Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti: prod

poruka: 15
|
čitano: 7.028
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti: prod".
15 godina
online
Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti: prod

I zato, djeco, ne valja kad vam vlast zadire u privatnost

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
Ges kaže...

I zato, djeco, ne valja kad vam vlast zadire u privatnost

 Bilo tko. Ja sam zbog glupog facebook-a moral promjenit broj mobitela zbog spam poziva koje sam dobivao.
S tim da sam profil obrisao koju godinu prije tog hakiranja, al dobro svima je jasno da zapravo nema tu nikakvog brisanja.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti: prod

covjece to je sad big data problem, treba to sve obradit :)

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti: prod

kad bih se potrudjeo, možda bih mogao razumjeti što bi netko s 10 bitovih konjusina no koji će q (osim sigurnosnim službama, kad već dobivaju plaće) ikome podaci o pola stanovništva kine?! šta'š s time?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
Ajar kaže...

kad bih se potrudjeo, možda bih mogao razumjeti što bi netko s 10 bitovih konjusina no koji će q (osim sigurnosnim službama, kad već dobivaju plaće) ikome podaci o pola stanovništva kine?! šta'š s time?! 

 Molim, natrag u školu

3 godine
offline
Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti: prod

Dok država regulira upotrebu cookija i istražuje koliko dugo Facebook arhivira fotke mačaka, istovremeno vam "čuvaju" zdravstvene i policijske dosjee u TXT fajlu.

Ruhe im Puff
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
Ajar kaže...

kad bih se potrudjeo, možda bih mogao razumjeti što bi netko s 10 bitovih konjusina no koji će q (osim sigurnosnim službama, kad već dobivaju plaće) ikome podaci o pola stanovništva kine?! šta'š s time?! 

 -ništa.. tj najsedaš na klasičnu mađioničar tehniku (gledaš na pogrešno mjesto, pitanje.. ne ono što mađioničar (ne)želi..).

-npr, ako imaš hakerski incident, tad nema istrage ako se neki podatak pojavi u javnosti, medijima.. npr politički pritisak u vrijeme izbora, .. ono kako si do tog došao, tko je odgovoran.. i tad ta osoba dobije kaznu, jer se to zna-može. Ako ubacimo omiljene hakere, tad je to alibi.. nitko kriv-odgovoran, mada je možda on na 'stikiću' to napravio.. kao neki dan japanac-tema.

 

BroccDaRock kaže...

Dok država regulira upotrebu cookija i istražuje koliko dugo Facebook arhivira fotke mačaka, istovremeno vam "čuvaju" zdravstvene i policijske dosjee u TXT fajlu.

 -naravno da nije txt.. no fileformat je sporedan, važna je zaštita, adekvatna, autorizacija, pristup, .. važnije je u tome x-drugih pitanja koja se moraju postaviti odgovornima.

 

--23 tb.. jasno da to nije za peru-jožu-štefa.. nemaju 'stikić' adekvatnog kapaciteta, ako i imaju, što će s tim? .. no posotje oni koji imaju koristi, recimo komercijala-marketing firmi, kriminal, politika, biz-novac-interesi, ne obični ljudi koji od tog nemaju ništa tj korisno jednako kao čitati-listati telefonski imenik pekinga ili desinca.. razlika skoro da nema osim u broju stranica ili milijuni vs stotine.

 

-ovakve vijesti su najčešće alibi za nadležne-odgovorne, ponekad i suprotno, protivnici, npr nategnuto supersile, recimo cia želi destabilizirati kinu, možda rusi, možda indijci.. možda su u šumici. No za razliku od recimo japanca-slučaja koji je eto proglašen slučajnosću-greškom, ne možeš slučajno-greškom do 23tb ičega.. možeš jedino ako imaš resurse, pristup, vrijeme, sve.. uključujući i razlog.

-tko to ima? .. haker? ne, on je samo alibi ili krade x da bi ga prodao a to znači da je y-osoba ta koja ima interes-potrebu-korist, ne sam haker tj bez te osobe-kupca nema ni koristi hakeru, samo rizik.. no pošto je to imaginarni haker tad je i rizik imaginaran.. limes-nula.

-tko ima korist od takvih podataka može dati odgovor.. no naravno kao i svaki drugi primjer, stane se na čudnovatom hakeru, koji može sve, ima sve.. dok lupa enter i šift ispod stola hallyberica obrađuje, .. to je film-fikcija kao i startrek .. no mediji i dalje 'vjeruju' ili su barem plaćeni da to prenose, ne pitajući ono iduće, tko-zašto.. nego sad mi u temi a to je nevažno kao i hipotetski-karikirano da se za koji dan objavi da nema curenja, da nisu pokradeni podatci i sl.. (što će reć to bi bilo čak točno, formalno-stilski-tehnički, podsjetnik na drugu temu, ne kradu se fileovi, nisu krađa nego neovlašteno kopiranje-umnažanje-distribucija-pristup.. nije to materijalna krađa sladoleda, sve je i dalje tu, ne fali ni jedan byte podataka iz izvorne baze. To su zaključili maldi pravnici tj to nije krađa, pa sukladno tome zašto i naslovi koji se na takvo djelo odnose nisu usklađeni s tim definicijama, .. tj umjesto krađe, može kopija, pristup, distribucjia, sinonim u jednor riječi piraterija, dok su hakeri i dalje alibi za sve navedeno kako bi istraga stala, kako odgovorni ne bi bili sankcionirani kad se podatak pojavi recimo u medijima..).

 

-tko? zašto ne neki primjer iz povijesti, npr usa, stranke, nixon, watergate.. što su radili? provalili u ured stranke, tražili podatke.. posljedica precjednik daje ostavku. Od tad se koriste 'hakeri'.. jer nitko ne želi dati ostavku ako ga uhvate. Odnosno, kako to da ni nakon milijardu testova hipoteza provjera nemaju bolje objašnjenje nego čarobni metak za JFKa, nemaju korak dalje jer su ubojicu ubili kako bi presjekli trag, kao i ubojicu-ubojice i sve povezane.. a to može tko? znam tko ne može, običan haker, jura-štef-pero.. ne može čak ni mala država, mora neka jaka-velika-agencija s resursima i interesima.. netko tko ima interese u izboru usa predsjednika, što eliminira cca 6 milijardi ljudi na planeti a oni ostali su povezani-interesi.. i mada nađu svašta, nađu dokaze od prije par milujuna godina neki fosil, vodu na marsu, nađe se.. osim u slučaju jfk-a kad se ne nađe osim čarobni metak..

 

-hoće li se u ovom slučaju pronaći haker? preduvijet da posotji, da je počino djelo kako je navedeno u medijima.. tad možda, ako istražitelji to žele i ako imaju resurse. Pošto je to kina, reicmo da resurse imaju.. ostaje želja. Vidjet ćemo rezultat.. čarobni metak ili nepoznati haker su tad sinonimi, kad istraga ekšli ne postoji.. kad postoji tad nas iznenade hapšenja, kao po istri prošli tjedan, tj iznenađenje je u tome što su to javno vidljive stvari, nije voda na marsu pa da je nešto što ne možemo brže.. tj desetljećima je to bilo stanje, pa je time postalo iznenađenje kad se kriminalci pohapse, jer su i jučer bili tu, nisu se skrivali, nisu bili nepoznati-anonimni hakeri.. tj da su bili pametni, našli bi 'hakera', lice-osobu-frontmena, našli bi krivca koji padne, .. no nisu jer se možda ne boje, možda računaju na guljenje krumpira kao kaznu? .. prebahato ili prenaivno, no eto pokupilo ih. Oče to tako ponekad.. možda i u ovom slučaju dobijemo epilog, možda hakera a možda recimo šefa policje i sl. pri čemu osim kineza vidim mogućnost da iza stoje i ostale velesile, 'prijatelji'.. jer to je tako u interesima, sporedno biz ili država, interesi su univezralni-globalni a samo se sredstva prividno mijenjaju.

 

-što može haker s tim podatcima osim prodati ih? -kome?

-tko osim političkih-državnih službi ima takav interes, želju, resurse.. ili previše krimi-triller serija u glavi.

-tko god bio, haker izvan sustava ili insider, ne može biti naivac, klinac od 12 godina, ne može biti pakistanac s dvije koze, ne može biti ni zadranin ili zaprešićan.. tj može ako je frontmen koji treba pasti što svaki drogdiler zna kad koristi mule itd. itd. po tome kog istraga pronađe ako pronađe ćemo znati jesu li tražili za istač.. a tad i potencijalno jesu li sami sebi stvorili alibi pričom.. jednako moguće kao i neka od velesila jer svi imaju interes, tj veliki, ne mi ostali mali koji s tim podatcima ne možemo baš ništa, čak ni kopirati ih i ponovo prodati za 100kn.. jer nemamo 'stikić' adekvatnog kapaciteta i performansi kao ni kupca koji bi to bio voljan platiti, tj to je u svakoj kupoprodaji uvjet, ne naša želja nego druga strana i novac.

 

-na kraju traženi iznos.. 10btc ili trenutno 200.000$.. smiješno-tužno.. tj priču je tad pisala obična osoba klase klinac s maštom.

-to je smiješna cifra za države, institucije.. krađu podataka uk bolničkog sustava su platili daleko više, diskretno, barem se tako javno (diskretno) navodi..

-osoba koja ima takve mogućnosti-resurse, već ima dovoljno, može raditi u kompaniji za tu plaću (godišnje..) ne mora rizikovati itd. To eliminira osobu, ostaju samo 'institucije' kao kriminal-vlast-tajne službe i sl.

-što ako je plan 'pljačke' (ili ucjene) bio u vrjeme više cijene btca?... to tad prikazje planiranje, plan i provođenje.. velik sustav koji čak i tu sitnicu može promjenom tečaja previdjeti, no tako rade veliki sustavi-planovi i moraju se provesti po planu ne odstupati jednom kad se pokrenu itd.. tj sve različto bi bilo veći rizik, npr pretipkati 'ucjenu' s novim iznosom koji bi recimo tražio 2-milijarde ili cca dollar po osobi.. tj ako netko traži 10btca i misli ih unovčiti, iskoristiti, uživati na plaži u slobodi, mora imati plan, sve, gdje-kako... 200.000 je sića, 2milijarde je nešto što bi bilo realnije za takve države-nivo.. i potrebnu organizaciju koja to može provesti, jer to pravi mafijoze za siću realno neće, to im je dnevni utržak na žvakama.. kao muha na slonu.

-što ako je sjeverna koreja? što ako je švedska? tj po riječima turske oni daju utočište teroristima.. i kao uvjet za nato je da prekinu, pa je to (stvarno izvrćem-izmišljam..) recimo način kako ih financirati a da nije službeno iz državnog fonda.. što može sjevernokoreanac s btc-om ili 200.000$? Kimilsung? .. zašto bi on, tj treba li on 200.000 ili je možda tad palan dao iznos 2-miljarde? .. što ako bi to recimo kina isplatila sj.koreji kao recimo hakersku ucjenu, ne kao pomoć saveznicima, što bi usa-wto-ostali recimo blokirali-branili-kaznili? .. itd itd.. bezbrojni scenariji, realni i bolno-izopaćeno nerealni no skoro svaki moguć kao jackpot dobitak.. a u takvim stvarima postoji nešto čudno, neobično, kao u svakom mađioničarskom triku.. i kad znamo da je trik, još platimo kartu za užitak u predstavi. .. dok je istina negdje daleko, ne postoji i možda je nikad ne saznamo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti: prod

isuse bože, o temi koja nije puno bitna jer ih mogu povući za cice, ti obimom teksta i Tolstoja zajebeš.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
13 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
Zaporožac kaže...

isuse bože, o temi koja nije puno bitna jer ih mogu povući za cice, ti obimom teksta i Tolstoja zajebeš.

 Dobro je dok je na forumu, zamisli da imas takvog kuci. Pitas ga koliko je sati i on krene u introspekciju vremena, satova i pecinskih ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 17:18 (Popaj II).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
Svatko kao mali imao je želju što će biti. Netko je maštao da će biti pilot, netko astronaut, a Ihush je maštao da će biti pisac EULAa/termsa/zakona
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 16:52 (silvio3105).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
Ne mogu sliku dodat u pošli post.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:

slika je fejk.. ja sam ljevak :)

 

ostalo.. a štaš.. ima (nas) svakakvih, neki koji o satu mogu reči samo ono što pročitaju kao točno vrijeme ili oni koji mogu od st.sedmog preko sunčevog do digitalnog ili atomskog.. ili relativizirati samo vrijeme, zemaljsko ili anštajnovo.. :) .. što to govori o nama? ništa, sve je u očima promatrača ili nečem trečem.. no stvarno ne vidim smisao 'anti-komentara' koji za problem uzme text-post tj broj slova.. uz recimo tldr opasku, tad mi je logičnije to naprosto preskočiti, tj ona tema koja me ne zanima, preskočim, post, .. mora biti nešto o čemu se piše-sudjeluje, tad može kratka rečenica ili post.. ne vidim problem (u sebi..) i što ako nije tu problem nego u promatraču? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
I ja isto
5 godina
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:
ihush kaže...

slika je fejk.. ja sam ljevak :)

 

ostalo.. a štaš.. ima (nas) svakakvih, neki koji o satu mogu reči samo ono što pročitaju kao točno vrijeme ili oni koji mogu od st.sedmog preko sunčevog do digitalnog ili atomskog.. ili relativizirati samo vrijeme, zemaljsko ili anštajnovo.. :) .. što to govori o nama? ništa, sve je u očima promatrača ili nečem trečem.. no stvarno ne vidim smisao 'anti-komentara' koji za problem uzme text-post tj broj slova.. uz recimo tldr opasku, tad mi je logičnije to naprosto preskočiti, tj ona tema koja me ne zanima, preskočim, post, .. mora biti nešto o čemu se piše-sudjeluje, tad može kratka rečenica ili post.. ne vidim problem (u sebi..) i što ako nije tu problem nego u promatraču? :)

Meni su tvoji komentari obicno dobri, poucni kada/ako ih procitam, a priustim si taj luksuz svakih par dana ili kad je bas ubitacno npr u pauzi na poslu ili ako je tema interesantna. U moru te ćitabe obično ima korisnih mudrosti, npr u temi o zaštiti potrošača (mada tamo ima puno efikasnijih objavljivača u "mudrosti po izgovorenoj riječi"). Da je tekst kraći bio bi češće čitan, ali ovako je nekako nagrađujuće, ponavljanje je majka znanja, pa nakon čitanja 5 paragrafa ipak si malo pametniji nego nakon čitanja 1 rečenice. Razlog zašto ljudi još uvijek čitaju knjige iako imaju sumarne preglede na Youtubeu od par mintua koji pljucnu "srž knjige"... kroz ponavljanje se uči

15 godina
offline
Re: Jedna od najvećih krađa podataka u povijesti:

-nije problem napisati, uredno-koncizno.. problem je svaka tema za sebe, početnička pitanja za probleme npr oko boota-installa će se ponavljati beskonačno, kao što bunker beskonačno opstruira potrošačko-jamstvene teme isključivo s nekim osporavanjem prava, nikad kao pomoć. Svaka tema s više stranica 'mora' ponavljati već rečeno-riješeno.. jer se to inače preskoči.

 

-u temama sudjeluju oni koji žele, kako na forumu tako i na temama-tematici.. oni koji se ljute mi nisu jasni, ili sudjeluješ ili ne. Imaš pitanje-problem ili nudiš odgovor, što je treće, dosada-trolanje?

-svi imamo problem ega, svi želimo navijače, odobravanje i lajkanja.. jer smo ljudi i ponekad realno nevažne stvari mogu biti važne, kao hoćemo li u sprotu pobijediti-izgubiti mada je to samo sport.

-svi ponekad griješimo, zaletimo se.. najveći problem je tad to sam sebi priznati.

-sad imamo aktualnu trakavicu-početak oko djeteta-ocjena-zaključivanja-izmjene.. nešto što je blisko svima, no u ovom slučaju su oni reprezenti, kremdelakrem.. i izgleda da će se počerupati, zauzimaju se busije, oružje se glanca.. tko će na koju stranu? kao rusi-ukrainci a razlika ono je rat a ovo borba roditelja za djete .. i to čak razumijem, empatično s prvom damom i mikijem, no istovremeno i drugu-treću stranu razumijem i svi su krivi, svi su loši, svi zloupotrebljavaju poziciju moći i moraju za to snositi posljedice a jedini problem je gdje je granica, kad stati s borbom do istrebljenja ili realnog smisla. Hoće li se taj sukob prenjeti sa škole na medije koji zakuhaju priču, neobično iznenadno glavni ministar dao ostavku itd.. što nas treba zanimati više kao ljude-roditelje. Nogomet?

 

-forum nam je nešto kao kvartovski kafić, za brbljanje.. a ponekad i poneka pametna uleti, no nije kafić mjesto za pretjeranu pamet, više za razgovor, za ljude, i tužno je kad netko i to pokvari pa je fajrunt .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice