Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

poruka: 29
|
čitano: 4.327
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo".
6 godina
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

Draga teto mogla bi i meni koju kunicu u kasicu...eto meni dosta milijun kunića...tebi je to sitnica a meni....

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

Jobosova? xD

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

pa nema dobrotvornije svrhe od mene (= subjektivno i pomalo usamljeno opažanje ali ipak ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

ionako im te milijarde ništa ne znače

otkako su počeli bogatstva mjeriti u milijardama to je postalo samo preseratorsko natjecanje u skupljanju nula jer i deset puta manje iznose ne mogu potrošiti

 

najgore od svega je što to sad već previše utječe na ostatak svijeta, jer takvi drkadžije u svojem skupljačkom zanosu cijenu čovjekova života i rada srozavaju sve niže, čak i u tzv. razvijenim zemljama

zato smo po pitanju napretka radničkh prava, radnog vremena i ostalog zapeli tamo negdje na sredini prošlog stoljeća, a jedino što se miče naprijed je broj milijardi koje ovakvi likovi nabiru

 

Moj PC  
27 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
picajzla0707 kaže...

ionako im te milijarde ništa ne znače

otkako su počeli bogatstva mjeriti u milijardama to je postalo samo preseratorsko natjecanje u skupljanju nula jer i deset puta manje iznose ne mogu potrošiti

 

najgore od svega je što to sad već previše utječe na ostatak svijeta, jer takvi drkadžije u svojem skupljačkom zanosu cijenu čovjekova života i rada srozavaju sve niže, čak i u tzv. razvijenim zemljama

zato smo po pitanju napretka radničkh prava, radnog vremena i ostalog zapeli tamo negdje na sredini prošlog stoljeća, a jedino što se miče naprijed je broj milijardi koje ovakvi likovi nabiru

 

 Tako je, a bogati kapitalisti samo šire strah sa "komunistima" i "crvenim kmerima" i sl. Da ne bi slučajno morali dati neka socijalna prava i pomoć..

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
picajzla0707 kaže...

ionako im te milijarde ništa ne znače

otkako su počeli bogatstva mjeriti u milijardama to je postalo samo preseratorsko natjecanje u skupljanju nula jer i deset puta manje iznose ne mogu potrošiti

 

najgore od svega je što to sad već previše utječe na ostatak svijeta, jer takvi drkadžije u svojem skupljačkom zanosu cijenu čovjekova života i rada srozavaju sve niže, čak i u tzv. razvijenim zemljama

zato smo po pitanju napretka radničkh prava, radnog vremena i ostalog zapeli tamo negdje na sredini prošlog stoljeća, a jedino što se miče naprijed je broj milijardi koje ovakvi likovi nabiru

 

 Dovoljno se samo malo zamisliti što osoba treba napraviti/učiniti da bi zaradila puste milijune, a da i ne pričamo o milijardama...Kakav posao zavrjeđuje toliki novac? Eventualno veliko znanstveno dostignuće/otkriće. Tada postane jasno upravo to što si rekao - to je čisto preseravanje. Tim više jer milijuni skapavaju od gladi, nedostaje im pitke vode i kvalitetne medicinske skrbi. Dakle, osnova za život...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 0:05 (Izzy).
8 godina
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

Gledao neki dan selekciju priloga oko Medicare sa FoxNews & co, svi mantraju isto: kad bi se svim Amerima pružila osnovna besplatna zdravstvena zaštita, "Amerika bi bankrotirala", vele. I onda još neka cifra od 50-nešto nekih trilijuna (!)... s druge strane, samo da s par posto opleteš ove najveće mačke, odma bi sve profunkcioniralo.

Nije me prije interesiralo to što god da predizborno propovijeda Bernie Sanders i slični, zapamtio sam samo kritiku da je to "nešto neizvedivo"... a sad mi se čini da u stvari uopće nije problem (samo da nema sebičnosti).

Gospođa udovica Jobs sama bi mogla riješiti bar inicijaciju te priče, bar za 2-3 godine. Nagovori ih još dvadesetak, da si uzmu milijardu "za nužne potrebe", a ostalo da bar posthumno doniraju, i riješio si problem desetljećima unaprijed.
OK, fantazija, samo kažem.

 
18 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
Po sadasnjim cijenama tamo svakako stoji da bi to bilo skupo, ali korumpirani pojedinci, ispricavam se, lobiji ne zele spomenuti da su im cijene svega sto ima veze sa zdravstvom blago receno napuhane. To su takve marze u pitanju da boli glava.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
Zechina kaže...

Gledao neki dan selekciju priloga oko Medicare sa FoxNews & co, svi mantraju isto: kad bi se svim Amerima pružila osnovna besplatna zdravstvena zaštita, "Amerika bi bankrotirala", vele. I onda još neka cifra od 50-nešto nekih trilijuna (!)...

 

Ma daj, seru. Da je to tako onda zdravstveno osiguranje ne bi postojalo ni u jednoj zemlji na svijetu. Ali jbg, kad oni moraju porod naplatiti 50.000 dolara (ili koliko vec, lupam na pamet).

Ocito je da im je u interesu da bogati budu jos bogatiji a ostale tko jebe...

 

A ovi sto ovako na sva zvona pricaju kako ce razdjeliti bogatstvo nakon smrti su mi najjaci. Pa gospodo draga - jos nitko nije uspio sa sobom ponijeti niti cent na drugu stranu.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 10:14 (Friday).
16 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
Zechina kaže...

Gledao neki dan selekciju priloga oko Medicare sa FoxNews & co, svi mantraju isto: kad bi se svim Amerima pružila osnovna besplatna zdravstvena zaštita, "Amerika bi bankrotirala", vele.

 Nek plate kinezima, vrlo brzo ce im rijesiti problem. Glupi ameri ne kuze da je sve moguce, a kao i vecina ljudi, dovoljno im je u zivotu sto se mogu nazderati i napiti. Za ostalo neka se brinu drugi.

8 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

Bio je prilog, mislim da je bilo kod John Olivera, kako to u praksi funcionira: lijek koji u ljekarni dođe štajaznam 500$ u NY, da bi si mogao priuštiti, moraš plaćati nekom privatnom osiguravatelju (nešto kao privatna zdr. zaštita) i plaćaš samo 300$, a oni imaju podružnicu u San Diegu, koja avionom to pelja negdje iz j. Amerike, gdje je 100$ (a vjerojatno s izvora gdje košta 60$).

 

Druga fora je uopće s oporezivanjem:

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/godina-u-kojoj-siromasni-financiraju-bogate-sprema-se-rusenje-americkog-poreznog-sustava/9538145/

iz "Trijumfa nepravde" (nova knjiga):

“prvi put u zabilježenoj povijesti” 400 najbogatijih američkih domaćinstava platilo manji porez od većine manje bogatog, pa i značajno siromašnijeg dijela američke populacije. Prevedeno u brojke to znači da je tanak sloj populacije milijardera u američki savezni i lokalni proračun prošle godine uplatio 23 posto od svojih prihoda dok je prosječna američka obitelj za državnu blagajnu rezervirala 28 posto prihoda.

“Američki porezni sustav je ogromna flat-tax mašina, samo što na samom vrhu piramide bogatstva porezne stope postaju regresivne”, napisali su Saez i Zucman. Njihov rad potvrdio je zapravo staru, tada također “šokantnu” tvrdnju milijardera Warrena Buffeta koji je još 2011. godine, kada je bio treći najbogatiji čovjek na svijetu, napisao kako porez plaća po manjoj stopi ne samo od svoje tajnice, nego od svih 20 zaposlenika svojeg ureda. Dok je on državi uplatio 17,4 posto prihoda, njihove porezne prijave otkrivale su uplate po stopama od 33 do 41 posto bruto zarade. To su mu, naime, posve legalno omogućavale povlastice koje je porezni sustav otvarao za najbogatiji sloj građana. Do danas se promijenilo malo, a to što jest, promijenilo se “Trumpovom reformom” u korist najbogatijeg sloja građana.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 13:37 (Zechina).
7 godina
protjeran
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

Jos je ona dobra. Meni bi bila bonboncic.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

'Besplatno' zdravstveno osiguranje ne postoji, osim u vjerovanjima naivnih. Netko ga na kraju uvijek mora platiti. U Hrvatskoj npr. "besplatno" zdravstveno osiguranje košta 15% brutto plaće - ukoliko imate veliku plaću i dobrog ste zdravlja - gotovo sigurno uplaćujete daleko više nego što trošite, ufajući se da će jednog dana netko i vama tako uplaćivati kad budete u mirovini (tj. kad budete zarađivali manje). Koliko tog novca na kraju zapravo završi u zdravstvu, a koliko 'iscuri' po putu nemoguće je ustanoviti jer se navedeni novac troši potpuno netransparentno, isključivo pod nadzorom političara, a vi osobno nemate blagog pojma gdje je završilo 15% vaše plaće. Drugim riječima, 'besplatno' zdravstveno plaćate zapravo vrlo skupo, a kad vam taj novac u poodmakloj dobi zaista bude trebao za zdravstvene troškove, on će već odavno biti potrošen i preostaje vam jedino nadati se da će država uspijeti nekako namiriti te troškove iz drugih izvora.

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
Tako je.
A onda se budale bune kad država želi dopunsko podići za 10-20kn. U isto vrijeme na prosječnoj plaći tih 15% iznosi preko 1300kn mjesečno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
bruno1026 kaže...
Tako je.
A onda se budale bune kad država želi dopunsko podići za 10-20kn. U isto vrijeme na prosječnoj plaći tih 15% iznosi preko 1300kn mjesečno.

 Dopunsko je sprdnja. Imalo bi smisla tek kad bi se placalo 1000-2000 kn da taj iznos stvarno nesto i znaci za budzet.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
FP64_miner kaže...

'Besplatno' zdravstveno osiguranje ne postoji, osim u vjerovanjima naivnih. Netko ga na kraju uvijek mora platiti. U Hrvatskoj npr. "besplatno" zdravstveno osiguranje košta 15% brutto plaće - ukoliko imate veliku plaću i dobrog ste zdravlja - gotovo sigurno uplaćujete daleko više nego što trošite, ufajući se da će jednog dana netko i vama tako uplaćivati kad budete u mirovini (tj. kad budete zarađivali manje). Koliko tog novca na kraju zapravo završi u zdravstvu, a koliko 'iscuri' po putu nemoguće je ustanoviti jer se navedeni novac troši potpuno netransparentno, isključivo pod nadzorom političara, a vi osobno nemate blagog pojma gdje je završilo 15% vaše plaće. Drugim riječima, 'besplatno' zdravstveno plaćate zapravo vrlo skupo, a kad vam taj novac u poodmakloj dobi zaista bude trebao za zdravstvene troškove, on će već odavno biti potrošen i preostaje vam jedino nadati se da će država uspijeti nekako namiriti te troškove iz drugih izvora.

Zato treba raditi u monopolskoj drzavnoj firmi i uzeti poticaje od iste te drzave da si kupis Renault Zoe!

 

Kakav si ti jadnik...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
odjavljen
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
FP64_miner kaže...

'Besplatno' zdravstveno osiguranje ne postoji, osim u vjerovanjima naivnih. Netko ga na kraju uvijek mora platiti. U Hrvatskoj npr. "besplatno" zdravstveno osiguranje košta 15% brutto plaće - ukoliko imate veliku plaću i dobrog ste zdravlja - gotovo sigurno uplaćujete daleko više nego što trošite, ufajući se da će jednog dana netko i vama tako uplaćivati kad budete u mirovini (tj. kad budete zarađivali manje). Koliko tog novca na kraju zapravo završi u zdravstvu, a koliko 'iscuri' po putu nemoguće je ustanoviti jer se navedeni novac troši potpuno netransparentno, isključivo pod nadzorom političara, a vi osobno nemate blagog pojma gdje je završilo 15% vaše plaće. Drugim riječima, 'besplatno' zdravstveno plaćate zapravo vrlo skupo, a kad vam taj novac u poodmakloj dobi zaista bude trebao za zdravstvene troškove, on će već odavno biti potrošen i preostaje vam jedino nadati se da će država uspijeti nekako namiriti te troškove iz drugih izvora.

 Zapravo 16,5% još do 1.1.2019. Previše za ono što se (ne)dobije. Hrvatsko zdravstvo je govno, a to dobro znaju svi koji se ne liječe po zagrebačkim bolnicama.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 14:23 (VladimirLem).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
Toliko godina i para a i dalje ne kuzi da donirani novac nece zavrsiti u donacijama, vec u dzepovima razno raznih udruga i dzabalebarosa koji ih vode.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
FP64_miner kaže...

'Besplatno' zdravstveno osiguranje ne postoji, osim u vjerovanjima naivnih.

Ajmo sad ozbiljno.

 

Nitko nikad nije rekao da je zdravstvo besplatno - jer po zakonu i nije niti se tako naziva. To je medijski i tvoj propagirani naziv, kako bi jeftino poentiaro - "no free lunch" mantre. Zdravstvo je solidarno i placa se mandatornim odvajanjem od osobnog dohotka, kao i izdvajanjem od uplata u proracun od strane cjelokupnog gospodarstva.

FP64_miner kaže...

 Netko ga na kraju uvijek mora platiti.

Nitko nikad nije ni rekao da se nece placati. Ovo je ubacivanje nekakvih laznih dilema, kao i isticanje ocitog u svrhu zastrasivanja i obmane.

 

FP64_miner kaže...

 U Hrvatskoj npr. "besplatno" zdravstveno osiguranje košta 15% brutto plaće

Opet ponavljas glupost koja nije istinita i svaki zaposleni radnik zna da nije istinita. U biti najvise je onih koji za svoj novac traze vise - sto dokazuje dvije stvari:

- Ljudi tocno znaju sto placaju - solidarni zdravstveni sustav

- Ponavljas obmanjujucu paradigmu koja je ocito samo tvoj konstrukt, tj. tvoj i libertarijanaca.

 

FP64_miner kaže...

 U Hrvatskoj npr. "besplatno" zdravstveno osiguranje košta 15% brutto plaće - ukoliko imate veliku plaću i dobrog ste zdravlja - gotovo sigurno uplaćujete daleko više nego što trošite

Kao i u svakoj drzavi na svijetu, izuzev Sjedinjenih Americkih Drzava.

 

FP64_miner kaže...

ukoliko imate veliku plaću i dobrog ste zdravlja - gotovo sigurno uplaćujete daleko više nego što trošite

A sto ako nisu?

 

Hipotetske situacije, koje su temeljne na jos hipotetskih situacija, je govnarski argument. Ukoliko imate jahtu, dva stana i 14 milijuna dolara na racunu ne morate se bojati pothranjenosti...

 

FP64_miner kaže...

 ukoliko imate veliku plaću i dobrog ste zdravlja - gotovo sigurno uplaćujete daleko više nego što trošite, ufajući se da će jednog dana netko i vama tako uplaćivati kad budete u mirovini (tj. kad budete zarađivali manje).

Ovo je isto govnarski argument - ako padne nukelarna zima jesti cemo kosti nasih predaka!

Generalno - zasto je ova cijela recenica govnarski argument - logicki valja samo u tri slucaja - ako si zdrav, imas posao i ako u buducnosti ljudi ne budu uplacivali sadasnji ili visi iznos u javno zdravstvo. To je previse hipotetskih situacija da bi te se shvatilo ozbiljno., jer sto ako prekosutra ne budes zdrav, dobijes otkaz, ali ostali budu uplacivali vise? Onda ti zakljucak nije isti - ergo - govnasrki argument, jer - dokaži da ce ljudi uplacivati manje.

FP64_miner kaže...

 U Hrvatskoj npr. "besplatno" zdravstveno osiguranje košta 15% brutto plaće - ukoliko imate veliku plaću i dobrog ste zdravlja - gotovo sigurno uplaćujete daleko više nego što trošite, ufajući se da će jednog dana netko i vama tako uplaćivati kad budete u mirovini (tj. kad budete zarađivali manje).

Kako ja nisam jadnik koji radi u monopolnoj državnoj fimi i koji je pored toga iskoristio poticaj za elekticne aute (koji je jako libertarijaran, po postulatima ne-etatista drzavni poticaj je sto?) ispricati cu svoju stranu price.

 

Na drugoj godini faksa imao sam jako tezak slucaj urasle dlake - bio sam na bolovanju 6 mjeseci, s time da sam zadnja dva mjeseca bio svaka dva dana na previjanju u KBC-u. Kako bi mi to, uz ostale prepreke koje sam si sam napravio, produzilo strudiranje na prediplomskom studiju na 5 godina, odlucio sam upisati drugi fakulet. Na trecoj godini dobio sam posao/usavrsavanje u inozemstvu, ali na to nisam mogao otici jer mi je buknuo herpes zoster. Nisam ni mogao pristupiti sistematskom pregledu, pa je ta prilika propala jer se radilo o vremenskim okvirima, kako tog posla, tako i semestara u kojima mi je bilo dopusteno uzeti takvu pauzu.

 

Radim od 16 godine. Hoces li biti dusa pa izracunati koliko sam platio, a koliko sam ulozio u svoje zdravstvo?

Ovo su samo dva, od valjda milijun slucajeva u kojima mozes biti oduzet od posla, ne svojom voljom i bolesti koje nisi nikako mogao sprijeciti. A ako mi solidarno zdravstvo ne placa tretmane, a ja ne radim, tko ce platiti tretman?

 

FP64_miner kaže...

Koliko tog novca na kraju zapravo završi u zdravstvu, a koliko 'iscuri' po putu nemoguće je ustanoviti

Moguce je, i imas proracun, kao sto imas i racune KBC-a. No vremena se mjenjaju, pa su tretmani specificniji, zgrade vremenom postaju oronule, a zdravstvena zastita svake godine postaje sve zahtjevnija, jer su mnoge bolesti uzrokovane stresom i ostalim psihickim problemima, na koje se prije 10,20,50 godina nije obracala medicinska i financijska paznja.

 

FP64_miner kaže...

Koliko tog novca na kraju zapravo završi u zdravstvu, a koliko 'iscuri' po putu nemoguće je ustanoviti jer se navedeni novac troši potpuno netransparentno, isključivo pod nadzorom političara, a vi osobno nemate blagog pojma gdje je završilo 15% vaše plaće.

Kao sto si u uvodnom argumentu naveo "naivne" ovdje ubacujes "osobe koje nemaju blagog pojma" - a obje kategorije su izmisljene!

Niti su naivni u vecini, dapace ti naivni ne postoje. Ljudi tocno znaju na sto odvajaju dio place, i prema svim javnim mjerilima - traze vise, sto zanci da imaju ugradnjemo mjerilo u glavi koliko ulazu a koliko dobivaju.

Ti opet ponavljas govnarski argument - jer se na toj konstrukciji da ljudi glavom bez obzira ubacuju novac u bunar - temleji cijela tvoja govnarska argumentacija

 

FP64_miner kaže...

Drugim riječima, 'besplatno' zdravstveno plaćate zapravo vrlo skupo, a kad vam taj novac u poodmakloj dobi zaista bude trebao za zdravstvene troškove, on će već odavno biti potrošen i preostaje vam jedino nadati se da će država uspijeti nekako namiriti te troškove iz drugih izvora.

Tebe obara jednostavna matematika.

Na 10000 bruto, dajes 1400 kuna za zdravstvo.

 

Ako ti se placa nije promjenila od prvog dana, a imas 45 godina staza - za zdravstvo ces platiti - 45*12*1400 = 756 000 kuna.

Evo ti cijene u USA pa izracunaj sto si s time mozes pokriti - ako ne potrosis ni jednu kunu do penzije, tj. "Ako si zdrav".

 

Uoci zanimljivost - Najskuplje su operacije srca - a srcani problemi su najveci uzrocnik smrti na svijetu! Bas zanimljivo.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 14:58 (wyks).
15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
wyks kaže...
Ako ti se placa nije promjenila od prvog dana, a imas 45 godina staza - za zdravstvo ces platiti - 45*12*1400 = 756 000 kuna.

Samo da nadodam za sve budale koji su se navukli na jedini zdravstveni sustav na svijetu koji ne funkcionira - USA.

 

756 000 kuna pa to je sto iljada eura za to se kupi Aston Martin Vantaže, Ajfon i Serđo Gorđini kožna jakna (ko prepozna šalu dobije pivo) i moš barit pičoke ispred NOAE na Zrču.

 

Ovaj gore iznos je linearan. Znaci na pocetku vaseg radnog vijeka nije 756 000. Na vaš prvi radni mjesec je 1400 kuna, možda i 14 000 kuna ako ste zaposleni na neki direktorski bruto. I što ako vas potrefi neka bolest? Sto ako vas potrefi sa 30? 40? 41? Koliko ste si do tad izdvojili za zdravstvo? A vas brat? Majka? Kcer koja ima urodjenu srcanu manu? Najbolji prijatelj? Njegova majka koja ima predisponirani gen za rak koji nije jos uvijek dijagnosticiran?

 

Ja bi po vrlo preciznom izracunu - koliko se Aston Amrtina Vantage vozi po cesti - rekao sa 756 000 kuna nema jako puno ljudi.

Uzmimo omjer studenata u domu i Aston martina na cesti. Koliki je omjer? 10 000 / 5? Koliko je student odvojio za zdravstvo?

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
VladimirLem kaže...

Zapravo 16,5% još do 1.1.2019. Previše za ono što se (ne)dobije. Hrvatsko zdravstvo je govno, a to dobro znaju svi koji se ne liječe po zagrebačkim bolnicama.

Pazi.

Kako to da identican sustav u nekim drugim zemljama nije govno?

 

Ja bih, kao obrazovana osoba, zakljucio da nije problem u sustavu, vec u izvrsenju tog sustava.

Ako imas kantu, i netko konstantno busi rupe u toj kanti - hoces li dovijeka mjenjati kante ili sprijeciti tog koji busi rupe?

 

Al evo i nekoliko drugih primjera busaca kanti:

Rak, operacija koljena, srcana mana - nisu diskriminatorne bolesti pa jednako oboli krscanin, kao i musliman.

No za religije, koje nisu univerzalne, u zadnjih nekoliko godina je dodjeljeno oko 300 000 000 kuna godisnje. U medijima se pojavljuje podatak da je od 1996 davano 0.6% BDP-a. Kako je proracun RH oko 100 milijardi kuna, ovih 300 000 000 u biti nije cjelokupan iznos vec samo direktna potpora iz Ministarstva financija - postoje jos izdavanja preko drugih programa i sl.

 

No hajmo uzeti tih 300 000 000 - to je oko 7 milijardi kuna od 1996.

 

Znas koliki je ukupni dug svih hrvatskih bolnica za ljekove? 2.5 milijardi kuna

Znaci - svih 4.5 milijuna ljudi je natuklo dug od 2.5 milijarde kuna u 30 godina, dok je istovremeno dan 3 puta veci iznos za crkveni sustav koji ne koristi apsolutno svaki stanovnik, niti ce korisiti do kraja zivota. A imali smo rat, imali smo gospodarske krize i periode u kojima je 300 000 ljudi bilo nezaposleno.

Da nam je gospodarsvo jace, pa da je prosjecna placa 20 000kuna bruto - tu bi prosjecni stanovnik davao (poglupljeno) bar dvostruko veci iznos, pa se opet taj dug cini rjesivim, tj. vjerojatno ne bi ni nastao.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
protjeran
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
wyks kaže...
*cut*

 Može za mene jedna mineralna, bez limuna?

15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
FP64_miner kaže...
wyks kaže...
*cut*

 Može za mene jedna mineralna, bez limuna?

Moze, samo slijedece godine kad se vratim tom poslu!

 

(Opet grijesis sa isticanjem nepotrebnih stvari.

Znaci - ti govoris kontra solidarnih drzavnih programa, dok si iskoristio bas solidarni drzavni program jelda?

 

S time da solidarni drzavni program, tj. poticaj za kupnju elektricnog vozila kojeg si ti iskoristio nije univerzalan, jer se potice sasvim privatni interes - kako proizvodjaca, tako i tvoj privatni interes kao kupca jer moj interes nije kupnja vozila. Nadalje, takav poticaj bi bio bolje iskoristen u svrhu gradjenja ekoloskih izvora energije koji je manje privatan jer ga mogu iskorsiti svi ljudi i cijela industrija. (koji je nacionalan interes, jer libertarijanci poput tebe ipak zaboravljaju da USA svoj energetski interes stiti i oduzima nuklearnim bombama i dronovima). Taj poticaj, kako je prikupljen svacijim (pa i mojim) uplatama u proracun putem trosarina na gorivo, mogao je biti iskosriten za poboljsanje infrastrukture koji je opet univerzalniji izdatak.

 

No ja nisam protiv takvih poticaja - niti bi ih ukinuo, jer je i ekologija vrijedan cilj. No i dalje ostaje tvoja neprincipjelna, nelogicna i kontrediktorna praksa u kojoj zagovaras privatizaciju zdravstva i ukidanje drzavne solidarnosti - dok istovremeno si iskoristio benefite u oba slucaja.

Radis u firmi koja je zakonom rijedak drzavni monopol - i koristis 10000 eura poticaja koji smo skupili svi.

 

Al pazi, ja sad nisam neprinicpjelan, nelogican i kontradiktoran, pa ne govorim da tvoja firma ne smije biti monopol (opet svi vi libertarijanci zaboravljate da USA svoj nacionalni interes stiti nukleranom bombom i dronom) jer je to u intersu svih nas, no tebe stavlja u zanimljivi polozaj jelda?

Pa cak je i to ok, skolovan si za tu poziciju i nitko ti ne brani da zagovaras neki drugi politicki sustav.

 

Ali, ispadas poprilicno glup kada zagovaras ukidanje solidarnog zdravstva uzasno glupim argumentima, a istovremeno si uzeo 10000 eura iz solidarnog sustava jelda? Pa ili vrati te pare i budi prinicpjelan, ili nastavi bit jadnik po forumu.

BTW 75 000 kuna koje si ti uzeo za EV poticaj, prosjecan radnik u zdravstveni sustav uplacuje 50 mjeseci. Eto ti uzmi taj novac i garantiraj radniku da ce tih 4.5 godina biti zdrav :D.

)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 17:02 (wyks).
8 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
wyks kaže...

 

Hvala na trudu.

 

Samo da podebljam:

 

1) Naravno da nitko ne smatra da je zdravstvo (ili išta) "besplatno", po duhu svetom.

2) Govorimo o elementarnoj zdravstvenoj zaštiti, i onoj nužnoj (kome je nužno). Ostalo OK, nek se regulira kako se regulira. Ovo u USA je, poprilično, divlji zapad za dobru većinu stanovništva. Ironija je u tome da USA ima fantastično funkcionalno zdravstvo - za vrlo bogate. Kojih je sve manje u prosjeku (rastapa se srednji sloj, to nije tajna).

3) Održivost zdravstva (mirovine i sl.) je popriličan problem većini država, iz poznatih razloga. Ali zakon džungle nije alternativa, upravo suprotno. Još to postaviti kao opći, ultra unosni biznis model je, bar meni, nakaradno. "Repo Men" (wiki) je meni fina alegorija kuda to stremi.

4) Problemi s financiranjem zdravstva su realni za mnogo zemalja, za USA to sigurno ne bi trebao biti problem. Dugoročni benefiti su pak nemjerljivi u odnosu na isto.

 

Imam problem stavljanja "Land of free" u pozitivan kontekst, uopće. Spitirus movens čitavog društva je predatorstvo; pohlepa i sebičnost. Istovremeno, ogromna energija se troši da se to prikaže nekako drugačije, kao neki slučajni nusprodukti, sporedne anomalije, a u stvari društvene vrednote.
Svi smo mi fini, dragi, dobri; višak novca ćemo podijeliti humanitarno... samo ako ga imamo dovoljno (a nikad dosta), ili ako pričamo o tuđem novcu.

Nemam problem sa grabežljivošću, odn. sebičnošću pa i (umjerenom) pohlepom. Mnogima to valjda ružno zvuči, meni su to normalne, prirođene ljudske osobine, ništa negativno.
Problem je samo u listi prioriteta (društvenih) vrijednosti, kad se ovo stavi na vrh, pa još prekomjerno; to neminovno prelazi u glupost i krivo (vrijedi i za druge, "dobre" osobine).

Sad, svako može reći da svako ima vlast (ili sustav) koju zaslužuje, ili odabire. To je točno samo djelomčno, post festum. Mnogo tog je krivo, "slučajno i privremeno", dugoročno neizdrživo a - trajno. Monkeysphere.

 

Ovo pak o filantropiji gđe Jobs mi je pomalo smiješno: vjerojatno to, kao i Gatesovi, čini na preporuku psihijatra: "Imam sve, a po noći ne mogu spavati; kad i zaspem, kao da me tisuće gladnih očiju gleda iz mraka, što mi je, što da radim doktore?". Desetljećima im je bilo baš super, nisu imali potrebe za nikakvom, kamo li ekstremnom filantropijom.
Napadno to djeluje na pokazivanje "još više nula" u milijardama; kako ćeš pokazati najbogatijima da si još bogatiji?

 

iz članka gore, pod "Utrka grabežljivaca":

Jednom kada se uđe u taj krug ekstremno bogatih, društveni status te probrane grupe ovisi o osobnoj neto vrijednosti. Što je bogatstvo veće, veća je šansa da će biti prepoznati kao dobrotvori raznih institucija poput muzeja, koncertnih dvorana ili da će po njima dobiti ime neka od značajnijih novih građevina. Nema toga što je braći Koch moglo zamijeniti njihov pokroviteljski odnos s New York City baletom, a to je bilo moguće samo zato što su se izdvojili i iz grupe najbogatijih i sponzorstvima pretekli svoje partnere u bogatstvu.

Čak i da nema sebičnog predumišljaja te vrste, previše to liči na npr "dijeljenje novaca sitnoj raji", kao što čini naš najpoznatiji nepoznati milijarder i rezač brand etiketa, altruist Milan od Pogane vlake. Svaku kunu je upravo on sam zaradio, ad acta što je ZG javno/tajno u bankrotu godinama. Naravno, nije ni Lorena Jobsova kriva za milijarde milijardi US duga, ni za nakardni superhik porezni sustav (i još štošta), kamo li aktualno protežiranje upravo imperija kojeg je suvlasnik.

Samo, valjalo bi primjetiti analogiju između uspjeha Chanel No.5, kojim si je svaki šljaker mogao priuštiti da mu ženska miriši baš poput neke Lorene (kad joj već ne može priuštiti npr "Joker" face-lifting look poput elite), te iPhonea, kojim za tek malo bogatstva dobivaš isti feelling u šapama koji ima neki "zasluženi" milijarder, npr prvi orangutan Amerike. Ako ova dirljiva Disney priča ne potakne daljnju humanitarnu prodaju ajfona, ne znam što će.
U Nevadi možda tisuće nemaju za hranu, ali sigurno imaju za ajfon amajliju.

4 godine
protjeran
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
wyks kaže...
x

 Tvoja opsesija tim Vortacom vidim ne jenjava. Nabio ti je nekakav kompleks inferiornosti ili šta? Žalim slučaj, ja nisam on i ne mogu ti pomoći. A da budem iskren, ni tvoji zdravstveni problemi me ne zanimaju previše.

15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
FP64_miner kaže...

Tvoja opsesija tim Vortacom vidim ne jenjava. Nabio ti je nekakav kompleks inferiornosti ili šta? Žalim slučaj, ja nisam on i ne mogu ti pomoći. A da budem iskren, ni tvoji zdravstveni problemi me ne zanimaju previše.

Hah, najbitnije je da ti znas da je to istina :D

Nijedna moja uvreda nije toliko bolna koliko cinjenica da ti znas sto je tocno jelda

 

(HINT - i moje i tvoje misljenje je ovdje nebitno, kao i moji zdravstveni problemi, ali to ne mjenja cinjenicu da si uzeo taj poticaj jelda?)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo

Ja da imam tih 22 milijarde sve bih ostavio hdz-ovom crnom fondu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
A gdje se može stati u red ?
*# @Frk #*/
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jobosova udovica razdijelit će svoje bogatstvo
Frk kaže...
A gdje se može stati u red ?

 jebate, tek sad sam skužil da šušku dijeli javno a sebe potajice. i to odvojeno! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice