Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi rij

poruka: 8
|
čitano: 3.458
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi rij".
16 godina
offline
Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi rij

bolje da su pare spizdili na rabljene francuske avijone

Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi rij

Slučajni zaborav ili nekaj drugo, ali u vijesti uopče nije naveden ipak realno najbitniji podatak.Tvornica koju zajednički grade TSMC i Sony, ona če proizvodit čipove samo na starim(znatno jeftiniji) TSMC proizvodnim procesima.

 

https://asia.nikkei.com/Business/Tech/Semiconductors/TSMC-says-it-will-build-first-Japan-chip-plant-with-Sony

 

"The factory will be built at a site next to Sony's plant in Kikuyo-cho, Kumamoto Prefecture, and will produce semiconductors using 22- to 28-nanometer chip technology".

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi rij

Bolje nek ulože u rijesvanje Covid sranja, jebli ih cipovi i 3 nove ledice u najnovijem bmweju na kojeg radi toga moras čekati 9mjeseci+

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi
Boris grozni kaže...

Bolje nek ulože u rijesvanje Covid sranja, jebli ih cipovi i 3 nove ledice u najnovijem bmweju na kojeg radi toga moras čekati 9mjeseci+

 jos nekoliko tvornica neucinkovitog buckurisa?

3 godine
odjavljen
offline
Re: Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi
rambox kaže...

Slučajni zaborav ili nekaj drugo, ali u vijesti uopče nije naveden ipak realno najbitniji podatak.Tvornica koju zajednički grade TSMC i Sony, ona če proizvodit čipove samo na starim(znatno jeftiniji) TSMC proizvodnim procesima.

 

https://asia.nikkei.com/Business/Tech/Semiconductors/TSMC-says-it-will-build-first-Japan-chip-plant-with-Sony

 

"The factory will be built at a site next to Sony's plant in Kikuyo-cho, Kumamoto Prefecture, and will produce semiconductors using 22- to 28-nanometer chip technology".

 Zato sto ce ova tvornica pokrivati potrebe automobilske industrije. Inace bi im trebalo 30ak miljardi i vise za najnovije procese.

14 godina
offline
Re: Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi
rambox kaže...

Slučajni zaborav ili nekaj drugo, ali u vijesti uopče nije naveden ipak realno najbitniji podatak.Tvornica koju zajednički grade TSMC i Sony, ona če proizvodit čipove samo na starim(znatno jeftiniji) TSMC proizvodnim procesima.

 

https://asia.nikkei.com/Business/Tech/Semiconductors/TSMC-says-it-will-build-first-Japan-chip-plant-with-Sony

 

"The factory will be built at a site next to Sony's plant in Kikuyo-cho, Kumamoto Prefecture, and will produce semiconductors using 22- to 28-nanometer chip technology".

 Ti čipovi su sasvim dobra tehnologija za automobile, njima ne treba 5-6nm, vjerujem i da je proizvodni proces brži, u svakom slučaju auto industrija će lakše doći do svog dijela čipova. pa ja neću morati čekati 9 mjeseci na isporuku automobila kojeg sam naručio 
dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi
učo kaže...
 Ti čipovi su sasvim dobra tehnologija za automobile, njima ne treba 5-6nm, vjerujem i da je proizvodni proces brži, u svakom slučaju auto industrija će lakše doći do svog dijela čipova. pa ja neću morati čekati 9 mjeseci na isporuku automobila kojeg sam naručio 

 Nitko niti ne misli da ima treba žuto, ali kad napišeš ovakvu vijest onda moraš spomenut detalje proizvodnih nm.

 

Bez detalja imaš samo zbrku, ili okrljaštenu informacija pa če još ispast da bez TSMC 3nm ne moš složit niti običan Američanski Ford Pikap Trak.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 13:17 (rambox).
13 godina
offline
Re: Japan ulaže više od 5 milijardi dolara kako bi
Vjerovao ili ne covid je samo djelomično uzrokovao probleme na tržištu. Trenutačno stanje je rezultat mnogobrojnih ekonomsko/političkih faktora. Recimo yit način proizvodnje koji se pokazao kao fail kad dođe do većih fluktuacija u ponudi i potražnji. Toyota je jedan od rijeđih koji su to uvidjeli i izmjenili na vrijeme način proizvodnje i nabavke sirovina
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice