Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij

poruka: 20
|
čitano: 9.139
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij".
14 godina
offline
Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij

Los ricos también lloran...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij

-mala djeca mala briga, veliko more, velika riba..

miljarder i brige.. neštibrige .. ono, dok isprobava skafnder i dartvajderov svjetlosni mač čeka jahtu s jarbolima.. pa se brine.. a baš je htio sad njom do kariba obići pirate i pokazati im mač!

-ili prevedeno.. brine li ga jahta-problem? ne vjerujem.. tj nije to kao da mi (ja) imam auto na servisu-popravku pa čekam da je gotov da bi krenuo na put-posao i sl. .. on ne čeka jahtu za put, nego igračku, pa briga prođe ako djedmraz da novi mač ili raketu.. ponyja? (hint musk i vabljenje ženki..)

-možda kao podjela bračne imovine? to bi bio problem.. inat svašta.

-bez tog, brezosa ta jahtica brine jednako kao i nas.. tj nas više jer tipkamo u temi, komentiramo, a on i dalje maše laserskim mačem po zmajevima.. možda će zabrinuti proizvođača? troškovi, sud, .. što s jahticom ako im ostane tj brezos je ne uzme.. što će s tim, rezalište? hoće li tad recimo zelena opozicija opet gađati jajima ili nešto deseto.. brinu oni, ne brezos, ne bi ni ja da imam toliko para brinuo, platio bi nekog za brige i bore na čelu :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij

Most ostaje i neće se rastavljati. Narod je rekao ne. U nekim drugim državama vlast bi išla naruku bogatašu. 

Ostaje par mogućnosti.Jedna je gliboderom /jaružalom  produbiti kanal ispod mosta.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
suzana graf kaže...

Most ostaje i neće se rastavljati. Narod je rekao ne. U nekim drugim državama vlast bi išla naruku bogatašu. 

Ostaje par mogućnosti.Jedna je gliboderom /jaružalom  produbiti kanal ispod mosta.

- ne, ne bi.. (nego na ruku..) :) ostalo si vjerojatno u pravu.

 

zato mi imamo pelješki most, koji je izgradio narod (narodne rep.kine) i naša vlast, tuđim novcem.. pa možemo ponuditi kao 'bratski gradovi' pomoć, korištenje našeg mosta za prijevoz-podvoz kaića.. barem reda-radi da im to ponudimo i tako produbimo prijateljske odnose s nepoznatim opozicijskim narodom koji bi radije jajima na kaić nego propustio slobodu kretanja roba-usluga-ljudi.. tj malo mi je neobična dokrtina-ideal koji stoji iza takvih aktivizama, zeleni, žuti, crni, .. marsovci i sl..

jesu li za slobodu, tržište ili protiv? jesu li kapitalisti ili komunisti?

 

odnosno, u pravnoj državi, posotji obveza, neškodljiv prolaz, koji se mora osigurati.. tj po toj pravnoj osobi, brodogradilište ima pravo srušiti (rastaviti) most.. koji je u međuvremenu sagrađen, tj pošto su to dugogodišnji poslovi prije narudžbe-isporuke sklopljeni po prioritetu-prednosti ima prednost.. tj to nisam siguran, pretpostavka :) .. no ako je tad je prednost kao u prometu itd..

-tj sve ovisi o političkoj volji, ne o zakonu nego tumaču zakona, koji će ovisno o toj svojoj želji isti zakon tumačiti kako želi, a-b-c mogućnosti.. tj netko tko može utjecati na izbor-tumačenje, neki interes, pa i sam brezos koji možda više ne želi jahtu a rastavom možda nema ni novca za platiti .. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na

hmmm

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 15:03 (suzana graf).
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
Sto su ljubomorni ovi niskozemci, ako ce se most rastaviti i sastaviti kakve veze ima? Jer nije ni ova ikona originalni. Mozda je trebao Bezos da I'm napravi kakav muzej sira.

Da je bio u pitanju lokalni nazi politicar ne bi se bunili. Tko ne zna niskozemce skupo bi ih platio.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 15:14 (Popaj II).
 
4 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na

-slažem se.. s time da 'prave razloge' ne znamo.. može biti bilo što, razno.

-npr, brezos ne želi jahtu, .. brodogradilište ne može završiti, .. pa recimo izmišljen scenarij ali moguć...

-ok, grad-ljudi ne dozvole prolaz.. i recimo da je to osnova za tužbu, brodogrdilišta protiv recimo grada, tužba koju se može dobiti.. pa do tog da je moguće upravo zato i iscenirano (kao teorije zavjere itd..) no kad je veći novac u pitanju tad je to moguće, dovoljan razlog.. a grad-država pokrije trošak i recimo dobije brodicu koju nitko ne želi ne treba..

 

-problem je što jednostavno nisu dozvolili, a mogli su.. rastaviti-sastaviti most, naplatiti trošak itd.. no to bi tad platili recimo brodograditelj ili naručitelj.

-podsjetnik, u svim zakonima (svih država) postoji i neškodljiv prolaz, hr-slov za more-savudrijskavala, zemljište poljoprivrednika, izlaz kuće-dvorište do ceste.. jednostavno zakon daje to pravo.

-to pravo bi bilo konzumirano da su dozvolili rastavljanje-sastavljanje.. dok ovako postoji mogućnost tužbe i naknade troškova kao i mogućnost da presuda bude suprotna interesima neke strane.. npr zg-vlast i mjera roditelj, presuda ina-mol pa plaćamo 180mil dollara itd.. što ako za recimo 5 god vidimo takvu presudu s troškovima za brod koji nikome ne treba i ako to tad plati grad-narod porezom? .. a korist tad recimo ima brodogradilište, koje sad ima beskorisni kaić i trošak.. ogromna razlika koja za tu firmu morže biti razlika ključa u bravu ili uživanja u bonusima.. dok se recimo aktivisti s jajima korister po potrebi, kao što se koriste protiv g5 mreža .. ili je to zabroravljeno? .. naravno, zaboravljeno, no u čemu je razlika.. tj mogući scenariji..

 

edit: u čemu je razlika npr pelješki most i neum? ... politizacija ovisno o izborima? netko ima neko zemljište koje je bezvrijedno, pa ako postane parcela za nešto tad je vrijedno.. itd..

-mi smo morali osigurati i neki dan je testirano prolaskom kruzera.. prolaz.. no neum ni nije takva luka, nije brodogradilište.. no i bez tog što oni nisu, most je napravljen da to omogući, jer bi u suprotnom mogle biti tužbe i presude.. a nizozemci su nešto suprotno? ne vjerujem... tj interesi i aktivisti, koji će jajima gađati željeni cilj dok će se sve opravdati nekom pričom, zračenje, vještice.. no obično je to novac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 15:26 (ihush).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na

Čovjek na svoju ruku može postati samozvani jezični stručnjak. Čovjek  može staviti tipkovnicu na ruku, a može i miša staviti na ruku . Čovjek može  platiti majstoru keramičaru na ruku. A vlasti  isključivo mogu (ili ne moraju) ići  naruku bogatima i moćnima.

16 godina
offline
Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij

Manjak zaposlenika u Nizozemskoj je privukao inzinjere sa istocnog dijela Europe sto se vidi iz prilozenog.

 

 

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
suzana graf kaže...

Čovjek na svoju ruku može postati samozvani jezični stručnjak. Čovjek  može staviti tipkovnicu na ruku, a može i miša staviti na ruku . Čovjek može  platiti majstoru keramičaru na ruku. A vlasti  isključivo mogu (ili ne moraju) ići  naruku bogatima i moćnima.

 pozdrav suzano gaf, dobrodosla na forum :) donosis li kokice?

11 godina
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
El se to opet mortadela aktivirala?
Moj PC  
0 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
Mortadela? Mislim da je ipak onaj grammar nazi Adele ili kako se vec zvala.
23 mjeseca
protjeran
offline
Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij

Gospodo ,  ne znam čemu vaša intervencija .Moja je  poruka  bila upućena onoj osobi koja me je ispravila,naravno netočno, a ne vama. 

Ostajte mi zdravi i veseli. 

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
trolaslavonska kaže...
suzana graf kaže...

Čovjek na svoju ruku može postati samozvani jezični stručnjak. Čovjek  može staviti tipkovnicu na ruku, a može i miša staviti na ruku . Čovjek može  platiti majstoru keramičaru na ruku. A vlasti  isključivo mogu (ili ne moraju) ići  naruku bogatima i moćnima.

 pozdrav suzano gaf, dobrodosla na forum :) donosis li kokice?

 Uvaženi, znam da ste Trola iz Čepina  ,ali vam te  jeftine doskočice  ipak nisu potrebne. Ja sam Graf, a ne Gaf. Pozdrav.

11 godina
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
Arandella... zato i kažem mortadela :)
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
Pih. Bolje da je dogovorio posa s nekin našin škveron.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
Pozdrav suzana,

Jedrenjak se vjerojatno ne može toliko balastirati, niti dno kanala dodatno jaružati.
Vjerojatno će ga odvući do Calandkanala ili Waalhavena i tamo opremiti jarbolima. To je brza operacija.
Nizozemci su pragmatični.

Lp
vicious
14 godina
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na

upravo to, ako neki baja ima love, ne moramo mu se svi naguziti... nek se strpi...

Ju je je? Je ju je!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na
viciousone kaže...
Pozdrav suzana,

Jedrenjak se vjerojatno ne može toliko balastirati, niti dno kanala dodatno jaružati.
Vjerojatno će ga odvući do Calandkanala ili Waalhavena i tamo opremiti jarbolima. To je brza operacija.
Nizozemci su pragmatični.

Lp

Pozdrav( Sid) Vicious, moja zamisao o jaružalu bila je više ironični odmak od teme no ozbiljno rješenje. Kopanje ispod mosta teoretski je  moguće,

ali praktično ne. Vjerojatno će učiniti na način koji si  pretpostavio. Pozdrav.

 

15 godina
offline
Jeff Bezos dao izgraditi najveći jedrenjak na svij

tak mu i treba. expanse je prerano završio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice