Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

poruka: 18
|
čitano: 6.729
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered".
7 godina
offline
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

Prva sezona - imerzivni svijet, odlican dojam prostranstva istog. Imam dojam kao da je bilo 30 epizoda, a ne 10 ili manje ili koliko vec.

Druga sezona - dojam svijeta je kao da je sniman u jednom parku, pecini i necijem dvoristu. Sve se dalo strpati u film od cca 2h.

 

Razocaran jesam, necu reci da je smece jer nisam odustao nakon prvih par epizoda, ali u usporedbi s prvom sezonom djeluje kao niskobudzetni nastavak.

 

 
10 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
tokyu kaže...
 u usporedbi s prvom sezonom djeluje kao niskobudzetni nastavak.

Potpisujem

LOL: Crobrother
9 godina
online
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
i ja isto,
jedva odgledao prvih par i odustao..

sad sam na better than us https://m.imdb.com/title/tt8285216/

odlicna mi je
12 godina
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
Druga sezona je totalno smeće. 🤬 📉
*# @Frk #*/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
Meni su obje sezone OK, dakako sezona 1 puno bolja, no i druga mi je bila gledljiva. Kakvog sam sve smeća u ovih 47 godina života sve vidio, ovo je "mila majka" 😜😂
Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

Čitao sam knjigu i mogu reći da mi je prva sezona bila ok. Začudio sam se kada su je kritičari dočekali toplo hladno. Onda je došla druga sezona koja je kao bolja od prve. Međutim druga po meni je zapravo melodrama puna preseravanja. I kada se malo bolje pogledaju ocjene kritičara ispada da danas kod njih najbolje prolaze tugaljive plačipičke koje po epizodi izvale u prosjeku 2 do 3 vica. I upravo u to se pretvorila druga sezona Alterd Carbona

Praise the sun
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
Bitno da su bila dva članka di se Devs hvali na sve strane..... A veće smeće u zadnjih 10 godina nije snimljeno.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

Hijao smeća. Totalno razočaranje nakon odlične prve sezone i odgledane epizode i pol druge sezone.

Deckard
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
Treba zabraniti druge sezone ičega. Od serija do brakova.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
3 puta sam započinjao gledati 2. sezonu i gle čuda usprkos uloženom trudu zaspah svaki put. Potencijal serije je ogroman ali ova sezona je nije dosegnula.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

Prve sezone se više ni ne sjećam, predugo smo čekali drugu. Tako da je druga bila solidna :D

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

Izgleda da smo mi koji smo zadovoljni 2. sezonom u manjini.

 

Od prve sezone sam očekivao da se slijepo drži knjige. Srećom nije, i na kraju su mi najzanimljiviji dijelovi prve sezone bili upravo oni gdje su se odvažili otići u nekom novom smjeru. Na žalost, na samom kraju su većinu tih promijenjenih elemenata na samom kraju pokušali vratiti na ista mjesta kako su složeni u knjizi (ponajprije sestra kao glavni negativac), no dojam nije bio tako dobar.

 

Druga sezona se većinom oslanja na te nove elemente iz 1. sezone i moram reć da meni to funkcionira. Prva sezona nas je bacila usred nekog novog svijeta i upoznala nas s njegovim pravilima kroz istragu ubojstva, no sam politički poredak i povijest su spomenuti ali većinom u pozadini. Druga sezona to okreće i širi taj svemir prebacujući nas na potpuno drugi planet s drugim pravilima, i iako kreće kao još jedna istraga ubojstva do kraja ima implikacije koje utječu na kompletni poredak.

 

Novi likovi su mi više manje svi pogođeni i odlično odglumljeni. Poe je bio MVP prve sezone i nastavlja to i u drugoj. Mackey je možda najslabija karika ponajviše zato jer je poznato lice među gomilom relativno nepoznatih glumaca, što defintiivno odvraća pažnju.

Serija i dalje izgleda apsolutno prekrasno. Da, Harlan's world se čini manji i skučeniji nego Zemlja, no to je zato što i je zamišljen takav.

 

Ovaj svijet ima nevjerojatan potencijal, no i iz toga proizlazi i problem. Ljudi generalno nisu skloni promjenama, a serija traži od gledatelja da prihvate iste likove u drugom tijelu u potpuno novom okruženju. Serija je tough sell as it is - nije baš jednostavna za pratiti pa teško da će naći široku publiku i uz to je skupa. Nisam baš siguran da ćemo vidjeti treću sezonu. Sense 8 koji je zapravo sličan profil serije nije preživio drugu sezonu unatoč svoj ljubavi koju su ljudi pokazali, a čini mi se da Altered Carbon nema tako vjernu publiku.

 

 

I da, nisam baš siguran što je bilo toliko kontroverzno u prvoj sezoni.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
Chronosus kaže...

 nisam baš siguran što je bilo toliko kontroverzno u prvoj sezoni.

Razlika je preočita ako gledaš jedno za drugim, plus što je osjetljivom Zapadu posebno kontroverzno. Al da, rastvoreno tijelo, frontalna golotinja, snuff prostitucija i ubojstva u Head in the Clouds, nasilno ubijanje, mučenje spaljivanjem, onom bubom itd. U drugoj imaš vađenje zuba, tjeranje Kovača da se sjeti dragih osoba i dobacivanje pištolja preko sobe. 

15 godina
online
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

Ni prva sezona me nije dojmila: da, svijet jest zamišljen ok i ima onaj Blade Runner-ovski štih ali samo odvijanje radnje je bezveze, na razini pričice s puno nepotrebnog nasilja gdje ispada da je jedini cilj serije (prve sezone) pokazati dokle brutalnost u takvoj budućnosti može ići. Dodatnu iritaciju izaziva i znanje o okolišu i mogućnostima tehnologije koje ima glavni glumac (iako je bio u hibernaciji 200 godina) dok to suprotna strana iz ne znam kojeg razloga nema (onaj AI hotel koji odjednom postaje ratni bunker na strani glavnog glumca je naivan ko super moći iz manga crtića)

ukupni dojam serije 4/10

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 8:24 (Ges).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
Handle kaže...
Chronosus kaže...

 nisam baš siguran što je bilo toliko kontroverzno u prvoj sezoni.

Razlika je preočita ako gledaš jedno za drugim, plus što je osjetljivom Zapadu posebno kontroverzno. Al da, rastvoreno tijelo, frontalna golotinja, snuff prostitucija i ubojstva u Head in the Clouds, nasilno ubijanje, mučenje spaljivanjem, onom bubom itd. U drugoj imaš vađenje zuba, tjeranje Kovača da se sjeti dragih osoba i dobacivanje pištolja preko sobe. 

 

Opet, ne vidim što je tu kontroverzno. GoT je to već sve davno napravio. Nije da imam išta protiv ali to mi sigurno nije podiglo dojam o seriji ili da je to poanta i highlight prve sezone.

16 godina
offline
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

prva sezona - ekstremno naporan glavni glumac, ne lik nego glumac, zbog njega sam se jedva natjerao pogledati do kraja

druga sezona - nadam se da ce sa promjenom biti gledjivije.

 

knjiga stoji doma na polici, odlicna i steta da serija bude ista manje od toga

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Altered

Prva sezona - gledljiva. Druga sezona CW cringe gay shit. Mackie promašen kao šansa Sivonjića.

 
0 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Iz kontroverznog u bezlično - druga sezona Alt
Chronosus kaže...
Handle kaže...
Chronosus kaže...

 nisam baš siguran što je bilo toliko kontroverzno u prvoj sezoni.

Razlika je preočita ako gledaš jedno za drugim, plus što je osjetljivom Zapadu posebno kontroverzno. Al da, rastvoreno tijelo, frontalna golotinja, snuff prostitucija i ubojstva u Head in the Clouds, nasilno ubijanje, mučenje spaljivanjem, onom bubom itd. U drugoj imaš vađenje zuba, tjeranje Kovača da se sjeti dragih osoba i dobacivanje pištolja preko sobe. 

 

Opet, ne vidim što je tu kontroverzno. GoT je to već sve davno napravio. Nije da imam išta protiv ali to mi sigurno nije podiglo dojam o seriji ili da je to poanta i highlight prve sezone.

Spomenu se i djeca u kontekstu tih 'aktivnosti', a od maloljetnog snuffa mi ne pada na pamet ništa kontroverznije. :(

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice