Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

poruka: 12
|
čitano: 3.562
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste".
16 godina
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Jel ima i jedna firma tog Muska koja radi išta ozbiljno il je sve teatar za publiku?

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
3 8 hvala 0
14 godina
online
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Dobro je da nije došlo do kolizije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Znamo da su EU teški priguzi, al da se ovo dogodi recimo sa ruskim, kineskim ili indijskim satelitom, mislim da nebi prošlo "slanjem emaila druže snađi se"...

Bahatost ovih amera stvarno nema granice..

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i ko
nitro_vip kaže...

Znamo da su EU teški priguzi, al da se ovo dogodi recimo sa ruskim, kineskim ili indijskim satelitom, mislim da nebi prošlo "slanjem emaila druže snađi se"...

Bahatost ovih amera stvarno nema granice..

 

Od konstelacije od 60 satelita ostalo bi samo nesto svemirskog smeca

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Moja pretpostavka je da je Starlinku gubitak jednog satelita zanemariva stvar jer ih i onako masovno proizvode (ako ce ih stvarno biti 12.000) :-(

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Kakva teska glupost, ekipa koristi Elona Muska za svoj osobni PR. Ovaj satelit je na 320 km, a Star Link na 550 km visine. Tako su bili ponosni sto su morali ukljuciti motore da se pomaknu - gdje? Dolje, lijevo, desno? A i vi sta se odmah napalite na Muska cim se spomene njegovo ime.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i ko
Došlo je vrijeme slanja satelita semafora...satelita prometnih znakova
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Logicno bi bilo da prilikom postavljanja satelita u orbitu moraju ishoditi dozvole koje precizno definiraju poziciju i putanju svakog objekta (osim NLO i svemirskog smeca). Takoder bi bilo logicno da je vlasnik objekta koji skrene sa svoje dozvoljene putanje i prouzrokuje sudar, duzan obestetiti drugu stranu sto bi bilo astronomski skupo. U protivnom imamo svemirski divlji zapad. Moze li se netko upuceniji u tematiku ocitovati o ovome - mozda bi bila i dobra tema za novu kolumnu u Bug-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Dobar video koji objašnjava što se dogodilo

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Evasive Maneuvers delta! Engage!

Red shirts everywhere! What will happen?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

Je li ugrađen autopilot od Tesle u te satelite? Ipak ovaj ESA satelit malo baca na "nevidljive" kamione...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Izbjegnut sudar europskog satelita Aeolus i konste

to je uobičajena gužva u ovo doba dana. satelitičarima savjetujemo zaobilazne pravce ili strpljenje u kolonama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice