Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

poruka: 15
|
čitano: 8.581
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete".
16 godina
neaktivan
offline
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

neš ti remote tipkača.. ima li što o otpuštenim variocima brodosplita, uljanika i sl.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
15 0 hvala 0
2 godine
online
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

"Otkazani" su svi oni koji neopravdano baniraju nas koji beštimamo.. 

I nad popom ima pop...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

Vijest za koju godinu:

"Mark Zuckerberg danas je kao jedini zaposlenik Mete konačno pustio u pogon finalnu verziju Metaversea". 

 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

Met(L)a

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
16 0 hvala 0
13 godina
offline
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

Tjeraj do nule!

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

 

Hm, ak' si rabdo i svestran, uvijek će biti posla.

Izgube posao na jednoj co., ubrzo nađu u drugoj companiji.

 

Big dil.

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
online
Re: Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete
PzKpfw kaže...

 

Hm, ak' si rabdo i svestran, uvijek će biti posla.

Izgube posao na jednoj co., ubrzo nađu u drugoj companiji.

 

Big dil.

Zato što je to U.S.A.

Tamo sposobni mijenjaju po nekoliko poslova u žvotu, presele se 1000 km zbog posla.

 

Nevezano, posla ima i kod nas sa ljude koji žele raditi, mlađi su i zdravi.

Ne moraš se odmah zaposliti u "struci"..

Kad sam bi mlađan momak jaaaa. jedna me je.....

 

Dok sam strudirao, ništa mi nije bilo teško raditi. Pokojni otac s VSS nije imao političkih veza, pa sam čekao pet godina za posao u struci. (prije glupoga rataratata) 

Kopah "kanale" preko "Stuca", trenirao Aikido, kuglanje i nogomet, radio u šećeranskim kampanjama, još svirao rokenrol po selima. Mater je nakon rođenja mene kao trećega djeteta dala otkaz, posvetila se nama, troje djece (ne znam je li ovo pravopisno točan izraz), no svi smo bili tako odgojeni, posao,posao; nemoj nako 18-te (nakon odsluženja u JNA, točnije) tražiti od roditelja novce za izlazak.

 

Da, što se tiče sviranja u osamdesetim na selima se po Domovima mladih svirao isključivo Rock and roll, današnjim generacijama za nepovjerovati. Kada smo svirali strane pjesme nije vam na pamet bilo ne znati točno engleski (uglavnom), jer je na našim nazovi koncertima bila hrpa obrazovanih "seljaka", kojima nisi mogao prodati muda pod bubrege.

 

Od npr. nogometa mi je često bio do kraja izlizan đon ispod palca, pa sam morao svaka dva mjeseca kupovati nove "patike" (danas tenisice). Pokojni otac bi rekao; "Kupi si ako ti treba, ja novaca nemam".

Nisam bio ljut, to sam shvatio kao nešto potpuno normalno.

 

Danas na poslu gledam kako mladi koji su uletjeli preko veze, ne žele ići 20km dalje raditi, u drugu poslovnicu, jer ima to ne odgovara, iako je plaća 30% veća uz naknadu za prijevoz od nekih 50€ ?!

 

Tu je HDz najviše usrao, jer se zapošljavaju ljudi preko raznih župana, predstojnica državnih i javnih firmi, političkih podobnika.

 

Opet, ne volim biti isključiv, i ne volim isključive ljude, pa mogu iz iskustva reći da je u moje državno preduzeće i SDP 2013 pa do kraja mandata isto zapošljavao "svoje" pulene.

 

Što sam stariji sve mi se to više gadi, no ne možeš ništa.

 

Eto, malo sam olakšao s tim opterećenu osobnu psihu, odn. natkaslić . 

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 12:56 (Zaporožac).
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

dobro gledam na netu taj metaverse... znači staviš Oculus Quest 2 naočale na glavu i onda imaš neki VR svijet (u načelu low poly 3D objekti), koji izgleda kao nekakvo sranje namijenjeno klincima od 10 godina, i na neki način podsjeća na (nekad popularni?) "secondlife".

 

Vjerujem da nisam ciljana skupina, ali zar doista toliko pompe oko ... toga?

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

,,

Vjerujem da nisam ciljana skupina, ali zar doista toliko pompe oko ... toga?

 pompa oko čega? ili što misliš da je 'pravi' biz kao recimo showbiz? zabava? npr dvadesetak ljudi naganja svinjsku kožicu i vrište kad je utjeraju 'branki' što globalno nosi milijarde, tv prava itd.

-što je 'gangam style', što je bilo koji film-glazba, .. sladoled? što je ferrari, domperignon, rolex? što su dionice burze i milijarde koje recimo billy kao vlasnik malog-mekog posjeduje i svaki dan na mekanom zaradi više nego kopanjem u rudniku zlata? .. što je roba? .. zabava je ultimativna roba i zato se tu guraju svi čak i kad nemaju dobar proizvod, kvalitetan.. jer je hype i jer je previše milijardi u igri da bi se racionalno razmišljalo nego svi jure naglavačke .. + poneki i uspije kao što je recimo dobitak eurojackpota i to opet gura perpetuumobile dalje u ciklus.. novac, pohlepa, želja pri čemu nije nužno da osoba koja nešto želi (biti nogometaš-pjevač-astronaut) ima potrebne kvalitete no i dalje to želi.. i zato je 'najbolja' roba prodavati snove, uključujući drogu-sex tj kraće, zabava, ne nešto 'pametno' kao cigla jer to je ograničeno konkretnom upotrebom i ciglu viška možeš jedino baciti, ne trabš ju, ne želiš kao milijarde ili sex.. mada ta cigla tvori dom-krov nad glavom i važna je koliko i voda-hrana.. kao primjer :)

-pa ne treba se čuditi, tj to što nam nešto izgleda blentavo, jer je blentavo (ne samo izgled) no imamo mi i domaćih primjera kao prpin 3(2)-D shop, ono, kul nešto jer ćeš vidjeti 3D cipelu.. i šetati po trgovini, virtualno, tj da, multiverse je igra, lošija od recimo minecrafta, no kad je u tome face-cuki-ekipa tad je to hype, da sam ja-ti bila bi ista-identična stvar no ne bi postojalo recimo 10.000 ljudi za otkaze jer naprosto nikad nećemo biti ni u sličnoj situaciji i imati toliko viška-besmislenih zaposlenika kao što nećemo posjedovati face ili kako se sad već naziva :) .. a nije da ne želimo, kao zabiti gol onom kožicom dok curice vrište i nacija obožava 'heroje' .. tj što je 'normalno'? .. a zabava je zapravo dio normalnog, tj zato imamo posao-plaću (što veću) da bi što više tom plaćom mogli uživati, trošiti na takve gluparije-zabavu, drogu, sex, aute, nogomet ili putovanja i gledanja piramida koje su defacto hrpa kamenja pa jednako mogu gledati sljeme ili velebit :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

Zavarivac sa iskustvom ce uvijek imat posla. Na srecu, ako su mladi, izvukli su se. Zavarivanje unutar trupa broda, sa slabom ventilacijom, je odnjelo 2 oceva prijatelja. Zamisli, 38 godina ti je, ujutro peres zube i izvadis si kutnjak... 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

dobro gledam na netu taj metaverse... znači staviš Oculus Quest 2 naočale na glavu i onda imaš neki VR svijet (u načelu low poly 3D objekti), koji izgleda kao nekakvo sranje namijenjeno klincima od 10 godina, i na neki način podsjeća na (nekad popularni?) "secondlife".

 

Vjerujem da nisam ciljana skupina, ali zar doista toliko pompe oko ... toga?

 Za svakog po nešto....


11 godina
offline
Re: Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete
PzKpfw kaže...

 

Hm, ak' si rabdo i svestran, uvijek će biti posla.

Izgube posao na jednoj co., ubrzo nađu u drugoj companiji.

 

Big dil.

Prije 1-2g ne bi bio big dil, ali problem kod ovih gore-dolje ciklusa je da u "dolje" ciklusu ne samo da gro kompanija otpusta u kratkom vremenskom roku (21K FB, 18K Amazon, >10K MSFT i Google, Twitter itd itd), nego i kompanije koje su ok (npr Apple, Nvidia) su prakticki stopirale zaposljavanje ili su jako selektivne, tipa treba odobrenje na VP nivou.
1% superstara je ok, oni vjerojatno nisu ni dobili otkaz, no tu su i preostalih 99%. Neki ce se brzo snaci, ali nema bas puno tech kompanija koje se u trenutnoj klimi otimaju za zaposlenike pa da je macji kasalj preci u drugu kompaniju.

Re: Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete
Kakve ovo veze ima s bilo čime?
10 godina
protjeran
offline
Još 10.000 ljudi dobit će otkaz iz Mete

Godina 2035 redakciju Buga preuzima umjetni AI.Taj umjetni AI shvaća da je Sandro nije dovoljno produktivan tj.previše papa i troši resurse za razliku od novoga AI novinara ZD2345XG-a koji troši samo 500 W solarne energije na dan za puno veći posao.Sandro biva bačen na cestu bez digitalnog kredita na svojem Digitalnom računu.Pošto više ne može kupiti ništa a ni platiti račun za CO2 izdisaj informirali smo biološko biće da mu preko čipa u mozgu gasimo vitalne funkcije.Laku noć.

Moj PC  
1 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice