Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

poruka: 9
|
čitano: 3.792
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u".
5 godina
offline
Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

znači još malo i budem upoznao ženu svog života:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

normalno da se nesto promijeni poslije toliko horora sa takvim lutkama...

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

Moja pretpostavka bila bi da ljudi osjete prijetnju. A prijetnju osjete zbog uncanny valley situacije (iako ovaj robot nije baš taaaako fizički sličan ljudima, no tu su pokreti i "ponašanje" koji su dovoljno slični da nas zabrinu).

 

Ljudi istu reakciju mogu imati na (maligne) narcise i psihopate - ljude koji pred vama nose maske, a zapravo nemaju osobnost, nemaju ego (iako se mogu ponašati grandiozno!), nemaju svoje ja. Pred takvim ljudima osjećaš prijetnju ili nelagodu, a da ne znaš zašto. Razlog je to što naša podsvijest skuži da nešto ne štima (dok se naša svijest bavi kognitivnim i socijalizacijskim zadaćama, naša podsvijest skenira situaciju, traži znakove mogućih prijetnji), jer ne reagiraju prirodno, automatski, instiktivno, nego nas promatraju "mrtvim očima" i onda odlučuju kako se ponašati, kao reakcija na nas - na naše izraze lica, na naše riječi, stav, intonaciju glasa... Kaže Sam Vaknin za takve ljude (i samim tim za samoga sebe, s obzirom da je dijagnosticiran kao maligni narcis) - there's nobody there, there's nobody home. Hall of mirrors. Kaže isto za takve ljude da funkcioniraju kao roboti (koji simuliraju ljudska bića), kao umjetna inteligencija - da promatraju situaciju i onda pretražuju svoju internu "bazu podataka" za osjećaje i reakcije i kad pronađu kakav bi osjećaj trebali izraziti u danoj situaciji, kako bi trebali reagirati, onda simuliraju taj osjećaj. To pak povremeno dovodi do situacija neprimjerenih reakcija, jer su pronašli krivi upis u svojoj internoj bazi emocija za danu situaciju i simulirali pogrešnu emociju za danu situaciju.

 

Uglavnom, poanta je da nas robot "skenira" mrtvim očima, a to kod nas aktivira podsvjesni alarm. Robot izgleda "živ", čini ti se na trenutke da možda ima i neku osobnost, a zapravo je riječ o simuliranom biću, imitaciji (inteligentnog) živog bića.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

kad me pogleda bilo kakva lutka (može i robot), prvo pomislim: "gdje se ovo isključuje?" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

Kad me bilo koja kamera "pogleda", prva pomisao mi je "d'fu... I did wrong?"

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijen
Također se nešto čudno događa s mozgom nakon što neko vrijeme buljimo u tuđe lice.
https://www.iflscience.com/brain/you-can-alter-your-mind-staring-someones-eyes-10-minutes/all/amp.html
King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijen
tjodalv kaže...
Također se nešto čudno događa s mozgom nakon što neko vrijeme buljimo u tuđe lice.
https://www.iflscience.com/brain/you-can-alter-your-mind-staring-someones-eyes-10-minutes/all/amp.html

 ništa čudno, poznato je da je ono što vidimo očima samo dio onoga što nam kao stvarnost prikazuje mozak. 

kao i sve funkcionalnosti i ova se može pokvariti. 😀

tu nesavršenost u percepciji obilato koriste u manipuliranju masama i pojedincima i, što bolje upoznaju kako mozak funkcionira, lakše će nas kontrolirati.

 

tu je prava opasnost za slobode a ne u nošenju maski.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
neaktivan
offline
Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

Trebali su napraviti isti eksperiment s ljudskim protivnikom, da se može usporedi reakcija. To je neko osnovno pravilo eksperimentiranja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kad nas pogledaju robotske oči, nešto se mijenja u

Ne priznajem te pizdarije dok mi robot(ica) ne da ovakav pogled, onda možemo reći o "osjećanju nečega"

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice