stvar od 2 $ ... platiti jos 10$ dolara nekog postupka, toboze poreza, postupka, skladistenja, manipulacije, ovog,onog...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 8:44 (bus).
 
12 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa

To je plan i to je UK implementirala u skladu s EU regulativom. EU je odgodila 6 mjeseci. Navodno Australija to već ima. 

Sad se prodavači izvan EU bune protiv toga da skupljaju porez za državu i to stranu državu. Ali realno to štiti domaće trgovine i olakšava kupcu proces koji se onda ne mora zafrkavati s carinom. Em što traje, em je u konačnici skuplje ako to radi kupac, em treba više ljudi u carini baviti se time. Prodavači izvan EU se čude zašto bi oni to radili kad ne posluju EU... osim što posluju... online. Jednostavno ne shvaćaju da moderno online poslovanje zahtjeva i moderne metode oporezivanja.

7 godina
protjeran
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

Narucivati sa AliExpressa i drugih stranica, koji imaju EU Warehouse, i rijesen problem.

Na paketu pise tocno da dolazi sa EU Warehousea, pa ako ti postanska carina ili overseas carina naplati,

tuzi ih - jer su nesposobni procitati od kud se salje. A to sto roba prije toga ide iz CH u NL/DE, to njih ne zanima,

nego ih treba zanimati od kud je konacno poslano, a to je EU, odnosno NL/DE.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa
Mandor kaže...

Jednostavno ne shvaćaju da moderno online poslovanje zahtjeva i moderne metode oporezivanja.

 Oprosti, ali pišeš kao netko tko nikad nije išta kupio izvan EU. Koještarije. Sustav oslobađanja od poreza i/ili carine za jeftinije proizvode se je dosad zadrža s razlogom, te se je na to uvijek gledalo pozitivno iz perspektive kupca, a razlog je ogromna dugoročna isplativost, kako kupcu, tako i trgovcu. Jedino birokrati od toga nisu imali koristi, a sad će imat u nekoj mjeri. Moderno poslovanje, moderne metode, zaštita domaćih trgovaca, oporezivanje, uh, besmislice.

15 godina
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

ako naručite još danas, s obzirom na brzinu dostave, taman vas kače "novosti" sredinom srpnja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

Baš mi je paket zaglavio na carini u Velikoj Gorici. Kažu da me ne mogu kontaktirati jer sam napisao krivi br moba, što nije istina.

 

We must contact the receiver for import requirements to clear the package, but the receiver's phone  is invalid.  We'll contact the sender or receiver about this delivery.

2021-02-01 14:01:47

 

Je zna netko na koji broj ili mail mogu ja kontaktirati carinu pa da ovo što prije riješim? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa
Čitatelj kaže...

Narucivati sa AliExpressa i drugih stranica, koji imaju EU Warehouse, i rijesen problem.

Na paketu pise tocno da dolazi sa EU Warehousea, pa ako ti postanska carina ili overseas carina naplati,

tuzi ih - jer su nesposobni procitati od kud se salje. A to sto roba prije toga ide iz CH u NL/DE, to njih ne zanima,

nego ih treba zanimati od kud je konacno poslano, a to je EU, odnosno NL/DE.

 Ovo nije tocno. Ako roba nije carinjena na ulasku u EU, sto u vecini slucajeva nije, na paketu mora biti prikladna naljepnica te je u ovom slucaju Hrvatska carina duzna obaviti carinski postupak. Inace na nasu carinu nrmam puno komentara, ali i prodavaci sa Alija i slicnih varaju i kupce i carine. A na kraju krajeva sve ide iz nasih dzepova...

7 godina
protjeran
offline
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa

Cuj, kupio sam autoradio za 400€ sa AliExpressa, DE Warehouse, nikakvih problema, nikakvih carina ni salama.

Al zna se, Post.AT

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
online
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa
Čitatelj kaže...

Cuj, kupio sam autoradio za 400€ sa AliExpressa, DE Warehouse, nikakvih problema, nikakvih carina ni salama.

Al zna se, Post.AT

Ili nisu odradili ili je plaćeno pri uvozu.

No ogroman dio robe se uvozi u EU preko konsignacijskih skladišta bez plaćanja davanja, plaćanja se vrši pri slanju korisniku (i uvozu koji se tad radi).

7 godina
protjeran
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

Ja znam samo jedno - kada narucujem sa EU skladista - ne placam nista.

I da me doceka nekakva izmisljena carina, samo odbijem paket i pokrenem dispute.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa
Čitatelj kaže...

Ja znam samo jedno - kada narucujem sa EU skladista - ne placam nista.

I da me doceka nekakva izmisljena carina, samo odbijem paket i pokrenem dispute.

Nemoj misliti da ćeš uvijek proći bez plaćanja.

Provjeri pri kupnji plaćaš li PDV, to ti je prvi pokazatelj.

7 godina
protjeran
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

PDV uvjek placam, bar na AT AliExpressu nema mogucnosti placanja bez oporezivanja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa
Uglavnom, jeftine drangulije će poskupiti a skupe stvari pojeftiniti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

Treba uhljebska sirotinja da zaradi za novi mercedes

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
1 1 hvala 2
9 godina
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

Što ako naručim prije 1.7, a te stvari mi stignu nakon 1.7?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pakete

ja nez bas kak ce ovo funkcionirat.

 

nedavno sam nesto kupovao iz amerike, carinu i pdv mi nije izracunavla drzava nego firma rhea doo koja ocito radi za hrvatsku. i kaj ce sad za svaku posiljku morat pisat ta carinska deklaracija? ja sam za to rhei platio 180 kuna. i onda jos carina + pdv.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 14:13 (b00).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa

Rhea je ugovorni partner američkog UPS-a i ono što se šalje iz SAD-a UPS-om ti dolazi preko njih. Oni zapravo rade za tebe, a ne za RH i tražili su da ih ovlastiš da te zastupaju u tom postupku.

 

Za pošiljke poslane preko pošte, u vrijednosti 22 - 150 € (sad, odnosno 0 - 150 € nakon 01.07.) se koristi jednostavni postupak carinjenja u poštanskoj carinarnici. Za skuplje pošiljke i pošiljke poslane preko kurirske službe postupak ide preko špedicije, a kurirske službe u pravilu nude i špediterske usluge. Mislim da u teoriji možeš odbiti njihovu špeditersku uslugu i uzeti neku drugu špeditersku agenciju, ali ne vjerujem da bi išta uštedio.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 14:52 (MrBlc).
15 godina
offline
Re: Kada i kako se ide s obračunom PDV-a na sve pa
Festus kaže...
Mandor kaže...

Jednostavno ne shvaćaju da moderno online poslovanje zahtjeva i moderne metode oporezivanja.

 Oprosti, ali pišeš kao netko tko nikad nije išta kupio izvan EU. Koještarije. Sustav oslobađanja od poreza i/ili carine za jeftinije proizvode se je dosad zadrža s razlogom, te se je na to uvijek gledalo pozitivno iz perspektive kupca, a razlog je ogromna dugoročna isplativost, kako kupcu, tako i trgovcu. Jedino birokrati od toga nisu imali koristi, a sad će imat u nekoj mjeri. Moderno poslovanje, moderne metode, zaštita domaćih trgovaca, oporezivanje, uh, besmislice.

 Ne pišem kao netko tko nikad nije ništa kupio izvan EU jer sam kupio stotine paketića sa AliExpressa u zadnjih nekoliko godina i dugo patio zbog 4.5kn. Znači doslovno pišem kao netko tko je često kupovao robu male vriejednosti izvan EU. I sad si ti mene na osnovu par riječi strpao u nekakvu grupu koja ne kupuje izvan EU i da su to "koještarije". Pa to što ti pišeš je bedastoća.

 

Dakle, koji je razlog što se oslobađanje od poreza do sada zadržalo?

Gledalo se pozitivno na to iz perspektive kupca? OK i kakve to veze ima sa skakavcima?

Koja je to ogromna dugoročna isplativost što sam ja naručio 500 paketića sa Aliexpressa u 5 godina? Da, nisam platio porez, a Kinezi zarađuju. Što ja, Hrvatska, EU imamo od kineske zarade? i koja je dobrobit za mene, Hrvatsku, EU što ja nisam platio porez?

Ti ne shvaćaš da živimo u društvu i da smo sami imenovali birokrate da vode to društvo i da smo svi mi država. 

Ti se možda veseliš što si platio paketić 5 kuna, a ne 6. Što si platio 50kn, a ne 60. Jesi li se obogatio s tim?

 

Ali ako želiš proizvoditi nešto, moraš slijediti pravila EU, platiti cijenu pošte u EU, dobiti CE oznaku i biti jeftiniji od Kineza. Kinez može nalijepiti CE oznaku, država mu plati 80% pošte (doslovno!) i ne mora se platiti porez.

 

Ako ti nećeš proizvoditi i hoćeš nešto uvesti iz Kine da bi prodavao u EU moraš riješiti carinu jer nisi naručio paketić s Aliexpressa i moraš platiti i PDV. I onda staviš taj proizvod u svoju web trgovinu i naplaćuješ 25 kn poštarinu kupcu za artikl vrijednosti 7 ili 70 kn koji bilo tko može naručiti s Aliexpressa.

 

To su tebi koještarije??? 

 

I ja bih jeftinije paketiće, ali ja možda ne vidim odmah ako jeftiniji paketići štete mojoj državi.

 

Zašto sami sebi ne gradimo PelješAČki most? Tko nam ga radi? Hm, Kinezi. Njima njihova politika odgovara, a odgovara im i naša politika.

 

Kinezima država plaća skupo slanje male pošte po cijelom svijetu jer su procijenili da će njihova država u konačnici imati korist od toga. Kad EU procijeni što je korisno za EU, onda su to tebi koještarije.

 

Valjda Kinezi bolje znaju što je za nas dobro i trebamo slušati njih...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice