Japanac se napio pa izgubio privatne podatke svih

poruka: 10
|
čitano: 14.928
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanac se napio pa izgubio privatne podatke svih ".
15 godina
offline
Japanac se napio pa izgubio privatne podatke svih

A, nekada se za takvo što radila seppuku. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Japanac se napio pa izgubio privatne podatke svih

 

nije ni Japan što je nekad bio.

 

;)

Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Japanac se napio pa izgubio privatne podatke s
Plot za akcijsku komediju - umjesto CTRL+C, radnik pritišće CTRL+X, podaci se premještaju na USB koji radnik nosi sa sobom na dejt koji završava loše i zbog kojeg se napija i spava na klupi.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Japanac se napio pa izgubio privatne podatke s
Cek on je to sve sam prijavio?! E tu prestaje svaka slicnost :)
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Japanac se napio pa izgubio privatne podatke svih

-priča za djecu.. tj pošto se zna slijed podataka, izvor, .. pribaviti ih i dati nekome, objasniti kako su do tih podataka došli, u ostalim pričama su 'hakeri', u ovoj nesretni pijanac, ista stvar, samo što se u ovoj priči osoba koja može biti kriva-odgovorna izvlači na pijanstvo, da nije nekome dao podatke nego su ukradeni itd.. odnosno, pandan hakerima.

-nastavak (koji nećemo znati) .. da će ti podatci biti iskorišteni u neke svrhe, možda političke, možda marketinške.. no svaki podatak ima neku vrijednost za nekoga mada nama možda izgleda bezvezno-benigno, pa čak i povjerujemo u priču o pijancu, ljubavi.. ko popodnevni filmić..

 

-što da su umjesto podataka na stikiću recimo novci, recimo firme-općine.. onako, nešto je ponio u torbi, pa zaspao, pijan, zbog ljubavi.. i pokraden, bi li policija to samo tako prihvatila ili bi netko podigao obrvu? .. hakeri, krađa.. a što ako je priča?

-nevažan primjer (za nas).. no možda dobar primjer za pravilo, rutinu ili kako nije važno što vjerujemo, mislimo, nego činjenice, logika, provjera-dokaz.. tj to što netko kaže a mediji prenesu ne mora biti činjenica-istina, možda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Japanac se napio pa izgubio privatne podatke s
Japan je zemlja koja daje dojam hi-tech zemlje dok je birokracija na razini Austougarske. To da je netko koristio USB, a ne sve isprintao je vrlo hi-tech za Japan. S obzirom da je informacijska sigurnost u Japanu blago receno ocajna, vjerojatnost da su podaci enkriptirani su vrlo blizu 0%.
Zatim kulturoloski pricano, najcesci vid “team buildinga” u Japanu je poci u japanski pub i zapiti se tamo. Cijene su tipa 100kn za pij koliko mozes 2h pa se nije problematicno posteno satrati. Prilikom moje posjete, petkom navecer je sasvim normalno vidjeti Japance kako spavaju na sred ulice, a pritom ne pricam o beskucnicima.
Ono zadnje sto bih htio komentirati, pricao sam s japanskim kolegama o ovome i rekla-kazala informacije su da je ovo iscenirano da bi yakuze dosle do podataka. U Japanu dosta cesto prolaze izlike “bio sam pijan, ne sjecam se” tako da u jednu ruku ima logike.
 
9 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Japanac se napio pa izgubio privatne podatke s
tokyu kaže...
..
Ono zadnje sto bih htio komentirati, pricao sam s japanskim kolegama o ovome i rekla-kazala informacije su da je ovo iscenirano da bi yakuze dosle do podataka. U Japanu dosta cesto prolaze izlike “bio sam pijan, ne sjecam se” tako da u jednu ruku ima logike.

- ako su u priči yakuze, tad mi priča ima više smisla.. naravno da oni žele taj tip podataka.. izvor regruta, vojnika i prostitucije.. suprotno od popisa bogataša-imovine gdje bi razlog bio recimo krađa-iznuda novca.

- osoba koja počini takvo djelo može biti kažnjena koliko.. možda 5g, ako kaže pijan+ljubav .. pokraden, koliko? Zar bi od suda-sudca očekivali recimo težu kaznu od uvjetne u odnosu na kriminal-ubojice i sl? ..

- ako ne mogu biti krivi hakeri (jer tad treba neki trag koji ne postoji ako nema hakera), tad je ovo uobičajen scenarij kad netko prezume krivicu za benigno djelo kako bi prikrio teže čime se eliminira potreba istraživanja kako je netko došao do podataka, tj curenje, nema istrage, nema mogućih otkrića, jer je sve već odgovoreno pri čemu je to možda istina a možda nije...

- jednako se koriste maloljetnici za dilanje i sl. taskove, a u slučaju hakera je to praktički pravilo da će to biti neki klinac.. tj tad istraga stane a to je smisao postojanja klinca-hakera tj frontmena koji treba pasti kad zakon nešto otrkije.. nitko se ne upita kako to da klinac ima resurse, kao što se nitko neće pitati o ovom nizu okolnosti od nesretne ljubavi, opijanja pa do tog da osoba nije imala pravo snimiti podatke dok postojanje stikića sugerira da je to ipak plan, no nije dovoljno čvrst argument jer se stikić može nosati u džepu bez potrebe.. no tko to realno radi odnosno tad ne kopiraš slučajno nešto.. onako, spotakne se i slučajno ubode stikić + copy-paste.. slučajno, u neznanju..

- neznanje? ok, ako osoba ne zna pravila, sigurnosno-protokolarna, zaštite podataka i sl. .. to može reći baba s placa, neki lajbek.. ne osoba koja dolazi u podatkovni centar s posebnom dozvolom, tj profil takvih poslova-osoba implicira da ta osoba zna i mora znati što se smije i što ne smije.. pa nema slučajnosti ili nisam znao... morao je znati ako je na takvom poslu itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Japanac se napio pa izgubio privatne podatke svih

gle japanca što se nakrivio.

na oba je oka zažmirio

i podatke pri tom izgubio

sram ga bilo, i on se napio.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Japanac se napio pa izgubio privatne podatke s
#Ajar

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Japanac se napio pa izgubio privatne podatke svih

ovo je ko da citam vijesti u internet exploreru..

 

USB je pronadjen prije najmanje dva dana

https://news.ycombinator.com/item?id=31859806

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice