Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

poruka: 34
|
čitano: 7.405
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot".
13 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Možda su uimjesto plastike mogli staviti nekakve drvene plohe, ali ajde...sad kad mina rokne i plastika se rastepe i rasije po polju...

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Genijalno.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

ali teren i dalje nije sterilan od mina. I dalje treba poslije "kotrljanja lopte" doći ekipa razminirivača i sa svojim uređajima detaljno pregledati centimetar po centimetar kako bi ga proglasili sigurnim.

 

Da ne bude zabune, vjerujem da je jako korisna stvarčica, ali neće zamijeniti čovjeka. Nikako. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Ideja je nastala kada je u zabavnom parku smještenom u kontaminiranom polju jedan korisnik nakrtljao na nagaznu.

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Malo zesci nonsens. Lopta realno pokriva 20-30 cm sirok teren. I sta kad se prekotrlja preko 2-3 mine i bude disabled? Tko ce otici po nju da joj zamjeni noge? Kao sto kolega iznad kaze - nakon nje se svakako sve i jedan cm kvadratni mora prekontrolirati.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Ovo s dronovima da lociraju mine je genijalno a ne da ljudi idu s onim detektorima i ginu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

mene podsjeća na tumbleweed ili nešto slično tome. Vjerojatno je i autor dobio sličnu ideju promatrajući prirodu.

 

Ukoliko su to jeftine kugle koje se mogu poput korova kotrljati po terenu nošene vjetrom i tako aktivirati mine , sve u svemu i nije toliko loša ideja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
WORA kaže...

mene podsjeća na tumbleweed ili nešto slično tome. Vjerojatno je i autor dobio sličnu ideju promatrajući prirodu.

 

Ukoliko su to jeftine kugle koje se mogu poput korova kotrljati po terenu nošene vjetrom i tako aktivirati mine , sve u svemu i nije toliko loša ideja.

 

Da ti netko kaze "vidi, ovo polje je bilo minirano ali lopte su pretrcale preko njega i eksplodiralo ih je par". Bi li se usudio prosetati preko tog polja?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Nakon 2 čaše dobre rakije, nema problema
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 4:43 (dd.inc).
11 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Friday kaže...

 

Da ti netko kaze "vidi, ovo polje je bilo minirano ali lopte su pretrcale preko njega i eksplodiralo ih je par". Bi li se usudio prosetati preko tog polja?

Ako radis na razminiravanju i imas polje sa 100 mina i netko te pita jel bi radije da prvo preletimo s nasim kuglama malo i nadjemo njih 50-ak, pa ti onda razminiraj cm po cm, ili bi odmahnuo rukom, ne treba, sve cu ja naci sam?

Gruba i jeftina metoda koja ce smanjit broj mina moze bit i dalje korisna, smanjena opasnost po ljude pri kasnijem "cm po cm" ljudskom razminiravanju, ili niza cijena ako bi prvo isao s nekim znatno skupljim "remote" strojem.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Lopta košta samo 40€.
Sigurno bi se kotrljalo puno više lopti.Znači u kontaminirano područje se ubaci 20,30,50 lopti koje može i vjetar gurati.
Ideja je zapravo genijalna.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
CyberK kaže...

Ako radis na razminiravanju i imas polje sa 100 mina i netko te pita jel bi radije da prvo preletimo s nasim kuglama malo i nadjemo njih 50-ak, pa ti onda razminiraj cm po cm, ili bi odmahnuo rukom, ne treba, sve cu ja naci sam?

Gruba i jeftina metoda koja ce smanjit broj mina moze bit i dalje korisna, smanjena opasnost po ljude pri kasnijem "cm po cm" ljudskom razminiravanju, ili niza cijena ako bi prvo isao s nekim znatno skupljim "remote" strojem.

S jedne strane, veći broj mina povećava rizik od ljudske pogreške i neispravne mine koja će eksplodirati pri rukovanju koje bi inače bilo sigurno, a s druge strane, tereni s jako malo mina mogu biti opasniji jer mogu uzrokovati lažnu sigurnost i pad koncentracije.

 

Sad sve ovisi koliko je mina bilo prije prolaska lopte i koliko je lopta efikasna...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Čekaj zar je već prvi april? Ja debilnije ideje odavno nisam čuo od ove lopte. Kao prvo da teren koji je miniran nikada ali baš nikada nije ravan, drugo šta treba čekati povoljan vjetar da loptu gura okolo nasumično ili ako već puše u jednom smijeru kako doći po nju pa ponovo? Ili da neki ovlašteni "operater" gura loptu okolo??? Doduše na taj način vrlo brzo bi riješili problem nezaposlenosti sa dvadesetak ili tridesetak operatera dnevno . Treće lopta teška oko 70 kg, sa velikom gaznom površinom stvara vrlo mali pritisak na tlo tako bi samo možda mogao riješiti jednu vrstu mina kao što je PROM dok bi sve ostale ostale netaknute. Baš je ovaj svijet otišao u q.... ako im je sjajna ideja  

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Pa nije vam ovo Hrvatistan, lopta je sigurno prošla određena terenska ispitivanja i dala je rezultate. Zajebite ta vaša osobna razmišljanja, nemate nikakve kompetencije u ovom području.

 
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
user2206 kaže...

Pa nije vam ovo Hrvatistan, lopta je sigurno prošla određena terenska ispitivanja i dala je rezultate. Zajebite ta vaša osobna razmišljanja, nemate nikakve kompetencije u ovom području.

 Nažalost prošao rat i nakon toga tri godine rada u deminerskoj firmi, te zrno soli u glavi daje mi kompetencije da kažem da je ovo debilno. 

15 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Ne bi li valjak slične konstrukcije bio efikasniji jer u jednom prelazu "odradi" veću površinu?
morrisoN
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
CyberK kaže...

Ako radis na razminiravanju i imas polje sa 100 mina i netko te pita jel bi radije da prvo preletimo s nasim kuglama malo i nadjemo njih 50-ak, pa ti onda razminiraj cm po cm, ili bi odmahnuo rukom, ne treba, sve cu ja naci sam?

Gruba i jeftina metoda koja ce smanjit broj mina moze bit i dalje korisna, smanjena opasnost po ljude pri kasnijem "cm po cm" ljudskom razminiravanju, ili niza cijena ako bi prvo isao s nekim znatno skupljim "remote" strojem.

 

Ti mislis da bi ovakve lopte na polju od 100 mina nasle njih 50??

 

morrisoN kaže...
Ne bi li valjak slične konstrukcije bio efikasniji jer u jednom prelazu "odradi" veću površinu?

 

Ne, jer bi pritisak na povrsinu bio premalen. Isto kao sto je definitivno premalen i sa ovim okruglim plocama uzevsi u obzir njihovu povrsinu i masu od svega 70kg

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
morrisoN kaže...
Ne bi li valjak slične konstrukcije bio efikasniji jer u jednom prelazu "odradi" veću površinu?

 Odavno postoje strojevi, puno efikasniji od loptice od 70 kila. Stroj, kao buldozer samo s valjkom naprijed, koji se vrti, a na valjku lanci, koji onda mlate po zemlji. I nakon toga obavezno se sve mora ručno pregledat i riskirat ljudske živote, jer ne može stroj to nikad 100% sredit. OK, ovo je jeftino rješenje, ali ne djeluje baš previše efikasno. Prije bi moglo dat lažni osjećaj sigurnosti nekome.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:49 (Filox).
3 godine
protjeran
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Zar Hrvatska nema već firmu koja radi strojeve za ovakvu primjenu?
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Ova lopta je jedino dobra da se njih desetak puste po ogromnoj površini mjesec dana da ih vjetar raznosi okolo, pa da nešto naprave same od sebe. To je kao OK, jer se samo ostave i onda ih vjetar gura okolo. Na kraju, da tu i 10 godina tako ostanu, opet treba netko proći i sve prekopat ručno, u protivnom je to sve i dalje minirano područje. Možda će bit koja mina manje u pitanju, ali zar bi netko imao hrabrosti proći tuda bez da je pravo razminiravanje napravljeno? Ja ne bi htio prolazit ni nakon 3 prava razminiravanja...

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Jednom sam ja skoro postao deminer, tako što sam uletio u minsko polje jer je nekoj lijenoj guzici, bilo teško pokositi, oko table "OPREZ MINE".

 

Kada sam izašao, blago rečeno sam se tresao od straha. Jebao sam sve po spisku svima i minama i onome tko ih postavi. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Mislim, ima i efikasnijih načina...
morrisoN
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Ili pustiš stado ovaca... ka u Bosni...

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Caustic kaže...
Zar Hrvatska nema već firmu koja radi strojeve za ovakvu primjenu?

 o, da. i te kakav. lopte su za loptanje. za ozbiljan posao potreban je i ozbiljna naprava. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Vjerovatno kreću od sigurne zone pa kontrolirano usmjeravaju loptu. Ako i samo priprema posao tako da odradi tu inicijalnu fazu, za te pare...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Bas me zanima kako im ovo funkcionira po imalo neravnom terenu, a realno 90% terena nije kao nogometno igraliste nego ima jako puno neravnina, ideja je generalno debilana jer je neiskoristivo u 90% slucajeva.

 

Ovakvo nesto funkcionira samo u glavama ljudi koji imaju bujnu mastu, cim to krenes stavljati u realne situacije skuzis da je totalna glupost.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

I mene zanima kako bi ta lopta prolazila kroz šikarom zaraslo minsko polje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
Valkic kaže...

I mene zanima kako bi ta lopta prolazila kroz šikarom zaraslo minsko polje.

Nikako. Ne može po neravnom, ne može po zaraslom, ne može po šumama, ne može nigdje gdje se stvarno stavljaju mine.

Pokreće se "pogurancem" kao vjetar ili ljudska ruka. Iliti, ide kako mu se sviđa, ne prema nekom uzorku. Ne aktivira ništa ozbiljnije od pješačkih mina (ako ju pravilno nagazi), znači opet se mora proći za nešto ozbiljnije.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa
KIKI3ooo kaže...

Vjerovatno kreću od sigurne zone pa kontrolirano usmjeravaju loptu.

 

To je nesto kao "kontrolirani rizik" od Krune Jurcica?

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Jeftino i efikasno: Lopta na nogama od bambusa kot

Pretpostavljan da se je dosad pokušalo pregledat teren rendgenskom ili nekom drugom kamerom, iz zraka? A kakva bi bila metoda u kojoj bi se na neki način koristili malo jači magneti? 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice