Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

poruka: 14
|
čitano: 3.685
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje".
16 godina
offline
Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

Jebote što je tu pohvalno da djeci od 3 do 8 godina turamo tablete i mobitele. Što će to djeci?!? Djeca te dobi trebaju se igrati vani, trčati, penjati se, provoditi vrijeme u prirodi. Idemo mi ko civilizacija u kurac. Polako ali sigurno ...

King in the castle, king in the castle ...
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem pr
Sve što si naveo rade i majmuni.
15 godina
offline
Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

Ja kao netko tko radi za računalom 10+ sati dnevno i ima klinace od 2 i po, i 3 godine, nekako se slazem da bi trebala ici vise vani i posasati se kao majmuni... mislim da će imati više benefita finalno u životu nego tako rano ući u virtualni svijet...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 11:13 (JohnW).
 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem pr
Crtić dva neće nikoga oglupiti.

Nekad trebas nesto obaviti pa moras nekako dati klincima nesto da ih zaokupira kratko vrijeme.

Bolje da gledaju nesto primjereno svojim godinama nego da bulje u rtl i krv nije voda i slicna sranja.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 11:20 (Pero Dinamit).
11 godina
neaktivan
offline
Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

Sjedenje za tabletom pc tvom sve je to brzveze djeca se ne razviju imaju svake zive alergije bolesti...  Pustit djete da se igra u prirodi a to ce doc kad budu stariji... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem pr
Umbel kaže...
Sve što si naveo rade i majmuni.

 a u čemu je razlika između njih i šmrkadije? jesi li ikad bio u vrtiću/osnovnoj? majmuni su još mila majka prema tim zvijerima. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem pr
S time da se majmuni znatno više bave svojim potomstvom, rad sve i svašta s njima i pripremaju ih za život.

8 godina
offline
Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

evo, kad dođem danas po dijete u vrtić u 4h, idemo odmah u parkić i prije 9 se ne vraćamo doma. lijepo je i toplo vani, pa zakaj ne. onda kad dođemo doma, palim svijeću da mi se dvogodišnje dijete nebi slučajno naviklo na žarulju, kao i na struju općenito. ipak svijeća ima prirodnije boje, a ne ove vražje ledice, žarulje i ne znam šta od kojih će oslijepiti. naši prastari nisu imali žarulje, ergo to ne valja za djecu.

čisto disklejmer za one slabijih kognitivnih sposobnosti, ne, dijete mi ne visi na mobitelu čitavo vrijeme dok je doma, niti pola, niti...nastavi niz.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

Pazi ti ove komentare. Kao da je svaki dan savrseno lijep da djecu mozes voditi van. Sto kada pljusti kisa 7 dana zaredom (bome nije rijetka pojava) ili idiotska drzava zabrani izlazak iz kuce 24/7, a njima je u kuci toliko dosadno i zele kidati namjestaj po kuci koliko su vec ludi?? Dati otkaz i zabavljati ih dok ne ostane last man standing? Ili ste od onih koji djecu sutnu u vrtice pa neka se drugi o njima brinu, a vi ste "roditelji"?

 

Ne mogu vjerovati koliko je pojedincima tesko zamisliti situaciju iz tude perspektive. Djeca (barem moja) bi i sama najradije van, ne svaki dan vec svaki sat koji ne provedu spavajuci, ali ponekad to jednostavno nije moguce. Tada je bolje da postoje ovakvi sadrzaji koji su im primjereni te im nece dosaditi u roku 5 minuta. Projekt je hvale vrijedan, ali vidim da je BUG forum pun "kvalificiranih" strucnjaka (da ne kazem izbornika) koji znaju bolje.

 

PS ima li netko preporuku za slicne edukativne i interaktivne sadrzaje? Znam za ICT-AAC i dosta su dobre aplikacije, ali me zanima ima li jos nesto na HR jeziku da je kvalitetno napravljeno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 14:36 (kerum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem pr
tjodalv kaže...

Jebote što je tu pohvalno da djeci od 3 do 8 godina turamo tablete i mobitele. Što će to djeci?!? Djeca te dobi trebaju se igrati vani, trčati, penjati se, provoditi vrijeme u prirodi. Idemo mi ko civilizacija u kurac. Polako ali sigurno ...

 Pa evo moje zapažanje za tebe koji je (pretpostavljam) odrastao bez svega toga je da si zadrti seronja, koji na temelju emocija i zadrtih stavova donosi odluke. 

Većinu djece (kako mojih tako od sestre,brata,rođaka,prijatelja) koji imaju normalne roditelje i pristup tehnologiji je da su super komunikativni, koriste vl. mozak za razmišljanje i formiranje svojih stavova.

Sve suprotno tebi koji sa istom nije imao doticaja u djetinjstvu.

Odgajaj svoju djecu kako želiš, ostavi druge na miru. 

Ustvari kada bolje razmislim i ***ava crkva ima iste stavove.. Njima smeta jer su dinosauri i taj stav onda moraju svi prihvatiti i svima mora smetati, jer eto "mi" tako mislimo 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 14:57 (CrniPero).
13 godina
offline
Re: Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem pr
tjodalv kaže...

Jebote što je tu pohvalno da djeci od 3 do 8 godina turamo tablete i mobitele. Što će to djeci?!? Djeca te dobi trebaju se igrati vani, trčati, penjati se, provoditi vrijeme u prirodi. Idemo mi ko civilizacija u kurac. Polako ali sigurno ...

 Ma daj, kao da mi koji smo odrasli u 90-ima nismo gledali crtiće... Gledao sam ih sve i duplo više nego djeca danas gledaju. Danas kad ljudi čuju da dijete gleda crtić dignu se na noge ko da si mu kokain dao da šmrče.

Naravno nije ništa dobro u pretjeranoj mjeri ali ne vidim zašto dijete nebi moglo pogledati koji crtić s vremena na vrijeme.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
neaktivan
offline
Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

Prije je sve bilo bolje od crtanih do samih ljudi...  Danas djeca sa 10 godina vec znaju koji auto zele koji mobitel zele isprani su im mozgovi konzumerizmom i ako nisu clanovi toga drugi iz iskljucuju... Da ne govorim lude roditelje sto sve rade od svoje djece i koje nerealane zahtjeve imaju prema školi i uvjerena da su im djeca svetci...  Ja iskreno ne znam nikoga u mjestu da je pao 4 godisnju školu jer ako netko ima lose ocjene odmah je problem nastavnika skole a ne jadnog djeteta jer je lijeno i ne da mu se... Tako da svi u nasoj drzavi su upisali fakultet ali nema veze jer i fakulteti su nikakvi... To je pak druga tema. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem pr
Ko ti sad brani da pustis djetetu stare crtice?
Kupi i karte s autima ili kamionima i objasni mu da nosi onaj koji ima vise ccm ili km/h.

Pokaži im i kokanje sličicama. Bit ce odusevljeni kad vide da je vrhunac zabave udaranje po slicicama u nadi da ce se okrenuti.

Jednog dana ce sadasnja djeca svojoj pricati kako je bakaprase i pwpie bio super a ne ovo neko novo sranje.

Moja baka se krizala sto njeno dijete slusa bijelo dugme umjesto ive robica, danas se mi cudimo chodama i dajanama, a nasa djeca ne kuze sta je smješno u mučkama i crnoj guji.

Uglavnom, ne vidim nista specijalno u svom odrastanju, bitno da sam prezivio sa oba oka sve čepovke, špriherice itd. Svojem bi glavu odgrizao da vidim da se igraju sa špriherima ili bacaju petardu u bombice da prska staklo.
Gađanje autobusa grudama mi je posebno pomoglo da se formiram kao...debil? Uz sve te debilane, padale su i granate, a ja sve u zivotu što radim - radim da moje dijete ne prolazi ništa što sam ja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 0:22 (Umbel).
11 godina
neaktivan
offline
Juhuhu - domaća aplikacija bogata sadržajem primje

Nije to problem problem je bio sto se zivilo u doba kad pismenost je bila losa informacije su bile lose. 

Ti si slusao bijelo dugme jeans generacija ko moj stariji brat ja sam pak ratna generacija a moja dijeca su generacija majmuna s you tuba koji im ispiru mozak kako su zaradili porsche do 18 i slicne glupe price pa danas imamo zanimanja influencanja i slicne gluposti.

Kako sam radio vani dosta mladih djevojaka koje dolaze iz rusije ukrajine bjelorusije slovacke ceske poljske posrame nase balkanke kako su ozbipjnije pametnije i s obe dvije noge  na zemlji.  

Opet svi mi odgajamo. Djecu na svoj nacin ali dio odgoja dijete kupi iz drustva koje nikad u nas nije bilo gore...

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice