Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

poruka: 18
|
čitano: 6.345
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi".
14 godina
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

Bilo bi im pametnije da pobiju viruse stare pol godine. 

Više bi koristi napravili. Stručnjaci. 

 
2 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
Ovakva istraživanja mogu samo donijeti nove spoznaje koje bi sutra mogle pomoći u borbi protiv mikroba jer proširuju bazu znanja.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
MrBlc kaže...
Ovakva istraživanja mogu samo donijeti nove spoznaje koje bi sutra mogle pomoći u borbi protiv mikroba jer proširuju bazu znanja.

 Čini se meni da su takva istraživanja i koronu iznjedrila

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

bakterije su kao mlijeko, sto starije to bolje...

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

napokon ćemo ponaći krivca za pomor dinosaura. a mi smo sljedeći. bravo, besposleni japanski popovi, kozlićokrstitelji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 11:59 (Ajar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

100 milijuna godina starosti za geologiju nije bog zna što. Život na Zemlji star je 3,6 mlijardi godina (možda i više). Kad to stavimo u mjerilo 1 dan = 10. mil godina, život je star jednu godinu, a pronađene bakterije 10 dana. Ni u nekom paleontološkom smislu nije to vrijedan nalaz, jer bakterije su najstariji organizmi, pa nema šanse da su se u posljednjim 100 milijuna godina bitno promijenile. No, nešto je drugo važno. Ako bakterije mogu tako dugo - praktički neograničeno - biti u hibreniranom stanju, moguće ih je naći u slojevima leda na Marsu - ako je tamo bilo života. 

 
15 1 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

za 100 mil godina japanski znanstvenici će istraživati kako je moguće da je u Hrvatskoj na vlasti još uvijek HDZ i SDP 

 
7 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
danen kaže...

Ako bakterije mogu tako dugo - praktički neograničeno - biti u hibreniranom stanju, moguće ih je naći u slojevima leda na Marsu - ako je tamo bilo života. 

 

Ne samo to, nego je moguće da su i ove došle s Marsa.

Svemir.
15 godina
online
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
PaleRider kaže...
danen kaže...

Ako bakterije mogu tako dugo - praktički neograničeno - biti u hibreniranom stanju, moguće ih je naći u slojevima leda na Marsu - ako je tamo bilo života. 

 

Ne samo to, nego je moguće da su i ove došle s Marsa.

 -zašto se uvjek govori o jednosmjernom putu..? tj geo povijest imamo mjesec, sudar koji je razmrvio i lansirao dio zemlje pa je time vjerojatnije obrnut put bakterije sa zemlje na mars, odnosno, po čitavom svemiru može plutati prašina-kometi itd. random, dok planeti (gravitacija) to privlači tj samo masom možemo reći da je kometa pala na zemlju inače može i obrnuto :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

Ovo o čemu piše ihush (i drugi) stara je teorija, još od 19. stoljeća. Riječ je o pansperimiji ili litopansperimiji. I danas je donekle aktualna (o tome dosta piše u mojoj knjizi The Cookbook of Life), jer se pokazalo da bakterije, a posebice njihove spore mogu (ipak!) preživjeti svemirske uvjete. Eksperimentiralo se u tom smislu i na satelitima. No, da bi se tako nešto dokazalo, treba pronaći barem nešto živoga na Marsu. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj


mikroorganizam s Marsa...koji je oživljen...čak je dobio i ime Calvin
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
danen kaže...

.. No, da bi se tako nešto dokazalo, treba pronaći barem nešto živoga na Marsu. 

 možda, kao 'napomena' :) .. ne mora biti živo, dovoljno je i mrtvo kao indikator da je život ipak raširen (dok je nešto drugo hoće li preživjeti, kao loto-statisika, neki prežive, neki ne...).

+ važnije, ako se ne nađe na marsu, ne znači da je pretpostavka pogrešna, tj može se dokazati pozitivno, ali ne i negativno (što laici često tumače, ako nije crno, onda je bijelo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

nema potrebe širiti negativnosti na spomen mikroorganizama,zaboravili ste da su nas mikrobi spasili od invazije Marsovaca ,kad smo zamalo završili kao gorivo 

waaagh ;
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

Ne mogu na ovo ne reagirati, ali ne da bih polemizirao nego da bih odao pohvalu HGW, koji je u romanu "The War of the Worlds" nadišao sam sebe. Nikada u litreraturi nije logika živog prikazana na bolji način, nikad nisu bolje i  jasnije osvjetljeni temelji darvinizam. Tko nije čitao, neka čita - i ako može u engleskom originalu. 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
Mislio sam da su ovdje čitatelji malo napredniji. Kad evo i tu priča o virusima naopako shvaćena. 😟
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
Macumba kaže...
Mislio sam da su ovdje čitatelji malo napredniji. Kad evo i tu priča o virusima naopako shvaćena. 😟

 A ja mislio da su forumaši malo napredniji pa znaju razliku između mikroba i virusa... Kad eto...

12 godina
neaktivan
offline
Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaju mi

Mozda to isto mogu ponoviti i na Marsu? Mozda ima zivota 100 metara ispod povrsine?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Japanski znanstvenici su iskopali i oživljavaj
Sam da ne krenu kopat u Longyearbyenu 😅
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice