Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

poruka: 9
|
čitano: 4.039
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm".
10 godina
offline
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

Definitivno. JESU  prošlost kao i računala po kafićima čijeg imena se više niti ne sjećam. Bit će prisutne još neko vrijeme zbog mlađe djece ali kad cijena hardware-a opet padne na razinu kakvu je imala prije kripto rudara bit će to kraj ..

 
1 2 hvala 0
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

Ne znam za ove novije igraonice jer sam PC/konzola generaciju debelo prešišao ali iako sam vrlo blizu 40-oj srce mi i dalje zatitra kad vidim arkadne mašine, moja najveća sreća kao klincu bilo je igranje "Daytona Usa", možete li zamisliti prvi susret s ovom igrom; Mjesecima sam igrao Atari 2600 pa onda Commodore 64 i to je nekako bio moj limit (tek kasnije je došao Nintendo NES), da bih jednog dana u prizemlju trgovačkog centra čuo "daytonaaaaaaa" i vidio veliki blještavi CRT ekran, sportsko sjedalo i volan ... to je bio dan kada mi se sve promijenilo. Ne moram niti napominjati da sam apsolutno sve novce koje sam imao trošio na tu arkadetinu, i dan danas mi youtube gameplay izazove ogromni osmijeh na licu.

 

Ove nove igraonice, vidim to je sve samo multiplayer i svedeno na 3-4 popularne igre (fifa, cod, fortnite, LOL, ...). Meni osobno nije interesantno, ali nevezano za to vidim potencijal da se izgubi 1-2 sata i istestiraju grafičke mogućnosti PS5 konzole, pod uvjetom da te stave pred 75 inchni OLED ekran i gurnu ti Gran Turismo 7...  .. eh prodano!

 

Inače, volio bih ponovno vidjeti arkadne igraonice, poput ove recimo u :

 

 

https://www.arcadeclub.co.uk/games/

 

 

Tko zna da li bi tako nešto uspjelo kod nas...

 

 

Lijepi pozdrav

Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

- Bio nekada Internet kafić, ( kafić sa računalom za goste i internet vezom),

- pojavio se WiFi + zašili su ljudima mobitele za ruku i nije više bilo potrebe za Internet caffe.

- pojavio se 4g i nema više potrebe ni za WiFi u kafiću.

- Ljudi koji surfaju na mobitel u kafiću su nedruštveni.

- Tehnologija u kafiću  je prolazna čini se, vječni su  sunce i more

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 12:20 (File32).
 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

 

Hm, nisu me dojmile te moderne igraone za igranje kompjuterskih igara. Nekada je to bilo puno nevinije, uzbudljivije i sa više ljubavi i strasti se pristupalo tome.

Nekada je svaki kvart u ZGB imao svoju igraonu. Ako ne i više od jedne. Ovo danas mi više sliči na moderna kina koja su uništila ona stara kina.

Ekipa se sakupljala danima i mjesecima se o tome pričalo. Red Alert 2 sjećam se, to je bila mega popularna igra. Još je časopis Hacker bio živ. BUG kao medij pojam među ekipom.

FIFA 199-i neka, Blood II, Đuka Nuklerac....

 

 

Danas se igraju svi, a nekada samo neki....

 

Nema baš ekipe u ovim modernim prostorima za igru. Pa, vrlo jednostavno. Odgovor se nalazi u tekstu. Svako kućanstvo ima neku mašinu. Skoro svaku, jer nemaju svi kompjuter za igranje.

Nekada je to bilo bolje. Sredinom 90-ih, pa sve do kraja stoljeća. Ovo danas, mi je ono. Ostarjeli Beverly Hillls 90210. Sve neštp fensi-šemensi, al bez duše.

 

Nisam star, nego su samo protekle godine. I sjećanjem me još služi.

 

 

Nisam star.

 Sve je lako kad si mlad,....

 

 

dzg
Moj PC  
6 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

Koje su cijene grafa ako imaju normalne cijene mislim da su sadašnjost... 

 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

Cijene su potpuno nenormalne, pogotovo za hrvatski standard. Normalno bi bilo da se plaća pretplata kao za knjižnicu pa da se može normalno igrati. Recimo 100kn mjesečno ili 30kuna tjedno. Za članarinu od 60kn dobije se neograničeno korištenje i posudba desetina tisuća knjiga u knjižnicama, a knjižnice imaju i AV građu, osim knjiga mogu se posuđivati i glazba i filmovi, a neke knjižnice posuđuju i PC igre. Ne treba zaboraviti kako sve veće knjižnice imaju i besplatan internet za korisnike i neograničeno korištenje igraonice i PC-a. Znam da računala nisu zadnje čudo tehnike, ali uglavnom se skoro sve može vrtiti s njima.

 

Uglavnom, samo zbog cijena i načina naplate imam potpuno negativan stav o igraonicama. Treba uvesti sustav pretplate. Mjesečni, tjedni i dnevni. Recimo 100/30/15 kn. Također poput internet kafea nekoć trebalo bi omogućiti i recimo besplatan sat korištenja ukoliko se naruči piće.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 13:54 (MimiXXX).
 
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetil
a tko bi plaćao sve troškove uz te simbolične cijene? Knjižnice su subvencionirane, u pravilu iz proračuna lokalne samouprave. Igraonice su privatne.
15 godina
offline
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

Kako funkcionira VR, jel PS ili PC, jel se dezinficira svaki put i koji se uopce koristi i kojih igara ima?

I jel gdje kakav volan s pedalama i mijenjacem, po mogucnosti s nagibnom platformom?

 

Meni bi te igraonice bile interestantne kad bi imale nesto sto bi doma smetalo jer je glomazno.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Jesu li računalne igraonice prošlost? Posjetili sm

Jebeš igraonice gdje nema UT-a 

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice