Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja

poruka: 25
|
čitano: 8.295
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja".
15 godina
neaktivan
offline
Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja

8K na 70" nema nikakvog smisla. Prema Sharpovim preporukama trebalo bi sjediti na manje od 70 cm od takvog televizora. 

 

There’s an optimal distance that a person should sit from the screen when watching TV. It’s called the preferred viewing distance*. For Full HD, the preferred viewing distance is three times the height of the TV screen. But 8K UHD has such high definition that you can’t distinguish the pixels, no matter how close you sit. So the preferred viewing distance for 8K UHD is 0.75 times the height of the screen. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja

a HRT nema kvalitetan HD prijenos, tako da će kod nas 8K doći kad Japanci budu imali 32K 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
miller1985 kaže...

a HRT nema kvalitetan HD prijenos, tako da će kod nas 8K doći kad Japanci budu imali 32K 

 Zelenaša neš nikad vidit na našim prostorima, dakle bilo kakva klasična ili javna televizija.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Dead kaže...
I to nas košta 80 kn mjesečno.

 Možemo biti sretni. Kod nas bi vjerojatno bilo koliko puta više piksela toliko puta veća pretplata.

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja

tehnologija ionak nema nikakvog smisla ak nema kvalitetnog sadržaja. posljednji takav primjerak istrijebljen je oko 1990. u rvackoj (i okolišu). dakle, kak bi rekla moja pokojna baka, prvo štalica, onda kravica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Ajar kaže...

tehnologija ionak nema nikakvog smisla ak nema kvalitetnog sadržaja. posljednji takav primjerak istrijebljen je oko 1990. u rvackoj (i okolišu). dakle, kak bi rekla moja pokojna baka, prvo štalica, onda kravica. 

 Zar se to ne bi prevelo u "prvo insfrastruktura, onda sadržaj"?

15 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Ne slazem se s tim da je 8k pretjerivanje na 70cm. Kod zivih bica sliku ne stvara oko nego mozak. Istom je svaka ekstra informacija vise nego dobrodosla. Vidjet ces za 10 godina kad ce standardi bit 16k+ kako ce ti 4k slika na mobitelu izgledat lose i zastarjelo, a danas mislis da je to uber pretjerivanje. Ove rasprave se vode od pal/ntsc standarda iz 60ih....
15 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Mandor kaže...

 Zar se to ne bi prevelo u "prvo insfrastruktura, onda sadržaj"?

 moglo bi no baka je samo naglašavala neophodan redoslijed kojim se nešto stvara. poput onoga: kuću gradiš od temelja a ne od krova. u tome je smisao. poznajem neke koji su radili tamo (nekoliko ih još radi ali u tehnici - kao, nebitni su pa su ostali). kratka povijest hrt-a od 1990. do danas može stati u jednu rečenicu: lopatom bez reda i mozga nabacivana propaganda, pogrešni ljudi, pogrešne odluke, uvlačenja vladajućima, neiskustvo, nekultura, neobrazovanje, neproduktivno razbacivanje novcem, paranoja, divide et impera i stručni i sposobni ljudi na mjestima gdje se ne odlučuje (ili čak i ne pita za mišljenje). rezultat je ovo čudovište danas. kome tu treba ne samo veća razlučivost signala, nego televizija uopće? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
miller1985 kaže...

a HRT nema kvalitetan HD prijenos, tako da će kod nas 8K doći kad Japanci budu imali 32K 

Bojim se da si preoptimističan - sudeći po iskustvu, veća je vjerojatnost da će kod nas tek doći Full HD kad Japanci budu imali 32K. Mada ni u to nisam siguran... 

14 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
zlosobno kaže...
Ne slazem se s tim da je 8k pretjerivanje na 70cm. Kod zivih bica sliku ne stvara oko nego mozak. Istom je svaka ekstra informacija vise nego dobrodosla. Vidjet ces za 10 godina kad ce standardi bit 16k+ kako ce ti 4k slika na mobitelu izgledat lose i zastarjelo, a danas mislis da je to uber pretjerivanje. Ove rasprave se vode od pal/ntsc standarda iz 60ih....

 Jest, ali oko također ima ograničenja i postaje usko grlo. Veća razlučivost ekrana ne pomaže ako je dostignut limit razlučivosti oka. To je kod normalnog vida 1/60°. Na udaljenosti od 70cm to je 0,2mm što znači da ti na toj udaljenosti treba 8k ekran dijagonale oko 180cm (kojeg ne obuhvaća vidno polje na toj udaljenosti) da bi mogao uočiti piksel. OK, dodatni pikseli omogućuju oštrinu i dinamički raspon, ali oko je tu negdje na granici. Dalje je sve marketing.
Da, mozak nadopunjuje informacije koje oko ne vidi, pa sve ovisi na što si mozak istrenirao, ali granice postoje i iz te perspektive znatno veće rezolucije su besmislene. Sad ću ispast predmet poruge, ali meni je iskreno za TV čak i 720p slika sasvim OK. Gledam sadržaj, ne detalje. Ako gledam utakmicu nemam potrebu vidjeti kakav sat ima lik na gornjoj tribini u 18. redu.

kipo kaže...
miller1985 kaže...

a HRT nema kvalitetan HD prijenos, tako da će kod nas 8K doći kad Japanci budu imali 32K 

Bojim se da si preoptimističan - sudeći po iskustvu, veća je vjerojatnost da će kod nas tek doći Full HD kad Japanci budu imali 32K. Mada ni u to nisam siguran... 

 Optimizma malo, HRT vizionarski radi na uvođenju 8k televizije još od 1970. (OK, to je bio RTZ-JRT), taman su na pola puta.

6 godina
neaktivan
offline
Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja

Meni osobno rezolucija ima vrlo malu ulogu. Ponekad gledam te naše SD programe s metra udaljenosti, uopće mi ne smeta. Svakako primijetim nedostatak piksela kao šta primijetim 2k ili 4k na televizorima i monitorima, ali valjda se trenutno prilagodim. Iman neku staru 82cm karampanu (Toshiba Regza), malo je podesio i dobio poprilično dobar kontrast i boje, doima se bolje i realnije od svih novijih i skupljih tv-a koje san dosad vidio u okolini, od kojih svi sadržavaju smart tehnologiju. Čak sam ih skoro sve pročačka i iako sam postiga bolju sliku te su ljudi bili zadovoljni, ipak to nije bilo na razini moje drage karampane. Želim reć da smatran kako rezolucija nije od velike važnosti kako se to često prezentira. Ako bi mora birat, bez razmišljanja bi izabra nešto nižu rezoluciju s višim kontrastom i koliko je moguće realnim bojama, ali ako se može dobit sve - zašto ne ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
jozef kaže...

 Optimizma malo, HRT vizionarski radi na uvođenju 8k televizije još od 1970. (OK, to je bio RTZ-JRT), taman su na pola puta.

 Kad si več spomenul 70-desete godine, realno današnja kvaliteta HRT prijema nije znatno bolja od ove prastare SD snimke.Očekivano video nije snimila bivša Jugo oprema, nego očekivano stranci ili točnije Nizozemska televizija.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 17:38 (rambox).
15 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
pricam o kontrastu (dinamickom rasponu) naravno, ne o tome da li oko vidi piksel. ljudsko oko u apsolutnom mraku moze detektirati jedan foton, pa onda vidi koliko daleko moze ic kontrast. promjene ce bit sve manje prelaskom na vise rezoluciju al ce ih bit i vidjet ce ih svako, pogotovo kad se usporede s par generacija prije...
12 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
u svakom slučaju svaka čast japancima
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Festus:

Svakom po njegovom, ali ako na televizoru ne vidiš razliku između pojedinih kanala onda ti je tv ispod razine najlošijeg od njih. Nije da je važno za uživanje u sadržaju, ali može pomoći. Nedavno sam radio neke preinake u kući i odspojio zvučnike s TV. Dva mjeseca kasnije ubija me u pojam šupljina tih sranja koja se danas ugrađuju u 2 cm debele tv-eje
Ja rekoh
5 godina
protjeran
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Ma, jebo Japance, pa mi već imamo 576k, ovaj, i :))
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja

Ne kužim vas, aj razmislite tko danas još gleda hrt?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hint: umirovljenici - kojima je svejedno jel 8K ili SD jer ionako ne vide, samo da se vijesti čuju, naravno lokalne

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 23:42 (EZY-E).
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
EZY-E kaže...

Ne kužim vas, aj razmislite tko danas još gleda hrt?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hint: umirovljenici - kojima je svejedno jel 8K ili SD jer ionako ne vide, samo da se vijesti čuju, naravno lokalne

 

Hint, imaš li možda doma možda pretplatu na neki iptv (maxtv ili neki drugi  ? ) , kvaliteta slike je katastrofa, čak bih rekao da se pokvarila u odnosu na prije koju godinu.

I to ne mislim samo na SD, imam HD u paketu ito je isto katastrofa, da ne piše na tom kanalu u vrhu HD ne bih niti pomislio da gledam HD kanal, katastrofa koliko je to komprimirano i uništeno pri toj kompresiji, od kontrasta do raspona boja. Dobra SD snimka izgleda bolje od toga.  I mislim pri tome na kvalitetne kanale kao HBO HD , NG HF, History HD ...

Tek kad odem na HBO GO aplikaciju direktno onda je kvaliteta HD-a zadovoljavajuča, Netflix isto ima ok sliku. Ovo sve što ide preko operatera je katastrofa.

15 godina
online
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
rambox kaže...
jozef kaže...

 Optimizma malo, HRT vizionarski radi na uvođenju 8k televizije još od 1970. (OK, to je bio RTZ-JRT), taman su na pola puta.

 Kad si več spomenul 70-desete godine, realno današnja kvaliteta HRT prijema nije znatno bolja od ove prastare SD snimke.Očekivano video nije snimila bivša Jugo oprema, nego očekivano stranci ili točnije Nizozemska televizija.

 

 

 

 Možda je do preniske rezolucije, ali ja ne vidjeh ni jedan jedini jogurt ovdje. :D

14 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Widowmaker kaže...

 Možda je do preniske rezolucije, ali ja ne vidjeh ni jedan jedini jogurt ovdje. :D

 pažljivije gledaj. Eno, već u 20. sekundi čovjek nosi torbu, a u torbi - jogurt! ;-)

14 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Pixel kaže...
EZY-E kaže...

Ne kužim vas, aj razmislite tko danas još gleda hrt?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hint: umirovljenici - kojima je svejedno jel 8K ili SD jer ionako ne vide, samo da se vijesti čuju, naravno lokalne

 

Hint, imaš li možda doma možda pretplatu na neki iptv (maxtv ili neki drugi  ? ) , kvaliteta slike je katastrofa, čak bih rekao da se pokvarila u odnosu na prije koju godinu.

I to ne mislim samo na SD, imam HD u paketu ito je isto katastrofa, da ne piše na tom kanalu u vrhu HD ne bih niti pomislio da gledam HD kanal, katastrofa koliko je to komprimirano i uništeno pri toj kompresiji, od kontrasta do raspona boja. Dobra SD snimka izgleda bolje od toga.  I mislim pri tome na kvalitetne kanale kao HBO HD , NG HF, History HD ...

Tek kad odem na HBO GO aplikaciju direktno onda je kvaliteta HD-a zadovoljavajuča, Netflix isto ima ok sliku. Ovo sve što ide preko operatera je katastrofa.

 Imam od bneta, ali to samo moji gledaju, ja sve šta me zanima skinem s neta u finoj kvaliteti i gledam.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
5 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Prijenos sabora na HRT-u
video 8K(120fps)
audio 20.2
Da je pretplata i 100€...vridilo bi
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja

Taj 8K Sharp TV stoji u japanskim trgovinama vec sigurno godinu dana. Sad su mu i srezali nesro cijenu za cca 15ak tisuca kuna xD

 

I da, razlika je ocigledna kad se gleda 8K Sharp i bilo koji drugi 4K TV jedno do drugoga. Za razliku od ljudi koji teoriziraju na forumu, ja sam pak uzivo u vise navrata vidio taj TV.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
S koje udaljenosti si ih gledao?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Japanci se spremaju na emitiranje 8K sadržaja
Pixel kaže...

 

Hint, imaš li možda doma možda pretplatu na neki iptv (maxtv ili neki drugi  ? ) , kvaliteta slike je katastrofa, čak bih rekao da se pokvarila u odnosu na prije koju godinu.

I to ne mislim samo na SD, imam HD u paketu ito je isto katastrofa, da ne piše na tom kanalu u vrhu HD ne bih niti pomislio da gledam HD kanal, katastrofa koliko je to komprimirano i uništeno pri toj kompresiji, od kontrasta do raspona boja. Dobra SD snimka izgleda bolje od toga.  I mislim pri tome na kvalitetne kanale kao HBO HD , NG HF, History HD ...

Tek kad odem na HBO GO aplikaciju direktno onda je kvaliteta HD-a zadovoljavajuča, Netflix isto ima ok sliku. Ovo sve što ide preko operatera je katastrofa.

Istina sve navedeno...i tu bi trebala zavrsit sva prica o kvaliteti programa,ponudi programa itd...ja kod sebe imam isto to od eroneta programi,net i telefon.

Osobno ne znam jesam u ova 4mj. upalio 1 ili 2 puta programe preko toga,katastrofa ziva.

Dzaba nama 4k,8k,televizori od 10 tisuca i vise kad je sadrzaj za kurac.Kod mene je 55"(xe8505) sony koji ima odlicno skaliranje slike i iskreno sd slika sto ide preko antene u priliku to izgleda,nije toliko lose,ali ovo preko operatera sto dolazi,oci mi krvare na tom,pixel trci,a ne igrac.

Srica ne koristim to ali mi je mala razlika u cijeni bila sa programima ili bez programa pa rekao ajde nek ima.

Dok je torenta nece falit full hd sadrzaja pa opet donekle vridi uzet bolji tv 

 

Origin_Steam: hrka11
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice