Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

poruka: 25
|
čitano: 4.703
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij".
9 godina
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

Mogu se Japanci sakrit pred našim FullHD-om, kod nas čak i reklame idu u toj rezoluciji... 

 
12 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 7:40 (hanteed).
Moj PC  
15 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

Vjerujem na riječ Bruni Kovačeviću kad kaže da bi sa 96 kn pretplate radili čuda. Tada bi čitali kako HRT uvodi 8K prijenos a ne tamo neki japanci.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

televizijski kanali u rvackoj i pelene imaju nešto zajedničko: valja ih često mijenjati iz istog razloga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Moze li se viditi korona ako zumiram?
 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

Možda stave 3D publiku :)

Imam i ja revolut pozivnice s novcima i besplatnom dostavom, pa slobodno se javite. | Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
hanteed kaže...

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

15 godina
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Envy kaže...
hanteed kaže...

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

 https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Derailments_in_Japan

14 godina
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Envy kaže...
hanteed kaže...

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

 hmmmm.... sarkazam?

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Envy kaže...

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

 Je, samo to strahopoštovanje prestaje onog trenutka kad saznaš da je gotovo svatko tko je optužen za nešto i osuđen jer Japanci ne mogu pogriješiti (zato je i Carlos Ghosn pobjegao iz Japana, čovjek je i dobro napravio, šanse su ti bolje za preživjeti metak u sljepoočnicu nego da te japanski sud oslobodi) i Japanci su velikom većinom izrazito ksenofobni, stranci se gledaju kao da su klasa ispod njih.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
JozoBozo121 kaže...
Envy kaže...

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

klasa ispod njih.

Normalno, u tudjoj zemlji poštuj pravila. Nema u njih(vjerujem) ko švabiji da stranac ima socijale i tu nista ne rade i opet prezive.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 15:07 (hanteed).
12 godina
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

do 5. mjeseca bumo i mi imali sve kanale u HDu, pa da vidimo tko ce se zadnji smijat, mi il japanci huehue

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
hanteed kaže...

klasa ispod njih.

Normalno, u tudjoj zemlji poštuj pravila. Nema u njih(vjerujem) ko švabiji da stranac ima socijale i tu nista ne rade i opet prezive.

 Nema to veze s time već to nije praktički ništa drugo kako su Arijevci gledali sve druge ispod sebe. To nema veze s socijalom niti ičim sličnim, ti možeš biti vrhunski stručnjak svjetske razine, ali ako nisi japanac za njih manje vrijediš.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 16:36 (JozoBozo121).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Pa nije slučajno da su se baš te dvije nacije našle pozvane zagospodariti svijetom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

Japan u 8k rezi, a mi ćemo za 10 godina u 4k ako će se OiV i Hakom držati plana.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Ajmo ne roniti krokodilske suze. Većina Hrvata nema mjesta u stanu (čitaj novaca) ni za 4k televizor odgovarajuće dijagonale.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Lelouch kaže...

Japan u 8k rezi, a mi ćemo za 10 godina u 4k ako će se OiV i Hakom držati plana.

 Daj boze da za 10 godina imamo 4k po nekoj mojoj procjeni i koliko je trebalo za HD pretpostavljam da ce im trebat 20-25 godina. 8k vjerovatno necu dozivit .

15 godina
odjavljen
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Visak kaže...
Ajmo ne roniti krokodilske suze. Većina Hrvata nema mjesta u stanu (čitaj novaca) ni za 4k televizor odgovarajuće dijagonale.

Za razliku od Japanaca 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
MrBlc kaže...
Visak kaže...
Ajmo ne roniti krokodilske suze. Većina Hrvata nema mjesta u stanu (čitaj novaca) ni za 4k televizor odgovarajuće dijagonale.

Za razliku od Japanaca 

 Pa u njihovim malim stanovima im ni ne treba toliko velika dijagonala, jer gledaju izbliza. Kod nas svi kupuju male televizore pod raznim izlikama, ali bitno da je 4k.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
protjeran
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
8K ne postoji, a Zemlja je ravna ploča. A ni za Japan nisam siguran (barem ga ja nisam vidio - stoga, ne postoji)
Ma, lažu nas.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

Još krajem 2018. u toj je zemlji pokrenut prvi TV kanal koji emitira u 8k video rezoluciji uz 22.2-kanalni audio

 

Ma kojih 96Kn,da bih i 200Kn za hrt pretplatu kad bih mogao gledati sabor...mise nediljom... u 8K 22.2-audio

Zamislite Njonjo u 8K:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 21:43 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
DaffyDuck kaže...
Envy kaže...
hanteed kaže...

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

 https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Derailments_in_Japan

Eh sad ili je za određeni period tipa "cijelu deceniju" ili šta već, ubij me ali negdje sam gledao neku reportažu.
A na Top Gear (ekipa iz The Grand Tour) nije mogla vjerovati za ovo kašnjenje od 7 sekudni. 

Stric_Jura kaže...
Envy kaže...
hanteed kaže...

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

 hmmmm.... sarkazam?

Nije, toliko je prosječno kašnjenje vozova u Japanu. Ako voz kasni 2 minute, onda izvlačiš poseban tiket i ne moraš taj dan ići na posao.
Imaju bolovanje za "izlječenje srca" od ljubavnih veza, ako si prekinuo vezu (ne brak) Jedan od zakona jeste da ne smiješ biti debel ili pretil.
Jedna velika promjena (buduči da japanci jako puno rade) koja se dešava u Japanu jeste da omladina neće da ide ka boljoj poziciji na poslovima. Imaju najveću stopu samoubistava na svijetu (oko 10.00 godišnje od posla). Ujedno i narod koji najduže živi. Samo na otoku Okinavi ima 100.000 stogodišnjaka. Prosječni životni vijek mislim da je oko 92 godine.
Zemlja gdje je najteže dobiti državljanstvo. Itd itd. Generalno Planet za sebe. Trenutno im je projekat "Tokyo na vodi" za narednih 100 godina u opticaju. Jer im nije problem ako se desi ili zemljotres, ili cunami, ili tajfun nego ili šta već nego šta ako se sve odjednom potrefi.. pa bi kao to rješili da cijeli grad ili bolje rečeno pola države pluta na vodi. Napravili su aerodrom na vodi. itd. itd.

Za nesreće sam gore objasnio, sad šta sam ja slušao šta nisam.. ali nema ih puno. Naravno ne računajući kada je potres kao u Kobeu 1991. pa izvretao vijadukte i sl.

15 godina
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
dva_ujutro kaže...
Moze li se viditi korona ako zumiram?

Zašto ne bi mogla? Sva optika dolazi iz Japana: Olypus, Nikon, Canon, Sony, Pentax... nešto malo njemačke se može mjeriti tipa Zaiss i sl.. ali sve je to prdina bara što Japan napravi.
 

HCMAA kaže...

Još krajem 2018. u toj je zemlji pokrenut prvi TV kanal koji emitira u 8k video rezoluciji uz 22.2-kanalni audio

 

Ma kojih 96Kn,da bih i 200Kn za hrt pretplatu kad bih mogao gledati sabor...mise nediljom... u 8K 22.2-audio

Zamislite Njonjo u 8K:)

Meni je zanimljivo njihov sistem obavještavanja kada nastupi zemljotres ili cunami. Čak i inaguracija cara koju prenosi taj HNK u 8K ili 4K se ne prekida - nego preko cijelog ekrana ide obavještenje u realnom vremenu.

Inače plazme smo dobili zahvaljujuči nekom prvesntvu. Mislim da su bile zimske olimpijske igre kada su japanci rekli "dajte nam olympijadu i promijenit ćemo svijet kako gledate TV" i dali su nam ekrane ravnog zaslova, naravno upotrebljive kao TV.

7 godina
offline
Re: Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K
Envy kaže...
DaffyDuck kaže...
Envy kaže...
hanteed kaže...

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

 https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Derailments_in_Japan

Eh sad ili je za određeni period tipa "cijelu deceniju" ili šta već, ubij me ali negdje sam gledao neku reportažu.
A na Top Gear (ekipa iz The Grand Tour) nije mogla vjerovati za ovo kašnjenje od 7 sekudni. 

Stric_Jura kaže...
Envy kaže...
hanteed kaže...

Koliko je zabačen taj tokijo nedavno sam vidio podatak da ima više od 9000km udaljenosti zračne linije od mostara. Neka i oni napreduju eto već imaju 8k.

Japan je daleko najsoftificiranija državana za svijetu. Definitivno je najčišća (ne računajući graddržavu kao što je Singapur) a podatak za strapohoštovanje je da se nikada u toj dalekoj zemlji nije desila nesreća vlakova. Da ne kažem da istima trebale decenije da skrate kašnjenja vlakova sa 7 na 6 - sekundi!

 hmmmm.... sarkazam?

Nije, toliko je prosječno kašnjenje vozova u Japanu. Ako voz kasni 2 minute, onda izvlačiš poseban tiket i ne moraš taj dan ići na posao.
Imaju bolovanje za "izlječenje srca" od ljubavnih veza, ako si prekinuo vezu (ne brak) Jedan od zakona jeste da ne smiješ biti debel ili pretil.
Jedna velika promjena (buduči da japanci jako puno rade) koja se dešava u Japanu jeste da omladina neće da ide ka boljoj poziciji na poslovima. Imaju najveću stopu samoubistava na svijetu (oko 10.00 godišnje od posla). Ujedno i narod koji najduže živi. Samo na otoku Okinavi ima 100.000 stogodišnjaka. Prosječni životni vijek mislim da je oko 92 godine.
Zemlja gdje je najteže dobiti državljanstvo. Itd itd. Generalno Planet za sebe. Trenutno im je projekat "Tokyo na vodi" za narednih 100 godina u opticaju. Jer im nije problem ako se desi ili zemljotres, ili cunami, ili tajfun nego ili šta već nego šta ako se sve odjednom potrefi.. pa bi kao to rješili da cijeli grad ili bolje rečeno pola države pluta na vodi. Napravili su aerodrom na vodi. itd. itd.

Za nesreće sam gore objasnio, sad šta sam ja slušao šta nisam.. ali nema ih puno. Naravno ne računajući kada je potres kao u Kobeu 1991. pa izvretao vijadukte i sl.

 Ok, prvo valja reci ovo u vezi kasnjenja vlakova. To je tocno ALI samo za Tokaido Shinkansen koji vozi Tokyo-Osaka. Lokalni vlakovi su relativno tocni, ali znaju i oni kasniti po dobrih par minuta. Ako se netko baci pod vlak, znaci sat vremena kasnjenja ne gine, a bacaju se i to poprilicno cesto.

Ovo s posebnim tiketom ako vlak kasni je glupost samo takva. Ako vlak kasni, dobijes potvrdu da je kasnio i s time IDES na posao da bi se mogao opravdati ako radis u striktnoj kompaniji.

 

Sto se lokalnih vlakova tice, jedan vlak je izletio iz pruge i bilo je dosta poginulih jer je vlakovodja nabio gasa da bi nadoknadio zaostatak. Nakon toga je generalno pravilo da se radije kasni nego dovodi putnike u opasnost. Prije par mjeseci je u Kawasakiju naletio lokalni vlak na kamion i ta je linija bila 3-4 dana van funkcije. Linija koji je jedna od glavnih linija na potezu Yokohama-Kawasaki-Tokyo. 

 

Sto se nekih projekata tice, tipa shinkansen, tu su stvarno pomakli granice u inzenjerstvu i uveli dosta novina koje su danas standard tipa automatska signalizacija (vlakovodja ne moze pri 200+km/h vidjeti signalizaciju tako da je na konzoli ispred sebe dobivao informacije o ogranicenjima), rano upozorenje od potresa (sustav moze uloviti prvi val prije potresa sto automatski pokrece kocenje tako da kad se potres dogodi, vlak stoji na mjestu) i sve to prije 50+ godina.

 

Onda opet imamo Fukushimu gdje su zanemarili dosta sigurnosnih aspekata na koje im je ukazala francuska inspekcija.

 

Nisu toliko savrsena zemlja koliko pojedinci misle. A sto se ksenofobije tice, uglavnom ako znas japanski to ti je odmah veliki plus, jedino gdje stvarno ogromna ksenofobija vlada to je u velikim multinacionalnim poduzecima i to u upravi. Japan zeli po sto-po to sve izvorno japanske korporacije ostaviti u japanskom vlasnistvu. Vidimo na primjeru Nissana gdje je Ghosn maknut zbog potencijalnog preuzimanja Nissana od strane Renault grupe.

7 godina
offline
Japanska nacionalna TV kuća NHK najavljuje 8K prij

Sada post na temu. 

NHK je poceo s eksperimentalnim snimanjem u 8K za vrijeme Olimpijade u Londonu.

U medjuvremenu je razvijena nova verzija ISDB sustava koji ce podrzavati 8K rezoluciju. Kodek koji se koristi je HEVC, a paketizacija koja se koristi nije sveprisutni TS vec MMT.

Za vrijeme Olimpijade u Riu NHK je organizirao javna gledanja igara u 8K ciji signal je dolazio od strane NHK ekipe u Brazilu.

 

Mislim da je krajem 2018. pusten 8K kanal u produkciju u Japanu i dosta modernih televizora koji i nisu 8K mogu hvatati taj signal i raditi downscaling na 4K.

 

I sve to za ~72kn mjesecno koliko NHK trazi pretplate ukoliko imate TV u kuci ili ~127kn za oboje terestrijalni i satelitski prijem.

I btw jedini uvjet za pretplatu je da se ima TV. Radiji, mobiteli (bez TV prijemnika), racunala i sl. se ne racunaju.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice