Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

poruka: 20
|
čitano: 5.720
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo".
15 godina
online
Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

Ovaj bi se čak mogao i koristiti... Microsoftov je katastrofa.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
mrsmith kaže...

Ovaj bi se čak mogao i koristiti... Microsoftov je katastrofa.

 

Sta si poceo i kod strikati? Da nam uzmes kruh sa stola...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

Možda se može razlikovati I "L" itd ali u nulu nisu stavili ni crticu ni točkicu tako da O i 0 su vrlo slični 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
Entry Point kaže...

Možda se može razlikovati I "L" itd ali u nulu nisu stavili ni crticu ni točkicu tako da O i 0 su vrlo slični 

Kako nisu?

 

10 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
kipo kaže...
Entry Point kaže...

Možda se može razlikovati I "L" itd ali u nulu nisu stavili ni crticu ni točkicu tako da O i 0 su vrlo slični 

Kako nisu? 

 Jesu? Znam da nije bilo. Super :)

Samomrzeći hrvat
14 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
Entry Point kaže...

Možda se može razlikovati I "L" itd ali u nulu nisu stavili ni crticu ni točkicu tako da O i 0 su vrlo slični 

 Nešto ti je promaklo, nula ima točkicu!

 

 

Prespor sam...

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 9:23 (D0mag0j).
15 godina
online
Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

Probao još prije tjedan-dva. Font je dobar na slikama. U VisualStudiju je neupotrebljiv. 10 je premali, 11 je preveliki.

Plus opako me nervira što replacea >=, !=, == i sve ostale kombinacije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 1 hvala 0
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
mrsmith kaže...

Ovaj bi se čak mogao i koristiti... Microsoftov je katastrofa.

 

LOL

15 godina
offline
Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

Probao i nije mi neki, možda trebam malo duže koristiti.

Ja koristim Input i za sada mi se pokazao najbolji.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
Bitanga kaže...

Plus opako me nervira što replacea >=, !=, == i sve ostale kombinacije.

 

To je fićr, a ne nedostatak. :D

 

Meni je ovo "l" katastrofa, možda se dobro razlikuje od 1 i I ali mi je tipograski grozno. Više mi djeluje kao 2.

Možda samo stvar  navike. 

15 godina
offline
Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

-font za devove .. i ligautra? meni to nekak oximoronski :), serif-sanserif.. ili ovako, devovi ne koriste goticu za kod niti ilustriraju bibliju, dok oni koji to rade imaju sasvim drugačije potrebe od programiranja-koda tj čitljivosti i preciznosti.

-crta kroz nulu je najvažniji fičer, ne ligatura slova l tj tad to nije dev-kod font .. ili ovako, pisani text, ŠTAMPANI i sl. mogu biti ukrašeni ili čitki, dok kodiranje ima i bojanje-syntaxe koje pomaže, ovo je .. pile&sisa tj meni to zvuči kao da dev postaje pisac mature/zadaćnice pa mu je važno koliko stranica texta će natipkati (s dvostrukim proredom da bi bilo 'više') .. pisci knjiga ili naslovnica časopisa žele fontove, ukrase, izgled, dev želi čistoću-čitkost. Osim ćoravosti i podizanja rezolucije kontraefekt je sitniji font-slovo-čitljivost ili je stvar godina-ćoravost no tad je fix naočale, ne ligatura koja mi sugerira da je 1-l-I 'najčitkiji' .. (valjda među nečitkima) .. ono, kad devovi postanu PRovci ili obrnuto :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
Friday kaže...
mrsmith kaže...

Ovaj bi se čak mogao i koristiti... Microsoftov je katastrofa.

 

Sta si poceo i kod strikati? Da nam uzmes kruh sa stola...

Ma kakvi ja se strogo drzim grafičkog djela... iz te perspektive sam i komentirao, ovaj mi je dosta ugodan oku naspram onog što je MS napravio.

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
online
Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

Gluposti, pogotovo ovo spajanje jednakosti.

=, == i === trebaju izgledati što različitije da ne bi dolazilo do zabune.

Programerima ne treba šminka.

Svemir.
 
5 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
PaleRider kaže...

Gluposti, pogotovo ovo spajanje jednakosti.

=, == i === trebaju izgledati što različitije da ne bi dolazilo do zabune.

Programerima ne treba šminka.

 

Pa baš zato mi je to neprihvatljivo, uopće ne znam što je JetBrainsu to trebalo.

Inače dobro briju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de

-klaiska, nisu programeri nego PRovci koje fejkaju da su programeri.. važan je image-izgled, hype&hypsteri, pa će naravno po potrebi nositi kariranu košulju i očale, bradicu i pirsing.. Mogli su jednako napraviti novi gangamstyle spot ili tamaguči igru, no ovim (fontom) se namjeravaju ugurati u svijest programera, zjenicu oka, hipofizu.. :)) ciljano a time u bizu i opravdano, mada je za namjenu beskorisno (osim smithu koji je guijista..) :))

edit: tj (kraće) cilj je da taj font postane izbor devovima koji će ga koristiti za frontend-appse npr ovaj forum i sl... (ne ispod haube u kodu, nego iznad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 15:41 (ihush).
16 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
Bitanga kaže...

Probao još prije tjedan-dva. Font je dobar na slikama. U VisualStudiju je neupotrebljiv. 10 je premali, 11 je preveliki.

Plus opako me nervira što replacea >=, !=, == i sve ostale kombinacije.

 

Kome se svidjao Cascadia Code, ali ga je to (ligatures) nerviralo, pogotovo sto se ne moze iskljuciti u Visual Studio - dobra vijest je da sada ima i verzija bez ligatura.

Cascadia Mono:

https://github.com/microsoft/cascadia-code/releases

16 godina
neaktivan
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
Moram se složiti vezano uz JetBrains, imaju izvrsne alate i iako je i VS Code dobar, WebStorm je mnogo produktivniji. Također, i Android studio je temeljen na IntelliJ-u tako da imaju popriličnu popularnost.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
southy kaže...
Moram se složiti vezano uz JetBrains, imaju izvrsne alate i iako je i VS Code dobar, WebStorm je mnogo produktivniji. Također, i Android studio je temeljen na IntelliJ-u tako da imaju popriličnu popularnost.

 a je :)

 

Gledao sam malo ovaj font, imali su dobre namjere: vertikalna čitljivost, pa manji razmak između velikih i malih slova...

(kad je danas normalno ime za neki klinac Vrh_Mi_Je_IMati_Što_Gluplje_IMe_AMožeIOvako)

... ali nije to baš sve tako lako za usaglasiti: tipografija se razvija stoljećima i uči godinama.

 

Ovo s ligaturama ne mogu komentirati jer mi je žasu, ali valjda ima nekog smisla nekome.

To malo "l" su mogli manje "popraviti", ali na istu foru (manji "serif" gore); vjerojatno da neko vrijeme radiš samo s tim fontom, privikao bi se (ali bi izvan čitanja koda, na drugim fontovima, uredno "l" čitao kao "2" ili "z"). 

 ANKETA Koje je ovo slovo: z 2 ili l ?

odgovor:
malo L, italic (koso), ExtraBold. Ako nema okomitih crta kao na stranici (koje su optička varka), l više ne djeluje kao l.

10 godina
offline
Re: Još jedan besplatni font posebno prilagođen de
Nema do dobrog starog Monospace-a. Sve ostalo je meh.
Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Još jedan besplatni font posebno prilagođen develo

Ja ga stavio za default style u mpc-hc kao font za titlove. Odličan i čitljiv. Do sada sam koristio Courier New. Više mi pašu monospaced fontovi kao subttitle.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice