Japanska privatna svemirska kompanija izgubila još

poruka: 12
|
čitano: 4.058
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanska privatna svemirska kompanija izgubila još".
12 godina
offline
Japanska privatna svemirska kompanija izgubila još

Ni japanci vise nisu sto su nekad bili

 

Ova lansirna rampa vise slici na neko napusteno skladiste nego istrazivacki centar.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 13:50 (tutanjkamen).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila
Ja mislio Japanerosi nenatehnojebivi kad ono...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Japanska privatna svemirska kompanija izgubila još

rusi nemaju sony...nemaju playstation 5...nemaju toyota...mazda...nissan...nemaju napredne robote...ali imaju mlaznice koje se ne raspadaju

 

Kasnije se doznalo da se raspala mlaznica motora...pa nije mlaznica procesor koji se radi u 7nm

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 16:22 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Japanska privatna svemirska kompanija izgubila još

Misija Interstellar Technologiesa, kojem tepaju i da je "japanski SpaceX", nije uvoditi velike inovacije u raketnu tehnologiju već pokušati postojećim metodama lansirati manje i jeftinije rakete. To planiraju ostvariti uštedama na proizvodnji i materijalima (koriste se i 3D printanjem), a ne ponovnim korištenjem ključnih dijelova.

 

"Jeftino", "ušteda" i "3D print" mi nisu baš pojmovi koje bi vezao uz razvoj svemirske tehnologije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 0:18 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila

kolko para tolko muzike ehhh

5 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila
CyberDemonVZ kaže...

Misija Interstellar Technologiesa, kojem tepaju i da je "japanski SpaceX", nije uvoditi velike inovacije u raketnu tehnologiju već pokušati postojećim metodama lansirati manje i jeftinije rakete. To planiraju ostvariti uštedama na proizvodnji i materijalima (koriste se i 3D printanjem), a ne ponovnim korištenjem ključnih dijelova.

 

"Jeftino", "ušteda" i "3D print" mi nisu baš pojmovi koje bi vezao uz razvoj svemirske tehnologije.

Hm, da..... Aerospace industrija je najosnovniji primjer iz udžbenika o isplativosti 3D ispisa nad klasičnim metodama proizvodnje. Zahtjevi su: Mali volumen proizvodnje, brza isporuka, iterativni, parametrijski i generativni dizajn.

 

Mane klasičnih proizvodnih procesa u odnosu na aditivni proces (u ovom slučaju):

 

Lijevanje - Ogroman početni trošak za izradu kalupa(toolinga), isplativo sa masovnom proizvodnjom, limitirana geometrija.

Ručno sastavljanje - Potrebna kvalificirana radna snaga, odsustvo točnosti i preciznosti.

Subtraktivne metode - Skupi strojevi(4+ osne mašine), rasip materijala(ovdje se ne radi o jeftinom limu od kojeg ti je golf sastavljen).

 

@tutanjkamen

Zapravo je prilično impresivno da se razvojem tehnologije ljestvica spustila tako nisko da neka tamo random privatna firma sa svojeg parkirališta iza zgrade može lansirati raketu u svemir, a skoro i vjerojatno satelit. Sada, zašto im lansiranje ne polazi za rukom - ne znam. Možda da im raketu lansiraš ti, jedan balkanac i pravi macho muškarac.

12 godina
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila
Mile264 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Misija Interstellar Technologiesa, kojem tepaju i da je "japanski SpaceX", nije uvoditi velike inovacije u raketnu tehnologiju već pokušati postojećim metodama lansirati manje i jeftinije rakete. To planiraju ostvariti uštedama na proizvodnji i materijalima (koriste se i 3D printanjem), a ne ponovnim korištenjem ključnih dijelova.

 

"Jeftino", "ušteda" i "3D print" mi nisu baš pojmovi koje bi vezao uz razvoj svemirske tehnologije.

Hm, da..... Aerospace industrija je najosnovniji primjer iz udžbenika o isplativosti 3D ispisa nad klasičnim metodama proizvodnje...

 Da, istina.

Al im nije baš uspjelo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila
HCMAA kaže...

rusi nemaju sony...nemaju playstation 5...nemaju toyota...mazda...nissan...nemaju napredne robote...ali imaju mlaznice koje se ne raspadaju

 

Kasnije se doznalo da se raspala mlaznica motora...pa nije mlaznica procesor koji se radi u 7nm

 Rusija proizvodi više automobila od Framncuske ili VB...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila

@stric jura

Može neki relevantni izvori o broju proizvedenih i prodanih automobila u Rusiji, Francuskoj, VB, ... ?
14 godina
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_motor_vehicle_production

 

iako tu je Francuska ispred Rusije, ali mislim da oni zbrajaju i neke tvornice u Africi za sebe...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila

@stric jura

Po tvojoj tablici Francuzi su u 2018 proizveli 2,2 miliona vozila, a po drugom izvoru ( isto wikipedia ) je samo Renault proizveo 4,12 miliona vozila u 2018....

Mislim da wikipedia nije pouzdana jer tamo i ja i ti možemo bilo što napisati i izmijeniti već postojeće članke. Zato i napomenuh da bi bilo dobro neke zvanično podatke jer me baš iznenadio podatak koji si iznio....

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Renault
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 16:04 (bunker).
14 godina
offline
Re: Japanska privatna svemirska kompanija izgubila

a pazi ovo - Renault ima tvornicu u Rusiji :-)

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice